LTB Aarlanderveen vierde stijlvol het gouden feest Onderwijsgevenden en cerk mikpunt van spot Mevr. v. d. Wey den-Rijnvis 40 jaar bij Touwfabrieken BIOSCOPEN m ft- AUTO-GEBEUREN in de Stadsgehoorzaal MARKTEN f ATERDAG 22 FEBRUARI 1969 T '.J.1— DE LEIDSE COURANT PAGINA St. Augustinusvereniging 75 jaar .St.-Augustinusvereniging", de Nog een citaat: In de gespreksgroe- ireniging voor R.K. onderwijsgeven- pen bloeit het rijke roomse leven in al •n, bood haar leden gisteravond in zijn schrille kleuren weer op. De Haar- :t St.-Antoniusclubhuis een cabaret- lemse cabaretgroep kan men zeker ond aan, die verzorgd werd door roep collegae uit Haarlem. De be ering dat schoolmeester en school- ffrouwen 'tot de eigenwijste categorie ensen behoren is, naar bleek, niet de betreffenden ongemerkt voorbij „■gaan. De Haarlemse onderwijzers en iderwijzeressen, die gisteravond op planken stonden hadden een fikse ortie zelfkritiek in hun teksten ge- opt. Maar dat niet alleen. Het zouden geen R.K. onderwijs- ;venden zijn geweest als zij geen ilde spot hadden gespuid op het gees- •lijke leefklimaat, waarin zij ver eren. De beroering in de kerk was aak onderwerp van hun spot. Zo ook een kostelijke parodie op de Ro- ieinse vijfde colonne. En zeker in et nummer ..Het Michaellegioen mar- heert" waarin met teksten als: „Biech- goed voor u", „Met rozenkrans ieer mans," „Vagevuur leefwarmte," goed zo zo", „De hel is beter an u denkt" en „Celibaat 't niet, dan •haadt 't ook niet" de conservatieven ons roomse leven bepaald geen hart nder de riem werden gestoken. vergelijken met. de roomse spotter Fons Jansen. De teksten zijn beslist niet minder. De groep heeft op Jansen zelfs dat zij niet alleen de kerk op de korrel nemen, maar ook de toestanden op en rond de school. Kortom, de on derwijsgevenden uit Leiden en om streken hebben een zeer genoegelijke avond gehad, daar in het St.-Antonius- clubhuis, BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" De uitslagen van de derde ronde in de huishoudelijke viertallencompetitie ijn als volgt: Groep A: Team Kuyt 17 pnt. (280- '8; team Dek. 14 pnt (218-148); team lip. 13 pnt (202-153); team De Vrind pnt (238-192); team Zwetsloot 2 pnt 139-233); team Tan 0 pnt (172-345). Groep B: Team De Vries 14 pnt (235- 54); team Biesot 12 pnt (179-44); team dames Sier 10 pnt (120-76); team Van lelvert 9 pnt (169-208); team Vreeburg pnt (163-191) team Mv. Vrijenhoek pnt (182-196); team Bernard 4 pnt 120-173); team Jansen 5 pnt (93-99); leam Lepelaar 4 pnt (129-150); team Middelham 4 pnt (104-129); team Dm. Derogee 4 pnt (101-174). Groep C: Team Riel 15 pnt (266- 100); team De Koning 12 pnt (235- 158); team Dm. Blanken 8 pnt (212- ■230); team Lelieveld 7 pnt (165-263); team v. d. Berg 7 pnt (152-184); team Van Kampen 5 pnt (153-248). TENTOONSTELLING HESSEL DE BOER Van 1 tot en met 29 maart wordt in Galerie Van der Vlist aan de Boter markt een expositie gehouden var schilderijen door Hessel de Boer. Dank zij samenwerking van vrijwel alle op sociaal gebied geinteresseerde instellingen in Leiden, zowel kerkelijke als burgelijke, is gisteren de akte gepas seerd van de Sticking Dienstencentrum Leiden. Op de werkzaamheden en plan- i van dit speciaal voor bejaarden belangrijke instituut hoopt het be- bestuur binnenkort uitvoerig terug te komen. Geslaagd Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam zijn geslaagd voor het kand. ex. sociologie mej. H. E. van Ton geren te Oegstgeest, alsmede de heren P. H. Laman te Leiden en N. F. Roest te Leiderdorp. Vrijdagavond werd in de filmzaal van het Bloembollenlaboratorium te Lisse de derde competitiewedstrijd gehouden in 1 deze_ campagne welke als eindresultaat de volgende uitslag had: Kleurendia's (senioren): 1. Mej. Adamae, Hillegom, 22 punten; 2. dhr. Heemskerk, Haarlem. 