mening Marokkaan mishandelde die eigen mag dier hond zwaar toch houden beloning..! beloning..! BIOSCOPEN Dr. A. R. de Vroomen uit Warmond Nijmeegse Hoogleraar universiteit MARKTEN WOENSDAG 5 MAART 1969 DE LEIDSE COURANT Voor de Leidse Kantonrechter Vonnis zwaarder I kracht tegen de grond smakte. Het beestje bleef bewusteloos liggen." Eén der getuigen alarmeerde de politie, die proces-verbaal tegen de Marokkaan op maakte. Deze getuige, verklaarde, dat verdachte het hondje al vaker had mishandeld en sprak er dan ook zijn Tussen de lange reeks verkeersde licten. die de Leidse Kantonrechter. ïr. W. de Koning, gisteren te berech ten kreeg vormde de zaak tegen een 30-jarige Marokkaanse gastarbeider uit Leiden een opmerkelijke uitzondering. De Marokkaan, die overigens verstek liet gaan, moest terecht staan wegens dierenmishandeling. Drie ooggetuigen verklaarden ter zit ting o.m.: „Omdat ik een hondje hevig hoorde janken keek ik naar buiten. Ik dat de man op de binnen plaats van zijn huis een klein hondje boven z'n hoofd tilde en daarna met Judo- uitnodiging van judovei e" maakte een jeugd-te Sportschool de Vries een serie B-klasse: 1 Jacques Ouwerkerk (De Vries): 2 Jaap de Boer (j.v. Alkemade) C-klasse: 1 P. Mast (De Vries): 2 Ar nteren (De Vries). Frans Mast (De Vries); S Kitty Velenturf (De Vries) DODE STEEN? 27 Nog even wil ik terugkomen op een Korreltje uit een uwer bladen van vo rige week, n.l. het Koreltje: „Wee den die, als een dode steen, alleen rust nodig heeft". Is dat niet een beetje te hard aange pakt? Wee dengene nog wel! Dat lijkt mij goed om veel mensen, vooral oude van dagen de schrik op het lijf te jagen. IHoeveel ouden van dagen bijvoorbeeld 'zijn er niet die Run levenlang hard ge ploeterd hebben en in een rusthuis zijn opgenomen en wel een verdiende nodig hebben. Daar hoeft men niet rusthuis t Het i een beetje te hard aangepakt. Diezelfde woorden zijn wel eerder ge- iproken, maar die luidden: „Wee den- gene die ergernis geeft, maar vandaag de dag schijnt die waarschuwing in het geheel niet meer te stellen. Als men iets over zegt of schrijft is men erwondering over uit, dat de Marok kaan met succes het eigendomsrecht van het hondje had verdedigd; m.a.w. he< bopctje mocht behouden. Officier, mr. J. We^el. achtte erger- liike dierenmishandeling duidelijk be wezen en eiste een geldboete van 50.- suh-. 10 dagen. De kantonrechter he kelde in zijn vorm iswij zing verdachtes wandaad in hoge mate en vond de zaak dermate ernstig, dat hii de ge- eiste boete veel te mild achtte. Bij verstek vonniste hij de Marokkaan met een geldboete van 150.- sutës. 30 da- hardnekkige stroper Vier Katwijkers stonden gisteren te recht wegens overtreding van de jacht wet. door wildstroperii in de Katwiik- duinen, on het terrein van de Leidse Duin Waterleiding. Alle vier stonden bekend als notentiële stropers. Zii had den voor dit feit al meerdere veroor delingen op hun naam. De oudste van hen, een 38-jarige havenarbeider. spande als hardnek kig stroper de kroon. Hy had al drie veroordelingen wegens stroperij ach ter de rug en werd in een late oktober nacht in genoemd duinterrein weder om od heterdaad betraüt toen hii door middel van een lichtbak op ..jacht" wa;. In tegensteling tot zijn drie te rechtstaande colh tenlaste gelefde