mening HULPVERLENINGSDIENST IN ZUID WEST IN OPRICHTING Tegen politieke blokvorming in Gewestraad Leiden Helpende hand bieden waar dat nodig kan zijn Standruimte Leidato al bijna uitverkocht BIOSCOPEN MARKTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 21 FEBRUARI 1969 Initiatief A ntonius- parocbie slaat aan Volgende week donderdagavond hoopt men in Zuid-West te komen tot oprichting van een hulpverleningsdienst, die het verstrekken van niet-financiële hulp beoogt, met name aan ouden van dagen en zieken. De heer B. C. H. M. te Marvelde, werkzaam op de Sociale Dienst en voorzitter van de R.K. Parochieraad Zuid-West, die zeven jaar geleden mede-oprichter was van een soortgelijke hulpverleningsdienst in Haarlem, zal de vergadering leiden. Gesprekspartners zijn o.a. ver tegenwoordigers van diaconieën en van verenigingen. Het idee is ge boren in een gespreksgroep van de St.-Antoniusparochie. Particulieren werken samen Organisatieplan ligt al gereed Op de volgende week te houden bijeen komst zal een organisatieplan worden besproken. Gedacht wordt aan een co mité van aanbeveling, waarin bijvoor beeld vertegenwoordigd kunnen zijn: gemeente, industrie, winkeliers, Leidse Sportstichting, Leidse Jeugd-Aktie, stu denten, scholen, maatschappelijk werk, kerken en humanisten. Uit dit comité kan dan een bestuur worden gekozen, dat zich ook met de financiering en de administratie belast. Activiteiten Samengevat zal de hulpverlenings dienst zich onder meer met de volgende activiteiten kunnen belasten: verzorging van bejaarden, huiswerk door vrouwen en mannen, het leggen en onderhouden van contacten, een oppasdienst en auto- Vervoer - auto- en boodschappendienst in dringende en noodzakelijke gevallen, waarin het onmogelijk is van het open bare vervoer gebruik te maken; Oppas - bij kinderen en zieken; Contact - bezoeken van zieken en een- Commissie van beroep Tegen weigering bouwvergunning Donderdag 27 februari a.s. behan delt de Commissie Beroepschriften in het openbaar een beroep dat M. Kool haas te Oosterbeek, namens de firma Spadon te Leiden heeft ingesteld. Bur gemeester en wethouders van Leiden hadden deze firma eind vorig jaar een bouwvergunning geweigerd voor de uitbreiding van een garagebedrijf aan de Gerard Doustraat. De zitting van de Commissie wordt gehouden in de kamer van Burgemeester en Wethou ders. Aanvang: 15.30 uur. De beschikbare standruimte op de achtste Leidato, die van 30 augustus tot en met 7 september in de nieuwe Groen- oordhal aan de Willem de Zwijgerlaan wordt gehouden, is zo goed als uitver kocht. Van de inschrijving, die gister avond in „Old Dutch" gehouden werd, is een zeer ruim gebruik gemaakt. De vertrouwde standhouders van de Leidse Detail Ambachtstentoonstelling komen allen terug, terwijl er ook 'n flink aantal nieuwe gegadigden toegelaten kon wor- Van de 5000 m2, die als expositie ruimte gebruikt kan worden van het totale vloeroppervlak van 8000 m2 gaat 3000 m2 af voor paden, zitjes e.d. werd gisteravond 2500 m2 uitgegeven aan Leidse ondernemers. De overige ruimte in de Groenoordhal is beschikbaar voor zgn. vrije stands van fabrieken en landelijke merkenfirma's. Op andere Leidato's was voor deze ca tegorie exposanten geen ruimte beschik baar. Het Leidato-comité, zo deelde ons de secretar's, de heer J. van Zijp mee, heeft op het ogenblik reeds veel aan vragen van landelijke firma's. In de ko mende weken hoopt men het zakelijk rond te krijgen met deze firma's, „maar", zo zei de heer Van Zijp, „we hebben geen enkele reden om aan te ne men. dat