Leiderdorpse kwam te laat brandweer bij Meijer 1 MELDING ZOEK EN TE WEINIG MENSEN NA lste ALARM VANLEIDEN Stille Omgang „St. Bonifatiuskoor" te Alphen zong prachtige Mozart-mis op zilveren feest Onbehagen of wantrouwen tegen spaarloon M PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 17 MAART 1969 UAi Leldse brandweer nogmaals alarm te maken bij de Leiderdorpse Vrijwilligers. (Bij het eerste alarm is er inderdaad een aantal opgekomen, maar te weinig om beide wagens te bemannen); 3.14 uur: de eerste wagen, de hoge drukspuit, is op het terrein van de brand gearriveerd. De commandant van deze wagen vraagt waar de twëfede wa- I gen blqft; 7.11 uur: De Leiderdorpse brandweer meldt over de mobilofoon, dat zij de brand meester is. Op ambtelijk niveau zal er waarschijnlijk nog wel een hartig woordje nagepraat worden over de grote brand, die vrijdagmorgen vroeg het verhuis- en transport bedrijf van de Gebr. Meijer in Leiderdorp volkomen in de as legde. De enorme omvang van de brand op het moment dat de vrijwillige Leiderdorpse brandweer arriveerde werd vrijdagmorgen door brandweercommandant VV. F. Buitendijk toegeschreven aan het feit, dat- de brand te laat werd gemeld. Toen de brandweer arriveerde was van het gebouw niets meer te redden. De man, die de brand meldde dat bleek de heer W. BI ijleven uit Leiden te zijn kwam ons hedenmorgen zijn lezing geven, „omdat ik me toch wel een beetje genomen voel door de wijze waarop een en ander is uiteengezet." Tegenstrijdige verklaringen i Leiderdorp gloed. Vol gas ben ik omgereden naar Leiderdorp en de plaats van de brand. Toen ik zag dat het een bedrijfspand was en er nog geen gevaar voor de om wonenden was ben ik naar het bureau van de rijkspolitie in Leiderdorp gere den en daar heb ik de dienstdoende politieman gewaarschuwd. Deze zou de Leidse brandweer bellen. Daarna ben ik weer terug gegaan naar Meijer. Ik heb de omwonenden gewaarschuwd en de komst van de brandweer afgewacht". De heer Blijleven vervolgt: „Toen de brandweer weg bleef heb ik bij Mont- fils (bewoner van het pand naast het brandende bedrijf) nogmaals gebeld. Dat was om tien voor drie. Ik weet dat exact, omdat ik direct daarna mijn vrouw belde en zij mij de tijd noemde en ik die kon vergelijken". De tweede melding blijkt wel goed te recht te zijn gekomen. De Leiderdorpse politie belde daarna de centrale alarm- SYMPOSION IN NOORDWIJKERHOUT Planning en voorspelbaarheid in de sociale wetenschappen „Wetenschap Door Onderzoek", het i betrekking tot planning en voorspel- interfacultair ethnologisch dispuut te baarhled in de sociale wetenschappen. Leiden, heeft dit weekeinde zijn achtste Popper verwerpt het historicisme en lustrum gevierd met een symposion over het holisme, waarbij men tracht alge- .Planning en voorspelbaarheid", in het mene trends van ontwikkeling in de so- bjjzonder in de sociale wetenschappen, ciale werkelijkheid te onderscheiden eD Hierbü was d® aandacht vooral gericht te beïnvloeden of zelfs op te wekken, op de sociale wetenschappen. Plaats van Volgens Popper is slechts piece-meal- samenkomst was Noordwijkerhout. Het planning mogelijk, planning programma van het symposion omvatte onderdelen inleidingen, in elk waarvan een j in elk was vertegenwoordigd. I opi Sociologie, economie, rechtswetenschap, antropogenetica, culturele antropologie en geschiedenis werden respectievelijk gerepresenteerd door prof. dr. S. Hof- stra, drs. H. J. Duller, mr. H. W. J. So- nius, dr. L. N. Went, prof. dr. A. J. F Kobben en prof. dr. G. W, Locher. Het geheel werd vooraf gegaan door een al gemene inleiding van prof. Loclier. Het symposion werd zaterdagmiddag besloten met een forum onder het voor zitterschap van mevr. drs. E. Postel- Coster. In dit forum hadden alle inlei ders zitting. Uitgangspunt voor de discussies wa rn de theorieën van K. R. Popper met Prof. Locher kleine werkelijkheid. •de dat bij projectplanning op het grotere geheel samenleving nodig is. De verschillende plannen komen anders als los zand elkaar te hangen. Prof. Hofstra i erop. dat zelfs in het oostblok pleiters te vinden zijn voor een geleidelijke, dus niet plotselinge en revolutionaire ver andering en planning daarvan. Prof. Kobben