OOK LEIDEN KRIJGT ZIJN CONSUMENTENMARKT Zeer geslaagde Meubel Discount Verkoop Hoe het groeide Meer kopen voor minder geld Goedenavond, AMERIKA ONS TOT VOORBEELD wij zijn blij kennis met u te mogen maken Hier zijn wij dan! •Je Discount •Je Self selection Je Cash and carry (ADVERTENTIE) Het grote pand Levendaal 150 - 152. Ruim 7000 m2 vloeroppervlakte. Hier wordt woensdag 19 maart de consumen tenmarkt geopend. Voor Leiden en ge hele omgeving een "belangrijke gebeur tenis. Een team moderne ondernemers gaat permanent de beurs van de consu ment verwennen. Mijnders Meubel Dis count N.V. levert een belangrijk aan deel in deze prijzenveldslag. Op woensdag 19 maart gaan de deuren open van de nieuwste goederenmarkt voor de consument op het Levendaal no. 150 152 in de vroegere fabrieken van Van Wijk. Op de meest moderne wijze, volgens de nieuwste verkoopmethoden worden hier alle soorten verbruiksgoederen verkocht tegen de laagst denkbare prijzen. Het bekende bedrijf Mijnders Woninginrichting N.V. uit Lisse vestigt hier een afdeling meubelen en woningtextiel onder de veelbelovende naam: Mijnders Meubel Discount N.V. De methode om met verschillende za ken in één groot pand aan de.consument een zeer uitgebreid goederenassortiment te bieden tegen sterk verlaagde prijzen komt uit het land der wonderen.name lijk Amerika. Vandaar is dit systeem overgewaaid naar alle werelddelen en ook in Europa treffen wij de progressie ve verkoopmethoden in diverse varia ties in de grote steden aan. In de ons omringende landen, Duitsland, Frank rijk en België treft men in of aan de buitenkant der grote steden diverse vor men van zaken, die op de een of andere wijze, hetgeen ze in Amerika opgesto ken hebben, in praktijk brengen. Ook in Nederland krijgen diverse nieu we verkoopvormen, die de distributie van goederen op een goedkopere wijze naar de consument brengen een steeds groter aandeel in de goederenomzet. Het werd hoog tijd dat ook in de stad Leiden zulk een bedrijf gevestigd zou worden, dat het voor de consument mogelijk maakt alle soorten van goederen, die men voor het dagelijks leven nodig heeft, op de meest voordelige manier tegelijk in één pand te kopen. Het is nu eindelijk zover en nu kan ook de bevolking van Leiden en uit al de omliggende gewesten profiteren van de initiatieven die ontplooid wer den door een groep van actieve voor uitstrevende winkeliers, die het als hun taak gesteld zien om het beste wat de wereldmarkt biedt de consument aan te bieden tegen prijzen die tot dusverre onmogelijk waren. Ook Mijnders Meubel Discount N.V. hoopt hierin een zeer belangrijke rol te spelen en zal zich beijveren, kwallteits- goederen in meubelen en woningtextiel te brengen en deze onder volle garantie verkopen tegen de laagst denkbare en voor Leiden ongehoorde prijzen. Wij raden de lezers aan te letten op de advertenties van maandag 17 maart en ook de brievenbus in de gaten te hou den als er een prachtige meubelkrant in gedeponeerd wordt vol met meubelen om van te watertanden voor fabelachtig lage prijzen. IN VEILINGHAL TE LISSE IN 1968 In het jaar 1907 begonnen de ouders m de tegenwoordige directeur van Mijnders Woninginrichting N.V. te Lisse de Kanaalstraat nr. 43 een eenvoudige kleine manufacturenwinkel, welke ge nadig uitgebreid werd van 1 tot 3 panden. In 1925 toen voor het eerst in de H.B.C. bloembollenveilinghal te Lisse winkelbeurs door de gezamelijke winkeliers van Lisse gehouden werd be- >n men met de verkoop van meubelen karpetten. De oorspronkelijke zaak werd in de loop der jaren enkele malen vergroot toen na de oorlog de meubelvoor- raad zeer toenam werd de oorspronke lijke zaak in 1958 gesplitst en werd op de oude vestigingsplaats het textielbe drijf voortgezet en