7 [elft van woonblok aan Stille Rijn beneden één groot warenhuis 1 BIOSCOPEN Bestuur P.v.d.A-Leiden stemt in met Vondeling igist ikr :er Trainerskeuze eisje 1IN PROGNOSE V. d. Kruk en van 't Riet op recordjacht Bloemenveiling Roelofarendsveén houdt 'gouden jaarvergadering MARKTEN lATERDAG 15 MAART 1969 DE LEID6E COURANT IERWIJ! i 7 de tjes- it! Grotetoekomstplannen bij Fa. Langezaal .F 'EN 11 De Firma Langezaal aan de Stille Rijn, „gespecialiseerd in bijna alles", 'loals directeur G. H. W. het uitdrukt, heeft grote plannen voor de v toekomst. Bijna de helft van blok Stille RijnVrouwensteegHaar lemmerstraat is of komt namelijk in handen van de firma. Dit heeft in de nabije toekomst een forse uitbreiding van de diverse speciaalzaken Ivan Firma Langezaal tot gevolg. De eerste verbouwing start in mei dit jaar, op de hoek van Vrouwen- steeg en Stille Rijn. Enkele jaren later volgt de rest. Maar er is nog geen enkele zekerheid wanneer alle uitbreidingsplannen definitief ge realiseerd kunnen worden. Pleun van Leenen ontbreekt bij veteranencross van AVHolland Gaat gemeente Noordwijkerhout de bouw-exploitatiegelden teruggeven lag: liddag Verbouwing start na jubileum De heer G. H. W. Langezaal heeft nog erdere plannen, maar daarbij is de 'ens meer de vader van de gedachte- m het hele blok tot een eigen eenheid m te smeden. De Fa. Langezaal, die langzamerhand .arenhuis-allures begint aan te nemen, leeft inmiddels door aankoop de be- chikking gekregen over de panden Stil-. Rijn 1. 2. 6, 7. 8. 9 en 10. terwijl men elf al 125 jaar (3 april wordt het ju- lileum gevierd) in de panden 3 en 4 gesettled. Alleen nummer 5. een pak- lis, ontbreekt nog in het rqtje. Boven de meeste van deze zaken of 8 uu&antoorpanden bevinden zich woon- mizen, die echter alleen door de eige- of huurders bewoond blijven. De :akelijke interesse van de heer G. M. W. trekt zich voorlopig alleen uit tot de benedenverdiepingen. „Met de rest moeten mijn kinderen naar zien, wat ze in de toekomst doen. az irbedrijf richt. Ver isatie ver- naamt lie: Inze heer Het plan is één groot warenhuis, maai met behoud van de gespecialiseerde af delingen, zoals ik mijn winkels nu zijn. Die afdelingen zullen wel allemaal van binnenuit bereikbaar worden. Maar eerst gaat de Firma Langezaal haar 125-jarig jubileum vieren. Dat ge beurt met een grote show van alle ar tikelen. Daarvoor zyn alle zalen van de Stadsgehoorzaal afgehuurd, van 4 tot en met 9 april, met een onderberking op eerste paasdag. Daar zullen nog wel meer over horen, belooft de lieer Langezaal. Vjjftig veteranen, onder wie acht at leten uit Engeland en Duitsland, nemen a.s. zondag deel aan de internationale veteranen-cross die A. V. Holland in de Leidse Hout organiseert. De cros sers gaan om 2 uur op de slntelbaan van start, trekken dan voor vier stevige ronden de Leidse Hout in en keren na een kleine 10 km weer terug op de sintels. Holland-man Jacq. Smits, vorig jaar triomfator in deze race, is ook zondag weer van de partij, evenals Henk v. d. Vos, Piet Bleeker en oud-Ned. marathon kampioen Janus v. d. Zande. Oudste „crosser" is ook dit jaar de AAC-veteraan Toscani die met zijn 68 jaar er nog niet aan denkt het strijd perk te verlaten. In het lint van atleten dat zich zondag door „de Hout" zal slingeren ontbreekt echter good-old Pleun van Leenen die de loopschoentjes mogelijk verwisseld heeft voor de losjes zittende pantoffels. Hoewel, men weet het nooit met Pleun van Leenen. Na de cross krijgen de heren alle ge legenheid rustig uit te blazen, om zich vervolgens te begeven naar restaurant „Eigenzorg" aan de Stationsweg waar om 4 uur de prijsuitreiking plaatsvindt. KVP meent dat niet de juiste weg werd bewandeld Hoe denken de fracties in de gemeen teraad over de uitkering van de gelden van liet fonds „bouwexploitatie" aan degenen, die het nog onaangesproken fonds hebben geroerdf De