Liefhebbers op t.v. ruim van zang komen aan hun trekken Ir SHOW DIT NAJAAR OP TELEVISIE WIM SONNEVELD: Avond-aan-avond optreden wordt me te veel, vier maanden per jaar is genoeg mensen wat een mexisexi Duits Grand Gala op t.v. - RADIOPROGRAMMA El DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 15 MAART Realistische visie van KVP- voorzitter UOE boeiend het onderwerp „christen- democratische samenwerking" ook is, vandaag geen kanttekening bij dit on derdeel van de rede, waarmee mr, Van der Stee gisteravond de partijraadsver gadering van de Katholieke Volkspartij heeft geopend. Liever vestigen we even extra-aan dacht op een waardevolle en heel con crete paragraaf uit de ook in andere opzichten realistische inleiding van de K.V.P.-voorzitter. Namelijk zijn opmer kingen over het program voor de vol gende Kamerverkiezingen. Mr. Van der Stee wenst een program, dat geen abstract verhaal is, maar „een zo concreet mogelijk stuk, liefst gekwan tificeerd en met vermelding van priori teitenEen program, dat afgestemd is op de mogelijkheden en kansen van 1971Een program, dat een vijf zes punten vooropstelt en dus priori teiten aangeeft; een program ook, dat verlangens en wensen zo mogelijk kwan tificeert Dit is taal die aanstuurt op program matische duidelijkheid op het moment, dat men de kiezers naar de stembus roept. Op zo'n program aan te sturen is inderdaad reeds in 1969 de verantwoor delijkheid van de K.V.P.; ongeacht in welk stadium tegen 1971 precies de samenwerkingsafspraken met andere christen-democratische partijen gekomen zijn. 'TERECHT legt mr. Van der Stee nogal nadruk op de kwantitatieve aspecten en op het aangeven van urgenties. Alle politieke programs in Nederland, van Boerenpartij tot C.P.N., en inclusief die van de Katholieke Volkspartij, zijn be hept geweest met een overvloed aan wensen en een tekort aan realiteitszin. Iedereen probeerde de burgers te win nen voor een aards paradijs op een termijn, die de nuchtere kiezer op sint- juttemis moest schatten, de politieke partijen werkten met een droompaleis voor de volgende generatie, terwijl de kiezer recht had op de werkelijkheid van morgen. Wij vermoeden achter de opmerkingen van mr. Van der Stee het voornemen om betrekkelijk kort vóór de eei'stvol gende Kamerverkiezingen een duidelijk inzicht te krijgen in de behoeften en de mogelijkheden van dat ogenblik om dan na zorgvuldig beraad vast te stellen wat men in een regeringsbeleid waar zou willen en kunnen maken. jyiR. VAN DER STEE is gisteravond wellicht iets te vlug voorbij gegaan aan de mogelijkheid om ook tijdens de rit bij te sturen. Geen zinnig mens kan toch eisen, dat partijen zich houden aan de programs van de vorige verkiezingen, indien vaststaat, dat het schadelijk is daaraan onverkort vast te houden. Maar inzake het program voor 1971 heeft de KV.P.