momng Beoefenaren wetenschap moeten zich bewust zijn van gevolgen Beheersing van het milieu is menselijke taak Uitslagen Leidse Biljartbond UIW Opsporing Geraffineerde inbraak bij De Gruyter buitf1500- Ons drukwerk geeft druk werk! Rechter at de soep niet zo heet als ze werd opgediend De Paasveetentoonstelling blijft belangrijk evenement BIOSCOPEN MARKTEN BON onderweg MAANDAG 17 MAART 1969 DE LEIDSE COURANT gen Het tijdperk van de kamergeleerde la voor goed voorbij. De moderne weten schapsbeoefenaar kan het zich niet meer permitteren zich terug te trekken ln een ivoren toren. De samenleving wordt ln steeds sterkere mate beïnvloed door de ontwikkelingen ln de wetenschap. Dat legt een zware verantwoordelijkheid op de schouders van de wetenschappelijke onderzoekers. Over een wel aktueel onderwerp vergaderde zaterdag het Verbond van Wetenschappelijke Onderzoekers: de medische ethiek. Vraagstukken rond harttransplantaties, abortus en euthanasie interesseren niet alleen de medicus maar zijn van enorm belang voor ieder lid van de samenleving. De huidige medische ethiek is fundamenteel In discussie. Het bijbelse Genesisverhaal vertelt van de menselijke greep naar de macht. Goed en kwaad wil zeggen: de hele keljjkheid. De mens ervaart die werke lijkheid niet meer als iets vanzelfspre kends of als een Goddelijke werkelijk heid. Hü wil kennis hebben van de wer kelijkheid om die te kunnen beheersen. Hjj wil de wereld in zjjn macht krijgen. Daarmee maakt hjj zich los uit de na tuur, uit zjjn biologische bepaaldheid. Hij maakt cultuur en daarmee begint het tjjdperk van de menselijke historie. De mens is een kennend wezen en het is zjjn menselijke opdracht zjjn milieu te beheersen. Tegelijkertijd met het toenemen de menselijke macht openbaart zich het menselijk onvermogen die enorme tech nische macht onder controle te houden. Hoe groter ons technisch vermogen wordt, hoe groter ook ons maatschappe lijk onvermogen: insecticiden dreigen ons te vergiftigen: in Vietnam worden grote gebieden ontbladerd. Het pro bleem is: hoe krijgen wij de machts middelen in onze macht, hoe benutten wij onze macht maximaal ter verbetering MSI Gram* die •lijkbei dat Bo sngrijk uk: eei in d gc dich t. M onstruc nt. lar mlji teel hel len. Hf ling, bi! iten he< ïeefi ter go< lste Klasse: CaramboleSp Jj kerbak UVSLandzicht KatwijkSpoortje DVHVriendschap MorspoortCentrum VriendschapCarambole MorspoortUVS CentrumCarambole SpoortjeSpijkerbak DVH—Zuid VriendschapKatwijk 2de Klasse: Carambole 2Vierkantje Landzicht 2Zijlpoort De Heul—UVS 2 KI. MinervaSpijkerbak 2 Rij ne gomTOC KI. MinervaRijnegom Spijkerbak 2De Heul VierkantjeTOC UVS 2Landzicht 2 Carambole 2Zijlpoort 3de Klasse: Katwijk 2TOP ScheepjeWachtje De WaagVriendenkring Rijnegom 2Zuid 2 Rijnegom 2TOP Zuid 2De Waag VriendenkringScheepje WachtjeMorspoort 4de Klasse: DVH 2—Zuid 3 Zijlpoort 2—De Waag 2 De Heul 2Landzicht 3 Witte Hen—UVS 3 DVH 2De Heul 2 De Waag 2UVS 3 Zijlpoort 3Landzicht 3 3Centraal 5de Klasse: Vriendschap 2TOP 2 DVSZijlpoort 3 Landzicht 4Vierkantje 2 Zijlpoort 3Carambole 3 Vierkantje 2Spoortje 2 TOP 2—DVS 6de Klasse: Zuid 4—Wachtje 2 De Heul 3—DM 3 Centraal 2Rijnegom 3 UVS 5—De Waag 3 De Waag 3Centraal 3 Rijnegom 3De Heul 3 DVS 3—Zuid 4 Wachtje 2—TOG 2 7de Klasse: Zuid 5Landzicht 5 Centrum 2KI. Minerva 2 Carambole 4Scheepje 2 TOP 3—TOG 3 KI. Minierva 2—TOP 3 Landzicht 5Carambole 4 Scheepje 2DVH 4 TOG 3—Zuid 5 8ste Klasse: Carambole 