TWEEDUIZEND LIEFHEBBERS AAN DE LANGEVELDERSLAG LFC KREEG MET GROTE CIJFERS KLOP VAN CVV Bona Stars Flamingo's kwam tegen adem tekort PIET BEELEN: ijzersterke race Ijskoude cross voor Veteranen GROEN WIT EN VICTORIE OP VOORSTE PLAN IN DEN HAAG STRANDLOOP NOORDWIJKERHOUT Docos blijft in hoofdklasse Inzet was ver te zoeken Ned. record voor Spartaanse Verdienstelijk gelijkspel voor Hillegom Plassenloop te Reeuwijk SPORTBIJLAGE MAANDAG 17 MAART 1969 Wie heeft er zin op zondag in een auto of bus te stappen, koers te zetten naar het strand en daar 8 km te draven in een ijzige poolwind? Antwoord: gisteren waren er aan de Langevelderslag in Noordwijkerhout bijna tweeduizend (ni. 1800) liefhebbers die in soepele draf de benen strekten „uit protest" tegen onze moderne maatschappij van „zitten blijven", tévee kijken en autorijden. De organisatoren (IJsclub Noord wijkerhout en A.V. De Spartaan) waren 's morgens bijtijds aanwezig om de laatkomers - en dat waren er nog vele honderden - alsnog in te schrijven. De sfeer van wollen truien en ijsmutsen wekten meer associatie met de elfsteden tocht dan met een atletiekgebeuren. En daar gingen ze dan, langs de door de Oostenwind getemde zee. Ilja Keizer- Laman, schaatscoach Leen Pfrommer, oud Ned. snelwandelkampioen A. Kluys- kens en nog 1800 anderen, atleten, oud atleten, automobilisten, veel kinderen ook: 8 km. voor dames en heren vanaf 14 jaar, 4 km. voor de jeugd van 8 t/m 13 jaar. Aktief strandtafereel van al die „quick-steppende" mensen, eerst wat ril lerig in de wind, maar eenmaal „warm gelopen", pittig doorzettend in deze ver kwikkende „strandwandeling". Ilja Kel- •-Laman bracht er toch nog even een wedstrijd-element in door als eerste dame te finishen, waarvoor zij een boe ket bloemen kreeg aangereikt; het Spar taanse meisje Henny Grimbergen ein digde als derde dame. Een uur eerder, om half twaalf, knalde reeds het startschot voor de km-wedstrijd voor KNAU-leden: ngevelderslag Duindamseslag vice versa. Toen nog een prachtig breed en hard strand, zelfs het bin- nenzeetje van enkele uren eerder was verdwenen. Om kort te gaan: Piet Beelen (De Spartaan) liep een ijzersterke race. Hij nam van meet af aan de kop en stond die niet meer af. Zelfs niet aan GAC'er A. Mozer die orige week de AAC-strandloop in Li- duiden won en nu 38 seconden, ruim 35 meter, na Piet Beelen over de eind streep kwam. Zo raakte Piet Beelen het bezit van de wisselzuil en zijn vereniging veroverde tevens de door de Piet Beelen „Landbouw" beschikbaar gestelde wis selbeker, met 8 punten, gevolgd door Trais (19 punten) en Shell (22 punten). Uitslag van de wedstrijd: (42 deelne mers: 1. P. Beelen, De Spartaan, 25.45.— 2. A. Mozer, G.A.C., 26.23.—; 3. H. Zitzen, Achilles-Top, 26.33.4. J. Smit, Trias, 27.06.5. B. Smit, De Spartaan, 27.40.6. M. Zuiderduin, De Spartaan, 27.41.7. J. C. Kijne, Shell Vlaardingen, 27.48.8. J. S. Kijne Shell Vlaardingen, 28.00.9. W. v. Gerven, De Spartaan, 28.04.—; 10. G. Zwart, Trias, 28.10. Na afloop: uiterst tevreden or ganisatoren over deze 2e nationale strandloop Noordwijkerhout, met dit jaar voor het eerst een wedstrijd voor heren. En in „Oase" vroeg men schertsend om erwtensoep Ontzettend koud in de Leidse Hout, ontzettend gezellig in „Eigen- zorg". Zo kan men de internatio nale veteranencross die A.V. Hol land gistermiddag in de Leidse Hout - ondanks Siberische windvlagen - organiseerde, het beste karakteri seren. Er was een veld van 54 deelnemers, van wie er zeven tijdens de race, om welke reden dan ook, moesten „afha ken". Bij die uitvallers zaten in ieder geval niet de twee oudste crossers, n.l. Pleun Leenen (toch aanwezig!) en de Weesper