Meerderheid P.v.d.A. tevreden Nieuw Links blijft als stroming bestaan Kernprogram KYP, AR en CHU KVP MAG NOOIT DE FOUT VAN DE PvdA MAKEN Israël bestookt guerrillaposten in Jordaandal Masker van schijnbare rust Spoedig congres om werk voort te zetten D '66 grote concurrent Vader Versluis schrijft boek over dochter 'MÉÊÈË Nederl. vrachtauto doodt in België vier mensen bij botsing Vele doden bij watersnood in Brazilië Atassi (Syrië) afgetreden Onderzoek in Pueblozaak geëindigd 169 MAANDAG 17 MAART 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 N.V. (Van c parlementaire redactie) masker van de rust waarmee de V.P.-partijraad zich in Arnhem pe loid had, was maar schijn. Zelfs A. Vondeling, voorzitter van de V van de Arbeid, heeft er zich in rgist toen hij zaterdag in Utrecht dat het weer eens de bekende boel was bij de K.V.P. De nieuwe cialistische voorzitter heeft zich in politieke uitspraken trouwens wel meer vergist. Zeker het leek in Arnhem bij de K.V.Pallemaal kalm en erg vredig. hangt nog steeds de bekende jolige in jongens onder elkaar in den Het gebrek aan een werkelijke itische instelling tegenover de daden bestuur en fractie is nog altijd niet erwonnen. Maar wie goed luistert, l observeert en af en toe de oeite neemt om goed door te denken allerlei opmerkingen en uit ingen voelt het toch: de onrust, de iaagdheid woelt in vele afdelingen, allerlei kringen, bij heel wat af- ■aardigden persoonlijk. Zeker, men ook nu erg vriendelijk, overdreven lig en bijzonder joviaal met elkaar, nog wel. Maar ook dat was soms r schijn dan werkelijkheid. Blijk- r voelden ook bestuur en fractie aan. Want een groot aantal Kamer- den moest tegen de gewoonte in men opdraven in Arnhem om het ictiebeleid deze keer op een aantal langrijke punten te verdedigen: de- sociale aangelegenheden, onder- js, buitenlandse politiek en derge- altijd een bekend verschijnsel de K.V.P. geweest, dat zoals een de afgevaardigden zei, de partij - meer een instrument van de rtijleiding dan een parlement van partijleden geweest is. Daarin hijnt nu gelukkig verandering te schijnbare rust in Arnhem kon niet verbergen, dat heel wat .P.'ers ongerust zijn over de resul- a in de groep 18. Deze groep van -, C.H.U.- en K.V.P.-vertegenwoor- rs is op zoek naar een christelijke Tienwerking. De ongerustheid van groot aantal K.V.P.'ers geldt vooral programmatische inzichten en de een werkelijk vooruit- evend programma op evangelische Want zeker is dat zeer veel ers erop staan, dat het samen- rkingsprogramma vooruitstrevend iet zijn. En ook dat het verwezen- it moet worden met andere pro- essieve partijen. Die dit consequent uruitstrqvend programma willen ierschrijven. andere woorden: de af gevaar den die dit naar voren haalden be- bilden daarmee te zeggen, dat de V.P. een progressieve partij moet of moet worden. Want: „De moet de exponent zijn van ikundige en maatschapelij ke ver- ■pwingen. Daarvoor is een her- Pinvd vertrouwen in eigen kracht i bro- x1\r. De K.V.P. is nu te defensief en ïn de j demonstreert nog te veel een de- t ver-itistische berusting in elektorale in dcBultaten", aldus dr. S. Couwenberg bouw- in het Democratisch Centrum Neder- e ge- pd binnen de K.V.P. Het lijkt er wel orden IDs op, dat de partijraad deze expo- van de deconfessionalisering niet aux serieux neemt. Maar hij ft zonder meer gelijk met zijn op- rking in Arnhem, dat de Katholieke heel stuk voor ligt op de heeft Iwikkelingen in de K.V.P. fs partijvoorzitter mr. A. van der moest hem hierin gelijk geven: ij mogen de aansluiting op de ont- bevol- Relingen in de Katholieke Kerk anders betekent dit de lergang van een belangrijk stuk holieke politiek", meende de voor de ijartijraad toch te moeten irschuwen. betekent voor de partijraad tevens een werkelijk kritische bezinning een werkelijke kritische houding men de K.V.P. niet langer meer bist kan worden. graven schap. Daniel Brunii, (Van onze handbalmedewerker) UTRECHT Nieuw Links zal blüven bestaan als stroming in