zei te vrezen, dat de hoop van een dergelijke verandering echter slechts beperkt gepland kon worden. „Nieuwe zijn alleen dan in MEIJER GAAT GEWOON DOOR Naar wij vernemen gaat het verhuis- en transportbedrijf van de fa. Meijer in Leiderdorp gewoon door met zijn werk zaamheden. De eerste verhuizingen zijn reeds ondernomen dank zij de hulp van collega-verhuizers. Verder blijkt de fa. Meijer nog over voldoende berggelegen- heid te beschikken. BIJ BRAND IN HOUTBEDRIJF F 300 SCHADE Zaterdagavond kwart voor acht is er een binnenbrand ontstaan bij een hout- bewerkingsbedrijf aan de Hogewoerd. De snel uitgerukte brandweer wist het vuur met nevelstralen te blussen. Het vuur moet zijn ontstaan door 'n achte loos weggeworpen sigarettenpeukje. De schade bedraagt ongeveer 300 gul den. Het bedrijf is verzekerd. JEUGDPREDIKANT De hervormde gemeente te Leiden krijgt binnenkort een jeugdpredikant in de persoon van ds. C. H. Bijl te Wormer. Leiden naar Stille Omgang De Stille Omgang wordt dit jaar ge houden in de nacht van 22 op 23 maart a.s. De aanbevolen intentie is: Dat Christendom weer naastenliefde moge betekenen! Afhalen van de buskaarten uitsluitend donderdag 20 maart tussen 7 en 8 uur 's avonds in de Romanuszaal op de Mare (achter de Hartebrugkerk Op zaterdagavond 22 maart is om elf uur Lof in de Hartebrugkerk. Het ver- ;rek der bussen is bepaald op half j V Kunülf TUn rto flmffan!' pn rie "H Mis in PP post bij de Leidse brandweer. Dat was .55 uur. De Leidse brandweer alar meerde direct het personeel van de Lei derdorpse brandweer. Over het tijdstip waarop „Leiden" de mensen in Leider dorp uit het bed schelde bestaat geen hil van opvatting tussen Leiden en Leiderdorp. Wel verschil van mening bestaat er over het moment waarop de Leiderdorpse brandweer in actie moet zijn gekomen. Volgens de heer Blijleverf arriveerde de eerste brandweerwagen Leiderdorp pas om 3.19 uur. Vol gens de heer W. F. Buitendijk arriveer den de hoge en lage drukspuit vlak ach ter elkaar om 3 uur. „Radio-journaal,, 30 uur: de Leiderdorpse brandweer igt waar het adres van de brand is; 38 uur: onder commandant v. Vliet de Leidse brandweer vraagt de waai Traaiek Bij alle tegenstrijdige verklaringen staan na lezing van het onbetwistbare „radio-journaal" enkele dingen vast: Eén melding nadat de heer Be leven de dienstdoende agent in Leider dorp uit zyn bed gebeld had moet de mist zijn ingegaan. Pas de tweede mel ding heeft de centrale alarmpost in de Leidse brandweerkazerne bereikt. De Leiderdorpse brandweer is niet als eenheid, zoals de heer Buitendijk ver klaarde, achter elkaar uitgerukt. Er zit een belangrijk tijdsverschil tussen het uitrukken van de eerste en de tweede wagen. De Leiderdorpse brandweer is te laat in actie gekomen en ontkwam daardoor tragedie, die helaas dorps- allee vaak kenmerkt: confron- let uitslaande branden, er te redden valt. ZOETERWOUDE-H.R. In de nacht van 22 op 23 maart, dus zaterdag a.s., zal de jaarlijkse Stille Omgang worden gehouden, waaraan ook de Meerburg-parochie zal deelne men. Ondanks het feit, dat de Omgang dit jaar in één nacht wordt gehouden is het de afdeling gelukt om na de omgang gebruik te kunnen maken van de kapel van de Zustere Francis canessen aan de Nieuwe Herengracht om daar de H. Eucharistie te vieren, waarna in het klooster na het ontbijt ook de jaarvergadering zal worden gehouden. Het is vorig jaar een succes gebleken om ook de dames aan de Stille Omgang te laten deelnemen en het bestuur vertrouwt er op, dat ook dit jaar een groot aantal dames tot de deelnemers zullen behoren. De onkosten bedragen voor volwassenen 5.50 en voor mili tairen en studerenden 4.