-voorzitter naar onze mening het kardinale punt genoemd. Wanneer in verdere besprekingen met de Anti-Revolutionairen en de C.H.U. het kompas op die koers blijft ingesteld, komt er perspectief. Dan wordt ook de vraag met wie de christen-democratische partijen eventueel zouden gaan samen werken, een kwestie die op de tweede plaats komt. WEER of geen WEER Kenmerkend voor het weer bo ven het vasteland is aanwezigheid van koude lucht boven Noord- Europa waar het midden op de dag licht tot matig vriest en zachtere lucht in het zuiden. De grenslijn tussen beide luchtsoorten strekt zich vrijdagavond i Po- Duitsland naar Neder land uit en verder westwaarts naar Zuid-Engeland en Ierland. In de zachte lucht kwamen in Brabant en Limburg middagtem- peraturen voor van ongeveer 14 graden Celsius. Inmiddels wint de koude lucht boven ons land weer terrein in westelijke richting. Dit hangt samen met een boven Scan- _dinavïé gelegen hogedrukgébied dat zich naar onze omgeving en Noord-Duitsland uitbreidt. In het midden van het land wordt daar om zaterdag een daling van tem peratuur verwacht en elders geen verandering. Overigens zal er vrij veel bewolking zijn met plaatse lijk enige neerslag. Zondag: zon: 06.53-18.46. Maan: 06.34-16.40. Hoogw. Schev.: 0.50- 14.11. Maandag: zon: 06.50-18.48. Maan: 06.46-18.04. Hoogw. Schev.: 2.39- 14.16. Vooruitzichten voor maandag: Veel bewolking, plaatselijk neer slag en over het algemeen lagere temperaturen. Weersvooruitzichten voor maan dag in cijfers gemiddeld over Ne derland: Aantal uren zon: 0-5. Min. temp.: omstreeks normaal. Max. temp.: 0 tot 5 graden onder normaal. Kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Eerste aardbeien op de veiling ROTTERDAM (ANP) Vanochtend, precies een week eerder dan vorig jaar, zijn op de veiling van de Zuidhollandse eilanden te Rotterdam de eerste Neder landse kasaardbeien aangevoerd. Zij werden gekweekt door het tuinders- bedrijf C. Kik, te Bruinisse. De eerste aanvoer was 8 doosjes van 100 gram. De prijs was f. 3,30 per doosje. Vorig jaar had het tuindersbedrijf Kik te Brui- de primeur. (Van een onzer verslaggevers) VALKENBURG. Een middag in Valkenburg. De allereerste toeristen lopen te genieten van een bleke zon. In een van de hotels is het donker. Een band recorder speelt trieste muziek. ,,Zeg, zullen we ergens anders gaan zitten?", vraagt Wim Son- neveld. Uitgangspunt van het gesprek met hem is: hoe bevalt de combinatie artiest/zakenman? En wat gaat hij als artiest en als zakenman de komende tijd doen? Sonneveld reageert er meteen fel op: „Ik ben helemaal niet zo'n zakenman", zegt hij, „ik doe mijn zaken ook niet zelf, dat doet mijn impresario". En het theater in Amsterdam en zijn plannen om een musical uit te bren gen? Hij zegt: „Weet je wat het is? Ik heb alleen een feeling voor zaken, het gaat allemaal spelenderwijs. Maar dat wil niet zeggen dat ik een zaken man ben. Ik ben nu eenmaal verant woordelijk voor een theater en daar moet je zorgen dat dat theater zo goed mogelijk loopt. Omdat daar ook mensen in staan.Er moet een budget ge maakt worden en zo". Hij denkt even na: „Ik geloof dat het allemaal zo goed gaat omdat het me allemaal niets kan schelen. Ik weet nog dat ik in Hollywood, waar ik twee jaar werkte, succes had met onder handelingen omdat het me niks kon schelenDaardoor straal je een soort zekerheid en zelfvertrouwen uit. waardoor de regenpartij gemïponeerd raakt. Die denkt dan: als die het allemaal zo zeker weet, zal ik maar ak koord gaan". Wijn uit Wims Wijngaard In het nieuwe de la Martheater laat u wijn uit de wijngaard van Wim Son neveld verkopen, dat is toch wel een zakelijke stunt? „Ach, zakelijk. Ik heb bij dat huis in Frankrijk een wijngaard en daar werkt een man in. Ik dacht: wat moet ik met die wijn doen? En daar praatte ik eens over met een