Er moest een hoofd vallen bij het werd dat van trainer Ernst ADO: Happel BALANCEREN TUSSEN VERNIEUWING EN TEREN OP „OUDE" KRACHTEN EEN VAN DE KNELPUNTEN Gebaar van Zandegu sprak boekdelen 80.000 gulden in Grote Prijs der Lage Landen Bob de Ruiter kan alleen nog maar in guldens denken r 1969 VRIJDAG 14 MAART 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 17 DEN HAAG In de bestuurskamer het Zuiderpark weri beraadslaagd. Trainei kwam om half tien. verslag van de bekerwedstrijd 1 ief de uitlal tald de zittei -ADO, i de tbal, de heer Herman Choufoer, van maandag in „Het Binnenhof" en de daarop vol gende reactie van trainer Happel in de „Haag- sche Courant". De rustige, bekwame Oostenrijker had daarin zijn gal gespuwd. Hij bad ook de op stelling voor zondag tegen MVV al bekend ge maakt. Er stonden jonge spelers in als Van Duijn, De Wolf en spelers die al enige malen in de hoofdmacht hadden gespeeld. Korevaar en De Puijt. Dus geen Van der Burch, Giesen en Heü- nen. En Happel maakte de opmerking: De Zoete staat er alleen in omdat Mansveld angina heeft. Anders zou dus ook zijn hoofd zijn gevallen. De leiding van ADO besliste anders. Eerst vanavond (vrijdag) zou de opstelling bekend worden ge maakt. Dat houdt dus in dat de formatie van Happel, de trainer die het moet weten ën ook weet, terzijde werd geschoven. Ernst Happel. die er geen geheim van heeft gemaakt dat hij liever zou vertrekken bij ADO omdat hij zich door zijn voorzitter „verraden" acht „zo iemand moet achter je staan, de trainer altijd dekken" kon toen weten te meer na het hooglopende conflict met zijn voorzitter betaald voetbal wat de con- Brumel sprong al weer 2 meter MOSKOU Valeri Brumel, wereld recordhouder hoogspringen met 2,28 me ter, heeft gisteren in Moskou tijdens de training een sprong van twee meter ge maakt. De Rus kreeg twee jaar geleden een ernstig motorongeluk, waarna men" ver onderstelde dat zijn atletiekcarrière in .(der geval zou zijn beëindigd en men het uiterst twijfelachtig achtte dat hij f ooit nog goed zou kunnen lopen. De re- validatiegyrryjastiek heeft hem echter i weer doen herstellen. In Moskou wordt verwacht dat Brumel, binnen enige I maanden weer in wedstrijden zal uitko- Cooper bleef kampioen ROME De Britse bokser Henry Cooper heeft gisteren in Rome met succes zijn Europese titel in het zwaar gewicht verdedigd tegen zijn Italiaanse uitdager Piero Tomasoni. Cooper sloeg zijn tegenstander in de vijfde ronde Wat is de diepere oorzaak van het conflict dat tot zulke ernstige gevolgen heeft geleid. Men behoeft niet te twijfe len aan de capaciteiten van Ernst Hap pel. Men mag wel twijfelen aan het za kelijk inzicht waarmee ADO wordt ge leid. Een semi-profclub dient per se kei hard zakelijk te worden geleid. Het is een bedrijf dat „waar" verkoopt,rin dit geval voetbal. Elke zaak moet zich van tijd tot tijd vernieuwen, moet verbouwen, nieuwe artikelen aantrekken om d< entèle te kunnen behouden. De zakenman die op de oude, vertrouwde manier door suddert, zal langzaam maar zeer zeker zijn greep op de klant verliezen. Daar van nu was Ernst Happel terdege tuigd. Hij kon ADO omhoog werken maar had verse aanvoer nodig om die positii te kunnen handhaven. Op dat punt bots ten leiding en trainer. Reeds jarei leden vroeg Happel om versterking. Er was geen geld. Toen de nood werkelijk hoog was, kwam er wel geld op tafel en werd de Noor Hareld Berg aangetrokken. Voor deze competitie te laat. Wankele basis die kunnen