■m GROTERE MOGELIJKHEDEN VOOR MEISJES IN SAMENWERKINGSSCHOOL Leiderdorpse meldde zich als duizendste Secretaresse dir. assistente receptioniste Nog dit jaar middelbaar economisch en administratief onderwijs in Sumatrastraat Wethouder P. van Hofwegen neemt om gezondheidsredenen ontslag Kangeroes-heren grijpen titel van overgangsklasse Nieuwbouw Sleutels aan Morsweg DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 12 MAART LEIDSE AGENDA Bronzen medaille Oranje Nassau Nog dit jaar wordt in Leiden een gemeen schappelijke M.E.A.O.-schooi gesticht, een school voor middelbaar economisch en ad ministratief onderwijs. De school zal uitgaan van een nog in het leven te roepen stichting, waarin zitting krijgen voorstanders van open baar, prot.-christelijk en rooms-kath. onder wijs. Dit nieuwe schooltype, waarvan overheid en bedrijfsleven grote verwachtingen koes teren, is bedoeld om in het bijzonder jongelui met een MAVO-opleiding een voortgezette opleiding te geven voor beroepen van com merciële, economische en administratieve aard. De opleiding duurt drie jaar en de school wordt voorlopig gehuisvest in lokalen van de nieuwe MAVO-school aan de Sumatrastraat van de openbare Rembrandt-scholengemeen- schap. WOENSDAG 1 DONDERDAG IS MAART Kasteel Duivenvoorde Shakespeare- j avond; aanvang 20.30 uur. Stadsgehoorzaal Libelleshow; aan- vang 14.30 uur. GGD-gebouw, Roodenburgerstraat 8 uur. volgcur8us van EHBO-vereniging „Peerke Donders". Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuisen vrijdagmid dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur dan St.-Elisabeth-ziekenhuis Volgende week onderzoek in de hal van de Bevrijdingskerk, Montgomery- straat, op: i 19.00-21.30 uur voor P.J. van Leeuwen De drie .onderwijszuilen" zijn erg big i stichting van een meao-school. Later ad- met het bericht van het ministerie van viseerde de rijksinspecteur voor het eco- onderwgs en wetenschappen, dat reeds nomisch en administratief onderwijs de by de aanvang van het cursusjaar 1969-1 gemeente en de genoemde schoolbestu- 1970 in Leiden mag worden begonnen ren trachten om tot een aanvraag voor met een meao-school. In juli 1968 bracht een samenwerkingsschool te komen, de commissie „samenhang industriepa- waardoor de toewijzing van een school troon-onderwyspatroon" een rapport uit belangrijk zou kunnen worden bespoe- Inzake het m.e.a.o. In het rapport werd digd, wat dus inderdaad is gebeurd, aangetoond, dat met inachtneming van Qp de m.e.a.o.-school wordt les gege- de toen geldende normen in Leiden ven jn Nederlandse moderne talen, alge plaats was voor drie mcao-scholen, een mene economie, bedrijfseconomie en cal- openbare, een protestants-christelijke culatie, commerciële economie en -cal- en een rooms-katholieke. culatie. bedrijfsadministratie, maat- Zowel het gemeentebestuur als het be- schappij-leer. recht, statistiek, prak- stuur van de Vereniging voor Prot. Chr. tische beroepsvorming, stenografie, Onderwijs In Leiden en het bestuur van machineschrJjven, estetische vorming en de R.K. Zitavereniging dienden daarop lichamelijke opvoeding, bij de minister een verzoek in voorj Er zijn vijf studierichtingen: de ad ministratieve richting, de commerciële richting, de secretariële richting, de be stuurlijke richting, en de vrije richting. De differentiatie begint pas in het twee