de Partü van de Arbeid. Zij wordt dus niet opgeheven wat moeilijk ging, omdat het geen formele organisatie is maar meer dan in het ver leden binnen de party biyven opereren, zich overi gens achter het nieuwe partybestuur stellend, waar in de Nieuw-Linksers meer vertrouwen hebben dan in het vorige. De aanhang van Nieuw Links kwam zaterdagmiddag in het Utrechtse Trianon tot deze uitspraak, kort nadat de gewesteiykc bestuurders tezamen met het partybestuur de „ryen gesloten" hadden in het Jaarbeursgebouw, nadat de geschillen waren bijgelegd. Partyvoorzitter Vondeling heeft die bestuurders een nieuw congres toegezegd, niet om na te kaarten over het mislukte congres van ruim een week geleden en om toen genomen besluiten on gedaan te maken, maar om de nieuwe marsroute aan te geven op die punten, welke de vorige keer onbe sproken bleven. De gewestelijke bestuurders gingen vrij tevreden weg uit de besloten vergadering. Zij hadden heel wat op heldering gekregen over de actuele situatie en vooral de toezegging, dat Nieuw Links, hoewel als stroming voortbestaande, anders zou gaan opereren, stemde hen tot voldoening. Er werd dan ook een groot ver trouwen uitgesproken in het nieuwe partybestuur, dat op zijn beurt beloofde kadervergaderingen te zul len uitschrijven, de afdelingen te zullen gaan bezoe ken en omstreeks de jaarwisseling een partijcongres te zullen uitschrijven. Maar dan niet een congres, zoals dr. Drees dit verlangde, om recente besluiten te corrigeren, doch om belangrijke zaken als de in komens- en vermogensverhoudingen te bespreken. In zekere zin was het optimisme wat voorbarig, want op dat moment vergaderde Nieuw Links nog met veel te veel mensen in een zeer rokerige zaal. Een eindeloze rij sprekers pleitte even sterk voor voort zetting van de beweging als voor opheffing of ten minste temporisering. Eén van hun voormannen, André van der Louw, met ovaties verwelkomd, toen hy de zaal binnentrad, betoogde evenwel, dat Nieuw Links zijn oppositie binnen en tegen de P.v.d.A. dient te staken. „Want als je tegenstander van iets of iemand bent, moet je weten wie die tegenstander is. En dat weten we niet, nu er een nieuw partybestuur gaat optreden. We moeten dat partijbestuur de kans geven te gaan werken in de zin, die het congres aan gaf". Volgens Van der Louw moet Nieuw Links niet worden opgeheven. „Een mentaliteit is trouwens niet op te heffen en anders dan een mentaliteit zijn we niet geweest". Hij wekte zijn gehoor op, achter de party te gaan staan en gescheiden optreden te staken, „want door afzonderlijk optreden wordt gezien als een clanvorming, waardoor je je isoleert van velen, ook van hen die in feite met je sympathiseren". Na drukkelijk verklaarde hij, dat hijzelf nog volledig achter de punten staat, die Nieuw Links nog niet heeft verwezenlijkt. En omdat hij bemerkte, dat (nog) niet iedereen rijp was voor deze nieuwe aan pak, suggereerde hij de instelling van een soort com missie, die de toekomst van Nieuw Links zou dienen te bestuderen. Eerder had een andere voorman, Laurens ten Cate, reeds gesteld, dat hy geen enkele vorm van georga niseerde oppositie tegen de partij wilde ondernemen of steunen. En drs. Marcel van Dam, die Nieuw Links had gezien als een psychiater van de P.v.d.A., vond dat alle stof, die was opgewaaid, nu eerst maar eens diende te bezinken en dat men dan na de vakanties maar eens moest zien, of ergens nog een stofdoek overheen zou moeten worden gehaald. Ook partyvoorzitter Vondeling bezocht een deel van de Nieuw-Linksvergadering. Hy kreeg een nog gro tere ovatie dan Van der Louw, al was er ook enig boe-geroep, dat uit dezelfde hoek kwam als die. welke een welkomstwoord van discussieleider Jaap van den Berg niet zonder succes wegriep met de kreet: „vergaderen, vergaderen!". Dr. Vondeling wekte op tot solidariteit. Solidariteit binnen de partij maar ook en vooral ten bate van degenen, voor wie de party zich wil inzetten. De doeleinden van de P.v.d.A. kunnen slechts door