NKV Oegstgeest in het goud r voo! GELBE ROSE ZATERDAG 22 MAART 1969 DE LEIDSE COURANT i gestimuleerd voelen dat wij zóveel kunnen doen terwijl wfl weten dat er zgn. „Christenlanden" zijn waar een vakbeweging verboden Is". Woorden van de geestelijk adviseur i het 50-jarige NKV, kapelaan Lans- Jhr. T. A. J. van Eysinga, de presidente van het Kath. Vrouwengilde mevrouw J. Staal van Santvliet; de presidente van de KAV mevrouw B. Mooi; pastoor J. ZANGERESSEN! of dames met goede stem kunnen nog deelnemen aan onze speciale cursus moderne kwartetzang. Inlichtingen dagelijks. Muziekschool Zwaag Korevaarstraat 5, LEIDEN, tel. 24358. (Advertentie) LEIDSE AGENDA O.O. Mess Doelenkazerne Jaarver gadering afd. Leiden Bond v. MiL Oor logsslachtoffers. 15.00 uur. Contactavond 19.30 uur. Stille Omgang 11.00 uur Lof Har- tebrugkerk. Vertrek bussen om 11.30 u. G*- bedsdienst (Professoren- en Burge- meesterwijk) 19.00 uur. Ir. W. Starrenburg j (Wassenaar) in bestuur A.Z.L. ;e Wassenaar is Curatoren der Leidse Universiteit benoemd tot lid van het bestuur van het Academisch Ziekenhuis. In dit bestuur, dat wordt voorgezeten door de heer Sidney J. van den Bergh en waarin de heer Star renburg de functie van vice-voorzitter zal vervullen, hebben voorts zitting C. M. 's Jacobs-des Bou de heren M. M. van Hengel, mr. in Gorcum en M. Zondervan. Se is drs. J. J. Overeem. Kooyman; de heer Prins NW en de heer B. Star bestuurslid van •t CNV. De voorzitter, de heer C. Ph. Weber, heette allen hartelijk welkom: „Tussen 50 jaar geleden en nu is een hemels breed verschil. Wij zijn tevreden maar wij hopen dat het Christelijk sociaal den ken een dusdanig deel van het geheel moge worden dat een mooi samengaan denkbaar is". Vervolgens riep de tal „veteranen" voor het voetlicht die sómen 150 jaar lid waren. Vanaf het startschot in 1919 waren dit (foto links naar rechts) de heren Juffermans (vele jaren bestuurslid); G. Hogervorst en J. Zandvliet. De secretaris, de heer Vermeer overhandigde hen een fraaie fruitmand. Het vierde vijftig-jarige lid was het niet mogelijk om aanwezig zijn. De heer Vink verblijft te Katwijk in Huize „De Wilbert", reden waarom zijn zoon de honneurs waar nam „sappige' geschenk in ontvangst Nadat allen koffie met feestgebak hadden geproefd werd de toneelruimte „in beslag genomen" door de toneel groep „De Gastspelers' uit Leiden. Zij brachten een spel van Hans Nesna ge titeld „Het dievennest", onder regie Jac. Buis. Een vermakelijke klucht inhoud niet te hoog grijpt 'men na afloop min of meer kan raden. Kortom, een pretentieloos, echt feestelijk gebeuren wat de tonelist schotelden. Men beleefde er veel plezier aan. Vooral de twee „lieve tantes" (Jos Ham-Brussel en Nell de Lange-Reize- voort) vormden e enkosteiyk duo. Twee ongetrouwde dames die de sensatie van „zonder echtgenoot door het leven gaan" ondergingen. Een rol die beide speelsters op het lijf was geschreven haast absurde situaties opleverde. In de persoon van een juwelier (W. Houps) deed de liefde zijn intrede. Aanvankelijk werd de man eerst het hof gemaakt als doel hem van een kostbaar collier af te helpen, maar het werkte als een boe merang. Annemieke Hoogeveen en Coby Klein-Kok waren dienstmeisjes, geen klein geruchtje vervaard en zagen we goed spel van G. Döfferhoff als spaarzame tuinman; Olga du Prie- Derks als het eerlijke nichtje stelende tantes en H. Adriaanse als haar verloofde. Er werd rolvast en vooral met vaart gespeeld. Het was een uitstekende op voering. Tussen de bedrijven door maakten velen van de gelegenheid gebruik het jubilerende bestuur te feliciteren. De gastspelers viel een dankbaar ap plaus ten