de jaar. Doorstroming De mogelijkheden voor meisjes zijn door de nieuwe onderwijsvorm veel gro ter geworden. Daarom wordt de aandacht van hen speciaal gericht op de secreta riële richting, die een uitstekende oplei ding belooft te worden onder meer voor de toekomstige secretaresse, de directie assistente en de receptioniste. Het bezit van het meao-diploma opent vele poorten naar functies bij het be drijfsleven en overheidsinstellingen, ter- wyl bovendien voor de besten onder de leerlingen doorstroming naar het hoger economisch en administratief onderwas mogeiyk is. Voorts kunnen bezitters van het meao-diploma door middel van avondstudie zich voorbereiden op ver schillende vakdiploma's en hogere be roepsopleidingen. Leerlingen, die van plan zijn een meao- opleiding te gaan volgen, kunnen voor nadere inlichtigen terecht bij het voor lopig secretariaat van de stichting-in- oprichting, de afdeling onderwijs van het stadhuis in Leiden. De Leidse meao- school zal een uitgesproken streekschool zijn met een groot „voedingsgebied". KLEUTER AAN GEREDEN De 2-jarige Saskia Markenie van de Langegracht werd gistermiddag kwart over vijf gewond bij een aanrijding toen ze plotseling de weg overstak. Dat ge beurde nadat ze op de middenberm van de Langegracht aan het spelen was. Het meisje btoste tegen een passerende auto en liep een rechter-bovenbeenfrac- tuur op. Ze is opgenomen in het Aca demisch Ziekenhuis. RSITAIR I UNIVERSITAIR NIEUWS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het Doet. ex. Gen. mej. K. G. Bakker (Aerdenhout)de heren: P. J. A. Douglas (Lelden): R. P. W. Spieksma (Den Haag). Semi artsex. mevr. N. E. van Hees- r. d. Vlak Leiden); de heren P. P. M. Knegt (Den Haag); A. Labrie (Leiden); M. F. Niermeiijer (Wapenveld) W. A. J. Zwart (Lelden). Artsex. mej. M. A. C. van Drimmelen Den Hoorn)mevr. H. A. M. Potter ZOETERWOUDE LIJDT ERNSTIG VERLIES Druk overleg over opvolging De ontslagaanvrage van de heer P. v. van Hofwegen voor zgn functie als wet houder van openbare werken en volks huisvesting, tevens loco-burgemeester, ligt op het gemeentehuis van Zoeter- woude. De KVP-wethouder heeft tot de ze stap besloten op medisch advies. Nog onlangs verbleef de heer Van Hofwegen enige tyd ln het ziekenhuis nadat hg in de voorgaande jarén eerder een geduchte inzinking had doorgemaakt. Zgn aftre den is ronduit een ernstig verlies voor de gemeente Zoeterwoude, die in hem een zeer bekwaam wethouder had. Bijna elf jaar geleden werd hy voor het eerst gekozen en kwam als opvolger van wijlen de heer G. P. v. Leeuwen, direct op de wethouderszetel die hij sindsdien onafgehroken heeft bezet. Hij werkte hard, te hard, zeggen insiders, ala het ging om de belangen van de ge meente. Hy had het daarbij niet gemak kelijk, omdat men van hogerhand de groei van de gemeente lange jaren zo veel mogelijk trachtte te beperken. GROTE IJVER Daar is gelukkig de laatste jaren een kentering in gekomen. Zijn naam zal onverbrekelijk verbonden blQven aan de w(jk Westeinde, het eerste grote uit breidingsplan in Zoeterwoude, dat nu volop in ontwikkeling iB. Met grote Ijver heeft hij voor de totstandkoming hiervan gewerkt. Andere belangrgke werken die in zijn Loo-Peck (Oegstgeest)i de heer R. A.wethoudersperiode werden gerealiseerd Cohen (Hensbroek). - Op 11 maart zgn geslaagd voor de volgende examens: