LADY BADEN-POWELL RAADSMAN VAN HANS VAN Z. VIET GESCHROKKEN VAN EIS VAN OFFICIER VAN JUSTITIE Meer werk, minder salaris of ontslag Eventueel door gratie uit cel naar kliniek Koopjes halen in de EEG Gratis valse tramkaart „E.M.S. MET NIEUWE STIJL TOEKOMST IN" Busbedrijven passen CAO zeef aan Bijna miljard yoor cultuur en recreatie BELEEFDE BELASTING nog steeds actief voor jeugdbeweging Tarieven op Rijn blijven geheel open Proces Shaw gaat door Var» onze speciale verslaggever Piet Snoeren) TRECHT Levenslang voor Hans van Z. acht jaar elstraf voor Ouwe Nol. Zo wil de officier van justitie, mr. Somerwil. de wandaden gestraft zien. die het Utrechtse in zUn bloedige kielzog achterliet. Tevens voor allebei ^beschikkingstelling van de regering. Wat Hans betreft ATERDAG 22 FEBRUARI 1969 DE LEIDSE COURANT Maar dat kan veranderen. Met name het biochemische vlak kunnen er ont- ekkingen worden gedaan, waarbij het door zieke brein van de gepre- iestineerde moordenaar zo zien de isychiaters hem nu baat kan hebben, 'ia het ezelsbruggetje van de gratie kan lans dan uit de cel naar een kliniek vorden overgeplaatst. Zo ongeveer moet men de ietwat merk aardige eis van mr. Somerwil inter- ireteren. In zijn achterhoofd heeft aarschijnlijk ook de herinnering mee- ;espeeld aan wat de psychiaters in hun apporten stellen dat de harde realiteit de gevangenisstraf Hans van Z. geen cwaad zal doen, maar eerder pedagogisch al werken, mits hij de hem passende isychiatrische behandeling en begelei ding krijgt. Mr. F. van Ravenswaay, de verdediger Hans. vierde gisteren zün 59-ste erjaardag. Had hü gehoopt, dat de offi- van justitie hem bü wüze van cadeau milde eis in de schoot zou werpen? Het tegendeel is waar. De raadsman, maandagmorgen zijn pleidooi zal ïouden, zegt na afloop van de zitting in wandelgangen van het Utrechtse paleis van justitie: „Ik ben niet ge schrokken van de eis van meneer de officier. Ik had het verwacht. Je kunt tegenover een viervoudige moordenaar weinig minder vorderen. Ik vind het humaan van hem, dat hij de terbeschik kingstelling de achterdeur voor mijn cliënt open probeert te laten." Hij, heeft Hans van Z. onmiddellijk is in zijn cel opgezocht. „Hoewel «lij zich tijdens het requisitoir van de •fficier tot het uiterste heeft weten te wheersen", zegt mr Van Ravenswaay, .isHans er helemaal kapot van. De par kwachters hebben hem meteen een kopje koffie gegeven om bij te komen. (Va\ orrespondent) BRUSSEL Als afstanden geen be vaar zouden zijn, konden Europeanen door de EEG-landen zwerven om dc beste koopjes weg te halen: auto's, ben- :n televisietoestellen in Duitsland, rundvlees in Luxemburg, de rest van het voedsel in Frankrijk, textiel en huishoud- irtikelen in Nederland, koelkasten en vasmachines in Italië en fototoestellen n België. Dit is de conclusie die men kan trek ken uit het laatste statistisch overzicht samengesteld door de Europese Ge meenschap. Hieruit valt op te maken dat ondanks het feit dat de grenzen open ;taan, de prijsverschillen nog aanzienlijk :ijn, soms meer dan 50 procent zoals n het geval van televisetoestellen Duitsland en Frankrijk. Het overzicht geeft geen verklaring x>r deze prijsverschillen, maar zegt wel dat ze kleiner worden als gevolg de vooruitgang op het gebied van integra tie. De voornaamste redenen van hoge lage prijzen waar het dezelfde pro- dukten betreft, zijn transporten arbeids kosten en verschillen in landelijke belas tingen. (Copyright Guardian. Het Binnenhof/De Leidse Courant) betekent dit laatste, dat de voordeur wel vergrendeld wordt, als de Utrechtse rechtbank de eis volgt, maar dat de achter deur op de knip bljjft staan. Zoals de stand der wetenschap nu is, moet Hans van Z. als een permanent levensgevaariyk mens worden beschouwd. Ook de psychiaters, die hem hebben onderzocht, zün het daarover eens. AMSTERDAM. (A.N.P.) In Am sterdam worden op het ogenblik