deel. „Kunstenaar" protesteert op eigen wijze tegen maatschappij de Haagse rechtbank stond als dlen9 be roep op. „Laten we het voorlopig maar houden op, „zonder beroep", suggereer de de president, mr. 8. F. Kootte. „Neen, ik ben kunstenaar", protes teerde verdachte. „Presteer dan eerst iets anders dan gappen van auto's en plegen van inbraken", adviseerde de pre sident en daar had verdachte niets op te antwoorden. Want het was een hele litanie van Inbraken en diefstallen wel ke de officier opsomde, waarbij de ac tiviteiten van de verdachte en diens kornuiten zich uitstrekte van Den Haag en Wassenaar tot Alphen a.d. Rijn, Val kenburg en Katwijk. Het was drie jaar geleden al mis ge gaan met de „beeldhouwer", de kinder rechter kwam er aan te pas. In de vol gende Jaren kwamen er gevangenisstraf fen bij. Op 25 november van het vorig jaar kwam de jongeman dan weer eens uit de gevangenis, op 24 januari zat hij er weer in. En in die tussentijd was het fors mis geweest. De officier van justitie had daar zo één en ander van tenlaste gelegd. De specialiteit van verdachte en zijn kornuiten bleek autodiefstal te zijn, afgewisseld door inbraken. Een bijzondere belevenis gaf de in braak in een wijnhandel te Alphen a.d. Rijn. Toen verdachte met zijn kornuiten daar binnen kwamen bleken enkele „col lega-inbrekers" er reeds aan het werk te zijn. Op één van de nachtelijke toch ten had de politie te Wassenaar het ge zelschap aangehouden, omdat zij toen verdacht werd van een inbraak, die in dat geval niet door hen was gepleegd. Goed dan, dit waren dan zo ongeveer de activiteiten in de twee maanden van vrijheid van verdachte.' Waarmee voor de rechtbank de affaire nog niet was be sproken. Want de Jongeman had zo nogal wat aan te merken op de reclas- tiek. „Waardeloos is die reclassering", aldus het standpunt van verdachte: „Ze doen niets voor je". „Neen, je zult zelf ook iets moeten doen", gaf de president te kenen. „Auto- pikken, kraakjes zetten en meisjes ver sieren", dat is jullie voornaamste bezig heid". ^Ik ben gewoon losgeslagen. Dot „Dat wil zeggen, u zoekt het ook in de verkeerde omgeving. De lees hier dat u de kennissen vond bij „Tedje", dat is een pestbuil In Den Haag. En de naam van E.M.M.-gebouw, de experimented club, kom ik ook steeds meer in de stuk ken tegen", deelde president mee. „U hebt alleen maar een wraakhouding en gaat uit protest tegen de maatschappij Het raport van de psychiater komt tot de conclusie, dat verdachte wel kwali teiten bezit, doch kinderlijk in zijn fan tasie is en in een droomwereld verkeert, waarin werken niet bestaat." De verhouding met de ouders dachte is altham treft verbroken. de vader be- „Ik mocht niet een» hashisj roken" gaf verdachte te kennen. JEUGDGEVANGENIS „Het grote probleem is, wat moeten we met deze jongeman beginnen", vroeg de officier van Justitie zich af. Hij is te zwak om zichzelf in de maatschappij te handhaven, maar er is hoop dat hij na ,vat opleiding toch nog wat van zijn le ven kan terechtbrengen." De officier kon met het advies van ie psychiater, verdachte in de jeugdge vangenis te plaatsen, akkoord gaan. waarbij een eis van 20 maanden werd gesteld, hetgeen echter niet behoeft te betekenen, dat hij die tijd er ook zal als zijn oordeel te kennen. De raadsvrouwe, mej. mr. F. J. de Gier stelde vast, dat door de huidige situatie er allerlei eigenaardige toestan den ontstaan. „Men praat maar wat over artistieke gevoelens en weet nauwelijks wat dat betekent. De verdachte wil bijvoorbeeld de moeilijke periode van training over slaan en meteen maar erkend worden. Hij is eigenlijk een nog niet ^volgroeide Bejaarde weduwe te Zoeterwoude ernstig gewond bij aanrijding Gisteravond om tien voor acht is op de Noortbuurtseweg te Zoeterwoude, ter hoogte van het zebrapad naar de r.k. kleuterschool, de 81-jarige weduwe me- vniw M. Hulsbos-Van Donk levensge vaarlijk gewond toen zij b\j het overste- Zoeterwoude. De bejaarde vrouw kreeg zware hoofd liep een beenbreuk op. VOOR BAD OF DOUCHE Dokter Kortmann was van eerste hulp aanwezig, waarna de ge wonden naar het St.