chocoladefabrikant A. Toscani (in '28 tijdens de Olympische Spelen in Amsterdam brons bij het snelwande len!); zij liepen de kleine 10 kilometer start en finish op de sintelbaan over de snelle bospaden van „de Hout" bei den dapper uit. P. Bleeker van DEM en J. v. Ginkel (GAC) werden tenslotte de overtuigen de winnaars in de belde groepen. De felle kou tijdens de wedstrijden was na afloop snel vergeten in restau rant Eigenzorg aan de Stationsweg, waar de prijsuitreiking met „gezellig samenzijn" plaatsvond. AV Holland's tweede internationale cross voor vete ranen was een succes, al konden de acht deelnemende veteranen uit Engeland en Duitsland niet naar ere-plaatsen reiken. Uitslagen: Groep 1 (40-50 jr.) 1. P. Bleeker, DEM, 29.28..6 (min.); 2. J. Tijdens indoor-atletiekwedstrijden in de oude Amsterdamse RAI heeft het 14-jarige Spartaanse B-meisje Mieke van Doorn het Nederlands record hoogspringen meisjes ge ëvenaard met een sprong van 1.55 meter. Een prachtig resultaat van dit 1ste jaars B-meisje, dat vorig jaar ook al tot goede resutaten kwam. Prestatieloop Noordwijkerhout. Dicht opeen gepakt langs de vloedlijn tegen de gure wind Docos heeft zaterdagavond Jeep een gelijkspel afgedwongen en zich daardoor in de hoofdklasse gehandhaafd. Jeep, dat de achterstand van drie punten op Docos in één wedstrijd niet meer kan over bruggen, verkeert daardoor in ernstige moeilijkheden. De Vughtenaren hebben er alles aan gedaan en gingen goed van start. W. v. Vessum won van Bert v. Paridon, die goed tegenstand bood, met 21—11, 14-21 en 21-18, waarna Ton 1' Ami, A Timmermans terugwees. In zjjn eerste partij kon Jacques v. Veen zijn draai nog niet vinden en verloor in drie games van W. v. Vessum. Ook het dub belspel liep niet zoals de Leidenaar wil den en ging met 21-14, 21-17 naar Vught. Toen kwam Docos echter terug. Eerst via Ton 1' Ami tegen v. Vessum en toen zeer verrassend door Bert v. Paridon, die F. v. Vessum als enige een nederlaag toebracht. Hij deed dat door een goed herstel na een verloren eerste game. Jacques v. Veen gaf Docos toen een voorsprong en Ton l'Ami bijna halve winst. Maar hij moest tweemaal capitu leren tegen F. v. Vessum boven de twin tig, in de eerste en derde game.. V. Veen mocht het overdoen, wat hij zeer beslist deed: 21-14, 21-12 tegen W, v. Vessum. In de slotpartij kon Timmer mans voor Jeep het vijfde punt scoren om zo toch nog een punt mee naar huis te kunnen nemen. Overige uitslagen: Docos 2-Sett 1 10-0; Dolfijn 1-Docos 3 2-8; Docos 4- Novlo 1 8-2, Docos 6-NSSS 2 46, Docos 7-Sportief 3 3-7; Novio 2-Docos 8 7-3; Docos 9-de Valken 3 5-5; Cebusta 3- Docos 11 7-3; dames: Unitas 1-Docos 1 8-2; Docos 2- MVO 1 3-7. Smits, Holland, 29.37.8; 3. Hobby, AV'23, 30.05.7; 4. P. Jost, Dinstlaken (Dtsl.), 30.35.75. J. v. d. Zande, Olympia, 30.46.2; 6. H. Holtus, Holland, 30.58.2; 8. H. v. d. Vos, Holland, 31.46.2; 16. W. Bonte, Holland, 33.39.—; 19. J. Frankhuizen, Holland, 34.25.22. D. v. d. Boon, Holland, 35.55.26. J. v. Britsum, Holland, 40.58. Groep II (50 jaar en ouder): 1. J. v. Ginkel, GAC, 31.15.—(min.)2. B. Fennis, Haarlem, 32.29.— 3. J. Olden burg, KNAU, 34.20.4. J. Vermeulen, V&L/TC, 36.03.—; 5. U. B. Miller, ASV Köln, 36.32.7. A. Toscani. AAC, 38.00.—; 16. P. Leenen AVR, 45.00.