5Spijkerbak 3 De Waag 4Spoortje 3 Morspoort 4Witte Hen 2 Witte Hen 2Vriendschap 3 Spijkerbak 3Morspoort 4 Carambole .5De Heul 4 9de Klasse: TOP 4Morspoort 5 Zuid 6—Witte Hen 3 Landzicht 6De Heul 4 Zijlpoort 4KI. Minerva 3 De Heul 5—TOP 4 Landzicht 6Vierkantje 3 Zuid 6Morspoort 5 Zijlpoort 4—Witte Hen 3 2—6 6—2 8—0 44 6—2 0—8 6—2 8—0 6—2 6—2 De indelingen van de groepen voor promotie naar de hoofdklasse zijn: Groep A: Olympia (Emmercompas- cuum); Torpedo (Apeldoorn); Quick (Hilversum); Phoenix (Delft). Groep B: Sint Allolslus (Graauw); Maasvogels (Maastricht); Hunter 25/3 (Amsterdam); De Treffers 2 (Roelof- arendsveen. Van elke groep promoveren twee clubs. De competitie (de ploegen spelen tweemaal tegen elkaar) begint half april. UITSLAGEN N.T.T.B. De uitslagen van de zaterdag voor •Ie competitie van de Nederlandse Ta- feltennisbond gespeelde wedstrijden zijn: breklasse A: Wlbats-Maasbree 9-1, AMVJ-Nedlloyd 1-9. Ereklasse B: Hun- '25-2-Belcrum 4-6, Nedlloyd 2- St. Hoger/TSB 5-5, SVE-Swift 6-4 (Swlft degradeert). Hoofdklasse A: Xerxes- Never Despair 6-4, Ons Vermaak-Een- 'Jracht 6-4, Scylla 2-Wibats het K*t8 gold df In de» Boswln Kopper ataal Hoofdklasse B: Twenty One Up-STV/ Climax 8-2, De Treffers-JCV 4-6, TSF- irene 4-6 (Irene promoveert naar ere klasse). Hoofdklasse C: Maasbree 2- Victory '55 4-6; TOV-Luto 8-2, AMVJ 2-Wibats 4 uitgesteld. Hoofdklasse D: PSV-SVE 2 7-3, Wibats 3-Wilskracht 2-8; DOCOS-Jeep 5-5. i het leven. Geen mysteriën De brug der zuchten OEGSTGEEST, 13 maart. Voordat ik Inga op het ingezonden stuk van Sleepvaartbedrijf Slingerland, zou ik graag voor- en tegenstanders van wachten-voor-de-bruggen willen op wekken om ln deze krant hun mening te geven. Ik neem aan dat de redactie er graag ruimte voor afstaat. Een publieke opinie wordt gevormd door kennis te nemen van voor en te gen. Tenslotte moet dan de overheid de knoop doorhakken. Volgens de heer Slingerland doe ik alsof ik alleen op de wereld ben. Nu is het bij het passeren van ophaalbruggen nogal lastig voor een schipper om naar links en rechts te kijken. Maar éls hij het doet, zal hij honderden mensen zien wachten; bij de volgende brug weer hon derden, enz. Samen zijn het er duizen den! Al die mensen hebben een kleine kans op verpieterd avondeten, velen hebben ee grote kans hun bus of trein te missen, allen staan of zitten in de uitlaatgassen van nutteloos draaiende motoren. Maar daaraan heeft de heer Slingerland geen boodschap; de scheep vaart heeft de oudste rechten en daar mee basta, spitsuur of geen spitsuur. Wie doet nu of hij alleen op de wereld Is? Als de weggebruikers het niet met me eens zijn, moeten ze het laten we ten, maar ik meen namens hen te mo gen vragen dat alle stadsbruggen tij dens alle spitsuren voor de scheepvaart zijn gesloten. Naar schatting zal dat 4 uur per dag zijn. De overige 19 of ur kunnen de schippers varen. Nie mand misgunt ze hun nachtrust, niemand dwingt ze of houdt ze tegen om des nachts te varen. Wie dat bezwaarlijk vindt, moet geen schipper worden of geen schipper blijven. Het ls altijd nog mogelijk om b.v. vrachtwagenchauffeur te worden. Het moet een genot zijn om, wachtend voor gesloten brughekken, vriendelijk naar passerende oud-collega's te wuiven. Nogmaals, als de meerderheid van de weggebruikers graag voor de bruggen wacht, trek ik alles terug en bezit mijn ziel ln lijdzaamheid. Dat heb ik in Am sterdam geleerd; daar was het vroeger zo