politieke macht worden verwezenlijkt, maar men krijgt pas de stemmen en dus de macht, als de massa weet, dat de P.v.d.A solidair met haar is. De algemene gevoelens van de vergadering werden door Jaap van den Berg aldus geformuleerd: Nieuw Links moet en kan niet worden opgeheven. Zij blijft bestaan als een idee, dat meer dan voor heen in de bedding van de partij zal stromen. Meer dan vroeger zal Nieuw Links zich achter het partybestuur stellen, dat meer vertrouwen wekt dan het oude partijbestuur. Nieuw Links zal in de partij-afdelingen groter activiteit gaan ontplooien. Alle overige vormen, waarin Nieuw Links con structief kan werken, zoals door het winnen van leden, het vormen van studieplatforms, en der gelijke, zullen worden benut. Nieuw Links wacht vol vertrouwen de suggesties van het nieuwe partybestuur af, zal deze toetsen aan de functies, die de beweging zich heeft ge steld en zal zelf ook suggesties doen. Later op de middag, tijdens een persconferentie, zei dr. Vondeling, dat Nieuw Links eigenlijk een war winkel van ideeën en opvattingen is, waaraan men geen touw kan vastknopen. Hij kende Nieuw Links een eigen sfeer toe en meende, dat het gezelligheids element by die groep een sterke rol heeft gespeeld. Het verzet tegen opheffing van de beweging vond dr. Vondeling verklaarbaar, want dan zou de schijn kunnen ontstaan, dat de opheffing onder druk van boven geschiedde. Wel zou dr. Vondeling graag zien, dat de beweging haar naam opgaf. Dr. Vondeling zei ook nog, dat de gewestelijke be sturen uitlatingen van vooraanstaande partijgenoten als dr. Sicco Mansholt over het oprichten van een nieuwe partij „uitermate ongelukkig" hebben ge noemd. (Van o e parlementaire x-edactie) ARNHEM Samenwerking met de AR. de CHU is voor de KVP alleen mo gelijk met de garantie dat een conse quent vooruitstrevend program uitge voerd kan worden. Hierbij is de maat schappijvernieuwing een eerste cis. Maar deze samenwerking mag in geen geval leiden tot de vorming van een onduidelijk christelijk centrum, of tot afgesloten blok. De KVP moet blij- weigeren de fout te maken van partijen die het „nooit" uitspreken tegen andere partijen. De partijraad van de KVP heeft dit zaterdag in Arnhem op voorstel van de kringen Gelderland, Noord-Brabant. Limburg en Amsterdam besloten. Partijvoorzitter mr. A. van der Stee nam deze uitspraak later on middellijk over. In de uitspraak van de partijraad is ook vervat dat de raad in september of oktober beslissen moet over de verdere menwerking met de AR en de CHU. Dit moet gebeuren aan de hand van zogenaamd kernprogram, dat tege lijk een program moet worden voor de AR, de CHU en de KVP gezamenlijk. In dit program moet vastgelegd wor den dat de KVP de maatschappijver-1 nieuwing voorop stelt met onder mee de inkomens- en vermogensverhou dingen, de ontwikkelingshulp, het onderwijs, waaraan aldus de kring Amsterdam nooit genoeg geld en nooit genoeg energie besteed kan worden, de democratisering van de maat schappij in al haar geledingen, bovendien moet de KVP eisen dat de wijziging van de kieswet de optima le zekerheid aan de kiezer geeft. Hij moet namelijk ook invloed kunnen uitoefenen op de regeringsvorm. Nadrukkelijk werd in de partijraad ook uitgesproken, dat er haast geboden is bij het samenstellen van het pro gram en bij het zoeken naar goede KVP- politici voor gemeenten, provincie en parlement. Deze politici moeten besef fen dat zij gestalte moeten geven aan een consequent vooruitstrevende poli tiek, die de KVP voorstaat. „Want var veel meer betekenis dan het program op papier is het gezicht en gedrag de KVP-afgevaardigden in de politiek zelf", aldus vele rijkskieskringen. Fractievoorzitter drs. W. Schmelzer verwierp de kritiek van som mige afgevaardigden die bij de fractie de grote onrust van de bevolking allerlei vraagstukken niet kunnen terug vinden. „U moest de fractievergaderin gen kunnen bijwonen om te beseffen welke bewogenheid er leeft in de frac tie", zei hij. TEL AVIV (AFP) Voor de tweede achtereenvolgende dag heeft de Israëli sche luchtmacht vandaag doelen in Jordanië gebombardeerd. De Israëlische toestellen bestookten guerrillaposten in het Jordaandal. De aanval volgde op een beschieting van Israëlische dorpen, gisteravond, ten zuiden van het Meer van Galilea, waarbij raketten waren gebruikt. Daarna was een Israë lischJordaans artillerieduel ontstaan dat een uur duurde. (ADVERTENTIE) Die regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisoj van mijn drogist. (Van onz. correspondent) ENSCHEDE De heer W. B. Ver sluis is al enkele maanden bezig met het schrijven van een boek over de zaak Mia Versluis. Zoals bekend zyn er ty- dens een op 14 april 1966 in het zieken huis „Ziekenzorg" te Enschede uitge voerde hieloperatie fouten gemaakt, ten gevolge waarvan Mia Versluis bewuste loos geraakte. Mia. die sinds anderhalf jaar wordt verpleegd in het streekzieken huis in Bennecom. is nog steeds niet ge heel bij bewustzijn gekomen. De heer iluis is thans al bijna drie jaar in al- i procedures van juridische en me- dische-tuchtrechtelijke aard gewikkeld. Hij is emotioneel zo sterk bij de zeer tragische gang van zaken betrokken, dat hy al ruim een jaar op doktersadvies niet meer werkt. „Heel lang geleden werd ik door ver schillende uitgevers en schrijvers bena derd, die een boek over Mia pn ons wil den uitgeven. Dat is voor mij aanlei ding geweest om het zelf te gaan doen. Ik schrijf het boek helemaal alleen. Een paar maanden geleden ben ik ermee be gonnen, maar wanneer het klaar is, kan ik nog niet zeggen. Ik weet name lijk niet op welk moment ik het boek ga afsluiten. Het zal gaan over alles wat er op en na 14 april 1966 gebeurd is en hoe het met ons gezin en met Geert, de ver loofde van Mia, is gegaan. Hij vond bij de partijraad wel steun x-Ver- A ïeater estiva! xeente- Martein van der Jagt (21) gekroond in Helsinki tot modekoning HAARLEM (ANP) De 21-jarige Arn hemse academieleerling Martein van der Jagt heeft zaterdagavond in Helsinki het grote Euromodeconcours gewonnen. Hij werd daarmee en gouden medaille en f 5000,rijker. In de studio van de Finse televisie waar de creaties uit de negen deelnemende landen werden geshowd werd Martein van der Jagt omstuwd door mannequins en werden hem door modehuizen contrac ten aangeboden. De Arnhemmer be haalde de Europese titel modeontwer per met één punt voorsprong op Zwe den, de derde plaats was voor Grieken land, gevolgd door Joego-Slavië, Fin land, West-Duitsland, Engeland, Ier land en Noorwegen. De Euromodeont- werpwedstrijd wordt sinds twee jaar ge organiseerd door grote weekbladen uit verschillende Europese landen. In elk land vinden nationale voorronden plaats, waarvan de winnaar zijn land op het internationale concours mag vertegen woordigen. Hel feit, dat Nederland heeft gewon nen, betekent, dat het grote Euromode concours het volgend jaar in Nederland zal worden gehouden. Martein van der Jagt keerde op Schiphol terug met man nequin Cecille van der Jagt (geen fami lie) en met de vier vrouwelijke finalis ten uit de nationale voorronde, die hij had verslagen: Ruwean Nijsse uit Bre da, Margriet de Lange uit Emmen, Ka- tinka van Beek uit Oosterbeek en Ada Spaans uit Wijchen. Als bijzonderheid vertelde hij, dat Frankrijk dit jaar niet aan het internationale „klerenfestival". het tweede uit de geschiedenis, heeft deelgenomen. Vorig jaar kreeg de Fran se inzending de derde prijs en dit re sultaat was voor het land, dat als de bakermat van de mode wordt beschouwd, dermate teleurstellend, dat het dit jaar niet meer wilde deelnemen. voor zijn standpunt dat nu nog niets ge zegd kan worden over mogelijke part ners in 1971. „omdat het politiek zicht nog steeds zeer onduidelijk is". De par tijraad stond ook volledig achter de fractievoorzitter toen deze vaststelde dat de KVP niet zal terugschrikken om in oppositie te gaan wanneer zij geen kans ziet met een partner haar program op zoveel mogelijk punten te kunnen