KVP-fractie vroeg zich hij monde van de heer C. P. J. Timmer af of „ons besluit, waarop de huidige bouw- exploitatieverordening berust, destijds verstandig is geweest". Het doel, meent de KVP, om iedere gemeentenaar te laten bijdragen in de stadsuitleg, in de verfraaiing van het dorp is op zichzelf natuurlijk juist. Of de juiste weg bewandeld werd, wordt Naast het bestaande jeugdwerk in de parochie ontwikkelen zich ook inter parochiële groepen zoals b.v. ,,De Ros- cam" die gaarne aanspraken zouden willen doen gelden. „U en de betrokkenen kunnen ervan overtuigd zijn, dat onze fractie hierin een mening heeft gevormd en dat zij zich in deze zaak positief zal opstellen". Dit is de mening van de KVP-fractie. De heer D. A. Heeneman van de WD- fractie vroeg zich af ten opzichte waar van de KVP zich wel zo positief uit- Als de rechtskundig adviseur van de gemeente de positie van de gemeente In deze niet erg sterk acht, wil de VVD- fractie geen civiele procedure en ver klaart zij zich voorstander van een min nelijke schikking. Uitkering dus Het kerkbestuur voelt zich echter verplicht in eerste instantie de belangen te behartigen van de eigen parochiële jeugdbeweging. Interparochiële organi saties behoeven z.i. de steun van over koepelende organen. Het 1» voor één parochie ondoenlijk ook daar nog weer ruimten voor te bouwen «n t© flnancie- I Lido: Hellfighters, Dagelijks: 2.30, 7.00 De films in de weck van 13 t.e.m. 19 maart zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Benjamin, dagboek van een Dagelijks: 2.30, 7.00 en Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 e Jeugdwerk St. Petrus-parochie Ik heb twee zoons, de een studeert Iroor technicus en de ander economie. Je •t nooit of een van de twee het later nen. Een zwager var :ft hiernaast een zaak in weegschalen. Toen mijn grootvader hier begon, üleen de benedenverdieping nog r rinkel. Hij woonde er boven." Hij laat een oude foto zien. gerepro- luceerd van een wellicht vergeelde trent uit de begintijd van de fotografie, lar toch nog heel duidelijk. „Vroeger stond hier een Israëlitisch veeshuis. Daar heb ik nog een tegel van. Die zal ik maar aan de Lakenhal schen- Ze zijn er erg in geïnteresseerd, .ma was hier een meubelfabriek." e buitenkant van het blok zal wat benedenverdiepingen betreft in de toekomst een geheel ander aan geven. De eerste verbouwing, die meteen na de jubileumshow start, zal nog voor het van het jaar klaar zijn, naar de Langezaal hoopt. Geen nieuwbouw dus? Gaat liegen de vlakte der N.V HUUR )ORBURi '470 - na 120-18994: In vertrouwen handelingen van partijbestuur afwachten Het bestuur van de afdeling Leiden van de Partij van de Arbeid lieeft zich in een bestursvergadering op 13 maart in gebouw Ons Centrum aan de Hooi gracht diepgaand beraden over het con gres van 6, 7 en 8 maart en de verwar de situatie die daarna is ontstaan. Na afloop van deze discussie is eens gezind het volgende standpunt ingeno men: Het bestuur van de afdeling Lei den van de Partij van de Arbeid stelt zich volledig achter de verklaring van partijvoorzitter Vondeling, aan het slot van het twaalfde congres, dat in het partijbestuur geen groepsvorming zal plaatsvinden. De afdeling Leiden wacht in vertrouwen de handelingen van het gehele huidige partijbestuur af. Het partijbestuur en het bestuur van het gewest Zuid-Holland van de PvdA zijn van dit standpunt op de hoogte ge bracht. Vrijdag 21 maart belegt de Leidse af deling een ledenvergadering, waarop het congres aan de orde wordt gesteld en waar de drie Leidse congres-afgevaar digden, de dames Kerling en Van Seters en de heer In 't Veld verslag doen van hun bevindingen. m Lzamerhand te oud voor geworden. En iet moet goed kunnen blijven draaien. Ik heb alles nog in eigen handen en n'n kinderen moeten het eventueel voort tunnen zetten. Bovendien zitten er stuk /oor stuk mooie woningen