SCHEURING IN HET VOLKSFRONT Arabieren hopen op joodse „revolutie" ZIJ heeft een wit voetje bij de schoenfabrikant Meer schuldig dan El Fatah? Nixon spreekt met Wilson en Heath Israëlische aanval op Syrië niet consequent OPSTAND NODIG TEGEN ZIONISME Zeer weinig demonstranten Bezetting van Maagdenhuis afgelast Rechtzaak verkeerde infuusstof Stewart: Parijs had verslag over De Gaulle goedgekeurd Mgr. Huibers uit ziekenhuis Eisenhower goed vooi uit jy[an verdacht DINSDAG 25 FEBRUARI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 ("Ton onae correspondent David Hirst) BEIROET. Israël heeft giste ren de eerste grote aanval op Syrië sinds de juni-oorlog uitge voerd. Dit is de represaillemaat regel (of de eerste aflevering daarvan) die zeer waarschijnlijk was geworden na de affaire op het vliegveld van Zurich en die zeker was geworden na de explosie in een supermarket in Jeruzalem. Volgens Israël waren de twee bases van El Fatah de doelwitten. De Syriërs zeggen, dat Israël alleen niet-militaire doelen heeft getroffen waarbij twintig mensen gewond werden. Verder zouden Syrische gevechtstoestellen de Israëlische Mirages verdreven hebben in een twee uur durend gevecht, waarin drie Israë lische en twee Syrische toestellen neer geschoten werden. Volgens neutrale bronnen zou een aantal burgers, onder wie reizigers, ge dood of gewond zijn, maar eiste de aanval zwar etol van de guerrilastrijders in hun belangrijkste kamp in Al Ham- Het was al lang waarschijnlijk, dat Israël er deze keer over dacht direct maatregelen te nemen tegen diegenen die méér dan de regeringen, werkelijk schuldig zijn: de guerrillastrijders zelf. Maar toch is Israël hierin niet helemaal consequent geweest, omdat het El Fatah uitgezocht heeft voor deze strafmaat regel, eerder dan het Volksfront voor de bevrijding van Palestina, dat ver klaard heeft verantwoordelijk te zijn voor zowel de aanval in Zurich als de explosie in Jeruzalem. Een reden hiervoor is misschien wel dat Yafar Arafat, de leider van El Fatah, op het ogenblik een bezoek aan Syrië brengt. Omdat hij er trots op gaat dat hij op dezelfde manier als zijn mannen leeft, kan men er wel zeker van zijn, dat hij tijdens de aanval op één van de bases was, misschien wel de basis die door Israël beschreven wordt als het (ADVERTENTIE) m. In zijn tweede reportage over EI Fatah, samen met andere verzetsorganisaties verenigd in de Palestijnse nationale raad, waarin El Fatah ove rigens de boventoon voert, beschrijft Walter Schwarz de doelstellingen van de organisatie, foals deze met de mond beleden worden. El Fatah wil zich niet verward zien met het Volksfront voor de bevrijding van Palestina, dat niet in de nationale raad is vertegenwoordigt, dat pleit voor de ver nietiging van Israël en dat hoewel onbewezen zich verantwoordelijk stelt voor de aanslagen op vliegtuigen van El Al. El Fatah zegt zijn vijf duizend vrijwilligers te gebruiken tegen uitsluitend militaire doelen. (Van i speciale verslaggever Walter Schwarz) AMMAN Wat EI Fatah, de militante groep Ara bieren, hoopt te bereiken, is niet gebaseerd op de intensiviteit waarmee men op het ogenblik de acties tegen Israël richt, maar op een trapsgewijs opvoeren van de oorlog. De bedoeling daarvan is voldoende onzekerheid te scheppen om het bewind in Tel Aviv te verzwakken en andersdenkenden op die manier ertoe te brengen van binnenuit in opstand te komen tegen het „zionisme". Hiervoor wordt veel vertrou wen gesteld in de joden van Arabische afkomst, die meer dan de helft van de joodse bevolking uitmaken, maar vooralsnog weinig politieke macht hebben. De theorie berust op de hoop, dat Israël de „zionisti sche faze" te boven zal komen en dat er een om wenteling in de immigratiepolitiek zal plaatsvinden, die misschien te vergelijken zal zijn met die op het ogenblik in Engeland plaatsvindt. „De joden zullen uiteindelijk samen met ons vechten." Dit is het meest ambitieuze onderdeel van het pro gramma van El Fatah. Bij