WILLEM II TROK ZICH TERUG UIT RONDE VAN SARDINIË In T 8 minuten vier treffers van Bobby Tambling Achtste finale voor Blokkeer formaliteit Sportorganisaties 2,5 miljoen uit totopot Al zeventig met dertien goed EINDELIJK ZEGE VOOR NÜRNBERG ZWITSERSE „STER VIEL IN „DE VLIEGERMOLEN" VOLLEYBAL VOOR STAR ONBEKENDE SPORT Leidsche Zwemdufa raakt nul niet kwijt Financiën struikelblok AGO VV staat er slecht voor SPORTBIJLAGE MAANDAG 24 FEBRUARI 1969 N.E.C.D.O.S.: 1; TelstarSparta:2; Feijenoord—Go Ahead: 1; M.V.V.— DEN HAAG Voor toto 28, die speel A.Z. '67: 1; H.V.C.Den Bosch: 3; ElinkwijkHaarlem: 3; Helmond SportBlauw Wit: 1; Volewijckers S.V.V.: 2: E.D.O.—Roda J.C.: 1; de op de afgelaste voetbalwedstrijden van het afgelopen weekeinde, hebben zich gisteravond al zeventig winnaars met dertien juist voorspelde uitslagen gemeld bij het bureau van de sport- De cijfers van toto 28 zijn: aantal deelnemers. 761.944; totale inleg: H.D.V.S.Fortuna VI.: 2; Velox Gooiland: 1. Juist ingevuld ziet het totoformulier er als volgt uit: 12 3 N.E.C.D.O.S.:X' TelstarSpart a X FeijenoordGo Ahead X M.V.V.G.V.A.VX D.W.S.A.D.OX 735.851,-. waarvan voor de eerste en derde prijs ieder 220755 gulden en voor de tweede en de extra-prijs 147.170 gulden. De vervangende uitslagen van de wedstrijden, die tellen voor sporttoto ElinkwijkHaarlemX Helmond SportBlauw Wit X VolewijckersS.V.VX E.D.O.—Roda J.C X H.D.V.S.—Fortuna VI.X VeloxGooiland X LONDEN De slechte weersomstandigheden hebben voor de tweede achtereenvolgende maal het competitievoetbal in Groot-Brittannië lam gelegd. Van de elf wedstrijden in de eerste divisie konden er in Engeland slechts drie doorgang vonden. Liverpool verspeelde bij West Ham United een punt (11) en raakte relatief verder achter op leider Leeds United, dat niet in het veld kwam. Leeds heeft nu twee punten voorsprong en een wedstrijd meer in handen. r een thuiszege behaalde- De 20 nog een veel te magere beloning r het grote overwicht van de gast- West Ham United, dat voor het eerst in tien weken weer op eigen veld aantrad wegens afgelastingen en bekerwedstrijden op neutraal terrein, nam in de eerste helft de leiding door een treffer van John Sissons- Hunt zorgde echter na de rust voor de gelijkmaker- Als Liverpool en West Ham United volgende week hun be slissingswedstrijden in de vijfde ron de van het toernooi om de FA- Cup winnen, spelen zij in de zesde ronde _..Tr wederom tegen elkaar. Sunderland heeft weer weinig pret tige herinneringen overgehouden aan het' Londense bezoek. Eerder fn de competitie moest het West Ham United acht doelpunten toestaan en ook Tottenham Hotspur was succes vol tegen Sunderland met vijf tref fers- Deze keer sloeg Chelsea toe: 51. In een tijdsbestek van slechts achttien minuten, in de tweede helft, slaagde Bobby Tambling erin vier maal te scoren. In de resterende wedstrijd Totten- HamWolverhampton gaf Roger Morgan de thuisclub de leiding- Het was zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe club, die hem voor bijna 900.000 gulden van Queens Park Rangers overnam- Hugh Curran redde voor Wolverhampton een punt: 11. Bundesliga Net als in Groot-Britt Westeuropese landen in West-Dultsland I bevroren grond capituleren. In de Bundesliga bleven drie wedstrijden over, allen in Zuid-Duitsland- thuis met 20 van Eintracht Frank furt en staat nu vier punten voor op Eintracht Braunschweig. Bayern München heeft echter twee wedstrij den meer gespeeld. Het heeft drie maanden geduurd voordat Bayern OUD-SCHEIDSRECHTER Job Mutters - 80 jaar - gehuldigd (Van i sport redact DEN HAAG. Job Mutters, een van de meest bekende (voetbal-) scheidsrechter, uit 't verleden, vierde onlangs zijn tachtigste verjaardag, hetgeen voor een groot aantal oude voetbalvrienden aanleiding werd deze vroegere topfiguur op passende wijze huidige FC Nürnberg, vorig jaar nog zo succesrijk met het nationale kam pioenschap, behaalde sinds vijftien weken weer een overwinning- Het sterke München 1860 kreeg geen enkele kans: 30. Op 30 oktober van het vorig jaar won FC Nürnberg voor het laatst. In Nürnberg heeft men vanaf die tijd gewacht op de omme keer, die de club van Max Merkel van de laatste plaats in de ranglijst omhoog moet stuwen, en het ziet er nu eindelijk naar uit dat de inzinking ,ond vier minuten vóór tijd het De vijf doelpunten bij de wedstrijd VFB Stuttgart—MSV Duisburg vielen allen na de pauze- Lehmann gaf de gasten in de 55e minuut uit een straf schop de leiding- Sieloff bracht een kwartier later de partijen weer op gelijke hoogte, eveneens van 11 meter. Daarna liep Stuttgart uit door tref fers van Menne en Haaga. In de laatste minuut scoorde Budde nog tegen (3—2). Stuttgart klom door deze zege naar de met München 1860 gedeelde derde plaats. Frankrijk De uitslagen van de wedstrijden, die dit weekeinde in de eerste klasse van de Franse competitie werden gespeeld, zijn: ValenciennesSt.-Etienne 11, StrassbourgBordeaux 11, Lyon Metz 01, Bastia—Red Star 2—1, MarseilleAjaccio 30, RouenSe dan 01, RennesSochaux 32. De top van de ranglijst is: 1. St.- Etienne 2236; 2. Bordeaux 2133; 3. Rouen 22—26; 4- Metz 21—24- Italië De uitslagen van de wedstrijden, gis teren gespeeld voor de eerste divisie van de Italiaanse competitie luiden: Portugal Benfica heeft gisteren door een zege van 20 in de uitwedstrijd tegen Atletico de leiding genomen in de eerste divisie van de Portugese com petitie. FC Porto verspeelde zijn De stand is: 1- Benfica 29 punten uit 19 wedstrijden; 2. FC Porto en Gui- mareas 29 punten uit 20 wedstrijden; 4- Setubal 26 punten; 5- Cuf 24 punten. Tijde i Bataaf als voorzitter van een met de heren W. Katoen, K. L. van der Meer, C. Aran Asperen, VV. .4. G. M. Meuleman en ir. E. Neuerburg gevormd comité, de tachtigjarige op hartelijke wijze toegesproken. Boekman herinnerde aan t hoogtepunt van de loopbaan van Job Mutters, toen deze tijdens de Amsterdamse Olympische Spelen van 1928 werd uitgenodigd de finale van het voetbaltoernooi, een wedstrijd tussen Uruguay en Argentinië te leiden. Deze strijd bleef onbeslist en moest toen opnieuw worden gespeeld, waarna alle betrokkenen erop aandrongen, dat Job Mutters ook als scheidsrechter van die tweede uiedstrijd zou optreden. Een geschenk onder couvert vergezelde de ivaarderende woorden, waarna mevrouw Mutters een bloemstuk in ontvangst mocht nemen. Van de vele prominenten, die deze bijeenkomst bezochten, werd nog het woord gevoerd door KNVB-voorzitter Meuleman en oud-scheidsrechter Karei van der Meer. (Van onze sportredactie) VOORBURG. De dames, die de leden van de Zwitserse volley balkampioen Star VBC Genève begeleidden, huiverden in hun bontmantels en lange pantalons. En toch was sporthal „De Vlieger- molen" in Voorburg zaterdag middag uitstekend verwarmd. De dames rilden waarschijnlijk van het spel van hun favoriete ploeg, die terecht had verzocht beide wedstrijden tegen Nederlands kampioen Blokkeer in het lage land te mogen spelen. De return- wedstrijd was een reis naar Zwit serland niet waard geweest. In Voorburg sloegen de