feiten vlot toegaven, ontkende de havenar beider hardnekkig, dat hii met een lichtbak had „gewerkt." „Die bak lag daar wel, maar was niet van mij", probeerde hij zijn onschuld aan de kaptrmreehter te slijten. ..Wat deed u dan in dat verboden gebied", wilde de officier graag weten. ..Ik liep daar wat te wandelen. Dat doe ik wel meer als ik 's nachts niet kan slapen." aldus verdachtes bescheid, dat overigens de nodige hilariteit op de Dublieke tribune wekte. Toen de officier hierna opmerkte: ,.U liep de drie vorige keren toch ook niet 's nachts in de duinen te wan delen." reageerde verdachte prompt: ..Dat is verleden tijd en heeft niets met deze zaak te maken." „U heeft destijds toch die jachtopziener liegt er maar wat op los." aldus verdachte. Gezien het ambtsedig proces-verbaal, de bekentenis die verdachte destijds af legde en de ter plaatse aangetroffen bedrijfsklare lichtbak, achtte de offi cier het wettig en overtuigend bewe zen. dat de havenarbeider zich weder om aan stroperij had schuldig gemaakt. „Omdat het hoog tijd wordt, dat de hand over hand toenemende stroperij in genoemd duinterrein wordt beteu geld" en mede gezien verdachtes „stro persverleden", eiste hij thans zowel een geldboete van 100.- subs. 20 dagen als een week voorwaardelijke hechtenisstraf met een proeftijd van 2 ja; tonrechter hield zich echter aan de feiten, kende geen pardon vonniste geheel conform. De drie dere stropers hoorden een zelfde v nis tegen zich uitspreken. kantonrechter hierop zeer scherp. „Ik dacht echt. dat er wel een verzekering op die auto zat." voerde verdachte Vehikel zonder W.A. Toen een 59-jarige vei uit Noordwijkerhout met nenauto ter plaatse een ve treding beging, ontdekten ten. dat de auto zich in e« deugdelijke staat bevond o.a. een zeer gevaarlijke s 'ervoerder bovendien niet W.A.-verzekerd was. „Ik gebruikte hem niet meer. Ik moest op die dag echter een spoedboodschap doen en nam, omdat m'n andere auto in reparatie was, even deze auto," voerde verdachte als excuus aan. ,,U bracht daarmee zowel uzelf als andere weggebruikers in een niet denk beeldig levensgevaar," repliceerde de Gezien de ernst van de feiten eiste de officier t.a.v. het rijden met een dergelijk vehikel een totale geld boete van 165.- subs. 33 dagen en een voorwaardelijke ontzegging der rij vervoerder bevoegdheid voor de tijd van zes r :ijn perso- j den met een proeftijd van twee keersover- Hij vroeg ter correctie van het o zerbalisan-1 zekerd rondrijden nog een geldboete o zeer on-j van 150.- subs. 30 dagen alsmede voorwaardelijke hechtenisstraf van week eveneens met een proeftijd totaal s A fis a Nog 3 dagen PAGINA 3 De films in de week van 27 febr. t/ra 5 maart zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Romeo en Julia, 14 jr. 3e suo- cesweek. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 Nachtvoorstellingen, do. vr. za zarin, 18 Jaar, 24.00 uur. Jeugdmatineé: zo. wo. 2.30 uur netou, het grote opperhoofd. Lido: The Graduate, 18 jaar, 2e i Ma- Subtiel tekenwerk van George Fransen bij het LAK De kantonrechter vond de zaak der mate afkeurenswaardig, dat zijn von nis nog boven de eis uitging: twee geldboetes van resp. 190.- en 150.