-Elisabethziekenhuis te Leiden werden vervoerd. Het ongeval had een grote verkeersopstopping ten ge- R.K.S.V. Meerburg vraagt subsidie voor clubgebouw De R.K.S.V. Meerburg wil op het ge meentelijk sportcomplex aan de Hoge Rijndijk een nieuw clubgebouw oprichten. In verband met de ingebruikname van het tweede sportterrein, medio septem ber 1969, zal het huidige clubgebouw niet meer aan de gestelde eisen kunnen voldoen. Het aantal kleedkamers en 8cheldsrechtersverblijven, alsmede de wasgelegenheden en toiletten dient te worden uitgebreid. De sportvereniging heeft gemeend de oplossing hiervoor te moeten zoeken in de verbouw van de bestaande kantine. Het gevolg hiervan is, dat de sportvereniging niet meer over deze kantine zal kunnen beschikken. In verband daarmede is tot nieuwbouw besloten. Om deze bouw te kunnen ver werkelijken verzoekt de sportvereniging de gemeente een bedrag ad 3000,in de stichtingskosten bij te dragen. Het totaal der stichtingskosten is geraamd op ƒ28.000,—. Hoofdbestuur rksv Meerburg 1000, Kerkbestuur Meerburg 2000,- Gemeente Zoeterwoude 3000,- Ledeningen bedrijf en part. 10000, B. en W. stellen de raad voor subsidie van 3000,— in de stichtings kosten van het clubgebouw beschikbaar A. M. Krol bedankt als raadslid van Voorschoten Bij de ingekomen delingen is een brief van de heer A. M. Krol dxL 13 maart betreffende de be ëindiging van zijn raadslidmaatschap. De heer Krol heeft sedert 1966 zitting den de Boerenpartij de heer D. Scheps, in zijn plaats werd gekozen verklaard de heer Meijer. De kandidatenlijst van de Boerenpartij telde maar drie leden, zo dat deze partij «geen opvolger-kan ge ven voor de heer A. M. KroL KREDIET VOOR NUTSBEDRIJVEN B. en w. van Voorschoten vragen een krediet van 724.000.- voor het aan legen van kabel- en leidingnetten Hofland. SUBSIDIËRING CREATIEF CENTRUM De gehouden enquête heeft aange toond dat er zeer veel belangstelling bestaat voor de Stichting Creatief Cen trum Voorschoten. In totaal hebben zich 400 personen aangemeld. Er heb ben zich 20 onderwijskrachten aange meld. die een speciale cursus zullen gaan volgen. B. strekken gelijk i tekort na aftrek y Dat betekent stellen de raad 1 subsidie te ver- het exploitatie- het rijkssubsidie. 1969 een subsidie- puber. die dat zelf niet „Nou Ja, ik ben toch tje", gaf verdachte in zijn laatste woord s kennen. De rechtbank nl <9 I april vonnis wijzen. bedrag van 9.388.-. Ook is gevraagd om een voorschot van 7.000.- af te lossen in vijf jaar voor de inrichtings kosten van de benedenverdieping van het Baljuwhuis op de Voorstraat. Commissie in Voorschoten wil nieuw raadhuis De commissie ad hoe voor het uit brengen van advies inzake de huis vesting van het gemeentelijk apparaat in Voorschoten beveelt de gemeente raad aan in principe te besluiten tot de bouw van een nieuw raadhuiscom plex. De commissie ad hoe verzoekt de uitbreiding welke plaats vindt door middel van het pand van Albert Heijn uitsluitend tijdelijk te willen zien. Afgezien van de estetische eisen welke aan een huisvesting van het gemeente lijk apparaat dienen te worden ge steld, wijst de commissie op de reeds aanwezige verkeerstechnische proble men rondom 't huidige raadhuis, waar door dit gebouw nimmer een