mannen van Blokkeer met het grootste gemak en zonder zich ook maar enigszins in te spannen naar een zege van 30 (15—0, 15—2, 15—2) en gisteren werden de Zwitsers in Tilburg verslagen met 154, 153, 153. Deze achtste finale van liet, volleybaltoernooi om de Europa Cup was voor Blokkeer niet meer dan een, zeer teleur stellende, formaliteit geweest. Het is ongelooflijk dat een ploeg als Star VBC Genève de moed heeft deel te nemen aan een dergelijk toernooi, dat een topstrijd behoort te zijn maar door zulke ploegen doodeenvoudig wordt gedegra deerd. Er waren dik tweeduizend kijkers naar De Vliegermolen gekomen die hun misnoegen niet voor zich hielden. Voor de wedstrijd was afgelopen, hadden ve len de sporthal al verlaten. Dat is geens zins te wijten aan Blokkeer maar alles zins aan het uitermate zwakke spel van de Zwitsers die van verdedigen blijkbaar nimmer hadden gehoord en aanvallend ook zo zwak waren dat zij alleen in de tweede en derde set een voorsprong van 20 konden nemen omdat Blokkeer al- rat al te nonchalant opvatte. Die rstanden ïchter be- Op de gezichten van deze spelers van Blokkeer staat alles te lezen: Jurrien Kooien kan er maar niet bij (no. 4, links); Joop Tihkhof (5) trekt een gezicht of hy wil zeggen „nou, nou"; Frank Constandse (2) lacht er breeduit om; Jacques de Vink (6) maakt het gebaar van „hoe is het mogelijk" en Wim Hoeboer (8, rechts) vindt het kennelijk jammer, dat hij niet de gehele wedstrijd nou, wedstrijd tegen Star Genève mocht meespelen. (Van onze waterpolo-medewerker) Ook in de zesde wedstrijd is het de Leidsche Zwemclub niet gelukt de nul op de ranglijst van de eerste klasse kwijt te raken. In de ontmoeting met zwakke broeder DAVV trokken de Lei- denaars wat ongelukkig met 54 aan het kortste eind. Ongelukkig om dat dit juist één van de wedstrijden was. waar punten vielen te halen, en coach Van der Reyden niet de be schikking had over Frank Roelofs, Nico van Sittert en Hans Versluis. Toch is het een spannende strijd ge worden, waarbij het vooral het hout werk was, dat LZC van een gelijkspel Joop Kuiper niet tijdig was verschenen opende LZC met coach Van der Reyden als speler in de ach terhoede. Veel brokken leverde dit niet op: DAW wist slechts éénmaal keeper Jaap Maassen Ie passeren. In de vol gende drie speeltijden speelde Kuiper wel zijn partijtje mee. Hij slaagde ei voor een groot gedeelte in de Alk- te schakelen. Zo konden de rood-witten wat i in de aanval en slaagde Dick Houfchoff er in gelijk te maken. Het lukte hem echter niet zijn team aan een voor sprong te helpen: hij miste een straf - worp. Nog in dezelfde tweede periode bracht DAW de stand op 2—1. en in het begin van de volgende speeltijd werd het nog 31. Weliswaar kwam LZC door Klaas Parrel uit een penalty terug tot 32, maar in het laatste spelgedeelte vergrootte DAW de voor sprong weer tot 42. LZC bleef sterk aandringen en door Houthoff liep de Leidse ploeg weer een punt in. Het horst 1 3—1( KVC 4—Fioretti 1 0—3, werd echter toch weer 5—3, waarna Bert Soet met een fraaie actie vanaf de zijlijn de eindstand op 54 bracht. Als de spelers van de Zwitserse kampioensploeg Sta blok praatten, bedoelden zij dit. Wanhopig de arm probeerden zij de niet bijster talrijke smashes van er was altijd wel een gat in die defensi waar niet alleen een kleine bal, maar zelfs de I r V B C Genève over een en in de hoogte geheven Blokkeer te keren. Maar ook op het middenveld, n Boesman doorheen kon. den de Zwitsers overen maar die werd ook meteen weer verloren. Als