-. Deelne- nemerskaarten kunnen tot en met don derdag a.s. worden afgehaald te Zoeterwoude H.R. en Koningstraat 35, tel. 23649 te Leiderdorp. Vanzelf sprekend zijn ook deelnemers (sters) uit Leiderdorp van harte welkom. Juichende omlijsting van Eucharistieviering H daar in ontwikkelingslanden de voor ontbreekt. Dit bracht het gesprek op de ethische kant van planning: Kan een antropo loog meewerken aan een plan dat niel met zijn opvattingen overeenkomt? Er is het niet strijdig met een demokra- tische gezindheid, dat in vrijwel alle ge vallen de mensen, die van het uitvoeren der plannen beter moeten worden, niet deelnemen aan het opstellen plannen. Prof. Kobben merkte op dat planning een heleboel dwang met zich meebrengt. Prof. Schoorl achtte dat noodzakelijk: Slechts een beperkte groep weet wat er in de wereld omgaat. Enigszins een buitenbeentje in het ge zelschap van sociale onderzoekers waf dr. Went, die een betoog hield ovei kunstmatige selectie bij de voortplan ting, die dan door de overheid georgani seerd zal moeten zijn. Het omstreden ondérv*?rp van zijn verhaal leverde stof voor een af en toe geOmotioneerd debat, dat voortijdig moest eindigen. Speeltu invereniging .Swieten, (Hoge Rijndijk) in bestaan bedreigd Zaterdagavond vergaderde in de „Drie Eendjes" de speeltuinvereniging „Swie ten". Het waren geen optimistische ge luiden die voorzitter L. de Haan kon laten horen. In zijn openingswoord be treurde hij de geringe opkomst van de leden. Bij de plannen die het bestuur kenbaar maakte om een 7iieuwer en groter klubgebouw te stichten kwajn de de mededeling van de Fa. C. J. van der Hoeven N.V. dat de vereniging, die het terrein om niet in huur heeft, dit zo spoedig mogelijk diende te verlaten. De aandeelhouders zijn van mening dat de grond te duur is om het op deze ma nier te laten gebruiken. Pogingen terrein door te krijgen over een nieuw terrein faal den Ook pogingen om via het college van b. en w. een gemeentelijk terrein te verkrijgen liepen op niets uit, de ge meente Zoeterwoude heeft aan de Hoge Rijndijk geen terrein ter beschikking. Onderzoekingen bij een Leidse nota ris liepen eveneens op niets uit, er blijkt van de oprichting en van de verkrij ging van het terrein geen enkel ;t 25-jarige St.-Bonifaciuskoor te Alphen a. d. Rijn heeft zichzelf geen r en mooier jubileumgeschenk kun- geven dan het gistermorgen in de St.-Bonifaciuskerk aan de Paradijslaan heeft gedaan met de uitvoering van een feestelijke en juichende omlijsting der eucharistieviering. Daar was allereerst de stemmige en toch sierlijke barok van Marc Antoine Charpentier in diens Mo tet. Samensmeltend met het dankoffer, bijna in tegenspraak met de eenvoudige en toch zo aansprekende liturgie-der- vernieuwing, werd de gracieuze AGs iD B gr. terts, ontsproten aan de nimmer verdrogende bronnen van echt Mozar- tiaanse inspiratie, de kern van 't feest- concert. Schijnbare tegenstelling, want in feite ontstond een diepbeleefde, voor de talrijke aanwezige voelbare, twee eenheid in een gelovig getuigen; woord en muziek onderstreepten elkaar hier. Dit was weer eens een heel andere er varing dan het horen van Mozart in de concertzaal. Zijn Mis was hier vol ledig opgenomen in het religieus ge beuren. Jammer, dat niet nog meer Al- phenaren deze bijzondere verrijking heb ben ondergaan. Ondersteund door een volgzaam en bekwaam spelend Rijnlands Symphonie- orkest, in een uitstekende klankverhou ding tot het koor, werd de Missa met uitdrukkingskracht vertolkt, is niet omvangrijk, maar h in alle onderdelen volop de bevallige uitdrukkingswijze, die Mozarts stijlrich ting in zijn serenadentijdperk kenmerkt. Steeds weer hoorden wij de geïnspireer de vondsten, waar wendingen vol gehei men in de tekst het mystiek verlangen van Mozarts ziel wakker riepen. Hoewel kort durend in tijd, openbaart deze Mis toch ook het streven van de componist naar veelzijdigheid van vormgeving. •Bonifacius" heeft voor een heel mooie reproduktie gezorgd. Diri gent Chris A. van der Mark voerde zyn koor naar deze hoogte door ■SI twaalf. Na de Omgang en de H. Mis i Amsterdam gaan de bussen direct naar Leiden. Aankomst zondagmorgen om streeks kwart voor vier. H. Vogel overleden In een ziekenhuis te Delft is op 64-jarige leeftijd overledei H. Vogel, sinds 1 januari 1948 admini- Diaconessenhuis te Lelden. De heer Vogel was onder andere be kend als penningmeester van de afdeling Leiden van de Ned. Chr. Reisvereniging. Daarvan is hij 20 jaar bestuurslid ge weest. OEGSTGEEST Geboren: Anne Louise d.v. P. C. Ma- zure en L. A. L. A. v. d. Broek; Gerard J. M. Hins en J. M. C. van Tol. Ondertrouwd: J. J. A. de Jong; H. M. in J. E. M. Nouwens: nan en I. T. P. Biegelaar en N. M. Groothuis J. C. M. Jonk- v. Dijk en alleen maar