importeur in Nederland, die er wel wat in zag. Ik heb verder met die zaak niks te maken, daar zou ik ook geen tijd voor heben. Die man regelt alles. En het is trouwens alleen bedoeld om de onkosten aan de wijngaard verbonden, een beetje te dekken. Over geld eraan verdienen hoef ik niet eens te praten". Het huis in Frankrijk, dierbaar on derwerp van vele verhalen, gaat Wim Sonneveld verkopen. „Ik werd hele maal gek van al die beslommeringen die eraan verbonden waren. Dan was er een machine kapot, dan weer een tractor. Elke keer als ik naar Frank rijk ging, kwamen er mannetjes aan mijn deur met allerlei dingen die op- siast en nu sta ik volledig achter het project". Hoofdrolspelers zijn Margriet de Groot, geknapt moesten worden. Daar heb ik geen zin meer in, ik wil het huis ver kopen en dan ergens in diezelfde streek een ander huis laten bouwen. Iets van beton, met allerlei ronde da ken erop, grote vertrekken, heel mo dern. Daar heb ik nou zin in". Hallo, Wim! Dat blijven wonen in Frankrijk, komt door zijn afkeer van de populariteit. Daarover: „Als je jong bent, droom je er natuurlijk van, want anders be gin je niet aan dit vak. Nu heb ik er een hekel aan. Mensen die op je schou ders slaan en „Hallo Wim" brullen. Vreselijk. Ik was eens in Leeuwarden en na de voorstelling ga ik doodmoe naar mijn hotel. Kom ik in de hal, staat daar een vereniging. Die mensen herkennen me en een van hen begint me toe te spreken. Ik wist niet hoe ik kijken moest, ik ben toch gewoon een gast in zo'n hotel, meer niet. Maar ja, na die man kwam er weer een en toen nog een, vijf sprekers. Toen ze klaar waren, vroeg de voorzitter of ik iets terug wilde zeggen. Nee, zei ik, dat wil ik niet. Maar vond u het dan niet leuk dat we u toespraken?", vroeg die man. „Nee", zei ik, „ik ben moe, ik vond het niet leuk en ik wil niks terug zeggen. En toen waren ze kwaad. Iedereen denkt dat je je reuze ver eerd moet voelen, maar dat is natuur lijk lang niet altijd zo". De kleine parade De kleine parade: Wim Sonneveld brengt volgend seizoen de musical „De kleine parade" uit, gebaseerd op het gelijknamige boek van Henriëtte van Eijck. „Ik werd op dat boek geatten deerd als een mogelijk object voor een musical, maar in het begin zag ik het niet zo. Later, toen er wat dialoogteks ten waren geschreven, werd ik enthou- en Leen Jongewaard, terwijl de belang rijke rol van gravin Knal gespeeld zal worden door Paul Deen. Travesti dus1 „Maar ik zag voor deze rol gewoon geen andere mogelijkheid". Decor er kostuums zijn van Eriso Wiegersman, liedjes van -Hugo Verhagen, de dialoog teksten van Henriëtte van Eijck zelf. Sonneveld zal het geheel regisseren. Meer regisseren Hij vertelt jk wil me in de toekomst toch meer gaan toeleggen op dit s dingen als regisseren. Het avond-i avond optreden wordt me te veel. Mei mijn laatste programma heb ik 600 voorstellingen gedraaid. De 650ste speel ik overigens in NewYork. Hel wordt me te veel. Ik zou in de toekomst hooguit vier maanden per jaar willen optreden om zodoende tijd vrij te krij gen voor films, regie en televisie. Voor films liggen een paar scripts klaar. Dit najaar komt mijn show op het scherm, bij de KRO. maar daarnaast zou ik televisie ook wel iets aparts willen doen, ik heb plannen voor een televisieshow- in Engeland en Amerika, maar daar wil ik verder nog niets