Fellini, Vadim in triologie Malle en bizarre Toonkunstkoor Leiden zingt zelden uitgevoerd oratorium van Handel AANWINST VOOR STRALENBESCHERMING Gevoelige apparatuur meet geringste radio-aktieve sporen Geplaatst in bunker van oud lood Jacht in Leiden op zwartkijkers LAAZROOHEGSDATS ED NI AEIZ DROF UN Aanbesteding nieuwe kerk te Roelofarendsveen Met zes wordt 't Hommeles Viva Django Prolongaties LEIDSE AGENDA MEDISCHE DIENSTEN VRIJDAG 28 FEBRUARI 1969 DE LEIDSE COURANT |en Het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescherming, dat is onderge bracht in de polikliniek voor Inwendige Ziekten te Leiden heeft sinds kort de beschikking over een zgn. „Whole Body lounter", een uiterst gevoelige en zeer ostbare meetapparatuur waarmee men ii hoge mate nauwkeurig de aanwezig- eid en de soort van radio-actief materi al kan vast stellen. De apparatuur, die geconstrueerd werd door Nuclear Enterprices Ltd" te Edinburghzal maandag officieel in ge bruik worden genomen. De kosten ile installatie meegerekend van de WBC bedragen ongeveer f 300.000, De gevoeligheid van de apparatuur zo groot, dat men reeds de natuur lijkerwijze in ieder mens aanwezige ra- ilio-actieve stoffen kan meten en bepa len. Daar zich ook in normale bouw materialen hoeveelheden uiterst ge- inge radio-actieve stoffen bevinden a de apparatuur, die beschikt over vier beweegbare detectoren, geplaatst in een bunker van oud lood, dat speciaal uit Engeland moest komen.. Het tegen woordig geproduceerde lood was onge schikt, omdat ook daarin hoeveelheden adio-actief materiaal voorkomen, die de werking van de apparatuur nadelig kunnen beïnvloeden. Bij elkaar 50 ton oud lood was nodig de installatie voldoende te isoleren. In blokjes van 10 centimeter dik is bet op de muren, de vloer en het pla fond van het onderzoekkamertje aange bracht. Men heeft er tevens mee be- eikt, dat de kosmische straling wordt er zwakt. N oodzakelijkheid De practische betekenis van de Whole Body Counter is tweeledig. De WBC Leiden zal naast de reeds bestaande nstallaties in Petten en Arnhem den ingezet bij de stralenbescherming In de dicht bevolkte Randstad is gevoelige meetapparatuur inmiddels noodzakelijkheid geworden. De wezigheid van een kernreacter in Delft, het gebruik van radio-actieve isotopen op medisch, industrieel of ander ge bied houden tenslotte een zeker risicc de kans op ongevallen in. In dit ver band is vermeldenswaard, dat het per soneel, dat werkzaam is op de kernre actor van de Technische Hogeschool Djslft periodiek in de loden kamer v Leiden doorgemetenzal worden. Isolatiepaviljoen In het kader van de aan het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescher ming opgedragen taak tot behandeling van stralingsongevallen bevindt zich in de directe nabijheid, op het terrein het Academisch Ziekenhuis, ook isolatiepaviljoen. Eventuele radio-actief besmette patiënten kunnen daarin be veiligd worden tegen infecties uit de buitenwereld. Speurwerk De tweede betekenis van de Whole Body Counter geldt het geneeskundig speurwerk in het universitaire zieken huis. Met gebruikmaking van radio actieve isotopen (en wel in zulke kleine hoeveelheden, dat zij onschadelijk zijn) kan men nu inmiddels de apparatuur het inzicht in de stofwisseling en diag nostiek verdiepen. Door bijvoorbeeld na te gaan hoe lang bepaalde radio-actief gemerkte stoffen in het lichaam ver blijven of verspreid worden. Deze twee de functie van de WBC is zo belang rijk, dat de medische faculteit van de Leidse universiteit de kosten van de aanschaf voor de helft subsidieerde. Aan de officiële ingebruikname van de Whole Body Counter is een periode van vijf jaar voorbereiding vooraf ge gaan. De centrale figuur daarbjj was wel