- subs. twee maanden, een week voor waardelijke hechtenisstraf en een voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor één jaar met 'n proef tijd van twee jaar. Kangeroes-dames dank zij zege ARGOS -reserves aap de leiding de Leidse studenten tenslotte ge noegen nemen met een 32 nederlaag. Een tikkeltje meer beheersing in de beslisende periode van de vijfde set had zeker de winst opgeleverd voor LUSV. Ciifers: 4—16. 15—12. 6—15. 15—9 en 15—10. MVC 2 tenslotte wees Castellum op eigen terrein verrassend met 30 terug, waardoor de Alphe- i naren, die zich de laatste weken juist wat omhoog hadden weten te werken, De reserves van Argos versloegen toch nog weer in de gevaarlijke zone gisteravond kampioenskandidaat De z«n gekomen Kennemers met 30 en wel met de i ctandfn- f" «-»• ««->«. Door Hoofdklasse West dames: 1 Octopus 20—38: 2 Haag '68 2 19—34; 3 Die Rapenburg wordt onder patronage van het Leids Akademisch Kunstcen trum tot 28 maart a.s. een tentoonstel ling gehouden van een aantal penteke ningen en enkele houtsculpturen van de in 1947 geboren Leidenaar Georges Fransen. Fransen (Langegracht 103) studeer de aan de Vrije Academie te Haarlem, werkte een tijdlang in Griekenland en het Midden-Oosten en schilderde to neeldécors bij de Nederlandse Comedie. Tegenwoordig maakt hij ook boek illustraties. laatste vorm van versiering moet het tekenwerk van Fransen zich goed lenen. Hetgeen ove rigens geconstateerd kan worden op \7 OORAL v versieo'in haast mistieke sfeer op te roepen. Opvallend is daar bij de veelvuldig gebruikte combinatie mens en vogel: de ongrijpbare vogel en de hunkerende mens. zoals in oude Kangeroes. dat zelf met 3—1 won var Molenwiek 2, alleen aan het hoofd var de ranglijst. Wel blijft Slotermeer ge lijke kansen houden, maar het reste rende programma van dit team is dui delijk zwaarder dan dat van Kange roes. De cijfers van de wedstrijd Kan geroes—Molenwiek 2 waren: 15—11 15—5, 14—16 en 15—8. met 3—2, nadat de Leidse dames vankelijk een 02 voorsprong hadden genomen. Het ontbreken van net dat kleine beetje geluk betekende voor Argos toch nog een nederlaag. De set standen tonen echter aan dat er weinig verschil was: 12—15, 7—15, 16—14, 15 —13 en 15—12. Rijnsburg kon het in de uitwedstrijd tegen De Kennemers niet tot een zege brengen. Met 30 verloren de Rijns burg-dames en bleven hierdoor op de voorlaatste plaats staan. Bij de heren boekte zowel Kange roes 1 als 2 succes. Het eerste team bond LUSV met 30 aan de zegekar met de cijfers 16—14, 15—0 ën 16—14. terwijl het tweede team baas in eige rige en uitermate spannende partij vol leybal wonnen Kwestroo c.s. met 32. Cijfers: 11—15. 15—11, 17—19, 16—14 totaal Nog 3 dagen Gehavend ARGOS kansloos tegen MIVO t door el< talei In 1960 werd hij Het niet kunnen meespelen van Leny Kneppers en Hanna Wang in de gister avond gespeelde wedstrijd tegen het Zaandamse MIVO bleek een zodanige verzwakking, dat Argos zonder meer kansloos was. Pass en set-up lieten bij de Leidse ploeg zoveel te wensen over. dat de aanval nauwelijks tot scoren kon ko men. De Zaandamse dames, die beslist niet tot de sterkste teams van de wes- j telijke hoofdklasse kunnen worden ge-1 lekend, startten in een bijzonder hoog tempo, waardoor Argos eigenlijk geen gelegenheid kreeg even te wennen in de noodgedwongen veranderde opstel ling. Met 715 verloren Josien v. d. Bosch c.s. de eerste set en