menuig Prijsvraag groot succes! Ouders var Bodegraafse vierling weer thuis Kwajogens stichtten irand in Saatsbossen Betaling abonnementsgeld per giro Holland Electro STOFZUIGERS IEMCOnv. Bona Stars heeft 1ste kampioen Kans-in-Kunst Kans-in-Kunst Leidse handbal teams deden het goed MARKTEN BIOSCOPEN MAANDAG 24 MAART 1969 DE LEIDSE COURANT Het echtpaar Verheul-Van Os heeft jterdagmorgen een glorieuze entree gemaakt in zyn woning aan de Goudse Straatweg te Bodegraven. Vooral voor mevrouwterheul, trotse moeder van de Bodegraafse vierling, was het een biyde thuiskomst. De baby's zullen nog een maand of vt In de couveuses van het Algemeen Ziekenhuis te Woerden moeten verblijven, maar „ze maken het uitstekend en groeiei«ls kool", zei mevrouw Verheul lachend. Het was de hele dag een komen en gaan van vooral buurtbewoners, die het ouderiar kwamen feliciteren. Des middags klonk een muzikale hulde, gebracht door het tamboerkorps „Triumf". Het was ofie smalle Goudse Straatweg zo druk, dat de politie het verkeer moest regelen. Voor zitter J. C. Balvert van „Triumf" 1*1 bovendien namens de burgerij een geschenk aan en een taart (van zichzelf). Op i jeugdige buurtjes. de foto: het echtp* Verheul-Van Os temidden van hun kinderen t Jongetje (5) ir Oegstgeest gedod door achterwicen van autobu Bij het winkelcentrum Laiivoort in Oegstgeest ie zaterdagmiddf om half één het 5-jarige jongetje P. vedag uit de Hofbrouckerlaan aldaar c het leven gekomen toen hij onder de fiterwielen van een juist passerende N2~bus raak te. Het jongetje reed met 2' fietsje op de rijweg en botste, vertedelijk door een slingerende bewegingegen de zij kant van de bus. Daardockwam hij te vallen en raakte hrj om' de achter wielen van de bus. De groepscommandanten de rijkspo litie te Oegstgeest veï-fckt een eider, die getuige van het ong'al is geweest of nadere inlichtingen in verstrekken, zich met hern in ver&ifing te stellen. Tel. 01710-52222. Weer 2 lieren overge>lant in Leden In het Academis Ziekenhuis te Lei den zijn vorige wei opnieuw twee nier transplantaties ve'Cht: Woensdag kreeg een meisje een nier ingeplant, die haar moeder oor haar had afge staan, en in de «cht van vrijdag op zaterdag werd e< man speciaal uit De venter naar L«en overgebracht om daar een tezelfdMjd uit Nymegen aan gevoerde nier t»>ntvangen. Tussen meldi' en aankomst van het transport van 'er en patiënt verliep slechts twee-esen-half uur. Hiermee zij 'n Leiden nu 31 nier- transplantatie'erricht op een landelijk totaal van vijE- In de f*atsbossen te Noordwjjk, bjj het kante van de boswachter^ is door een kwaigensstreek een deel van de dulnbegrling in vlammen opgegaan. Twee ngetjes, beiden acht jaar oud, hadden n doosje lucifers gevonden en gingen armee een „fikkie" stoken, zo als zij Ier verklaarden. Opgepgd door de harde noordooster, «loegeWe vlammen over naar de kurk droge jgroeiing en in een ommezien stond t duin in lichterlaaien. Een van de kiwren rende van schrik naar huis, maar 1 andere jeugdige boosdoener had de tejhwoordigheid van geest om bos- wachf Houwaart te gaan waarschu- i snelde met enkele helpers toe en slfcde er in het vuur uit te slaan J zand te doven. De reeds gealar- brandweer kon zijn optreden bepefcn tot contrólewerkzaamheden. het resolute gedrag van de irdige knaap, kon de verbrande eflakte tot ongeveer 300 vierkante peperkt blijven. Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand APRIL 1969 en 2de kwartaal '69 gireren, verzoeken wij dit vóór 81 maart a-s. te doen, waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wy er op attent dat het abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan. Wij ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogelijk bi) de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementsprijzen zyn: per maand 4.70 per kwartaal 14,10 per kwartaal per post 16,95 Deze prijzen zijn exclusief incassokosten. AUTOMATISCHE GLRERLNG Het bespaart U tijd en moeite, Indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een opdrachtformulier toe. Betaalt U voor Iemand anders, dan verzoeken wfl U op het girostrookje het bezorgadres van de courant te willen vermelden. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. GIRONUMMER: 10 80 08 Drvoudige botsing met ge'onde in Sassenheim Ojhet kruispunt Sassenheim-noord had terdagmiddag 3 uur een autobot- singdaats, waarbij drie personenwa genwaren betrokken. De bestuurder tanen auto, komende vanaf de Pal- lanaan, gaf geen voorrang aan een mk)b, rijdende in de Hoofdstraat van- uitf richting Lisse. Bij de botsing die vwe Behoof de laatste op een auto, ■Wip de Clusiuslaan voorgesorteerd »p'. De schade was aanzienlijk. /Sn persoon werd gewond: de echt- roto van de bestuurder van de eerste Oecumenische gebedsdienst in Vredeskerk een stampvolle Vredeskerk aan de Burggravenlaan werd gisteravond oecumenische gebedsdienst gehouden, die gewijd was aan het probleem van het lijden. een begroeting door de predikant der Herv. Gemeente, ds. A. J. Lamping, hielden pastoor P. de Lange va St. Petruskerk en de Geref. predikant D. Kronemeyer een meditatie ovei lijden. De voorbeden werden geleid door de Oud-Katholieke pastoor H. Raymaekers, de evang. Lutherse predikant J. Happee en kapelaan H. van Grieken. Medewerking werd verleend door het Herv. Kerkkoor en het Geref. Kerkkoor, dat, samen in beurtzang met „de ge meente van Christus", de psalmen gezangen voortreffelijk uitvoerden. De massale opkomst van Christi-gelo- vigen, en dóórin één en onverdeeld, een indrukwekkend getuigenis van groeiend verlangen. Sassenheimse EHBO vierde 35 jaren met „hulpactie" De EHBO, afd. Sassenheim, vierde vrijdagavond haar 85-jarig bestaan met kringwedstrijd in „het Trefpunt", dat hiervoor geheel gevuld was met de 120 deelnemers, verdere leden van de verschillende afdelingen en belangstel lenden. De afdelingen die deelnamen aan de wedstrjjd waren: Voorschoten, Lei derdorp, Oestgeest, Noordwljkerhout, Lisse, Hillegom en Sassenheim. De opdracht was hulpverlening bij een bedrijfsongeval op een bouwwerk, waar- j twee metselaars werden gewond. De afdeling Voorschoten ging als eer ste met de wisselbeker naar huis, ge volgd door de afdeling Leiderdorp, die dit jaar tweede werd. Afdeling Lisse was nummer drie; Oegstgeest nummer er; Sassenheim vijfde, Noordwijkerhout immer zes en Hillegom zeven. Tot slot reikte de voorzitter van de jubilerende afdeling, de heer Lambooy, aan allen die actief bij het slagen van de avond waren betrokken, 'n fraaie her inneringstegel uit, door de plaatselijke kunstaardewerk-industrie speciaal voor deze avond ontworpen. niet alleen een naam een garantie NIEUWE RIJN 29—30 LEIDEN NIEUWE SCHOUWBURG Wassenaar, 21 maart. „Unaniem heeft de Leidse raad beslo ten voor de bouw van een Schouwburg op 't Schuttersveld." Kosten... 