HET INITIATIEF WAS VOOR UVS, ROODENBURG KREEG DE KANSEN Go Ahead voltooide een topperstrilogie I Derby..? Blokkeertrainer H. Hoogerwaard: Van zo n ploeg winnen we nooit' Derby zonder sfeer kreeg enige juiste uitslag: 0-0 Ajax, met data, naar loting Europa Cup SPORTBIJLAGE MAANDAG 17 MAART Als er iets zeker geworden is gistermiddag in de Kikkerpolder dan is het wel, dat na het gelijk spel tegen Roodenburg UVS's kansen op het kampioenschap ui terst minimaal zijn. De Musschen staat numet nog slechts 6 wedstrijden te spelen, I! punten voor op UVS en het lijkt me stug, dat UVS die afstand weet te overbruggen. Als Leidenaar betreur je de verkeken kansen voor UVS na tuurlijk, maar de eerlijkheid ge biedt ook te zeggen, dat de Uit Vrienden Saam met het voetbal, dat zij in deze competitie heeft laten zien niet voor de hoogste plaats in aanmerking dient te komen. Gisteren In de derby tegen Roo denburg werd de zwakte van de blauwwitten nog eens overduide lijk gedemonstreerd. Het voetbal, dat zij lieten zien was verre van groots. Dat is natuurlijk geen punt, kan men zeggen. De Musschen laat dat ook niet zien en wordt desondanks toch kampioen. Het verschil tussen de jubilerende Rotterdamse ploeg, De Musschen bestaat dit jaar 60 jaar, en UVS is, dat eerstgenoemde doelpunten maakt en UVS niet, althans veel minder. Ik nam me gisteren voor de doelrijpe kansen van UVS te no teren. Dat voornemen moest ik laten varen, om de dóódsimpele reden, dat geen van de UVS-spe- Iers zich in wist te mogelijk kon Piet Kantebeen zodanige positie dat hg i. UVS-trainer teleurgesteld te zijn in zijn commentaar op de wedstrijd: Roodenburg verhin derde gewoon, dat er gevoetbald Kantebeen nam het woord af braakvoetbal niet in zijn mond, maar hij bedoelde dat wel, meen de ik op te merken. Mijn inter pretatie van de wedstrijd is, dat Roodenburg UVS niet de kans gaf tot effectief voetbal te komen. En dat is heel wat anders. Roo denburg kon natuurlijk ook nu weer in technisch opzicht niet aan UVS tippen, maar speelde wel heel attent en deed haar uiterste best om UVS te beleten in haar spel te komen. Hoe vaak schoot een UVS'er niet tegen zijn di recte tegenstander op Heel Hoe dan ook, het heeft de club uit Noord één punt opgele- ,J2 en gouden punt", noemde Pim v. d. Meent het zelfs, die zijn ongetwijfeld mindere spelers de juiste taktiek liet toepassen. Van der Meent ging handen schuddend de Roodenburgkleed- lcamer rond. Hij was kennelijk heel content. Geen wonder, want Roodenburg kan elk punt hard gebruiken in deze competitie. Op De Musschen, UVS en Nep tunes na, kunnen alle overige clubs nog in aanmerking komen voor de onderste plaats. Het ver schil tussen rode lantaarndrager LFC en nummer vier op de rang lijst Papendrecht bedraagt slechts 6 puntenHet gaat er in de ko mende weken om spannen, dat is zeker. Terug naar de wedstrijd, die de ruim 1000 toeschouwers slechts tweemaal overeind bracht. Even voor de rustperiode appel leerde heel UVS voor hands. Een van de Roodenburg-spelers speel de bal met de hand of arm, dat was niet te zien. Arbiter Came ron, die vorig jaar ook het tref fen tussen de beide Leidse clubs leidde, wuifde alle protesten teeg. Na de wedstrijd zei hij tegen mij: Re bal zag ik inderdaad ook te gen een Roodenburg-arm komen, maar ik constateerde tevens, dat die betreffende speler alle moge lijke moeite deed om de bal te ontwijken. Het was voor mij dui delijk onopzettelijk hands. De bal draaide zo, dat die speler de bal niet meer kon ontwijken. Ik floot dus terecht niet". Tot zover het commentaar