—. Ploegenklassemtn: A.V. Holland 8 p.; 2. Olympia; 2. AAC. Volgend jaar: Ned. crosskampioen- schappen voor veteranen in Lelden Naar men ons van de z(jde van AV Holland mededeelt, is het vrijwel zeker dat deze Leidse atletiekvereniging vol gend jaar de organisatie opgedragen krijgt van de Nederlandse veteranen- crosskampioenschappen. „Wij hebben op dit gebied tenslotte enige ervaring", al dus de heer W. Rietbergen. r zouden gaan doen in de resterende wedstrijden, 1* toch wel bedrogen uitgekomen. Want ook nu weer "westen de Leidenaars uit tegen het Rotterdamse CVV met een zeer gevoelige (5—1) nederlaag naar kul» terugkeren. Het blijkt nu toch wel overduidelijk *tat er by de geelzwarten wat aan gedaan moet wor- 'en, wil men in de nu nog resterende wedstryden er loveel punten uithalen om de dans te ontspringen degraderen naar de 2e klasse. Aan het spel van 'e geelzwarten te zien bleken zy zich niet te reali- wen dat men er slecht voor staat. Van inzet was twn sprake. En als dit er niet is, Is een gunstige einduitslag al by voorbaat verkeken. Dit hebben de Leidenaars kunnen ervaren in Rotterdam. Nadat de aftrap was verricht kreeg doelman Visser paar maal achter elkaar enige safes te nemen, 'dgeen hem goed af ging. Maar in de 16e minuut :reeg Reinier de Wit een goede pass van Weerlee, Wit werd gehinderd en de vrijstaande Verhagen iam toen de kans waar om te scoren; 01. Doelman knappe van CW moest wegens een blessure onder lat vandaan. Zijn plaats werd Ingenomen door Luyk. Nog voor de rust aanbrak wisten de rood blauwere de stand weer in evenwicht te krijgen, doordat Blom Boster van CW in het beruchte gebied aanviel. Strafschop besliste de scheidsrechter die feilloos werd genomen: 11. De tweede helft was nauwelijks enige minuten oud of de thuisclub stond al voor met 21. Rechts buiten Dubbeld kreeg een pracht van een voorzet van linksbuiten v. d. Meeren en deze kans liet hy niet onbenut. LFC probeerde met meer aanvallen en vele risico's nemend de stand weer gelijk te krijgen, maar dit lukte hen niet. Wel aan de andere kant vielen er doelpunten, n.l. by doelman Visser van LFC. Eerst in de 30ste minuut kreeg CW een vrye trap die door linksbinnen Kievit werd ingeschoten. Twee minuten later 41 door een afstandschot van rechtsbinnen Koster. LFC zag nu wel aankomen dat het opnieuw en voor de zoveelste maal naar een nederlaag werd gespeeld. En zowaar nog voordat de scheidsrechter voor het einde floot, wisten de Rotterdammers er nog een vyfde doelpunt aan toe te voegen door een fraai doelpunt van rechtsbinnen Koster: 51. Weliswaar werden de geelzwarten tweemaal voor een grote proef gesteld, ten eerste by de zwaar- bestrafte aanval van Blom bij Koster even voor de rust, gevolg: penalty en ten tweede bij het tweede doelpunt even na de rust, dat toch wel na vermeend buitenspel bleek te zyn gescoord. Dit heeft het mo raal in de LFC-ploeg bepaald niet goed gedaan. Maar dit alleen geldt toch niet als excuses voor de grote nederlaag in Rotterdam. Want met meer inzet van alle spelers was de einduitslag zeker gunstiger ge weest dan nu het geval was. Nee, wil LFC in de resterende, wedstryden er nog wat heel kostbare punten uitslepen, dan zal het toch zeker met haar hele inzet moeten gaan spelen dan zy in deze wed- stryd heeft laten zien en ook het samenspel zal meer in harmonisch verband moeten gaan dan men de laatste tyd pleegt te doen. Veel te veel zoekt men het in te individueel spel. Flamingo's, prykend op een derde plaats maar kansloos voor het landskampioen schap, ondanks twee zeges op Blue Stars was zaterdagavond in de 5-Melhal. In ternationaal Frank Kales was speciaal voor deze wedstryd tegen Bona Stars overgekomen uit Stuttgart en niet zon der reden. Mocht de uitslag 60-99 de indruk geven dat de Leidenaren kans loos tenonder gingen, het viel nog wel Van Tuyll was letterlijk en figuuriyk de grote man by Bona Stars, dat startte in een hechte floating-verdediging. waar Flamingo's zich eveneens van bediende. De aanvallen werden aan beide zijden degeiyk opgezet zonder veel balverlies. Beide