Deur dicht maar nog niet op het nachtslot •NCfS' I JÉ {ij Go Ahead was elk schot op loei van Twente een eendvogel Pogingen Happel bij ADO te houden Jk weet alleen dat ik ontslag heb' \v-- si* - SPORTBIJLAGE DE LEIDSE COURANT (Van onze sportredactie) )EN HAAG ..Kijk eens aan", zei Ernst lappel, „in eerste instantie heb ik mijn ontslag angeboden, in tweede instantie is dat aanvaard >11 ik ben dus ontslagen". Ernst Happel stond jisteravond in de hall van „Op Gouden Wieken" n Scheveningen. Spelers van ADO bijna llemaal en representanten van zusterver- niging Holland Sport zaten in de bar, even erder, met een frisdrank of een biertje. Som- ïigen hadden hun vrouw meegenomen. Ernst lappel had hen uitgenodigd voor een „avondje". is nog in het begin van de „bijeenkomst" n er hing een ietwat gedrukte stemming. Het oord afscheid wilde niemand over de lippen en blijft een miniscule kans dat het niet behoeft. Het kan zo worden gesteld: de deur is dicht achter ADO's trainer Ernst Happel maar nog niet op het nachtslot. Er worden van ver scheidene kanten pogingen in het werk gesteld om hem voor ADO te behouden. Happel haalt de schouders op, hij weet van niets. „Ik heb vrijdagavond mijn vrouw opgebeld, die in Wenen is omdat mijn schoonmoeder ernstig ziek is. Het gevaar is geweken en mijn vrouw komt dinsdag thuis. Toen ze hoorde wat er was ge beurd, zei ze dat ze verbaasd was. Natuurlijk zullen wij erover praten maar dat verandert niets. Dit is het moderne voetbal, tenminste zo beschouw ik het. Het gebeurt met zoveel trai ners in de wereld. Ik weet alleen dat ik op dit moment ontslag heb. Wat er gaat gebeuren, is niet te zeggen. Wie weet hoe het over drie dagen of een week is. En dat heeft niets met een voorzitter te maken. Of meneer Choufoer er zit of een ander, dat maakt niets uit. Als er iets verandert in mijn standpunt, komt het contract weer op tafel. Dan zal men aan verscheidene zaken tegemoet moeten komen, en dat betreft niet de financiële kant". Zonder het met zo veel woorden te zeggen, kan hieruit toch blijken dat niet alles verloren hoeft te zijn. Dat er nog een kiertje open is gebleven van de deur die zo abrupt met een zware slag is dichtgeslagen. Happel: „Natuurlijk doet het mij ook wat. Ik heb hier zeven jaar van mijn leven liggen. Mijn contract is drie keer verlengd. Daar denk je dan toch wel aan". 4„ Hoi, hoi, hoi, roept Hoekema. Weer een voor Go Ahead. RAPID W. BELDE AL TWEEMAAL Gistermiddag was Ernst Happel op het ADO-terrein. „Incognito, ik zat op de grote tribune. Ik heb met betaald". Hij heeft er niet rustig gezeten. Jeugdige supporters trokken met roodgroene vlag gen achter hem aan en riepen luidkeels: „Happel. Happel". Toen hij na de wed strijd wilde vertrekken, kropen ze op zijn auto en kon hij nauwelijks starten. De jeugd liet zich gelden, maar er klonk af en toe ook dezelfde kreet „Happel" van de ouderen. Wat na de wedstrijd ge beurde, zou een ingrijpen van die oude ren hebben gerechtvaardigd. Men keek alleen toe. Na afloop groepten die jon geren samen voor do kleedtent en er werden onprettige woorden geroepen aan het adres van c'e voorzitter sectie be taald voetbal, de heer Herman Choufoer. Men mag er enerzijds niet te zwaar aan tillen dat de, wellicht opgejutte, jeugd zich uitte op vrij grove wijze. Anderzijds geeft het wel te denken dat geen oudere toeschouw r vermanende woorden sprak. Er bleek in elk geval wel uit dat Ernst Happel populair is en dat men hem node ziet vertrekken, zelfs bijzonder graag zal Nog dit seizoen Daaraan wordt op diverse fronten ge werkt. Zaterdagmiddag is een „groep verontrusten" bijeen geweest in het clubgebouw \an