we niet tot overeenstemming komen. We weten nu reeds, dat de Lei dato een succes wordt. Het Leidse zaken leven toonde zich gisteren bijzonder en thousiast en is gelukkig met de Groen oordhal. Geen stichting voorstel gelanceerd om de Leidato onder te brengen in een stichting. Het bestuur volgde hem daarbjj niet. Men bleek ge voeliger voor het argument van voorzit ter J. Wolfslag, dat de huidige bestuur lijke slagvaardigheid zou lijden bij om zetting in een stichting. zamen, bezoeken ontvangen en uitgaan met invaliden; Huishoudelijke hulp - verrichten van huishoudelijk werk, zowel door mannen „klusjeswerk"), als door vrouwen (het gewone huishoudelijke werk); Verzorging - tijdelijke verzorging en lichte verpleging van zieken en be jaarden; Informatie - verwelkomen van nieuwe bewoners van Zuidwest; Centrale telefoon - voor aanvragen en aanbieden van hulpverlening (deze bij voorkeur dag en nacht bereikbare cen trale beoordeelt de soort van hulpver lening en waarschuwt het betreffende hoofd). De werving van helpers en helpsters moet uiteraard een belangrijk onderdeel van het programma vormen. Financiering Voor de financiering van de op te richten hulpverleningsdienst wordt aan de volgende mogelijkheden gedacht: aan de deelnemende groeperingen kan een start-subsidie worden gevraagd alsmede een jaarlijkse subsidie; donaties zijn wel kom; aan de gemeente Leiden kan even eens subsidie worden gevraagd; verder is een grootscheepse jaarlijks huis- aan- huis-colleete te overwegen, l'itganus Moeilijkheden rond financiering van sportcomplex Nieuwe weg B en W Zoeterwoude willen beroep doen op de Kroon Er zijn problemen gerezen rond de fi nanciering van liet sportcomplex, dat thans in aanleg is aan de Nieuweweg tc Zoeterwoude. Gedeputeerde Staten hebben namelijk geen goedkeuring ver leend aan het raadsbesluit van 8 aug. 1968, waarin ten laste van de kapitaals- dienst 150.000 gulden is geraamd wegens kosten van de aanleg van deze sportvel- Dit krediet, aldus b. en w. was reeds geraamd in de dienst 1967 en door G. S. goedgekeurd, nadat b. en w. hadden be richt, dat uit de verkoop van bouwgrond een bedrag van ƒ150.000.— voor de fi nanciering van de aanleg beschikbaar was. Deze omstandigheid wordt in de beschikking van G. S. niet vermeld. Daarin wordt gesteld, dat de dekking van de uitgave zou plaats hebben uit het fonds dorpsuitleg. Dit financieringsplan was echter reeds verlaten. De overige overwegingen: een exploi- tatieopzet, afschrijving van de investe- punt moet zijn, dat de te verlenen hulp ring wegens grondkosten, dunkt b. en gratis wordt verstrekt. Contactman is momenteel de heer C. J. J. Hugens secretaris van de parochie raad „St. Antoniusparocliie". aenepntdrrSovr moeten ook overwogen zyn by de eerste goedkeuring van het krediet. Het college deelt nu aan de raad mede, dat b. en w. moeten concluderen, dat het be trekken van de financieringsmiddelen uit het fonds dorpsuitleg dè overweging is geweest tot nlet-goedkeurlng. Aangezien deze gedachte niet in over eenstemming is met de realiteit menen b. en w. dat met vrucht herziening kan worden gevraagd bjj de Kroon. Het college stelt de raad daarom voor, be roep in te stellen bij de Koningin. ZOETERWOUDE HUUROVEREENKOMST GYMZAAL H. RIJNDIJK Reeds geruime tjjd huurt de gemeente Zoeterwoude ten behoeve van het lager onderwijs de gymnastiekzaal aan de Ho ge Rijndijk van de exploitatiecommissie „De Drie Eendjes". Een huurovereen komst is hiervoor echter nooit aange gaan. B. en W. stellen de raad thans voor, met de exploitant een