Creativiteit moet meer invloed op bouw hebben HEIWERK VOOR FUNDERING VAN HET TRANSPORTRIOOL BEGONNEN Geneeskundige dienst voor Leidse bedrijven Geslaagden cursus handenarbeid LJA BIOSCOPEN Dr. BONJER (TNO) bepleit: Oude steendrukkersbedrijf aan Hooglandse Kerkgracht wordt centrum voor jeugd MARKTEN PAGINA DE LEIDSE COUHANT DONDERDAG 27 FEBRUARI 1969 Meedenken over de Merenwijk Stichting Nieuwe Woonvormen: een revolutionair en ambitieus hoog bouwproject. Besprekingen met eeD groot aantal gemeenten zijn nog gaande. In de Stichting werken vele deskun digen op velerlei gebied samen. O.m. ook dokter Fiedeldfldop, kinderarts in Am sterdam. H(j was meegekomen naar Lei den om de noodzakelijkheid van nieuwe woonvormen uit medisch oogpunt te be pleiten. Veel stoornissen bij jonge kinderen, lichamelijk en geestelijk, zo zei hij vloei- leu voort uit de woonsituaties, waarin Jonge kinderen zich door de geluidshin der of ruimtegebrek niet behoorlijk kun nen uitleven, zo zei hij. Bijdrage Nieuwe vormen moeten ook betaalbaar zijn Het oplossen van de woningnood ag niet Leiden tot woonnood. Dat is de itelling, die een groep verontrusten inlangs heeft geïnspireerd tot het op dichten van de Stichting Nieuwe Woon vormen. „We hebben het gevoel, dat ionen te veel is beïnvloed dopr de onomische en technische haalbaar- in mindere mate door de iteit," zo zei de heer Van Dien, freeteur van de Stichting, die gister ond op uitnodiging van de afdeling iden van de P.v.d.A., het werk var zijn organisatie kwam verklaren er tegelijk medewerking bij het realise ren van de Merenwijk kwam aanbie- „Een zeer goed plan noemde de heer Nieuwe woonvormen in Amersfoort. Binnen afzienbare tyd zal dit pyramiden- plan van de architect J. Verhoeven gere aliseerd worden. Burgerlijke stand I Geboren: Jan G. C., z.v. C. Pluim- •aaff en J. Hoek; AngeJique, d.v. R Zandbergen en W. P. H. van Kas- erop; Asha M., d.v. E. A. Brunings en A. E. M. Stolz; Agnieta A. E., d.v. A, logewoning en A. H. E. Hus; Joyce, l.v. A. M. Scheer en C. M. J. Pouwels; an W., z.v. P. J. Slewe en J. M. de /looij; Jamilii, dv. P. Issa en E. M. L. /Joor; Jadunath, z.v. H. Ramautar en M. Groen; Sandra, d.v. J. Joosting Junk en E. Stais; Maria A., d.v. G H. Spierings en M. J. A. Roodber- ■n: Sophia E., d.v. D. van der Plas H. Spierenburg; Chantal E„ d.v J. Ekkel en W. S. Bos. Gehuwd: G. Varkevisser en J. var len Dop. Jongerenmisviering Op zaterdagavond 1 maart a.s. on ;wart over zeven organiseert de Aktie- roep Gezamenlijke Jongerenmisviering -eiden weer een jongerenmis in de Ro- lanuszaal. Het thema van 'deze jongerenmis is: ,Het waarom van de Missie" en de cele- irant is pater Verhoef, die werkzaam s als missionaris in Kenia. De collecte van deze week is geheel lestemd voor pater Verhoef, die dit geld al gebruiken voor de aanschaf van een De Slum-House Jazzband zal ons zang- >or weer begeleiden. fan de 24 cursisten, die door de L.J.A.- ursus handenarbeid werden opgeleid, ingen onlangs 23 kandidaten op voor et landelijk diploma „Creatieve Hand aardigheid voor Jeugdleiding", A-ge- eelte. Voor de opdracht: maak een loemenstalletje van het verstrekte ma- iriaal had men 4 uur de tijd. Tussen- aor werden de kandidaten om beurten ndervraagd op hun theoretische kennis. *an het huiswerk van de kandidaten as een expositie opgesteld. De geslaagden zijn: mej. C. Hoorn, lej. P. C. M. van Leeuwen, mej. A. de 'ong, mej. E. A. M. de Kier, mevr. H. Minkowski, mej. C. E. M. Vlasveld, iej. G. J. v. d. Berg, de