dr. J. H. Meilink, lector in de stra- lenfysica. OEGSTGEEST Geboren: Cynthia Erica dr v. F. W. Brugman en A. Huising: Mark Hendrik Christiaan zn v. H. E. D. J. ter Keurs H. J. A. Beek; Miranda Berdina dr P. J. van der Voort en J. B. van der Maat; Anna E. dr v. N. van Delft en Driebergen: Anne-Marie Nicoline Wilhelmina dr v. A. Koerten en J- E. Plug; Marco zn v. J. A. Lambooy en M. Kamphues; Monique Louisa dr F. W. Noppen en J. L. Cornelissen; Hendrik zn v. H. Wamsteker en D. H. i Herwaarden; Belinda Jolanda Rian- dr v. G. W. van Delft en E. M. Sloos; Yulin dr v. T. T. Tjan en M. Beyer. Ondertrouwd: R. A. Heijtink en M. E. Heuvelman; R. Kruthoffer en E. Q. van Diemen Arbeiter. Getrouwd: A. C. D. van Duijn en T. M. Peeters. SASSENHEIM SLIPPARTIJ LIEP NOG GOED AF Gistermorgen circa 8 uur vond op de Provinciale weg onder Sassenheim een slippartij plaats, waarbij 'n Volvo- personenwagen die richting Amster dam reecu waarschijnlijk tengevolge plaatselijke gladheid links op het wegdek kwam. Voor een tegemoet komende vrachtwagen met aanhanger. fkomstig uit Ter Aar, trachtte de bestuurder door een snelle uitwijk manoeuvre naar rechts een frontale botsing te voorkomen, maar de Volvo kwam toch nog zijdelings met de jachtwagen in botsing. De vracht ragen sloeg om in de rechterberm, waarbij de inhoud bestaande uit groen- tenconserven, gedeeltelijk in het gras terecht kwam. De aanhanger bleef op de wielen staan. De Volvo werd als „total loss" weggesleept. Ook de vrachtwagen moest worden wegge sleept. Beide bestuurders kwamen wonderwel met de schrik vrij. De Dienst Luister- en Kijkgelden van de PTT is in Leiden met een aan tal controleurs op jacht naar zwart kijkers en -luisteraars. Alle panden, waarvan geen registratie bij de Dienst Luister- en Kijkgelden bekend is krij gen bezoek: ook de panden waarvan bekend is, dat er inwoning is. Het zwart-kijken en -luisteren komt de ontduikers te staan op een boete; bo vendien moeten zij de eerste periode dubbel kijk- en/of luistergeld betalen. De controleurs zouden vooral „slacht offers" maken onder studenten en vrij gezellen, die op kamers wonen. Plaatst u de letters eens ln omgekeerde volgorde. Van 5 tot 27 maart a.s. worden in Galerie Walenkamp aan de Nieuw- steeg onder auspiciën van het L.A.K. serie-schilderijen geëxposeerd van bert Roskam. De officiële opening zal dinsdag 4 maart a.s. om 20.30 uur plaats hebben. FOUTIEF PROGRAMMA Het voetbalprogramma dat wij giste ren publiceerden geldt niet voor het a.s. weekeinde, hoewel de data corresponde ren met die van de komende zaterdag en zondag. Door een misverstand is echter het programma van vorige week afgedrukt. Hiervoor bieden wij onze ver ontschuldigingen aan. Roodenburg verrast Blauw Wit: 1-1 Roodenburg heeft gisteravond op het bijveld van het Olympisch Stadion Amsterdam een oefenwedstrijd ge speeld tegen een vrijwel volledig le elftal van Blauw Wit. Alleen de Suri namer Sparendam was niet present. De Leidse eersteklasser heeft het in de hoofdstad bijzonder leuk gedaan. De betaalde club moest met 11 ge noegen nemen tegen een euthousiaste tegenstander, die zelfs nog by vlagen eeh overwicht had ook. In de eerste helft van dit vriend schappelijke treffen wogen de teams goed tegen elkaar op. Er werd met eer goede inzet gespeeld, pittig, en geens- kreeg men de indruk dat de blauwwitten eerste divisieclub er de pet naar gooide. Na de rust kwam Blauw Wit dan eindelijk aan de ver wachte voorsprong, nadat Bert Jansen twee zeer fraaie kansen niet had weten te verzilveren. Keereweer werd ge passeerd door een Amsterdamse aan valler. Bert de Jonge kwam te hulp maar bracht met de hand redding. De penalty werd door Hermans inge schoten. Vijf minuten voor tijd kwam Roodenburg