uitbrei ding zal kunnen ondergaan. Behalve het te nemen principe-besluit om over te gaan tot de bouw van een nieuw raadhuis verzoekt de commissie ad hoe ook machtiging om over te kunnen gaan tot plaatsbepaling van een nieuw GROFVUIL- OPHAALDIENST MAANDAG 24 MAAKT Buurt I: Herensingel (van Medusa straat tot Lage Rijndijk 1. Hambroek laan. Kooilaan (geheel 1, Celebesstraat, Decimastraat, Sieboldstraat, Floresz- straat, Bloemstraat, Formosastraat, Bor- neostraat. Driftstraat, Lombokstraat. Javastraat, Medusastraat, Parkstraat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Ambonstraat, Madoera- Buurt 8: Lage Rijndijk, Voorstraat, Sumatrastraat, Atjehstraat (van Su matrastraat tot Soembastraat), Soemba- straat, Balistraat, Timorstraat, Ring- kade, Bonairestraat, Arubastraat, Surl- namestraat, Antillenstraat, Curagaostr., Sint Maartenstraat, Sint Eustatiusstraat, Sabastraat, Bank antra at, Billitonstraat. Het luxe schuimbad tegen normale prijs De luxe van weelderig koesterend schuim. De luxe van flonkerende flacons. De luxe van diep-fonkelende tinten. En de luxe van keus uit vier betoverende geuren en kleuren. Voor wie prijs stelt op de luxe van een in dividueel schuimbad is er nu Gelbe Rose. Kies uw favoriete geur en kleur: 't roman tische Gelbe Rose, het exquise Orchidee, het delicate Daphne of de frishéid van Citrus. Betaal toch de normale prijs. U weet het nu: 't is Gelbe Rose. De nieuwe luxe serie individuele badpreparaten van internationaal niveau, tube 3,95 - flacons van 6,75 tot 21,50 Gelbe Rose heeft ook crème-bad (speciaal voor drogehuid), after-bath-lotion, fijne toiletzeep en speciaal babybad. Modehuis "De Faam" opende leuke voorjaarsperspectieven DZ*Ï- vrijdagavond in de Stads- Faarn"Ho- uitgebreide voorjaarscollectie 1969 kan men voor draagbare èn betaalbare kle ding hier ruimschoots terecht. Evenals bij de naj aars-show werd ook deze opgeluisterd met fleurige de achtergrond, af gewis- "Xs6; Ross met aan het orgel Frans Konij nenburg. Drogisterij L. van Eereel, Hoogstraat 5, had voor de een aardige attentie in de Zachte pasteltinten het komend 1 jaar: bleu, rose, lichtgroen en wit. Het materiaal is voornamelijk trevira 2000 met de vele voordelen: gemakkelijk wasbaar en strijken praktisch overbo dig. Van dit materiaal zagen wij b.v. een smaakvol blauw-beige half door- knoop-japonnetje en een rose middag japonnetje met charmante halsuitsnij ding. Voor het meer hippe meisje er o.a. een perzik-rose broekrok met opgestikte zakken en daarbij werd strakke rose blouse gedragen. Succes ook hadden de twee mai quins die opkwamen in marineblauwe jurkjes met rood gecombineerd beiden voorzien van een stok met veel vrolijke rode en witte ballonnen. Fraai was een wollen jersey deux-pièces beige gecombineerd met twee kleuren groen. Ook de complets ontbraken Gemeente-gids voor Oegstgeest Nieuw voorstel b. en w. Meermalen is in de raad gesproken over de uitgifte door de gemeente var een gids. Een voorstel, dat hiertoe ge ruime tijd geleden werd gedaan, werd niet aanvaard. Nadien hebben verschil lende besprekingen plaats gevonden. aanvaardbaar achten. Gedacht is aan een Inhoud van 96 pa gina's, onderverdeeld In 48 pagina's tekst en 48 pagina's advertenties. De bedoe ling is op de voorkant van de oms lag een foto of een tekening te plaatsen, terwijl de uitgave met verschillende foto's zal worden verlucht. Het bureau Rijnland zorgt voor de ac quisitie van de advertenties, terwijl de opbrengst eveneens aan dit bureau ten goede komt. Over de tekst zal nog na der overleg plaats vinden, terwijl ook enkele historische beschouwingen zullen worden opgenomen. Het is de bedoeling deze