kamsteeg mollig Voor de prijs van 'n kleine autoJa Ontspanningseiland in de Kagerplassen bij de Balgerij MORGENSTADSGEHOORZAAL FORD PAVILJOEN OEGSTGEEST LEIDERDORP OCCASION-CENTRUM Yoorschotens Chr. Y ocaal Ensemble concerteerde in Moeder Godskerk WOENSDAG 26 FEBRUARI 1969 DE LEIDSE COURANT De provincie heeft enige tijd geleden de hand kunnen leggen op enkele pacht- vrfle percelen hooiland, riet, bos- en hakhout, gelegen in de Kagerpolder on der de gemeente Alkemade, groot 3.53.50 ha. De/.e aankoop, gefinancierd uit het door Prov. Staten heachikbaargestelde krediet voor aankopen van onroerende goederen ten behoeve van of in verband met recreatieve doeleinden, is geschied, om daarmede te komen tot een eerste openstellen van de oevers van de Kager plassen voor recreatieve doeleinden. De globale uitwerking van de plannen voor dit terrein is thans zo ver gevor derd, dat zij Ged. St. deze ter goedkeu ring kunnen voorleggen met het voor stel voor de uitvoering hiervan het ver eiste krediet beschikbaar te stellen. Een echt eiland Het Is de bedoeling dat het onder havige terrein, een eiland, ter beschik king komt als een „pied a terre" voor de watersportbeoefenaars. Het is dan ook vanaf het land niet bereikbaar gemaakt. Bij onderzoek is gebleken, dat de 51 km oeverlengte van de Kagerplassen vrijwel niet openbaar toegankelijk zijn. I In het onderhavige plan is mede ge tracht zoveel mogelijk aan de behoefte aan aanlegplaatsen- te voldoen; het is er op gericht zo veel mogelijk aanleg- i gelegenheid te scheppen en de water sportbeoefenaars genoeg ruimte te bie den om een korte tijd op het land te ver toeven. Het terrein is gelegen aan de Kever, op de hoek van de Balgerij. De zuidoever, die van de heersende zuid-westen win den het meest te verduren heeft, zal een brede rug vormen. De hier nog aan wezige rietbegroeiing zal beschermd en bijgeplant moeten worden. Aan de lij zijde van deze rug is 560 m oeverlengte als binnenrand geprojecteerd om te kun- I nen aanleggen. De meest gebruikte in gang zal die aan de Balgerijkant zijn. Nieuwe rijksweg no. 11 (gedeelte Leiden- Bodegraven) zeker niet vóór 1980 gereed B Vóór 1980 zal de nieuwe rijksweg num- i mer 11, voor wat betreft het gedeelte Leiden-Bodegraven, niet gereed zijn. I Het college van b. en w. van Alphen I a. d. Rijn, door welke gemeente deze I weg geprojecteerd ligt, heeft aan 'de Iraad medegedeeld, dat uit een bespre king met de hoofdingenieur-directeur van het arrondissement Den Haag de Rijkswaterstaat gebleken is, dat de nieuwe rijksweg zeker niet eerder mag verwachten, buitengewone omstan digheden daargelaten. TER AAR Gewestelijke kampioenschappen op de schaats Doordat het natuurijs ontbreekt, zul len, evenals vorig de gewestelijke kam pioenschappen voor Zuid Holland op de schaats, ook dit jaar gehouden worden op de kunstijsbaan in Heerenveen op vijf en twaalf maart. Op vijf maart komen de B-junioren bij de meisjes en jongens voor de lange baan en alle categoriën korte baan aan de start. Op die dag worden tevens de selecties gedaan voor de junioren die op zes maart zullen uitkomen voor de Nederlandse kampioenschappen korte- baan, eveneens in Heerenveen. Op twaalf maart verschijnen aan de start de A-junioren meisjes en jongens voor de langebaanwedstrijden en de se nioren dames en heren. Omdat deze wedstrijden in Heerenveen moeten plaats vinden organiseert het gewestelijk bestuur reizen per touring car naar deze kampioenschappen. Op gave voor deelname hieraan moeten