door dit duidelijke verlies verdween bovendien het laatste restje vertrouwen uit het Argos-team. Wel kwam Argos in de tweede set tot een groter aantal tegen- punten dan in de eerste set, maar tot een .serieuze bedreiging van haar te genstandsters kwamen de Leidse dames zeker niet. Slecht enkele malen wisten Coby de Wolf. Josien v. d. Bosch en Wil v. d. Wijngaard een aanval doel treffend af te ronden en zodoende voor de nodige punten te zorgen, ter wijl ook Mivo door enkele missers een handje meehielp om de score voor Argos te doen oplopen. In de slotfase van deze set liet Mivo er echter geen twijfel over bestaan welk team het sterkste was: 1215. Ontmoedigd door dit tweede setverlies liet Argos in de derde set alle hoop de Nijmeegse urn- op een gunstig resultaat varen. Zonder loemd tot gewoon lector. a| te grote inspanning drukte Mivo on van onderwijs in de ex- ook nu weer door naar P(M, duidelijke natuurkunde. setzege met de cijfers 815. schappelijk medewerker bij de Stichting F.O.M. Datzelfde jaar deed hij onder zoekwerk aan de Universiteit van Lau sanne. In 1959 promoveerde hij cum lau- de bij de Leidse hoogleraar prof. dr. C. J. Gorter, op een proefschrift „Trans- i fononi Raeckse 2130; 4 Delta 1926; 5 Zaan streek '65 19—24: 6 SOS 19—20: 7 Argos 19—18: 8 Mivo 20—16; 9 PVC 2112: 10 VK Amsterdam 1810; 11 De Molenwiek 198; 12 Vios 208; 13 ZVC 20—8. Overgangsklasse XII dames: 1 Kan geroes 18—30; 2 Slotermeer 17—28; 3 De Kennemers 18—28; 4 HVS 16—24; 5 KDS 16—18: 6 Argos 2 16—18: 7 Ar- 5 VK Amsterdam 1518; 6 Alliance '22 15—12; 7 St-Martinus/AML 16—10; 8 De Molenwiek 2 16—10; 9 LUSV 16— 6; 10 Tyfoon 166. Overgangsklasse IX heren: 1 PVC 2 18—18; 6 HML/CLV 2 15—14; 7 WC/Syrena 1614; 8 Castellum 16 —10; 9 MVC 2 16—8; 10 DOS 14—6: 11 Punch 17—6. Bestuur nieuwe- polder De Noordpias bekend In de verschillende polders zijn de af gelopen dagen de verkiezingen gehouden voor de vertegenwoordigingen In het bestuur der nieuwe polder De Noordpias dat uit negen personen zal bestaan. De Polder Achteraf en De Putte Wad- Eijk en P. H. Kroes, de Palesteinsche Polder (Zoetermeer) de heer J. Sonne- veld, de Benthuizer Polder de heren Jos. van der Eijk en L. Groen, de Hazers- woudse Droogmakerij de heren J. P. J. Voets, Paul van der Ejjk en A. J. Jacobs. De Kleine Droogmakerij (Hazerswoude) tenslotte verkoos de heer L. C. van Vliet. Wie tot voorzitter zal worden benoemd zal door bovenvermeld bestuur moeten worden uitgemaakt. Nasleep faillissement N.V. Mulder- Vogem te N ieuw-V ennep Nadat de Haarlemse rechtbank enkele weken geleden de N.V. Mulder-Vogem en Mulder-Vogem Internationaal te Nieuw Vennep failliet heeft verklaard, heeft de rechtbank ook enkele dochtermaatschap pijen in staat van faillissement verklaard en wel N.V. Crijo Transportprodukten. N.V. High Vacuum Mulder-Vogum. Crijo Transfer N.V., N.V. Mulder-Vojp*m pro- duktie Nederland, onwikkelingscentrum Mulder-Vogem, alleen gevestigd te Nw.- Vennep. Tot curatoren zijn benoemd Zilveren Molenloop op 29 maart sprookjes. Op zijn eigen wijze is Fran sen dan ook een romanticus. Surrealistische motieven zijn overi gens niet zeldzaam. Fransen laat soms verbrekelijk, schijnbaar ondeelbaar ge heel. In verschillende van zijn pren ten zijn daar voorbeelden van te zien. Aixor: Mysterie in Tiplo, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. itudio: De grote stilte. 