Blokkeer al eens smashte maar dat was nauwelijks nodig viel prompt een Zwitser met bal en al achter over. Binnen een half uur, in welgeteld negenentwintig minuten (elf voor de eerste en voor de volgende twee sets ne gen minuten) en inclusief de times out, waarin de Zwitserse aanvoerder-speler trainer Dante Cafagno trachtte zijn mannen naar het voorbeeld i vallende ster gei Geen tegenstand nd te biedei de ploeg uit. Genevapcwarteindstrijd door Dynamo Boekarest Tegen Cuphouder Ook in dit jaar behoefde Blokkeer in de eerste ronde niet uit te komen. Helaas trof de ploef in de achtste finale het ont stellend zwakke Star Genève. De kracht proef volgt op zaterdag 15 maart als Blokkeer, wederom in „De Vliegermolen" lantreedt tegen Spartak Zetor Brno, dat i Henk Hoegerwaard ik te redden door in de te wijzigen. Het hielp Dat gebeurde ook niet in Tilburg en het moet worden betreurd dat het Europa Cuptoernooi een (nog) weinig zeggende affaire is waarin gelukkig Oosteuropese ploegen uitkomen, waar mee Blokkeer zich kan meten, want de Rijswijkse formatie komt altijd wel over de eerste wedstrijd heen. In 1966 werd via het Belgische Brabo de achtste fina les bereikt waarin Dukla Kolin (Tsj.-Sl.) de Rijswijkers uitschakelde. Het jaar daarop was Blokkeer In de eerste ronde vrij en werd na enerverende strijd in de achtste finale Dynamo Tirana (Albanië) door een beter puntengemiddelde uitge schakeld, waarna Blokkeer in de kwart eindstrijd voor bekerhouder Rapid Boe karest opzij moest. Vorig jaar ook de eerste ronde vrij, een zege op Brabo in de achtste finales en uitgeschakeld tijd te beginnen vier als half vier is aangekondigd mag van een wezenlijk Europa Cupduel worden gesproken, van een strijd aan de top, waarvoor men zich door een onfor tuinlijke loting ditmaal eerst over een onwaardige tegenstander moest ontfer- Dubbele zege van turnjeugd WIK DEN HAAG De wedstrijden voor jongens en meisjes die de Turnkring Den Haag en Omstreken zaterdag in de zaal van de Academie aan de Laan van Poot organiseerde, hebben een dubbel succes opgeleverd voor de vereniging WIK. Na een reeks oefeningen aan de rin gen, aan de brug, op het paard en op de lange mat legde het jongensteam van WIK met een totaal van 121.85 pun ten beslag op de eerste plaats. Tweede werd Donar met 118.75 punten. Bij de meisjes was de volgorde: 1. WIK (158.6 punten), 2. Donar met 151.3 punten. De winnende teams waren als volgt samengesteld: jongens: J. Deel en, R. van Borden, P. Daenen en R. Nijhof; meisjes: Ingrid van der Berg, Karin Huisman, Ingrid Boelhouwer, Mary Ze geling, Astrid de Zoete en Conny Meu- link. (Van onze sportredactie) CAGLIARI De ploeg van Willem II/ Gazelle is niet aan de start van de Ronde van Sardinië verschenen. De équipe van ploegleider Vissers trok zich uit deze eerste grote internationale koers van het seizoen terug, omdat er geen financieel akkoord met de organisatoren bereikt kon worden. In het verleden „deed" de ploeg deze wedstrijd om- Nederlandse Ronde i i Sar- Willem II/Gazelle vond het echter tijd worden, dat de organisatie een betere financiële regeling trof en daar was Rik van Looy het mee eens. Niet echter de bazen van de ronde. Na telefonisch overleg met zijn directie in Nederland, bësloot Ton Vissers de ploeg terug te trekken. Een belangrijke rol hierbij speelde ook het feit, dat zaterdag de Omloop van het Volk wordt verreden en daarin zag Vissers' directie meer publi- citeitswaarde. "\fralter Godefroot, meestersprinter in wegwedstrijden, heeft de eerste