bewaarheid worden door o.a. de KNVB-beker te winnen, wal deelneming aan het toernooi om de Eu ropa Cup 2 garandeert. In deze cupstrijd werd ADO zondag uitgeschakeld geëindigd. Een andere manier om inter nationale contacten te verkrijgen het buitenland bekendheid te verwe was deelneming aan de intertotocompe- titie. Ook dat lukte ADO. In de nieuwe „nazomercompetitie" worden vier ploe gen, na de kampioen, ingedeeld. Dat be tekent dus dat ADO de vijfde plaats moet bezetten, op zijn minst. Ook dat streven op wankele basis komen te si Men mag zich overigens afvragen of zowel de bekercompetitie als de in- tertotowedstrijden meestal financieel verlies opgeleverd. Maar indien een lei ding er niettemin „winst" in ziet, moet dat een loffelijk streven worden genoemd. Men treedt immers ook op als „ambas sadeurs", zoals destijds tijdens de trip Blijven voetballen Anderzijds is he slechte prestatie al :ondag tegen NEC f mogelijk dat die van afgelopen i gevolg is vai Zoals elke wer heeft van zijn job, :o zou het vele voet- die bovendien nog itschappij vervullen, Leo Duyndam bij uitvallers Merckx toch dichter bij eindzege Parijs-Nice BOLLENE Dino Zandegu, de bijzonder rappe „soldaat" van Salvara- ploegleider Luciano Pezzi, won gis teren de vierde etappe van Parijs-Nice. Hij legde de 205 loodzware kilometers tussen Saint Etienne en Bollene het «nelst af. Het gebaar echter dat hij naar Merckx maakte en dat zoveel wilde zeg- als „jij bent de sterkste", sprak boekdelen. Ook Zandegu. de ervaren, in elervak doorknede Italiaan, is hier- is overtuigd. jlice Gimon- di, Gilbert Bellone, Rik van Looy en een Jan Janssen „Wolfshohl heeft woensdag door zijn ge jaag in de kop groep mijn kansen de vernieling in ge holpen" werden door Eddy Merckx of door zijn roodwitte garde met zo'n op vallend gemak gepareerd, dat het hoogstwaarschijnlijk aan onoplettend heid van de Belg was te danken, dat de •limme Bellone. op het laatste klim- metje voor de finish toch nog weg kwam. De Fransman kreeg gezelschap van zijn landgenoten Catieau en Delisle en de at tente Zandegu. Het groepje veroverde snel een voor drong van twintig seconden, maar toen Delisle moest afhaken en Merckx zich aan de kop van het peleton plaatste, liep de voorsprong zienderogen terug. Het drietal had op de streep nog zes secon de over, zodat een wat moeilijk lachen de Merckx, die verklaarde nog steeds hebben aan zijn enkel, toch «teeds meer uitzicht begint te krijgen op triomftocht over de Promenade des Anglais in Nice. Uitvallers De in Frankrijk wonende Nederlander Henk Hiddinga moest na een ernstige waarbij hij een belssure aan zijn opliep, vervoerd worden naar het (Zwits.), van Lancker (fr.), Chemello (It), Crepel (Fr), Boons (Belg), Gonza les (Sp) en de Nederlanders Leo Duyn dam en Gerard Vianen. Het bericht dat Wim Schepers de strijd woensdag zou hebben gestaakt, berust op een misverstand. De Limburger heeft gisteren de vierde etappe gereden. Van Rijckegehem (Belg.) Algemeen klassement 'agtmans (Ned.) SPORTTOTO DEN HAAG Voor de eerste prijs van sporttoto 30 van het afgelopen week einde heeft zich één deelnemer gemeld, die een bedrag van 233.074,80 gulden (bruto) ontvangt. De cijfers van toto 30 zijn: Deelnemers: 800.126. Bruto inleg: 1.726.479. Eerste prijs: 233.074,80; één melding. Tweede prijs: 155.383,20; 36 meldin gen, bruto per kolom 4.316, Derde prijs: ƒ233.074,80; 458 meldin gen, bruto per kolom ca. 506, Extraprijs: 155.383,20; 69 meldingen, bruto per