boven. Het s zonde om die af te breken". „Ik ben als een van de eersten hier in Leiden begonnen me op verschillende te specialiseren en noemde lestyds het eerste middenstandsw ïuis in Leiden. Ik ben ;leine middenstand economisch gezien- Mld «feeraost Kaat. acll,er; B de~jonge, C. Pennenburg, 1. moet echt naar aiK-ciallaatie toe. Weerlee en A. Ooyendljk: midden W Maar die verbouwing kost veel tyd. Rijabergen en J. v. Weerlee: voor: H )e drukkerjj hier verder op, verhuist pas 1 de Klerk. B- Jansen, I. Klinkhamer en 1970 naar zuidwest. Dan kunnen we laar dus pas intrekken. Diverse ver- funningen heb ik al van de gemeente 'linnengekregen. TER AAR WONINGBOUW Maandagmiddag' om vier uur gaat in iet uitbreidingsplan Langeraar de eerste iaal de grond in voor 36 woningwetwo- lingen. De bouw van koophuizen vindt regel- natig voortgang, maar het college van mrgemeester en wethouders hebben veel ijd nodig gehad om een aannemer te and J. Beek- Dertus Jo- I. A. C. M. Korstiaan Niet; Jan Verburg; F. H. La v. E. Ver- Marinus van der M. P. de E. Page dr v. Mohamed en de Vries: uBrg; C. Roubos i en M. J. Pennen- Jong en Rutgers Ubels en en F. A. I. T. La- i M. Beij; 1 Zijl; M. M. Ver- NIEUWE POSTBUS Bij het dorpshuis in het uitbreidings- )lan Aardara I heeft de P.T.T. een post- ms laten plaatsen, die twee keer per óag wordt gelicht, namelijk 's morgens n zes uur 's middags rond vijf uur. Deze bus is op verzoek van de ge- neente geplaatst, naar aanleiding van verzoek in de gemeenteraad Jac. van Harten en voor 7 j. wed. j. man; van der If, 1 mnd LFC Het LFC-team dat in Rot terdam zondagmiddag aantreedt tegen CVV zal eerst vanmiddag door trainer Kraak worden bekendgemaakt. Roodenburg doel M. Keeereweer; de de 'onlngwetwonlngen wilde bouwen. Than K. v. Leeuwen. UVS doel: W. Sloos; achter: M. Balkhoven, H. Rol, B. Lardé en H. Ple zier; midden: M. Kantebeen en J. Leget; voor: S. Teske, L. Holl, G. Desar en A. Koren. DOCOS doel: G. Dubbeldeman; achter: A. Kanbier, J. v. Polanen, J. v. Zijp en C. Vrisekoop; midden: A. Mank en J. Hoogenboom; voor: P. Dubbelde man, A. Dubbeldeman, H. Montanus en S. v. d. Meel. CW-LFC UVS-Roodenburg TWEEDE KLASSE A: Alphen-RVC HBS-Blauw Zwart DERDE KLASSE A: Spel. Lisse-Lugdunum RKAW-Celeritas ONA-Van Nispen Archipel-Teylingen VIERDE KLASSE A: Concordia-BMT Warmunda-Rijpwetering VTL-DOCOS SJZ-Alphia DOSR-Nic. Boys VIERDE KLASSE B: Wassenaar-VVSB DSO-ASC VIERDE KLASSE C: BGC. Floreant-Woerden Moordrecht-ESTO Leidse Voetbal Bond EERSTE KLASSE: Stompw. Boys-Altior UDO-Rouwkoop SVLV-ZLC St. Bernardus-Alph. Boys MMO-Foreholte TWEEDE KLASSE: Meerburg-Wet. Boys WOA-VNA VNL-Unitas L LDWS-Oranje Groen KRV-Leidse Boys Piet van der Kruk en Dick van 't Riet gaan zondag a.s. in de 5 Meihal op re- kordjacht. Op deze dag worden de laat ste vier afdelingen verwerkt om het kampioenschap van Nederland, afdeling lichtzwaar- middenzwaar, zwaar- en super zwaargewicht. In de afdeling lichtzwaargewicht komt de"be-1 Spartaan uit met H. Zirkzee, A. HiU lebrand en N. Faas; iri deze bus te bren-iSr°te "woriet. op rekenen dat dit de mdere morgen op de plaats van be- ittmming is. BOSKOOP Geboren Henricus A., z.v. H. A. v. Veen en H. M. Mourits; Anthonia M., G. P. de Vogel en A. J. Koops; Jo- nna W., d.v. C. M. Goudriaan en C. A. n Waas; Martin S., z.v. A. Rhijns- burger en T. v. Zandbergen; Diane F. M., H. J. M. Nederlof en K. S. Zaad; Aartje, d.v. J. Ravenhorst en H. Schou- Astrid H. H.. d.v. D. J. J. v. Leeu- en A. A. C. Bouwman: Maria S.. H. J. de Vreede en A. J. Ravens- het befaamde rekord van Jan Smelkers nl. 147% kg in het stoten en het totaal- rekord van Joe van Dorp 380 kg te ver- S. Holswilder kon wegens blessure niet meedoen en in het zwaargewicht komen uit J. van Loon en S. Stokkel. In het super zwaargewicht komt Piet van der Kruk uit Delft uiP Hij zal trach ten om de 500 kg-grens te overschrijden. I