verwezenlijken. Drs. W. K. N. Schmelzer gaf toe D'66 als een geduchte politieke concurrent te zien. „Wij verkei-en in een moeilijke concurrentiepositie, omdat D'66 door haar presentatie van de vernieuwing bijzonder goed aanslaat vooral bij de kritische jongeren. Maar toch moeten wij voorzichtig zijn met het waarde volle wat wij bezitten. Wij willen van uit onze christelijke principes een ant woord proberen te vinden op de vragen van nu en van de toekomst. Wij mogen niet terugvallen op een feitelijk prag matisme dat geen antwoord kan geven op de fundamentele vragen van de toe komst", aldus de fractievoorzitter. De KVP-jongeren brachten op deze partijraad extra-hulde aan minister Ve- ringa van Onderwijs en Wetenschappen. „Hij voelt de mentaliteit van de kriti sche jongeren aan als geen ander. Het spijt ons dat de opvattingen, die hij over zijn taak heeft, niet spreekt uit de pre sentatie, die de fractie ervan geeft", al dus jongerenvoorzitter Stienen Tito opnieuw partijvoorzitter BELGRADO (DPA) De 76-jarige president Tito van Joego-Slavië is za terdag herkozen als voorzitter van de communistische partij in zijn land. Van de 1.261 afgevaardigden op het partij congres in Belgrado stemden er i .258 voor Tito. Twee stemmen waren ongel dig. Eén afgevaardigde stemde tegen. De uitslag werd met langdurig gejuich begroet Belgische justitie vraagt aanhouding (Van t r verslaggevers ADVERTENTIE Wastafel verstopt. Is er nog Fifax? Nee! Haal het even bij de drogist. DEN HAAG Door de Belgische justi tie is een bevel tot aanhouding uitgevaar digd tegen een 32 jaar oude inwoner van Hoek van Holland wegens doodslag door onvoorzichtigheid. De vorige week vrij dagavond had de man met zyn vrachtwa gen in Casteau by de Belgische stad Ber gen (Mons) een frontale botsing gehad met een personenauto. Daarby werden vier personen gedood waaronder een meisje van drie en een jongen van ander halve maand. De chauffeur van de vi-achtwagen heeft zich verdedigd met te zeggen dat hij werd gehinderd door een overstekende wagen en door een andere auto, die in het mid den van de weg stond. Een getuige van het ongeval heeft echter verklaard, dat de Nederlander de controle over het stuur verloor toen hij moest remmen en de vrachtwagen ging slingeren door veel te hoge snelheid. In Utrecht overleed een 15 jaar oud meisje aan verwondingen bij een botsing tussen een auto en een scooter, die het slachtoffer op de duo had. De automobi list, een 55-jarige musicus, liet bij het linksafslaan de doorgang niet vrij voor de scooter, bestuurd door een 21 jaar oude ambtenaar. De scooter werd totaal ver nield. Bestuurder en het meisje werden zwaar gewond naar het ziekenhuis ver voerd, waar het meisje later overleed. By Rosmalen kantelde een trekker met op legger in een bocht. De Franse bestuur der (35) overleed in het ziekenhuis. Op de Twenteroute onder Lichtenvoorde botsten twee personenauto's op elkaar. Vijf per sonen werden zwaar gewond, een moest met een snij brander uit de wrakstukken worden bevrijd. Rijdend in de richting Halfweg kwam een 27 jaar oude Amster dammer met een voor hem rijdende auto in botsing. De man werd uit de wagen geslingerd. Terwijl hij vrijwel ongedeerd over dc weg naar de berm kroop werd hy overreden door een achteropkomende auto en op slag gedood. Een 19-jarige bromfietser reed in Vessem tegen boom en werd gedood. Bij Bornebroek vloog een auto tegen een boom; een jarige jongen werd gedood. Zijn broer zuster werden zwaar gewond. Gladheid door ijzel was de oorzaak van het onge- RIO DE JANEIRO (AFP) In de Braziliaanse staat Alagoas zijn bij over stromingen als gevolg van zware regen val 214 mensen verdronken. Er zijn 800 woningen verloren gegaan. Het aantal slachtoffers zal vermoede lijk veel hoger zijn, want er iijn tal rijke vermisten. De regen, die donder dag begonnen is, duurt nog voort. Aan de oevers van de Canhoto en de Mundau komen steeds meer dorpen onder water te staan. Israëlische bommenwerpers vielen gis terochtend vroeg doelen