voor een maart worden gedaan bij de heer Th. A. Hijdra, Langeraarseweg 61, telefoon 01722-134. De huisvesting vindt plaats in de jeugdherberg te Grouw. Deze is ruim genoeg om naar binnen te kunnen laveren, maar toch zo smal, dat de kracht van de binnenrollende gol ven bij oostenwind zoveel mogelijk ge broken wordt. Rekening houdend met het aantrek kelijke uitzicht op de fraai gerestaureer de wipmolen, is de beplanting gecon centreerd aan de zuid-westkant en de zuidkant. Zij zal voor de nodige beschut ting zorgen, zonder dat zij zich te veel in het open landschap opdringt. Tenslotte is op een zo intensief te ge bruiken terrein een toiletgebouwtje nood zakelijk. De afvalstoffen zullen niet op de omringende wateren kunnen worden geloosd, doch moeten worden verzameld en geregeld worden afgevoerd naar één der rioolwaterzuiveringsinstallaties in de omgeving. Het plan wordt begroot op: kosten grondaankoop (incl. bijkomende kosten) 71.766,80 inrichtingskosten incl. toiletgebouw) 220.000, 291.766,81 Tweede nachtvoettocht door Bollenstreek met als thema: „Lief zijn of ruzie" Op de Voettocht Bollenstreek, die vorig jaar voor het eerst werd gehou den en 500 deelnemers telde, zijn zulke waardevolle reacties binnengekomen, dat dit een aansporing is geweest dit jaar weer zo'n nachtelijke gespreks- tocht te organiseren. De jongeren van de St.-Victorparochie in Noordwijker- hout trekken er nu in de nacht van zaterdag op zondag 22-23 maart op uit met als gespreksthema „Lief zijn of ruzie." Overal waar mensen leven en wer ken bestaaft de kans, dat er zich bot singen en conflicten voordoen. Voor al in tijden van grote veranderingen. Je hoort van protesten tegen bestaande toestanden in gezinnen, kerken, poli tieke partijen enz. Staan de altijd voor de keuze tussen een fikse ruzie een kwasie „verdraagzaamheid"? Cursussen voor Amateurtoneel Behalve Detlev Pols, die een oriënta tietoneelcursus zal verzorgen, heeft het Leids Centrum voor Amateurtoneel ook Marijke Stuyf kunnen aantrekken vooi het geven van een serie lessen in be wegingsleer. Zij geeft in totaal vier les- r de amateurtoneel spelers worden gegeven in het Micro theater „Imperium" aan de Vestestraat in Leiden. Wanneer is het de moeite waard om een conflict te riskeren, desnoods wan neer dan de onderlinge liefde en een heid wordt bedregid? Hierover hopen de jongeren onderweg van gedach ten te wisselen. De jongeren komen om 21.00 uur bijeen in de hal van de heer Q. Pen- nings. Daar vindt naast de eucharistie viering en broodmaaltijd een inleiding op het gespreksthema plaats, waarna men langs vier verschillende routes van ongeveer 10-12 km het gesprek voortzet. De inschrijving staat open voor jon geren vanaf 17 jaar en kan plaats vinden vanaf 1 t/m 13 maart bij de verschillende kontaktadressen in de Bollenstreek (zie affiches). Voor na dere informaties over de „Voettocht Bollenstreek" kan men zich wenden tot: M Jagerman, St.-Victorlaan 1 te Noordwij kerhout, Tel. 02533-2297. Van „Zwemstichting" naar „Zwemvereniging" in Voorhout In Voorhout doet men al een paar jaar met groot enthousiasme aan de zwemsport. Merendeels kinderen, maar ook enkele groten. Meer dan 200 be haalden reeds een zwemdiploma. Het bestuur van deze zwemstichting ziet zich al geruime tijd, o.a. door het groot enthousiasme van de deelnemers, voor een probleem gesteld, namelijk dat men ook wil gaan deelnemen aan zwem wedstrijden. Maar dat kon men niet als Stichting, echter wel als zwemvereni ging. Zo gaat