uitgave huls aan huis te versprei den, terwijl bovendien een aantal in re serve wordt gehouden om uit te rei ken aan de nieuw-ingekomenen. Bij een oplage van 6.000 exemplaren zullen de kosten 6.000,bedragen -j- ƒ720— BTW wordt ƒ6.720,—. B. en w. ramen, dat de bijkomende kosten voor het vertalen in het frans, duits en engels van het inleidende stuk, het maken van foto's e.d. op 600,gesteld kunnen worden, zodat de totale kosten 7.320, zullen bedragen. B. en w. stellen voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Het bu reau Rijnland zorgt ervoor de huis-aan huisverspreiding van de gids in envelop pe en brengt hiervoor niets in rekening. GeborenRenatus H. M z.v. P. M. Fleur en H. S. Stuifzand; Eduard W. z.v. C. T. van Grieken en M. J. A. v.d. Berg; Michele d.v. B. R. Harris en M. A. Tuc ker; Tammo B. z.v. B. v. Hoorn en A. M. Sierra Martinez; Ernest P. z.v. P. F. Wiessenhaan en C. de Vlieger; José Th. H. Adrianl en H. J- Houweling; ileke d.v. H. Hollander en J. W. Beek; Edgar S. z.v. K. J. Paling en D. G. Hagedoorn; Tim P. z.v. P. A. Smit japon met bijpassende mantel of kort jasje. Van de vele fraaie mantels be viel ons bijzonder een ruiten tweed ii grijs-rood met brede rode ceintuur. r\AT EEN REGENJAS niet saai be- hoeft te zijn bewees een licht groene terlenka met gespjesgarnering op de schouder en nikkelen knoopjes in de plooi middenachter. Voor de jongeman die weer eens waf anders wil zagen we een aubergine pantalon met daarbij een beige aubergine streep- colbert met brede revers. Beslist mooi was een lichtbruin (ook in andere tin ten verkrijgbaar) herenkostuum van Stijlgroep Groningen in vaag ruitdes- sin. Voor een gezellig zeiltochtje b.v. waren er leuke donkerblauwe blazers, zowel voor bSar als voor hem. De kindermode liet ons o.a. een groen scheerwollen manteltje zien met daar onder een róse-groen geruit terlenka jurkje, een donkerblauw wollen pakje, regenjasjes van Diolen en a la mode een lichtgekleurd vistram ideaal ter ia al voor kinderkleding spencer pakje met een frisse groen-wit geruite overhemdblouse. De witte bruid ten slotte was in het lang met driekwart kanten houwtjes en een met kant be drukt sleepje. A. P. „STINKSLOOT" DICHT VOOR DOORVAREN Slaagh- of Stinksloot in Leiden Noord (tussen de Haarlemmertrekvaart en <lc Z(jl) heeft de dienst, van Gemeentewer ken borden geplaatst, die botenbezitters waarschuwen dat de sloot voor door vaart wordt afgesloten. Momenteel liggen er in de Slaagh- sloot nog enkele pleziervoortuigjes, die via de Haarlemmertrekvaart nog wel open water kunnen bereiken. Er zal tij dens het werk aan de nieuwe brug op worden toegezien dat geen bootjes den ingesloten. De vroeg-tijdlge plaat sing van de waarschuwingsborden houdt verband met het naderende hengel- en watersportseizoen. Winkelsluitiiigs-mensen kruideniers in Oegstgeest Deze wijziging geschiedt bij wijze van proef; wij zullen ons standpunt ter zake nog nader bepalen. De winkeliers ln le vensmiddelen (kruideniers hebben zich bij adres d.d. 1 oktober 1968 tot de raad van Oegstgeest gewend de verordening op de winkelsluiting zodanig te wijzigen, dat in plaats van da verplichte sluiting op maandagmorgen, deze wordt gesteld op dinsdagmiddag. De Kamer van Koop handel en fabrieken voor Rijnland, die over dit verzoek is gehoord, heeft op 17 februari jl. o.m. het volgende geant woord: „Het komt de kamer voor dat uit een oogpunt van behoorlijk bestuur op het terrein van de openbare verordenin gen van de plaatselijke overheid en an- derszijds de rechtszekerheid van be langhebbenden in de ruimste ,zln, het niet wenselijk i» onmiddellijk na het vaststellen en uitvaardigen van