bar, maar tegenwoordig blijven de bruggen er, ook tijdens de avond spitsuren, toegankelijk voor het .weg verkeer, dét wel! ABONNEE. (Naam en adres bij de redactie be- N.B. Ik heb geen abonnement op de Schouwburg (juist vanwege die brug gen!). Naschrift redactie Degenene die de scheepvaart door Leiden aan banden willen leggen dienen te weten, dat de gemeente Leiden niet klakkeloos sche pen de bruggen laat passeren. Er be staat een instructie van Markt en Ha vendienst (waaraan al eerder bekend heid is gegeven), die het openstellen bruggen in de morgenuren van 7 tot 9 en in de middaguren van 5 tot 6 zoveel mogelijk beperkt houdt; d.w.z. dat de bruggen slechts geopend mogen wor- voor spoedgevallen in het scheep vaartverkeer. Het uitbreiden van sluitingstijden voor bruggen is geen eenvoudige zaak. Hier in heeft de gemeente namelijk niet de hand, omdat de goedkeuring van Pro vinciale Waterstaat vereist is. Deze goedkeuring is vrijwel niet te verkrij gen, daar Prov. Waterstaat niet alleen met Leidse bruggen te maken heeft; ook in andere gemeenten kent men spitsuren, men nog meer de openingstijden schepen zou beknotten, zou er he lemaal niet meer gevaren kunnen wor- ;n, zo meent men bij de provincie. Overigens is het varen door Leiden voor de betrokken schippers geen sine- Het vergt soms twee uur of langer om door de stad heen te ko- Over wellicht anderhalf -jaar zal alle ellende met geopende (of zo men wil; gesloten) bruggen tot het verleden behoren, als het omleidingskanaal, het Korte Vlietkanaal, voltooid ls. Binnen deze betrekkelijk korte tfld ls het nemen van extra maatregelen niet lonend. die voor de wetenschap niet oplosbaar zijn. Wij deden als mensheid een greep naar de macht, nu is deze greep ge slaagd. De wereld is ons operatieterrein en onze problemen zijn technische pro blemen, geen mysteriën. We moeten deze tijd leven zonder een metafysische troost. De gedachte aan geborgenheid bij God behoort tot het verleden. De mens kan niet meer terug. Hij is defini tief autonoom geworden. Hij heeft zijn greep naar de macht gedaan en die macht is ook zijn opdracht. Met name de snel opkomende maatschappijweten schappen zullen de instrumenten leveren voor een verdere beheersing van de wereld en het leven. Onze problemen moeten wij nuchter aanpakken, het is een ontlopen van onze verantwoordeltjk- held als wij vluchten ln religie en meta fysica, aldus prof Thung. Verantwoordeli jkheid Na het referaat van prof. Thung en de daarop volgende discussie hield prof. dr. J. J. Groen een meer praktisch- gerichte inleiding over het onderwerp „Natuurwetenschap, ethika en genees kunde". De Tweede Wereldoorlog heeft ons van de illusie beroofd, dat de weten schapsman z(Jn aktiviteiten kan uitoefe nen zonder verantwoordelijkheid de gevolgen. De medische wetenschap heeft altijd al aandacht geschonken aan de ethische aspecten van haar aktiviteiten. Steeds was immers de mens het onderwerp en ging het de medici erom hem te ge nezen. De medische ethiek staat echter niet los van de veranderingen in de samenleving en de vorderingen van de wetenschap zelf. Vroeger was de op dracht voor de medicus om het leven zo lang mogelijk te verlengen vanzelf sprekend. De moderne techniek maakt het nu mogelijk mensen in leven te houden die nauwelijks meer mense lijke eigenschappen hebben of onge neeslijk ziek zijn. Het transplantatie- vraagstuk bestond vroeger niet, nu wordt de medicus geconfronteerd