kolom 2252, sequenties zouden zijn. Ernst Happel, wiens con tract nog loopt tot juni 1971, zal van zijn verplich tingen worden ontslagen. Zondag, na de wedstrijd tegen MVV, zal hü afscheid nemen van zijn spe lers. Er breekt voor ADO een zeer moeilijke periode aan. Na de scherpe tegenstellingen die na zondag te voorschijn zijn gekomen, was het dui delijk dat de een of de ander het veld zou moeten ruimen. Het is de trainer geworden. Of dit besluit invloed zal hebben op de spelers, en daardoor op het spel, ligt in de toekomst verborgen. Wel kan worden gesteld dat ADO een zeer bekwaam trai- baan: voetballen. Zwaar op maag Het te veel moeten teren op dezelfde krachten kan ook ADO hebben aange tast. Happel heeft dat tijdig onderkend. Maar er was geen geld en dan houdt alles op. De leiding heeft verscheidene malen pogingen ondernomen de kaspo- sitie te verstevigen men herinnert zich de actie „topsport Den Haag" die slechts enige duizenden guldens op bracht maar dat is niet gelukt. In tussen bleef Happel zitten met het pro bleem dat hem steeds zwaarder op de maag ging liggen, letterlijk, want aan het eind van het vorige jaar kreeg hij een maagzweer. Happel was uiterlijk rustiger dan innerlijk. Hij moet de ach teruitgang als een aanslag op zijn trai- nerspersoonlijkheid hebben gevoeld. En ner, die in zjjn zevenjarig dienstverband een mid delmatige ploeg opwerkte tot een team dat in de hogere regionen meesprak, kwjjt raakt. Happel zal niet „zonder werk" komen. Bü zijn oude vereni ging Rapid Wien, dat per juni het contract met trainer Vytlacil niet zal verlengen en waar Karl Rappan technisch directeur wordt, zal hij met open armen worden ontvangen. Bovendien heeft hjj in de loop der jaren vele aanbiedingen uit binnen- en buitenland gekregen. Het ligt in de lUn der verwachtingen dat de training, althans voorlopig, zal worden opgedragen aan Rinus Loof. gevolgen zal hebben behoort tot de mogelijkheden. Er is een oppositiegroep die het met het bestuursbeleid niet eens is. Wel licht zal in dit geval meer duide lijkheid komen als de algemeen voorzitter, ir. W. J. C. Kau, van vakantie in Arosa terug is. EEN VAN DE BELANGRIJKSTE DRAVERIJEN IN EUROPA Knel zitten •n geleden 3 ploeg. Gerenommeerde aan de kant gezet. I Happel had goed ge2 hij 1 de dat we nen, dan blijvc immers in ons land normaal geworden dat semi-profs ook na de competitie wor den ingezet, dat er enige weken voor va kantie wordt ingeruimd en dat er dan weer vliegensvlug moet worden getraind nieu1 voegd bij i dat, ;pelers werden Haag schrok. Spelers, die, reden ook, niet in zijn ploeg pasten, had hij verwijderd. Maar er viel langzamerhand niet meer te verwijderen want dan moet men andere spelers heb ben. En die waren er niet, althans zij konden niet in de hoofdploeg worden in gezet omdat opbouw risico's meebrengt en ADO toch wel graag een begrij pelijk streven i.v.m. de internationale contacten hoog wilde eindigen. Daar mee dient de trainer rekening te houden maar hij komt dan wel knel te zitten. 