in Jordanië aan. Volgens de Israëliërs was de actie, die een uur duurde, gericht tegen kampementen van Arabische organisaties die gewapen derhand tegen Israël ageren. Een Jor daanse woordvoerder sprak daarentegen van aanvallen met raketten en napalm op „burgerlijke doelen" bij Amman. Een Jordaanse wooi-d voerder deelde mee, dat er vyf Jordaniërs werden ge dood en drie gewond. Gisterochtend werden voorts van Liba nees grondgebied zes mortiergranaten af gevuurd op een Israëlische nederzetting. Barram, in Opper-Galilea. Er vielen geen slachtoffers en de schade was gering. President El Atassi van Syrië is afge treden volgens inlichtingen die zaterdag in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn ont vangen. De president is uit Damascus naar de stad Homs vertrokken. Uit Damascus in Beiroet aangekomen reizigers hebben melding gemaakt van Iraakse troepenbewegingen in het zuiden van Syrië. Het is niet duidelijk of deze troepen stellingen in Syrië betrekken of op weg zijn naar Jordanië om zich bij de Iraakse troepen te voegen die daar sinds de Arabisch-Israëlische oorlog in 1967 ge legerd zijn. (ADVERTENTIE) "Voel es hoe glad geweldige snelscheercrême, die Bartex!" CORONADO (Reuter) Een hof van onderzoek, bestaande uit vijf admiraals, heeft donderdag in Coronado, Californië. zijn verhoren in de zaak van het spio- nageschip „Pueblo" na bijna twee maan den afgesloten. Het hof zal zijn bevinden voorleggen aan hogere mariiiefunctionarissen in Washington, die moeten uitmaken wel ke maatregelen eventueel zullen worden genomen. Zoals bekend werd de „Pue blo" op 23 januari vorig jaar voor de Noordkoreaanse kust aangehouden. De bemanning werd kort voor Kerstmis door de Noordkoreanen vrijgelaten. De kapi tein van de „Pueblo", Lloyd Bucher, verklaarde dat de gedragscode van de marine moet worden gewijzigd omdat bepaalde onderdelen moeilijk te verwe zenlijken zijn „wanneer er bedreigin gen tegen het leven van je mannen zijn". NPD in Berlijn weer opgericht (Van onze correspondent) BONN De VVestberlijnse afdeling van de uiterst rechtse Nationaal Demo cratische Partij, die zich verleden jaar zelf ontbonden had, zal weer opnieuw opgericht worden. Een nieuw uitvoerend comité zal door een speciale vergadering van gedele geerden volgende maand gekozen wor den en tijdens de verkiezingscampagne in de herfst willen de Westberlijnse leden van de Nationaal Democratische Partij hun vrienden in West-Duitsland steunen. Maar er schijnt niet veel be langstelling voor te bestaan. Van de 500 vroegere leden verschenen er maar 150 op de vergadering die in het weekeinde in West-Berlijn belegd was om de her oprichting te bespreken. De afdeling had zich vrijwillig ont bonden nadat de Westberlijnse Senaat de geallieerde commandant gevraagd had de partij in de stad te verbieden. De Senaat zei vandaag, dat, als de Nationaal Democratische Partij weer actief zou worden, het verzoek herhaald zou worden omdat „voor dezje partij van het verleden geen plaats is in Ber lijn"- (Copyright The Guardian) Meer Amerikanen naar Nederland op vakantie AMSTERDAM (ANP) Het bezoek van Amerikaanse toeristen aan Neder land zal dit jaar aanmerkelijk toenemen. Dit is de overtuiging van de Noord- amerikaanse directeur van het nationale verkeersbureau van Nederland (voorheen het ANVV), de heer Onno Leebaert. Dit kwam tot uiting in een gesprek aan het eind van de trans-atlantic travel congress, dat de afgelopen twee dagen in het RAI-congrescentrum in Amsterdam werd gehouden. „De oproep van de voor malige president van de Verenigde Sta ten, L. B. Johnson, tot de Amerikanen om thuis te blijven heeft remmend ge werkt op de toeristenstroom naar Neder land. Door de open politiek van president Nixon, die de vrije beweging van zijn volk voorstaat, is deze rem weggevallen. Bovendien zijn er met zoals vorig jaar presidentsverkiezingen, waardoor ook vele mensen werden thuisgehouden", al dus de heer Leebaert

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5