212-3 punten; 3. j A. van der Zaal, Lisse en J. C. van den Andel, Hillegom. beiden 21 1-3 punt. Kleuren Junioren: 1. mevr. van den Andel, Hillegom, 22 2-3 punt; 2. dhr. v. j d. Berg, Lisse en mevr. van den Andel, Hillegom, beiden 22 1-3 punt; 3. P. van Dam, Haarlem, 21 1-3 punt. Cleophas, Nieuw Vennep 22 1-3 punt; 2. R. Segers, Lisse 20 1-3 punt; 3. W. Mesman, Lisse 20 punten. Zwart-wlt junioren: 1. P. Slykenaar, Hillegom 23 punten; 2. K. Geers, Lisse, 22 punten; 3. Ed Slijkerman, Hillegom, 20 2-3 punt. MAANDAG 24 FEBRUARI Buurt 9: Maresingel (van Juliana- straat tot Zwarte Pad), Prins Frede- rikstraat, Koningstraat, Bfonkhorst- straat, Willemstraat, Prins Hendrik straat en -plein, Mauritsstraat, Louise de Colignystraat, Waldeck Pyrmont- straat, Marnixstraat (van Maresingel tót Willem de Zwijgerlaan), Amalia- straat, Johan Willem Frisostraat, Van Hogendorpstraat, Van Limburg Sti- rumstraat, v. d. Duinstraat, Falckstr., Anna v. Saksenstraat, Kemperstraat, Molenstraat. Buurt 11: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pas teurstraat, Hansenstraat en Korte Han senstraat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en -plein, Lucas v. Leyden- straat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Frans v. Mierisstraat, Gabriël Metzusstraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat, Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan, Mussenbroekstraat. DINSDAG 25 FEBRUARI Buurt 10: Ter Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei plein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Walra ven van Halstraat, Wiardi Beekman- straat, v. d. Helmlaan, Arent Brun straat, Lieven de Keystraat, Zocher- straat, Van Banchemhof, De Bazelstr., Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstr., Vingboonshof, Jacolj v. Campanlaan, Voorschotenseweg, Stalparthof, Van 's-Gravensandestraat, Berlagestraat. Buurt 12: Veilingkade, Lammen schans weg (van Veilingkade tot Lam- menschansplein), Lammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap pelstraat, Tomatenstraat, Druivenstr., Kersenstraat, Carbuterweg, Planteyn- straat, Kanaalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vrouwenweg, Cronestein (Woonschepen). DONDERDAG 27 FEBRUARI Buurt 13: Rijnsburgerweg, Terwee- park, Boerhaavelaan, Mariënpoelstr., Ks gerstraat, Brasemerstr., Zweiland- laan, Van Swietenstraat, Faljerilstr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. ningenlaan. Van Slingelandtlaan, han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- neveldstraat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr.. Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborst- straat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat. Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens- Op vrijdag 21 februari 19G9 herdacht evrouw W. G. v. d. Weijden-Rijnvis het feit, dat zij 1/0 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Vereenigde Touwfabrie ken te Leiderdorp. Na met haar echtgenoot verwelkomd te zijn door de maatschappelijk werkster, de jubilaresse een boeket anjers ver mengd met irissen aanbood, werd me- o v. d. Wegden door de directie, bij :ich burgemeeste M. A. v. d. Have had gevoegd, ten directiekantore ont vangen. Daarna had in de Kantine van het administratiekantoor temidden van familie en genodigden de officiële huldi ging plaats. De directeur, de heer H. B. Haanappel heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de jubilaresse, die als eerste 'arschijnlijk enige vrouwelijke fa- briekswerkneemster haar 40-jarige ju bileum bij het V.T.