hun dagelijkse uitzen dingen is er een programma in het Hebreeuws, met boodschappen gericht aan „onze broeders". Het secretariaat in Amman heeft een eigen veiligheids dienst en de bezoekers wordt verzocht twee foto's in te leveren en identiteitspapieren in te vullen. Op mijn formulier vulde ik onder „godsdienst" „joods" in. Toch mocht ik met de andere journalisten mee bij discussies, die niet opgetekend mochten worden én die tot diep in de nacht doorgingen. Verwachten ze werkelijk, dat Israël er ooit toe zal Runnen komen een bi-nationale staat te accepteren? Hun man In Caïro gaf toe, dat, voordat dit kon ge beuren, een revolutie zou moeten plaatsvinden, zowel onder de joden als de Arabieren. „In de eerste plaats hebben we meer democratische regeringen nodig. En wij moeten laten zien, dat we zulke problemen als die van de Koerden in Irak kunnen oplossen." Deze woordvoerder was duidelijk een liberaal democraat. We vinden ook andere stromingen binnen de beweging van de fedayeen. Het volksfront voor de bevrijding van Palestina hoewel binnen deze be weging twee stromingen bestaan, de trotskisten en de leninisten heeft de Palestijnse conferentie geboycot, die Arafat tot voorzitter koos, en houdt zich afzijdig van de belangrijkste dingen die de beweging doet. Zelfs binnen El Fatah vinden we nuancever schillen. Een van de leiders in Amman deed alle mogelijke moeite om er de nadruk op te leggen, dat in dit stadium de ideologie op de achtergrond ge houden diende te worden. Maar de termen „juiste houding" en „wetenschappe lijke benadering", die hij voortdurend gebruikte, suggereerden een marxistische opleiding. Veel in het programma en in de organisatie van El Fatah doet dit ook, zoals bijvoorbeeld „revolutionaire voorhoede" en de verdeling van de revolutie in „stadia". Maar om de kampementen te zien en werd ik toegelaten dit alles wordt zorgvuldig op de achtergrond ge houden. Men moet tenslotte aan de miljonairs in Koeweit denken. De leden van El Fatah houden vol, dat hun aanvallen in Israël alleen gericht zijn op militaire doelwitten. „Er is zo veel drukte gemaakt over die schoolbus, die op een mijn liep alsof we opzettelijk kinderen wilden doden en alsof er geen kinderen worden gedood bij Israëlische represailleaanvallen." Maar ze geven toe, dat er uitzonderingen zijn. De recente bomaanvallen op Jeruzalem en Tel Aviv waren be doeld als een bewuste waarschuwing aan de Israëli's zich niet te bemoeien met Arabische burgers. We hebben in onze uitzendingen duidelijk gemaakt, dat we het niet zouden tolereren als er massa-arrestaties zonder vorm van proces zouden plaatsvinden of als er Arabieren geslagen of gedood zouden worden. De nadelen van zo'n beleid liggen voor de hand. Isra ëlische veiligheidsmaatregelen treffen ook burgers, „onschuldig" of niet. Vergeldingsacties tegen Isra ëlische burgers kunnen alleen maar als resultaat opleveren, dat de hoop van El Fatah om de Israëli's voor zich te winnen, meer dan ooit ijdel zal blijken Maar ze ontlenen hoop aan de Vietkong. „Na alles was er is gebeurd zit de NLF toch aan een tafel met Saigon. Wij zullen ook eens samen met de Israëli's samen aan een tafel zitten." (Copyright The Guardian) hoofdkwartier en het logistiek en orga nisatorisch centrum van El Fatah voor Syrië en de Libanon. Totdat Arafat weer verschijnt, zal men bezorgd zijn over zijn lot. „Vredelievend" De Syrische neo-Baathisten zijn er op opmerkelijke wijze in geslaagd om zonder ernstige fouten te begaan hun huichelachtige betrekkingen van rta de oorlog met de Palestijnse guerrilastrij ders in stand te houden. Vóór de oorlog behandelden ze El Fatah met neerbuigende minzaamheid, waarbij ze grote risico's namen en waar door de juni-oorlog in beweging werd gezet. Na de oorlog zijn zé, hoewel ze elk compromis afwezen, in feite één van de meest vredelievende Arabische regi mes geweest. Een reden waarom ze dit konden doen was de overeenkomst, die ze gesloten blijken te ^Wbbén^me?