10 punten mager. Of 't conflict voor ADO nog meer Koersagenda ruim 250 wedstrijddagen dag 15 juni op Duindigt met het kam pioenschap der vijfjarigen, waarvoor Zweden, Noorwegen. Denemarken, Oos tenrijk, Duitsland. België en ons lamd ieder twee paarden zullen afvaardigen. Het totaal prijzenbedrag in deze 2100 meter lange autostartdraverij. die bij toerbeurt in de genoemde landen wordt verreden, bedraagt f 40.000 waarvan de helft wordt bestemd voor de winnaar. Dit bedrag aan prijzen wordt belang rijk overtroffen door dat van de Grote Prijs der Lage Landen (zondag 29 ju- nu). Een verhoging heeft het totaal ge bracht op f 80.000 waarvan f 45.000 Voor de derde maal in successie ontmoet de Nederlandse volleybalkampioen Blokkeer de Europese bekerhouder. Topvolleybal in de Vliegermolen tegen Spartak Zetor Brno. Blokkeer hoopt op van links naar rechts: Juriaan Coolen, Joop Tinkhof, Frank Constandse, Jacques de Vink en Wim Hoeboer. ■ijkste draverijen in Europa geworden. De Derby voor dravers is vastgesteld op zondag 3 augustus met f25.000 prij zengeld, het internationale Kampioen schap van Duindigt op zondag 17 augus tus, de Produktdraverij op zondag 8 september, het kampioenschap van Ne derland (f15.000) op zondag 15 septem ber en de draverinterland Nederland België op zondag 28 september. De Gouden Zweepdraverij is toegewe zen aan Hilversum op zondag 22 juni, het kampioenschap Nederlandse paar den (f 13.000) op dinsdag 10 juni. het criterium voor driejarigen (f 10.000) op zaterdag 30 juli en de Grote Prijs van Hilversum op dinsdag 3 september. Merevelds Mijlrecord (f 16.000) vindt plaats op zondag 6 juli, de Grote Fok- kersprijs (f 10.000) op zondag 24 augus tus, het klassieke H. van Wickevoort Crommelin Memorial (f 10.000) op zon dag 14 september. De Dravers Gold Cup (f 12.500) en de Sweepstakes (f 26.000) worden op zondag 13 juli in het Stads park te Groningen verreden. De Grote Prijs van Nederland (f 13.300) wordt op De belangrijkste rennen op Duindigt zijn vastgesteld op: zaterdag 17 mei, de Hengsten en Merries Produktenren; za terdag 28 juni van Brienen's Memorial; de Derby met ruim f22.000 aan prij zen op zondag 13 juli; Clingendaalren en Dianaprijs op zaterdag 9 augustus; het Criterium op zaterdag 20 septem ber en de St. Leger (f 17.000) op zondag 21 september. De Grote Prijs van Den Haag (f 10.500) zal zich afspelen op zondag 1 juni, de Gold Cup op zondag 7 septem ber met ruim f 10.500 aan prijzen. De Grote Prijs der Amateurs, die meetelt voor het Europees Kampioenschap heeft op zondag 13 Juli plaats. De Dag van het Paard, die in enkele jaren tijds tot één der populairste en meest druk bezochte paardesportmani- Feijenoord tegen St.-Truiden ROTTERDAM Feijenoord zal don derdagavond 20 maart een lichtwedstrijd spelen tegen St.-Truiden, zesde op de ranglijst in de hoogste klassen van de Belgische competitie. AAN VOORAVOND VAN EUROPA CUPDUEL VOLLEYBAL „Je denkt wel eens: als Blokkeer geld had, dan..." (Van onze sportredactie) DEN HAAG Blokkeer telt de moeilijke uren voorafgaande aan zijn vijftiende Euro pese bekerslag. De vrees, dat de Tsjechische meesterequipe van Karei Laznicka Spartak Zetor Brno, alle verdere aspiraties van de Nederlandse volleybalkampioen op meer cup duels zal ondermijnen (omdat de Tsjechen nu eenmaal bekerhouder zijn), weegt bij lange na niet op tegen de financiële angst die Blok- keers Europa-Cupcommissie koestert. Hun worsteling met cijfers zal welhaast nog heviger zijn dan de sportieve tweekamp. Men is reëel genoeg te bekennen, dat de kansen op uitschakeling van Blokkeers tweede oppo nent in dit toernooi meer dan miniem zijn, hoewel een stoute droom toch „het wonder van De Vliegermolen" voorspelde. De West- europese volleyballer zoekt nog immer naar stig naar de cijfercombinatie waarmee de Oosteuropese brandkast met „het geheim" kan worden geopend. Men vermoedt dat het in de manier van aanpak zit en tracht te