- concern viert. In deze veertig jaren, aldus spr. hebt u uw beste krachten gegeven. Uit het feit, dat mevrouw v. d. W. nooit weg geweest is, concludeerde de directeur, dat haar werk door de jaren heen zeer is gewaar deerd en dat zij niet alleen als spoelster maar in geval van nood ook als kluw- ster zelfs aan een hamelspinbank werkte zij! „haar mannetje stond!" HALVE DAGEN Na de beste wensen uitgesproken te hebben voor dek orte tijd, die haar nog haar pensioen scheidt en waarin zy halve dagen gaat werken, overhandigde de heer Haanappel haar de gebruikelijke geschenken, die thans uiteraard waren aangepast aan het zwakke geslacht!, t.w. het Vererend Getuigschrift van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel met het daarbij behorende zilveren ctraagin- signe. de gouden V.T.-speld met briljant brochevorm, een gouden armband horloge, alsmede een geschenk onder couvert. Burgemeester M. A. v. d. Have moreerde in 't bijzonder de trouw van de jubilaresse om 40 jaar bij eenzelfde bedrijf in dienst te blijven. Het feit, dat zij hier haar man of liever gezegd haar hier zijn vrouw gevonden had ver klaarde voor hem het begrip „verenig de" t.a.v. de touwfabrieken! Tenslotte komend tot zijn eigenlijke opdracht zei spr. het bijzonder op prijs te stellen te kunnen mededelen, dat het M. M. de Koningin behaagd heeft de jubilaresse te onderscheiden met de ere medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Na het opspelden van deze versierselen feliciteerde de bur gemeester mevrouw v. d. W. en haar echtgenoot hartelijk met deze onder scheiding en sprak daarbij de wens uit, dat het terugzien op deze prachtige pe riode haar met veel blijdschap en dank baarheid zou vervullen. De bedrijfsleider der vezelafdelingen, de heer I. Vogelenzang dankte mevrouw v. d. W. voor haar ijver en accuratesse, j T.a.v. haar man memoreerde hij de ac- i tieve rol in de Visclub, waarbij hij deze „Rijnvis" gevangen had! De chef van de afd. Spinnerij, de heer K. Kuperus trok t.a.v. do jubilaresse een vergelijking met de N.S.: „veilig, vlug voordelig" en memoreerde in 't bijzon der de vingervlugheid van de betrokkene die gelukkig de grens altijd te vlug af waren geweest! Mede namens zijn col lega's liet hij zijn gelukwensen verge zeld gaan van een grote doos bonbons. De heer W. Kooien bood namens het Jubileumfonds een televisietafel, bloe men en een sierlijke plantenbak aan. De heer P. Th. van Leeuwen zegde als O.R.-lid en namens collega's mevr. v. d. W. hartelijk dank voor de samen werking, niet in de zin van „samen doen", uant dat was door het hoge tem po van haar onmogelijk, maar wel voor de samenwerking in sociaal opzicht. Tenslotte bood mej. M. v. Loe met hartelijke gelukwensen namens de huis houdelijke dienst een tafelbestek aan. hof, Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzsttaat, De la Reystraat, Pretorius- straat. VRIJDAG 28 FEBRUARI Buurt 14: Herenstraat, Prinses Wil- helminastraat, Bloemistenlaan, Lelie straat, Pioenstraat, Pioenhof, Linde straat, Resedastraat, Piéter de la Court- straat, Koninginnelaan, Acaciastraat, Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg). Buurt 16: Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- straat, Drie Octoberstraat, Duivenbo- destraat, Staalwijkstraat. Buitenrust- straat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacinthenstraat, Seringenstr., Dalia- straat, Anjelierstraat. ZOETERWOUDE Oprichting van Zonnebloemcomité te