het gebeuren, dat op za terdag 2 maart, des namiddags twee uur in de grote zaal van het parochie huis een zwemvereniging zal worden opgericht. Het bestuur is blij dat dit gaat ge beuren. want dan kan men zich ook aansluiten bij de KNZB. De kinderen zullen bij deze oprichting aanwezig zijn. Samen zal men de naam van de vereniging kiezen. Daarna zul len de kinderen aan een grote speur tocht met onbekende bestemming deel- ;n, die gebaseerd zal zijn op het Zij zullen daar om vier uur arriveren. Vervolgens zal de vlag den geheaen als officieel teken var richting. De kinderen kunnen prijsjes winnen en krijgen een frisdrank. Het nieuwe zwembestuur presenteert zich als volgt: de heer A. J. de Jong en de dames F. S. L. Zwetsloot-Beijk; M. A. N. van Leeuwen-v. d. Nieuwendfjk en C. G. v. d. Lans-Warmerdam, en ir. E. van Geldermalsen-de Jongh. De jaarvergadering van de Katholie ke Vrouwenbeweging Voorhout, gehou den in „De Bonte Koe", had dit keer, ondanks het gezellig kienen na het of ficiële gedeelte, minder belangstelling dan men gewend is. Er waren echter nog al wat excuses in verband met een paar belangrijke gebeurtenissen elders. Presidente mevrouw Marijt-Ruyg heette welkom. Het bleek dat het moei lijk was een secretaresse aan te trekken in de vacature mevrouw v. d. Nieuwen- dijk. De vereniging telt nu meer dan 140 leden. Meerdere dames van de ie- denwerfaktie kregen presentjes voor hun werk. Mevrouw Bel-Bax bleek in het afge lopen jaar veel financiën te hebben om- In plaats van in een kleine, nieuwe auto' zo'n voortreffelijke, grote VW 1600. Alleen aan de pr^js kunt u zien, dat het een gebruikte auto is. Bij KAMSTEEG in eigen exploitatie bereden en onderhouden. Weinig bereden. Volledig gekeurd, veilig en gegarandeerd. Betrouwbaar als 'n kever en al even goedkoop in het onderhoud. Met eenzelfde hoge inruilwaarde. Alleen groter, sneller, nog meer com fort biedend. Wij noemen er hier enkele. Kom kijken. Maak een testrit!! FASTBACK '66 wit, 38.000 km, schuif dak •65, beige, 50.000 km VARIANT '67, wit, 40.000 km, schuifdak '68, rood, 17.000 km, met radio '68, groen, 21.000 km, met radio '66, groen/wit, 52.000 km, de Luxe '68, wit, 31.000 km, Automatic '67, rood, 76.000 km, de Luxe PONTON '67, rood, 34.000 km. de Luxe met radio '67, rood 60.000 km, met radio le aanbet. 1425.— 1310.— 1610.— 1690.— 1690.— 1490.— 1750.— 1460.— 1560.— 1 1810.— Geversstraat 39 Tel. 01710 - 51949 v. d. Valk Boumanweg 2 Tel. 01710 - 42041 Nationaal Muziekconcours in Hillegom Zaterdag 8 maart wordt klokslag 12.00 u. een Nationaal Muziekconcours geopend in concertzaal „Flora" te Hil legom. Tot heden zijn er 44 inschrij vingen binnengekomen, vanuit de Bol lenstreek, maar ook uit Tilburg, Heyt- huyzen (L.), Amersfoort, Alphen a/d Rijn, Barneveld, Zeist. Er schreven accordeon-, harmonie- en fanfaregezel schappen in met drumbands, doch ook koren en solisten op gitaar, hoorn, trompet, drummers en zeer vele vo cale solisten. Muzikaal adviseuse is mej. Betsy Camphorst-van Marsbergen. De jury bestaat uit de heren Albert van der Feijl, Gerard Boer en Otto de VaaL „CRESCENDO" CONCERTEERT Vrijdag 28 februari geeft de r.k. harmonie „Crescendo" om 20.00 uur de jaarlijkse uitvoering in concertzaal „Flora". Dirigent is de heer Albert Meij, lid der K.M.K. Vooraf treedt de drumband onder leiding van de heer W. Driesen op, o.a. met werken als de Schotse marsen, Uditus Viribus van M. Schedder en van W. B. Driesen Bloemententoonstelling in Tuinbouwschool ,,De Gele