met de vraag, wanneer is de mens als tota liteit dood." Medisch ingrijpen in de hormonale structuur en de hersenen leidt tot grote veranderingen in de persoonsstructuur van de patiënt. Hoe ver kan de arts hier gaan zonder de persoonlijkheid van de ander aan te tasten? Prof. Groen constateerde dat de techniek ons ethisch denken voor uit geijld is; wij moeten nu alsnog ons standpunt bepalen. Suggesties Zonder alle vragen te willen oi sen kwam prof. Groen met een aantal suggesties voor de vele praktische pro blemen. Zo stelde hij dat het onver antwoord was als artsen om finan ciële redenen tot abortus over gingen. Als een arts in geweten overtuigd is, dat hij abortus mag of moet toepassen dan dient het regel te zijn dat hij hiervoor geen honorarium accepteert Een ander voorstel van prof. Groen: alle academisch afgestudeerden zouden een eed moeten afleggen zoals nu nog alleen de medici. Tijdens de opleidin gen aan de universiteiten moet er door de betrokken docenten veel meer wezen worden op de ethische aspecten van de vakwetenschap. En dat niet in aparte colleges, maar geïntegreerd in het eigenlijke vakon derwijs. Ook wetenschappelijke tijd schriften dienen behalve technische informatie ook artikelen te bevatten over de maatschappelijke implicaties van de wetenschap. Dat is, evenals de wetenschappelijke congressen, een goede methode van voortgezet onder wijs. Het is ook een internationale opdracht aan de wetenschap om door onderzoek de oorzaken van het ver schijnsel oorlog op te helderen. Met name door biologen en psychologen kan een belangrijke bijdrage geleverd worden aan de polemologie door be studering van de agressie bij de mens. Oorlog is de grootste contra-medi sche aktiviteit. De medicus dient zich af te vragen of bestrijding van de oorlog niet tot zijn primaire taken be hoort. Gezondheid is in de definitie van de World Health Organisation: de toe stand van zich wei-bevinden in licha- lijk, psychisch en maatschappelijk op zicht. Het is speciaal het maatschap pelijk aspect, ten opzichte waarvan de verantwoordelijkheid van de medische wetenschap en van de artsen verder moet worden doorgetrokken dan tot dusver geschiedt. De Leidse politie verzoekt de bestuur der van de auto, die dinsdagnamiddag om kwart over vflf een 2-jarig meisje aanreed, daarna doorreed en verder on bekend ls gebleven, kontakt op te ne men met afdeling verkeer van 't Leidse politiebureau, Zonneveltstraat 10. Het meisje moest met een rechter- bovenbeenfractuur in het ziekenhuis worden opgenomen. RSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor: doct.ex. Ned. Recht, de dames A. P. R. Heiwig (Leiden) en H. C. A. Kramer (Leiden); kand.ex. Klas sieke taal- en letterkunde, mej. P. M. de Klerk Vlaardingendoct.ex. W. So ciologie, mevr. M. M. Siegenbeek van Heukelom-De Boer (Oegstgeest). Mevr. mr. A. J. Westerouen v. Meet- ren-Franqois hoopt op 18 maart a.8. de dag te herdenken, dat het vijftig jaar geleden is, dat zfl promoveerde in de Rechtswetenschap. Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, bthalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuls) en vrtjdagmld- dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Elisabeth-zlekenhuis). Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid- West, Brahmslaan 20, tel. 21522. 