Doet. ex. Ned. Recht de heren J. C. Schweers (Lelden; F. B. B. van Deursen (Leiden); J. W. Rekers (Den Haag). Doet. ex. Fiscaal recht de heer P. J. Vogelaar (Alkmaar). Doct- ex. Klassieke taal- en letterkunde de heer M. C. J. M. Jonkers (Bergen op Zoom). Kand. ex. G. W. en N. de heer M. A. Stevens (Leiden). Broeder in nood Pater Herman GodcUjn, die vier maan den in ons land op „vakantie" Is ge weest, gaat eind maart terug naar de missie in Formosa (Brazilië), om er met de Goede Week zijn taak als vica ris-generaal weer op te nemen. Vóór zijn vertrek, de volgende op- o.m. de reconstructie van de Wel- poortseweg (le gedeelte), de belangrgke verbetering van de hoek Noordbuurtse- weg/Mienlng, de ingrypende reconstruc tie van het Watertje met vernieuwing van de Schoutenbrug en Bakkersbnig, de verlaging van de Nieuwewegbrug, be langrgke uitbreidingen aan de Hoge Byn- dyk, de aanleg van de Zonnegaarde en Zuidhof, het sportterrein van Meerburg met haar jongste uitbreiding en last not least het sportcomplex aan de Nieuwe- weg. Voorts kwamen de kleuterscholen Zon negaarde en Hummelhof tot stand, werd de Sjaloomschool gebouwd en Zoeter woude verrykt met een fraai gymnas tieklokaal. Ook de modernisering van de vuilnis-ophaaldienst kwam tot stand. Hoewel niet volledig toch een indruk wekkende ïyst, die nog eens onderstreept welke kwaliteit deze wethouder bezit. Alleen zij die goed in deze zaken thuis zijn weten hoeveel moeite het heeft ge kost deze projecten gerealiseerd te krij gen.- - TELEURSTELLING ALGEMEEN De teleurstelling om zijn vertrek is dan ook algemeen. Wel zal de heer Van Hofwegen aanblijven als raadslid. Ten zij dit de oplossing van het probleem van de opvolging in de weg staat, zo ver trouwde hy ons toe. Er is binnen de KVP een druk overleg hieromtrent op gang gekomen. Het biykt een zeer moei- ïyke zaak te zgn, temeer daar de ge zondheidstoestand van enkele andere fractieleden te wensen overlaat. Er wordt dan ook niet verwacht, dat deze aangelegenheid reeds in de eerstkomende raadsvergadering, over 14 dagen aan de orde zal komen. ONDERHANDELAAR Ook wethouder H. Siea betreurt het vertrek van zgn xollega, met wie h$t buitengewoon prettig samenwerken was. Hij roemt speciaal zijn kwaliteiten als onderhandelaar, in welke hoedanigheid hy grote verdienste had voor de ge meente. Het zal niet gemakkeiyk zijn wethouder Van Hofwegen op te volgen. Door een verrassende 23 nederlaag van Armada tegen St.-Martinus/AML werd Kangeroes zonder zelf te spelen kampioen van overgangsklasse XH. Onze felicitaties voor Koos Taconis c.s. en veel succes in de komende promo tie wedstrijden. In de wedstrijd tegen V.K. Amsterdam was duidelijk te mer ken dat de spanning voor Kangeroes verloren was. De eerste set verloren de Leidenaars met 1015 en hoewel zij de volgende drie sets op hun naam brachten, met resp. 15—8, 1512 en 159, bleef het spelpeil ver achter bij dat van de voorgaande wedstrijden. LUSV bood het hooggeplaatste Zaan streek '65 goed partij, maar moest ook weer een nederlaag slikken en wel met 1—3. Cijfers: 12—15, 13—15. 