10 mil joen!! In dezelfde krant stond te lezen „dat er veel gemeenten zijn die ijsbanen willen hebben ter verbetering van hun Image. Maar ze realiseren zich niet goed, dat ze te maken krijgen met een jaar lijks probleem wie de kosten moet op vangen." Men behoeft geen profeet te zijn om te voorspellen, dat het een finan cieel deb&cle wordt. Is het met die zekerheid niet alleen onverantwoord, zelfs misdadig om zo met ge meenschapsgeld om te springen. De gemeenten jammeren terecht) over hun tekorten, noodzakelijke punten moeten wachten... want er is geen geld. Wèl voor 'n onnodige en onrendabele schouw burg. Heerlijk, de image van Leiden is dan toch maar weer gered, voor de rest wordt het Lyden in Leiden. A. van Wijk. Kandidaatstelling Deken van Leiden Pastoor Koenekoop behoeft niet be angst te zijn. Er zal geen bloed vloeien bij de benoeming van de nieuwe Deken te Leiden. Wat is er helemaal gebeurd? De au teur van het eerste ingezonden stuk toont bezorgdheid voor de Lodewijk- parochle. Toch niet zo onbegrijpelijk, gezien de wel erg grote activiteit van de studentenparochie en van dominees kant. En anderzijds de gebeurtenissen in Amsterdam en Utrecht; pastores, die zich wel laten benoemen door het be voegd gezag, maar zich niets aantrek ken van het bevoegd gezag. Mag men dan s.v.p. huiveren? De auteur van het tweede ingezonden stuk haakt erop in en wijst erop, dat het gaat niet om 1000 studenten, maar om 2000 .parochianen en meer dan 30.000 katholieken van het Dekenaat Leiden. Erg gelukkig is ook hy niet met de be ïnvloeding van de kant van de reforma torische kerken. Dat mag toch wel geuit worden En de derde auteur vraagt dan, wie zitten er achter. Ik dacht duidelijk twee eenlingen. We leven toch in een vrij land en niemand is toch verplicht zich meteen maar te openbaren? Hoeveel auteurs schrijven niet onder een pseu doniem Als de uitgever maar weet wie het is. R. K. Botsende vissers via vijver in veiligheid Zaterdagmorgen vond op het kruis punt Van de MortelstraatGooweg te Noordw(jk een aanrijding plaats, waar bij een zestal Katwjjkse vissers, die met een auto van IJmuiden op weg naar huis waren, ternauwernood aan zeer ernstige gevolgen z(jn ontkomen. Toen him wagen met flinke snelheid naderde, reed een bestelauto, bestuurd door een manufacturier uit Katwijk de voorrangskruising op. Zijn wagen werd linksachter gegrepen, waarbij de be stuurder naar buiten werd geslingerd. De auto met vissers scheerde langs een rij dikke bomen om vervolgens te blij ven hangen op de rand van de vijver voor de r.k. begraafplaats. De inzitten den, die de wagen slechts door de vijver konden verlaten, kwamen met de schrik De manufacturier moest met vrij ernstig hoofdletsel naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. FOREHOLTE KAMPIOEN Het was gisteren voor bestuur, leden i supporters van de voetbalvereniging „Foroholte" te Voorhout feest, want het eerste elftal speelde zich tegen Altior, met een 20 overwinning naar de 4dé klasse K.N.V.B. De doelpunten werden gemaakt door Corry van Steijn en Hans van Dijk. 12 Jaar geleden maakte aanvoerder P. Dijk eenzelfde kampioenschap mee in Kring „Noortich in den Houthe" lezing over witte kerkje De historische kring „Noortich in den Houthe" heeft haar leden en daarnaast een verheugend grote groep belangstel lenden een Interessante avond bezorgd met een lezing van onze plaatsgenoot J. Bergman over de historische achter grond van het Witte Kerkje, centrum i symbool van Noordwijkerhout. De lezing van de heer Bergman, ver lucht met vele nieuwe en interessante gaf een overzicht van datgene wat ons, omtrent de bouw van dit op de Monumentenlijst voorkomende kerk gebouw, oorspronkelijk toegewijd aan de H.H. Apostelen Petrus en Paulus, bekend is. Veel verschillende afbeeldingen