BUITENGEWONE VERGADERING N.S.F. Raad voor maatschappelijke begeleiding gaat de topsporters terzijde staan Dutch National Racing Team: nieuwe renstal op nieuwe basis Eenheid in betaald voetbal voorlopig nog ongeschonden Zaterdag- en zondagvoetbal werkt aan één sterk elftal Pfrommer in „eigen huis" nog veel bij te schaven Voorzitter DWS - met tijdbom - in wachtkamer AMATEURS ACTIEFIN UNIEKE COMBINATIE De Spartaan weinig ingenomen met besluit Krachtsportbond WOENSDAG 26 FEBRUARI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Tien jaar geleden werd de Nederlandse Sportfederatie opgericht. In het Congrescentrum van de RAI in Amsterdam werd gister avond in een buitengewone ledenvergadering het ledenbeleid besproken, kwam het rapport, betreffende de maatschappelijke begeleiding ter sprake S( konden de (vele) vertegenwoordigde sportbonden en -organisaties hun op- en aanmerkingen lanceren. Daarvan werd niet zo bar veel, maar wel intensief gebruik gemaakt. De NSF, achter de groene tafel met een uitge breid bestuur, kreeg weliswaar het fiat op zijn voorstellen, maar moest toch enige veren laten. Zo werd het indelen van leden in twee groepen wel aan vaard, maar niet op de wijze zoals de NSF had uitgedokterd. Grote winst vormde echter het besluit om het toelaten van sportbonden en -organisaties ie verruimen men had het altijd al minder aanvaardbaar gevonden dat bonden werden geweigerd en vooral het instellen van een „Raad voor maatschappelijke begeleiding topsport". NSF soepeler bij toelaten nieuwe leden Dr. Wim van Zijll, algemeen secretaris in de N.S.F., zette in het kort nog eens uiteen wat de inhoud was van de nota, die een studiegroep omtrent deze begeleiding had ontworpen. De belangen van studie, beroep of gezin dienen altijd vóór de topsport te gaan; maatschappelijke begeleiding is verantwoord omdat het redelijk is dat de maatschappij iets terugdoet voor de tijd, inspanning en opofferingen, die de topsporter moet geven en zich dient te getroosten ten bate van ook de gemeenschap; het zwaartepunt van de begeleiding ligt bij de sportbonden. In de nota worden vijf categorieën aangegeven: scholieren, studenten, werkende jeugd, militairen en topsporters die reeds aan het maatschappelijk leven deelnemen. De „Raad" zal de kloof tussen het bereiken en top in de sport en het veroveren en maatschappelijke positie moeten overbruggen en deze Raad zal door N.O.C. en N.S.F. worden samengesteld. Geen steek verder Namens de Koninklijke Nederlandse Zwembond werd gesteld, dat in november eveneens reeds hierover was gesproken en dat derhalve een en een Icwart jaar voorbij was gegaan zonder steek verder te komen". De K.N.Z.B. opperde, dat de Raad zou worden gevormd uit een vertegenwoordiger van elke aangesloten sportbond met als vooraitter «en lid van het bestuur het -N.O.C. De Nederlandse Katholieke Sportfederatie stelde nbg eens nadrukkelijk, dat het tijdstip van begeleiding zo vroeg mogelijk dient te beginnen, op het moment dat de kandidaat voor een eerste selectie wordt uitgenodigd. Aad Oudt, voorzitter van het Comité Topsport (waarin verenigd de topsporters), vroeg of zijn groep ook inspraak kon krijgen. Dr. Wim van Zijll kon eenieder tevreden stellen en toen N.S.F.-voorzitter jhr. mr. Feith toezegde op de eerstvolgende ledenvergadering de namen van de leden bekend te zullen maken, knikte eenieder goedkeurend. Maar intussen was over het voorstel van de K.N.Z.B. (uit iedere bond een vertegenwoordiger) niet meer gerept en was dit dus geruisloos onder de tafel geschoven. Ledenbeleid Een ietwat wonderlijke gang van zaken ontstond ook bij het bespreken van het ledenbeleid. De N.S.F. wil AA-leden en A-leden. In de eerste groep de nationale sportbonden, aangesloten bij internationale sportfederaties en door deze voor hun tak van sport erkend als nationale autoriteit en voorts het N.O.C., de Nederlandse Culturele Sportbond, de