Het staat nu op 487% kg. De wedstrij- ms zal hij trachten den beginnen om half twaalf. Reeds jaren bestaan er plannen in de St. Petrus parochie een parochiehuis te bouwen, dat als ontmoetingscentrum zal gaan fungeren en waarin alle mogelijke vormen van activiteiten speciaal op het gebied van het jeugdwerk zullen plaats vinden. Bij de bouw van de Petruskerk werd met bovenstaande mogelijkheid reeds rekening gehouden en sloeg men reeds de palen voor het toekomstig ontmoe tingscentrum in de hoek tussen de Zee manlaan en de kerk. Reeds in 1952 wer den de eerste schetsplannen ontworpen en in de jaren 1954-1955 werden de pa rochianen aangespoord tot een geldelijke bijdrage in de bouw van dit project. De voorbereidingen gingen intussen gesta dig door. Ongeveer 2% jaar geleden hebben deze een klein hoogtepunt be reikt in de vorm van een bezoek door vertegenwoordigers van 't kerkbestuur, vertegenwoordigers van de jeugdbewe ging en een vertegenwoordiger van de parochieraad aan het bouwcentrum te Rotterdam. Tijdens dit bezoek zijn nog de laatste adviezen gegeven op de jong ste tekeningen. De afspraak werd ge maakt, dat het kerkbestuur de ingewon nen adviezen zou doorgeven aan het ar chitectenbureau, waarop een nieuw schetsplan moest volgen. Dit is echter nooit gebeurd. Intussen werd het gebouw voor de verkenners aan de Garenmarkt verkocht en de opbrengst van dit pand zou door het kerkbestuur worden gereserveerd voor het te bouwen parochiehuis. Tot op heden wordt er over dit bedrag niet ge sproken. Dit stilzwijgen zou wel de gedachten op kunnen wekken, dat dit bedrag aan andere doeleinden is besteed (onderhoud kerk is nog al kostbaar, bouw Liduinakapel, bouw van het (veel te kleine) zaaltje naast de kerk. In de Petrusparochie is dringend be hoefte aan een ontmoetingscentrum He laas. in al deze behoeften zal niet kun nen worden voorzien nu de verkoop var het overgrote deel van de genoemdle hoek een feit is geworden. Thans blijkt er een einde gekomen te zijn aan al de illusies, die vertegenwoordigers velschillende verenigingen jarenlang hebben gekosterd. Op een stuk grond, dat van meet af aan bestemd was voor de realisatie van een ontmoetingscen trum, wordt een winkelpand gebouwd. Wij vragen ons af of hier door een kerk bestuur, dat onder zijn leden diverse personen telt, die hun eigen jeugd nog niet ver achter zich hebben liggen, geen dramatische fout is gemaakt. Temeer daar e zaak. waarbij de parochianen zeer nauw betrokken zijn, in het geheim wordt afgehandeld, casu quo van de baan wordt geveegd. Het zou beter en eleganter zijn ge weest tegenover parochianen en belang hebbenden, wanneer alvorens over te gaan tot de verkoop van dit perceel grond de mening van deze personen zou gevraagd zijn. Dan was duidelijk naar voren gekomen dat a) het te bou wen ontmoetingscentrum in tal van be hoeften zou voorzien; b) het geheel zon der een verdere bijdrage van de parochi anen exploitabel zou zijn geweest (ev. verhuur voor bruiloften). Op grond van bovengenoemde punten achten wij de gehele gang van zaken onverantwoord en onaanvaardbaar. Het Bestuur van de Stichting Instuif en Jongeren Sociëteit „De Roscam". Naschrift redactie Bij nadere informatie is ons het volgende gebleken: Voor de Stichting Jeugdcommissie in de St. Petrus-parochie, omvattende het mannelijk en vrouwelijk jeugdwerk van kabouters, gidsen, welpen en verkenners, bestaan sinds jaren plannen ofn tot een nieuw jeugdgebouw te komen. Steeds bleken de financiële moeilijkheden te groot om deze plannen te verwezenlij ken. Niet de bouw van de Liduina-kapel was hier debet aan. Deze werd gefinan cierd uit een voor dit doel door de bouw pastoor van de kerk (Pastoor Beukers z.g.) gesticht fonds. Dat grote noodzakelijke uitgaven voor de kerk een en ander belemmerd heb ben was niet te voorzien en niet te voor komen. De inkomsten van de kerk hon den n.l. geen