van het kerkje en toren, als ook van andere vergelijkbare kerken, alsmede een oud geschrift en tekeningen van de diverse bouwfasen werden op het doek gepro jecteerd. Er is door de heer Bergman en ver schillende andere bestuursleden van de Historische Kring veel speurwerk ver richt om de geschiedenis van Het Witte Kerkje te achterhalen. En men blijft hiermee doorgaan. Rechthuis. Het tweede gedeelte van de avond vertoonde de heer P. Warmerdam dia's het Witte Kerkje in de periode rond 1900. Naast het kerkje zelf werden beelden geprojecteerd van het vroeger, daarnaast gelegen Rechthuis, eertijds zétel van het plaatselijk bestuur en tegelijk tapperij en herberg, en van andere pittoreske oude en deels ver gane plekjes van Noordwijkerhout. Van het Witte Kerkje zwerven heel wat afbeeldingen rond in de wereld. Zo zou in een gerenommeerde kunst handel zo kwam op de lezing naar voren aan het Rokin in Amsterdam een schilderij te koop zijn, afmetingen ongeveer 60 x 60 cm. dat volgens de eigenaar het Witte Kerkje in Noord wijkerhout voorstelt. (Voor geïnteresseerden: de koopprijs ligt zo om en nabij de 25.000,—). Ging niet door. Enkele bestuursleden van „Noortich in den Houthe" zijn dezer dagen naar Amsterdam getogen om het schilderij te bezichtigen. Wellicht zou het ge meentebestuur interesse kunnen heb ben. Maar het bleek hen duidelijk, dat zelfs al wordt rekening gehouden met een wat vergaande vrijheid van uitbeelding van de kunstenaar dit schilderij absoluut niet het Witte Kerkje ken zijn. En met die mening stemden veel aanwezigen in toen een dia van het schilderij werd vertoond. Burgemeester H. J. M. Bosma, voor zitter van de Kring, zag een mooie „Foreholte" 1. Ook alle 12 Jaar is hy een getrouw voetballer gebleven. Na afloop van de wedstrijd, welke door een talrijk publiek werd gevolgd, werd het jubilerende elftal op het ge meentehuis toegesproken door burge meester G. A. Stolwijk. Vanzelfsprekend was deze ook trots met het resultaat. De eerste burger sprak de wens uit dat Fotoholte van nu af aan steeds hoger mocht klimmen, waaruit zou kunnen voortvloeien, dat na bijvoorbeeld vijf jaar een potje gemaakt zou kunnen zijn voor een derde speelveld. De ur gentie hiervan was spreker zich bewust, bewust. De voorzitter van Foreholte de heer j P. Warmerdam dankte namens zijn j vereniging voor deze hartelijke wensen Gezien het enthousiasme dat Foreholte mag ondervinden, zal deze op haar beurt alles in het werk stellen, deze wensen te zien verwezenlijken. Hulde bracht de voorzitter in zijn dankwoord aan iedereen, ook aan de heer B. v Ploeg, welke met zijn mensen van meentewerken, altijd zo nauwgezet zoveel jaren al, de velden in een goede staat hielden. Des avonds werd in café-restaurant „De Bonte Koe" nog even op het kam- kioenschap gefuifd, hetgeen te danken was aan de offervaardigheid van vele leden en oud-leden, welke dit samenzijn spontaan aanboden. Ook hier dankte de voorzitter P. Warmerdam voor alleszins gewaardeerde medeleven. Zaterdag 12 april zal het bestuur „Foreholte" ter gelegenheid van kampioenschap een receptie houden In de eigen cantine op de sportvelden vai 17.00 tot 18.00 uur. K. van der Vliet f74) te Zoeterwoude overleden In Huize Emmaus te Zoeterwoude i: gisteren op 74-jarige leeftijd overleden de heer Klaas van der Vliet. De heer Van der Vliet genoot in de gemeente Zoeterwoude grote bekendheid. In 1930 kwam hij vanuit Leiden naar Zoeter woude, waar hij, eerst aan de Hoge Rijndijk, tot vóór de oorlog hoofd was van de gemeentepolitie. Na