15— 10 en 1416. Van de Ven, Petit en Lieuwens kamen aanvallend tot be hoorlijk spel, maar over het geheel genomen miste LUSV dat kleine beetje geluk, dat soms nodig is om een wed strijd winnend te kunnen afsluiten. Na de prachtige overinning van Argos 2 vorige week op De Kenne- mers viel het slechte resultaat in de gisteravond gespeelde wedstrijd tegen HVS des te meer op. Met 03 kregen de Leidse dames klop met de cyfers 815, 615 en 415. Als excuus voor deze nederlaag geldt, dat Argos 2 door ziekte niet in de vertrouwde samen stelling kon uitkomen en zelfs moesten twee speelsters uit het vijfde team in- Castellum heeft zich in de uitwed strijd tegen WC/Syrena tot 't uiterste verdedigd. Het werd tenslotte een 32 nederlaag voor de Alphenaren, die door dit resultaat nog steeds in degra datiegevaar blijven verkeren. Bridgeclub V.O.G. De uitslag van de 15e ronde van de viertallencompetitie is als volgt: team Tjalkens-team Schoof 6-0, team Boo gaard-team Döfferhof 5-1. team Braak man-team De Tombe 6-0, team v. d. Scheun-team v. Norden 6-0, terwyi team Planje gelijkspeelde tegen team De Haas (3-3). AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. PIT. '54 (Zoeterwoude) verloor van GOSSIMA Het eerste herenteam ontving Gossima 4. Marian v.d. Helm en Anneke Koek wonnen iedere een party waar K. Koe mans twee punten aan toevoegde. Een 4-6 nederlaag werd dus het eindresultaat. Het 2e team kon het sterke Voorschoten- se Reflex 1 juLst niet bedwingen en ver loor ook 4-6. G. Verhagen was met twee overwiningen topscorer. Zijn medespe lers voegden daar ieder een punt aan toe. Pit 3-Sportief 7 3-7. Punten van Th. v.d. Helm en Leny Koek plus winst in het dubbel. In de uitwedstrijd tegen St. Voor uit 6 boekte het 4e team een knappe overwinning. Deze kwam tot stand dank zij twee overwiningen van Jac. v. Leeu wen en D. v. Goozen een zege van Jac. Pietersen en winst in het dubbeL Dames: Play Fair 1 bracht een bezoek aan het le team. Een 1-9 nederlaag was het resultaat. Invalster Paula vA Teylin- gen smaakte het genoegen de eer te redden. Rustenburg 1-Pit 2 6-4. Hier scoorde Paula een keer en bleef Elly v. Teylingen ongeslagen. Het sterke 3e team had veel moeite met Baronie. De 6-4 zege kwam tot stand dankzij het on geslagen blijven van Ria v. Leeuwen, twee overwiningen van Cock v. Leeu wen en een van Riet v.d. Saim. Junioren; Avanti 5-Pit 1 5-5. Corry Rotteveel en Marijke Verdegaal scoorde twéémaal en Mirjam Paardekooper zorgde voor één punt. De tegenstandster :vtoAet 23 team liet verstek gaan. Een bezoek van het jongensteam aan Or pheus kwam op een 8-2 nederlaag te staan. Voor de twee punten zorgde Pe ter v.d. Salm en Wim den Elzen. Het &- team behaalde het eerste winstpunt in de strijd tegen Docos a. Sjaak Paarde kooper bleef ongeslagen, John v. Leeu wen zorgde voor één punt en het dub bel werd in winst omgezet- Donderdagavond training. De kleine junioren van 18.30 uur tot 20.00 uur. De grote om 20.00 uur. Volleybal Zaanstreek '65 te sterk voor ARGOS In de thuiswedstrijd tegen Zaan streek '65 heeft Argos het gisteravond niet kunnen redden. Zonder Hanna Wang die overigens uitstekend werd vervangen door Marit Limburg maar wel met Lenny Kneppers als motor in het team, draaide Argos dui delijk beter dan in de wedstrijd van vorige week, maar op het punt aan val schoot het Leidse team duidelijk te kort. Verdedigend lieten de Argos- dames echter vaak fraaie staaltjes werk zien en als gevolg hiervan liep de score in elke 6et toch nog aardig op; zelfs moest Zaanstreek '65 enkele ma len alle krachten inspannen om tot setwinst te komen. Met 