gelijke tred met de uitga- ..ordt door afnemend kerk bezoek steeds erger. Intussen is wel de parochiezaal naast de kerk gebouwd, die in zeer veel behoeften voorziet. Thans worden door de Stichting Jeugd commissie en het kerkbestuur plannen uitgewerkt ora naast de kerk, aan de kant van de Zeemanlaan, jengdverblijven bovengenoemd jeugdwerk te schep pen. Door verkoop van een gedeelte van de open grond, in overleg met de Stich ting, is het thans mogelijk de bouw te financieren. Het Stichtingsbestuur is zeer ingenomen met de plannen en hoopt reeds dit jaar met de houw te kunnen beginnen. Bovendien lijkt de beschikbare ruimte in een dicht bebouwde woonwjjk, naar van omwonenden reeds werd vernomen, uitermate ongeschikt geacht voor het organiseren van instuif (dans) avonden. Het Bisdom heeft de plannen die thans uitgewerkt worden goedgekeurd en de Stichting Jeugdcommissie St. Petrus Pa rochie zal zich met de uitvoering hiervan verder belasten. Uitbreiding garage bedrijf gaat niet door D e Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Op vrijersvoeten (prol), a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Mademoiselle 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Ik een mannequin 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Warkill 18 jaar. Dageljjks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtv. vr. zat. 23.30 uur Nattlek 18 j. Korreltje PUNT... het beroep van de heren M. Koolhaas j Beter een arme, die in rechtschapen- Oosterbeek) en A. U. Spadon in Leiden heid leeft dan een rijke, die langs slinke tegen een besluit dat b w op 4 de- wegen bezit heeft verworven, cember van het vorig jaar nam, geen bouwvergunning te verlenen voor de uit breiding van een garagebedrijf aan de G. Doustraat, ongegrond verklaard. Op 27 februari jl. heeft de heer Spadon de gelegenheid gekregen namens de heer Koolhaas te trachten alsnog toestem-1 ming tot het bouwen op de binnenplaats te verkrjjgen. Overschrijding van de achtergevelrooi lijnen en het feit dat uit stedebouwkun dig oogpunt bezien uitbreiding van het bedrijf onverantwoord is, bleken echter onoverkomelijke bezwaren. Modehuis De Groot showde voor het komende seizoen mercollectie van Modehuis De Groot, donderdagmiddag en -avond in de bo venzalen van restaurant Van der Heij den, Breestraat te Leiden. Veel com plets ook voor de grote maten kan men ruimschoots terecht japonnen of pakjes met bijbehorende mantels; het materiaal was overwegend wollen jer sey, tweed of flanel. Voor het jonge meisje was er onder andere een vlot rood-cerise mantelpakje met klokrokje, geïmporteerd uit Frank rijk en een gezellig jurkje vonden wij een model uit veelkleurig voile met daar overheen een mouwloze katoenen man tel in hetzelfde dessin. Handig zijn de witte piqué kragen, die met kleefband vastzitten en zo te verwijderen zijn bij een wasbeurtje! Zeer geslaagd was het zwarte spencer- pak met langvallend jasje en plooirokje van Dick Holthaus, evenals een licht beige japonnetje in Chanel-stijl met stik- selgayjering., Zcuop-Jiet .oog bijna niet te determineren was een geheel hand- gebreid complet uit Italië: een donker blauwe japon met knalrode mantel. Dat wit „in" is bewees een wit wollen venit pakje met stikselgarnering, ge voerd met zuiver zijde en in dit geval gecombineerd met een zuiver zijden blouse, exclusief voor Modehuis De Groot, maar daar moet men dan ook 668 gulden voor neertellen! Heel snoezig en ook minder baar (f115,was een wit linnen japonnetje met tricel bovenstukje bijpassend jasje, eveneens met tricel ge voerd. Uit de Provence kwam een hand- bedrukte lange japon, in verschillende dessins uitgevoerd, en ook in het kort in overslagmodel, eventueel met bijpas sende hoed verkrijgbaar; werkelijk heel fijn. „Lekker gek" waren de modellen van wit imitatie-nappa-leer in western stijl. Ook voor de modellen van Bobby Brooks (voor