huurcontract aan te gaan en de gymnastiekzaal m.i.v. 1 januari 1967 te huren tegen een huur prijs van 430,per kwartaal. KAARTAVOND P.I.T. '54 De Zoeterwoude tafeltennisvereniging P.I.T. '54 organiseert heden vrijdagavond weer een klaverjaswedstrijd in het Don Boscohuis aanvang 20.00 uur. Een ieder is hier welkom en kan meespelen om de fraaie prflzen. nÉiiHfi»ïr De ambtswoning van de Leiderdorpse burgemeester staat nog steeds leeg sinds burgemeester mr. R. M. Gallas naar Alphen aan den Rijn verhuisde. De nieuwe burgemeester, de heer M. A. van der Have, vindt het huis te groot, te onpractisch en te bewerkelijk, zoals wij gisteren reeds berichtten. Als de gemeenteraad maan dagavond akkoord gaat met het voorstel van het college van b. en w. zal een nieuwe ambtswoning, een bungalow, in het Esseupark gebouwd worden. Kosten: burgemeester, de heer M. A. van der Have, vindt bet huis te groot, te onpraktisch worden. Koos Verheul-Jan van der Meer: een bewonderenswaardige eenheid Volmaakt samenspel in Zniilerkerk Burgerlijke stand Geboren: Louisa M., d.v. T. J. G. M. van der Klugt en M. L. van Schie; Hermanus W., z.v. H. van Oosten en J. J. Faas; José T„ d.v. H. Adriani en H. J. Houweling; Marcel, z.v. P. van Egmond en G. H. Swart; Pieter A. F., z.v. F. A. P. Breemerkamp en T. G. C. M. Maas; Hendrik J. R.. z.v. H. Don- gelmans en M. van Dissel: Roderik M. D., z.v. J. M. Rodermond en H. E. Jagersma; Corinne T. M.. d.v. N. M. van Kempen en A. M. van der Klauw: Yvette R. M„ d.v. P. J. van Zundert en R. A. T. Muris: Tlexander P.. z.v. P. de Jong en A. J. Heemskerk: Erik P.. z.v. J. D. Ca pel en C D. Roelofs: Ro- bertus H., z.v. B. H. J. Geers en A. M. Buzing. i het dirigent Jan van der Meer vormen zikaal een onverbrekelijke eenheid. Dit duo. dat in binnen- en buitenland grote successen behaalde, concerteerde gis teravond voor de Maatschappij voor Toonkunst in de Zuiderkerk. De mu ziekliefhebbers kennén hen al van een grammofoonplaat met enige sonates van Bachs zonen, een plaat, die in geen serieuze discotheek mag ontbreken. Als deze twee kunstenaars samen spelen, dan spreekt men niet meer over tech nieken; alleen over muziek. En het samenspel is zo volmaakt en tot zo'n eenheid geworden, dat iedere kritiek nutteloos wordt. In de sonate in D Gr. t. van C. Ph. E. Bach was er even een kleine storing, doordat de partituur van de lessenaar viel. Maar onvergetelijk was het Al legro van het derde deel. Met rubato en crescendo werd hier een climax bereikt die ons deed vergeten, in welke lijd deze sonate werd geschreven. Een Rondo van een zekere Franx Xaver Mozart werd een prettige ontmoeting, maar we konden het nergens thuis brengen. flute" te spelen. Een sonatine van de Franse componist H. Dutilleux, half impressionistisch, half expressionistisch beïnvloed door Fauré en ook door Ra- vel, was een waardig slot van dit pro gramma, dat na het hartelijk applaus nog gevolgd werd door een deel van een sonate van een der zonen van Bach. Uw a.s. vrouw neet best dat ze geen predikant trouwt" Maand cel voor diefstal met geweldpleging Wanneer de Haagse politiereecbter de mededelingen van een 33-jarige bouw vakker uit Leiden moest geloven, dan zou de huweiykstoekomst voor de man „naar de Filistijnen" zijn. „Dat zal wel meevallen", meende de rechter, „per slot van rekening weet uw aanstaande Leski's Meubelen nu ook in Leiden De heer P. A. M. de Jong, directeur van Leski's Meubelen N.V. heeft gister middag in twee panden aan de Haar lemmerstraat, waarin voorheen het ta pijt en beddenmagezijn van