18 jaar 5e suc- Dagelijks: 2.30. 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. rrianon: Met zes wordt 't Hommeles a.l. met enkele lijnen geraffineerd te schijn worden geroepen, zoals in een zwemmende figuur (nr. 3). mensen en vogels in een landschap (nr. 5) en reikende handen (nr. 6). De prent van een beboste laan met vogels en enkele mensenfiguren (nr. 8) is naar onze smaak een der mooiste tekeningen van deze expositie in zwart-wit, zonder overigens tekort te willen doen aan nr. 11, een prent waarin de mens slechts als schaduw voorkomt. Mistiek doen een drietal bladen aan in gekleurde inkt, als met de etsnaald getekend. Gezichten vol geheimen en met een sfeer, die Fransen bijzonder goed weet te treffen. I TENSLOTTE mogen een groot houtschulptuu zicht van mens en vogel(?). men in één, gehakt ui i oude stam. Een beeld. Sex: Viva Django. 18 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15. en 9.15 uur. Nachtvoorst, vr. zat. 23.30 uur 18 Jaar, The collector. Korreltje G. A. P. de Kort (Haarlem Stibbe Amsterda m Brandenburg (Amsterdam) H. G. de Al» gevolg gisteren op on geplaatst ove waarin Aad Steylen zich clan zou pre pareren op de Olympische Spelen in MexicoHet is aandachtige lezer wel duidelijk geworden dat dit bericht betrekking bad op de Molenloop van 1968. Wie aan de Molenloop van «lil jaar zullen deelnemen is nog niet be kend. Wel staat de datum.vast: zaterdag 29 maart a.s. Wfl komen op dit atlctiek- treffen, waaraan ieder jaar weer vele coryfeeën uit de atletiekwereld deel- Katwijkse kleuter uit water gered Gistermiddag omstreeks 12 uur raak te de 2l/2-jarige kleuter Michel Moer kerk uit de Boerslaan te Katwijk, te water toen hij speelde bij de z.g. Scheisloot langs de Biltlaan, nabij de Pniëlkerk in de Hoornespolder. De kleuter was in een onbewaakt ogen blik aan het oog van zijn moeder ont snapt en van huis afgedwaald. Geluk kig kwam op dat moment de heer A. van der Bent, assistent-instructeur van het overdekte zwembad, voorbij en zag wat er gebeurde. Hij begaf zich onmiddellijk te water en wist het on fortuinlijke jongetje snel op het droge te brengen, waarna hij eerste hulp verleende. Dank zij dit snelle optre den had het natte avontuur voor de kleine Michel geen nadelige gevolgen. Voor doorrijden na schade bij parkeren f 100 boete De officier van Justitie bij de Haagse politierechtbank bleek erg ongelovig te betrekking tot het verhaal dat auto in Leidschendani Bij het achteruitrijden op het Damplein raakte hij daar een andere geparkeerde Verdachte zou er niets van hebben gemerkt, omdat het radiotoestel in de auto nogal hard aanstond. De eigenaar van de aangereden auto, die zich in een winkel bevond, verklaarde, dat zijn aan dacht door het geluid van de aanrijding Kand. ex. Kunstgeschiedenis: mej. K. A. C. Scheers, Santpoort; mej. J. I. Ver meer, Doorn; de heer J. Postma, Lei den. Doet. ex. Ned. Recht de heer A. F. M. Dekkers, Leiden. Doet. ex. n Gen.: mej. F. J. Assen, Rotterdam; mej. M. van Deursen, Rotterdam: mej. M. J. H. H. Kimman, Wassenaar: de heren: R. A. van Dijk. Den Haag; J. E. M. v. d. Meer, Den Haag: E. A. Nieuwenhuis, Leiderdorp; K. Wamsteker, Overveen; F. A. N. Zoetmulder, Eindhoven. Semi- artsex. de