op Kanaalstraat num- met 1 een geheel nieuw meubelbedrijf gesticht onder de naam Mijnders Wo ningrichting N.V. Vooral door de toepassing van nieuwe moderne bedrijfseconomische inzichten uit Amerika geïmporteerde maar voor Nederland „vertaalde" en voor dit be drijf meest geschikte verkoopmethoden de omzet enorm toegenomen en is het aantal medewerkers in korte tijd ver dubbeld. Mede door deze zeer gunstige toename in de afzet van meubelen en woningtextiel heeft de directie het ten volle verantwoord geacht om ook Lelden deze voor de consument zo voordeli- verkoopmethoden te laten profiteren heeft zich direct aangemeld als ac tieve deelnemers in de groep progres- ondernemers in de consumenten markt op het Levendaal 150 - 152 te Lei waar deze zaak op de le etage onder ïaam Mijnders Meubel Discount N.V. waardevolle partij hoopt te blazen in het koor van vooruitstrevende onderne- s met moderne zakeninstelling. Met allen hoopt men een grote stroom regelmatig terugkomende kopers en zeer voordelig te bedienen, dat de inwoners van Leiden en omgeving het bezoek aan de consumentenmarkt als hun wekelijkse gewoonte gaan beschou- Eigenlijk te veel verkocht Vorig jaar eind maart organiseerde Mijnders Woninginrichting N.V. te Lisse een Meubel Discount Verkoop in de „Bloemlusthal" van het Hollands Bloem bollen Genootschap (H.B.G.) te Lisse. De heer Mijnders sr. had hiervoor een speciale studiereis gemaakt naar Ame rika in de maand januari van 1968. Vers van Uncle Sam" werd onmiddellijk ge start met een mammoetverkoop naar Amerikaans recept. Van diverse fabrie ken uit geheel Europa kwamen op één De consument stelt hoge eisen: vak kundige voorlichting, betrouwbare garanties, maar bovenal de aller laagste prijzen. Vooral de meubel handelaar krijgt het in deze tijd vast niet gemakkelijk. Het publiek in het algemeen, de con sument, moet nu eenmaal met het be schikbare inkomen rond zien te komen, en het aantal en de soorten van artike len die voor het dagelijks leven nodig zijn, breidt steeds maar uit en is voort durend aan vernieuwing en verandering onderhevig. De consument moet goed op letten hoe en waar hij zijn moeilijk ver diende geld besteedt. Vooral op het ge bied van meubelen waarin zoveel min der solide artikelen op de markt ge bracht worden is een vakkundige voor lichting een eerste vereiste. Ook moet de koper er zeker van zijn dat de ga ranties die hem bij de koop beloofd wor den voor 100 procent worden nagekomen. En dan moet de koper er ook op aan kunnen voor de laagst mogelijke prijs te kunnen kopen. De meubel handelaar die de situatie van 1969 goed onderkent,voelt aan dat de eis van de consument is om met minder geld meer artikelen te kun nen kopen. De handelaar die daaraan volledig weet te voldoen zal dat zeker ten goede in zijn goederenomzet merken, maar als hij daar de ogen voor sluit, dan voert dit langzaam maar zeker naar de ondergang van zijn bedrijf. Het is het welbewuste streven van Mijnders Meu bel Discount NV in de Consumenten markt op het Levendaal te Leiden om in alle opzichten aan deze steeds ster ker opkomende eis van de consument voor 100 procent te voldoen. Het leve ren van goede kwaliteit meubelen, die volkomen aan de verwachtingen van de gebruiker voldoen, maar dan tegen de laagst mogelijke prijs en met een trouw en vlot nakomen van alle garantiever plichtingen. In de komende dagen wordt in het gehele lezersgebled van dit dag blad een speciale meubelkrant verspreid waarin dit loffelijk streven: „Het bete re meubel voor een lagere prijs" wel heel duidelijk aan het licht zal komen, en zal niet nalaten op de aandachtige lezer een goede indruk te maken. De beste raad die wij elke koper van meubelen kunnen geven is om eerst overal goed rond te