de bevrij ding bleef hy te Zoetewoude, nu als groepscommandant van de rijkspolitie aldaar. In 154 ging hij met pensioen. Men heeft Klaas van der Vliet leren kennen als een bijzonder humaan po litieman, die ook verder vele ver diensten had voor de gemeenschap, in het bijzonder van de Herv. Gemeente, waarvan hij van 1944 tot 1964 kerk voogd is geweest. Vele jaren droeg hij tezamen met zijn vrouw zorg voor het oude jeugdgebouw Ons Huis. Ook was hij jarenlang bestuurslid en voorzitter van de Oranjevereniging. De thans overledene was oprichter van de be jaardensociëteit, waarvan hij tot aan zijn dood bestuurslid bleef. BRUIDSPAAR VAN 50 PLUS In „Huize Vredensteyn", het rusthuis aan de Hoofdstraat te Sassenheim, her denkt het echtpaar De Joode-v. d. Heyde op 2 april, dat zij 55 jaar geleden op het raadhuis van Herwijnen (Gld.) in de echt werden verbonden. De bruidegom werk te bij bouwboeren in de Betuwe, in de Haarlemmermeer en later bij de steen fabriek te Hillegom. Van de 15 kinderen, die uit het hu welijk werden geboren, zijn er zes over- ledep. Een dochter woont in Callfornlë. De bruid (75 jaar) is goed gezond; de bruidegom (77) is gehandicapt, maar geestelijk volkomen gezond. Het bruids paar kwam enkele jaren geleden Sassenheim. Daarvoor woonden Nieuw-Vennep. Terwjjl het eerste team van Bona Stars van een vrije avond genoot, wacht te het vierde seniorenteam zaterdag avond gespannen maar vergeefs op de tegenstander. Zij zou haar kampioens wedstrijd spelen tegen de gevaarlijke outsider Etta uit Den Haag, die echter niet opkwam. Etta kreeg nu 2 punten in mindering, maar Bona Stars 4 geen kampioen van de tweede klasse Den Haag. Geen bloemen dus wedstrijd voor een respectabel aantal supporters. Een kleine pleister op de wonde vormde later op de avond het bericht dat nr. 2, Jumpers, verloren had, waardoor Bona Stars 4 toch nog kam pioen was geworden en toch nog bloe en in ontvangst kon nemen. In senioren 5 speelde Ad van Slinger land zijn eerste wedstrijd na een jaar lang geblesseerd te zijn geweest. Van Slingerland, kandidaat voor het Starsteam, had met 28 punten een groot aandeel in de overwinning van 7241 die ten koste van Das geboekt werd. Junioren a verpletterde Jumpers b. Vermeulen (67 p), Van Berge Henegou wen (33), Van Paridon (18)) en Rekers (16) waren de scorers die het vonnis voltrokken over het arme Jumpers. De gasten konden met een verlies van 145 naar Den Haag terugkeren. Dames 2 voldeed aan een verplichting i klopte Dames 4 met 41—13. Het eerste team van Blitz, uitkomend in de eerste klasse Den Haag, genoot eveneens van een welverdiende rust. De overige Blitzteams waren niet succesvol. Blitz-dames moest genoegen nemen met een verlies van 9—38 tegen Alphia, ter wijl Sigi Blitz 3 eerst na verlenging klein kon krijgen. Eindstand 70—65. Argus 4 kwam niet opdagen tegen Blitz 2 en kreeg 2 punten in mindering. Af wach tings wedstrijden „Ockenburg" Helaas la door een misverstand de uitslag van de eerste ronde van „Kana ln Kunst" zaterdag 22 maart niet geplaatst. WjJ bieden onze lezers onze veront schuldiging aan voor deze storende vergissing. Wy laten hier nu de oplossing volgen en tevens de beeldraadsels 1 en 2 van de tweede en laatste ronde. Duizenden lezers van onze krant waagden een gokje naar de vette prijzenpot van KANS-IN-KUNST. Er was een laaiend enthousiasme onder de deelnemers. Iedere dag keek men verlangend uit naar de volgende opgave. Waar brengt Mr. Trip ons vandaag naar toe? Wat zal het zijn? Hoe heet dit beeldje? Het was het gesprek van de dag; thuis, op het werk en zelfs op de scholen. Er waren zelfs deelnemers die het WV of het Stadhuis belden van de plaats waar het beeld staat om naar de juiste naam te vragen. 