van de scheidsrechter op diens om streden beslissing. De heer Came ron, die wel meer omstreden be slissingen nam en dien ten ge volge wel het zwarte schaap tus sen 22 lammeren werd genoemd, gaf overigens wel als oordeel over de gehele wedstrijd: „Roo denburg viel me niet tegen, maar UV8 Wat een verschil met verleden jaar!" Een minuut voor tijd leek de verrassing van de wedstrijd aan te komen. Hennie de Klerk kwam alleen voor Sloos, zijn schot schampte af, kwam bij Van Leeuwen, die op zijn beurt hard naast schoot. Van Leeuwen, die zijn rentree vierde bij Rooden burg: „Ik kreeg de bal op de bui tenkant van mijn schoen. Pech. Ik had het graag anders gezien". Een treffer zou mijns inziens niet verdiend zijn geweest. De dubbel- blanke uitslag geeft de verhou ding goed weer van een derby, waarin aan Roodenburg-zijde spitspeler Jansen en aan UVS- zijde T. Balkhoven de opvallend ste spelers genoemd mogen wor den. JAN LEUNE De jongste derby, die gisteren in de Kikkerpolder voor zo'n 1200 verkleumde en dappere toeschou- wers werd gespeeld, is waarschijn- I lijk de slechtste, die ooit tussen I deze beide rivalen werd uitgevoch ten. Dat er geen doelpunten vielen is nog tot daar aan toe, maar dat beide teams er maar zelden iets van brouwden was ronduit teleurstel lend en voor het publiek niet be paald verwarmend. Van UVS. had ik veel meer ver wacht dan het trage, uitzichtloze spelletje dat nu werd gepresen teerd. Als grootste en enige be dreiger van het leidende De Mus- schien, toonde zij haar pretenties nauwelijks en moest zij gelaten de situatie nog hopelozer laten worden. Het gelijke spel zal echter de illu sies niet geheel weggevaagd heb ben. Ongetwijfeld zou dat anders geweest zijn als Roodenburg er in geslaagd was tot scoren te komen. Hennie de Klerk, Kees v. Leeuwen en Bert Jansen koersten in de slot fase in ideale posities, die iedere schutter wenst. Maar dit trio heeft zich in het doelpunten-maken nog niet onderscheiden en het zou het ook gistermiddag niet doen. Het liet de kansen voor wat ze waren en liet haar tegenstander nog enigs zins in de waan. Voor velen was het waarschijnlijk op nieuw een bevestiging van de zwakte van het blauwwitte team op dit moment, dat zo'n zwakke afspiegeling vormt van het elftal van vorig jaar. Na de deceptie in Rotterdam tegen CW waren er weer enkele mutaties aangebracht. In de achterhoede was Thijs Balkhoven weer verschenen en Gerard Desar, in de Maasstad linksbui ten, kreeg weer zijn zwervende taak. Gevaarlijk werd hij echter niet. Wat dat betreft was hij stellig geen uitzonde ring. Of het moest in het prille begin van de wedstrijd zijn toen UVS de ner vositeit van de Roodenburgers trachtte uit te buiten. De blauwwitte aanvallers leken toen geen kind te zullen hebben aan de tegenstander. Bert de Jonge liet zich gemakkelijk in de kou zetten. Isaac van Weerlee en André Ooyendjjk stel den zich steeds verkeerd op. Alleen Isaac Klinkhamer paste zich van meet af aan leuk aan en leek met alle prog noses te willen spotten. Niet zelden ruk te hij ver op naar voren en solo-de tot ver in de vijandelijke linies. Het leek er dan ook op, dat Roodenburgs kracht deze middag, hoe gek dat ook moge klinken, in de aanval gezocht moest worden. Maar dat was bedrieglijk. UVS trok 't initiatief snel aan zich en kapte iedere aanval resoluut af. Wilde Roodenburg dus een leuke herinnering aan deze wed strijd overhouden, dan moest zij toch in eerste instantie gaan verdedigen. Dat deed zij dan ook, maar toch ook weer Mattie Keereweer plukt de bal weg voor de kopgrage