valse 7-rittenkaarten van het ge meentelijk vervoerbedrijf op straat gratis aan voorbijgangers aange boden. Deze kaarten, o.a. fel oranje van kleur, worden verspreid door de Socialistische Jeugd (S.J.) als protest tegen de komende tariefs verhoging van de tram- en bus- kaarten van het gemeentelijk ver voerbedrijf op 1 maart a.s. De kaarten zijn een nabootsing van die welke het G.V.B. op 1 maart in gebruik gaat nemen. Dc directie van het vervoerbedrijf wijst er het publiek ten overvloede op dat de op straat uitgereikte kaarten on geldig zün. Voor deze actie van de S.J. Is on langs opgericht de „gemeente ver voersdienst" (G.V.D.), die volgens een communiqué hierover gister middag op het Rembrandtsplein zou zijn begonnen met de uit reiking van de 7-rittenkaarten, waaraan echter na vijf minuten door de politie een einde werd gemaakt. hij." Voor Ouwe Nol liggen de zaken anders. Als de officier van justitie in zijn re quisitoir zegt, dat hij wel honderd jaar kan worden, schudt de 76-jarige, spring levende grijsaard mismoedig van nee, maar het is een feit, dat de medici hem een lange levensavond voorspellen. Die zal hij, alweer wanneer de Utrechtse rechtbank de eis volgt, dan niet in zijn stamcafé „Het Pierement" kunnen slijten, zoals hij zich ongetwijfeld had voorge steld, complotten smedend met zijn hielenlikkende kornuiten. De gevorderde terbeschikkingstelling betekent immers, dat de onverbeterlijke Nol, mocht hij zijn celstraf overleven, in de kliniek terechtkomt in plaats van achter zijn onafscheidelijke glaasje cognac. Giro voor stakende onderwijzers uit Suriname UTRECHT (A.N.P.)'. De twee Surinaamse onderwijzers. F. Derby en A. Sedoc, hebben in Utrecht een gesprek gehad met de vertegenwoordigers van de vier Nederlandse onderwijzersbonden. Het doel ervan was zowel morele als financiële steun van het Nederlandse volk te verkrijgen voor de stakende vierduizend Surinaamse onderwijzers. De Algemene Nederlandse Onderwijzers- federatie (ANOF) uit Amsterdam heeft een gironummer (751935) opengesteld, waarop iedereen bijdragen voor de Surinaamse stakers kan storten. De 76-jarige „Ouwe Nol" verlaat onder geleide de rechtszaal, nadat acht jaar gevangenisstraf en ter beschikkingstelling is geëist. OEGSTGEEST (ANP) Dc bedrij ven, aangesloten bij de KNVTO. die de CAO autobusdienstondernemingen voor 1969 niet hebben aanvaard, hebben na gezamenlijk overleg besloten, indien deze CAO wordt goedgekeurd door de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, aan hun personeel een ver hoging van het functieloon en van de toeslagen ten bedrage van 6,8 procent toe te kennen aldus een mededeling van de KNVTO. Voorts zullen in de se cundaire sfeer verbeteringen worden aangebracht, waardoor de totale loon kostenstijging 7.1 procent zal bedragen. Hierbij is nog niet begrepen de aan het einde van het vorig jaar plaats ge had hebbende arbeidstijdverkorting van IV4 uur per week, welke verbetering reeds 2.8 procent loonkostenstijging in hield. Derhalve bedraagt de totale loon kostenstijging voor 1909 plusminus 10 procent, exclusief de verhoging der so ciale lasten. De betrokken bedrijven zijn van me ning dat een optrekking van het loon voor hun personeel aan dat van de chauffeurs in dienst van de gemeente vervoerbedrijven onjuist is. DEN HAAG (ANP) Dat het rijk. de gemeenten en de provincie» steeds meer „financiële" aandacht besteden aan cul tuur en recreatie blijkt onder meer uit het feit dat de uitgaven voor deze tak van overheidszorg zijn toegenomen van 640 miljoen gulden in 1966 tot vermoe delijk rond 750 miljoen gulden in 1967 en 905 miljoen gulden in 1968, aldus deelt het ministerie vna Economische Zaken Een gemiddeld jaarlijks stijgingper centage dus van rond 20 procent Deze ontwikkeling voltrok zich nadat in 1964 en 1965 de stijgingspercentages 30 pro cent hadden bedragen. Nationaal gezien komt de ruimere