imiteren, terwijl men toch moet weten, dat het recept van tweemaal trainen per week de kwaal niet kan genezen. „Om tot zo'n hoogte te kunnen klimmen", zegt Europa-Cupcommissie en Blokkeersecretaris Bob de Ruiter, „moet je zeker twee uur per dag trainen. Een andere oplossing is er gewoon niet. En als je twee uur per dag wilt trainen, moet je lekker in je centen zitten. Ook hiervoor is geen andere oplossing. Spartak doet dat, da's dan ook een topploeg. Maar mag ik even. Dat amateurisme van die lui lap ik toch heus aan mijn laars. Zetor, tussen Spartak en Brno in, is een fabriek. Een van de grootste in Tsjecho-Slowakije. Een goede volleybalspeler is daar bedrijfskapitaal. Die lui kunnen zich gerust permitteren er eens fijn een weekje tussenuit te trekken wanneer ze een Europa-Cupwedstrijd spelen. Dat kunnen wij niet Ik heb een paar dagen achtereen in de pen gehangen om de bazen van onze jongens verzoekschriftjes te sturen. Ze mogen.... maar uit eigen zak. Elke beker die een ploeg als Spartak wint, levert rendement op voor het bedrijf. Dan zijn wij toch armoedzaaiers". „In 1966, ons eerste Europa-Cupjaar, hadden we met een grote firma een contract afgesloten voor sponsorschap. Als we dat toen niet hadden gehad, hadden ze hier naar cupwedstrijden kunnen fluiten. Dat verdrag leverde ons elk jaar zo'n zeventienhonderd gulden op. Dat was voor die tijd een enorm bedrag. We speelden onze cupwedstrijden in de aula van de sportacademie de Laan van Pool. Met veel duwen en :euwen propte je er dan zo'n magere vierhonderd mensen in. Kom daar maar eens rond. Daar moest geld bij. In feite zijn we er sindsdien veel beter op komen te staan". Een unicum de aula naar de Studenten Sporthal in Delft, dat was toch mooi een dikke duizend en meer. Van Delft naar de Steenwijklaan, dat scheelde weer een slok op een borrel en nu dus De Vliegermolen in Voorburg. Dat is je van het. Normaal krijg je een vol" huis met vijftien honderd mensen. Dan heb je het gehad. De stichting heeft nu een mooi tribunetje gekocht. Met de al bestaande tribunes bouwen we Mter- dag een carrée. Een vol huis betekent in dat geval 4500 mensen. Wat wil je nog meer. Dat is een unicum in de geschiedenis van de zaalsport. Met Voorburg hebben we trouwens toch goed geschoten. We betalen hier tien procent af dracht, dat is vijftien procent minder dan aan de Steenwijklaan, waar bovendien de accommo datie veel te gebrekkig was voor topvolleybal". „Elke cupwedstrijd leer je meer. Vroeger hebben reclamebu: adviseur, „We doen dan spandoeken. Nu hebben we een eau in de arm genomen en een speciale lie de reclamezaken voor ons regelt". alle unt eigenlijk niet zonder. Dat is geef het amateurvolleybal ten a vüf jaar. dan hebben we hier loopt de toekomst. II professionalisme. Dat kan ontwijken. Elke vluchtpogin Dat zou natuurlük op slag de hele sport veran deren. Nu kan je nog spreken van clubliefde. Hoe anders kan een club als Blokkeer jarenlang een topploeg zün? De opoffering voor de spelers er. Een topspeler moet zich on- ntzeggen. Vind je het dan raar als hü voor een paar honderd gulden per week alleen maar volleybal kan gaan bedrijven? Je kunt alles terugbrengen tot dat ene zorgenkindje: geld." Garantie „We bulken van de plannen, maar we kunnen ze niet uitvoeren. Er is geen geld. Als je een Europa-Cupwedstrijd moet spelen, moet je je in allerlei bochten wringen. Zoals zoveel ver enigingen moeten wij ons grotendeels zelf be druipen. Men moet er gewoon even