Zoeterwoude Dezer dagen kwamen enkele dames bijeen om te komen tot de oprichting van een plaatselijk Zonnebloem-comite. Mej. M. v. Reisen, districtleidster, gaf een uiteenzetting over de taak van een dergelijk comité. Al«. medisch adviseuse was aanwezig zuBter Glasmeier, de pa rochieraad was vertegenwoordigd door mevr. C. v. d. Hoorn-Janson. Het volgende bestuur werd gekozen: voorzitster mevrouw L. Nelissen-Riteco; secretaresse-penningmeesteresse mevr. M. A. v. d. Krogt-Schakenbos; Leden: mevr. v. Cromvolrt-v. Steen; mevr. Frie- bel-Smeets; mevr. v. Cromvoirt-v. d. Hoeven; mevr. Janson-Dolle. Het comité stelt zich tot taak zieken bezoek, en zover mogelijk, mee te wer ken aan ontspanning en vakantiewerk voor de Zoeterwoudse zieken. Zij rekent daarbij op de medewerking van allen zowel financieel als met het doorgeven van adressen van zieken. RAADSAGENDA De Zoeterwoudse gemeenteraad komt donderdag 27 februari te 20.00 uur bij een. De agenda vermeldt o.m.: voorstel betreffende de melding van voorgeno men maatregelen aan de Gewestraad; het openbaar verklaren van straten in de Zonnegaardevaststelling van de ver goeding ingevolge de Kleuteronderwijs- wet en het verlenen van voorschotten vaststelling van de vergoeding ingevol ge art. 101 der Lager Onderwijswet over 1968 en het verlenen van voorschotten over 1969; het verlenen van medewer king aan het bestuur van de r.k. kleu terschool de „De Krakepit" aan de Hoge Rijndijk; benoeming in vaste dienst mej. M. G. v. d. Kolk als onderwijzeres aan de o.l. school; voorstel betreffende de huur van een gymnastieklokaal; aan koop van enige percelen weiland; wij zigingen begrotingen Grondbedrijf 1968 en 1969 aankoop grond Paardekooper en aankoop Dorpsstraat 34; wijziging gemeentebegroting huur gymnastiekzaal Dorp 744,33 en aankoop Zuidbuurtse- weg hoek Dorpsstraat. Vertrouwen in de toekomst De plaatselijke afdeling van de Haar lemse en Rotterdamse diocesane ka tholieke Land- en Tninbouwbond (LTB), in liet gemeentedeel Aarlanderveen van Alphen a.d. Rijn, heeft donderdag op uit gebreide en traditionele wijze haar gou den jubileum gevierd. Het programma bevatte drie hoogtepunten: een kerke lijke herdenking, een koffietafelbyeeii- komst en een feestavond. De feestelijkheden, geleid door de heer P. C. Boere, voorzitter, werden behal ve door de leden en hun echtgenoten, bijgewoond door o.a. kapelaan Hansen, diocesaan geestelijk adviseur, de heer P. J. Verhoef uit Woerden, die het hoofd- bestuurde van de LTB presenteerde, de heer Th. Cockx (81), de enige nog in leven zijnde mede-oprichter en eerste secretaris, te Nieuwkoop, alsmede door de heer C. v. Veen, vele jaren voorzitter an de jubilerende afdeling, thans wonen de te Bodegraven. Pastoor J. v. Duiven voorde was een centrale figuur onder de feestvierenden. H. Mis De dag werd ingeleid door een gezon gen eucharistieviering, gecelebreerd door bondsadviseur kapelaan Hansen uit Haarlem, in de versierde parochiekerk; de gezangen in de Nederlandse taal wer den door een dameskoor vertolkt oder directie en orgelebegeleiding van de heer J. Rozestraten. Kapelaan Hansen stelde zijn toespraak dat een vluchtige te rugblik over de verworvenheden van de laatste 50 jaren al dadelijk de les toont er alle reden is tot dankbaarheid jegens God. Die het werk van de pio niers, die in die dankbaarheid delen, heeft gezegend. Vergeleken bij de om standigheden van toen genieten wij nu behoorlijke welstand. Het inpassen de oogstdankdagviering in het ka- van het gouden feest verleent aan de dankbaarheid een extra relief. Kapelaan Hansen zegende de in het priesterkoor aan