Gerard Désar. pele combinatie, die recht toe recht aan leek te worden uitgevoerd, te zien, dan moest het balletje zonodig weer even naar een van de buitenspelers. Hgt schot bleef meestal achterwege of was zo van kracht gespeend, dat Mattie Keereweer er niet door geïntimideerd werd. Nee. de enige derbysfeer bestond uit het „stoeien" met de tegenstander. Bei de ploegen ontzagen elkaar niet. Het begon allemaal erg vriendschappelijk, maar toen de Rotterdamse arbiter R. W. Camaron onnavolgbaar te werk ging en zijn straffen heel wat vragen gingen oproepen, toen leken de spelers be- invloed te worden, al was de leiding echt niet zo slecht als op de tribunes wel werd aangenomen. Hrj zou twee dui delijke en „glasheldere" gevallen van hands in het strafschopgebied ten on rechte over het hoofd hebben gezien. Irritant Ten eerste zijn de UVS'ers niet ge makkelijk tot schieten te verleiden en ten tweede zorgden de deze middag wat opgewonden en irritant voetballende Wim Rijsbergen en de snelle, steeds in beweging zijnde Bert Jansen er wel dat de UVS-verdediging geen ijs blok werd, maar regelmatig gelegen heid kreeg de spieren te verwarmen. Het spelbeeld in de eerste helft week niet zoveel van de tweede af. UVS was ontegenzeggelijk de sterkere ploeg met surplus aan techniek, maar de traag heid beroofde de aanvallen van hun ef fect. Dacht men eindelijk eens een soe- Wij kunnen de arbiter in eerste in stantie gelijk geven. In het tweede ge val had hij echter de bal op de stip mogen leggen. Roodenburg bleef dat on heil echter bespaard en als Bert Jansen, die telkens zo op zijn kansen loerde en in zijn eentje de UVS-verdediging nog wanhopig maakte en soms opvallend ge makkelijk langs zijn tegenstanders dans te, in de laatste minuten rustig was ge bleven en kalm had aangelegd, dan had Roodenburg nog de zege gehad ook. Maar evenals Hennie de Klerk en Kees van Leeuwen (door v. d. Meent verko zen boven de vorige week in de oefen wedstrijd tegen Rypwetering weer zo schotvaardige Sam den Os) kon geen einde maken aan de ziekte, die Rooden burg deze competitie zo genadeloos treft en die haar in zo'n benarde situatie heeft gebracht. Maar met dat ene punt je zal blauw-zwart toch stellig wel te vreden zijn geweest, de bloedende neus van Isaac Klinkhamer ten spijt. JAN PREENEN. AMSTERDAM Jaap van Praag en Rinus Michels zullen vrijdag namens Ajax in Brussel de loting voor de halve finales van de Europa Cup bijwonen. De Ajacieden zullen worden vergezeld door de heer Burgwal van de KNVB. Bij de te verwachten onderhandelingen met de volgende tegenstander van Ajax zal Jaap van Praag als speeldala 2 en 9 april ter tafel brengen. Mocht men daar mee niet akkoord gaan dan heeft Ajax als vervangende data 9 en 23 april of 9 en 30 april. In de tussenliggende periode is er geen mogelijkheid om een wedstrijd te spelen, omdat op 16 april de vriend schappelijke interland NederlandTsje- cho-Slowakije, waarvoor overigens geen Ajacieden zullen worden uitgenodigd, op het programma staat. Ajax versloeg München 1860 AMSTERDAM Ajax heeft gisteren in een vriendschappelijke wedstrijd Mün chen 1860, dat zaterdag in de Bundesliga op eigen veld met 21 van Hannover '96 won, met 20 verslagen. Cruijff maakte in de 27e minuut het eerste doelpunt en 20 minuten na rust bracht Keizer de stand op 20. Er waren 6000 toeschou wers. Scheidsrechter was de heer Bogaerts. 