Narcis." De Harmonie brengt werken van Fr. von Suppe; de sym- honie in een bewerking van L. E. Ja- din,, van H. van Lijnschoten, diens „Vastenavond Muziek" en Vaderlandse Rhapsodie. Van Meindert Boekei voert Crescendo de 4-delige Valerius Suite uit en het programma wordt besloten met de mars ..Rimballzelli". Na afloop is er een gezellig samenzijn m.m.v. het dansorkest „The Hooligan's". UITVOERING MUZIEKSCHOOL „VAN ROODE" In „Flora" verzamelden zich zondag avond trotse ouders en familieleden van de muzikale kinderen van Hillegom, die wilden laten zien, wat ze in vele uren studie op les en thuis al hadden bereikt. Mej. Van Roode had hun muziekstukjes in een verhaaltje verwerkt en zo werd het dus geen stijve beweging van „ieder op zijn beurt een stukje". In het eerste gedeelte kwam vooral de piano aan bod en als solist of ook quatre-mains spe lend deden de leerlingetjes erg hun best vlot en foutloos te spelen. Sommige had den last van plankenkoorts en er rolden wel eens een paar nootjes onder de pia no, maar daar kwam het minder op aan. Na de pauze kwamen de groteren voor het voetlicht. Grappig waren de ballet stukjes. Goed was Jacob Hordijk als gitaarsolist. Na afloop van de show moest de hele groep op de foto, met de dames Van Roode en daarna werd het sein gegeven de stoelen op te ruimen en van de zaal een dansvloer te maken. Kees Weijers speelde met zijn bandje, waarin Inke Berbee piano speelde. Ron Nieuwenhuizen gitaar, Kees zelf accor deon en Jeannette van Haaster een beet je aan Ria Valk deed denken. Al met het eerste nummer kwam de stemming erin, werd er in de zaal meegezongen en zo werd het tot sluitingstijd ook verder een allergenoeglijkste avond. bloemen en planten. De foto Het Gas- en Watervoorzieningsbe- drijf voor de Bloembollenstreek komt vrijdagmiddag 28 februari n.m. 16.30 uur onder voorzitterschap van de heer J. Ch. I. van Niekerk, burgemeester van Hillegom. ten raadhuize van Hil legom, bijeen. De begrotingen 1967 en 1968 dienen te worden gewijzigd, daar deze destijds zijn samengesteld uitgaan de van de begroting 1966 der drie voormalige afzonderlijke bedrijven. Voorts zal de begroting 1969 worden Christelijk Vocaal Ensemble o.l.v. Louis van Wijngaarden een concert in de Moeder Godskerk, ook wel genaamd Boschgeestkerk. Als vocale solisten werkten mede Ank Reinders, sopraan en Ruud v. d. Meer, bariton. Het clave- cimbel werd bespeeld door Gerard Ak kerhuis en het begeleidend orkest was Het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Hol land. Het was een goede keuze om de Moeder Godskerk voor dit concert in te schakelen inplaats van de oude dorps kerk, omdat nu meer muziekliefhebbers toegang konden krijgen. Het programma vermeldde werken van Buxtehude, J. S. Bach en Joh. Brahms. De sopraan en bariton zongen de dialoog van Buxtehude „Erbarme doch mein, o Herre Gott" waarbij het koor aansloot met een koraal. Het werk op zichzelf scheen niet erg belangrijk, maar dat lag aan de uitvoering, want ook van Buxtehude kan muziek gemaakt worden. Het zou subtieler uitgevoerd kunnen worden, vooral door het orkest. Heel mooi was de cantate no. 84 „Ich bin vergnügt mit meinem Glücke" van J. S. Bach. Deze cantate werd ter gele genheid van de zevende zondag na Pasen geschreven. De sopraan Ank Reinders viel op in de prachtige aria „Ich esse mit Freuden weniges Brot". Hier werkte het orkest bijzonder mooi illustrerend tegen de sopraanstem. wijze „Ein Deutsches Requiem" van Joh. Brahms uitgevoerd. Dit Requiem