12-JARIGE BROMFIETSER Een jongen van 12 jaar, die een bromfiets bereed, moest zaterdagmiddag met een hersenschudding in het Acade misch Ziekenhuis worden opgenomen, omdat hij in zijn onervarenheid de Flo- ris Versterlaan overstak zonder op te letten. Dat gebeurde des middags om streeks vier uur toen hij over de Haar lemmerweg reed. Hij werd aangereden door een auto, bestuurd door een inwo ner uit Sassenheim. GEBROKEN BEEN Een 44-jarige bromfietser werd za terdagmiddag met een gebroken linker been in het A.Z. opgenomen, nadat hij om drie uur op het Van Vollenhoven- plein tegen een auto was opgereden, die voorrang moest verlenen aan een fietser. Leidse Doopsgezinden en remonstranten gaan samen Tweedeprot. kerk in centrum gaat sluiten Doopsgezinden en remonstranten in Leiden hebben besloten tot een Intense en duurzame samenwerking, wat er op neer komt, dat deze gemeenten ineen gaan vloeien. Beide gemeenten beschik ken over twee kerkgebouwen, de re monstrantse kerk aan de Hooglandse Kerkgracht en de doopsgezinde kerk aan de Pieterskerkstraat. Het gevolg van dit samengaan zal zijn, dat de remonstrantse kerk aan dt Hooglandse Kerkgracht zal worden af gestoten en verkocht. Deze zal na dt Oosterkerk aan de Herengracht de twee de protestantse kerk ln de binnenstad zijn die verdwijnt. De predikanten zullen bij toerbeurt voorgaan in de diensten, die onder ge meenschappelijke verantwoordelijkheid van beide kerkeraden staan. Het zijn ds. Van Bilderbeek (doopsgezind), dr. Cra mer (lemonstrant) en ds. Mackenzie (remonstrant), welke laatste binnenkort Lelden zal verlaten in verband met ver trek naar Apeldoorn. Het valt niet te zeggen of deze vacature nog zal den vervuld. Overwogen wordt nog, rekening van de gezamenlijke gemeente een maatschappelijk werkster aan stellen. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben enkele geraffineerde inbrekers de muurkluls van een filiaalbedrijf van De Gruyter aan het 5-meiplein open weten te branden. De bult bedroeg 1400 1500 gulden. Uit alles is de politie gebleken dat hier vaklui aan het werk zijn geweest. Een van hen is via het platte dak door een tuimelraampje naar binnen geko men en heeft voor zijn medeplichtigen van binnen uit een achterdeur van het magazijn geopend. Vla het magazijn kon men makkelijk in de winkel komen. Bij het werken met de snijbranders werden de ramen afgeschermd met een gordijn, zodat nachtelijke voorbijgangers niets hebben kunnen merken. De winkelvoorraad werd geheel gemoeid gelaten. Het was de inbrekers blijkbaar uitsluitend om het geld te en dat is toch de bedoeling. Goed drukwerk komt van de vakman. Haal die vakman erbij I Handelsdrukkerij „Westerpers N.V." (DE LEIDSE COURANT) Papengracht 32 LEIDEN Telefoon 01710 - 20935 Naspel van flinke burenruzie ,,'n Min vrouwtje mishandel je niet" Het zag er wel erg kwaad uit voor een 35-jarige verdachte uit Leiden; beledi ging en mishandeling van een vrouw. De verklaringen van de buurtgenoten logen er ook niet om. Zou men hen mo gen geloven, dan was verdachte een buurtterrorlst, die niet anders deed dan de buurvrouwen iutschelden en mishan delen of bedreigen met mishandeling. De Haagse politierechter voor wie de man Groter aantal vette kalveren Op de Paasveetentoonstelling van de VEBO, die deze week vrijdag voor de laatste maal op het marktterrein ge houden wordt, zullen 201 dieren ter keuring aangeboden worden. Een ge ringe toename ten opzichte van vorig jaar, toen 194 slachtrijpe dieren wer den aangevoerd op de Paasveeten toonstelling. Hoewel in de sector run deren een klein aantal