ADO om een modus te vinden Happel terug te halen. Men is voornemens vanavond en morgen weder om bijeen te komen. Vrijdagavond komt de verenigingsraad tesamen, bestaande uit vijfenveertig leden. Behalve deze groep heeft ook het amateursbestuur (zeven personen), het bestuur van de sectie betaald voetbal (vijf man) en de algemeen voorzitter, ir. W. Kau, stem recht. Achtenvijftig personen in totaal zullen oordelen over het besluit van het vijfmansbestuur sectie betaald voetbal dat met meerderheid van stemmen be sloot het door Happel gevraagde ontslag te verlenen. Mocht uit deze stemming blijken dat men het niet eens met het bestuursbeleid, zodat het bestuur daar uit (mogelijk) de consequenties zal trek ken en heengaan de „oppositie" werkt reeds aan een schaduwbestuur dan ziet de heer S. P. Joh. Claassens. die reeds meermalen in precaire situaties op sportgebied met succes bemiddelde, mo gelijkheden om ook ditmaal pogingen in het werk te stellen Ernst Happel van gedachten te doen veranderen en hem tenminste nog dit seizoen in functie te houden. „Ik doe dat zuiver als privé- persoon, dus in geen enkele functie. Ik vind dat een club als ADO niet verloren mag gaan om een op zich zo onbeteken de zaak", ald„s de oud-voorzitter van de afdeling Den Haag van de KNVB. Vaas mèt bloemen? Uit de woorden van Ernst Happel mag worden geconcludeerd dat het niet nood zakelijk is dat het bestuur, geheel of ge deeltelijk, verdwijnt. Dat geeft hoop te meer dat een diepe barst toch nog ge lijmd zal kunnen worden, hoewel ln deze tere kwestie uitterSt voorzichtig en di plomatiek te werk moet worden gegaan. Het staat echter onomstotelijk vast dat zeer velen het vertrek van Ernst Happel betreuren en elke gelegenheid zullen aangrijpen hem alsnog aan ADO ver bonden te houden. Dan zou de (fraaie) vaas, die namens de spelers aan Ernst Happel werd aangeboden, met bloemen gevuld kunnee worden. Feijenoord niet Intussen wordt van andere zijden hef tig aan de (momenteel) ex-trainer getrok ken. Gisteren werd hij tweemaal opge beld door Rapid Wien, de vereniging waarin hij destijds zelf triomfen vierde. Borussia Dortmund heeft ook reeds con tact gezocht. Clubs in Nederland? „Feijenoord niet", aldus Happel. Het is echter zeer wel mogelijk dat Happel in Nederland blijft, zij „De Vleut" en de „zwarte van Tervuren" waarvan speciaal de laatste, die ook bekend staat onder de naam Eddy Merckx, een grandioze indruk achterliet in de wegwedstrijd ParijsNice. Eddy Merckx won de rit „naar de zon" met grote overmacht. Jos van der Vleuten won zaterdag een etappe. het niet bij ADO. Daarin speelt een grote rol zijn zoon Ernst jr., die in Den Haag op de internatio nale school is en wiens studie Happel. graag zou zien beëindigd. Daarom ook heeft hij de laatste keer het contract met ADO voor drie jaar verlengd. Juist de tijd die zijn zoon nog moet studeren. Voor de aanvang van de wedstrijd Fortuna-Sittardia-combinatie tegen Vo- lendam heeft Ron Dellow de trainer van Volendam, z(jn bestuur laten weten, dat hij zijn werkzaamheden, die hij reeds vjjf jaar succesvol bjj de Volendammers uitvoerde, wil beëindigen. Het was voor bestuur, manager Schok ker en de spelers een complete verras sing. De leiding betreurt het besluit van de trainer maar hoopt, dat hij zijn werk toch tot een goed einde zal brengen, dat wil zeggen, dat het ere-divisieschap van Volendam geprolongeerd kan worden. Het bestuur van Volendam maakte te vens bekend dat tot public relationman en perschef is aangesteld de heer P. Mühren te Volendam. Hij is de eerste in Nederland die officieel in deze functie is benoemd bij een voetbalvereniging. Duyndam sloeg