- él Fatah, waarbij besloten werd, dat zij de opleiding zouden verzorgen in ruil voor een belofte van El Fatah om eerder Jordaans dan Syrisch grondgebied te gebruiken voor aanvallen tegen Israël. Daardoor werden de hoogten van Golan de rustigste grens van Israël. De LONDEN (AP) President Nixon is in een ontspannen stemming begonnen un de derde dag van zijn Europese reis. Nadat hij vanmorgen de Engelse conservatieve leider Edward Heath had ontvangen, heeft hij zijn besprekingen met premier Wilson voortgezet. Door een mistig Londen reed de Amerikaanse pre sident van het Claridgehotel naar de ambtswoning van de Engelse premier, Downingstreet 10. Daar werken de besprekingen hervat die gisteravond op het landgoed van de Engelse premier, Chequers, waren be gonnen direct na aankomst van presi dent Nixon in Londen. De Londense politie was weer in actie tegen de dreiging van demonstraties. Bij Downingstreet en White Hall wer- AMSTERDAM (ANP) „Onder de druk van politiegeweld". zo heeft de ASVA gisteravond officieel meegedeeld. „i« de studentenvereniging bereid af te zien van de voorgenomen bezetting van het Maagdenhuis. „De Asva is niet geneigd tot een confrontatie met de po litie", zo staat er in een ter elfder den uitgebreide politieversterkingen in gereedheid gehouden. Politie te paard was gestationeerd op de binnenhof van het ministerie van Buitenlandse Za- Vietnambetogers hadden voorspeld dat Nixon een „warm onthaal" zou wor den bereid in de Engelse hoofdstad, door zeker 60.000 demonstranten. Maandag avond bleken dat er minder dan 200, van wie er enkelen na schermutselingen door de politie werd gearresteerd, in de omgeving van het Claridgehotel. t uitgegeven communique. De demonstratie was aangekondigd na vergeefse pogingen om d.m.v. overleg met de rector-magnificus te komen tot overeenstemming over de reconstructie van het presidium en over tal van stu dentenvoorzieningen. Wie gisteravond langs het gebouw liep kon inderdaad enkele surveillerende po litiefunctionarissen waarnemen. „Dat er zich in 't gebouw rechercheurs en agen ten zoals de Asva beweerde bevinden is een pertinente leugen", zegt de rector- magnificus, prof. mr. A. D. Belinfante, „wij hebben inderdaad in het gebouw roet enkele politiefunctionarissen gespro ken, maar die zijn weer weggegaan (Van onze correspondent) ASSEN Zoals reeds eerder is ge meld zal op 27 februari eu zo nodig op 28 februari voor de rechtbank in Assen de zaak dienen tegen dc 58-jarige apo theker, algemeen bedrijfsleider K. G. B„ de 58-jarige apotheker E. A. H. .1. van P. en de 55-jarige apotheker-assis tent A. S„ allen in dienst van de N.V. Kon. Pharmaceutiscbe Fabrieken voor heen Brocades-Steehman te Meppel. Hen is dood door schuld ten laste ge legd. Aan hun nonchalance bij de fabri- kage en aflevering van infuusstof zou het te wijten zijn, dat in het diacones- senhuis te Eindhoven vier vrouwelijke patiënten door het toedienen van niet- steriele infusievloeistof aan algemene in fectie (sepsis) zijn overleden. Er zijn enkele getuige-deskundigen op geroepen, onder wie de patholoog-ana toom J. Zeldenrust uit Den Haag, en prof. dr. E H Vogelzang uit Leiden weinige incidenten die daar hebben plaats gevonden, waren grotendeels het werk van het Volksfront voor de bevrij ding van Palestina. Vijandschap De betrekkingen Volksfront zijn zee schap is al oud, van de historische voornaamste niet' lutionaire bewegingen wereld de Baathisten ■an Syrië met dit slecht. De vjjand- i zijdelings gevolg zie tussen de twee listische revo- de Arabische dc Arabisch nationalistische beweging die, ondanks of misschien juist door hun gelijke ideo logie, altijd met elkaar in strijd zijn tische beweging, maar nu schijnt het kind belangrijker te worden dan de vader. De Baathisten beweren niet zon der reden, dat het Volksfront evenveel belang heeft bij het uit het zadel werpen van de Baathisten als bij het bevrijden van Palestina. Verleden zomer zetten ze George Habash, de Palestijnse