over zeggen. Er wordt in Nederland al genoeg be loofd. Ik hou er niet zo van om aller lei grote projecten van tevoren aan te kondigen, zonder de zekerheid te heb ben dat ik ze waar kan maken. Boven dien denk ik op het ogenblik nog niet zo hard aan volgend seizoen. Ilc ben moe, ik wacht op het einde van deze voorstellingsserie. En dan ga ik eerst met vakantie". tijk i de ch vestl Zangliefhebbcrs komen dit weekeinde meer dan aan hun trekken. De VPRO brengt vanavond al twee lied-program ma's: eerst met Willem Nijholt en ver volgens met Hildegard Knef. De KRO zendt zondagavond in kleur het Duitse Grand Gala uit. Evenals Nederland kent ook Duits land het jaarlijks terugkerend muziek festijn, dat in Nederland dit jaar voor de negende keer naam heeft gemaakt als het Grand Gala du Disque Populai re. De Duitse platenindustrie organi seert voor de 3e achtereenvolgende keer 't Grand Gala „Pop"-Muziek. dat zaterdagavond 15 maart in kleur door de Sender Freies Berlin op 't scherm wordt gebracht. De artiesten zullen in Duitsland worden begeleid door het or kest van de Sender Freies Berlin on der leiding van Paul Kuhn. De KRO- televisie brengt deze Duitse Grand Gala zondagavond 16 maart via Nederland I, eveneens in kleur op de televisie. Het commentaar zal worden veriorgd door Herman Stok. Aan dit programma ken o.a. mee: Miriam Makeba, Mireille Mathieu, Sylvie Vartan, Dusty Spring field, Nina en Frederik, Adamo, Man- tovani, Vicco Torriani en Los Para- quayos. (Zondag Ned. I. 20.35 uur) verder mee zangeres Shirley, de Zuid- koreaanse vocaliste- Li-Li-Fa. het viool duo Sem Nijveen en Benny Behr, The Don Riddel Four en de combo Gerard Engelsma en de Zingende Violen. (Zondag 21.55, Nederland II) Cor Steyn Sportreportages De VARA-televisie zendt op zondag avond 16 maart een herhaling uit van een show rondom organist Cör Steyn. De heruitzending van dit programma, waarin de veelzijdigheid van de door zijn vele bewonderaars zeer betreurde Cor Steyn op unieke wijze tot uiting komt, is 't startpunt van een Cor Steyn- herdenking die in de zomermaanden zal worden besloten met een orgelconcours om de de Cor Steyn Trofee. De titel van dit programma, „Met Cor Steyn te gast in München" is ontleend aan hel feit dat de uitzending werd gemaakt in samenwerking met de Bayerische Rund funk. Cor steyn kan men nog eens zien terwijl hij 't magic-organ bespeelt. Cor Steyn speelt bovendien op de piano het werk II nostro Concerto, met orkestbe geleiding. Aan dit programma werken In het NTS-sportprogramma. dat zon dag van 19.30 tot 20.30 uur via Neder land-1 wordt uitgezonden, wordt wijzigingen voorbehouden aandacht besteed aan: De voetbalwedstrijden Go AheadFC Twente en PSVNEC. Het laatste ge deelte van de ijshockeywedstrijd USSRZweden, die in het toernooi om het wereldkampioenschap in Stockholm wordt gespeeld. De laatste etappe van de wielerwedstrijd ParijsNice (de koers naar de zon). De basketbalwed strijd LionsPunch in Zandvoort. De nationale kampioenschappen gewicht heffen in Leiden. De internationale mo torcross in St.-Anthonis. In het NRU-sportprogramma. Langs de lijn (14.30—17.00 uur via Hilversum-2 en 18.10—18.30 uur via Hilversum-1) wordt verslag gedaan van: De voetbal wedstrijden Go AheadFC Twente, GV AVFeijenoord, ADOMW en Fortu- na-SittardiaVolendam. De interna tionale motorcross in St.