partijen kregen vele kansen om tot score te komen. Toch was het Fla mingo's dat na 10 minuten een voor- aprong had opgebouwd (20-21). Oor- zaak De Stars ontbrak het aan een af- standschutter. Peter de Jong zag al zijn schoten misgaan, terwyl de overige Star spelers incidenteel tot scoren wisten te komen. Ondanks dit gebrek aan trefze kerheid herstelden de Leidenaren zich. Ze kwamen terug tot 16-23 in de veer tiende minuut door Pley en Ruysenaars. In de time-out die hierop volgde bracht coach Kallenberg een verandering in zyn opstelling aan die geen effect zou sor teren. Flamingo's kreeg althans de ge legenheid de aanval van de Leidenaren te onderbreken en Jager en Schappert te lanceren in de break die Van Cleef en De Jong waren belast met de taak deze break op te houden, maar zagen hier geen kans toe en kregen ook geen hulp van de drie langere spelers, die in de re bound eer probeerden te behalen. Deze situatie bleef gehandhaafd tot het rust- signaal. (24-44). Na rust kwamen de Stars sterk terug door pivot Van Tuyll. Een breed opgezette aanval maakte de bucket voor deze 2.13 meter lange pivot vry, die aan zyn persooniyke verdediger Frank Kales (1.90 m) een makkelyk te nemen hindernis had. De Sttirs concen treerden het spel op hem en hadden naast Van Tuyll ook in Pley een produk- tieve speler. Flamingo's moest terrein prys geven. De voorsprong slonk tot 38-48 na zes minuten. Op dat moment Stand eredivisie: moesten de Leidenaren bakzeil halen. Ze mingo's kwam tot 99 punten na ln hadden zich tot het uiterste gegeven en konden het tempo niet volhouden. Ze kwamen conditie te kort. Flamingo's maakte hier dankbaar gebruik van. Zo gauw de Leidenaren van afstandschoten, liep Jager naar de Leidse verdedigers helft wEiar hy een lange pass kreeg van Kales of Franke. Hy bracht de voor sprong op 20 punten. De Stars wisten wat aan hun aanval schortte, besteed den er onvoldoende aandacht aan. Jager bleef zfch scherp opstellen en zag zyn persoonlijke score stijgen tot 35 punten, waarvan 17 na rust. Alleen bracht hy echter weinig gewicht in de schaal. Fla- VitesseHillegom is een wedstrijd geworden, waarover nog lang zal wor den nagepraat. De Hillegommers, die de laatste minuten met alle mankracht Vitesse 't scoren onmogelijk hadden ge maakt, werden luttele seconden voor het einde geconfronteerd met een zeer aanvechtbare beslissing van de Utrecht se arbiter Van Reede, die een over treding had geconstateerd binnen het strafschopgebied. Alle Hillegomse pro testen hielpen niet. De strafschop moest, terwijl enkele blauw-witte ver dedigers het met hun zenuwen te kwaad hadden, worden genomen. Di rect, nadat Jonker de bal tegen de onderkant van de lat had geschoten, floot de heer Van Reede de wedstrijd af. Een uitbarsting van vreugde ont laadde zich nadien over spelers en supporters, die de ijzige vrieskoude op het kille terrein in Castricum totaal deed vergeten. Blue Stars Flamingo's SVE Landlust Bona Stars R'dam-Zuid Survrikri Wilskracht Herly 20-19- 1 38 p. 1820-1242 20-18- 2 36 p. 1919-1033 18-14- 4 28 p. 1448-1163 19-12- 7 24 p. 1269-1259 19-11- 8 22 p. 1271-1187 21- 9-12 18 p. 1370-1452 18- 8-10 16 p. 1083-1285 19- 9-10 16 p. 1187-1247 19- 6-13 12 p. 1076-1294 19- 6-13 12 p. 1218-1456 20- 2-18 4 p. 1226-1541 18- 1-17 2 p. 1013-1422 Piet Beelen heeft zaterdag ook de Reeuwijkse Plassenloop over 5 km ge wonnen met Wim van Gerven, eveens van De Spartaan, in zijn kielzog als tweede. Omdat ook de Spartaanse jon gens A en B fiks uit de voeten kwa men op de 1200 meter nam De Spar taan 9 van de 10 bekers mee naar Lisse en een dubbele verenigingsprijs. Er waren in totaal 160 deelnemers. UITSLAG: 5 km: 1 P. Beelen (Spartaan) 14.43.8; 2 W. van Gerven (Spart) 15.09.4; 3 J. Keizer (KANU) 15.15.5; 5 B. Smit; 10 M. Zuiderduin; 15 W. Gijlswijk; 19 L. Meeuwisse; 20 A. Brugman (Bat). 