1215, 1115 en nogmaals 1115 behaalde Zaan streek '65 een 03 overwinning. „Hoe lang duurt het voordat de inens eindeüjk hoort de kreet van zijn broe der in nood?" Wie helpt bij de afbouw van ons hos pitaal. tevens kraaminrichting, enige toevlucht voor de armen in een gebied van 52.000 km2? Uw gift wordt ge garandeerd rechtstreeks en ter plaatse toegepast. Hartelyk dank, ook van hen, in wier naam ik vragen mag. HERMAN GODDUN Vicaris-generaal van het missie gebied van Formosa. Brazilië Brahmslaan 175, Lelden, giro 297820. ZOETERWOUDE-H.R. Sterke opvoering door „Liefde voor Toneel" Zaterdagavond gaf de R.K. Toneel groep „Liefde voor Toneel" opvoering van het biyspel „De kater komt later" van R. Feenstra. Regisseur N. de Bruin was in zijn be groetingswoord verheugd dat er zoveal mensen waren gekomen. Het spel handelde over een lassersge zin. waarvan de dochter Cilly capaci teiten bleek te bezitten voor de zang kunst. Bij een songfestival heeft zy de eerste prgs gewonnen, iets, dat vooral haar moeder aan het werk zet. om van haar dochter een ster te maken. De spelers hebben hun regisseur, wiens laatste stuk het was, wegens ver huizing naar elders, een dankbare avond bezorgd met een sterke uitvoering. De moeilijke rol van Moeder Roos werd door Henny v. d. Byl zeer sterk gespeeld en ook het dienstertje van Truus de Vreede-Vervoorn had veel suc ces met haar ondeugende opmerkingen. De twee debutanten Leny v. Steyn (Cil ly) en Karin Oorschot (journaliste) kun nen op een geslaagd debuut terugzien. Het dankbare applaus na afloop was dan ook zeer verdiend. Voorzitter P. v. d. Geer dankte het publiek voor hun fijne medeleven en vroeg nog een laatste applaus als dank De bronzen medaille in de Orde van Oranje Nassau kon burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen vanmorgen uitreiken aan de heer P. J. v. Leeuwen, de 64- jargie pompier van de N.V. Kreymborg Co. Veertig jaar geleden kwam hij als 24- jarige in dienst by dit bedrijf. Deze trouw aan de zaak werd in eerste in stantie op het stadhuis vanmorgen ge waardeerd. Naast de koninklijke onder scheiding viel de heer v. Leeuwen een bedrag onder couvert ten deel, dat hem werd aangeboden door drs. A. A. See- vens, die namens de directie van Kreym borg het woord voerde: „Het is moeiiyk in een bedrijf als Kreymborg dat zo ge decentraliseerd werkt iedereen goed te kennen. Ik heb daarom nagevraag wie die heer v. Leeuwen nu eigenlijk is. Over al hoorde ik lovende woorden. U bent een byzonder burger, die steeds klaar stond en staat voor de zaak, zich steeds vol ledig inzette en derhalve altyd een waar devolle kracht is geweest. Naast uw werk houdt u er hobbies op na. Zo heeft u een speciale Btudie gemaakt van Oud Leiden. Soms krijg ik de nei ging om mezelf te feliciteren omdat wy CONCERT IN NED. HERV. KERK Op vrijdag 21 maart a.s. zal in de Ned. Herv. kerk te Hazerswoude-dorp, een concert gegeven worden door de Haar lemse Musyckkamer o.l.v. André Kaart, direkteur van de Muziekschool te Bever- Op het programma staan werken van o.a. Joseph Haydn,' J. S. Bach, Pieter Hellendaal. Harald Genzmer, Gustav Holst. Solistische medewerking wordt ver leend door: Paul Gibnau, viool en Ton van. Asperen, klavecimbel. Het concert begint te 20.00 uur. LEIDERDORP Raad akkoord met verkoop van burgemeestershuis De bijzondere raadsvergadering