het meer sportieve type) die men tot in het oneindige kan combi neren en variëren en die gunstig prijs liggen kan men dit seizoen bij De Groot terecht. Helemaal naar de laatste mode pak in tuniekmodel met wijd uitlopende pijpen. De avondjapon was van zuiver zijde in veelkleurig dessin met aparte rugsluiting. De geshowde hoeden waren Gérard Brussé uit Den Haag. Als lady-speaker fungeerde de televisie omroepster Jetta van Leeuwen. A. P. KERKDIENSTEN in dekenaat Leiden ZATERDAGAVOND Par. H. Lodewijk Herensingel H. Petrus Hartebrug H. Leonardus H. Antonius Oegstgeest Bonaventura-kapel Meerburg Haagse Schouw Studenten Laurentuia (Voorschoten) 7.00 Moeder Gods (Voorsch.) 7.00 H. Willibrordus (Wass.) 7.00 Goede Herder (Waas.)... 5.00 H. Joseph (Wass.) 7.00 De Menswording (L'dorp) 7.30 7.00 uur 7.00 7.00 7 30 7.00 7.00 7.30 6.30 7.00 7.00 7.30 ZONDAG Ondertrouwd: Theodorus M. van den erg en Neeltje A. A. Dekker; Leo van )laare en Mariene Grootendorst; Lam- bertus R. W. Brouwer en Sophie G. Droog; Johannes H. Ripson en Mona Diaa Goldman; Eric de Ridder en Fenny M. Coerkamp. Getrouwd: Jetse Buisman en Neeltje Ca. Hoogeveen; Arie S. H. Zuidam en Helena H. van der Voorst; Albert Syt- >ema en Jansje Visser. Overleden: Jannetje v. d. Ppt, wed. vaa A. Ouwendijk, 87 jr; Johannes Boer, 69 jr; Trijntje Loef, wed. van D. C. Jon- Sejan. 85 jr; Hendrika Hoogendoorn, •chtgenote van J. v. d. Wilt, 67 jr. Plan tot bouw ran nieuwe koelruimte Maandag 24 maart, 's avonds 8 uur, konit de Coöp. Bloemenveiling „EMM- Roelofarendsveen" in café Heemskerk bijeen voor de 50e algemene ledenver gadering. In feite betekent dit tevens de afsluiting van een halve eeuw his torie van de Veense velling, waarvan het merkwaardige is dat het grootste gedeelte van deze periode de groenten liet belangrijkste waren in de omzet cijfers. De bloemenveiling dateert pas van 1 febr. 1946, alhoewel deze sinds en kele jaren de groenteveiling geheel heeft verdrongen. Na de viering van het gouden be staan van de veiling staat men in feite al weer aan de vooravond van 'n nieuw jubileum, want in 1971 kan men het feit herdenken i i het f len van bloemen. Dit is echter een zorg i f 2.456.787,87 in 1958, zodat de omzet voor later. van bijna 13 miljoen 10 jaar later voor De agenda van de 50e jaarvergade- Roelofarendsveen als bloemencentrum ring en het jaarversalg van veilingdi- wel voor zichzelf spreekt A. R. Meima zijn ogenschijnlijk alle van meer huishoudelijke aard. Be houdens dan punt 9: de bespreking van het plan om eventueel te komen tot de bouw van een koelruimte bij de veiling. Jaarverslag i kwart eeuw vei- f 668.751,12 In het jaarverslag wordt ingegaan op de economische aspecten van het afgelo pen jaar, de belangrijkste gebeurtenis sen In deze periode passeerden, alsmede een opwekking tot eensgezinde samen werking om de belangen van leden en velling veilig te stellen. Uit het hierin vermelde cijfermate riaal bleek dat de omzet over 1968 in totaal bedroeg f 12.710.210,01, tegen de belangrijkste produkten Hoogheemraadschap van Rijnland Bij Koninklijk besluit zijn herbenoemd in de provincies Noord-Holland en Zuid- Holland: met ingang van 1 mei 1969 tot dijkgraaf van het Hoogheemraad schap van Rijnland, mr. F. M. A. Schok- r ik ben hier in dlen6l. LEEUWARDEN, 14 maart. Kaas Commissienoteringen (in p. kg): Goudse kaas 3.15, Edammer kaas 2.92, Broodkaas 2.92. Handel kalm. R'VEEN, 14 maart 1969, BLOEMEN Am. Anjers 16-33, idem Orchid Beauty 45, Rozen Garnetta en Carol 18-30, Zo- rina 31-32, Carla 48-70, Bregina 28-36, Nordia 39-44 per stuk. Irissen Wedge - wood 1.60-1.85, Blauwe druifjes 25-39, Freesia's 90-2.15, Chrysanthen Indiana polis 3.75-3.95, Anemonen 95-1.20, Nar cissen Carlton 85-1.35, Fortuna 80-1.10, Early Glory 95-1.15, Rembrandt 1.45, Cheerfulness 95, Buxton 80-1.00, Tulpen Paris 1.20-1.50, Prominence 1.20-1.45, Apeldoorn 1.30-1.65, Lustige