kijken. Noteer de prijzen, let goed op de afwerking en de maten, let ook goed op de kwaliteit van de be kleding en overtuig u heel goed of de beloofde garanties wel prompt en correct worden nagekomen. Op deze manier be antwoordt de nieuwe consumentenmarkt het beste aan haar doel al de kopers van Leiden en al de omliggende gemeen ten te bieden: „Meer kopen voor minder geld". dag een groot aantal enorme vrachtwa gens naar deze veilinghal en in „n< time" werd deze kale hal in een prach tig aangeklede meubelzaal herschapen. De verkoop van deze grote voorraad werd aangekondigd onder het motto: „150 bankstellen verwisselen op éér van eigenaar". Het resultaat was ieders verbazing maar ook even schrik van de organisatoren, want de voorraad was in totaal gerekend dan 2 maal verkocht. En het was 'n hele opgaaf om in korte tijd al de meerdere malen verkochte bankstellen en wand meubelen te leveren, want de meeste fabrieken waren niet in staat op zulk korte termijn al die nabestellingen te maken, daar deze fabrieken ook andere leveringsverplichtingen in geheel Europa hadden lopen. Niemand en dus ook niet de directie van Mijnders Woninginrichting te Lisse had zulk een verkoopexplosie verwacht en het is een hele toer weest om het verkochte op tijd naar wens van de kopers 'af te leveren. Maar heel duidelijk is hier toch wel bleken hoezeer de consument „in" voor deze discountprijzen. Dat is dan ook de reden dat er nu in de Consumen tenmarkt op 't Levendaal 150-152 te Lei den gestart wordt met een permanente Meubel Discount Verkoop onder de n Mijnders Meubel Discount N.V. e organisatoren twijfelen niet aan de goede ontvangst van deze verkoopmethode Leiden en omgeving waar men een a; bod van le klas meubelen, welke onder volledig betrouwbare garantie kocht worden tegen de allerlaagste dis countprijzen zeker zal weten te waarde- Eind maart 1968 hield Mijnders Wo ninginrichting N.V. te Lisse in de Bloemlusthalvan de bloembollen veiling H.B.G. te Lisse een grote Meu bel Discount Verkoop met een verbazing wekkend succes. Reden waarom men nu aanstonds van de partij wilde zijn ah* deelnemers aan de consumenten markt te Leiden waar men nu perma nentmet een Meubel Discount Verkoop Leiden en omgeving van de voordelen van dit Amerikaanse verkoopsysteem laat profiteren. MIJNDERS Sr. en MIJNDERS Jr. Als iemand voor het eerst bij u binnenstapt, dan is -het toch een goede ge woonte, dat hij u vriendelijk groet en netjes zegt wie hij is en wat hij komt doen. Welnu, wij stappen dan voor het eerst met onze z^ken Leiden binnen en willen ons dan eerst even aan u voorstellen. Q. H. MIJNDERS Hz. (Sr.) Mijnders sr. ofwel Govert Hendrik Mijnders, even de 50 gepasseerd, is van af zijn schooljaren meubelhandelaar, heeft in zijn beginjaren in Lisse heel veel op zijn knieën over de vloer gekro pen om balatum te leggen, heeft veel op de bakfiets getrapt om menigmaal te gen de wind in meubelen naar de Haar lemmermeer te vervoeren, heeft in de crisisjaren stoelen verkocht voor 98 cent en Chinadeurmatjes voor -6 cent en fiets te naar Sassenheim met een s?huiftafel H. G. MIJNDERS (Jr.) op zijn nek omdat van de 25 cent winst geen 15 cent af kon voor de bodedienst. In de oorlog, toen de winkels leeg wa ren en er dus niet veel te werken was, heeft hij alle vakstudies gevolgd en alle mogelijke vakdiploma's gehaald en na de oorlog zich toegelegd op de nieuwste bedrijfseconomische studies en zakenstu- diereizen gemaakt door alle landen van Europa en Amerika Hij verzorgt nu de gehele meubelin koop voor de beide zaken van Lisse en Leiden en heeft het reclamebeleid onder zijn beheer en beschouwt het opstellen van reclamekranten en advertenties als zijn hobby en vrijetijdsbesteding. Mijn- ders jr. ofwel Hendrik