ma te waarin de overheid geld besteedt voor dit doel ook tot uitdrukking in de stijging van deze uitgaven weergegeven als een percentage van het nationaal in komen: 0,3 procent in 1948 tegen 1,0 pro- I cent in 1967. De sport heeft, met 166 miljoen gul den, ruim een kwart van de totale uit- j gaven, nog steeds het belangrijkste aan- deel. Het zijn nagenoeg uitsluitend de ge- I meenten die dit bedrag beschikbaar stel- len. het rijk neemt slechts 2 procent daarvan voor zijn rekening. Op bijna alle overige terreinen van de culturele en recreatieve zorgt ligt daar entegen het merendeel der uitgaven bij Van de 51 gulden die de overheid in 1966 per hoofd Van de bevolking aan cul tuur en recreatie besteedde, was rond 13 gulden bestemd voor de sport, 9 gul den voor de kunsten (toneel, muziek, zang en dans etc.) en 8 gulden voor musea en monumentenzorg. Al deze gegevens zijn ontleend aan een zojuist verscheven publikatie van het centraal bureau voor de statistiek. Tot slot nog het volgende: de gemeenten Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht, vestigingsplaats van rond 20 procent van de Nederlandse bevolking, namen in 1966 32 procent van de toale gemeentelijke uitgaven voor cultuur en recreatie voor hun rekening. Onderwijsraad blijft praten over dezelfde zaken (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het is een schokken de ervaring, dat wij na een halve eeuw nog steeds over dezelfde vraag stukken praten van bestuur en onder wijs, studierichtingen, onderwijspro gramma's, onderwijsbevoegdheden en examenregelingen. We gaan nog steeds uit van dezelfde onderwijskundige wijs heid en overleggen nog steeds met de zelfde overwegingen en tegenstellingen en met hetzelfde gebrek aan uitkomsten. Deze verzuchting slaakte gisteren prof dr. K. Posthumus in zijn rede bij de vie ring van het vijftigjarig bestaan van de onderwijsraad in de vergaderzaal van De Eerste Kamer te Den Haag. Prof. dr. Posthumus, zelf oud-voorzit ter van de onderwijsraad, vroeg zich af of men kan voorkomen dat over 50 jaar een redenaar dezelfde woorden kan uit spreken. Hij meende dat er toch wel iets veranderd is. „Vraagstukken die 50 jaar geleden alleen in notulen van vergaderin gen werden opgesloten, worden nu door de dagbladen en t.v. behandeld. De storm gaat over alle instituties: school en universiteit, Kerken, volksvertegen woordiging, politieke partijen, bureau cratieën, bedrijfsleven, krijgsmacht over het gezin", aldus prof. Posthumus. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De fiscus wil een hof felijke toon paren aan duidelijkheid. Om dit te bereiken is een commissie in gesteld, die Inmiddels 1000 in omloop zijnde formulieren heeft gecatalogi seerd. Er zijn al bepaalde Ideeën, maar het is een heel omvangrijk werk. zodat niet snel resultaten te verwachten zijn. Dit heeft staatssecretaris Grapperhaus (Financiën) gistermiddag gezegd in de Tweede Kamer tijdens een vergadering van de vaste commissie. De staatsse cretaris wilde de fiscale hoffelijkheid overigens niet zo ver voeren, dat de ad viezen moeten worden verstrekt aan de belastingbetalers. „De fiscus moet niet helpen lj»ij het in vullen. Dat zou onjuist zijn ten opzichte van de betalers, die zich tot objectieve derden moeten kunnen wenden. De fis cus is op dit pun* al barmhartig ge- Bedrag staatslening 350 miljoen DEN HAAG (ANP) Het ministerie van Financiën heeft medegedeeld, dat het bedrag van de 7 pet. lening 1969 ten laste van de staat der Nederlanden is vastge steld op 350 miljoen gulden. Aangezien de inschrijvingen op deze lening dit bedrag overtreffen, wordt hierop 24,2 pet. toege- R. Zwolsman voorlopig pres.