Nederlandse Katholieke Sportfederatie en de Nederlandse Christelijke Sport Unie. Het stemrecht zou worden geregeld naar gelang het aantal leden. Alle andere bonden en organisaties zijn derhalve A-leden met altijd een stem, ongeacht het aantal leden. De heer Van Gooi van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond verhief zijn stem en stelde: „Wij met onze negentigduizend leden één enkele stem? Er zitten er in de AA-groep die veel minder leden hebben en ook een of zelfs meer stemmen". De N.K.S. vónd dat toelating tot de AA-groep niet mag afhangen van internationale erkenning. „Waarom dan niet de schaak- en dambond? Die zijn toch bij een internationale organisatie aangesloten? En mag men confessionele bonden het recht ontzeggen zich te bundelen?" Bijwagen Er ontstond verwarring. Vanachter de bestuurstafel verdedigde de heer Stapel (Ned. Cult. Sportbond) het minderheidsstandpunt in het bestuur Teammanager Wim Beers: „Gewoon keiharde business" (Van onze sportredactie) DEN HAAG Sinds enkele weken heeft Nederland nieuw nationaal racing team. En het is eigenlijk het eerst, dat er bij een dergelijk team pnur zakelijk wordt geredeneerd. „Gewoon keiharde business", zegt teammanager en mede-oprichter Wim Beers (40). „We hebben een duidelijke financiële regeling gemaakt, zodat alle teamleden weten waar an toe zijn. Dat geldt dus ook voor onze top- ïurs." Ex-coureur Wim Beers is erin geslaagd diverse topcoureurs, die vorig jaar nog als leden van verschillende teams streden om de nationale titels, te trekken. De oprichting van het Dutch National Racing Team is eigenlijk een voortvloeisel van twee initiatieven. Allereerst Wim Beers zelf, die aan het eind van het vorige seizoen besloot zijn racehelm definitief aan de kapstok te hangen en op dat besluit terugkwam, toen hij van Ford het bericht kreeg, dat oor het komende seizoen over een wagen kon beschikken. Een verleidelijk voorstel, dat Wim Beers natuurlijk niet wilde negeren. Hij vond, dat er gelijk maar een geheel nieuw Nederlands team moest komen en ging op stap om medewerkers te zoeken. Zo belandde hij j de Stichting Dutch National Team London-Sydney Marathon, waar men toevallig ook met plannen rondliep een racingteam te formeren. De doelstelling van het nieuwe team is kort gezegd: de Nederlandse autosport een injectie geven. Al het prijzengeld gaat naar de nieuwe stichting, die daar- talentvolle jonge rijders in het zadel wil helpen. Eventuele extra-fabrieksprijzen mogen de zelf houden. De successen in de diverse races zullen het dus moeten doen, ook al zegt Wim Beers voor zichtig: „Ik zie nog geen enkel teamlid een titel be halen". Tien coureurs De wagens, die worden beheerd en onderhouden door de stichting, hebben de officieel aan Nederland toe gewezen racekleur oranje met op de neus een rood- wit-blauwe band. Voorlopig zullen tien c het team rijden. In het A-team zitten onder meer Rob Slotemaker, Gijs van Lennep, Hans Koster, Freek Dudok van Heel, Henk van Zalinge (tevens hoofd technische dienst) en Nico Chiotakis. In het B-team rijden Ton Strous en Huub Vermeulen. Twee rijders in de standaard- toerwagenklasse moeten nog worden aangetrokken. Aan alle race-evenementen in Nederland zal worden deelgenomen. Het eerste optreden naar buiten vindt echter plaats in het buitenland, op 23 maart zal Gijs van Lennep het team vertegenwoordigen in Monza met een Porsche 1600-S. In principe staat het team open voor deelneming aan meerdere buitenlandse evenementen, maar dat is afhankelijk van de pres taties van de betrokken rijders. Nationale eer De stichting stelt zich op het standpunt, dat indien de beste twee rijders uit verschillende teams komen, die twee rijders dan ook samen moeten meedoen. En niet omwille van de eer van het team ccn tweede, minder sterke rijder laten meedoen. Want het gaat in zulke wedstrijden om de nationale eer. Een geluid dat lang niet gehoord