stichter van de Arabisch nationalistische beweging, ge vangen, samen met twee collega's van hem. Habash werd door zijn volgelingen uit zijn gevangenschap gered en heeft nu in Jordanië de leiding over de ortho doxe partij in het Volksfront. Gisteren kondigde de linkse vleugel, die het met Habash oneens is, en vroeger onder zijn leiding stond, aan, dat ze formeel met Habash oneens is en vroeger onder zijn „Democratisch Volksfront voor de be vrijding van Palestina" hebben opgericht, dat meer dan wat ook vijandig staat tegenover de Baathisten in Syrië en de rest van de revolutiebewegingen van de „kleine burgerij", die in Egypte, Irak en elders aan de macht zijn. De derde partij, nu bekend als „het algeheel commando van het Volksfront voor de bevrijding van Palestina" (onder leiding van Ahmad Jebril, een voormalig officier in het Syrische leger, en een voormalig officier in het Jordaanse leger) heeft ook een hekel aan de Syri sche Baathisten, maar eerder om redenen van praktische dan ideologische aard. Het valt te bezien of na de laatste aanval van Israël de Baathisten hun betrek kingen met El Fatah zullen herstellen, hoe kwellend dit ook voor hen moge (Copyright The Guardian) (Van onze moderedactie) AMSTERDAM Aanstaande zomer zullen we weer, net als vroeger, witte schoenen dragen. Dat heeft Bata Inter national die tijd in 't prille begin van elk seizoen zijn nieuwe collectie toont, vandaag met nadruk in het Htttonho- tel laten zien. De eerste helft van de show bracht ..haute chaussure" wat neer komt op schoenen die niet al te hip maar wel chic zijn. In tegen stelling tot weleer is het wit niet lan ger verblindend, maar kan veel gedis tingeerder zijn in de nuances van ge broken wit, melk- en roomwit, eier- schaalwit en een zeer teder beige, dat mastigue wordt genoemd. Ook die dikke zolen zien wij nu en dan als laatste nieuws onder de mo dieuze damesschoen geslagen. Flateuze details zijn er echter ge noeg: open hielen met slingbacks, t- strips en zeer smalle wreefbandjes, recht afgesneden open neusjes, tussen- zolen in contrasterende kleur. Soms bestaat dit laatste effect alleen uit een tussengelegd anders gekleurd biesje, dat de schoen een lichter en verfijn der vorm lijkt te geven. Ook incrusta ties van uiterst dunne biesjes op het voorblad verdienen bewondering. Het tweede deel van de show omvat te een boutiquecollectie voor iedereen, maar toch vooral voor de jeugd. Ook hier veel wit, maar ook allerlei vro lijke kleuren, dezelfde variatie van leesten, garneringen van grappige tot ordinair, van schietschijven op de voorschoen tot .bloemen tussen de te nen. Kettingen en metaal hebben vrij wel afgedaan. Sportieve schoenen voor de zomerwan- ..deling hebben 'n moccasin-enodel met Mrirint' Ban"''iii*-~* - opgesneden voorblad en fraaie „talon öottier", oWtl hak, opgebouwd uit lap jes leer. Bij rood-wit-blauw hoort „de top der duinen", waarmee wij maar willen zeggen, dat de aardigste witte vakan- tiesandaletjes met rood en blauw zijn gegarneerd. In beide collecties strijdt chevreau met lak om voorrang. Van zeer glanzend lak met wolk-effect, ge naamd huitre, zagen wij gevlochten schoentjes waarvan een model in bi* ge met bruin zo vernuftig gevlochten was, dat het schitterde als strass. Witten schoenen doen de voeten groter en de benen korter lijken. Daarom zullen wij van de zomer he laas veel vrouwen zien met deze mo dieuze schoenen, terwijl zij zo veel knapper zouden zijn met een andere kleur die ook nieuw is: duif grijd, zo pittig gecontrasteerd mot rood, veilige kleur en steeds elegant vooral in combinatie met wit, is gelukkig weer in de gratie. Rood en koraal, niet bepaald onopvallend maar wel brutaal of leuk, komt in onze kast te staan naast bruin en zwart. Zoals u ziet: de shocking colours zijn hopeloos ouderwets en nergens meer. De jeugdige leest met tamelijk bre de en hoge neus en met forse blok- hak loopt niet meer alleen in de voor ste gelederen of met van binnen uit geholde