extra triest maakt. Er werd tijdens de vergadering een brief voor gelezen van de Fa. van Hoeven waarin werd meegedeeld dat men per 1 april a.s. het terrein diende te verlaten, en dat ook op die datum alle eigendommen verwijderd dienden te zijn, anders zou de Fa. dat gaan doen op kosten van de vereniging. A.s. vrijdag zal er weer een bespreking zijn met het college van b. Op papier zal de vereniging voorlo pig blijven voortbestaan, terwijl de baten op de bank gereserveerd zullen blijven. Uit het jaarve ondanks alle narighedi toe hniet waren vergeten. Zo zijn zij met drie bussen naar Artis geweest, terwijl er ook een heel geslaagd St.- Nicolaasfeest is geweest. De grotere kinderen gaan nog een keer naar de hun trekken Succes Rijntambours Op een houden concours in Nieuw-Vennep werden in de eerste afdeling winr de dames Betty Vervoorn, Ria Ver- voorn, Janet Romijn en de heer Bert Jagel, allen van de Rijntambours. lende leiding, punctueel en vol aan dacht voor de details. De uitvoering van het beroemde motet Ave Verum, ge schreven in het laatste levensjaar van Mozart (KV 618) als innige verheerlij king van Christus' lijden tot eeuwige vrede, was zo mogelijk nog treffender. Chris van der Mark verwaarloosde geen enkele nuacering. Aan het feestconcert, dat op 23 maart in de PiusX-kerk herhaald zal worden (men mag deze kans niet voorbij laten gaan), verleende mevr. Jo v. Klink-Koek solistische medewerking. Aan het orgel zat de heer Jac. M. v. Leeuwen. In zijn predikatie sprak de celebrant, pastoor J. G. M. Velthuyse, over 'n feest van dankbaarheid, wat eucharistie vie ren is. „Wij danken, omdat wij denken. Wie denkt kan dankbaar zijn". Zingen, aldus pastoor Velthuyse, is iets wat je met elkaar één maakt. „Daarom is het zo fijn als je een stuk liefde in je hart gen op zondag Laetare, is een klein stukje Paasvreugde om Christus, die het eeuwig Licht is." RECEPTIE Na afloop van de eucharistieviering uitten de aanwezigen, onder wie tal van genodigden, zoals burgemeester en me vrouw Gallas, gemeentesecretaris mr. H. v. d. Top, oud-burgemeester Bruins Slot en echtgenote, zich in een spontaan applaus. Nog meer gul applaus klonk later in de St.-Josephzaal, waar 'n druk ke en blijde stemming heerste. Niet al leen het koor was hier het middelpunt van veel hulde, maar vooral beide zil veren mede-jubilarissen, voorzitter Th. J. van Leeuwen en dirigent Chris v. d. Mark, werd dank gebracht voor hun grote verdiensten voor „St.-Bonifacius". Niet vergeten werd de roep om een zo vurig begeerd Cultureel Centrum. In zijn toespraakje bleek, dat burgemees ter Gallas hiervan goede nota had ge nomen. Ook namens het bevriende koor „Hosanna" werd het woord gevoerd. Er waren bloemen (voor de echtgenotes van voorzitter, dirigent en voor de vaste pianobegeleidster) en geschenken. Ve len hebben vervolgens het koorbestuur met een persoonlijke handdruk geluk gewenst. T. P. Kath. Grafische Bond Alphen aan den Rijn NKV-centrale Hazerswoude heeft nieuwe (voorlopige) voorzitter Ruim dertig leden van het N.K.V. hebben vrijdagavond, tijdens een verga dering in restaurant „Groenendijk", een noodoplossing gevonden inzake het voor zien van de voorzittersvacature. Zoals bekend, heeft de heer A. (Jos) van Vliet zyn functie in verband met verhuizing naar Alphen neergelegd. Omdat de leden niet een kandidaat als voorzitter stelden, gingen de aanwezige leden op de verga dering ermee akkoord de heer B. W. Stikvoort, secretaris van de centrale, ook tot voorzitter te benoemen. „Deze dubbele functie vergt enorm veel werk. Ik heb dan ook gesteld, dat op de in september te houden algemene ledenvergadering een definitieve oplos sing moet worden gevonden. Want dan is het óf voorzitter óf secretaris", aldus de heer Stikvoort. Penningmeester A. van Kampen maakte melding' van een batig saldo, alvorens de heer Stikvoort de activiteiten van het afgelopen jaar onder de loep nam. Overeenkomstig de tendens in het hele land, liep het ledental terug: op 1 januari 1968: 327; op 1 januari 1969 314. Leden werving achtte de secretaris een belang rijke zaak voor alle leden. De plaatselijke centrale zag zich ge confronteerd met een gebrek aan kader, zowel in de centrale als in de