10.000 pond voor Deen LONDEN Chrystal Palace uit de Engelse tweede divisie heeft zaterdag voor 10.000 pond (ruim 85.000 gulden) de 24-jarige Deense oud-international Borge Thorup van de Schotse club Greenock Morton overgenomen. Thorup heeft al meer dan twee jaar in Groot Brittannië gevoetbald, maar de Foot ball League moest toestemming geven voor de transfer van de Deen, aange zien zonder die speciale toestemming geen buitenlandse spelers in de Engel se competitie mogen uitkomen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Alles verried puur meesterschap, verpakt in speelse nonchalance. Terwijl Blokkeer zich kordaat vastzoog in de derde set en ruim vierduizend kijkers de mouwen oprolden voor de allerlaatste poging de „geluidsbarrière" te door breken, schakelde Spartak Zetor Brno voor de eerste maal die middag over in de derde ver snelling. Voorbij was de droom van „het wonder van de Vliegermolen". Blokkkeer accepteerde de pijnlijke nederlaag van 30, (815, 715, 1315), met de gelatenheid van de sportman die bij voorbaat al weet kansloos te zijn. De vraag was alleen nog: hoe lang houden we 't uit; met welke middelen kunnen we zoveel klasse bestrijden? De kwaliteit van de Tsjechische kampioen vrat zich als een mol door het zelfver trouwen van de, toch sterke, Nederlandse titel houder. Routiniers als Jurrien Kooien en Joop Tinkhof rilden zichtbaar van opgekropte span ning, waardoor zij hun smashes niet de juiste lengte konden geven, en die verfijnde set-ups onmogelijk maakte. En daarom was het Blokkeer van die middag niet het Blokkeer dat zo bril jant vlammen kan. Het blok vertoonde grote gaten, de aanval steunde slechts op de impo nerende Frank Constandse, de enige overigens voor wie Spartaktrainer Karei Laznicka dui delijk vrees had getoond. „Wij hebben een zeer hechte verdediging, maar ik zoek al maanden naar de juiste samenstelling voor mijn achter veld. Die jongens reageren nog iets te traag. Frank Constandse is een lange knaap. Hij kan mijn achterveld ontrafelen. Wij hadden geluk dat niemand bij Blokkeer hem in de juiste positie kon manoeuvreren". HIJS HOKY won toernooi HEERENVEEN HIJS HOKIJ heelt j dit weekeinde in Heerenveen ongeslagen het Bob van der Heijdentoernooi ge wonnen. TIJSC Trappers uit Tilburg eindigde op de tweede plaats. Den Bosch werd derde. De eindstand is: 1. HIJS HOKIJ 612; 2. TIJSC Trappers 6—8; 3. Den Bosch 6—8; 4. Amstel Tijgers 67; 5. Thialf 6—3; 6. Delft 62; 7. Rotterdam 6—2. En in die „traag" reagerende lijn regeerde Vladimir Petlak en Drahomir Koudelka, twee „meesters in de sport", met het machtsvertoon van een generaal te velde. Van daaruit kwam de aanval, daarop strandde die geweldige klappen van Frank Constandse en in mindere mate ook van Jacques de Vink (coach Henk Hoogerwaard: „Jacques had een blessure aan zijn elleboog. Hij durfde niet goed door te halen. Je kon het goed zien aan zijn passes. Meestal zijn die veel nauwkeuriger"). Toen na amper een uur en vijftien minuten Blokkeer hijgend de kleedkamers opzocht, zocht men naar de oorzaken van een dergelijke neder laag. Trainer-coach Henk Hoogerwaard: „Nooit, nooit van ons leven zullen we van zo'n ploeg kunnen winnen. Kijk nu eens naar de klok; een uur en een kwartier en dan met 3—0 op je broek krijgen. Eerlijk, ik vind dat mooi. Ik heb dit verwacht. De jongens zaten bijna allemaal stuk. Je weet dat je tegenstander sterkei is. De kwestie is dan, wanneer herstel je je. Duurt dat te lang, dan zijn die lui onbarmhartig. Die hebben 'n regelrechte profinstelling. Pas in derde set De fouten, die we vandaag gemaakt hebben, kan je allemaal afschuiven op dat ene overheersende woord: angst. Ik had de jongens ook pillen kunnen geven, dat doen die Tsjechen ook. Maar