verrassend terug. Een vloeiende aanval besloot Bert Jansen keurig: 11. Dit is de „Whole Body Counter". De apparatuur, die ln een met lood beklede kamer staat opgesteld, is behalve vla een zware loden schuifdeur ook te bereiken door een „doolhof", die ook een goede afscherming biedt tegen radio-actieve straling van buiten af. Donderdagmiddag had in restaurant „De Woelige Baren" de aanbesteding plaats voor de nieuw te bouwen kerk te Roelofarendsveen. Een meevaller was nauwelijks te verwachten, want uiter aard is ook de B.T.W. bij deze bouw werken een gevoelige post geworden in de berekenignen van de aannemers. Voor het bouwwerk werd van hoog tot laag als volgt door de aannemers inge schreven: fa. van Erp, Kerkdriek 659.680,fa. van Rijn, Katwijk 650.720,fa. Geers te Voorschoten 63S.400,fa. v. d. Geest te Oud Ade ƒ611.744.fa. Bik en Breedeveld te Leiden ƒ568.064,—; fa. C. J. van Ber- kel te Roelofarendsveen 556.864, De inschrijving van het schilderwerk was fa. de Kleermaker te Voorschoten ƒ53.066.72; fa. van Beek te Roelofa rendsveen voor 43.540,fa. Th. Wes- selman 38.584, Voor de aanleg centrale verwarming werd ingeschreven door e.v. gasstook-1 60.500, installatie. Fa. Geveke, Amsterdam oliest. ƒ63.100,met een minderprijs van ƒ2.184,voor gasstookinst.fa. Vink Roelofarendsveen 27.888,met een meerprijs van 1.792,voor gas stookinst.; fa. Walhof te Goor voor 27.188— met een meerprijs van 2.385,60 voor gasstookinst.. De fa. Schouten uit Roelofarendsveen had zich voor de inschrijving teruggetrokken. Voor de elektriciteitswerkzaamheden was de inschrijving: fa. de Looyer te Ammerzode 22.960,—; Ergon Elec tric te Leiden voor 19.348,fa. de eer te Roelofarendsveen 19.040, fa. H. Bakker Roelofarendsveen 16.408,— Als contrast op boven*'ermelde aanbe steding is het misschien wel aardig de cijfers te vermelden van 112 jaar gele den toen de nu af te breken kerk werd aanbesteed. De hoogste inschrijver toen 99.500,— en de laagste inschryver SPECIAAL CACHET DOOR ENGELSE SOLISTEN |_|ET TOONKUNSTKOOR geeft op dinsdag 4 maart a.s. des avonds om acht uur onder leiding van Iskar Aribo een uitvoering van een bijzonder werk van de Duits-Engelse componist G. F. Handel, namelijk diens weinig uitgevoerde oratorium „Theodora". Deze compositie, ge schreven in 1749 in vier weken tijd, draagt het karakter van een gesu blimeerd meesterschap, veel meer vergeestelijkt dan bijvoorbeeld de met brille en glans omgeven Hohe Messe of The Messiah, die eerder werden gecomponeerd. Iskar Aribo heeft zich veel moeite getroost om de uitvoering te Leiden mogelijk te maken; de partituren voor de ver schillende partijen kwamen van ver: „Theodora" is een zeldzaamheid. Muzikaal Leiden kan een evenement tegemoet zien, een uitvoering bo vendien van hoogstaande kwaliteit, waarvoor een excellent dirigent als Aribo, gerenommeerde solisten en het koor instrumentaal begeleid door het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland borg staan Het cla- vecimbel wordt bespeeld door Marinus Flipse, aan het orgel zit Albert de Klerk. Theodoraverschafte componist geen succes twee jaar gevolgd door „Jephta". Vol gens zijn gewoonte dateerde de com ponist het begin en het einde van het manuscript, en deze notities geven aan, dat hij het werk begon op 28 juni 1749 en beëindigde op 31 juli van hetzelfde jaar; hij was toen midden in zijn vijf- en-zestigste jaar. Zoals dat zo dikwijls bij hem voorkwam volgde deze korte werkperiode op een lange tijd van nietsdoen, en werd gevolgd door een nog langere. Het is merkwaardig te constateren dat het Handels gewoonte was gedu- zovele niet succesvolle werken rende een tijdvak van acht tot tien was geërgerd door de weinige aan- In 1930 werd „Theodora" voor het eerst in