de voet van het altaar in grote hoeveelheden in natura opge stapelde offergaven, als uiting van dank baarheid. Na de kerkelijke herdenking van het gouden bestaansfeest en de viering van oogBtdankdag, verzamelde het gezel schap zich rond de welvoorziene koffie tafel in de nieuwe zaal van het restau- ant „Oude Rechthuis" van de heer Vergeer, waar de heer P. C. Boere als gast- en tafelheer tot allen een wel komstwoord richtte. Hij bracht dank de heer Th. Cockx voor zijn pioniers werk vijftig jaar geleden en lange tijd daarna. Ook dankte spr. de heer C. van Veen voor zijn langdurig voorzitter- BINNENBRAND Vrijdagmiddag moest de brandweer uitrukken voor een binnenbrand bij de familie Leune aan de Zevenhovenseweg. De douche-inrichting en de keuken ston den in brand. De brandweer behoefde echter geen water te geven, want had inmiddels zelf weten te doven. Camera: Romeo en Julia 14 Jr. Dagelijks: 2.30. 7 00 en 9.30 uur. Zondag: 4.30. 7.00 en 9.30 uur. Nachtvoorstelling vrijdag en zaterdag nacht 23.30 uur „Verleden jaar ln Ma- riënbad". 18 jaar. Woensdagmiddag 2.30 uur. Jeugdmatinee „Sjors en Sjimmie", Lido: The graduate. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Sex en chantage. 18 jaar. Studio De grote stilte 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De wurger van Boston 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Blonde handel voor Istanboel 18 Jr. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: Twee vrouwen. 18 jaar. vrijdag en zaterdag 23.30 uur. Korreltje ...PUNT... Pionierswerk Het bestuur van de jubilerende LTB- afdeling te Aarlanderveen en gasten: zit tend v.l.n.r.: de heren C. Vergeer, secre taris; voorzitter P. C. Boere; pastoor Ja. van Duivenvoorde; penningmeester W. G. Kempen; staande v.l.n.r.: de heren kapelaan A. F. J. Hansen, oprichter Th. Cocx, hoofdbestuurder LTB P. J. Ver hoef en oud-voorzitter C. G. van Veen. spr. dat het heel erg moeilijk was de vak- en standsorganisatie van de agra riërs en tuinders in Aarlanderveen van de grond te krijgen. Ook spr. dankte de heer Cockx en stelde met voldoening vast dat het pionierswerk van velen vruchten heeft afgeworpen. De organi satie is uiteraard geen automaat, waar uit voor weinig contributie geld een veel grotere winst uitrolt, maar de belangen van boeren en tuinders zijn bij de LTB goed beveiligd. De heer P. J. Verhoef bood namens het dagelijks bestuur van de diocesa ne LTB de beste gelukwensen aan. Spr. stak de Aarlanderveners een hart onder de riem door ze te bemoedigen in hun actie voor de leefbaarheid van hun dorp. Aan een redelijke woningbouw kan niet worden ontkomen, wil men voorkomen, dat Aarlanderveen ten dode'zitster van de A.arlajjd<ej-veenss,LTV, ook niet dat dit in de bedoeling van de De heer Boere sloot de stijlvolle mor- overhed enligt, temeer niet dkndat Aan- gen-bijeenkomsten welke, zoals .byi het landerveen is voorbestemd een niet onbe- noemde, een bundel goede herinneringen langryk tuinbouwcultuur-centrum te achterlaten. dat in de toekomst alles zonder meer c der het eigen vaandel zal doorgaan. De LTB is zich bewust van het nut en noodzaak om als het in het belang de led enwenselijk is, doelbewust JA te zeggen tegen de nieuwe ontwikkelingen Spr. weerlegde de hier en daar ia circulatie gebrachte mening, dat de 5- jarige bezettingsperiode welvaart zou hebben gebracht voor de boer en tuin- der in dit land. Niet ontkende spr. het, dat die t(jd een stoot heeft gfgeven1 voor verbeteringen voor heel de bevol- king, louter en alleen omdat een lange achterstand moest worden ingehaald. De heer Verhoef beklemtoonde dal men zeer beslist niets bewust mag voor bijgaan aan wat het brede front van de LTB aan structuurveranderingen1 vraagt. Hij sprak over het structuur- memorandum van de heer Mansholt iu EEG-verband en belichtte de situatie daaromheen. De Nederlandse landbouw bevindt zich nu al op het niveau waar op de heer Mansholt in 1980 denkt te zijn. 