P. van Ho- gendoorn Zoon geevestigd was, een nieuwe meubelzaak geopend. De nieuwe zaak in Leiden is de tweede vestiging van de snelgroeiende NV. In de Haagse Wagenstraat heeft men ook een zaak. In het Leidse bedrtff richt Leski zich evenals in Den Haag tot de „de grote groep' en dit alleen op het gebied van meubelen voor de woonkamer. Meubelen voor de slaapkamer bijvoorbeeld zal men dus tevergeefs zoeken bij Leski. Naar de heer De Jong („Tien jaar geleden kwam ik nog met een kwartje op zak uit Australië terug") ons mededeelde ligt de kracht en het succes van zijn onder neming in specialisatie (alleen woon kamers) en veel keuzemogelijkheden, een scherpe calculatie, levering op de dag van koop en een progressief per soneelsbeleid. De zaken in Den Haag en Leiden worden bevoorraad vanuit een magazijn in Wassenaar. De vestiging van een nieuwe zaak heeft voor een groot aantal personeels leden van Hogendoorn geen nadelige ge volgen gehad, want zij zijn nu in dienst bij de Leski's Meubelen. De feestelijke opening van de zaak, die onder leiding van een aannemer door het personeel zelf werd gemoderniseerd, werd gistermiddag bijgewoond door vele vrienden en relaties van de directie. vrouw ook wel, dat zjj niet mot een pre dikant gaat trouwen en zal ze best we ten, dat u in het bezit bent van een strafblad". Officier noch rechter zagen aanleiding om verdachte de gevangenis te besparen. „U hebt dit beslist verdient", aldus de officier. Toen verdachte op 22 december te Leiden in een café zat, had hij iemand voor een tientje aangeboden naar Noord- wijk te brengen. Onderweg moest hij tanken, doch had geen geld genoeg, Hij vroeg zijn passagier om alvast te beta len, doch deze voelde daar niets voor. Daarop sleurde verdachte zijn passagier uit de auto, drukte hem tegen een muur en zou hem de keel hebben dichtgekne pen. Het slachtoffer werd een portemon nee met 300,ontnomen, hoewel ver dachte zei, dat er slechts ƒ5,in zat. De officier van justitie vond het een schandelijke manier van optreden. Voor deze diefstal met geweldpleging eiste hij twee maanden gevangenisstraf. Ver dachte was bang dat zijn huwelijk zou mislukken. „Zonder gevangenisstraf zult u er toch niet afkomen", zoi de rechter en maakte er één maand van. POLITIE BLUST BRANDENDE AUTO De Oegstgeester politie heeft gister avond tegen half negen met een blus- apparaat een brand geblust, die was ontstaan in een auto in de Geversstraat. De bestuurder van het voertuig bleek afwezig. De brand werd ontdekt door een pas-- serende vrouw, die rook vanonder de motorkap zag komen. Later ontstond ook rook in de cabine en sloegen vlam men bij de voorruit naar buiten. Zij waarschuwde onmiddellijk de politie. De auto bleek te zijn van de in Den Haag wonende Surinamer E. D. de W. Hij had al rijdend een sterke rubber- geur waargenomen, was in de Gevers straat gestopt en op zoek gegaan naar een garage >m bijstand te vragen. Bij zijn terugkomst had de politie het blus- snigskanvei «1 opgeknapt. De auto was all-risk verzekerd. HOOP NIET OPGEGEVEN LEIDEN, 21 febr. In de Leidse pourant van 19 februari jl. hebt u mijn „ingezonden" geplaatst, waarin geprotesteerd wordt tegen het streven van de gemeente Leiden om bij winterweer de fietspaden onberijdbaar te houden. Het weerbericht van, diezelfde woensdagavond voorspelde dooi voor de volgende dag. inmiddels viel er in de nacht van woensdag op donderdag weel een flink pak sneeuw. Vanzelfsprekend was niet verwachten dat gemeentewerken nu plotseling zou uitrukken om op de valreep van de win ter nog