is in de Nederlandse renners- wereld. De financiële basis van het nieuwe team is gelegd door een groot aantal sponsors, die kennelijk ook wel wat voelen voor de nieuwe harde lijn van Wim Beers, die het komende seizoen een interessante strijd verwacht om de nationale titels. (Van onze sportredactie) Jan Bazen, sprinter uit de school van Gerard Maarse. mag zich voor een jaar Nederlands militair schaatskam pioen noemen. Bazen was het al voor dat het eerste startschot op de lange afstand, de 3000 meter, had geklonken. Hij won de 500 meter in de goede tijd van 42.5 en schreef vervolgens de 1500 meter in 2.15.6 op zijn naam. Jan de Vries, die tweemaal zyn meer dere in Bazen had moeten erkennen, revancheerde zich in een nek-aan- nek-race op de 3000 meter met een schaatslengte voorsprong versloeg hij Bazen in 4.55.5. Het waren de enige hoogtepunten van deze kampioenschappen. Aan het lage peil was niet de Koninklijke Land macht schuldig, die zo attent was ge weest een voorselectie te houden. Wel de Koninklijke Marine en de Konink lijke Luchtmacht. Wie zich in staat voelde een baantje te trekken, kon zich onder vermelding van persoon lijke records opgeven. Reeds op de 500 meter bleken de op gegeven tijden bij lange na niet te corresponderen met de werkelijkheid. In een krabbeltempo gingen de „cracks" op zoek naar de finish, die vaak slechts na vallen op opstaan werd bereikt. De „vrije dag" voor de militairen blijft aanlokkelijk, maar de nationale kampioenschappen voor deze categorie zijn er niet mee gediend. Kreten, nota bene op de 500 meter, als „koffie en brood meenemen" waren schering Leen Pfrommer, sportofficier bij de KMA, heeft in „eigen huis" heel wat bij te schaven. Zege Duitse tafeltennissers KASSEL Het Westduitse tafeltennis- team heeft gisteren in Kassei met 43 van Zweden gewonnen in een wedstrijd voor het toernooi om de Europese be ker voor landenploegen. LONDEN De uitslagen van de gis teren gespeelde wedstrijden voor de eer ste divisie van de Engelse league zijn Coventry-Queens Park Rangers 50. Nottingham Forest-Leeds United 02. noemde de A-leden de bijwagen, die noodgedwongen achter de motorwagen (AA) moest aanrijden. Hij zag voorts niet in waarom in de N.S.F., dat tenslotte geen N.O.C. is, dat slechts een organisatie per tak van sport mag erkennen, niet meer dan motorsportbond of judobond mag zijn vertegenwoordigd. Medebestuurslid Frans Jutte (van de KJ4.A.U.) verdedigde het meerderheidsstandpunt in 't NSF-bestuur stelde, ietwat zwak, dat de AA-leden traditionele sportbonden zijn, die niet „bedolven" willen worden onder dissidente organisaties, waarmee bedoeld confessionele of maatschappelijke Kopstukken b\j de gisteravond gehouden spoedvergadering van semi-profclubs om te komen tot oprichting van voetballiga. Van links naar rechts: de heren F. van Zandvlie t (Feijenoord), D. Stoop D.W.Sen A. Schouten A. Molenaar (beiden A.Z. '67). AMSTERDAM Vertegenwoordigers van de verenigingen uit de eredivisie van het betaalde voetbal hebben gisteravond de contactvereniging, waarin alle betalende clubs zijn ver enigd, onveranderd in het leven gelaten. Katerdag: eindigde •en vergadering van deze contactverenijfog, die als werk geversorganisatie zal moeten onderhandelen met de KNVB en de Vereniging van Contractspelers (VVCS) over het nieuwe reglement betaald voetbal, zonder besluit, omdat in die bij eenkomst geen bereidheid bleek de clubs uit de eredivisie „zwaardere" stemmen toe te kennen dan de lager geklas seerde verenigingen. Do heer D. Stoop, voorzitter van DWS, kwam daarop met het plan, dat de eredivisieverenigingen een aparte liga zouden vormen, omdat de belangen van de hoogste verenigingen op •en geheel ander vlak liggen dan die van de kleinere clubs D» tijdbom von Stoop, die de oenheid in het betaalde voetbal leek te kunnen monteren, is nog niet gedemonteerd, maar het uurwerk is voorlopig teruggesteld. Dat