-directeur (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Dit is voor de EM.S. de laatste kans om zich behoorlijk te rehabiliteren. Na jarenlange teleurstel lingen. moet de E-M.S. nu met een nieuwe stijl de toekomst in", aldus een aandeelhouder gistermiddag tijdens de buitengewone algemene vergadering van de E.M.S. in de Kurzaal in Scheveningcn- De vergadering, waarin zich van tijd tot tijd amusante situaties voordeden, had ten doel de 240 aanwezige aandeelhou ders te laten stemmen over het nieuwe college van commissarissen en een nieuwe directie- De heer R. Zwolsman zei onder meer dat het in de bedoeling van de E-M.S. ligt om op korte termijn nieuwe projec ten te realiseren. De hiervoor benodigde financiële schema's zijn inmiddels tot stand gekomen en de heer Zwolsman acht het van groot belang, dat de nieuwe raad van commissarissen snel aan de slag gaat- De hotelexploitatie zal in E.M.S.-kringen sterk de aandacht krijgen. Korte tijd hierna ging men over tot het kiezen van een nieuwe directie en commissarissen- Aanvankelijk leken er geen bezwaren te rijzen tégen de benoe ming van de heer R. Zwolsman tot directeur. Bekend werd gemaakt dat bij acclamatie gestemd zou worden. Alleen drs- A. Jonkers uit Vught hield dit enkele ogenblikken op, omdat hij eerder de heer Zwolsman een schrijven had doen toekomen, waarin hij min of 1 bezwaar maakte tegen een benoeming van de heer Zwolsman tot directeur. Op het spreekgestoelte wilde drs. Jonkers zijn brief nader uiteen zetten, maa: was niet in overeenstemming met de reglementen van de vergadering. Notaris Duynstee kwam eraan te pas en verzocht de heer Jonkers zonder meer te stemmen- Voor de heer Jonkers was het zowel ja Weduwe van B.P. tachtig jaar „Het is morgen vroeg dag en ik heb nog veel te doen..." (Van een onzer verslaggevers) Vandaag 22 februari, viert een merkwaardige haar tachtigste verjaardag: een vrouw wier men onrcr de hele wereld kent en die nos vrijwel dagelijks in touw is vooreen jeugd organisatie. Het is Olavc Lady Baden-Powell, dit haar kroonjaar zal vieren aan dc boorden van d» Theems, in haar woning in Hampton Court Pa 'ace. Zij Is een ongelooflijk vitale persoonlijkheid ■en bewogen en uniek leven achter de rug Uniek, want de „job", zoals ze het zelf noemt, dit sinds 1930 vervult, is die van World Chief Guide Lady Baden-Powell werd op 22 februari 1889 in Chesterfield geboren als Olave St. Clair Soames het derde kind van een welgestelde directeur var, een brouwerij. Zij was voorbestemd om het lever, leiden van een society meisje, rijk, onbezorgd 1 tikje frivool. Het liep geheel andere, toen zij 1912 de in die dagen als de „held van Mafeking beroemde Robert Baden-Powell ontmoette tijdens een zeereis naar Amerika. Deze Baden-Powell had in Engeland intussen nieuwe, zij het geheel an dere faam verworven als de stichter van de Boy Scouts, een jeugdbeweging die zich in luttele ja ren over de wereld had verspreid en waaraan hi. al zijn tijd besteedde. Overal waar deze B.-Pzoals men hem kendi kwam. werd hij begroet door duizenden nieuw bakken verkenners Een merkwaardig man, wan het is toch niet zo heel gewoon om als 50-jarig, generaal van naam een jeugdbeweging te stich ten. En wanneer je dun als 23-jarig meisje me een veel oudere man, niet eens bemiddeld volgen de begrippen van die dagen, in het huwelijk treed, dan willen de tongen van praatgrage lieden aantrokken toen jonge pad tegen het hu erwachtten hu komen. Wie zich er al liet de Baden-Powells, zell's rj kindertjes in ingezonden brie welijk protesteerden omdat z eider kwijt te zullen raken Geen erebaantje Het tegendeel was echter waar: de jonge bewc ging kreeg er een nieuwe kracht bij, de vrouw ean de Chief Scout. Olavo Baden-Powell, wiei luwelijk gezegend werd met drie kinderen, were voor Lord Baden-Powell een geweldige steun, mei name in de meisjesbeweging van gidsen en pad- kindsters, waarvan zij in 1930 gekozen werd tol World Chief Guide, hetgeen ze tot op de huidige dag is. Lady Baden-Powell vat dit niet op als een erebaantje, want zoals ze nog onlangs spottend zei: „Er is veel werk te doen, ook al is