dieren minder dan vorig jaar werd opgegeven is het hogere totaal voornamelijk toe te schrij ven aan een sterk verhoogde belang stelling van de kalvermesters voor de VEBO. 35 Vette kalveren (vorig jaar 5) zullen nu gekeurd worden. Merkwaardig overigens is de terug loop van het aantal schapen, van 25 naar 5. En dat, terwijl Leiden nog steeds geldt als de grootste schapen- markt van Europa- De Paasveetentoonstelling, aldus ir. P. Buck, blijft terecht een manifestatie, waarmee bewezen kan worden, dat Nederland iets wil en kan betekenen als vleesproducent. Nederland kan ook belangrijk zyn voor de vleesvoorzie ning in Europees verband. Voor goed rundvlees is er nog voldoende ruimte op de Europese markt. Tentoonstellin gen als de Paasveetentoonstelling blij ven daarom goede gelegenheden voor fokkers met een goede naam om de kwaliteit van him dieren met elkaar te vergelijken en met elkaar van ge dachten te wisselen over kwaliteits verbetering en nieuwe ontwikkelingen, zo zei ons ir. Buck dezer dagen tijdens het traditionele overzicht van wat de tentoonstellingsbezoekers te wachten De inschrijving voor de slachtrun- deren beloopt een totaal van 150 dieren (vorig jaar 163). In de afdeling zwart bont worden 29 dieren aangevoerd; verder komen 104 stuks roodbont vee en 17 stuks weidevee. Het aantal groe pen is hetzelfde als vorig jaar namelijk 11. De tentoonstelling wordt 's mor gens om 10 uur geopend door buge- meester mr. G. C. v. d. Willigen. De keuringen beginnen 's morgens om 8.30 uur. De prijsuitreiking m 's middags om 13.00 uur. moest verschijnen, was dan ookslecht over verdachte te spreken, doch geleide lijk aan werd toch een Ietwat ander beeld over verdachte getekend, dan de buur- hadden gedaan. Het was dan op 27 juli, dat verdachte een buurvrouw zou hebben uitgeschol den en dat deed in bewoordingen, welke jegens vrouwen vaker worden gebruikt, zij het dan ook veelal zonder enige grond. Maar dat doet minder terzake. Feit is, dat er werd gescholden. En er zou door verdachte ook zijn geslagen. Wat dit laatste betreft ontkende verdachte. „Het is een min vrouwtje en dat mishandel je niet", zo verklaarde hij, waarbij dat „min" dient te worden uitgelegd als „mager". „Omdat ze zo weinig vlees aan haar heeft, zal het misschien pijn heb ben gedaan toen ik haar beetpakte", op perde verdachte. En h(J pakte haar beet, omdat ze als een furie op hem aaïi kwam en voornemens was zijn gelaat open te krabben. „Ik ben weliswaar geen Ado nis, maar ik heb toch een hekel aan een opengekrabbeld gezicht", deelde ver dachte mee en daar kon de rechter in komen. Er was zelfs een getuige die niets had willen zeggen, uit vrees van repres- sailles door verdachte. Na al dit kwaad, had ook verdachte, gevolgd door diens verdedigster, mevr. mr. J. C. A. Raval, nog een en ander aan te voeren. Daar was dan allereerst de aanleiding tot alle narigheid. Het zoontje van verdachte zou zjjn mishandeld en aangezien ver dachte heel erg op zjjn kinderen is ge steld, wekte dat zijn woede op. En ver der werd meegedeeld, dat de buurtge noten hem het leven nu niet direct ge makkelijk maken, hoewel verdachte pro beert alle moeilijkheden te voorkomen. Hem werd drankmisbruik verweten, doch verdachte kon meedelen ln acht jaar geen misbruik van sterke drank meer te maken, welke verklaring door een reclasseringsambtenaar kon worden De officier van justitie was van oor deel, dat verdachte toch niet zo'n Ilever- tje