was het belang rijkste resultaat van de vergadering, die de vertegenwoor digers van de eredivisieclubs gisteravond in het Havengebouw te Amsterdam hielden. Mr. B. van Vloten van AZ '67, die als voorzitter van het contactorgaan betaald-voetbalorganisaties (alle clubs dus) de vergadering voorzat, kreeg in het Havengebouw meer steun dan secretaris Stoop. Hij kon de vertegenwoordigers dan ook meedelen, dat hij uit berichten van lager spelende vereni gingen het idee had gekregen, dat men de topclubs meer stemmen wilde geven. Te ver Dat nu juist was zaterdag in de eerste vergadering te Utrecht het struikelblok geweest. De eredivisieclubs wilden voor ieder van hun verenigingen vier stemmen, drie voor de verenigingen uit de eerste divisie en twee voor de verenigingen uit de tweede divisie. De vergadering in Utrecht voelde meer voor een verhouding van 1-1-1. Maar de ingrijpende voorstellen van Stoop, die de impasse zouden moeten oplossen met twee werkgeversorganisaties en dus een breuk in het betaalde voetbal, gingen velen gisteravond te ver. Zaterdag zullen de clubs uit de eerste en tweede divisie op nieuw in eigen kring vergaderen, een week later zullen alle organisaties uit het betaalde voetbal weer bijeenkomen en dan zal moeten blijken of de eenheid in het betaalde voetbal gehandhaafd kan blijven. Tot die vergadering zal de heer Stoop, die van de topclubs gisteravond maar een zuinige steun kreeg, in de wachtkamer blijven zitten. organisaties,, die niet rechtstreeks met de sportbeoefening zijn betrokken Van discriminiatie was, volgens de heer Jutte, geen sprake. Ei van Columbus Het geheel dreigde te verzanden toen dr. Van Zijll, die altijd direct tot de kern doordringt, dit voorstel lanceerde: „Keur het instellen van AA- en A-groepen goed, maar verbiqd daaraan de restrictie dat er wijzigingen kunnen worden aangebracht in de samenstelling van de groepen zodat er ruimte blijft om bijvoorbeeld een lid van de A-groep alsnog in de AA-groep te plaatsen". Het was het ei van Columbus. Iedereen ging ermee akkoord, te meer omdat toegezegd werd, dat een ruimere procedure bij het toelaten van nieuwe leden zou worden gevolgd, zodat bijvoorbeeld de R.-K. Motorrijdersbond, die reeds driemaal is geweigerd, zich bij de N.S.F. zal kunnen aansluiten, evenals de denksporten. Met drieënzestig stemmen voor en negen tegen werd het ledenbeleid goedgekeurd. Tot de tegenstemmers behoorden de Nederlandse Cultuur Sportbond, het Nederlands Handbal Verbond, de Nederlandse Katholieke Sportfederatie, de Katholieke Dames Korfbalbond, de katholieke vereniging van leerkrachten in de lichamelijke opvoeding St.-Thomas van Aquino en de Nederlandse Politie Sportbond, waarvan de eerste drie in de AA-groep waren ingedeeld en de rest in rest in de A-groep. Met een inleiding van dr. J. L. de Jongste over doping, waarin hij terecht nogmaals het grote gevaar onderstreepte eveneens terecht, aandrong op voorlichting omtrent dit punt, werd de vergadering besloten. :t een verrassend slot want jhr. mr. Quarles van Ufford, voorzitter van de Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond, kon nog mededelen, dat de International Skating Union op het deze zomer te houden congres een „dopingclausule" zal emen. Schaatsers dus voortaan ook controle (Vin' onze sportredactie) ZEIST De eerfste stap op de weg naar een zo sterk mogelijk amateurelftal, dat Nederland moet vertegenwoor digen in de strijd om de Europa Cup voor landenteams, is gisteren op het KNVB-sportcentrum te Zeist gezet. De bondscoaches Georg Kessler, Siem Plooyer (zondagvoetbal) en Evert Sterk (de coach van de zaterdagspelers) fungeerden op een van de uitstekend bespeelbare velden als keurmeesters over 26 spelers van de in totaal 38 geselecteerden die in een testwedstrijd actief waren. Bij die 26 kandidaten bevonden zich veertien zondag amateurs en twaalf spelers uit de zaterdagcompetitie, een