van de Leiderdorpse raad, gisteravond, mag gerust een unicum genoemd worden voor wat betreft haar tijdsduur: in an derhalve minuut werd het voorstel door de dertien leden goedgekeurd, betref fende de verkoop van de oude ambts woning van de burgemeester. De opdracht tot de verkoping was door de gemeente gegeven aan H. D. van Weizen, makelaar en taxateur te Oegstgeest. Koper voor f 140.000,— is de heer Joh. v. Bedegem (Leiden), die als gemachtigde optrad voor de geoloog drs. S. P. Althuis, die momenteel nog in Indonesië woonachtig is. Het gezin Althuis-Kronenburg heeft het voornemen te kennen gegeven, de woning, gelegen aan de Hoofdstraat, spoedig te willen betrekken. Zoals be kend is er reeds een aanvang gemaakt met het bouwrijpmaken van de grond van de nieuw te bouwen bungalow voor de burgemeester in het Essenpark. Tot de oplevering hiervan zal het burgemeestersgezin zijn intrek nemen in een pand aan de Vogellaan, wat in de loop van de volgende week reeds betrokken zal worden. Geboren: Louisa Johanna d.v. H. J. Pasman en J. E. M. Caniels; Paul Vin cent z.v. J. de Kok en N. S. Eygenraam; Hendrik Frederik z.v. H. C. Kufll en J. C. V. Roman; Tallechien Henderika d.v. D. v. d. Luit en H. Dokter. Overleden: Maria P. v. Oosterom 82 j„ w.v. J. v. Muiden. Ondertrouwd: H. A. Joziasse 21 j.. te Leiden, en H. Moraal 22 j. Getrouwd: J. H. v. Lith 22j. en A.M. v. Beveren 23 j„ te 's-Gravenhage een figuur als u, die zo trouw is bedryf in ons midden te mogen he! De lofrede van de heer Seevens een onderstreping van hetgeen burg meester v. d. Willigen al had opgemerk „De jongeren kunnen een voorbeeld men aan uw inzet." Vanmiddag werd de heer v. Leeuwe: die ook een zeer gezien figuur is in UVi kringen, gehuldigd door zijn collega' Bedrijfsleider H. J. Pennekeet, het hoo! van de afdeling Personeelszaken, de he; C. v. d. Kley en sous-chef A. Zierika voerden het woord en boden de heer Leeuwen een volledige visuitrusting as Wedstrijd vlees- braden in de Stadsgehoorzaal Zoals reeds eerder gemeld, zal woensdag 19 maar om 14.00 uur in i foyer van de Stadsgehoorzaal een vlee braadwedstrijd worden gehouden, ui geschreven door de Stichting Voorliet) tingsbureau Vlees, Vleeswaren en Vle« conserven. Hieraan nemen deel tien It den van de Nederlandse Vereniging Hulsvrouwen, afd. Leiden, Leiderdorp Sassenheim en Voorschoten. De jury die de gerechten van de strijd zal beoordelen op originaliteit, reidingstijd, kostprijs, opmaak van schotel en smaak, zal bestaan uit volgende leden: de heer J. J. v. d. Steel (bestuurslid Stichting Voorlichtingsl.l reau Vlees, Vleeswaren en Vleescons I ven), mevr. Henriët v. Aelst (deskij dige, redaktrice en radio-medewerk?! op het gebied van koken en voedinl leer), mevr. A. E. C. de Geur-EggJ J (presidente Nederlandse Vereniging 1 Huisvrouwen, afd. Leiden), mevr. Lotgering-Hillebrand deskundige redaktrice op het gebied van koken voedingsleer), mevr. J. M. M. v.d. Wil ligen (echtgenote van de burgemeesU en ere-presidente Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen, afd. Leiden de heer C. T. Faes (chef-kok van mensa van het Leids Studenten Corps Mevr. Teddy Scholten zal als gast vrouw optreden. De vleesbraadwedstrijd is gratis to: gankeiyk voor leden van de Nederlands1 Vereniging van Huisvrouwen, afdelin gen Leiden, Leiderdorp, Sassenheim ei