een ver ordening daarop wijzigingen aan te bren- teozij duidelijk sprake is van fou- m omissies, begaan bij de vaststel ling der n ding. Aangezien het onder- ntal nke- nsmiddelen gedab oktober 1968 en er aldus tussen de af kondiging der verordening (11-9-1968) het onderhavige verzoek slechts 2 we ken liggen, is er voor de Kamer geen tot Verhuur van grond Zwart, hovenier, Rijnzlchtweg de 1 ceel grond aan de Dorpsstraat te verhu- 1, voorlopig voor het tijdvak 15 april 1969 tot 15 april 1970. Het terrein heeft n oppervlakte van 1000 meter. Doordat de gemeente de bomen die daar staan, overbrengt naar een terrein bQ de Abtspoelweg komt dit vrij. De huurprijs ware te bepalen op 50, Betonnen t-balk op rechterarm van Alphenaar Door een noodlottig ongeval beland de gistermiddag de chauffeur J. Prins uit Alphen aan den Rijn in het St. Eli sabeth Ziekenhuis. Op het terrein van Oosthoek Beton N.V. te Zoeterwoude trok hij bij het afspringen van zijn geladen wagen offer bevrijd worden. Volgens de be handelende geneesheer was er echter goede hoop dat zijn arm behouden zal kunnen blijven. Enkele uren later kwam een produk- tie-medewerker van hetzelfde bedrijf te vallen en kwam daardoor in een draaiende slijpschijf terecht. Ook hij moest voor behandeling naar het Eli sabeth Ziekenhuis, waarvan hij echter al gauw naar huis kon terugkeren. EHBO-Leiderdorp blaakt van gezondheid In het Groene Kruisgebouw 1 Berkenkade te Leiderdorp hield de Lei- derdorpse afdeling van de EHBO haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. In zijn openingswoord dankte de vooi zitter, de heer J. A. Hop met name d_ beide Leiderdorpse artsen, de heren van 't Woud en Hennink voor het vele werk, dat zij steeds belangeloos voor de ver. hebben gedaan. Ook dit jaar gaat dr. Van 't Woud weer de cursus leiden, met behulp van de pas aangeschafte „over head-projector", „De eerste in Neder land in gebruik bij een EHBO-afdeling", aldus de heer Hop. Uit het verslag van de secretaresse mevr. J. Sterk-van Hel mond bleek, dat vorig jaar de wissel beker door de afdeling werd gewonnen door de dames Hendrikse, Koebrugge Peeters. Dat de vereniging in een leem te voorziet, blijkt wel uit het feit, dat er vorig jaar 90 keer hulp is verleend door de leden. Ook het verslag van de penningmeesteresse werd onveranderd goedgekeurd. Na de impasse, welke de afdeling ja- verkeert zonder voortvarende en ook geroutineer de bestuur ln een florisante staat: 4.000 aan materialen en ruim 2.000, aan kas gelden. Hetgeen de voorzitter, zelf lid van de C. R. de opmerking deed maken: „met zo'n verslag durf ik echt de C. R. geen subsidie te vragen". Tot slot moest de dertigjarige vereniging, haar nieuwe statuten en huishoudelijk reglement in een wat gewijzigde vorm aanvaarden, wat na de uitvoerige informatie van de voorzitter geen moeilijkheden opleverde. Hierdoor zal o.m. de samenwerking met de R. K. vereniging Meerburg in de toe komst worden beperkt tot de incidentele hulpverlening bij evenementen. Het zorgingsgebied zal dus beperkt blijven uitsluitend Leiderdorp. Tot slot 1 OEGSTGEEST In de afgelopen jaar Is herhaalde malen in de raad gesproken ovi overlast, die veroorzaakt werd door het plaatsen op straat van de vrachtauto's met aanhangwagens van het expeditie bedrijf van de heer Tj. de Wit aan de De Kempenaerstraat. Hoewel de heer de Wit bereid was alle medewerking verlenen, werd het verkrijgen van oplossing bemoeilijkt doordat er geen behoorlijke parkeerruimte te vinden was. Met medewerking van het Hoogheem raadschap Rijnland is het mogelijk ge worden een deel van de losplaats aan de Almondeweg welke de gemeente daar zyn wagens kan