bestaat uit zeven delen. Inplaats van de klassieke latljnse tekst had Brahms ze ven bijbelteksten gebruikt.. Het requiem is ontstaan bij het vijfde deel „Ihr habt nun Traurigkeit" na het overlijden van zijn moeder. Daarna componeerde Brahms pas de andere zes delen. Het vijfde deel is speciaal voor de sopraan geschreven met het koor als achter- Ank Reinders heeft deze solo zeer gevoelvol en met groot besef voor de inhoud gezongen. Zij heeft een prachtige heldere metaalachtige stem, die aan de woorden geestelijke verstaanbaarheid meegaf. In het derde en zesde deel hoorden wij de bariton Ruud v. d. Meer. H\j heeft een behoorlijk volume, maar kon toch geen grote draagkracht geven aan de inhoud. Het werk is zeer moeilijk voor koor uit te voeren en vereist wel doorzettingsvermogen van de koorleden. Zo nu en dan waren er enkele minder mooie inzetten en in het hoge register was de toon niet altijd even mooi, maar een compliment voor de dirigent die het geheel toch een waardige uitvoering gaf. Vooral moeten wij prijzen de fuga in het zesde deel. Het slotkoor klonk zeer indrukwekkend en in de juiste sfeer werd dit concert besloten. Het orkest sloot zich over het alge meen goed bij het koor aan. Gerard Akkerhuis was zeker een betrouwbare steun aan het clavecimbel. Voorschotens christelijk vocaal en semble kan ook dit jaar weer terugzien op een geslaagd concert. THEO TEN HOOVEN Bezichtiging van gerestaureerde Hooglandse kerk Het koorgedeelte'van de Hooglandse Kerk is fraai gerestaureerd. Zondags worden in dit gedeelte van de kerk diensten gehouden. In de markt-stand van dommee P. L. Schoonheim en pater C. Matthee a.s. zaterdag aan de Hooglandse Kerkgracht wordt o.a. de uitnodiging aangebracht: 's middags tussen drie en vier uur kan men tegen een kleine vrijwillige bijdrage voor de restauratie het koorgedeelte van de Hooglandse Kerk bezichtigen. De in gang hiervoor is gelegen aan de Mid delweg naast de kosterswoning tegen over de Hooglandsekerkkoorsteeg. gezet". Gelukkig bleef er nog een aar dig saldo over. Mevrouw Spelier-DuiJndam wordt wljk- leidster. Zij was niet aanwezig wegens een opgelopen blessure door de glad heid. De dames Marijt-Ruyg en Bal-Bax werden met grote Instemming en onder applaus herkozen ln het bestuur. De presidente maakte nog bekend dat er goede hoop was weer spoedig een „echte secretaresse in het bestuur te verkrij gen. Een opwekking volgde nog om deel te nemen aan de vrouwenwereldgebeds- samenkomst welke op vrijdag 7 maart des avonds om half acht zal worden gehouden in de N.H. Kerk voor alle vrouwen van Voorhout. Na de koffie gingen de dames een gezellig spel kienen om leuke prijzen. WASSENAAR FOTO'S VAN JAN STEGEMAN IN OPENBARE BIBLIOTHEEK Van 1 tot en met 28 maart zal in de Openbare Bibliotheek aan de Luifel- baan een tentoonstelling worden gehou den van foto's van de Wassenaarse foto graaf en typografisch ontwerper Jan Stegeman. Er zullen enkele tientallen foto's worden geexposeerd, waarvan een gedeelte la gemaakt ln Wassenaar en directe omgeving en een deel in Ame rika. Op donderdagavond 6 maart zal Jan Stegeman vanaf 8 uur een serie artis tieke dia's vertonen uit Amerika, Frank rijk, Griekenland en Nederland, waar* over na de pauze een discussie zal wor den gehouden. De fototentoonstelling wordt zater dag 1 maart om 1 uur geopend door dc Leidse socioloog prof. dr. H. Phillpsen. In gebouw „Het Oude Hoekje" aan het Plein, waarin de UW en de Katholieke Bejaardensocieteit gezamelijke bejaar