diverse vakgroepen. „We moeten meer aandacht gaan besteden aan de jongeren. Tevens moeten we gaan denken aan meer con- ALPHEN AAN DEN RIJN DAMMEN In het door de propagan- da-commissie van de Hoornse Damclub georganiseerde bedrijfsdamkampioen- schap van Alphen heeft het eerste team van Motorenfabriek „De Industrie" be slag gelegd op de titel. In de eerste ronde van dit door K. Vergunst geleide snel- damtournooi voor vijftallen gaf Sam- som, met o.a. Zijlstra, Oudshoorn Boer, zijn visitekaartje af door duidelijk afstand te nemen van Boot 2. Uitslag 8-2. Ook Boot 1 stelde zijn kandidatuur door een 9-1 overwinning op Van Wout. Boot 2 revancheerde zich in de tweede ronde via een 6-4 zege op van 't Wo Gesman, met o.a. Koopman, Verkade Houtman, bekampte met gedeeltelijk succes Samsom 5-5. In de derde ronde bestreden de motorenfabrikanten elkaar met als resultaat een 9-1 overwinning voor Boot 1. Geaman deed het nog heter tegen van 't Wout en stond geen punt af 10-0. Dat deed Samsom ook niet tegen hen in de volgende ronde terwijl Gesman meer spanning bracht, 6-4. De vijfde tevens laatste ronde moest de be slissing brengen. Samsom met 1 punl achterstand op Boot 1 moesten met el kaar uitmaken wie kampioen zou wor den. Ofschoon Boot 1 aan een gelijkspel voldoende had werd het een duidelijke 7-3 overwinning. Het kampioensvijftal bestond uit: 1 P. Kalshoven, 2 J. Beider, 3 C. v. Wageningen, 4 D. Bevaart, 5 H. Wortman. Met dezelfde cijfers versloeg Gesman Boot 2 waarmee zij op gelijke hoogte kwamen met Samsom. De nood zakelijk geworden beslissingswedstrijd om de 2e en 3e prijs werd gewonnen door Samsom met 6-4. Aan het eind van dit geslaagde tournooi overhandigde de voorzitter van HDC de heer Van Winkel de prijzen aan de diverse teams en sprak de wens uit dat volgend jaar meer Al- phense bedrijven aan de uitnodiging ge hoor zullen geven. AVANTI-RENNERS WEERDEN ZICH GOED De Avanti-renners waren zondag op bezoek bij „Westland wil vooruit", zij weerden zich voortreffelijk en vooral in de A-klasse waren de Avanti-renners steeds op het eerste plan te vinden na dat de kopgroep uitgedund was tot 3 man, waarvan twee van Avanti, moest de sprint de beslissing brengen, de alge mene verwachting was. dat Jos v.d. Weijden het gemakkelijk zou klaren, doch een verkeerd ingezette sprint was de oorzaak, dat de overwinning in de laatste meters naar Molenaar van 't Westland ging. Ook Jos Vergeer, die in de laatste kilometer had moeten lossen, werd in de sprint verslagen en eindigde als vierde. Bij de nieuwelingen weerde Gerard de Hartog zich voortreffelijk en eindigde, ondanks een grote macht van Westland-renners, op de vierde plaats. De geschiedenis herhaalt zich! Er heerst nogal wat onbehagen en misschien kan het wel als wantrouwen worden be schreven, ten aanzien van 't 1% spaar loon, dat de Grafische organisaties voor 1969 als eerste start in dit opzicht extra voor de leden hebben bereikt bij de CAO- vernieuwing. Aan dat „extra" wordt nl. nog enigszins getwijfeld en dan is het begrypelyk dat velen er de voorkeur aan zouden hebben gegeven dat geld regel recht in de hand te krijgen dan een „op gedrongen" spaarsysteem. Een sfeer vol twijfels, bood de jaar vergadering van de plaatselijke afdeling van de Ned. Kath. Grafische Bond te Al phen a.d. Rijn. waar de heer J. A. Hae- senbos, hoofdbestuurder, was komen spreken over de resultaten van de ver nieuwingsonderhandelingen met de werkgevers van de CAO voor 1969, waarvan de bereikte overeenkomsten overigens pas volgende week maandag definitief worden als ook de Federatie zich ermee akkoord zal hebben ver klaard. Van de zijde van de regering zijn geen bedenkingen gekoesterd gag dat de Federatie dit wel zal doen, koes terde de bondsbestuurder overigens niet. Wel legde hij een 32-tal vragen op tafel, bij het hoofdl van de bereik! voornamelijk toespitsen op de praktische uitvoering hiervan, in samenhang met de regels welke de overheid ten deze stelt. SPAARLOON Gelukkig was de heer Haesenbos ech ter wel, dat van het spaarloon is geko men en dat dit is verkregen zonder dat daardoor de maximale loonsverhoging van 6 Vz per jaar geweld is aangedaan. Dit laatste moest iedereen zich wel goed realiseren, zei