is als hjj zich wil voordoen en eiste 100,boete en een week gevangenis straf voorwaardelijk. Na het pleidooi vond de rechter een geldboete van 50, ln dit geval voldoende. Wintercompetitie waterpolo Gouwe- Rijnstreek In de afgelopen week is een vrij groot programma voor de wintercom petitie van de kring Gouwe-Rijnstreek afgewerkt. Er resteren nog enkele we ken om het resterende af te werken. Er wachten dan enkele weken rust en dan start men al gauw weer voor de zomercompetitie. In de eerste klas heren heeft Woerden de kans eer te redden en tegen BZC uit Berg ambacht, die op de voorlaatste plaats stond, een puntje te halen, niet waar genomen. De Woerdenaren die de hele winter met invallers heeft moeten spe- 'len, kon het ook tegen BZC niet red den. Hoewel ze een behoorlijke wed strijd speelden, moesten ze met 64 de vlag strijken. De Zijl kreeg onver wachte tegenstand van GZC 2, die lange tijd de stand in evenwicht hielden, maar in de laatste fase ble ken de Leidenaren over een langere adem te beschikken en wonnen met 74. In de tweede klas heTen hield GZC 3 de leiding door een 02 zege op stadgenoot Donk. OZV hield de strijd om de leiding goed vol. De Oude- wa terse poloërs versloegen Gouwe 3 met 31. In de derde klas heren ver sloeg BZPC 3 Katwijk met maar liefst 7—1. In de eerste klas dames hebben de Bodegraafse dames zich dapper ver dedigd tegen OZV. De 10 nederlaag is zeer eervol voor hen. In de tweede klas dames presteerde Boskoop het om Sleutelstad te verslaan en nog wel met 5—2. Andere uitslagen zijn: Heren: Sleu telstad 3—GZC 4 1—8; GZC 4—De Zijl 3 41; DKD 2Boskoop 2 10. Jon gens: De Zijl aAZC 2 6—2; Sleutel stadBoskoop 32. De standen zyn: Eerste klas heren Gouwe 11 10 0 1 20 60—25 BZPC 11 8 0 3 16 71—33 Sleutelstad 11 7 1 3 15 49—30 De Zijl 12 6 1 5 13 40—36 GZC 2 11 4 0 7 8 44—56 BZC 12 4 0 8 8 50—74 Woerden 12 0 0 12 0 1875 Tweede klas heren: 7 1 1 15 6 2 1 14 9 4 2 3 10 SZPC 9 4 14 9 Donk 9 3 0 6 6 Gouwe 3 9 0 0 9 0 Derde klas hreen: BZPC 3 9 6 1 2 13 ZPS 9 5 2 2 12 LWV 9 6 1 3 12 LGB 9 3 15 7 Katwijk 8 2 0 6 2 DKD 8 2 0 6 2 Reserve eerste klas heren: Gouwe 2 8 5 1 3 11 AZC 2 9 5 1 3 11 De Zijl 2 9 5 1 3 11 Sleutelstad 2 8 5 0 3 10 BZPC 2 9 2 2 5 6 LZC 2 9 1 3 5 5 Res. tweede klas heren: GZC 4 8 6 0 2 12 AZC 3 6 5 0 1 10 LZC 3 6 2 2 2 6 Sleutelstad 3 7 2 2 3 6 De Zyl 3 7007 0 34—16 32—15 21—19 16—20 21—25 16—45 22—31 21—32 19—28 34—20 44—35 29—29 35—27 30—40 19—43 35—13 28—15 9—16 10—20 10—28 Gouwe 4 LZC 4 Woerden 2 GZC 5 18— 4 24—15 19—13 14— 4 16—12 17—12 17—26 BZPC 5 6 0 0 6 0 11—28 Katwijk 2 5 0 0 5 0 8—34 Eerste klas dames: Gouwe 8 6 0 2 12 22—12 LGB 9 6 0 3 12 37—23 OZV 9 5 1 3 11 22—17 GZC 8 5 0 3 10 19—16 BZPC 9 2 1 6 5 20—27 De Zyl 9 1 0 8 2 10—36 Tweede klas dames: ZPS 7 5 1 1 11 17— 6 Sleutelstad 7 4 1 2 9 23—13 Donk 6 3 0 3 6 23—11 Boskoop 6 2 0 4 4 10—15 LZC 6 1 0 5 2 7—34 Meisjes: BZPC a 7 6 1 0 13 44— 4 GZC 6 4 1 1 9 20—10 BZC 6 2 1 3 5 11—20 Donk 7 1 1 5 3 5—33 BZPC b 6 0 2 4 2 3—16 Eerste klas jongens: GZC a 7 4 0 3 8 3817 LZC 6 5 0 1 8 28—24 AZC 7 3 1 3 7 20—21 De Zijl a 6 2 1 3 3 13—18 BZPC b 6 1 0 5 2 12—29 Tweede klas jongens Sleutelstad 6 6 0 0 12 33— 8 GZC b 6 5 0 1 10 31— 9 Gouwe 6 4 1 1 9 34—12 6 3 0 3 6 15—15 OZV 6 3 0 3 6 16—22 Woerden 6 2 1 3 5 17—11 Boskoop 6 2 1 3 5 17—11 BZPC b 7 1 5 3 10—33 De Zyl b 7 0 0 7 0 2—44 Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Eduard z.v. G. J. J. v. Die- men en J. Brugman; Anne-Marie