wat heb je daaraan. Je moet spelen met je beschikbare krachten. Anders hoeft het van mij niet. Ik heb ze nog gezegd: jongens, zet je ogen wagenwijd open, kijk hoe ze zich opstellen, hoe ze springen. Misschien zijn we daar veel te laat achter gekomen. Pas in de derde set gingen ze wennen aan het spelbeeld dat ze nog helemaal niet gewend zijn". „Ik weet wel waar het in zit. Je kunt natuurlijk nooit van z'n leven een ploeg verslaan, die vijfmaal per week traint. Elke situatie, hoe raar die ook mag zijn, hebben ze doorgenomen. Alles gaat auto matisch. Wij moeten het doen met twee trainingen in de week. Je weet van te voren nooit waar je terecht komt. De ene dag zit je in Utrecht, dan moet je weer naar Leiden. Donderdag wilde ik in De Vliegermolen trainen. Er stonden vier mannetjes te tennissen en ze ver draaiden het om weg te gaan. Ik vind odat mijn jongens zich kranig geweerd hebben. Als ik trainer ben van zo'n ploeg als Spartak kan ik ook „blitzen", dat is niet zo moeilijk. Echt waar, dit is mijn droom. Ik beloof je, ik kom terug, maar niet op de manier van nu. Ik ga het heel anders aanpakken. We zijn een beetje aan verjonging toe". Niet gewacht Henk Hoegerwaard sprong ferm op de bres voor zijn team, dat men alleen maar kan aanrekenen klasse te kort te komen. Klasse dan om zich te kunnen meten met een tegenstander uit de streek waar volleybal een plaats heeft in de cyclus van: slapen, eten, slapen. Mis schien had Blokkeer niet moeten tonen bevreesd te zijn voor de kracht van Spartak. Misschien had Henk Hooger waard even moeten wachten met het wisselen van spelers, In ieder geval tot het moment waarop zijn spelers achter het geheim van die wonderploeg zouden zijn gekomen. Wachten zoals zijn Tsjechische collega deed, die pas wissel spelers inzette toen de overwinning al was opgestreken. Henk Hoogerwaard wachtte niet: „Alleen met veel wisselen kon ik zien. wat de juiste samenstelling van de ploeg was. Ik heb Hans Kranen burg er een paar maal uitgehaald, ik heb Cor Brouwer en Henk Schreuders enige malen verwisseld, maar ik heb Frank (Constandse), Jacques (de Vink) en Jurrien (Kooien) steeds laten staan. Ik had het toch zo prachtig gevonden als we een set hadden kunnen winnen". In de eerste set al vloeide het meesterschap uit de slagen van Spartak Zetor Brno, dat, om alle eventuele risico's buiten te sluiten, de weg naai de overwinning recht-toe-recht-aan Hoog de lucht in Wim Hoeboer: „Zag je wat ze deden als zich uit een of andere situatie moeilijkheden konden voordoen? Dan sloegen ze de bal hoog de lucht in en konden ze zich weer rustig opstellen. Dat doen wij niet. Bij ons Ln Holland fluiten ze je daarvoor uit". Achtmaal nog tipte Frank Constandse de bal over het blok van Spartak, dat indruk wekkend oprees. En evenals de zeven punten van de tweede set (715) had dat totaal verhoogd kunnen worden. Maar steeds weer moest Blokkeer er kennen dat het te bang was om te proberen boven zichzelf uit te groeien. Misschien dat men even met de ge dachten heeft gespeeld in Nederland toch de winst op te strijken. Blokkeer verdedigde zich in ieder geval. Ver dedigen tegen de overmacht, die van stonde af al te groot was. Daarom en alleen daarom waren de eerste twee sets alleen indrukwekkend van Tsje chische zijde. Het spelepil bewoog zich toen zo ongeveer op het niveau van een goede Nederlandse competitiewedstrijd. Recht op je af Pavel Schenk, de twee meter lange Tsjechische international bekende later: „Ik heb me werkelijk geen moment ingespannen. Ik weet niet hoe dat komt, maar ik kan tegen