6. Bardje 7. Mariken 8. Speenhoff 9. Piet Paaltjens Nieumeghen 1. 't Lieverdje 2. Ollie B. Bommel 3. Maigret 4. Us Mem 5. 't Peerd van Ome Loeks Wie de le ronde goed heeft opgelost mag deelnemen aan de 2e grote geluksronde! Let op! Deze tweede ronde bestaat uit 7 beeldraadsels. Onder ieder beeldraadsel staat een stippellijn waarop u de oplossing kunt invullen. Tevens staan er onder ieder beeldraadsel een aantal cijfers waarmee u op zaterdag 29 maart a.s. een versregel kunt oplossen. Bewaar dus alle beeldraadsels zorgvuldig! By het plaatsen van beeldraadsel nr. 7 in onze krant van zaterdag 29 maart zal u weer worden verteld hoe en wanneer u moet insturen! Stuur dus niets in voordat u daartoe wordt uitgenodigd! BEELDRAADSEL nr. 1 BEELDRAADSEL nr. 2 In het land van onze zuiderburen staat het beroemde beeldje „Manneke Pis". In welke stad staat dit beeldje? Dit Vrijheidsbeeld staat aan de haven van een grote Amerikaanse stad. Oplossing: Welke havenplaats is dit? 26 - 18 - 11 Nog niets opsturen! 0plossing. 23-1-13-5 Nog niets opsturen! De Leidse ploegen in de veldhandbal- competltie hebben het gisteren goed ge daan. In Kwintsheul speelde HVL met één man tekort met 4-4 geiyk tegen Qulntus, terwyi LZC in Noordwtjk geen enkele moeite had met MSV 2: 22-0. Door een onverklaarbaar misverstand speelde HVL gisteren tegen Quintus zon der Johan Telen, en ging dus met tien man het veld in. Hierdoor kwam de na druk sterk op de verdediging te lig gen. waarin keeper Piet Hiestand ex celleerde. Ondanks deze handicap trok ken de rood-witten nog weieens in de aanval, en vooral na de rust, met de wind in de rug, ging dat erg goed. Zelfs leek het er op dat HVL de achterstand van 3-2 by de rust niet alleen zou inlo pen, maar zelfs zou zorgen voor eer overwinning. Opnieuw ging het pech- duiveltje echter meespelen: Kees Lucas raakte gebleseerd zodat de mankracht ln de voorhoede nog kleiner werd. Niet tegenstaande deze ongelukkige omstan digheden werd het tenslotte toch nog 4-4. Leidse doelpunten kwamen van de hand van Kees Lucas (2), George Ties- sema en Hans Kagle. In de veldcompetitie ondervindt LZC al bijzonder weinig weerstand. Dit is het gevolg van de beslissing van de af deling Den Haag. Deze heeft nameiyk gesteld, dat dit het eerste seizoen i de Leidenaars op het veld buiten is dus van onderaf aan in de derde klasse moest beginnen. Met het feit dat LZC ln de zaal eerste klasse speelt werd dus geen enkele rekening gehouden. Hierdoor is de onprettige situatie ontstaan dat LZC de meeste wedstrijden met byzonder groot verschil wint zonder echt strijd te behoeven leveren. Dit is zowel on prettig voor de spelers van LZC, als voor de tegenstanders. In het afgelopen jaar is er nog sprake van geweest dat de spelers van het team van Walter Görtz misschien tussentijds zouden kunnen pro moveren, maar dit bleek om diverse denen niet mogelijk. Zo speelden de Leidenaars zich gis-' teren zonder maar een enkele maal in te spannen de reserves van MSV naar een 22-0 nederlaag, nadat de rust een 9-0 stand te zien had gegeven. De treffers LZC werden als volgt gescoord: Pe- 'an Santen (6), Johan van Leeuwen- steyn en Erik de Vos leder 4. Walter Görtz en Peter Korver elk 3 en Gerard Soet twee keer. Terwyi de amateurs elkaar de zege in de Ronde van Zuid-Holland betwistten vonden op het terrein „Ockenburg" in Kijkduin afwachtingswedstrijden plaats. Vele Swiftrenners maakten van deze ge legenheid gebruik wat meer ervaring op te doen. AMSTERDAM. 