hakken geven een aangena me afwisseling te zien. De nog zeldzame hak die fors en hoog (57 cm) tegelijk is, doet pijn lijk denken aan oude films, zoals nog wel op de t.v. komen, met Bterren die zich zo mooi lopen te vinden op lompe schoenen met dikke zolen en knotsen van hakken. Bata International heeft ook boutique- jurkjes en -pakken. De mannequins droegen sobere en ook pyama-achtige broekpakken, mooie witte en gebloem de jurkjes, maar ook nachthemdaah- tige chemisiers, en interessante com- binatres van wit vistram met kant. (ADVERTENTIE) Die regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist. De uiversiteit van Barcelona, de op een na grootste van Spanje, is gisteren weer geopend voor het onderwijs. De toe gangen tot de faculteiten weiden door de politie bewaakt. Er deden zich geen on geregeldheden voor. Bij het graf van de onbeknde soldaat in Brussel heeft Nixon gisteren teen krans gelegd. Vervólgens ging hij naar de massaal toegestroomde Belgen om handen te drukken. Volgende maand begin met bouw mammoethotel HAARLEM (KNP) De oud-bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers. is gis teren uit het ziekenhuis ontslagen, waar hij sinds 15 februari verbleef voor een algeheel onderzoek. De 93-jarige bisschop werd in de Mariastichting te Haarlem opgenomen, omdat hij na een val bleef klagen over pijn. Zijn gezond heidstoestand is uitstekend. Mgr. Hui bers woont sinds zijn afscheid als bis schop van Haarlem in I860 in buiae Bos- I beek te Heemstede. LONDEN (Reuter) De Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Michael i Stewart, heeft in het Lagerhuis gezegd, dat het Britse verslag over de mening van president De Gaulle van Frankrijk omtrent een toekomstig Europa door de j Franse regering is goedgekeurd. Stewart zei „de verschillen die blijven bestaan tussen Frankrijk en zijn Europese bond- genoten" diep te betreuren. „Wij zijn te dal^ hel^ Japanse hotelconccrn allen tijde bereid mei de Franse regering aantal te praten, mits de Franse regering be grijpt wal ons standpunt is aangaande dc essenties van veiligheid en Europese eenheid". (Van onze correspondent AMSTERDAM Waarschijnlijk reeds de volgende maand zal de eerste paal worden geslagen hotel, Okocra met deelneming van Nederlandse ondernemingen aan de Ji Israëlkade te Amsterdam gaat bouwen. Het hotel, dat 432 kamers gaat tellen, wordt met zijn 85 meter het hoogste gebouw van de hoofdstad. Men verwacht, dat het medio 1971 zal worden ge- Luns betreurt publiciteit De Nederlandse deelnemers zijn de KLM („We hebben slechts een minder heidsbelang, u moet het meer zien als een stimulerende medewerking"), Philips, Heineken bier en de Algemene Bank Nederland. Directeur wordt een Japan- Het Okoeraconcern, dat in Tokio een van de best geoutilleerde hotels van het Verre Oosten heeft, maakte de plannen voor het hotel reeds vier jaar geleden bekend. Pas op 5 februari jj. echter is de bouwvergunning afgekomen Officieel zou het hotel worden gebouwd door de Amsterdamse hotelonderneming N.V. De totale bouwkosten bedragen rond de acht miljoen dollar. Onder het hotel, dat schuin achter de oude RAI is gesitueerd, zal een onder grondse garage worden gebouwd waarin de gasten hun voertuigen Bonder pro bleem kwijt te kunnen. Volgens Stewart heeft generaal De Gaulle Soames te verstaan gegeven, dat hij besprekingen met Engeland zou toe juichen over een Europa, dal volkomen onafhankelijk is van de V.S. en over de daaruit voortvloeiende geleidelijke op heffing van de NAVO De Franse pre sident heeft volgens Stewart zich ook voorstander verklaard van een wijziging van de E.E.G. in een lossere vorm van' vrijhandelszone, waarbij overeenkom sten gelden voor de uitwisseling van landbouwprodukten, en van een kleinere politieke raad, bestaande uit Frankrijk, Engeland, West-Duitsland en Italië. (ADVERTENTIE) "Voel es hoe glad geweldige snelscheercrême, difr Bartex!" Minister Stewart zei dat Soames dit verslag van zijn gesprek op 4 