'Spr. bood alle bestuursleden en leden een lederen opbergmap aan met onder scheiden vakken erin; een nuttig pre sentje dat men dankbaar aanvaardde. Voorts hebben nog het woord gevoerd de heren A. Verdel, Th. Cockx,, alsmede Visser-Kompier, KATWIJK AAN DEN RIJN BIJEENKOMST IN LEEUWENHORST Voor belangstellende parochianen zyn er bijzondere bijeenkomsten, behorende tot het dekenaat Noordwijk. Dat is dus ook Katwijk a. d. Rijn. Het onderwerp zal zijn „Gezagsbeleving nu". Die be sprekingen zullen zyn op vrijdag 21 februari, donderdag 27 februari en donderdag 13 maart. Ook voor de Kat- wijkse parochianen zeer belangrijk. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN Raad Alkemade moet besluiten over verkoop oude zwembad Met de realisering van een plan tot bouw van een nieuw - gedeeltelijk over dekt - zwembad in de Googerpolder, hebben b. en w. zoals zy in een uitvoeri ge toelichting meedelen, pogingen aan gewend om tot afstoting vau het oude gemeentelijke zwembad aan de Galge kade naby de Braassemermeer te ko men. Met N.V. Arie de Boom te Krim- pen aan den IJssel is men tot overeen stemming kunnen komen over de ver koop van dit zwembad, dat grenst aan het door deze firma in exploitatie zijn de watersportcentrum. In deze verkoop zal dan tevena inbe grepen worden de twee hier tegenover liggende percelen tuinland en de lucht- wachttoren met ondergrond. Genoemde percelen zullen door de N.V. Arie de Boom worden benut voor het uitbrei den van de aanwezige jachthaven; de stichting van een camping op de te ver kopen percelen tuinland; de bouw van appartementen met (parterre) boten- berging. In de dinsdag a.s. des avonds te half negen te houden spoedeisende raads vergadering moet de Raad van Alke made hierover een besluit nemen, even als over het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de Sted. Fabr. van Gas en Electriciteit te Leiden inzake de levering van aardgas. worden. Na in uitvoerige mate de taak van de LTB te hebben geschetst, zei de heer Verhoef, dat niet beloofd kan worden Des avonds beleefden de jubilerende LTB'ers in het „Oude Rechthuis" een ge slaagde gezellige feestviering, met het gezelschap van de heer J. van Veen uit De Hoef. EEN GRANDIOOS 27 EN 28 FEBRUARI, 1 EN 2 MAART A.S. ROELOFARENDSVEEN Voor de traditionelee kaartmiddag ten bate van de bejaardenkas was een bij zonder grote belangstelling in café „De Vier Heemskinderen". Er werd gespeeld met eigen maat, waarna omstreeks ze ven uur na drie ronden spelen, de uit slag bekend kon worden gemaakt en de prijzen uitgereikt. Behalve de gewone vleesprijzen waren er ook nog vele prij zen welke voor deze wedstrijd door di versen beschikbaar gesteld waren. De hoofdprijs bestaande uit 10 pond karbo nade werd gewonnen door Dick v.d. Zwet en Ant. Huigsloot met 5991 pht. 2e pr. L. v.d. Zwet en H. Zonderop 5776 pnt. 3e pr. mevr. v.d. Meer-Bouwmeester en mevr. Colijn 5482 p. 4e pr. J. A. Kouwen- hoven en Jaop Olijerhoek 5459 p. 5 S. Strijk en T. Spring in 't Veld 5364 p. 6 P. Straathof en J. v.d. Geest 5351, 1 T. Wesselman en Nel Hoogenboom 5280, 8 J. Zoetemelk en Co Droogh 5223, 9 B. Kraan en D. v. Goozen 5187, 10 mevr. Beelen en mevr. v. Kins 5170, 11 Jo Spierenburg en Rina Hoogenboom 5111 12 J. Bakker en dhr. Kouwenhoven 5047, In haar