Nederland uitgevoerd. Dat ge beurde in Utrecht en Rotterdam onder leiding van Evert Cornells. Iskar Aribo zong toen in dit oratorium zelf. Daar na is „Theodora" hooguit nog één keer in ons land tot klinken gekomen, ver der niet meer. GEEN SUCCES r dit werk, zoals dit met i het werk te gaan en in doorsnee- ken, want de zaal zou zeker leeg zijn." Toen r hem vertelde, dat een zaken- plan was alle loges op te r de derde uitvoering, riep werkelijk voor de vuist weg op het Handel uit: ..Dan is hij niet wijs. want telaar papier neergeschreven werden, met de Joden zullen er niet heengaan zoals terwille ,VJongeveer twee maanden, e zovele oratoria te schrijven, die de manuscripten zijn er de bewijzen van kopen ging brengt innerlijk versterking van de overtuiging en wekt de aandacht bij een grote massa door een daad werkelijke getuigenis. Zo is martelaar schap beslist geen negatieve zaak maar een gebeueren met een sterk positieve werking. In de tekst van het werk van Han del komt dit duidelijk tot uiting. Juist in onze tijd, nu christenen en ook niet- christenen bereid blijken te zijn eigen leven en veilige positie te willen ris keren kan het martelaarschap van Theodora als een stimulans vanuit het Evangelie en een waarlijk Godsge schenk beschamend en bemoedi gend tegelijk door ons worden ont vangen. Dat de uitvoering oJ.v. Iskar Aribo daaraan mede een bijdrage moge ENGELSE SOLISTEN concert een geheel Engelse solisten cast aangezocht. Hoewel in Nederland grotendeels onbekend zijn alle solisten in hun geboorteland en ook daarbuiten, zeer bekende Handel-vertolkers. De solisten zijn: Marion Milford, sopraan. Zij zingt de partij van Theodora. Zij heeft een internationale concertpraktijk o.a. in de Ver. Staten, Canada en Frankrijk zijn veel Handel-oratoria en opera's met haar medewerking uitgevoerd. In Engeland zelf is er geen stad van enige betekenis, waar zij niet gezongen heeft. Maureen Lehane, alt. In bet Toon kunstconcert zingt zij Irene. Een zeer veelzijdige alt, die reeds in vele landen in Europa bekendheid geniet. Naast oratoria zingt zij veel opera, waarbij Rossini haar voorkeur geniet. Bij vele grammofoonopnamen van Handel-wer- ken, zingt zij de altpartij. Jamer Bowman. Counter-tenor. In de ..Theodora" zingt hij de partij van Didimus. De Counter-tenor is 'n stern- type (tenor met altstem) dat speciaal in Engeland zeer sterk tot ontwikke- n: het leven geven Lng gekomen is. James Bowman is. Roger Stalman, één van de vijf Engelse vooraanstaande solisten in de „Leidse" Theodora van Handel. Christus. Zo één waren hoewel nog jong, één der bekendste naar „Judas Maccabaeus" omdat het volgens de martelaars-acten die be- couter-tenors in Engeland. Zo werd hij iUUi^ H oeen Christelijk verhaal is. en de dames waard zijn gebleven, deze getuigen door Benjamin Britten persoonlijk aan- Theodora" werd voor het eerst uit- zullen niet komen omdat 't een deugd- met hun Heer Christus, dat zij hun gezocht de partij van Oberon tezingen gevoerd in het Covent Garden Theatre verhaal is." Hoewel de misluk- dood en Zijn dood als één geheel zagen, op 16 maart 1750. Het werd herhaald king schijnbaar zijn vernuft scherpte, Welbewust n; op de 21ste en nog eens op de 23ste, kwamen deze geestigheden toch meer aardse leven „Midzomernachtsdroom" van zij afscheid van 'het Britten. Zowel de Engelse als de Ame- de wereldse geneug- rikaanse en Canadese pers zijn rtiaar daarna niet weer tot de 5e maart voort uit het wrok dan uit een goed ten om het hemelse leven te mogen niem in hun lof voor Bowman. Ook 1755. Na de heruitgave, tegen het einde humeur, en het valt te betreuren dat gewinnen. Hun martelaarschap is te- Lissabon voerde hij mede de „Fairy vens een deel van de strijd die in