heer V. van lastrigt. mevr. E. B. Speekman, mevr. van Diemen, mevr. D. Roorda, H. Gordijn, mej. J. Gottenbos, iej. E. C. C. van Velzen, mevr. S. A. Dirks, de heer V. C. W. van 't iVout, mej. J. C. M. Versteegen, mej. I M. van Teylingen Vijf kandidaten werden afgewezen. Van Dien de opzet van de nieuwe Leidse wijk, waarin binnen afzienbare tijd 58Ö0 woningen gebouwd moeten worden. Bij al het aanstekelijk enthou siasme, waarmee de mensen van de Stichting betoogden, dat het experi ment met nieuwe woonvormen niet noodzakelijk duurder behoeft te zijn dan het traditionele bouwen, kwam wethouder C. Piena, die met een groot aantal gemeentelijke deskundigen de voorlichtingsavond bijwoonde, toch wel met een aantal praktijk-moeilijkhe den. In de woningwetsector is de ge- meente-metshanden en voeten aan van hogerhand gestelde normen gebonden; in de sectoren, waarin eventueel ge- exprimenteerd kan worden met nieu we bouwvormen is het moeilijk de be leggers voldoende te interesseren, zo betoogde hij. Zij eisen een markt. „De Merenwijk moet een mooie wijk worden, maar we moeten wel uitkij ken, dat we nu niet aan mythevorming gaan doen," onderstreepte hij zijn be toog, waarin het principe van de za kelijke haalbaarheid centraal stond. Vruchten De moeilijkheden van de praktijk werden niet aangevochten door de heer Van Dien. Niettemin liet hij in een aantal films zien, dat het idealisme van de Stichtng, die een bijdrage wil leveren aan de doorbraak van nieu we bouwvormen, in een aantal ge vallen al vruchten heeft afgeworpen. In Hoevelaken is een complex eenge zinswoningen verrezen volgens de idee ën van de architectengroep van de Stich ting; in Amersfoort wordt binnen af zienbare tijd een aanvang gemaakt met A. v. Bemmel 50 jaar bij S.L.F. De voorlichtingsavond werd behalve door raadsleden uit Leiden ook bijge woond door deskundigen en raadsleden uit omliggende gemeenten. De heer Th. Dirks, voorzitter van de afdeling Leiden zei in zijn slotwoord, dat stellig niet het laatste en verlossende woord over de wo ningbouw, in het bijzonder de Meremvyk, was gesproken. Niettemin zei hij de avond te beschouwen als een goede bij drage aan het denkwerk, dat nog ver richt moet worden nu de raad onlangs de vage Ijjnen van de Merenwyk heeft uitgezet. WOTro subsidieert onderzoek Kenia De stichting voor wetenschappelijk onderzoek van de tropen (WOTro) heeft prof. dr. J. F. Holleman, hoogleraar in de sociologie en cultuurgeschiedenis van Arfika aan de Rijksuniversiteit te Lei den en directeur van het Afrika-Studie- centrum, de subsidie gecontinueerd vooi een onderzoek naar de rol van niet-tra- ditionele godsdienstige groeperingen in de veranderende samenleving bij de Luiya van West-Kenya. Dit onderzoek wordt verricht door de heer J. J. de Wolf, die, na in 1965 zijn kandidaats examen in de culturele antropologie cum laude aan de Rijksuniversiteit te Utrecht te hebben afgelegd, zijn studie voort zette aan de School of Oriental and African Studies van de London Univer sity. In 1967 verwierf hij daar op een these, geschreven onder toezicht van dr. Ph. H. Gulliver, de graad van master of Philosophy. Vandaar dat de heer Wfelf zijn onderzoek in West-Kenya ver richt onder supervisie van dr. Gulliver prof. Holleman. De heer Wolf heeft reeds van januari tot september vaii het vorige jaar veldwerk in West-Kenya gedaan en zal dit nu van april tot de cember voortzetten. Het is de bedoeling dat de heer De Wolf de resultaten van zijn wetenschap pelijk speurwerk