etappe van de Ronde van Sardinië in de eind sprint verloren. De renner, die hem de baas bleef, heeft echter een nog grotere reputatie als spurter dan de blonde Belg. Giuseppe Beghetto, de winnaar, is wereldkampioen sprint bij de beroeps- renners- Beghetto won de sprint na de rit over 115 km van Oristano naar Cagliari van een groep van bijna 50 renners. Jan Janssen kwam als 52e over de streep met een achterstand van 54 seconden. H(j versloeg in de eindsprint de Frans man Jean Graczyk. De Nederland. Hiddinga werd in dezelfde tijd derde. Harm Ottenbros eindigde als zevende. Adorni begon goed De Italiaanse wereldkampioen wiel rennen op de weg (profs) Vittorio Adorni is het nieuwe seizoen begonnen met eer overwinning in de wedstrijd Sassari- Cagliari over 225 km. Adorni had eer tijd nodig van 5 uur, 51 min. en 31 sec (gemiddelde snelheid 38,385 km/u). Hij versloeg in de eindsprint 5 landgenoten van wie Giuseppe Milioli tweede werd en Luigi Scarbozza derde. De i Sassari—Cagliari was: eelll (It.) op 14 seconden; 64. Jan J« (Ned.) op 5.49. De Franse wielrenner Riotte heeft zaterdag in Saint Tropez een Internati. naai criterium over 165 km gewonnen in 5 uur, 2 minuten en 6 seconden. Huub Zilverberg. Jos van der Vleuten en Keer Haast eindigden respectievelijk als 13e, 14e op seconden Jaarbeursstedenbeker WARSCHAU Dosza Ujpest uit Hon garije heeft gisteren in Warschau vooi zesduizend toeschouwers de eerste wed strijd voor de derde ronde van het toer- APELDOORN De voorzitter v AGOVV. ir. N. van der Kolk, heeft n degedeeld dat de Apdeldoornse twee divisieclub uit het betaalde voetbal Het bestuur van AGOVV heeft gevraagd de rekeningcourantovereenkomst tot 1 juli 1972 ad 150.000 gulden te bevriezen en voorts de verplichte rentebetaling ovei dit bedrag op te schorten tot die datum De vereniging heeft tevens voor het sei zoen 1969-1970 een bijdrage van de ge meente gevraagd van 25.000 gulden, vooi 1970-1971 van 30.000 gulden en voor 1971- 1972 van 25.000 gulden. Het geraamde tekort over dit seizoen zal kunnen worden teruggebracht van 75.000 tot 40.000 gulden. De meerderheid van het college van burgemeester en wet- houderstaat in deze aanvrage van subsi die achter AGOW, gezien 't belang van deze vereniging voor de sport in Apel doorn en omgeveing. (Van c sportredactie) DEN HAAG De verdelingscomissie van de Nederlandse Sportfederatie heeft uit de op brengst van de sporttotalisator een bedrag van 2.469.665 ter beschikking gesteld aan de aangesloten organisaties. Voorts zullen incidentele uitkeringen worden gedaan tot een bedrag van ƒ454.400. Laatstgenoemd bedrag is als volgt verdeeld: Nederlands Olympisch Comité 150.000 voor uitzending van ploegen naar Olympische Winter en Zomerspelen van 1972 naar resp. Sapporo (Japan) en München. Koninklijke Nederlandse Atletiekunie f 20.000 voor deelneming aan Europese kampioenschappen in 1969 in Athene. Nederlandse Badmintonbond 4.000 voor orga nisatie Europese kampioenschappen voor de jeugd in Nederland (De Vliegermolen in Voorburg). Nederlandse Basketballbond f 24.000 voor or ganisatie van het kwalificatietoernooi voor de Europese kampioenschappen in Haarlem en voor deelneming Europese kampioenschappen in Napels. Nederlands Handbalverbond 5.000 voor deel neming aan wereldkampioenschap veldhandbal heren in Duitsland. Nederlandse Bond van Handboogschutters 1 5.000 voor deelneming aan wereldkampioen schappen in Valley Forge (Ver. Staten). Kon. Nederlandse Hockeybond 10.000 als bijdrage in kosten van deelneming aan