Westeuropese ploegen nooit vol in mijn spel komen. Ik ben gewend iedere bal met effect te ontvangen. Dat. gebeurt hier erg weinig. Alleen Constandse deed het nog wel eens. De rest komt gewoon recht op je af. Daar weet ik geen raad mee". Om tien minuten voor half vijf ver zamelde Blokkeer alle aanwezige krach ten voor een allerlaatste aanval ter opvijzeling van het prestige. Pas toen genoot De Vliegermolen en zijn „be woners" van volleybal op hoog niveau. International Petlak bewonde rend: „Ik begrijp niet waarom ze zo niet eerder hebben gespeeld". Blokkeer moet voor de tweede wed strijd in de kwartfinales nog naar de Tsjechen toe. In Tilburg werd gisteren voor 750 toeschouwers een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld. Blok keer verloor in drie seis: 815, 1416, 5—15. (Vanonze sportredactie) DEN HAAG Go Ahead heeft zijn „topperstriologie" voltooid. Na Aj en Fijenoord ontnam de ploeg uit Deventer ook F.C. Twente twee in race naar het landskampioenschap zo belangrijke punten. En weer wiss* den Feijenoord dat door twee wat gelukkige doelpunten met 21 v G.V.A.V. won en F.C. Twente van plaats. De top van de eredivis Feijenoord, F.C. Twente, Ajax en Go Ahead heeft een aanzienlijke vo< sprong op een achtervolgend groepje, waarvan P.S.V. en A.D.O. met zet en acht punten achterstand op ders zijn. Feijenoord had in Groningen geluk, dat de voor Tonny van Leeuwen (knieoperatie) ingevallen doalman Griever aan de beide Rotterdamse treffers schuld had. Voor de rust verkeek hij zich op een vrije trap van Guus Haak en na de hervatting liet hij een schot van Wim Jansen los, waar door Geels eenvoudig kon scoren. In de slotfaze kon GVAV niet de kracht opbrengen de (verdiende) gelijkmaker te produceren. De sensatie van deze voetbalzondag vond plaats in Breda, waar NAC een voorsprong van 40 uit handen gaf. De Polen Franckiwicz en Pogrzeba zorgden met snelle combinaties voor een algehele ontreddering van tegen stander Telstar. Driemaal maakte Paul v. d. Meeren de gang naar het net. En toen pal na de rust Visschers voor de vierde treffer zorgde, leek Telstar volkomen van de kaart geveegd. Na het uitvallen van Frans Vermeulen verdween plotseling en onbegrijpelijk de zelfverzekerdheid bij NAC. Telstars aanvaller Beek zorgde met twee doel punten voor het begin van het einde van NAC. Geestman en Koopmans zorgden voor de sensatie van het gelijke spel. Slecht voetbal was er bijna overal te „genieten". Bij PSVNEC bijvoorbeeld, waar alleen de drie doelpunten van Nico Mar res nog wat vergoedden. Ook bij AZ '67DWS werden de toe schouwers slechts zelden geboeid. AZ '67 was weliswaar constant in de aanval, maar bleek niet opgewassen tegen de fors ingrijpende verdediging van DWS. Als aan het einde van het seizoen de Fortuna/Sittardiacombinatie een punt tekort zou komen voor het behoud van het eredivisieschap, kan dat worden toegeschreven aan de rode trui van reservedoelman Wings. In de ont moeting met Volendam liep FSC- doelman Vogels een liesblessure op. Wings moest hem vervangen, maar kwam tot de ontdekking, dat zijn rode trui te weinig verschilde van het oranje van de Volendammers. Terwijl Wings in de kleedkamer was om zich BETAALD VOETBAL Eredivisie NAC—Telstar ADO-MVV AZ '67—DWS PSV—NEC Go Ahead—FC TWENTE FC Twente Ajax Go Ahead PSV ADO Sparta DWS NAC GVAV Holl. Sport Eerste divisie FC Den Bosch—RBC SVV—HVC Haarlem—De Volewückers Vitesse SC Cambuur SVV RCH (Tussen haakjes stand v Programma zondag a.s. Tweede divisie Roda JC—ZFC Foriuna VI.