goed te maken wat in de af gelopen weken was nagelaten. Dat liet het schema niet toe. Toch was de dienst actief. En hoe! i Terwijl duizenden fietsers en brom fietsers. bespat door passerende auto's, door de smerige brij van de Rfjnsbur- gerweg ploegden, was gemeentenwer- ken in de weer om het veemarktterrein van sneeuw te zuiveren! Het kon vriezen of dooien, maar het vee zou de yolgende dag met droge voet jas staan.' Brave Leidenaars en bewoners van de randgemeenten, bent u niet met mij getroffen door de ontroerende zorg waarmee de gemeente het gras in de bermen en de beestjes op de markt koestert Ik geef de hoop nog niet op, dat ook het belang van de mensen in volgende sneeuw- en ijsperioden mee mag tellen. OEGSTGEEST A. VEENSTRA. Camera: Romeo en Julia 14 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vrijdag en zaterdag nacht 23.30 uur „Verleden jaar in Ma- riënbad". 18 jaar. Woensdagmiddag 2.30 uur. Jeugdmatinee „Sjors en Sjimmie", Lido: The graduate. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Sex en chantage. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio De grote stilte 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De wurger van Boston 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Blonde handel voor Istanboel 18 jr. Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: Twee vrouwen. 18 jaar. vrijdag en zaterdag 23.30 uur. Korreltje Al wordt het lichaam oud. de vrome poëzie des harten kunnen wij altijd jeug dig houden. ...PUNT... GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST RIJNZICHTWEGBEWONERS GEEN VERGETEN GROEP über Ihr Blümlein alle" op. 160 van u, F. Schubert een groot succes. Niet al- Je niOtie ZoCtCl'WOUde I RWNZICHTBKWONER» leen dat dit werk zeer knap voor beide ToM de b]auwe verdwee0 blee( instrumenten werd geschreven, ook d, veread„rl„K v„„ vil< een (linke 3trook g,.„„d op de plaata de I^!^e_]f5'3tu"elgwm.d Oegstgeest gi.tiTi.vi.inl februari gat van de voormalige rijbaan over. De om- ir. D. R. A. Stapel (VVD) zijn gedach- wonenden konden hun wagen daar nooit ten over de als ingekomen stuk voorlig- kwijt. Aan weerskanten van deze strook gende „motie Zouterwoude" weer in de i ging het doorgaand verkeer met grote vorm van een beeldijke vergelijking. I>e snelheid. Daar is het wegdek, gelegen bewuste motie van de Zoeterwoudse raad I tussen Assendélftstraat en Rijnzicht- betreft politieke blokvorming in de Ge- j viaduct niet aan aangepast. Herplan- westraad. De Zoeterwoiidenaren vragen i ting van de in de bezetingstijd verdwe- dliaesie voor deze gedachte bij de an- nen bomen vond ook nog steeds niet st. De heer plaats. Op een brief, in 1962 aan ■ntebestmir gemeentebestuur geschreven, heeft kwam nu groep adressanten, wonende aar n de uitvoerenden. Van Forto tot r het uiterste pianissimo, van de gevoelssfeer naar 't andere uiterste. Hierin bleek de grootheid van deze fluitist, die zonder sentiment ons Schu bert voortoverde. Na de pauze muziek uit deze eeuw. I Allereerst een compositie van de Zuid- Koreaan Isang Yun. Hij behoort tot die j groep van Koreanen. die verleden jaar st, d' 'Yl, ■^Yljj.taYe'i 'rt uit Duitsland op geheimzinnige wijze verire|,.,.u met V»*n antoh ar Korea werden overgebracht. Nu v„mju zit hij gevangen. Van deze componist Gehuwd: C. M. Vink en E. Melet. hoorden wij ..Garak 1963". een a-tonale B K. Kes en H. J. Heiimans; P Sprin verwerkte melodieenreeks, die meer- ger en M. Gijsmar,. malen gehoord moet worden om - te kunnen worden beoordeeld op zyn inhoud. Van Claude Debussy speelde - Koos