van uitgaan dat volleybal in populariteit ver bij voetbal ten achter staat. Als Ajax een ronde verder komt in de Europa Cup kunnen ze met een gerust hart hun prijzen verhogen, maar dat kunnen wij niet doen. Wij moeten uit alles een slaatje trachten te slaan. Toen Rijswijk tot sportstad van het Jaar werd uitgeroepen, hebben we een telegram ge stuurd naar de gemeente. We hebben gezegd, dat ze die benoeming toch ergens aan onze prestaties te danken hadden. Misschien dat we wat geld konden lospeuteren. Het enige dat we bereikt hebben is een garantie van de gemeente Rijswijk. Dat houdt in, dat als we in het Europa-Cup- ordt steeds Faillissement „Twee jaar geleden hebben we uit armoede e straatcollecte moeten houden. Anders zouden er nooit zijn gekomen. Zoiets vind je alleen ma in het Westeuropees volleybal. Daar wordt o rekening mee gehouden. De loting wordt aan hand van de geografische ligging verricht. V« onderstel eens dat je in de eerste ronde kampioen van Griekenland zou loten, wint, dan de Roemeense kampioen krijgt. Dan kan gelijk je faillissement v „Neem nu eens een begroting voor zo'n Europa- Cupwedstrijd. Aan reiskosten naar Brno ben je vierduizend gulden kwijt. En dan hebben we het nog goedkoop gehouden. We gaan met de trein en dat kost ongeveer de helft van het bedrag dat je met het vliegtuig moet betalen. Die Tsjechen komen naar Nederland: 2500 gulden. De zaal moet worden gehuurd, eenmaal voor de wedstrijd en eenmaal om je gasten te laten trainen: 600 gulden. Verder: je programma's. Een firma heeft ons duizend programma's aangeboden, dat is leuk natuurlijk, maar er komen vierduizend mensen. Kosten: 250 gulden. Het is een gewoonte, dat je geschenken uitwisselt. Je tegenstanders en de scheidsrechters: 100 guldenDan ben je pas op de helft. Het materiaal: ballen uit Polen, shirts voor de spelers: 250 gulden. Het verblijf van de scheidsrechters. Toevallig zijn het vu twee Belgen, waar we een fijne regeling mee hebben getroffen. Niettemin: 500 gulden. Vorig jaar hadden we een Pool: 1000 gulden". Totaal 13.000.- „De organisatorische kosten. Met een toeschou werstotaal van duizend mensen kan je een paar eigen leden voor de kaartjescontrole laten zorgen. Nu hebben we betaalde krachten moeten aan trekken: samen met <je andere organisatorische kosten. 500 gulden. Je telefoonrekening en porti- kosten: 150 gulden, de afdracht aan de stichting sporthal De Vliegermolen: 1000 gulden. De be lasting: 3000 gulden. Dan kom je uit op een totaal van ongeveer 13.000 gulden aan uitgaven. Wat daar tegenover staat, is bitter weinig. De NeVoBo steunt ons met duizend gulden per gespeelde ronde en de Afdeling Den Haag met 1500 gulden. (Dat is al een enorme vooruitgang in vergelijking met vroeger), Maar daar staat weer tegenover dat het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk zijn subsidie weer heeft ingetrokken omdat we nu van de NeVoBo en de Afdeling steun hebben gekregen". Negatief saldo. „Bekijk dan je inkomsten eens. Aan de toto heb ie niets. Daar werden de trainingen van betaald. De recette. Stel dat het uitverkocht is en je vierduizend mensen in huis krijgt. Globaal ge nomen levert dat elfduizend gulden op. Daar gaat de belasting af. Dan blijf je toch mooi opgescheept zitten met een negatief saldo van ongeveer 1300 gulden. We spelen net quitte elk jaar. Op onze algemene post staat een saldo van 6000 gulden. Het restant dus van vorig jaar. Daarbij komt de jaarlijkse bondssubsidie van 3500 