slag tijdens adempauze BRUGGE. Leo Duyndam heeft gis teren de Belgische Elfstedenronde voor beroepswielrenners gewonnen. De West- landse coureur sloeg z(jn slag in de beslissende faze van de wedstrijd, toen uit het veld van 169 renners een kop groep was ontstaan van 22 man, die alle moeite hadden moeten doen om de vele vluchtpogingen ongedaan te maken. Toen Duyndam aan zijn solo begon, nam de kopgroep juist even tijd om te bekomen van de geslaagde jacht op Noel van Tieghem. Duyndam kreeg een voorsprong van veertig seconden. En hij bleef buiten bereik, hoewel vrij snel een jachtgroep van elf man achter hem aan ging. Nadat Duyndam met ruim verschil als eerste over de streep was gegaan, versloeg de Brit Wright de Belg Eric de Vlaeminck in de spurt voor de tweede plaats. Merckx bewees meesterschap NICE Op de Col de la Turbie, hoog boven een zich voor de lente opma kend Nice, heeft Eddy Merckx opnieuw zijn meesterschap bewezen. In de tijdrit immers, die Parijs-Nice gistermiddag besloot, voerde de Belg voor de zoveel ste keer in zijn carrière een dergelijk staaltje hogeschoolrijden op, dat Ray mond Poulidor na afloop van de eerst' belangrijke etappekoers van het seizoen, alleen maar kon zeggen: „Merckx ia formidabel. Merckx is de grootste", ie mand van de 87 renners, die de „koers naar de zon" uitreden, zal die uitspraak durven betwisten. De Vleut terug Jan Janssen, steeds hoog geplaatst op de ranglijst, liet het in de lastige tijdrit ietwat afweten. Spaarde de Nederlander zich voor de woensdag te rijden ope- ningsklassieker Milaan-San Remo? Jans sen heeft aan het begin van dit seizoen al aangekondigd te trachten de „prima- vera" te willen winnen en gezien zijn deze week gedemonstreerde vorm lijkt die kans zeker aanwezig. Hij zal dan echter vooral moeten afrekenen met de Italiaan Dino Zandegu, die op de zon overgoten Promenade des Anglais bij de finish van het eerste gedeelte van de laatste etappe, weer eens liet zien welk een begenadigd wegsprinter hij is. Hij won afgetekend en al waren er protes ten, omdat de Italiaan van zijn lijn zou zijn afgeweken, de jury bracht geen wij ziging in de klassering. Van de Neder landers tenslotte viel, behalve het rij den van Janssen, ook dat van René Pij nen en Jos van der Vleuten op. Pijnen bleef ongemerkt bijna, aldoor vrij hoog in het klassement staan en v. d. Vleuten liet door zijn etappeoverwinning en ook door zijn verdere rijden in dienst van zijn nieuwe werkgever Willem II zien, dat hij weer „terug" is. laler (TsJ). 9. Harlngs (Ned.). 9. Wagi- tljd (met tijdaftrek 2.33.46), IJ, z.t., 14. Dolman '(Ned*) z.t.'. 15. (Ned.) z.t.. 20. Wagtmans (Ned.) a 14. Pijnen 23.04.8. 18. Wim '48. Den Hartog 24.45.2, 49! algemeen elndklas 31.57.48, 3. Anquetil (Fr.)' 31.59.13. Sprlngel (Belg) 32.01.24. 6. Janssei 32.01.54, 8. Wolfshohl (Wdld) 3 0. Vasseur (Fr.) 32.03.30. 21. Plj- Plngeon (Fr.) 32.0: en 32.06.50. 22. Wagtm Steevens 32.12.51. 3? Zoontjes1 32?14.1( (Van onze sportredactieI DEVENTER. Achttien minu- voor het einde maakte Gerrit 'haus een snoeksprong naar een Drzet van Hoekema en stuurde met een miraculeuze hak- veging gevaarlijk in de richting doelman Schrijvers, die blij «ht zijn de situatie de baas te tonen blijven. Erg belangrijk s het niet omdat Go Ahead s met 40 in winnende positie Maar tekenend was het wel, st voor deze wedstrijd, waarin gebleken was dat Go Ahead kon, Twente daarentegen ^genaamd niets. De mannen van jvers moesten spelen en niet •i laten spelen tot het bittere •Ie. Er was duidelijk een ploeg aan het werk, die het gehele seizoen de wind in de zeilen had gehad, niet door de diepste diepten had behoeven