tezynertijd in een dis sertatie neerlegt. Installatie aan Voorschoterweg in nazomer in gebruik Vandaag is aan de Voorschoterweg het heiwerk begonnen voor de fundering van liet grote transportriool, dat de laat ste schakel vormt tussen rioleringsnet en rioolwaterzuiveringsinstallatie. Met het gereedkomen van deze rioolbouw zal in de nazomer de nieuwe installatie langs de Voorschoterweg in gebruik wor den genomen. Dit is een miljoenenbedrijf waaraan Leiden jarenlang heeft ge werkt en dat binnen afzienbare tijd door het Hoogheemraadschap Rijnland wordt overgenomen. Het werk langs de Voorschoterweg (aan de kant van Zuidwest) is geen necure. De aanneemsom bedroeg 1.340.000,—. Het wordt uitgevoerd door het bouwbedrijf W. Egas te Amsterdam. In totaal moet 735 meter rioolbuis met een binnenwerkselijn van 1.50 40-jarig jubileum Gouden eremedaille O.N. voor C. v.d. Kraan ter, 177 meter van 1.20 en 95 meter van 50/75 cm. „in de grond worden gestopt". Daarbij komt nog het graven van even wijdige aan de Voorschoterweg verlopen de vijvers met een totale lengte van 340 meter en een variërende breedte van 8 tot 20 meter. Deze vijvers lopen van Churchilllaan tot aan het toekomstige wjjkpark. De inlaat van de rioolwater zuiveringsinstallatie bij de Brahmslaan ligt op rond 4.50 meter beneden Nieuw Amsterdams Peil, byna 5 meter bene den het wegniveau. Tussen de met eer vibratorinstallatie ingetrilde damplan ken van de rioolsleuf moet dus een gro te hoeveelheid grond worden ontgraven. Tussen Churchilllaan en Brahmslaan zal het riool over een lengte van 340 meter (van de 480) onder de later te graven vijverpartij komen te liggen. Zodoende zal boven dit rioolgedeelte te weinig grondbedekking aanwezig zijn, waardoor dit van boven verzwaard moet worden met betonplaten. Het zou anders weieens omhoog kunnen komen. Na voltooiing van dit rioolgedeelte wordt aan de andere z(jde van de Chur chilllaan naar en voorbij de Roosevelt- straat in de aanwezige (en tijdelijk te dempen) vyver een verbindingsriool ge legd naar de zinker onder de Trekvliet (de 177 m van 1.20 m. middellijn). Een derde onderdeel van het werk is het bouwen van de 95 m. aansluitingsriool tussen de rioolwaterzuiveringsinstallatie de Brahmsbrug, waarmee Zuidwest tweede aansluiting op deze installa tie krijgt. Camera: Romeo en Julia, 14 jr. 3e suc cesweek. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstellingen, do. vr. zat. Ma- zarin. 18 jaar, 24.00 uur. Jeugdmatineê: zo. wo. 2.30 uur. Win- netou, het grote opperhoofd. Lido: The Graduate, 18 jaar, 2e auccea- Dagelijks: 2 30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Mysterie in Tiplo, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: De grote stilte, 18 jaar 5e suc- Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Met zes wordt 't Hommeles a.l. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Viva Django. 18 jaar. Dagelyks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.15. en 9.15 uur. Nachtvoorst, vr. zat. 23.30 uur 18 jaar, The collector. Korreltje Als we onze verantwoordelijkheid je gens onze kinderen en de evennaaste goed aanvoelen, dan kost het iedere dag weer zelfbeheersing en zelfopvoeding. PUNT. Hoewel de heer C. drukkelyk verzocht had dat er niet veel ophef gemaakt zou worden veertigjarig jubileum waren er in de kamer van de diréeteur der gemeente werken op het Leidse Stadhuis vanmor gen toch nog zo'n twintig personen, die de heer v. d. Kraan in de bloemetjes kwamen zetten. Onder hen "was