toelichting stellen B. en W. dat de specifieke tuindersgebieden in Alke-; Ï3 dhr. Bakker en v. Emmerik 5047, 15 made Oost voorhands uit rentabilitelts- mevr. v.d Meer-Huigsloot en Verdel- overwegingen nog van de aanleg van v Beek 5045 p. een aardgasnet verstoken zullen biyven, zulks wegens de naar verhouding ge- Na de prijsuitreiking, bracht het be- ringe belangstelling onder de betrokken stuurslid van hel bejaardencomité de inwoners voor het gebruik van dit ga», 'ieer N. A. J. Rietbroek dank aan allen B. en w. zullen echter trachten zo spoe- voor hun opkomst, en richtte zich in zijn dig mogelijk nadere gegevens te ver- dankwoord ipzonder tot de biljartclub ,n hnta, np Wltfp *mann krijgen inzake de kosten, die aan de DVH voor de organisatie van deze wed- In hotel De Witte Zwaan te Lisse omst.|Klk,.Un'' van de kwekersbedriiven xtrijd alsmede tot de eigenaar van „De werd vrijdagavond de jaarvergadering gebruik daarvan Vier Heemskinderen". Vervolgens werd gehouden van de Solexclub Bollenstreek oUe«n g« en het gebruik daar,an, tQt de trekki^ var onder leiding van de heer J. v. Duvn- r,,oml,>" mtten prijzen verbonden aan de verloting w Mogelijk dat dan in de onderhavige voor de loten huis aan huis waren o-'bieden in tweede instantie binnen af- kocht ten bate van de uitgaansdag J4U.lou, kern activiteiten in ae boiexciuD mei net zjenbare tijd toch nog tot de aanleg van de bejaarden. Hiervan werd de uitslag dium 125-135, V. d. Eerden 120-140, San- LISSE SOLEXCLUB BOLLENSTREEK LEEUWARDEN, 21 febr. Kaas Commissienoteringen (in j p. kg): Goudse kaas 3.31. Edammer kaas 3.08, broodkaas 3.08. Handel kalm. Katwijk a. d. Rijn, 21 febr. Groenten - waspeen (per kist: Al 14,6016,10; A2 2,60—10.20; BI 17,10—18,40; Cl 9,50; C2 6,107,20; breekpeen (per kist) 9,109,10; rode kool 1517; spruiten: geschoond 173244; ongeschoond 116- 155; uien (per kist) 2,804,90. Aanvoer waspeen 86.000 kg. Roelofarendsveen, 21 febr. Bloemen - Am. Anjers 1833, Rozen Nordia 72-94, Forsythia 3045 p. st„ Narcissen 70 1,05, Irissen Wedgewood 1,601,90, Freesia 951,35, idem Aurora 1,50 1,55, Anemonen 951,25. Blauwe Druifjes 2133, Tulpen Prominence 1,10—1,35, Charles 1,10—1,35, v. d. Eer den 1,151,35, Lustige Witwe 1,15 1,45, Oxford 1,651,85, Apeldoorn 1,35 1,90, China Pink 1,55, Alladin 3,65— 4,05, Sulphur Cloud 1,351,65, Rose Copland 1,251,50, Paul Richter 1,15 1,30. Preludium 1,151,30, Queen Eli zabeth 1,401,50, Bellona 1.25—1,30, Karei Doorman 1,401,55, London 1,551.65, Beauty of Volendam 1.10 1,40. Topscore 1,20—1.35, Pax White 1,20—1.30, Blenda 1,20—1.50. Winter- gold 1,051,35, Cassini 1,251,40, De- meter 1,601,65, Hoangho 1,30—1.35, Oriënt Express 1,50—1,60, Dubbele tulpen 1,101.60 per bos. Ter Aar, 21 febr. Groenten - witlof Al 1,21—1,31; A2 1,01—1.25; BI 1,14 1.18; B2 1,051,11; witlof II 90; witlof afwijkend 501,05; witlof stek 1660; spruiten Al 1,50—1.55 BI 1,05; Dl 1,25; aardappelen 12; uien 10—25 alles per kg. houden van diverse clubritten tot grote een Qp de kwekersbedrjjven afgestemde afstanden toe, waarbij de fijne club- |,,jcyng waarop dan tevens de woningen geest steeds op uitnemende wijze naar van betrokkenen kunnen worden aange- voren kwam. Er werd veel genoten van sloten worden overgegaan. Tevens zal rijden per solex door de schone Hollandse ,laarby (lienen te worden bezien in hoe- dreven. De penningmeester, de heer .J. vem, de gemeente financiële hulp bij Schaap, was tevreden over het afgelo- (le omschakeling van de betreffende be- drijven zou kunnen bieden. le pr. een dames of herenrywiel op no. j tiago 250-300. Paul Richter 120-140, 3105, 2e pr. kinderstep op no. 1247, 3e Jack i00-125. Prunus 300-325, Apel-| en 4e pr. een fruitmand op no. 1258 en doorn 180-200, Bellona 140-160; Brilliant I 1583. De waardebo.nnen voor deze prijzen st;il. 75.sr, Queeil of the Barligon 300- kunnen worden afgehaald by de penning- I 32ri; Gudosnick 140-170. Prominence 130- meester de heer S. G. Bakker, Noord- ,50 lilles ptM. bos; Narcl8sen: CarltonI 1 vie wiisviioncuug v.