heren Th. Cool, Delft; Th. L. Peters, Hazerswoude; D. Trip, Wasse naar; J. te Velde, Oegstgeest; E. S. Wiersma. Oegstgeest. Artsex. de heer J. D. J. Tilanus, Leiden. de Rijksuniversiteit te Leiden zijn het: Doet. ex. Franse taai en letterkunde mej. P. van Tets. Den Haag. Groott. Godgeleerdheid me.. B. H. W. Boelens, Den Haag. Kand. ex. A Wisk- en Nat. mej. G. M. J. v. d. Meer. Leiden; W3: de heer A. P. Janssen,Leiden; Al: de heren H. A. Zweers,Leiden; W. Kranendonk .Lei den; E. J. van Dongen. Oegstegeest; NI: deheren M. Blok, Oegstgeest M. A. Jan- E. H. K. M. Gemmeke, Leiden; F: de heren R. N. M. Horsten, Leiden: R. Ie Poole, Leiden; S4: de heer H. A. Frater man, Leiden; G; deheer S. J. H. Ferrier, Oegstgeest. Doet. ex. Natuurkunde de heer H. R. C. Tromp. Alphen aan de Rijn. Doet. ex. Geologie: deheren R. A. Trouw. Leiden: J. A. Saltet, Reeuwijk: J. W. Buma, Oegstgeest. Doet. ex. Biologie de heer R. v. Mejj- den. Leiden. Doet. ex. Scheikunde de heer R. J. Joostenz v. IJsseldijk, Voorburg. Voor joy-ritje in politie-auto f100 boete „Zo i KATWIJK, maart, - Groente Waspeen (per kist) A-extra 9.20, Al 7.90-9.50. A2 2.60-8.00. BI 8.60-10.40, B2 2.80-6.10, Cl 10.10; C2 4.70-8.90, koolrapen ip. st.) 23, schorseneren Al aspeen Roelofarcndvecii, 4 maart. Bloemen: Am. Anjers 24^3. Rozen Carol 34r3S>,,, Motréa 49-51, Êrégina 43-51, Nordia 60-68, Seringen Stepman 75-80, Forsy- thiatakken 30-49 p.st.. Irissen Wedgwood 180-210. Freesia 115-365. Chrysanthen Indianapolis 300-395. Narcissen Carlton 100-130, Fortuna 100-120, Early Glorv 100-105, King Alfred 115- Investment 115, Tulpen v. d. Eerden 145-165, Lustige Witwe 150-170, Apeldoorn 160-190, Bel- lona 145-165, Hoangho 130-150, Rose Copland 150-170, Charles 150-165, Paris 145-160, Prominence 150-165, Alladin 220-255, Purple Star 160-170, Paul Rich ter 150-155. Oxford 170-190. Preludium 150-160, Edith Eddy 150-165, Br. Star 95-115, Blenda 155-175, Wim van Est 160-165. Olaf 140-155. Beatrix 150-155, )-170, geintje." noemden een werd getrokken. „Dan moet verdachte 26-jarige veehandelaar uit Bodegraven het ook wel hebben gehoord", conclu-en diens 46-jarige collega uit Nieuw- deerde de officier. Hy eiste 150 boete koop het feit. dat zij op 11 september voor het doorrijden na de aanrijding, be- met een auto van de rijkspolitie een nevens voorwaardelijke ontzegging van ritje door Bodegraven hadden gemaakt, de rijbevoegdheid gedurende zes maan- Met de jongste van het tweetal aan den De rechter veroordeelde tot 100 het stuur van de auto, vertrokken zij boete en voorwaardelijk vier maanden vanaf de Markt en reden wat straatjes ontzegging van de rijbevoegdheid. rond ora vervolgens op de Markt terug Dr. J. J. C. Piket, Zwammerdam lector te Nijmegen hit te Nijmegen hebben Vroomen, lector aan deze m.i.v. l jan. 1969 benoem, hoogleraar in de faculteit 'n natuuricetenscliappen irkunde. de experimentele De Vroomen werd op 4 juni 1926 te Warmond geboren. In 1944 slaagde hij "oor het hbs-b examen op de hbs St. Bonaventura te Leiden. Vervolgens ging hij aan de Rijksuniver siteit Leiden natuurkunde In 1953 legde hij het doctoraal en af. Van september 1949 as hij assistent dec. '58 het Kamerlingh Laboratorium te Leiden. In 1959 werd hij benoemd tot weten- Curatoren van de Katholieke Unirer- iu69 dr. j! j.