burgemeester G. C. v. d. Willigen, die de heer v. d. Kraan een uitstekend functionaris van de stad Leiden noemde. De heer v. d. Kraan is in 1929, vijftien dagen na de stadhuisbrand begonnen als hulptekenaar. In mei 1930 werd hy aankomend tekenaar, een jaar Kraan uit- later opzichter en in 1938 technisch amb- Dr. F. H. Bonjer, hoofd van de afde ling Arbeidsgeneeskunde van het in Leiden gevestigde Nederlandse Insti tuut voor Praeventieve Geneeskunde TNO, vindt het wenselijk, dat men in Leiden komt tot één gemeenschappe lijke bedrijfsgeneeskundige dienst. Volgens dr. Bonjer, van wiens ideeën melding wordt gemaakt in het maand blad „Industrie Rijnland" van de Leid- sche Vereeniging van Industrieëlen. een bedrijfsgeneeskundige dienst het grote voordeel hebben, dat de werknemers uit Leiden en omgeving t'n gemeenschappelijke dienst be kend zijn. Het is dan gemakkelijker, aldus dr. Bonjer, een werknemer op advies op de voor hem meest ge schikte plaats te werk te stellen. Het Instituut voor Praeventieve Ge neeskunde heeft reeds regelmatig con tact met een aantal Leidse industrieën. Het personeel van een betonfabriek laat al vele jaren periodiek de ge- hoorscherpte meten. Dit periodiek on derzoek moet er toe bijdragen, dat werknemers geen nadelige gevolgen ondervinden van het werken met ma chines, die veel lawaai maken. Ook op ander terrein heeft het Instituut con- Per soneelnieu w s Leidse politie tacten met Leidse bedrijven. Bij per soneelsleden van een verffabriek wor den regelmatig onderzoeken gedaan van bloed en urine om de eventuele invloed na te gaan van oplosmiddelen waaraan de mensen zijn blootgesteld. Volgens dr. Bonjer zijn er evenwel nog meer mogelijkheden voor het Leidse bedrijfsleven om gebruik te maken van de diensten, die Praeven- nog toegesproken door wethouder C. J tieve Geneeskunde kan geven. I Piena tenaar eerste klas in vaste dienst. Zijn activiteiten in al die jaren zijn niet onopgemerkt gebleven. In 1960 moest hij echter, wegens gezondsheids- redenen, wat gaan afremmen. „U heeft altijd met veel toewijding uw werk ge daan. Bouw- woningtoezicht is een van de visitekaartjes van de stad Leiden. Het vereist veel tact en toewijding. U heeft u echter altijd op voortreffelijke j wijze van uw taak gekweten. Daarom kunt u terugzien op een rijk leven. Het leven is tegenwoordig veel woeliger. Het is daarom prettig dat er nog mensen zijn. die zich zo lang aan een en dezelfde taak vasthouden. Die trouw van 40 jaar heeft ook de regering op prijs gesteld", aldus de heer v. d. Willigen, die de 63- jarige heer v. cl. Kraan de gouden me daille van de Orde van Oranje Nassau kon opspelden. Ir. H. H. Vos. directeur der gemeen tewerken, voegde daar een Philips-tran- sistorradio en een oorkonde van B. en toe, alsmede een bedrag onder couvert. In zijn, lange, toespraak, memo reerde ook hij de verdiensten van de heer v. d. Kraan, die zich niet beperkte tot het uitvoeren van de hem opge legde taken, maar zich daarnaast ook heeft bezig gehouden met de straat- en rioolwerken, taken die thans verdeeld verscheidene afdelingen. „De periode valt in twee stukken uiteen. Eerst heeft u zich bezig gehouden met de uitvoering van de werken en de voor bereiding op de tekenkamer. In 1941 werd u belast met bouw- en woningtoe zicht," aldus de heer Vos. De heer v. d. Kraan, die zich ook op sportgebied onderscheidde (o.m. als voorzitter van korfbalvereniging Pernix) werd ook Ongeveer 100 jaar geleden vestigde zich aan de Hooglandse Kerkgracht