Govert Mijnders, bijna 22, ~is een verbëtefdé uitgave van de familie, want hij heeft eerst gestu deerd voor hij in de zaak ging werken. Na diverse schoolopleidingen bezocht hij de mts voor de meubeldetailhandel en woninginrichting te Rotterdam en volg de daarna onder toezicht van deze school een stagetijdperk bij het groot ste detailbedrijf van ons land te Rotter dam en een tweede stagetijdperk bij een groot modern meubeldiscountbedrijf in Den Haag. Samen hebben wij het plan om het In Leiden goed te gaan doen, dat wil zeg gen volgens de modernste, meest econo mische methoden aan de inwoners van Leiden en gehele omgeving een heel goed meubel te gaan verkopen tegen tot nog toe ongekend lage prijzen met volledige betrouwbare garantie, die zeer vlug na gekomen zal worden. Wij stellen het beiden natuurlijk zeer op prijs als u na woensdag 19 maart ie 9 uur, wanneer de Consumentenmarkt op het Levendaal 150-152 geopend zal worden een bezoek aan Mijnders Meu bel Discount N.V. wilt tjrengen. Liefst niet allen tegelijk, want al Is het er groot en ruim, toch zullen wij met ruimte moeten woekeren, want de meu belcollectie is zeer groot. Maar u zult van uw komst geen spijt hebben, daar zullen wij zeker voor zorgen. Dit is de voorgevel van Mijnders Woninginrichting N.V. te Lisse aan de Kanaalstraatzijde. In dit pand van drie etages wordt alle ruimte benut voor het opstellen van een zeer grote collec tie bankstellen, salonkasten, toandmeu- bels, eetkamers, slaapkamers en ta pijt. En alles voor discountprijzen! Nieuwe vormen van verkoopméthoden doen ook in Europa hun intrede. De dis tributie van goederen kan, maar moet ook goedkoper. De handelaren in de Verenigde Staten van Amerika komt de eer toe dat zij er in geslaagd zijn een methode uit te vin den. en die ook grootscheeps in de prak tijk te brengen, om de massale goede renstroom die de enorme fabrieken pro duceren. snel en goedkoop bij de ver bruiker te brengen. Door deze keiharde manier van zakendoen sneuvelen veel kleine bedrijfjes, die niet met deze mo derne methoden meegaan, of niet mee Laten we eens een meubelzaak tot voorbeeld nemen. Het begint al bij de inkoop. Dit moet niet met kleine aan tallen maar met grote vrachtwagens vol in één zending van de fabriek naar de handelaar. En als deze handelaar een contract maakt met de fabrikant van regelmatig repeterende afleveringen van volle wagens dan is die fabrikant bereid nog lager met zijn prijs te gaan. Ook die fabrikant kan dan zijn grond stoffen in het groot in het buitenland in kopen en hij kan zijn produktiegang in stellen op deze regelmatige grote afna me. en is dan in staat en ook bereid om heel goedkoop te leveren. Als dan de handelaar deze goederen die hij zeer goedkoop heeft ingekocht, weer met een extra lage winst verkoopt, dan kan hij er zeker van zijn dat alles zeer vlot ver kocht is voordat nieuwe zendingen binnenkomen die hij volgens zijn con tract verplicht is af te nemen. Want het publiek (de consument) zal op zijn beurt weer vlug de extra laag geprijs de goederen afnemen, zodat allen met deze zeer economische manier van za kendoen zeer gebaat zijn. Ruime werk gelegenheid bij de fabrikant, zeer vlotte handel en een consument die in staat is te kopen wat hij dagelijks nodig heeft In het kort hebben we u hier een beeld gegeven van de moderne discountmetho de. De golven van de Amerikaanse discount slaan steeds op de kusten van Europa. We zijn er zeker van dat Mijn ders Woninginrichting NV te Lisse die deze methode met stijgend succes al sedert geruime tijd in de Bollenstreek toepast ook in de „Sleutelstad" onder de naam Mijnders Meubel Discount NV op dit terrein nog veel van zich zal doen

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4