plaatsen. B. en W. stellen voor dit gedeelte jaar tot jaar, doch uiterlijk tot 31 de cember 1971, te verhuren aan de heer de Wit voor het parkeren van ten hoogste 8 vrachtauto's en enkele aanhangwagens. Op genoemde datum loopt de ove komst met Rijnland af. Tijdig zal nagegaan worden of verlenging moge lijk gesteld worden 1 april 1969. Door „Rijnland" geëiste voorzieningen moeten op kosten van de heer de Wit in overleg en onder goedkeuring gemeentewerken, worden uitgevoerd, terwijl ook de gemeente enige eisen stelt. De heer de Wit heeft medegedeeld zich daarmee te kunnen verenigen. Wel heeft hij toestemming gevraagd om van maandag tot donderdag des nachts twee wagens met kostbare la ding op het parkeerterrein aan de Ter- weeweg te mogen plaatsen. B. en W. hebben gemeend aan dit verzoek tot wederopzegging, doch voor ten hoogste een half jaar te moeten voldoen. De heer de Wit zoekt naar eei lossing, waardoor deze wagens elders onder dak gebracht kunnen worden. VOORSCHOTEN RAADSAGENDA De gemeenteraad van Voorschoten komt vrijdagavond om 8 uur bijeen ter behandeling van voorstellen van b. en w .tot het vaststellen van de archief- verordening en tot het aanwijzen van een gemeentelijke archiefbewaarplaats; tot benoeming van leden van de raads- adviescommisie beroepszaken; tot het verlenen van een krediet voor de uit breiding van het waterleiding-, kabel en gasbuizen net in het bestemmings plan „Noord-Hofland;" betreffende sub sidiëring van de Stichting Creatief Centrum Voorschoten en een nota van nmmissie ad hoc ten behoeve van de huisvesting van het gemeentelijk apparaat. Voorlichtingsavond over meao-opleiding Op 1 april zal in de aula van het ge bouw Sumatrastraat 201 één van de gebouwen van de Rembrandt-Scbolenge- gemeenschap een voorlichtingsavond PAGINA 6 worden gehouden over het middelbaar economisch en administratief onderwas. Zoals bekend zal de in augustus 1969 in Leiden te starten meao-school worden gehuisvest- in thans nog leegstaande lo kalen in dit gebouw. Het voorlopig bestuur van de „Stich ting middelbaar economisch en admini stratief onderwijs in Leiden en omge ving" heeft deze avond belegd om toe komstige leerlingen en hun ouders voor lichting te geven over inhoud en doel van een meao-opleiding. Ook andere belang stellenden zijn welkom. De heer J. A Knegtmans, directeur van de reeds enkele jaren bestaande meao-school te Rotterdam, zal een le zing houden over het meao. Daarna zal men op ruime schaal vragen kunnen stellen. Voor deze avond zijn ook uitge nodigd de hoofden van mavo-scholen en rectoren van scholengemeenschappen voor mavo/havo/vwo in Leiden en om geving, alsmede vertegenwoordigers van het bedrijfsleven. Inmiddels heeft zich op de afdeling onderwijs van het stad huis al een aantal leerlingen voor deze nieuwe opleiding gemeld. RAADSAGENDA ZOETERWOUDE De gemeenteraad van Zoeterwoude komt donderdag 27 maart in vergade ring bijeen om 20.00 uur. De agende ver meldt o.m.: voorstel van B. en W. met betrekking tot een bezwaarschrift be treffende het bestemmingsplan dat wordt voorbereid voor het gebied in Gelderswoude (Slootweg); voorstel in zake een ingesteld beroep tegen het wei geren van een bouwvergunning; wijzi ging van het besluit van 29 november 1967 betreffende de 21 woningwetwo ningen; verkoop vang rond aan de Raif- feisenbank; principe besluit tot verkoop grond ln het bestemmingsplan het krediet voor het doortrekken van de Tltus Brandsmastraat naar de Rijnegommerstraat; verhoging van het subsidie aan de zwemstichting; verlenen van een subsidie aan de r.k. s.v. „Meer burg"; verlenen van een krediet als bij drage in de kosten voor het gewest Lei