het steendrukkersbedrijf Ydo. Maar daar het steendrukken in de loop der jaren werd verdrongen door modernere tech nieken kwam het gebouw leeg te staan en kon de gemeente het aankopen. De Leidse Jeugd Aktie ontfermde zich over het huis dat de naam Ydo bleef houden, maakte het bruikbaar "en gaat er zaterdag intrekken. Voorzitter drs E. Ackerman» zal om half driehet ge bouw openen. Naam blijft Ydo De benedenruimte van Ydo is be stemd voor vergadernlgen en discussies. In de oude drukkerij kunnen de handen- arbeidcursisten hun hart ophalen. Sinds kort beschikken zij ook over een pot tenbakkersschijf. Een verdieping hoger vindt men het Diplomazwemmen in de Overdekte Bij het diplomazwemmen in de „Over dekte" zijn alle kandidaten van de Golf brekers geslaagd. (Diploma A) De ge- slaaden zijn: de dames W. v. d. Burg-v. d. Zwet; A. Geurts-Augustinus; G. Koe- lewijn-v. Kempen; E. v. Klaveren-Ver heul; A. de Winter-v. d. Nauland; Fl. Bekooy-VerduynM. v. d. Ploeg-Geurts; C. v. Kampen-Diemei; H. v. Wetten- Verstraten; D. Bredijk-Volwater; J. Boekman-Vastenauw; P. Meskers-Mes- kers; mej. N. Prins; mej. M. v. d. Meer. en de heren: F. v. Niekerk; H. Hoge- boom; L. Kortekaas; H. Ouwerkerk. Leidseweg te Voorschoten voor de derde maal „ontgroend" jeugdmuseum. Een museum dat hele maal wordt gerund door jongeren. Er staan gebruiksvoorwerpen in die wel buiten gebruik zijn geraakt maar die nog net niet antiek z(jn. Het idee om deze voorwerpen in een museum te verzamelen is afkomstig van de heer C. J. Blote, oud-museumdirec teur. HU heeft ooit eens getracht een arbeiftèrskaffier uit 1880 in te richten wat hem niet lukte omdat hij de ge- brujkgyoorwerpen nergens kon vinden. Het ligt in de bedoeling in de museum ruimte ook werk van jonge kunstenaars te exposeren. De 2e verdieping en de zolder van het gebouw zijn voor de padvinders. De waingungagroep en de Dauwtrappers zullen hier neerstrijken. Op de openingsmiddag wordt een ten toonstelling van examenstukken van de handenarbeidcursisten geopend. De heer A. V. Bemmel (62 jaar) is vanmorgen gehuldigd voor het feit dat hij 50 jaar werkzaam is bij de Stede lijke Lichtfabrieken. De heer v. Bemmel als 12-jarige in dienst getreden en is opgeklommen tot hoofdmonteur A. De burgemeester, die de heer v. Bemmel lichtend voorbeeld noemde, speldde de jubilaris de zilveren medaille op, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau De burgemeester („Leiden is toch een echte snoepstad") liet zich na het offi ciële gedeelte het gebak goed smaken. Eerder op de morgen was hij reeds aanwezig geweest bij andere huldigingen vaar hij slechts korte tijd kon vertoeven in de directeurskamer van ir. LJ. IJkema. „De Boskamp" te Leusden. Bij de Leidse gemeentepolitie hadden de volgende bevorderingen plaats- de hoofdinspecteurs A2 D. J. Velzijden en G. A. N. Cornelisse tot hoofdinspec teur Al: de adspirant P. Menger tot agent van gemeentepolitie. Per 1 jan. '69; de agent H. F. Regeer tot hoofdagent van gemeentepolitie; de adspiranten W. Greefhorst. D. Groene- veld, H. Rozeboom, H. Schouwenaar en J. A. M. Wolf tot agent van gemeente politie. Aangesteld werden de adspiran ten A. Diepenhorst. R. H. te Lintei Hekkert en H. H. A. van der Putten. Zij zyn voor een jaar geplaatst op de Opleidingsschool voor Gemeentepolitie Gisteren is de Leidseweg te Voor-kapt schoten tussen Mozartlaan en Vernède- dat i park „ontgroend". In het kader van de reconstructie van deze verkeersstraverse van tweebaansweg tot vierbaansweg, zijn