Uiteen" van uit. Door het. wel wezen door Christus persoonlijk is ge voerd en gewonnen, maar door zijn kerk op aarde, tot aan de jongste dag, genoten is moet worden voortgezet. Met volhar- Ul* °ie tijd Duitse tekstbewerking, uitgevoerd, enige van zijn schoonste wekte toen veel belangstelling. Het Bij de Leidse uitvoering werd in besloten kring uitgevoerd, in tekent dr. P. L. Schoonheim de oorspronkelijke taal, ten hub° van een muziekliefhebster, Miss Frith, ii Londen, op 2 mei 1865. Het oratorium werd verder nog ge MARTELAARSCHAP Queen" van Purcell uit. Door het veel vuldig toepassen van de counter-tenor Ln oratoria van Handel en zijn tijd- specialisatie in werken logisch gevolg. David Johnston, tenor, zingt een de ootmoed en afhan- dubbelrol in „Theodora" t.w. Septi- deze vaak jeug- mius en Messenger. Hij is op het vaste Europa reeds zeer bekend ding en onweerstaanbaar geloof. Te- kelijkheid „Theodora deze naam kunnen wij dige christenen uit alle delen van het land r geven te Cambridge en op de uitvoe- vertalen met Gods Geschenk wil Romeinse Rijk. de marteldood onder- velen zullen hem reeds enkele malen ringen van de St.-Cecilia en de Choral geen gehoor geven aan het bevel om gingen. Het betekende geen ondergang gehoord hebben in de uitvoeringen Harmonist's Societies. Het werk werd aan het heidense goden, ter ere van maar overwinning en hun leven dat i voren gebracht op 10 de Romeinse keizer, te offeren'. Een in het graf of door verbranding ten juni 1873 en door de Royal Albert Hall Romeinse officier, die haar bewondert, onderging, werkte zoals de bekende Valens. Ook hij is voor Europa's vas- Chorall Society op 30 oktober 1873. tracht haar te redden, maar uiteindelijk kerkvader Tertullianus schreef als een teland geen onbekende. In Israël heeft De uitvoeringen van „Theodora" op sterft hij samen met Theodora, in volle zaad waaruit een grote oogst ter ere hij kortgeleden Strawinsky's „Oedipus 7 februari 1874 op een der zaterdag- overtuiging, de marteldood. van Christus voortkwam. De Evange- Rex" gezongen. De moderne muziek concerten in het Chrystal Palace, was Voor de christenen van de eerste lieverkondiging ging des te meer voort, heeft, naast de oratoria van Handel, misschien wel een gevolg van de be- eeuwen was getuige zijn tegelijk mar- Verdrukking wekt weerstand. Vervol- zijn bijzondere belangstelling. LUXOR Drie beroemde regisseurs, Federico Fellini, Louis Malle en Roger Vadim hebben gezamenlijk een trilogie opge bouwd. Ieder neemt een deel van het mysterieuze drietal verhalen voor zijn rekening. Roger Vadim gaat van start. Eerst schijnt hij niet te weten waar hij zyn camera's op af moet sturen. Het is wat onsamenhangend, maar dan heeft hij plotseling het object gevonden hij zich in het verdere verloop va verhaal aan vast klampt. Jane Fonda en naamgenoot Peter zijn de eerste sterren. Brigitte Bardot flad dert ook al even rond maar komt eerst ln het volgende verhaal aan de beurt. Het verhaal heeft, evenals de andere iets huiveringwekkends. In Vadims werk gaat het om een gravin, die haar liefde niet beantwoord ziet door een jonge baron. Uit wraak laat zy zyn stallen brand steken. De baron verliest daarby echter ook het leven. De gravin blijft alleen met zyn paard over. Tussen beiden ontstaat een vreemde verstandhouding. Vadim toont Jane Fonda in een wereld visioenen met als enige werkelijk heid het paard. Louis Malle volgt daarna. Hij komt niet alleen met een ander verhaal, maar verandert ook de taal. Eerst was het Engels, nu Frans. Brigitte Bardot en Alain Delon zijn eikaars teegenspelers. Alain speelt de rol van William Wilson, de branieschopper, de jongen die graag op de voorgrond wil staan maar steeds te schande wordt gezet door een