den; krediet voor verandering van de inrichting van de Aloysiusschool; het verlenen van medewerking ingevolge art. 50 van de kleuteronderwijswet; h«t aan gaan van een kasgeldlening; het vast stellen van de nieuwe rechtstoestandre gelingen; verkiezing van een nieuwe wethouder. BINGO-AVOND SUPPORTERSCLUB S.J.Z. Het volijverige bestuur van de suppor tersclub SJZ organiseert heden, zater dagavond, voor de laatste keer in dit seizoen een bingo-avond. De opbrengst plex, dat de vereniging volgend jaar in gebruik hoopt te kunnen nemen. Er la voor deze slotavond weer een schat aan prijzen beschikbaar gesteld door hen die de sportvereniging een warm hart toe dragen. Klapstuk van de avond wordt ongetwijfeld het kalf, dat in de zaal aan wezig zal zijn en direct door de nieuwe eigenaar kan worden meegenomen. Aan vang 20.00 uur in het clubhuis. Ook als men later komt kan men nog volop deelnemen. OVERDRACHT INDUSTRIEGROND WE STEENDE Het noordelijk gedeelte van het be stemmingsplan „wésteinde" biedt de mogelijkheid tot het oprichten van en kele industriegebouwen. De gronden In dit gebied zijn deels eigendom van Stikvoorta Bouwbureau N.V. te Voor schoten en deels van de provincie Zuid- Holland, die met Zoeterwoude is over eengekomen de grond aan de gemeente over te dragen. Stikvoort heeft B. en W. al enkele malen benaderd voor over dracht van de aan de gemeente komende grond aan hem. B. en W. stellen de raad voor te be sluiten de aan de gemeente toebehorende grond in het industriegebied van het bestemmingsplan Weesteinde t.z.t. tegen nader te bepalen voorwaarden over te zullen dragen aan Stikvoorta Bouw bureau N.V. te Voorschoten. Studenten in de geschiedenis houden congres in Leiden Op maandag 31 maart, dinsdag 1 en woensdag 2 april houdt de Organisatie van Studenten in de Geneeskunde in Ne derland met medewerking van de Vlaam se Studenten in de Geschiedenis hgar jaarlijks congres te Leiden. Dit congres, dat zal plaatsvinden in het Academie gebouw van de Leidse Universiteit, Ra penburg 73, zal geheel gewijd zijn aan de functie van de geschiedenisweten schap. Op maandag 31 maart zullen 'a mid dags kritische kanttekeningen bij de geschiedenis als wetenschap worden ge maakt. Prof. dr. R. F. Beerling (Leiden) zal zijn stellingen toelichten en verde digen tegenover prof. dr. J. C. Boog man (Utrecht), prof. dr. B. W. Scha per (Leiden), prof. dr. A. G. Weiier (Nij megen) en waarschijnlijk prof. dr, R. de Schrijver (Leuven). Onder leiding van dr. D. van Arkel zal een algemene discussie worden gehouden. Op de 2a dag van het congres zullen prof. dr. B. H. Slicher van Bath (Wageningen) en prof. dr. W. J. Wieringe (VU, A'dam) een beginselverklaring ten aanzien van hun methoden van onderzoek afleggen. Prof. dr. I. Schöffer (Leiden) zal dis cussieleider zijn. In de middaguren van de tweede dag zullen prof. dr. J. A. A. van Doorn (Rot- terdam) en dr. D. van Arkel met elkaar en de toehoorders discussiëren over de verhouding tussen de geschiedenis en de sociale wetenschappen. De discussie zal worden geleid door drs. C. P. Bar- tels. Het congres wordt op 2 april besloten met c-en door P. C. J. de Groot geleid „ambulant forum", waarbij vertegen woordigers van acht verschillende beroe pen. allen van huis uit historici zullen vertellen over de relatie tussen hun op leiding en hun loopbaan. Bevolkingsonderzoek op tuberculose Volgende week onderzoek in de aula an de School du Rieustraat op; maandag, 24 maart 9.00-1200 en 14.00-16.30 uur Dinsdag, 25 maart 14.00-16.30 en 19.00-21.30 uur 9.00-1200 en 14.00-16.30 1 vrijdag, 28 maart 14.00-16.30 en 19.00-21.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 6