spr., want zonder de 1% spaarloon zou in geen geval meer dan 6%% loonsverhoging zijn bereikt. Dat dit spaarloon nu eindelijk gerealiseerd moest worden, namen de onderhande laars namens de werknemers hoog op. Een poging hiertoe was al vaker onderno men en ook nu dreigde dit punt van de tie te mislukken: 't hing enige tijd aan 'n zijden draadje, centraal in de keiharde onderhandelingen. Nader lichtte de heer I Haesenbos toe dat getracht zal worden van de overheid een suppletie op het i spaarloon te krijgen, de nodige belasting faciliteiten en onthefffing van sociale lasten te verkrijgen, met garantie boven dien jegens mogelijke geldontwaarding. Opzettelijk heeft men het spaarloon voorts voor de toekomst uit de CAO- sfeer gehouden en ondergebracht bij d« regelingen volgens het reglement var Haesenbos houdt 't niet voor onmogelijk Haesebos houdt het niet voor onmogelijk, dat het percentage van het spaarloon de toekomst zal worden verhoogd. De heer Haesenbos lichtte vervolgens nader toe wat men aan verbeteringen ii de materiële sfeer voor 1969 verder kaï verwachten: 6%% maximale loonsverho ging m.i.v. 1 februari 1969, berekend ook over toeslagen, minimum vakantie toeslag van 540.uitbreiding vakan tiedagen met één dag (het totaal is dar drie weken plus twee dagen; arbeidstijd verkorting met een kwartier per dag. Voorts zal er in de toekomst blijvend naar worden gestreefd het lidmaatschap van de soclale-vakorganisatie in de Gra fische sector ook verplicht gesteld te krijgen voor het administratieve perso neel. De goed bezochte, m de Sint-Joseph- zaal gehouden jaarvergadering werd ge leid door de heer A. W. G. van Leeuwen, voorzitter. Naar de algemene bonds raadsvergadering werd afgevaardigd de heer A. W. G. van Leeuwen. De heer De Korte werd bij acclamatie als secretaris UITBREIDING GARAGE BOOT MET 600 M2 Vrijdagmorgen heeft de heer J. Boot, directeur van het automobielbedrijf „Garage Boot" de nieuwe uitbreiding van de verkoopruimte omvattende 600 m2 officieel in gebruik gesteld. Het personeel bood de heer Boot bij deze gelegenheid een speciaal voor zijn kan toor vervaardigd telefoontoestel aan, zoals deze zo'n veertig jaar geleden nog gebruik werden. Een geschenk waarmee de heer Boot bijzonder bleek ingenomen. Met deze nieuwe aanwinst voor het bedrijf werd meteen een manente expositie van Peugeot Daf-auto's geopend, waarvoor de n we verkoopruimte geheel in de Franse stijl met een Frans pleintje en imitatie- café is uitgerust, waar men zich op een pleintje in Parijs zou kunnen allerlei festiviteiten en zodoende te komen tot één grote Alphense feest- week, blijken toch niet zo gemakkelijk te realiseren, als men aanvankelijk meende. Het organiseren van een puz- zelrit door de M.A.C. „Rijnland" er betrouwbaarheidsritten door de Al phense autodealers, zyn voorlopig vast staande programmapunten. De moge lijkheid om tegen betaling vast bedrag ambassadeur van de Laura te worden, blijkt beter aan te slaan. Van verschillende kanten werd al spontaan gereageerd. Voor 25 gulden kan iedereen am bassadeur van de Laura worden en ontvangt dan een Ambassadeurskaart, die toegang geeft tot alle Laurafestivi- teiten. Voor bedrijven bestaat de mo gelijkheid om tegen betaling van 5( gulden een ambassadeurskaart te ver werven. Het betreffende bedrijf kan dan rekenen op een plaatsje reclamekaravaan bij de intocht. Op de dezer dagen gehouden bestuurs vergadering werd afscheid genomen van de heer M. Paats, die het gemeen tebestuur vertegenwoordigde in dl: Laura. Zijn plaats wordt ingenomen door de heer H. Bergsma. Geboren: Alexandra Mavgaretha Chris tina Verhagen: Jacob Pietei Cornells Jacobus Kölker; Winanda Re- gina Catharina Wolvers; Cornelis l'Amie; Dolfina Schellingerhout; Pietei nella v.d. Veer; Karin Elisabeth d Leeuw: Astrid Theresia Vitters; Irma Gijsberta Johanna Dongelmans. Overleden: Alida J. M. v. Deuren jaar; Johanna P. H. Liedorp-Horsman 63 j.; Maria A. R. Verhoeff 81 j.; Jo hanna Vêrbeek w.v. Vermaas 83 j.; Te rence L. D. v. Barneveld 4d.; Hendri- kus de Lange 82 j.; Adrianus C. Dek ker 77 j.; Marthina H. de Rijk 7 jaar; Willem J. Ravensberg 73 j. Gehuwd: P. v:d. Berg 21 j. en J. C. Rikken 22 j.; N. H. Hoogduin 25 