het na tuurlijk absurd dat een bijna 80-jarige leiding geeft aan een jeugdorganisatie- De helft van het 'jaar reist en trekt de „charming lady" over de aardbol; ze is jui6t terug van een bezoek aan Afrikaanse landen en een nieuwe tocht naar Zuid-Amerika staat op haar programma. vindstersbeweging (nu tezamen ruim 20 miljoen leden tellend in ruim honderd landen) verper soonlijkt zij niet alleen de grote naam van de stichter, maar geeft zij inspiratie en enthousiasme waar dat maar nodig is, bezoekt zij in Engeland en daarbuiten vrijwel onafgebroken dorpen, steden en landen, verspreidt zij goodwill. Eskimo's en staatshoofden Vele merkwaardige gebeurtenissen hebben het leven van Lady Baden-Powell gemarkeerd. Aller eerst het feit, dat zij op dezelfde dag jarig was als haar man, terwijl ook een van haai- kinderen <»P de 22e februari verjaart, de ontmoetingen die zij had met staatshoofden en regeringsleiders zij is onder meer een graag geziene gaste op paleis Soestdijk maar ook met stamhoofden in de wouden van Afrika. Ook met de jeugd in pad- vinderseen tra in de krottenwijken van Hong Kong ■n Calcutta, met Eskimo's in het Poolland, met Je Mexicanen die haar nog enkele jaren terug een '.eshonderd meter hoge berg lieten beklimmen om >p de top de naam van die berg te onthullen, de ïaam van Baden-Powell. Bij de tijd Haar bijzondere inzet is voor do ontwikkelings hulp door middel van scouting en guiding, omdat zij gelooft in de zelfvormende waarde van hel spel van verkennen en in de hulp die jeugd aan jeugd kan bieden. Met ti'ots kan zij gewagen van „de grootste jeugdbeweging die de wereld ooit heeft gezien", maar met klemmende nadruk wijst zij padvinders en padvindsters in alle delen van de aardbol op de mogelijkheden die de jeugd meer dan ooit heeft om naar een woord haar man te proberen de wereld een beetje béter achter te laten dan je haar gevonden hebt' Olave Lady Baden-Powell, een grote vrouw in een unieke positie. Zij wordt 80 jaar, maar is nog volop in de werkelijkheid van de tijd; een idealist* die het echter niet zonder praktisch rea lisme kan stellen. Lady B.-P., de World Chief Guide, die 's avonds om half twaalf tegen haar gasten pleegt te zeggen: „Kom, het is morgen vroeg dag en ik heb nog veel te doen!" Het bestuur onder voorzitterschap van R. Zwolsman was druk in de weer met opschrijven en bedenken van kiene opmerkingen. als nee. De notaris nam hiermee geen genoegen en „dreigde" met schriftelijke stemming. Dat was voor de heer Jonkers reden om driftig de zaal te verlaten onder gelach van de andere aanwezige aandeelhouders. Notarieel ging men als nog tot acclamatïestëmming over. De heer Zwolsman werd voorlopig als president-directeur gêlcozen, evenals de heer P- H. Verhagen Metman. die bij mondelinge stemming tot directeur werd benoemd met één stem tegen en één blanco. Vervolgens werd het college van com missarissen gekozen: de heer W. van Geleuken. W. C. Posthumus Mevjes, P- P. Lap, G. M. J. Veldkamp en A- Win- semius. Toen men achter de bestuurstafel bemerkte dat niemand negatief reageer de en de benoeming van de commissaris sen een feit was zei de heer Zwolsman: ,,We hebben eindelijk weer een college. De E M.S. kan nu haar daadkracht weer ten toon spreiden. Het vertrouwen in de E-M S- zal nu zeker weer terug komen. Er zal op velerlei gebied een grotere samenwerking komen". LEBER DOOR DE KNIEëN (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Op de Rijn komen geen vaste tarieven. Dit voor de binnenscheep vaart zeer belangrijke besluit is donder dag genomen na maandenlange, zeer harde onderhandelingen tussen Nederland cn Duitsland. De Duitse vervoersminister Leber had zich steeds op het standpunt gesteld dat de RUnvaart gebaat Is bil vaste tarieven. Staatssecretaris Keyzer weigerde echter ook maar een duimbreed af te wüken van het principe van de vrije Voor het goederenvervoer over de