gulden, de donatie van de Europa-Cup- donateurs van 1000 gulden, de opbrengst van de ballpointactie: 500 gulden en de demonstratie wedstrijden: 1000 gulden. Dan kom je uit op ongeveer 11.000 gulden. Daar gaan je uitgaven op je algemene post uiteraard af. De trainings- kosten, de zaalhuur, de reiskosten. Jaarlijks komt dat neer op 4000 gulden. We hadden na de wed strijd tegen Star Genève een verlies van 1500 gulden. Met het tekort dat we begroot hebben na de wedstrijd tegen Brno is dat 7000 gulden. Je saldo is dus vierduizend. Elk jaar wordt het minder. Vorig jaar 6000, nu 4000. Dat is echter maar een begroting. Uit principe hebben we alles minimaal gehouden. Als we op de een of andere De vdlleybalploeg van de schrijf machinefabriek (Van onze sportredactie) DEN HAAG Weer trof het lot Blokkeer ongunstig. Voor de derde maal achtereen ontmoet de Nederlandse volleybalkampioen, de Europese bekerhouder. Ditmaal Spartak Zetor Brno, titelhouder van Tsjecho-Slowa- küe. Volleybal is in Tsjecho-Slowaküe bü- zonder populair. Bü de nationale volley- aangesloten. De topclubs, gebundeld in een topdivisie van tien verenigingen, ontlopen elkaar büzonder weinig In kracht. Welhaast ieder jaar wordt het land vertegenwoordigd door een andere club. Spartak Zetor Brno, dit jaar voor de derde maal in zün bestaan, dat rük is aan historie- De volleybalvereniging Spartak Brno ls het grootste onderdeel van een wüdvertakte sportorganisatie van sportlieden, die bü Zetor (een fabriek in schrüfmachines) em plooi vinden. Brno, een niet al te grote stad, heeft echter wonderlük genoeg ge- topvolleybal geschikt is. Trainer Karei Laznicka zegt: „We kunnen er wel goed trainen, maar wedstrijden spelen gaat er erg slecht. De mensen zitten büna op je lip cn dat verstoort je concentratie". De Tsjech, die het uiterlük heeft van een in talrijke gevechten knock-out geslagen bokser, is al eens in Nederland geweest. Vorig jaar, rond de jaarwisseling, organiseerde Blokkeer in samenwerking met AMVJ een internatio naal toernooi, waar ook Spartak Brno ver tegenwoordigd was. Hü zegt over Blokkeer: „Het is een van de sterkste clubs van Eu- 'ind bet jammer dat zü steeds In de finales uitgeschakeld worden. Als een sterke tegenstander kunnen zün voor elke Oosteuropese ploeg". Spartak Zetor Brno, dat gisteren met een ge- riveerde, heeft drie meesters* in de sport in zün gelederen: Drahomir Koudeilka (22 jaar). Vladimir Petlak (23 jaar) en Pavel Schenk (27 jaar). Hun voorspelling: in Voor burg winnen we met 3-—1, in Brno met 3—0. de kosten kunnen drukken, doen komen ze niet, dat betreur ik. Ik geloof toch dat een volleybalwedstrijd van een Nederlandse top ploeg belangrijker is dan het wereldkampioen schap ijshockey waarbij Nederland helemaal geen belang heeft. Je laat je gedachten wel eens gaan vanals we eens geld hadden danWe hebben er vaak over gedacht om een soort E.E.G.-competitie op te richten. Met de sterkste clubs uit Nederland, België, Frankrijk en Duits land. Goddard van Brabo heeft dat vorig jaar trachten te regelen. Er is jammer genoeg niets van terecht gekomen. Je kunt op organisatorisch gebied weinig aan Fransen of Belgen overlaten. Ze doen echt alles op hun dooie akkertje". Problemen aan de vooravond van de ver wachte demonstratie van topvolleybal. Bob de Ruiter die alleen nog maar in kan denken en zijn Europa-Cupcommissie zoeken naar een sponsor. Hij zegt: „De mooiste sponsor is Jan met de Pet".

Leidse Courant | 1969 | | pagina 17