Witwe 1.25- king te Leiden en tot hoogheemraad van155. Sweet Harmonie 1.75, Kees Nelis het Hoogheemraadschap van Rijnland, '1-90-2.05. Bellona 1.40-1.45, Rose Cop- ~l. Plomp te Nieuwkoop, uiterlijk tot het lant* 115-1.60, Eddy 1.20-1.35, Oxford '1.55-1.70, Queen Elisabeth 1.15-1.50, Pink Supreme 1.65, Guido Shnick 1.40- 1.45, Blenda 1.30-1.55, Dover 1.35-1.55, Charles 1.30-1.40, Preludium 1.35-1.4G, Bing Crosby 1.35-1.40, Beatrix 1.25-1.30, Karei Doorman la.80, v. d. Eerden 1.30- 1.50, Aureola 1.45-1.60, Bartigon 1.90- 2.10, Beauty of Volendam 1.25-1.55, Top- 0-1.60, Dubbele tulpen 1.05-1.25 per bos. TER AAR, 14 mrt. Groente Witlof A 1.60; witlof A H 1,37-1,51; witlof B 1.37; witlof afwijkend 86-1,16; witlof stek 51-69; spinazie 99-1,40; prei A 1,03; prei II 80; aardappelen 13; sla I 17-21; sla C 13-15 per stuk. Stoofsla 1,50 per kist. Radijs 26 per bos. RIJNSBURG, 14 maart. Bloemen - Anjers: Witte Sim 19-23, Rode Sim 20- 26, Rose Sim 21-28, Clorly Sim 24-30, Dusty Sim 26-32, Arthur Sim 24-31. G.J. Sim 20-25, Selecta 26-32, Keefer 23-30, Esperance 26-30 alles p. stuk, Freesia's: Golden Yellow 125-160, Snow queen 160- 190 p. stuk, Rozen: Baccara 40-80, Ca rol 20-22, Garnette 19-22 alles p. stuk, div. Snijbloemen: Anthurium 125-220. Gerbera 18-46 p. stuk. Irissen 150-275 p. bos, Forsytia's 35-60 p. stuk, Mi mosa 60-135 p. bos, Tulpen 140-160, Pre ludium 135-150, v. d. Eerden 140-160, Ralph 125-140, Apeldoorn 160-210, Pri mus 200-260, Kennedy 250-300, Blenda 140-160, Kees Nells 180-210, Brilliant Star 85-110, Bellona 140-160, Prince Charles 160-170 alles p. bos, Narcissen: Carlton 110-150, Golden Harvast 125-150, Unsurpasseble 165-200. Flower Record 100-110 alles p. bos, Blauwe Druifjes 60- 80 p. bos. Hyacinten gesneden 100-135 p. bos, id. per stuk 15-35. Parochie H. Lodewijk 8.30, 9.45, 11.00, 12.15 en 18.00 uur. Studentenparochie 11.45 uur. Parochie Herensingel 8.00, 9.30. 11.00, 12.15 en 18.30 uur. Bijkerk Timorstraat 9.30 en 11.00 uur. Parochie H. Petrus 8.00, 9.15, 10.45, 12.00 en 18.00 uur. Parochie O. L. Vr. Onb. Ontv. (Harte-1 Moerkerk' brug) 7.30, 9.00, 10.15, 12.00 en 19.00 u. Parochie H. Leonardus 8.00, 9.0U, 10.45, 12.15 en 19.00 uur. 22.192.803 Am. Anjers f2.812.498.12; 2.286.329 stuks chrysan ten f419.074.87; 1.340.513 bos troschry- melden wij de aanvoer en omzetcijfers Baroc-H'e Antonius (Z.W.) 8.00, 9.30, I n 00 12.15 en 19.00 uur. Parochie Haagse Schouw 9.30, 11.30 en 18.30 uur. Parochie Oegstgeest 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur. Wijkkapel Bonavetura 8.00 en 10.00 12.00 en 18.00 uur. Parochie Meerburg (Z'woude) 8./ 10.30. Parochie De Menswording (L'dorp) 9.00, 10.30 en 12.00 Parochie H. Joseph (Wass.) 7.30. 8.45, 10.30, 12.15 en 19.00 uur. Parochie H. Willibrordus (Wass.l 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 en 17.00 uur. Parochie H. Laurentius (Voorsch.) 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 en 17.00 uur. Parochie Moeder Gods (Voorsch.) 8.00, 11.00, 11.30 en 18.00 KATWIJK AAN ZEE Gezellig avondje Katwijkse bejaarden De Katwijkse bejaarden hebben hun gezellige avondje weer achter de rug. Gisteravond waren ze weer te gast in een voor hen zo vertrouwde omgeving Hotel „Riche" aan de Boulevard. De heer J. Deutekom trad zoals vele jaren als gastheer op. Vele jaren achtereen biedt de fam. Deutekom de Katwijkse bejaarden in het voor- en najaar een gezellige avond aan. Het nieuwe seizoen werd aangevan gen met een aperatief en daarna met een hutspotmaaltyd, waaraan door on geveer 200 bejaarden werd deelgeno men, Voorts kregen de dames een rol letje pepermunt en de mannen een si gaartje. De uitgaansdag vindt dit jaar plaats op 7 mei. De reis zal voeren Reddingsbrigade. Op veelvuldig verzoek hebben de instructeurs van de Katwijkse Reddingsbrigade besloten ook de opleiding ter hand te nemei voor de zwemdiploma's C