Verheul voor fluitsolo het beken- n1 „iTr de Syrinx om daarna met Jan van dei- Meer van Roussel diens „Joueurs de lege besteedt aan klachten, die uit de burgerij voortkomen. Zowel de heer C. Kamsteeg iProt- Chr.) als de heer Stapel (WD), beiden voorstanders van flexibele verkaveling ln het bungalowcomplex, hadden be zwaar tegen het plan om op een strook negen blungalows aan de overkant van de Kennedylaan te doen bouwen. De heer Kamsteeg vond het „meten met twee maten". Hier kan wat in het oude plan niet kon. De heer Van der Voet wees erop. dat genoemd bouwplan bui ten het oorspronkelijke bestemmings plan ligt. De voorzitter maakte duide lijk, dat het particuliere initiatief van het samen-willen-bouwen een meevaller van de gemeente is. Zonder dit plan zou deze grond bij de publieke dienst in onderhoud blijven. Nu echter wordt er het geld voor ggemaakt. Het worden negen een afzonderlijke verkopen aan negen par- de liculieren. Alles onder voorbehoud Overleden: E. L. J. J. Heijnen. weken, zoon; J. van der Linden, 49 jaar. man; M. M. van Zanten, 80 jaar van C. van den Burg; E. C. van dei- Water, 77 jaair, wed. van W. Enseling; J. C. Erades, 79 jaar. echtgenote van W. J, van der Steen; A. Thomassen. 76 jaar, man. Ondertrouwd: H. D. Casteleijn en J. C. Karman; R. Stakenburg en J. M. Vermond; F. Schaap en M. J. Uitten- hout; L. J. Vernet en Y. V. C. van de Water; J. J. Huberts en E. L. M. Duin dam; H. C. Louw en H. C. T. Schrama; C. J. L. R. Vellenga en J. Kaptein; C. E. J. Hillebrand en A. F. Kikkert; D. E. J. Molloy en H. J. C. Zwart; J. Walter en B. J. de Neef; G. H. Böbler en. S, T. van der Maas. OEGSTGEEST Geboren. Pieter z.v. L. W. en C. HandgraaL Ondertrouwd: F. D. v.d. Va M. E. Aanen. symphonle-orkest. E orkestleden haar soi bespeelde inslrumer len. Zowel ile lieer burgemeester boven als de twee vorige de lieren De Graaf den „geen behoefte" aan zodanige blok vorming. Beide laatstgenoemde heren vonden dat de Gewestraad juist zijn betekenis ln niet geringe mate ontleent aan dc vrije, niet-partijpolltieke opstel ling der leden met, zoals de lieer Kam steeg het uitdrukte „een zo groot mo gelijke politieke spreiding". De heer Van Eysinga voegde hier nog aan toe: „Je hebt als gemeentevertegenwoordi gers contact; c.q. kun je ook nog party's- gewijs met elkaar praten". De heer Van der Voet wees erop dat. de hele gang van zaken In de Gewestraad zleh nog ln en door de praktijk moet bevestigen. rgelijken met een Rijnzichtweg, een aantal al te optimis- larin behoorden de tische toezeggingen verkregen, die het rt van de door hen bestuur in de huidige samenstelling en en samen te spe- onder de tegenwoordige omstandigheden in Eysinga, die, als n[e|- j-en volle kan honoreren. Deze kvves- de partijen staat, tje js en met in de verkeerscommis- vertegenwoordigers s(e besproken en ook vond een onder in de gewestraad, houd plaats tussen de burgemeester en Kamsteeg, had- professor J. Dankmeijer. de eerste on dertekenaar van een laatstelijk over deze zaak binnengekomen brief. De heer Dankmeijer vernam, dat de aanvang der vernleuwingswerken aan het stuk Rijnzichtweg tussen Assen- delftstraat en het viaduct afhankelijk is van de mate waarin de centrale finan ciering ruimte laat. Enkele zaken, het dagelijks noderhoud betreffende, zullen worden aangepakt. Ook is met verbods borden het nodige gedaan om het we ren van vrachtauto's op de parkeerstrip. F. Munting-Van der Hoog de aandacht, die het col goedkeuring door de raad en G.S. Zonder stemming wordt in principe het plan aanvaard. De