j. en M. J. Verwoerdt 21 j.; C. Mulder 22 j. en M. v. Klaveren 18 j.; L. J. M. v. Vliet 23 j. en P. C. U Rijsdam 22 j.; G. P. de Jong 29 j. en G. E. Annaars 22 j, KOUDEKERK AAN DEN RIJN De muziekvereniging „Kunst na Ar beid" te Koudekerk aan den Rijn zal op woensdag 19 maart in de Gerefor meerde kerk te Koudekerk aan den Rijn een uitvoering geven. Medewer king wordt verleend door het Óperet- tekoor uit Hazerswoude-Rijnd ij k onder leiding van de heer Hans Peil. Onder leiding van dirigent Louis Jansen zal „Kunst na Arbeid" een fraai programma brengen waaronder „On the Square" mars van Fr. A. Panella. „Lichte Cavalerie", ouverture van F. von Suppé. „De Geuzen in de Bomlerwaard", ouverture van H. van Lijnschoten en nog veel meer bekende en minder bekende nummers. Tussen de nummers -zal het Operettekoor op treden. Aanvang 8 uur. Vanavond om 8.30 uur zal in de zaal van „St. Ursula" te Nieuwveen 'n oefen wedstrijd worden gespeeld tussen bo vengenoemde teams. Valbovol 2 speelt in de overgangsklasse, waar het in de kopgroep geklasseerd staat. Het belooft dus in ieder geval een leerzame wed strijd te worden voor de Nieuwveense dames en een pluspunt voor Nivoc, dat een dergelijk gerenommeerd team op bezoek komt. ROELOFARENDSVEEN Voor de jaarvergadering kwamen de den van de EHBO bijeen in café Heemskerk. In het openingswoord door de voorzitter, de heer A. de Jong, richtte hjj zich met een woord van welkom spe ciaal tot de geest, adviseur, pater Wei- sénborn, en de rayonleider, de heer Van Dam. In het jaarverslag door de secre- j, de heer C. van Velzen, hoorde men uitgebreid overzicht van de aktivi- teiten in het afgelopen jaar. De penning- meesteresse, mevr. De Koning-Bakker, een batig saldo te melden. De kas- commissie had alle bescheiden in orde bevonden. Voor de bestuursverkiezing en geen nieuwe kandidaten naar vo- gebracht, zodat mevr. De Koning de financiën blijft beheren. Drie leden, n.l. mevr. Zandvliet, mevr. Elk-Jansen en de heer J. van Klink, werden onder luid applaus door de ra yonleider gefeliciteerd met hun 10-jarig lidmaatschap van de vereniging. Het insigne 10 jaar werd hen opgespeld. Van de rondvraag werd dankbaar ge bruik gemaakt, vooral wat betreft het aantrekkelijk maken van de oefenavon den. In het slotwoord dankte de voor zitter op de eerste plaats de Heer Mid- delraad, instructeur der vereniging, voor de vele avonden die hij weer voor de EHBO beschikbaar had gesteld. Hij vroeg de leden hier wat tegen over te stellen, n.l. een trouw bezoek aan de oefenavonden. Ook dankte spreker de donateurs. Hierna werd nog een uurtje gekaart om enkele luxe prijsjes. Op veler verzoek volgen hier nog de adressen waar een verbandpost geves tigd is: mevr. v. Velzen-v. d. Meer, Groenewoudskade 14, tel. 2742; mevr. De Koning, Zuideinde 106, tel. 2715; mevr. Elstgeest, Zuideinde 76, tel. 2273; A. van Velzen, Noorderhemweg 26, tel. 2921; A. de Jong, Floraweg 16. tel. 2764; S. Bouwmeester, P. v. d. Veldenstr. 46; C. van Velzen, Westeinde 61, tel. 2689. RIJPWETERING Voor de senioi morgenavond wederom 'n contactavond gehouden in het clubgebouw op sportterrein. Zoals gewoonlijk zijn de echtgenoten of verloofden van harte welkom. Het klaverjassen om een aantal aanlokkelijke prijzan begint precies half negen! Zij, die later komen, kunnen dus niet meer aan het prijsjassen deel- CONTACTAVOND N.K.V. Sigaren voor de heren en bloemen voor de dames moest voorzitter J. Fran sen van de plaatselijke centrale van hel N.K.V. vrijdagavond overhandigen aar de heren Jac. Fransen en C. Wassen- burg, die beiden 12% jaar lid waren var de organisatie van Herwonnen Levens kracht in deze plaats. Met een felicitatie van alle leden gaf de heer Fransen de cadeaus, nadat hij de ledenkontaktavond in het Parochiehuis had geopend. Er was flinke belangstelling van 0e leden met hun dames die deze avond werden bezig gehouden door het gezelschap Henk Roet uit Alphen aan den Rijn. Geboren: Martijn G. R., z.v. H. Rutte en M. E. Ch. Bus; MUlanda A., d.v. J. H. Opdam en I. Breuer; Engène Th. C„ d.v. A. C. M. Wesselmna en G. P. M. Borst: Janneke J. E., d.v. J. Lalle- man en P. A. Dikshoorn. ljjkheid meer heeft zich te gaan vestigen in het industrie terrein in 't Heen te Katwijk. Wij vermeldden wel reeds de aanvoe- n over de laatste 13 jaren doch niet d* omzet. De omzet liep van 1955 tot 1968 op van 3.133.000.