°c. Piket, uit. Nijmegen, benoemd tot gewoon lectoi in de inter faculteit der aardrijkskunde en pre historie. Dr. Piket zal onderinijs geven in de fysische geografie en kartoyrafie. Jan J. C. Piket werd op 23 maart 1925 te Zwammerdam (Z.H.) geboren. In 1947 legde hij op het Stedelijk Gym nasium te Gouda het eindexamen gym- nasium-b af. Van 1950 tot 1955 studeerde hij fysische geografie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, een studie die hij cum laude afsloot. Hij was enkele jaren assistent voor de fysische geografie aan het geo grafisch instituut van de Rijksuniversi- zijn gew Hilversum, werd nij be- Nijmeegse universiteit, waar hij sinds 1966 docent is in de natuurkundige aardrijkskunde en de kartografie. In 1960 promoveerde dr. Piket te Utrecht bij prof. dr. J. 1. S. Zonneveld op een proefschrift „Het Oeslinglandschap rondom Hosingen Lu xemburg)". omenteel is dr. Piket bezig met on derzoek naar de structuur van het Ne derlands landschap. Association Internationale de Carto- F 25 BOETE Grondwerker sloeg broer, die schuld niet betaaalde, met een ketting „Hij loopt me al jaren te treiteren," aldus een 35-jarige grondwerker uit Alphen aan den Rijn bij de Haagse politierechter over zijn broer, die door hem was mishandeld. Dat aan de broe derlijke omgang de laatste jaren nogal wat haperde, werd in de loop van de zitting wel duidelijk. Tot het ogenblik dat de grond werker aan zijn broer geld leende was de situatie redelijk. Doch daarna begon nen de moeilijkheden met betrekking tot het terugbetalen zich te ontwikke len. Hij moest zijn broer bij herhaling terugbetaling. Utrecht. Na een jaar docent te fische Sectie 1 graphie, lid van het algemeen bestuur duur leidde tot een gespannen de Nederlandse Bodemkundige Ver- toestand, die werd verergerd, doordat eniging en secretaris van de Kartogra- i zjjn broer zich vaak aan drankmisbruik schuldig maakte. „Een vreemde manier van joy-riding." „Bijna iedere zondag is hij dronken." constateerde de officier van justitie aldus verdachte. Toen de broer weer bij dc Haagse politierechter, waar het eens onder invloed verkeerde, had tweetal zich moest verantwoorden verdachte gezegd: „Ik wil nou weieens Het was jaarmarkt geweest en dat feit afrekenen." Vindt u dat wel het meest was door het tweetal met de nodige gunstige moment als iemand dronkc-n biertjes gevierd. Om half twee in het is?" vroeg de rechter. nachtelijk uur vonden ze het nog veel „Als hij nuchter is, staat hij me niel j 'e vroeg om naar huis te gaan. Juist te woord." aldus verdachte. Overigens was de jongste verdachte met zachte bleek hij een eigen methode le heb- drang uit het café 'verwijderd, toen ben voor dat „afrekenen." Hij zou zijn de ontboden politie -arriveerde. Aan- broer met 'n ketting hebben afgetuigd vankelijk stapte één politieman uit de en zelfs toen deze op de grond lag. auto- (,och ,oen er wat moeilijkheden nog hebben geslagen. Dat ontkende de dreigden, verliet zijn collega ook de grondwerker en gaf een demonstratie au,° Daarvan maakte het tweetal ge- hoe het allemaal in zi.in werking was bruik gegaan. Hij zou per ongeluk, toen bij -Jk l'eP niet hem 150-195, Pink Supreme 185, Karei Door man 175-185, Bing Crosby 155-160, Beauty of Volendam 150-170, Dubbele tulpen 130-145 per bos. RIJNSBURG. 