weg hebben de onderhandelingen eveneens enige resultaten opgeleverd. Minister Leber heeft onder meer toegestemd in maatregelen waardoor toch meer vracht auto's tegelijk in Duitsland kunnen rijden. Op het ogenblik mogen niet meer dan 1950 vrachtauto's op hetzelfde moment op de Duitse wegen zijn. Door allerlei tech nische problemen was dit aantal in de praktijk echter niet te bereiken. Inge bruikneming van een computer zou deze situatie kunnen verbeteren. Per 1 januari 1971 zal dit contingent van 1950 stuks nog kunnen worden uitgebreid. De bewindsman stelde overigens vast, dat het effect van de nieuwe maatregelen voor Nederland niet moet worden over schat. Belangrijk is wel, dat in de maan den april, mei, juni en juli een extra-con tingent ter beschikking staat ten behoe- „Feodale" brief aan werknemers AMSTERDAM De directie van „Cash and Carry" in Amsterdam heeft de personeelsleden een brief met een aantal maatregelen voorgelegd, en aan gekondigd, dat iedereen die liet er niet mee eens is, ontslag kan nemen. Het bedrijf heeft een zeer drukke tijd tijd aan het eind van vorig jaar gehad, waardoor vele overuren waren gemaakt. Toen de personeelsleden in januari en februari hun compensatie daarvoor wil den opnemen, brak de maogriep uit en raakte het bedrijf onderbezet, in de brief kondigde de directie aan, dat de overgebleven snipperdagen van vorig jaar vervallen waren en dat voor ieder een een 5 '2 -daagse werkweek (ook voor degenen die maar 5 dagen werkten) zal gelden. Overwerk zal in de toekomst niet meer extra betaald worden. „Degenen, die met deze regeling niet akkoord gaan, kunnen hun ontslag in dienen binnen 14 dagen na heden met de gebruikelijke opzegtermijn. Degenen, die op andere wijze, welke dan ook, denkt te kunnen protesteren, wordt met onmiddellijke ingang uitgesloten van bij zondere gunsten", aldus de brief Met die bijzondere gunsten worden bedoeld: NEW ORLEANS (Reuter» Rechter Edward Haggerty heeft in New Orleans een eis van dc verdediging verworpen de jury te verzoeken Clay Shaw onschuldig te verklaren aan een samenzwering om wijlen president Kennedy te vermoorden. De rechter gelastte voortzetting van het proces na bestudering van de verklaring van de belangrijkste getuige a charge. v.- Perry Raymond Rustso, die door de offl- I meegedeeld" dat het Frans-Brttee"stra^- cier van justitie. Jim Garrison, was ge- passagiersvliegtuig de Concorde" vrijdag dagvaard. 1 zijn eerst* riuctot zal maken. premies, tantièmes, vrijwillige pensioen bijdrage. De heer F. W. Heyer, bestuurslid van Mercurius, de NW-bond voor handels- en kantoorpersoneel, vond het een „ern stige zaak". Volgens hem leek het alsof de brief geschreven was in een feodale tijd. Zodra hij over'meer gegevens over deze zaak beschikt, zal hij stappen onder nemen om tegen deze „onverkwikkelijke mistoestanden" te ageren. De directeur van „Cash and Carry", de heer Slootmaus, gaf toe, dat de brief „ontactisch" gesteld was. Het geheel was volgens hem „een samenloop van om standigheden", er was niemand geweest die ontslag had aangevraagd en er was ook geen protest geweest. „Ze zouden niet bij mij weg willen, want ik betaal hen veel te goed", aldus de heer Sloot- Bevrijdingsfront verantwoordelijk voor aanslag in Jeruzalem AMMAN (AP) Het Palestijnse bevrijdingsfront, dat zich ook veranl- woordelijk heeft verklaard voor de aanval op het El-Alvliegtuig in Zürich, heeft meegedeeld óók de aanstichter te zijn geweest van de ontploffing in de supermarkt in Jeruzalem. In een communiqué, dat in Amman werd uitgegeven, wordt gezegd, dat guerillastrijders van het volksfront ook een explosieve lading hadden gelegd nabij het Britse consulaat in de vroegere jordaanse sector van Jeruzalem. Deze bom is echter niet ontploft Concorde gaat volgende week de lucht in PARIJS (AFP> In Parijs ls officieel

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7