te gaan 0111 het ene succes op het andere te stapelen FC Twente zondigde gistermiddag tegen een van de beginselen van liet voetbalspel, de tactiek. De Enschedeërs waren slechts van één gedachte bezield: aanvallen. Dal paste precies in de kraam van Go Ahead, dal de Twentse aanvallen kalm op zich af liet komen en rustig de zwakke plekken bij de tegenstander opzocht. En die waren er vele. De achterhoede onder leiding van De Vries bleek totaal geen vat te hebben op het ogenschijnlijk nietszeggende combinatiewerk op het middenveld. Hoe uitgekookt en gevaar lijk de aanvallers van Go Ahead het wapen van de overrompeling op het kritieke ogenblik hanteerden, bleek uit de manier waarop de doelpunten lol stand kwamen. Eerst werd de verdedi gingsgordel volkomen opgerold, daarna volgde in volslagen vrije positie de „dodelijke" afronding. FC Twente had nog iets tegen. Go Ahead bleek plotseling geen handen vol kansen nodig te hebben om tot het maken van doelpunten te komen. Het recept was zeer eenvoudig: bal in bezit houden, gaatje zoeken, bal erdoor, er achter aan en raak schieten. Door deze verrassende directheid in het benutten van kansen kon het gebeuren dat doel man Schrijvers sporadisch aan werke lijk doelmanswerk toe kwam. Als ooit bijkans elk schot een eendvogel is ge weest, was dat gisteren het geval. Niet alleen de produktiviteit van Go Ahead heeft de lijstaanvoerder de das om gedaan. De Twentse ploeg, reeds onthutst na het eerste doelpunt van Wietse Veenstra, die bliksemsnel rea geerde op een gave pass van Van Til burg, kreeg een optater bij het tweede doelpunt, van Hoekema. - tien minuien Weer vormde een onverwachte diepte pass de inleiding. Niehaus joeg de bal tussen Drost en De Vries door. Spelers van Twente, eu het merendeel van de toeschouwers, wachtten op het fluitje van scheidsrechter Van Gemert. Dat kwam niet, waarna Hoekema van zijn buitenspelpositie gebruik maakte (20). FC Twente slikte dit niet en trok naar grensrechter Hilbrants, die het zodanig moest ontgelden, dat de politie eraan te pas moest komen. Het liep gelukkig goed af. Voor FC Twente overigens niet. Scheidsrechter Van Gemert had naar het midden gewezen en bleef dat doen. FC Twente zou nog meer moeten aan vallen, maar Go Aheads verdediging sloot als een bus. Negen minuten na de rust (Hoekema had ervoor gezorgd dat de eerste helft met 30 kon worden afgesloten, nadat Veenstra met succes de strijd om de bal had gevoerd met Huve) vergaapten de Twentse verdedigers zich aan solowerk van Hoekema. Intussen was Van Til burg langs de lijn op zoek naar een stukje vrij terrein. Prompt joeg Hoeke ma de bal in die richting. Van Tilburg bereikte met een achterwaartse pass Wietse Veenstra die in volle vaart zijn linkerbeen uithaalde en Schrijvers voor de vierde keer de bal uit het net liet Zelfs dat was niet genoeg, want ter wijl Twente met steeds meer mankracht assistentie ging verlenen aan de Oranje kandidaten Pahlplatz en Van Dijk om hun schut terskwaliteiten deze middag tevergeefs te laten demonstreren, kwam er aan de andere kant weer zo'n verrassingsmanoeuvre. Wüstefeld joeg de bal voorbij Huve. Veenstra reageerde Niet alleen Twente was voor de zoveelste keer verrast, ook scheids rechter Van Gemert, die deze bliksem actie niet zo gauw had kunnen verwer ken. en met de moeilijkheden rondom het tweede doelpunt nog in zijn achter hoofd de weg van de minste weerstand koos. HU floot voor buitenspel. FC Twen te was daarmee natuurlUk content. Voor Go Ahead maakte het niet toveel nit. De overmacht was immers reeds dnide- Ijjk tot uitdrukking gebracht.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9