combinatie die uniek is. Ruim een jaar geleden is bij wijze in voorbereiding op de voorolympi- sche wedstrijden al eens schuchter geprobeerd tot een bundeling van krach ten te komen, maar het amateurelftal bleef louter uit zondagspelers bestaan. Daarnaast hield met het zaterdagelftal stand. „De samenwerking tussen de zaterdag- en de zondagselectie is nu gro ter dan ooit", aldus Plooyer, „ieder kan zijn ideeën naar voren brengen en daar wordt uiteraard ook rekening mee gehouden. Het is echter niet de eerste keer dat we zo'p grote selectiegroep heb ben. We werken al eens eerder met dan dertig spelers. Daar valt na tuurlijk vrij snel een aantal van af". In driemaal vijfendertig minuten kon den coaches en leden van de techni sche commissies een redelijk overzicht krijgen van het beschikbare materiaal. Na elke periode werden een viertal spelers gewisseld. „Ik vind dergelijke wedstrijden heel nuttig", zei Plooyer afloop, „je kunt een goed inzicht krij- in de individuele kwaliteiten van de jongens. Het is vrij snel te zien wie er niet in thuis horen. Ik realiseer me wel dat het moeilijk is om in de eerste en derde periode in actie te komen en in de tweede speeltijd stil te staan. Maar daar kiezen we dan ook de juiste man- Die „mannetjes" waren in dit geval de geroutineerden Cor Mel (DCG) en Cees de Vries (ZVV). Opvallend was het goede spel van de aanvoerder van de „witte" ploeg Henk Kiel van de zater dagvereniging Go Ahead uit Kampen. Kiel, die in de competitie al vijftien keer scoorde zorgde voor drie gave treffers. Bij het tweede doelpunt liet Kessler zelfs een complimentje horen. „Dat was een echte. Henk, nu nog eentje erbij, hoor", schalde zijn stem over het veld. (Van onze sportredactie) LEIDEN De heer Th. Brandt, de inspirator van de Leidse Krachtsport vereniging „De Spartaan" is er in het geheel niet mee ingenomen, dat de Koninklijke Nederlandse Krachtsport- bond enige tijd geleden haar plan heeft ..doorgedrukt" om de eersteklassers en tweedeklassers samen te voegen. Een plan, dat tegen de wens van de ver enigingen ingaat. Dat bleek zaterdag nog op de algemene vergadering van de Bond die in Breda werd gehouden. Alle clubs, uitgezonderd de zuidelijke verenigingen, stemden tegen het voorstel. De heer Brandt zit nu met de moei lijkheden. LKV de Spartaan organiseert op de zondagen 2 en 16 maart in de 5-Meihal in Leiden de Nèderlandse kam pioenschappen gewichtheffen, op 2 maart n met het middengewicht en op 16 maart in de lichtzwaar- en midden- zwaar-, zwaar- en superzwaargewicht- klasse. Voor die wedstrijden sloot de vrije in schrijving 27 januari. E kon slechts wor den ingeschreven in één klasse, had de bond bepaald. De heer Brandt: „Veel tweedeklassers, die vroeger bij de kam pioenschappen een kans hadden op een goede klassering hebben niet ingeschre ven. Tegen de eersteklassers hebben we toch geen kans, redeneerden ze. En daar hebben ae gelijk ki. Vroeger waren er Leidse club wil kampioenen bij de tweedeklassers 70 a 80 inschrijvin gen en bij de eersteklassers zo'n 50, nu zijn er in totaal slechts een kleine 80 deelnemers" De heer Brandt het het niet zo erg gevonden als juist zijn club, De Spaar- taan, waarvan hij ook trainer-coach is, niet de dupe was geworden van de maatregel. „Dat kan me een paar kam pioenen kosten", zegt hij een beetje ver ontwaardigd. ,.Ik kan natuurlijk alsnog de inschrijvers gaan splitsen in eerste en tweedeklassers, maar daar voei ik niets voor. Dat is mijn taak niet, dat doet de bond maar". Minimaal Nieuw bij de kampioenschappen is de papier- en superzwaargewichtklasse. De strijd in deze nieuwste klassen zal overi gens niet al te groot zijn, beter gezegd minimaal. In de papierklasse (tot 52 kilo) is Muijssenberg de enige inschrijver en in de superzwaargewichtklasse de Delftenaar Piet van der Kruk van de Haagse krachtsportvereniging Simson. In de bantam- en vedergewichtklasse zal