— naar 18.916.000. in 1968. GEVONDEN VOORWERPEN Gouden oorbel, bedelarmbandje, imi tatieparelsnoer, gouden zegelring met zwarte steen, 2 horloges, een bril, eer step, trainingspak, jongensjas, een pet boodschappentas, verzekeringsplaatj* FPX-061, zwarte portemonnaie, zwai'ti plastic portemonnaie, roodbruine porte monnaie, bruin hondje (teef), bruine lang harige hond. Inlichtingen bij de politie Gratis brochure over Noordwijks structuurplan tact met de andere centrales (CNV e NW)", aldus de heer Stikvoort, di mening was, dat het NKV mot trachten overal vertegenwoordigd te zijn. Spreker verwachtte een deconfes sionalisering in het NKV. Hij memc reerde in dit verband een brief van he episcopaat van mei 1968, waarin word gesteld, dat we Kerk moeten worden i veranderende wereld. „We moete risico's nemen, ondanks het feit dat w weten, wat de toekomst ons brengt' aldus de heer Stikvoort. Spreker richtte op deze vergadering woorden van «dan! de heer Van Vliet, die sinds 1964 d. NKV-centrale als voorzitter leidde. HAZERSWOUDE DANSFESTIJN Zondagavond 23 maart organiseer dancing 't Zwaantje weer een dansfestiji KLOOSTERJUBILEUM ZUSTER AMATRIX r Amatrix Zethof, van de Urj in Bergen, viert op 19 maart terhuis aan de Rijndijk haar jarig professiefeest. Degenen die deze hoofdkleuterleidster van de kleutei school in Groenestein met dit jubileum dit doen op e en vjjf uur. KATWIJK AAN DEN RIJN OVER DE GROENTEVEILING Zaterdag 1.1. werd absusievelijk ver meld, dat de belangrijke ledenvergade ring waar tot aankoop van N.V. Plaat werkerij Slotboom zal worden besloten, gehouden zou worden op dinsdag 25 maart a.s. in hotel de Roskam. Aan de vele belanghebbenden en belangstel lenden wordt bij deze bericht dat deze vergadering zal worden gehouden op vrijdag 21 maart en niet in de Roskam ingcantine Sandtlaan 36 des avonds om 20 uur.. Nader vernemen wij nog, dat de N.V. Plaatwerkerij en Vertinnerij op de be staande plaats geen uitbreidingsmoge- De gemeente Noordwy chure uit gaan geven, gemeentenaren voorlichting wordt strekt over het structuurplan gemeente, een ontwerp van stedebouw kundige prof. ir. J. van Tol. De ge- pd bini een bro- >dig. Di aan dej demo >rdt ver- fitistisci van dekultatei meenteraad zal dinsdagavond worden gevraagd hiervoor een krediet van 7500.te verstrekken. Het structuurplan is ontworpen in samenwerking met het Economisch- Technologisch Instituut voor Zuid-Hol land en een ingenieursbureau en heeft betrekking op de beide dorpskernen van Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee. De brochure zal gratis worden ver spreid, omdat vrijwel de gehele bevol king van Noordwp bij dit plan is DANIEL NOTEBOOM Dankzy de 4% punt tegen Bodegraven behoudt DN 1 haar eerste klasseschap. De gedetailleerde uitslag luidt: Daniel Noteboom-Bodegraven 1Turk-Brunia %-%, Hoke-Bos 1-0, Koppenaal-Veerman 0-1, Roat-V. Beek 0-1. De Bock-Konins 0-1, Bos-Kwakkenbos %-%. Green-Ver- sing %-%. Bizot-Breedijk 1-0. Admiraal- Bakker 1-0, Marijt-V. Vliet 0-1 LEIDSE AGENDA MAANDAG 17 MAART Schouwburg Toneelgroep Theater .Blijf zitten waar je zit", 20.00 uur. Zulderkerk Concert Lentefestival DINSDAG 18 MAART Schouwburg Toneelgroep Theater „Blijf zitten waar je zit", 20 00 uur. Stadsgehoorzaal Leen Jongewaard- show, 20.00 uur. Ars Aemula Filmclub 16. 20.00 u Ambachtsschool Haagweg VOLA Filmavond. 20.00 uur. Rest. v. d. He\jden Kath. Vrouwen gilde: „Sheherazade". 20.00 uur. WOENSDAG 19 MAART Stadsgehoorzaal Vleesbraadwed strijden Ned. Ver v. Huisvrouwen. 14.00 sion. 19.15 Camera K O Film v. d. maand „Accident", 19.00 uur. Rijksherbarium Kon. Ned. Mij. Passion, 19.1 Lakenhal Finale muziekconcours Lentefestival '69, 20.00 uur. VRIJDAG 21 MAART Veemarkt VEBO-Paasveetentoon- stelling vanaf 10.00 uur. Schouwburg Cabaret Pepijn, 20.(X Stadsgehoorzaal Modeshow Faam". 20.00 uur. Jeugdhuis Breestraat Jaarverga-I dering Ned. ver. v. Suikerzieken, afd-j Leiden en omstr., 20.00 i Leidse Broodfabriek - Excursie Kath] Vrouwengilde, 20.00 i op,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4