1200 m. jongens A: 1 K. v. tL Heul (Schoonhoven) 4.36.2; 2 J. Grimbergen (Spartaan) 4.41.9; 3 W. v. d. Klauw (Spartaan) 4.44.2. 1200 m. jongens B: 1 P. Ruigrok (Spartaan) 4.49.8; 2 G. Veenstra (Nur- mi) 4.50.9. De NKGB kampioenschappen district W III werden gehouden i gymnastiekzalen van de HBS aar Becklaan in den Haag. Er was alleen ingeschreven met dames, dames-juni oren meisjes. Het sterke geslacht schit terde door afwezigheid! Hoe is di1 mogelijk in zo'n groot district? De deelnemende verenigingen waren Advendo, Langeraar, Gito, Honselers- dijk. Excelsior, Groen wit Leiden, Quintus, Kwintsheul, SJZ Zoeterwou- de, Verburch Poeldijk, Victorie Lei- Bij de meisjes 1214 jaar waren er 20 deelneemsters. Bij deze deelneem sters was het wel te merken, dat de meesten voor de eerste maal aan zo'n wedstrijd deelnamen en de misluk kingen kwamen hier dus wel veelvul dig voor. Er waren echter twee uit zonderingen, die ver boven de anderen uitstaken, n.l. Emy Barendse van Ver burch en Carla D^vile van Excelsior. Zij kwamen dan ook als no 1 en 2 uit de bus, resp. met 3185 en 3120 pnt. en deelden ook zusterlijk de prij zen per toestel. Bij de dames-junioren (23 deel neemsters) konden we beslist voor uitgang zien van de prestaties. Alleen wel jammer dat er op de evenwichts- balk nog zoveel struikelingen waren. Is dit nu alleen nerveusiteit of is er te hoog gegrepen? Ineke Beugelsdijk De strijd was hier spannender, maar Ineke Beugelsdijk van Victorie zag toch kans met de le prijs naar huis te gaan hoewel ze op niet een toestel no. 1 was. Zij behaalden 3085 pnt. No. 2 werd Toos Starrenburg van Groen-Wit met 3010 pnit. en no. 3 Toos Alsemgeest van Cito met 2985 pnt. Zij won ook de eerste prijs met paardspringen. Clariet Versteeg Bij de dames hadden er 20 inge schreven doch uiteindelijk deden er slechts 13 mee. De stryd werd hier lel gestreden" en na het paardspringen bleek uiteindelijk dat er 2 dames als le waren geëindigd. Bij de vrije oefening werd Clariet Versteeg van Groen-Wit met 9.10 pnt. no. 1 (jammer dat ze aan het eind van de oefening wat adem te kort kwam) en no. 2 werd Gerda Verbeek van Quintus met 880 pnt., gevolgd door Anne Marie v. d. Steen met 835 pnt. als no. 3. Bij de evenwichtsbalk gingen ver schillende dames van de balk, hetgeen ook vele punten kostte. No. 1 werd hier Lenie v. d. Berg van Quintus, met 9 pnt. gevolgd door Rigie Berg man van Victorie met 890 pnt. en Gerda Verbeek van Quintus met 885 pnt. De stryd lag weer helemaal open. Met brug ongelijk werden ook vele misgrepen gemaakt. Ook hier werd de oefenstof niet geheel beheerst. Jammer Ria Bergman No. 1 werd weer Lenie v. d. Berg met 865 pnt. no 2 Ria Bergman met 845 pnt. en no. 3 Clariet Versteeg met 840 pnt Andere 3 toestellen was de rangschikking no. 1 Lenie v. d. Berg met 2575 pnt en no. 2 Ria Bergman en Clariet Versteeg met 2515 pnt Het paardspringen moest de doorslag ge ven. Hier werd Clariet no. 1 met 8.65 prat., no. 2 Riek Verbeek met 8.46 pnt en Trudy Alsemgeest no. 3 met 8.20 pnt. Ria Bergman en Lenie v. d. Berg kregen allebei 8.05 pnt, zodat de eind stand werd: 1 Lenie v. d. Berg en Cla riet Versteeg met 33.80 pnt., gevolgd door Ria Berman met 33.20 pnt., 3 werd Gerda Verbeek met 33.20 pnt. De eerste zes deelneemsters -f 1 reserve van iedere leeftijdsklasse zullen over 14 dagen, zondag 30 maart, in dezelfde zelen mee mogen doen voor een dual- meet tegen het district Haarlem.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 13