deze nog vrij jonge bomen de eerste slachtoffers. Dit is de derde maal in dertig jaar dat de bomen langs de Leidseweg ge- de jaren '38-'39. ook al verbreding van de Leidseweg. Kort daar na werden jonge bomen geplant en deze kwamen tijdens de oorlogswinter in de kachels van de bewoners terecht. Na de oorlog werden weer jonge bomen ge plant en dat zyn de bomen die nu wor den geveld. Het aantal bomen dat aan 's-HERTOGENBOSCH 26 febr. Vee Aanvoer totaal 6886, runderen 2437. graskalveren 414, vette kalveren 355, nuchtere kalveren 2413, schapen 282. fokzeugen 21, slachtvarkens 743, biggen 221, slachtrunderen 936, prijzen: melk- kalf koeien 1130-1735, gustekoeien 950-1400, graskalveren 425-575, kalf- •aarzen rood 1300-1710, zwart 1175- 1500, klamvaarzen 110-1300, gustevaar- 950-1200, pinken 700-900, nuchtere kalveren 135-290. weideschapen 90-135, drachtige zeugen 465-585, biggen 77-89. slachtrunderen extra kwal. 5,30-5,75, le kw. 4,75-5,25, 2e kw. 4,15-4,65, 3e kw. ,80-4,05. vette stieren 4,70-5,20, worst koeien 3,60-3,85, vette kalveren le kw. 4,10-4,35, id. 2e kw. 3.85-4,05, id. 3e kw. 3,60-3,80, nuchtere slachtkalveren 1,30- 1,65, per stuk 30-70, slachtzeugen le kw. 15-2,25, id. 2e kw. 2,08-2,13, slachtvar kens 2,35-2,45, vette schapen 125-155, vette lammeren 140-175, Handel: melk- kalfkoeien ruimer, stroef, flauw prijs houdend; guste koeien groter, lui, duur, jongvee matig, stug, niet lager, vette kalveren, nominaal, flauwer, nauw. pr.- houdend, nuchtere slachtkalveren groot, Iets gedrukt, iets gedrukt; schapen en lammeren redelijk, behoorlijk, onveran derd, fokzeugen ruimer, stroef en duur, lopers en biggen weinig, redelijk, vast, slachtvee groter, verdeeld, niet gehand haafd, slachtzeugen groter, kalm, aflo- l'TRECHT. 27 februari 1969, VEE Totale aanvoer 4121: runderen 1151, vet te kalveren 22, graskalveren 76, nuch- tere kalveren 1414, schapen 209, varkens boven 100 kg 373, idem beneden 100 kg 38, biggen 817, bokken, geiten 21. Prij zen: melk-, kalfkoeien 1170-1480, kalf- vaarsen 925-1160. vare koeien 875-1075, pinken 700-860. stieren 1025-1275, gras kalveren 375-625, nuchtere kalveren 40- 85, fokkalveren 110-325, schapen 95-145, lammeren 110-200, drachtige varkens 425-600, lopers 110-130. biggen 70-90. hokken, geiten 28-60. Vette koeien le kw. 4.85-5.05. idem 2e kw. 4.55-4.75, id. 3e kw. 4.15-4é45, vette kalveren le kw. 4.00-4.20, idem 2e kw. 3.80-4.00, idem 3e kw. 3.40-3.60, nuchtere kalveren 1.45- 1.85, zware vette varkens 2.55-2.60, zou ters 2.60-2.68, slachtzeugen 2.05-2.10, jonge idem 2.10-2.20. Handel: melk-, kalfkoeien willig niet geheel prijsh; vette koeien vlug y prijsh; vare koeien redelijk - even hoger; vette kalveren redelijk - niet geheel prijsh;; graskalve ren redelijk - prijsh: nuchtere kalveren willig - even hoger; fokkalveren Idem; schapen willig - niet geheel prijsh; lam meren wllig - prijsh; varkens redelijk - niet geheel prijsh; biggen Idem. BARNEVELD. 26 febr. - Pluimvee - Aanvoer ca. 11.000 stuks, handel kalm. fabriek tot Vernedepark geveld is be-! s'achtkippen 1-20-1.60, Slachtkuikens draagt ongeveer 45 stuks, veelal jonge! bomen, behalve naast de r.k. Lauren-i tiuskerk, waar een stuk van het bos van; Nieuw Voordorp weggehaald werd. Het ligt wel in het voornemen de Leid- lijk. 52-53 11.09-11,72, 57-58 12,72-13,01 seweg wéér met bomen te beplanten. I 62-63 gr. 13.56-13.77, 66-67 gr. 1380- 14.37. Belgischs eieren: geen aanvoer. "x v fc

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5