^ ucuc..v..uv einde 112, Roelofarendsveen. 75-110 Golden Harvest 100-125 Flower voordeUgensaldo.'I>Hetn^a8beheera'werd I rlr'Iven zou l""111611 bieden. WASSFIMAAR *T* accoord bevonden volgens het uitge-j Verkoop terreinen voor woningbouw WASSENAAR alles per bos Hyacinten gesneden 85- bracht rapport van de heer H. C. J. Co- \25; hyphen met bol 20-35 per stuk. zijn. De bestuursverkiezing bracht geen Met een door B. en W. niet met name Geslaagd Aan de Technische Ho- Anjers: Witte Sim 15-26, rode »lm 20- wijziging in de bezetting, daar de af- genoemde institutionele belegger zijn geschool te Delft is geslaagd voor het ro8® 8ir" 21.yfJ,' tredende leden J. van Duynhoven en J. praktisch de onderhandelingen geheel kand. ex. wiskundig ingenieur de heer Dust>' Si"1 «0-33Arthur .Sim 18-27, u Schaap bij acclamatie herkozen werden, rond om te komen tot realisering van F J. M. Kimman. J Slm 30-30 Selecta Sim >1-32 Wi li- Voor 1969 werd weer een uitgebreid een bouwplan van 141 premiehuurwo- am Sim 20-30. Esperance 2>-34 alles programma in principe opgesteld waar- j ningen en 71 autoboxen, waarvoor zij LISSE per stuk' Freesia'8: Golde" Yellow 85- bij Ifcveel mogelijk met de wensen der <le raad voorstellen een verkoopbesluit 135; Snow Queen 90-154, alles per bos; leden rekening wordt gehouden. Na af-' vast te stellen voor de hiervoor benodig- Geslaagd Voor het examen Engtl- Div- Snijbloemen: Anthurium 100-225. handeling der huishoudelijke zaken werd de gronden gelegen ten noorden van de se handelscoireapondentie is geslaagd Gerbera 20-35. Irissen 15-45. Forsythia een zeer gezellig samenzijn gehouden Middenweg in het bestemmingsplan „De de heer G. Segers. Hij werd opgeleid 20-45, alles per stuk. Rozen: Baccara j met kienspel om mooie prflzen. Goeh". door de Leidsche Onderwijsinstellingen. jt j M tt fl| Voorzien van het H. Sacrament der Zieken overleed myn geliefde man, onze zorgzame vader, be huwd- en grootvader, JOHANNES DE VRIND echtgenoot van Cornelia Johanna de Vrind weduwnaar van Johanna de Heiden, Leiderdorp: A. J. de Vrind M. A. de Vrind-Fasel Voorschoten: C. J. v. Haasteren-de Vrind A. J. v. Haasteren en kleinkinderen Katwijk aan den Rijn, 21 februari 1969 Huize „De Wilbert" Overrijn 7. Onze dierbare overledene is op gebaard in het Mortuarium van Huize „De Wilbert". Wy vieren de H. Eucharstie voor zijn zielerust dinsdag 25 februari a.s. te 10.30 uur in de kapel van Huize „De Wilbert", waarna te ca. 11.30 uur de bijzetting plaatsvindt in het familiegraf op de R.K. Be graafplaats „St. Willibrordus" te Oegstgeest Rhijngeesterstraat- weg 37). Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Parochiehuis te Oegstgeest. Met grote verslagen geven wij kennis van het overladen van onze geachte oud-werkgever en oprich ter van het bedrijf, de heer Zijn sympathieke persoonlijkheid en stuwende werkkracht zullen steeds in onze herinnering blijven. Personeel Fa. J. DE VRIND en Zn. Beschuitsteeg 12, Leiden. Wegens het overlijden vai oprichter van het bedrijf, de J. DE VRIND is onze zaak DINSDAG 25 FEBRUARI de gehele dag GESLOTEN Fa. J. DE VRIND ei Beschuitsteeg 12 10-95, Carol 20-31, Garnette 20-31.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5