Elvira Apollonia d.v. N. L. C. D. Neuwahl en L. v. d. Plas; Menco z.v. R. Erenst en T. M. Steur; Theodora Hendrika d.v. P. J. v. d. Zeeuw en G. S. de Boer; Olga Maureen d.v. H. P. E. Kaitjily en C. C. de Keijzer; Robert-Jan George z.v. J. R. J. Visser en A. C. v. d. Heiden; Jo hanna Anna Anita d.v. W. Monfils en D. Moenen; Danuta d.v. W. Monfils en D. Moenen: Petrus Gerardus Jacobus z. van P. G. v. Leeuwen en M. E. T. Vink; Esther d.v. M. v. Duyvenbode en J. Smit; Jeroen Jean-Paul z.v. P. C. J. Ba- rel en J. A. v. Gastel: Ferdinand Jacob Laurens z.v. M. Mosselman en P. Arens- man; Jan z.v. P. v. d. Oever en A. van Dujjn; Ariana Jacoba d.v. J. J. v. d. Plas en J. v. d. Plas; Paula d.v. A. A. Croon en A. v. d. Meijden; Alexandra Francises d.v. A. v. Zijl en M. H. v. d. Klugt; Shelly Maria d.v. T. A. G. J. v. d. Voort en A. H. C. Vos; Sonja Maria d.v. M. N. J. Nederhof en M. G. M. van Es. Gehuwd: A. v. d. Vorst en L. J. M. v.d. Borg; J. H. W. Rullman en G. R. Scha- dee. Overleden: P. Vooijs 67 j., m.; R. J. v.d. Lans 3 m., z.; J. Hartevelt 59 j., m.; A. Mc Intyre 58 J., m.; J. M. Koornhof 81J-, vr. De films ln de week van 13 t.em. 19 maart zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Benjamin, dagboek van een puber 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Hellfightera, 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Op vrijersvoeten (prol), a.I. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Mademoiselle 18 Jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Ik een mannequin 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Warkill 18 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtv. vr. zat. 23.30 uur Nattlek 18 J. Korreltje Eigen narigheid wordt dikwijls ver geten als men alle ellende, die de wereld biedt, aanschouwt. ..PUNT.. ROTTERDAM, 17 maart, VEE Aanvoer totaal 1492: slachtrunderen 1111, varkens 381. Prijzen: slachtrunde- extra. kw. 5.25-5.70, le kw. 4.65- 5.15, 2e kw. 4.10-4.50, 3e kw. 3.90-4.05; varkens le kw. 2.64-2.67, 2e kw. 261- 2.64. 3e kw. 2.55-2.61; stieren 4.60-5.20, worstkoeien 3.75-3.90, slachtzeugen 2.10- 2.25, zware varkens 2.20-2.40. Handelt slachtrunderen: groter - lui - prijshou dend; varkens: iets kleiner - vlot; fijne varkens iets gedrukt; slachtzeugen ho ger - enkele prima's boven notering. KATWIJK AAN DEN RIJN - 15 maart. Groente Waspeen p. kist: Al 10.40- 1.60, A2 5.90-8.60, BI 12.20-13.40, B2 3.20-4.80, Cl 8.40-9.60. C2 3.90-6.60, groene kool 54. Aanvoer waspeen 85.000 kg. VEEMARKT AMSTERDAM Aanvoer 184 runderen; prijs: 4.00-5,40; handel vlug. Aanvoer varkens: 55, prijs: 3,20-3,26. Handel kalm. LEIDEN, 17 maart. Groente - Cham pignons 260-300, appelen 13-52, andijvie 115-155, snijbonen 580-610, postelein 230, prei 96-102, rabarber 126-169, spinazie 121-140, spruiten A 171-181, id. B 171- 185, komkommers 23-82, uien middel 10-20, ld. middelgrof 15-17, id. grof 20- 22, witlof 145-196 p. 100 kg, sla 19-29 p. 100 stuks, raapstelen 18, radijs 51, selderij 35 p. 100 bos. JA, a kunt mg noteren als KWARTAALABONNEE voor f2,50 JAARABONNEE voor 9,80 van het nieuwe kerkblad „ONDERWEG". Vóór het abonnement In gaat ontvang ik het blad „ONDERWEG" twee weken gratis. Naam: Plaat»: Adres: INZENDEN AAN: ANTWOORDNR. 349 LEIDEN Plak faaa pnataagal. dte bataten nt| voor UI (JQJ .toMi Cord»" iIJr 9» ebon noord, ontvangen voortoen „Onderweg".)

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3