24 maart Vee Aan. In de verschillende categorieën waren voer 21S runderen. Prijs 4.00-5 40 de resultaten al. volgt: Handel vlot duur. 93 varkens. Prijs Amateurs: 1. Edward Kroon, Den 3.25—3.30. Handel vlot duur Haag; 2 Cees van den Enden Den LEIDEN, 24 maart. Groenten Ap- Haag: 3. Ton v. d. Valk. Zandvoort: peien 27—33; Aardappelen 14 Andh- 10. Jan Zwaan Voorschoten11 Lie., vie llO-HSi'snijbon™ S-±MoVÏoS- de Jong. Leiderdorp; 13. Hans SoUeveld, enkooi 34—54; Postelein 200^211- Voorschoten. j Prei 85—127; Rabcrber 131—206; Spina: Nieuwelingen: 1. Martin Verbei». jie 100—142; Spruiten A 203—204' idem Poeldijk; 8. Albert Meskers-Warmond B 201-202; Komkommers 20-8Ó- TV A-adaplranten: 1. M: Reehorst, De» maten A 14.90—16.80; idem C i2.50: De films in de week van 20 t.e.m. 26 maart zijn de de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Ulysses 18 Jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling do. vr. en za. 23.30 Mein Kampf 18 jaar. Jeugdmatinee zo. wo. 2.30 Winnetou keert terug a.l. Lldo: Inga, Jaik wil. 18 Jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.80, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Op vryersvoeten a.L Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De vervolging van en de moord op Jean Paul Marat. 18 jaar. Dageiyk8: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De maan sluipt mee 14 Jaar. Dagciyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Vla Erotica. 18 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: vr. za. 23.30. Huis van bamboe. 18 Jaar. Korreltje Gaat het u goed, wees dan verheugd; gaat het u slecht, weest u ervan be wust, dat God zowel het ene als het andere heeft gemaakt, dat de mens niet uit kan vinden wat hem in de toekomst zal geworden. (Spr.) KATWIJK/RIJN, 22 maart, GROENTE Waspeen (per kist): Al 9.70-11.30, A2 2.70-8.20. BI 12.30-14.40. B2 2.00-4.40, Cl 9.60-9.80, C2 4.30-6.10. Aanvoer was peen 160.000 kg. ROTTERDAM, 24 maart Vee Aan voer totaal 1600; 1230 slachtrunderen; 370 varkens. Prijzen: slachtrunderen: 525—570, 465—515, 410-450, 390—405: varkens 269—272, 266—269, 260—266: stieren 460520; worstkoeien 375 390; slachtzeugen 215—228; zware var kens 220240. Overzicht handel: slacht runderen: groter - lui - prijshoudend; varkens: iets korter - vlot - hoger, etv- kele prima's boven notering. RIJN8BURG, 22 maart. Bloemen Anjers: Witte Sim 25-34; Rode Sim 26- 36; Rose Sim 25-35; Crowly Sim 23-37* Dusty Sim 28-38; Arthur Sim 24-33; G. T Sim 24-35; Selecta Sim 26-36; Kee^ 28-38; Esperance 27-35, aliea per stuk; Freesia: Golden Yellow 100-150* Snow Queen 120-160; White Swan 140- 185; Stockholm 125-150; Ballerina 150- 200, alles per bos; Dtv. Snybloemen: Anthurium 100-250; Gerbera 25-50* Irissen 25-50; Forsythia 40-70, alles per stuk; Amaryllis 25-33; Orchideeën 80- 100 per kelk; Tulpen: Lustige Wltwe* 140-165; London 150-160; Apeldoorn 180-220, alles p. bos; Narcissen: Golden ny 220-250; Kees Nells 180-214; Preludi- 140-160; v. d. Eerde 125-150; Eddy 165; Blenda 160-180; Bellona 160- 175; Brilliant Star 80-110; Prominence Haag; 10. Fred van 't Hart-Leiderdorp ito B-adspiranten. 1. K. Mahieu, Den idem middelgrof 2123; idem grof 21- 200- Flower Record 75 irJrf. r-Qrif •- Haag; 7 Eddie Rietbroek, Oude Wete- Witlof 145—185 alles r^r urn vT qid'i isn'fi D, ,iJarlton 135*

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3