dubbel ganger. zijn betere ik. In het slotverhaal gaat het om een mislukte acteur. Fellini laat Terence Stamp de rol spelen van een toneel speler. wiens geestesgesteldheid dubieus kan worden genoemd. Felllni's verhaal is het meest mysterieuze van de drie. Fellini tracht de droomwereld van de acteur weer te geven met behulp van wolkensluiers en visioenen. Een trilogie, die iets bizars in zich heeft en in alle onderdelen boeit. Keuring 18 Jaar. TRIANON Abby McClure (Doris Day) is eer Jonge weduwe, eigenaresse van een hout- zagery en niet te vergeten: moeder van drie zoons. Haar zuster Maxlne vindt dat Abby moet hertrouwen en door haar toe doen wordt er een etentje georganiseerd waarby de weduwnaar Jake Iverson (Brian Keith) gevraagd wordt. Deze Jake heeft één dochter. Stacey, en wat men al verwacht, gebeurt: na ampele overwegingen worden Abby en Jake het eens. De moeiiykheden beginnen als biykt dat de verschillende kinderen het helemaal niet zo'n ideale oplossing vin den. Het komt zelfs zover dat belde ge liefden elkaar in het geheim moeten ontmoeten. Natuuriyk mislukt dit. En dan besluiten ze de kinderen maar voor het blok te plaatsen en in Las Vegas met spoed te trouwen. Nu begint de narigheid pas goed en er doen zich tal van onverwachte en onvoorziene situaties voor. In welk huis bijvoorbeeld moet men gaan wonen Geen van de kinderen wil het eigen huis en de eigen kamer opgeven. Als nood oplossing gaat men de ene dag hiér en de andere dag dèar wonen. Begrypelij- kerwys voldoet dit systeem niet erg. Het echtpaar besluit ten einde raad in de caravan te gaan wonen. De spannin gen echter nemen daarin zo toe, dat Abby in een boze bui naar huis terig Abby in een boze bui naar huis terug Zij komt op het politiebureau terecht omdat zij een aanryding heeft veroor zaakt met een auto vol kippen. Jake hoort dit verhaal en yit met de kinde- het bureau. Ook zy krygen een aanryding met dezelfde kippenauto. Resultaat: Jake en de kinderen even eens op het politiebureau! Dè&r vindt dan de grote verzoening plaats; eerst nü voelen allen zich één grote familie. Het is een nogal mager gegeven, maar het deed ons toch goed te bemerken dat een wel wat ouder geworden Doris Day (een stukje jeugdsentiment) nog niets van haar charmes verloren heeft. Een probleemloze film. Toegang alle leef- REX Terence Hill speelt de hoofd rol in het nieuwe wild-west-avontuur in het Rex-theater. De revolvers roken weer vervaarlijk als Terence ze han teert. Hij speelt de grote Django, de strijder voor het recht, die het. hoe kan het ook anders, op krijgt te nemen tegen een bende. De leider van deze groep is David Barry, een man die zijn vooraanstaande familie in de politiek gebruikt als dekmantel voor misdadige activiteiten. Het be roven van geldtransporten is de voor naamste doelstelling van David en zijn mannen. David terroriseert de ge hele streek als het ware. Is er iemand die tegen hem verzet durft te plegen, wacht na een oneerlijk proces de strop. Django, de nieuwe beuL weet echter een prachtige oplossing om de smerige praktijken van David Barry uit de wereld te helpen. Of David zelf ook zijn laatste uren op de aardbodem heeft beleefd zal de bioscoopbezoeker zelf moeten uitvinden. Keuring van deze western 18 jaar. Ook deze week behoefden slechts een beperkt aantal films vervanging. In LIDO, STUDIO en CAMERA is het programma geprolongeerd, hetgeen inhoudt dat Romeo en Julia, het jeug dige liefdespaar van William Shakes peare, hun amoureuze avonturen nog maals in Leiden beleven. De Grote Stilte van de Zweed Ingmar Bergman is eveneens deze week nog te zien, alsmede Mike Nichols' werk The Graduate, waarin het hoofdmotief is de liefdesverhouding tussen twee per sonen uit twee heel