en D. Tot ni toe werd opgeleid voor de diploma'i reddend-zwemmen A, B en C en vooi de diverse jeugdbrevetten. Zij, die in het bezit zijn van het zwemdiploma A en B kunnen zich woensdagsavonds 8 uur melden. STT '66 TAFELTENNIS-TOERN OOI De uitslag luidt als volgt: dames le prijs M. Langeweg, 2e prijs N. Alblas, 3e pr(js L. Knoester; meisjes: le prijs J. Roodenrijs; 2e pry's: W. van Kuyve- ren; 3e prijs N. Bergman: Heren: le prijs: Van Kempen; 2e prijs: Visser; 3e prjjs: A. Hoek; Jongens: le prijs: A. Hoekstra; 2e prijs: H. Kreft; 3e prijs: G. Ravensbergen. DE RAIFFEISENBANK Op dinsdag 25 maart a.s. gaat de Coöp. Raiffeisenbanlc te Katwijk aan den Rijn haar 58ste jaarvergadering houden in een der zalen van Hotel „De Roskam". De agenda vermeldt o.m. jaarverslag van de secretaris, bespre king van de balans en exploitatiereke ning, verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van d© heer L. A. Kreft, verkiezing van een lid van de raad van toezicht wegens pe riodieke aftreding van de heer Chr. voorstellen tot wijziging van de Statuten en Huishoudelijk Re glement. De vergadering wordt gehou den des avonds om 20.00 uur. santen Colvllleis Irissen vo Narcissen 17.164.774 f 1.110.569,10; 686.505 bos f-177.848.21; 280.540 bos r f330.614,10; 572.671 bos f494.807,20; 1.649.069 bos oor f972.865,16; Rozen voor f 1.953.058, Tulpen 2.422.334 bos voor f2.942.728,68. Het aantal veilingen die in 1968 wer den gehouden bedroeg 310 met een hoog ste dagomzet op vrijdag 12 april van f139.615,39 en een laagste dagomzet op 12 Juli met f 12.422.97. De exploitatierekening over 1968 kon worden afgesloten met een voordelig saldo van f 131.217,55. De ledenrekening 8.104,49 tot f270.264,61. Parochie Goede Herder (Wass.) 8.3 LISSE OOG8T VAN DE STRAAT Gevonden: medaille van wandelsport; blauw step je met witte spatborden; paar rood-witte kinderwantjes; kinder portemonnee; blauwe step Carla; jon gensrijwiel Gazelle; beige ski-tas; puk kel lnh. thermosfles; zilveren armband; nagelgarnituur in etui; blauwe trapauto. Verloren: doublé herenhorloge; rode step; bankbiljet ƒ100,meisjesfiets rood; gouden ring met inscriptie; 2 grijze lederen herenhandschoenen; brui ne herenportemonnee; busabonnement; aansteker Silver Match; contactsleutel; motorfiets; goudkleurige oorbel. HAZERSWOUDE Pater de Ruiter, met verlof van ziin werk als missionaris in Zambia (Afri ka), had zich bereid verklaard om op de jaarvergadering der Vrouwenbewe ging van het Nederlands Katholiek Vak verbond van zjjn ervaringen te vertellen de dames op de hoogte te stellen, welk werk door de missionaris wordt verzet. De belangstelling van het thuisfront deed pater de Ruiter goed. Immers de ruggesteun van het thuisfront is een stimulans voor het vaak moeilijke werk. Men dient zich eerst goed in te leven in gewoonten en leefwijze van hen, waar mee men in kontakt wordt gebracht. Dat vergt tijd, zoals de pater gedurende de dertien jaren dat hij in Zambia werkzaam was, wel heeft ervaren. Men moet beslist niet trachten van deze men- Ben Europeanen te maken. Dat zal men nimmer bereiken. In feite is het zo, dat wij de vuile was dienen te doen. Het fijne werk zullen ze zelf dan wel doen." Dankbaar toonde pater de Ruiter zich, toen hem namens de afdeling een enve loppe met Inhoud werd aangeboden. Voorts werd de nodige aandacht be steed aan het Interne werk van de af deling. Jaarverslagen gaven een duide lijk overzicht, waarb(J vooral de pennlng- meesteresse lof werd toegezwaaid. Door bedanken als bestuurslid van de dames mevr. Fianen en mevr. Meyer, dienden twee nieuwe bestuursleden te worden gekozen. Gekozen werden mevr. Kou- wenhoven en mevr. Kooter, terwijl mevr. Van Vliet werd herkozen. De presidente bedankte de scheldende bestuursleden voor hun werken hoopte op een goed© samenwerking met de nieuw gekozen

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5