toernooi van wereldklasse. Koninklijke Nederlandse Roeibond 20.000 voor deelneming aan de Europese kampioenschap pen voor heren in Klagenfurt. Koninklijke Nederlandse Schuttersassociatie 8.500 voor deelneming aan wereldkampioen schappen in Libanon en Europese kampioenschap pen in Pilsen (Tsjecho-Slowakije). Nederlandse Volleybalbond 20.000 als bij drage in kosten van deelneming aan de Europese kampioenschappen voor jongens en meisjes in Moskou. Koninklijke Nederlandse Zwembond 20.000 voor deelneming aan Europese kampioenschappen voor de jeugd en de Europa Cup voor landenteams Nederlandse Jiu Jitsu en Judobond 10.000 voor deelneming aan de wereldtitelwedstrijd in eveneens ten goede de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond en Maccabi Nederland om deel te nemen aan in ternationale evenementen. Ook kreeg een aantal organisaties een uitkering voor de verbouwing of inrichting van een bondsbureau. Voorts werden aan de diverse organisaties uitge keerd olympische honden Kon. Ned. Atletiekunie 145.000 Ned. Basketballbond f 57.000 Ned. Boksbond f 10.500 Kon. Ned. Gymnastiekverbond 130.000 Ned. Handbalverbond f 115.000 Ned. Bund van Handboogschutters f 6.600 Stichting Ned. Hippische Sportbond 120.000 Kon. Ned. Hockeybond 17.700 Ned. Jiu Jitsu en Judobond 85.000 Ned. Kanobond n,44,000 Kon. Ned. Krachtsport bond f 18.500 Stichting Moderne Vijfkamp 25.300 Kon. Ned. Roeibond 77.000 Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond 130.000 Kon. Ned. Amateurschermbond 23.500 Kon. Ned. Schuttersassociatie 19.500 Ned. Skivereniging 5.500 Ned. Volleybalbond 60.000 Kon. Ned. Watersportvereniging f 50.500 Kon. Ned. Wielrenunie I 70.000 Ned. IJshockeybond f 8.000 Kon. Ned. Zwembond f 146.000 subtotaal 1.364.600 el-olympische bonden a. koepelorganisaties Ned. Kath. Sportfederatie f 93.915 Ned. Culturele Sportbond 40.000 Ned. Olympisch Comité f 101.000 b. centrale organisaties Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart 22.000 Kon. Ned. Automobielclub 30.000 Fed. v. Bur. v. Med. Sportkeuring 110.000 c. sportorg. met meer dan 50.000 leden Ned. Kath. Gymnastiekbond 74.000 Kon. Ned. Lawntennisbond 70.000 d. sportorg. met 10.00050.000 leden Kon. Ned. Korfbalbond 33.000 Kon. Ned. Bond v. Lich. Opvoeding 23.000 Ned. Tafeltennisbond 35.000 Kon. Ned. Biljartbond 10.000 Ned. Wandelsportbond f 11.000 Kon. Ned. Kaatsbond 9.000 e. sportorg. tot 10.000 leden. Kon. Ned. Honkbalbond 54.000 Kon. Ned. Kegelbond f 17.500 Kon. Ned. Cricketbond17.000 Kon. Ned. Motorrijdersver. 45.000 Nod. Badmintonbond 29.500 Ned. Golfcomité Kath. Dameskorfbalbond Ned Kruisboogbond Ned Amat, Softballbond Ned Rolschaatsbond Ned. Kolf bond Ned Waterskibond Ned Rugbybond Ned Squash Racketsbond Ned. Onderwatersportbond Kon. Ned. Alpenvereniging Ned Castingfederatie Ned. Bowling- en Kegelfederatie Ned. Beugelbond f. specifieke org. w.o. lerarenorganh Kon. Ver. van Ler. en Ond. in de L.O. in Nederland R.-k. Ver. v. Leerkrachten L.O. „St.-Thomas van Aquino" Stichting L.O. Spel en Sport Kon. Ned. Bond t.h. Redd. v. Drenk. Ned. Politiesportbond Ned. Studentensportstichting Ned. Invalidensportbo'nd Kon. Ned. Dovensportbond niet-aangesloten organisaties Kon. Ned. Schaakbond Ned. Bridgebond Kon. Ned. Dambond R.-k. Ned. Motorsportbond Ned Klootschietersbond 12 sportraden provincies, ieder Stichting Koninkrijkssportliga Totaal 2.469.665 Van dit laatste komi 609.900 ten goede topsport 8.00G 20.0ÜÜ 5.0ÜO 20.000 10.000 1.250 7.000 30.000

Leidse Courant | 1969 | | pagina 8