4 maart - Bloemen - Tulpen: Lustige Witwe 140-160, Prelu dium 135-170, v.d. Eerde 160-190, Ralph 150-175, Bellona 155-180, Bonanza 175- 200. Blenda 160-180. Apeldoorn 200-245, Kees Nelis 175-210. Santiago 200-225. Prunus 190-230, Brilliant Star 140-160. Pax 210-230, Narcissen: Carlton 90-110 Golden Harvest 120-145, Flower Record 75-100, Unserpossible 175-200, Blauwe Druifjes 75-95, Hyacinten, gesn. 100-135 met bol 20-35, Anjers: witte sim 15-28, rode 18-31. roze 16-26, Crowly 17-27. Dusty 20-30. Arthur 20-31, G. J. 22-32. Keever 22-33, William 23-34, Selecta 22-33, Espérance 23-35, Freesia: Golden Yellow 100-160. Snow Queen 125-175. Div. Snijbloemen: Anthurium 100-225. Gerbera 20-45, Irissen 15-25, Forsythia 19—60. Leerlingen uitvoering muziekschool Bollenstreek Zaterdagavond 15 maart a-s. houdt de Muziekschool bloembollenstreek in het .•-bouw van de gereformeerde kerk aan li n genui tv kind e hela teUei dreigde te vallen zijn broer tegi benen hebben geslagen met een V- de broer." De rechter. „U hebt zelf gezegd dat u wild was toen het gebeurde." Dat kon verdachte nu niet meer ontken nen. „Dus weet u dan ook niet zo precies meer wat er allemaal is ge beurd. Volgens mededelingen zou u altijd een mes of een ketting bij u hebben. Nu uw broer bezig is met af te betalen' zou ik het maar rustig aan doen", zei de officier en eiste 60.- boete. „Voor mishandeling is die boete niet zo zwaar." vond dc rechter. Hij zag reden tot clementie en veroor deelde tot 25.- boete. ■rdachte te kennen, altijd met hem mee. Ik had niet eens in de galen dat het een politieauto was." De andere verdachte wist dat wel degelijk. Van de omstandigheid dat de sleuteltjes nog in het dashboard zaten had hij gebruik gemaakt voor het ritje. Toen de auto weer op de Markt arriveerde, zou een politieman op de motor juist op zoek gaan naar de verdwenen auto. „Ik vond dat ik nog schappelijk was met meteen weer terug te komen," bracht de chauffeur in het midden. Daar wilde de officier ook wel reke ning mee houden. Hij volstond met ion.- boete voor ieder van de ver dachten. De rechter veroordeelde over eenkomstig die eis. iderw\js in de streek. I»e inleiding tot deze avond wordt ge bonden door de voorzitter van de stich ting muziekschol bloembollenstreek, de beer G. A. Stolwijk, burgemeester van Voorhout. De muzikale leiding is in han den van de heer Wim van Duyn, direc tielid van de school. Aan de uitvoerlDg zullen leerlingen uit de gehele streek deelnemen. Het doel van de avond is de ouders te tonen, hoe de lessen in algemeen vor mend muziekonderwijs worden gegeven, hetgeen in de vorm van een openbare les aanschouwelijk zal worden gemaakt. Voorts hoe met leerlingen van de in strumentale afdeling van de school, kleine ensembles worden gevormd en tenslotte tot welke prestaties de gevor derde leerlingen kunnen komen. Het lag aanvankelijk In de bedoeling van de directie de uitvoering in ver scheidene gemeenten van de bollenstreek te houden, Om organisatorische en finan ciële redenen echter moest hiervan wor den afgezien. De directie prijst zich ge lukkig over het aan ca. 1000 bezoekers plaatsbiedende kerkgebouw te kunnen beschikken, dat haar door het kerkbe stuur belangeloos is aangeboden.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3