densamenkomsten organiseren zal vrij dagmiddag 28 februari om 2 uur een bil jartwedstrijd worden gehouden voor ou deren. Het inleggeld bedraagt 0.25. Al le oudere biljarters zijn welkom. Geboren: Marcel P. z.v. PP. Jager en I. Goor; Marcel C. J. z.v. C. A. J. P. Slats en J. M. S. Zonneveld; Wilhelmina P. d.v. J. J. van Son en S. M. van Rijswijk; Remco S. z.v. J. Muusz en M. J. J. van den Berghen; Arend J. P. z.v. J. Rodenburg en S. M. L. van der Marei; Erwin F. J. z.v. J. C. F. M. van Erve en M. E. W. J. van Gooi; Marls E. d.v. C. M. A. van den Barselaar en L. Smittenaar. Ondertrouwd: H. A. Thiemann en E. G. M. Goor; F. C. Renes (Den Haag) en Y. L. van Leeuwen; J. P. M. Korte- kaas en C. S. M. van Rossum; L A. de Vries en E. Flemming (Den Haag)| P. L. Heil (Heemstede) en M. 3. van den Bergh; A. H. Ammerlaan (Den Haag) en M. J. Borsboom; J. H. van der Steen (Leiden) en J. Bunschoten. Getrouwd: C. J. M. van Wissen en J. M. Jansen; M. E. G, Grote en V. M, Bakker. Overfed^: K^el H. Tissen. 58 Jri Wed. A. Sandberg-Gestnian, 74 jr; X van der Heul, geb. Paans, 42 jr; Leen- dert M. Noordover, 36 jr; P. Brouwer, geb. Koenen, 86 jr; Jacobus Cossee, 72 Jr; Wed. J. C. Plat-Konings, 67 jr. Cafébezoek speelde bouwvakker parten: f 200 boete De- officier van justitie vermoedde, dat een 2Jt-jarige bouwvakarbeider uit Al phen aan den Rijn alle reden had, om na de aanrijding welke hij met de door hem bestuurde auto had veroorzaakt, er snel vandoor te gaan. „Wanneer ik zo het lijstje eens bekijk welke café'8 door u zijn bezocht, dan is het niet zo onwaarschijnlijkdat u niet meer in staat was een auto naar be horen te besturen. Onder dergelijke om standigheden zijn er meer autobestuur ders die het dan verstandiger vinden er snel vandoor te gaan en thuis onder da xvol te kruipen". Dit laatste had verdachte dan niet ge daan, maar hij had wel meegedeeld, at hij op weg naar huis „om van de schrik te bekomen" ln een café drie cognacjes had gedronken. „Toen zal het wel helemaal mis zijn ge weest", opperde de rechter. Verdachte was op de Nieuwkoopseweg tegen een geparkeerde auto gereden. HQ stopte even, zo hadden getuigen gecon stateerd, maar ging er meteen weer van door. „Ik was erg geschrokken", gaf verdachte als verklaring. „Dat kan best zijn, doch na de drie cognacjes had u beter de politie kunnen waarschuwen", oordeelde de rechter. De officier van justitie vond het een ergerlijke manier om een ander met de schade te laten zitten. „Wanneer u dat overkwam, zo u het ook niet leuk vin- veronderstelde hfl. De eis luidde 200,- boete en zes maanden ontzegging m de rijbevoegdheid. De rechter veroordeelde conform Noordwijkerhout, 25-2-1969 IJS EN SNEEUW In de gemeenteraadsvergadering in Voorhout gehouden sprak de heer L. R. van Vliet alle lof uit aan de mannen van Gemeentewerken. Door de glad- heidsbestrijding en het sneeuwvrij ma ken van wegen in de gemeente. Wij zien, aldus spreker, Voorhout in de ge hele omgeving aan de top staan. Dan ia de heer v. Vliet met de gladheid zeker niet buiten de gemeente geweest van wege de gladheid. Ikzelf woon op de grens van de gemeenten Noordwijk en Noordwijkerhout, waar de mannen van Gemeentewerken van genoemde ge meenten niet alleen in de avond- en morgenuren ondanks de kou werkten, maar ook nachts. De wegen in belde gemeenten verkeerden de gehele winter in prima staat. Een woord van hulde ia hier ook zeker op zQn plaats. Een abonné uit Noordwijkerhout

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3