—EDO Excelsior—Hermes DVS NOAO—AGOVV PEC—Zwolse Boys Gooiland NO AD ZFC SC Drente Hermes DVS FC VW Baronie AGOVV PEC 24 6 4 (Tussen haakjes stand vo ProgTamma zondag a.s.: SC Drente—EDO NOAD—De Baronie ZFC—CHeerenveen. 2 15 16 31—56 Cl 7) 4 14 16 32—59 (18) (Go Ahead) de aanv in het zwart te hullen, scoorde Vol dam het doelpunt dat de stand 11 bracht. Het schot was niet onhot baar, maar Vogels kon zich door blessure niet IN KORT BESTEK Eredivisie AZ '67—DWS o—o. Klaassens. Toeschi NAC—Telstar 4—4. 1/1 Franklewlez 1o, Pogrzeba 2—0. 34 Franklewlez schers 4—0, 64 Beek 4—a, 61 I Geestman 4—3, 81 Koopman 4-4. Scheldsn ter: Van Ravens. Toeschouwe: Go Ahaed—FC Twente 4—0. 31 stra a—0, 34 Hoekema 2—0, 40 Hoekema 55 Wietze Veenstra 4—0. Scheldsrechtei 1—0, 57 Pelk 1—a. Scheidsrechter: Van Fransen 1—1, 79 Geels 1—2. Scheldsn (strafschop) 1—0, 46 Mares 2—0, 62 Mares; Scheidsrechter: Hoppenbrouwer. Toesct wers: 13.000. Sparta—Holland Sport 3—0. 23 Venneker 70 Klljnjan 2-0 (strafschop). 87 VenntAjere 3—0. Scheidsrechter. Dorpsmans. Toesct Eerste divisie Goede 1—0 n t, Vrafvan Blai RCH—Heli en eindstand. Toesch. 1.00 DFC—SC Cambuur 1—0. deunt l—O. Toesch. 2.000. Vitesse—Veendam 1—2 Van TUlaert Pascal 1—a, rust, Bosschli 6.500. Heracles—Wagenlngen 3—1. Morslnk Pesman 2—0 (strafs.), rust, De" 31 (strafs.). Toesch. 1.000. FC Den Bosch—RBC 2—0. Mulder a—0, Roolj 2—0, rust- en eindstand. Toesch. Haarlem—De VolewtJikers 2—1. Boeke „n 0-4, Couperus 1—1, rust.Couperus 2—1 sch. 1.500. Van Egdom ih. 3.700. r 1—0 en 2-0 r 3—0. rust, Hazebroek 4—0, Van -Coudijzer s—a, Van Meeteren 6—J*i Tweede divisie 5—0, Blotenberg 6—0. Toesch. 3.500. Fortuna VI.—EDO 2—1. Bouman 1—0, 2—0, rust. Bosdijk 2—1 Toesch. 3.500. Excelsior—Hermes DVS 2—1. V. d. Burg Kwakkernaaat 1—1, rust. Den Butter Toesch. 3. NOAD—AGOW 3—0. Janssens 1—0, Sto 2—0, rust, Janssens 3—0. Toesch. 600. PEC—Zwolse Boys 1—1. Welles 0—4, 4 35 63—26 3) 5 34 51—49 4) 7 27 34—29 5) 6 26 28—24 6) 7 25 30—17 7) 10 23 23—29 8) 22 31—34 9) TOPSCORERS 3 10 1 8 23—44 (13) NEC zi b 6 12 18 2129 (12) AZ '67 24 5 7 12 17 23—36 (15) Volendam 24 5 7 12 17 19—34 (14) DOS 23 4 6 13 14 22—53 (17) MVV 24 3 8 13 14 19—38 (16) Fort./Sitt. 24 2 9 13 13 15—46 (18) (Tussen haakjes stand vorige week) Feijenoord Klljnjan. Sparta Veenstra. Go Ahead Pahplatz. FC Twente Hoekema. Go Ahead Mares, PSV EERSTE DIVISIE Koudljzer. SVV Busschieter, Veendam Couperus. Haarlem Bosveld, Vitesse Bouman, Fortuna VI. Hlddlnk. De Graafschap Blotenberg, Roda JC 5 34 34—18 2) 4 32 42—25 1) 8 30 35-28 3) 8 29 47—33 4) 6 27 36—33 7) 9 26 35-29 8) 9 25 42—42 6) 7 25 30—25 5) 8 25 30—27 (10) 9 23 28-31 (12) 9 22 38—33 (11) 10 22 29—35 9) 10 22 25—22 (15) 10 21 36—36 (16) SPORTTOTO DEN HAAG De cijfers van i toto 31 zijn: aantal deelnemers: 821.211; inleg: 1.778.958,-; prijzenbedrag: 800.531,-; eerste en derde prijs, groot f 240.1! tweede en vierde prijs, groot 160.1C Gisteravond hadden zich acht nemers gemeld met een foutloos vulde kolom. De uitslagen van de wedstrijden, tellen voor sporttoto 31, luiden: Fortuna/SittardiaVolendam N.A.C.Telstar Go AheadF.C. Twente G.V.A.V.Feijenoord A.Z. '67—D.W.S P.S.V.—N.E.C R.C.H.Helmond Sport D.F.C.Cambuur S.V.V.—H.V.C ElinkwijkWillem II Roda J.C.—Z.F.C P.E.C.Zwolse Boys GooilandLimburgia 37—22 3) 50—37 6) 32—25 4) 9 24 34—28 (11) 22 31—33 8) Fortuna/SittardiaVolendam N.A.C.—Telstar Go Ahead—F.C. Twente GJV.A.V.Feijenoord A.Z. '67—D.W.S P.S.V.—N.E.C R.C.H.Helmond Sport D.F.C.Cambuur S.V.V.—H.V.C ElinkwijkWillem II Roda J.C.—Z.F.C P.E.C.Zwolse Boys GooilandLimburgia

Leidse Courant | 1969 | | pagina 10