er waarschijnlijk eveneens weinig strijd geleverd worden. Karei Urgert en J. Commers, beide van Simson Den Haag, zullen hun titel met weinig moeite kun nen prolongeren. In de middengewichtklasse kan het echter spannen. Titelhouder A. Bloe- mendaalmendaal (woonachtig in Duits land) zal het zwaar krijgen tegen J. Kohl (Helios Simpelveld), maar vooral tegen de Leidenaar Theo Sanders, die in de afgelopen maanden in officieuze wed strijden herhaaldelijk het Nederlands record heeft gebroken en zich 2 maart voor eigen publiek „waar" wil maken. Jaartjes tellen Zondag 16 maart krijgt de titelhouder in de lichtzwaargewichtklasse Arie var der Toorn (Simson, Den Haag) het moei lijk. De jaren gaan voor Van der Toorn tellen en daarom is Piet Strohlenberg (Helios, Simpelveld) favoriet. Joe van Dorp, Nederlandse record houder in het middenzwaargewicht met een totaal van 380 kilo, zal niet in deze klasse uitkomen. De Alkmaarder H. Janssens en d< Leidenaar Dick van 't Riet zijn erop ge brand het recordtotaal van de Hagenaar te overtreffen. Van Dorp is overgestapt naar de zwaargewichtklasse, waar hij alleen in de Arnhemmer D. Tussenbroek een tegenstander van betekenis heeft. Holl (UVS) tegenover stellen. Het meest op de voorgrond traden verder de jeugdige Karsten (Noordwijk) en be proefde krachten als Hoek (ZW), Leget (UVS) en Diepenveen (DOVO). Janne de Wit (ZW) Stelde wat teleur. Ook dit jaar zullen er nog twee ama- teurploegen naast elkaar uitkomen, het gecombineerde amateurelftal en het za terdagteam (zonder de „definitieven"). Het programma is nogal overladen. Uit eindelijk zullen achttien spelers over blijven voor de Europa-Cupwedstrijden. Daartoe is er op 3 maart (met 28 spe lers) nog een selectiewedstrijd. Op li maart volgt een oefenpartij tegen het (betaalde) Nederlandse elftal hier voor worden de namen na AjaxBenfi- ca bekendgemaakt en dan zijn er wekelijks trainingen in Zeist. Programma De eerste interlandontmoeting volgt op 2 april in Rotterdam tegen Finland, dat hier overwintert. De wedstrijden voor de Europese beker zijn vastge steld op 30 april (tegen Schotland in Leiden), 25 oktober (Wales uit), 12 no vember (Schotland uit) en 21 maart 1970 (Wales thuis). Daar tussendoor speelt men nog op Hemelvaartdag (15 mei) in Helsinki tegen Finland. Het zaterdagelftal komt dit waarschijnlijk voor het laatst uit in'het traditionele toernooi om de Coupe Fer- nand Chanelle met wedstrijden op 17 april tegen Frankrijk en op 17 mei in Wezep tegen België. Daarnaast is er nog eentournee naar Saarland. Hongaarse voetballer bij verstek veroordeeld BOEDAPEST De Hongaarse voet baller Zoltan Varga, die vlak voor het begin van het olympische voetbaltoer nooi uit het trainingskamp van het Hon gaarse elftal verdween en via Luik naar Berlijn vluchtte, is dinsdag voor een rechtbank in Boedapest bij verstek ver oordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar, omdat hij weigert naar zijn va derland terug te keren. De vrouw van Varga, die ook is gevlucht, kreeg voor hetzelfde delict twee jaar gevangenis straf. Zoltan Varga zal in het komen de seizoen naar alle waarschijnlijkheid voor HERTHA B en C uit Berlijn gaan spelen. W.k. ijshockey SKOPJE Zwitserland heeft de Neder landse ijshookeyploeg ln de tweede wed strijd van het wereldkampioenschap groep C gisteravond met 8—0 verslagen. Tussen standen: 2—a 3—0, 3—0. De Zwitsers wa ren. ondanks heftig verzet van de Neder landers. ver ln de meerderheid. Dat hef tige verzet leidde ertoe dat tien Neder landers in totaal twintig minuten op het strafbankje plaats moesten nemen. In groep C won voorts Japan met 11—1 van Denemarken (1—L 5—0. 6—0) en ver sloeg Hongarije met 53 (2—1, 2—2, 1—O) Bulgarije. In deze groep leidt Zwitserland met 4 punten voor Japan. Bulgarije, Ne derland en Hongarije, allen met 2 punten, en Denemarken met 0 punten.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9