verschillende generaties. Als Nederlandse titel kreeg het verhaal, dat wordt omgeven met de muziek van Paul Simon en Art Garfunkel, mee Mrs. Robinsons min- VRIJDAG 28 FEBRUARI Zomerzorg Kynol. vereniging Ryn- Vakschool voor meisjes Afscheid directrice mej. Henderson, 15.30-17.30 u. Leython (Levendaal 101): Tiener sociëteit, aanvang 19.30 uur. De Burcht Feestavond Ned. Politie band, afd. Leiden. ZATERDAG 1 MAART AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vrydag 21 febr. t/m donderdag 27 febr.: Geopend voor spoedeisende ge vallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 21 tel. 21313. ONGEVALLEN-DIENST LEIDSE ZIEKENHUIZEN Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuls) en vrydagmid- dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-EÜ8abeth-ziekenhuis). LEIDEN Leidse huisartsen: tot za terdag 10 uur dient men de eigen huis arts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. ALKEMADE arts: D. A. v. Haze- len. Kerkstraat 91, Oude Wetering, tel. 01713 - 2217. P. J. J. M. Heynen. Noord einde 166, R'veen, tel. 01713-2329. Wyk- verpleging: zr. M. Koot, Spoorstraat 1, "'veen, tel. 01713-2420. ALPHEN A. D. RIJN arts: zat. Dr. J. K. Platteschor. Burg. Visserpark 4; zon. Dr. M. E. v. d. Steen. Wtlhelmi- nalaan 6. tel. 2858. Apotheek: Somberg. Wilhelminlaan 67. Tandarts: J. S. Vroe ge jr., Wielewaalstraat 31. tel. 2738. Wijkverpleging: mevr. v. Arkel, telefoon 01722-206. BODEGRAVEN arts: E. N. Bol, Wilhelminastraat, tel. 2113. Apotheek: Grendel. Lange, Tiendeweg, tel, 2732, Gouda. Wykverplegingzr. P. de Vos,' Vosholstraat, tel. 2566. BOSKOOP arts: J. de Goeje, Dorpsstraat 20, Benthuizen, tel. 01790- 3636. Wykverpleging: zr. Van Dam, Overslag, tel. 2141. HAZERSWOUDE arts: L. v. d. Berg, Busken Huetstraat 22, tel. 01714- 2344. HILLEGOM arts: P. A. J. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114. KATWIJK/RIJN arts: C. J. Hagen, Kon. Julianalaan 4, tel. 3222. KATWIJK/ZEE arts: A. G. de Ja ger. Boulevard 59, tel. 3777. Apotheek: Princestraat 3, tel. 2755. KOUDEKERK arts: zie Hazers- woude. Wijkverpleging: zie Leiderdorp. LANGERAAR artg: J. A. Sand- kuyl, tel. 01722-139. Wykverpleging: zr. A. Verhaar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976- 236. LEIDERDORP arts: zie Hazers- woude. Wijkverpleging: zr. Prins, Kom v. Aaiweg 7, tel. 24909. L1SSE arts: N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. Apotheek: Vierkant 223. NIEUWKOOP en NOORDEN arts: G. C. A. Essens, tel. 01724-482. NOORD WIJK arts: J. D. Mulder Nwe. Zeeweg 69. tel. 2230. Apotheek:' Duinrand Apotheek, Nwe. Zeeweg 1, tel. 2487. Wykverpleging: Gem. Wykge^ bouw, Van Pantuysstraat 1, tel. 2907 reap. 2338. NOORDWIJKERHOUT arts: A. G. T. v. d. Lugt, Hoogdulnweg 20, De Zilk, tel. 02520-5707. Tandarts: C. C. M. Beek! Hoofdstraat 8, Hlllegom. Wykverpleging zr. L. Planke, Duin en Dal 55, tel 2468. OEGSTGEEST arts: E. W. F. van Walcheren. Oranjelaan 29, tel. 52130. Wykverpleging: zr. Warmenhoven, tel. 54500, b.g.g. 22222. SASSENHEIM arts: J. M. v. Nes Hoofdstraat 155, tel. 7119. VOORHOUT wykverpleging zr. H. Mulhaus, Dr. Kuyperlaan 3, tel. 02532- 8122. VOORSCHOTEN arts: A. M. Kos- tense, Voorstr. 23, tel. 2493. Apotheek: Leidseweg 66. tel. 2525. Wykverpleging: zr. Van der Neut, Wyngaardenlaan 2, tel. 2177. WARMOND wykverpleging zie Voorhout. WASSENAAR arts: J. A. Römer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501, H. S. Boo- gaart, Storm v. 's-Gravesandeweg 1, tel. 4466. Wass. Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Tandarts: J. H. Stork, Stoep- laan 6. tel. 9508. WOUBRUGGE zie Langeraar. DE ZILK zie Noordwykerhout. ZWAMMERDAM arts: K. Gill, tel. 01726-2527.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3