-Anthonis. De paardenkoersen in Alkmaar. Uitslagen en overzichten van hockey, amateur voetbal en korfbal. In de rubriek „Sport van het weekend" onderdeel van het NTS-programma scala dat vanavond van 19.0319.30 via Nederland-2 wordt uitgezonden, kan men gedeelten zien van de Euro pa-Cupvolleybalwedstrijd Blokkeer Spartak BRNO in Voorburg, die wieier- wegwedstrijd ParijsNice en de zater dagmiddagvoetbalwedstrijd VVOGGo- Ahead/Kampen in Harderwijk. Or Hildegard Knef met naast haar regisseur Rob Touber Hildegard Knef is te zien en te horen: zaterdag avond Ned. I, 22.15 uur. Zeven jaar voor Bachmann BERLIJN (DPA) De 24-jarige West duitser Josef Bachmann is vrijdag in West-Berlijn tot zeven jaar gevangenis straf en zeven jaar ontzegging van de burgerrechten veroordeeld wegens po ging tot moord vorig jaar op de linkse studentenleider Rudi Dutschke. Tegen Bachmann was tien jaar geëist. Is'PnFRLAND I (STER- reclameuitzcndingen om -19.56,19.03. 19.56, 20.16) NTS: 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort VPRO: 19.07 uur: Later, gevarieerde informatie 20.00 uur: Journaal (NTS) 20.20 uur: Merel Laseur inter viewt Hildegard Knef 20.30 uur: Wereld op wielen, autorubriek NEDERLAND I KRO-RKK: 11.00 uur: Eucharistieviering NTS: 14.00 uur: Ruimte voor vragen 15.00 uur: Nieuws in het kort 15.02 uur: Weekjournaal voor gehoorgestoorden 15.25 uur: Wegeninformatie 15.30 uur: Openbaar Kunstbezit 15.45 uur: Matinee 17.05 uur: Wereldkampioenschap pen ijshockey 18.55 uur: De fabeltjeskrant 21.00 uur: Willem, chanson programma 21.30 uur: Onaantastbaar; 4v-serie- 22.15 uur: Transit, programma roftÓ Hildegard Knef 22.50 uur: Tweede journaal (NTS) ^RLAND II (STER- reclamcuitzendingen om 18.56, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala, magazine CVK-IKOR: 19.00 uur: Woord voor woord 19.05 uur: Kruisverhoor NTS: 19.30 uur: Sport 20.30 uur: Journaal KRO: 20.35 uur Grand Gala Popmuziek 21.55 uur: Gamma, wetenschap pelijk programma 22.35 uur- Tweede journaal (NTS) NEDERLAND II NTS: 18.55 uur: De fabeltjeskrant NCRV: 19.30 uur: The Beach Boys, showprogramma v20.00 uur: journaal (NTS) -k 20.20 uur: Op zoek.naar Sullivan, 22.00 uur: Zing, muziek programma 22.30 uur: Hier en nu. actualiteitenrubriek 22.55 uur: Evangelie 23.00 uur: Tweede journaal (NTS) 19.00 uur: Nieuws in het kort VARA: 19.05 uur: Bij Dorus op schoot, reportage 19.30 uur: Bespied, documentaire 20.15 uur: Verkenning in de wetenschap k 20.35 uur: De Virginian, tv-serie 21.50 uur: Simon Carmiggelt 21.55 uur: Cor Steyn, muziek programma 22.35 uur: Tweede journaal (NTS) 22.40 uur: Vijftig jaar later De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma s lezing. 13.00 Nieuws. In de Jordaan hartje Amsterdam hebben de opnamen plaatsgevonden voor een nieuwe televisieserie ran af levéringen, bestemd om in juni aanstaande te worden uitgezonden. Foto: twee boeven in gevecht met de sterke t voor een specifiek Amsterdamse „krul". Van links naar rechts: Nico Jansen, Eli Blom, Tonnie Bastfeld en Ger S Een impressie van de modellen, die gisteren in Amsterdam aan de modepers en belangstellenden uit de schoei branche toer den getoond. AVRO: 12.00 Muzikaal Onthaal: boi luzikale show. 13.00 Nieuws. 13.07 De t. tand in de wereld, lezing. 12.16 Radloji

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2