februari met De Gauile aan een lid van De Gaul le's staf had gegeven en wel op 6 fe bruari. Op 8 februari had de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Debré, Soames gezegd, dat president De Gaulle het Britse verslag gezien had en dat er niets in 9tond waarmee de Franse president het niet eens was. Minister Stewart zei, dat de eerste openbare versies over het gesprek tussen president De Gaulle en Soames vrijdag j.l. in Franse bladen was verschenen. „Daarom moesten wij deze versies recht- Desgevraagd zei Stewart, dat tussen Frankrijk en Engeland overeengekomen was, het gesprek De GaulleSoames als vertrouwelijk te beschouwen, althans wat het grote publiek aangaat, maar En geland had zich niet verplicht, het voor bondgenoten en deelgenoten in Europa, die er groot belang bij hadden, geheim te houden. „Wat aan hen is meegedeeld, I is niet het volledige verslag van de Britse ambassadeur, maar het is geens zins misleidend of een verdraaiing". Op andere vragen zei minister Stewart, dat het ongepast geweest zou zijn als premier Wilson van Engeland zijn re cente besprekingen in West-Duitsland besloten had zonder de Westduitse bondskanselier, Kiesinger, verteld te hebben wat er gebeurd was. Minister Luns heeft voor het Britse tv.-programma Panorama van de BBC verklaard, dat Engeland er juist aan heeft gedaan zijn bondgenoten in te lichten. Hij betreurt evenwel de publi citeit rond deze zaak. Het onderhoud De GaulleSoames zou geen ongunstige gevolgen hebben gehad als het niet i pers was gekomen. „Een dergelijke ge legenheid voor Frans-Britse toenadering zal zich stellig niet zo spoedig doen", aldus minister Luns, die e overtuigd was dat de hele -zaak niets uitstaande had mei de huidige crisis de Westeuropese Unie. Binnenkort een schoenmaker op 5000 Nederlanders UTRECHT (ANP) Binnen niet al te lange tijd zal er in Nederland slechts l schoenmaker zijn op 5.000 mensen. Thans, telt ons land nog 1 schoenmaker op de 3.000, maar het aantal vaklieden in deze branche neemt nog steeds af. Er komen steeds meer schoenen op de markt, die na gebruik kunnen worden weggegooid. Er zijn minder mensen, die hun schoenen nog laten repareren. In hoofdzaak de duurdere schoenen worden naar de schoenmaker gebracht. Dit vertelde gistermiddag de voorzit ter van de stichting „Het Schoenmakers- gilde", de heer A. Stockschen, tijdens de tweede jaarvergadering in Utrecht. On danks genoemde achteruitgang con sta- 1 teerde hij niettemin een toename in het aantal leden van de nog jonge stichting, die 2ich ten doet stelt het vakmanschap in ete te houden. Elk lid moet aan be paalde eisen van bekwaamheid voldoen „Het is van belang voor de volksge zondheid, dat er vakkundig werk wordt afgeleverd, en daar moeten wij voor blij ven waken", zo sprak de voorzitter de vergadering toe, „uit de toename in het aantal aanmeldingen tijdens het afgelo pen jaar blijkt duidelijk, dat het gilde in een behoefte voorziet. Juist door het vele confectiewerk is de steeds zeldzaam wordende schoenmaker belangrijk ge worden. Niet iedereen kan een confec- tieschoen zonder moeilijkheden dragen. De vakkundige schoenmaker kan hier corrigerend optreden". ontucht plegen met zoontjes van WASHINGTON (AP) Oud-president Dwight D. Eisenhower, die zondagavond aan een darmafsluiting is geopereerd, gaat goed vooruit. De patiënt neemt kleine slokjes water tot zich en zijn pols, bloeddruk, ademhaling en temperatuur blijven stabiel. De doktoren zullen de patiënt de éerste veertien dagen scherp in het oog hou den, omdat zijn gezondheidstoestand door de zeven hartaanvallen, die hij heeft gehad, buTtengewoo* labial wordt geacht .AMSTERDAM (ANP) De Amster damse zedenpolitie heeft een 28-jarige magazijnbediende uit de hoofdstad aan gehouden op verdenking van het plegen van ontucht met rijn twee zoontjes en "drie kinderen van familieleden. Hun leef tijd varieert van drie tot tien jaais Da man ontkent

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7