Voorschoten, met hun introducées. In de strijd om het nationaal Landjuweel "Litteris" neemt het op tegen „J. van Dommelen In de Leidse Schouwburg wordt dag en zaterdag de demi-finale gehou den van liet nationaal Landjuweel i amat-eurtoneel-gezelschappen. Naar reeds eerder berichtten zal de Kon. Ver, „Lltteris Sacrum" uit Leiden het mot ten opnemen tegen de winnaar van lit Noord-Hollands Juweel, de toneelgroei „Jan van Dommelen" uit Santpoort. „Litteris", dat het Zuid-Hollandse Ju weel bemachtigde met het blijspel „0; blote voeten ln het park", zal ditzelf* stuk vrijdagavond in de schouwburg spt len. Zaterdagavond speelt ,,Jan Dommelen", „De knecht van twee mee.<- ters". De toegangsprijzen voor de tw« voorstellingen zijn bijzonder laag gehot den. De voorstellingen vangen op belc avonden om half acht aan. De nationale finale is de volgent' maand in de stadsschouwburg te Haar- „Moeders voor Moeders" 'n succes Zvvangeren leveren grondstof voor medisch preparaat Opslaghal van 2300 m." I gazynene, is onlangs met de houw be- gonnen. Met de oude magazijnen is tevens eer van de obstakels voor het verkeer vis de Morsweg verdwenen. Het laden en lossen van de vrachtwagens op deze weg l behoort nu tot het verleden. Het nieuwe gebouw krijgt een opper- Begin juni dit jaar zal een nieuw voor hun regisseur voor het vele werk I gazyn voor de N.V. v/b L. E. Nieuwen- j vlak van 2300 m2. Er zal plaats" "zyn aan de toneelgroep besteed. Ook bracht hulzen Sleutels Conserven aan de Mors-1 voor 7 miljoen literblikken met verduur- hy hulde aan P. Omzigt voor het maken I weg te Leiden gereed komen. Op de zaamde levensmiddelen. Het ruimte-te van de prachtige nieuwe coulissen. plaat» van de reeds gesloopte, oude ma- kort waarmes hst groeisnd» bedrijf Het magazgn is ontworpen door het architectenbureau Kraan en Van Nieuwkoop en wordt uitgevoerd door de firma Huurman te Leiden. De staal constructies worden verzorgd door de fir ma Van der Voet. Met de tweede fase, de bouw van een kantooor., is reeds re kening gehouden by het ontwerp van het nieuwe pand. Binuen een jaar na de start van de aktie „Moeders voor Moeder»" in Lei den en omstreken heeft de duizendste deelneemster in dit gebied zich al laten inschrgven. Zg is Mevrouw J. Verhoeks van Kalkeren wonende aan de Adegeest 20 in Leiderdorp. Op 1 mei van het vorige jaar richtte de aktie „Moeders voor Moeders" haar verzoek om medewerking voor het eerst tot de aanstaande moeders in Leiden en omstreken. Reeds verscheidene jaren is de aktie met succes werkzaam in ar< dere steden van ons land. De aktie beijvert zich om urir zamelen van aanstaande moeders gedu rende de eerste maanden van de zwan gerschap. Deze urine is namelijk de enijf grondstof, waaruit een medisch prep: raat gefabriceerd kan worden, dat toe- gepast wordt bij de behandeling van b paalde vormen van onvruchtbaarheid Aanstaande moeders in Leiden en or geving bleken graag medewerking verlenen. Binnen een half jaar kwam- reeds meer dan 500 aanmeldingen bi: Mevrouw Verhoeks. die zich thans s Janssen-Niemeijer, Prinses Irenelaan -1- Oegstgeest, Tel. 53652. Mevrouw Verhoeks, die zich thans*' duizendste heeft opgegeven, ontvan? naast de normale attenties, die de aki aan de deelneemsters bewijst, iets tra's in de vorm van een riante fee*

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4