verhoging van de bungalowterrei- nenprijzen met ,5 pet. niet zonder meel de goedkeuring weg van de heer Dor- gelo VVD iHij vond dat de overheid de beweging der prijsverhogingen ruimte zullen maken op de lijst van woningzoekenden. Hij wilde weten of er iets aan te doen is dat de mensen, voor wie deez huizen bedoeld zijn, ze ook werkelijk krijgen. Wethouder Thorn trachtte hem er van te overtuigen dat rekening gehouden wordt met het salaris van de gegadigden. Er is niet veel aan te doen wanneer mensen aan deze hui zen financieel ontgroeien en rustig blij ven zitten. Ze profiteren dan van een hun door de overheid bezorgd voordeel. In de parktijk zou het er op neerko men dat ze de auto zoudeh wegdoen om naar een duurdere wonnig te gaan. Is dit in redelijkheid te eisen? Een nog niet opgelost probleem. De heer Stapel gaat nog even tn op de binnengekomen brief van zeven huis eigenaren aan de Irislaan. Zij protes teren tegen de woningwetbouw omdat ze waardeverlies vrezen van hun huizen, waarvan de koopprijzen varieerden van f80.000,— tot f90.000, -. Zij wensen deze woningwetbouw elders in de ge meente. De heer Stael ziet dit als een sociografisch verschijnsel. Waar de bouw elders zou moeten ziet hij niet. De heer Brouwer (Prot.-Chr.) wil we ten hoe het met de rest van de terrei nen zal gaan. Welk type woningen komt er op de rest? De voorzitter amvoordt met één woord: „repeteren". Het wor den keuze woningen. HET ZWEMBAD Zonder pruttelen kon de raad zich verenigen met de extrakosten van drie kwart ton wegens aanschaffing van materiaal voor het zwembad. Mevrouw M. E. Gouverneur-Van Deene (KVP) drong aan op het plaatsen van föhn- haardrogers voor de dames. De hoffe- De hoed-truc LEIDEN, 21 febr. Vee Stieren 5; melkkoeien 60; vette koeien 160; vare koeien 50; pinken 2; vette kalveren 14; nuchtere kalveren 2; vette schapen 70; vette lammeren 353, zuiglammeren 1; drachtige zeugen 17; schrammen 104; biggen 253; geiten 7; totaal 1098. Prij zen: slachtstieren 4.905.25; melk koeien 1000—1300—1675; vette koeien 3.904.605.25, extra kwal. tot 5.60; vare koeien 775—1050—1475; vette kal veren 3.504.10; vette schapen 120 135150; vette lammeren 145-*175 205; drachtige zeugen 450—500550; schrammen 115125—135; biggen 83— 8894; geiten 355595. Overzicht handel: slachtstieren: goed; melk koeien: iets williger; vette koeien: wil lig; vare koeien: lui. duur; vette kal veren: stroef; vette schapen: vlug; vette lammeren: vlug; zeugen: goed: schrammen: goed; biggen: goed; gei ten: vlot, LEIDEN 21 febr. Groente Champig nons 3,10; appelen 14-37; snijbonen 4,40- 9,30; prei 57-1,00: rabarber 71-1,13; spruiten A 2,08-2,24; idem B 2,29-2,63; komkommers 29-95: uien middelffjn 19- 28; uien middelgrof 27; witlof 1,04-1,47 per 100 kg. knolselderij 50. sla 30-37 per 100 stuks. Radijs 53, selderij 21-30 per 100. bos. maar een concept-overeenkomst. Wet houder Van der Voet deelt mee, dat het aanmeldingen voor abonnementen stroomt. Behalve Poelmeer komen er ook zwemmen LZC en De Zijl. Men Is al aan het vorderen met het aannemen van personeel. Zo zijn er al twee ln- structrices. Op 19 april kunnen de plaat selijke Tarzans hun torso's al bloot stel len aan de schuchtere lentezon, maar de officiële opening, met medewerking van de KNZB, komt waarschijnlijk omstreeks 30 mei. dus later dan men eerst ge dacht had. De meest snedige opmerking van de avond kwam van de heer J. P. Brou wer, die, nomen est omen, aandacht vroeg voor de brouwerijcontracten waar mee de pachter wellicht nog vastzit aan een bierfabriek. Hij vindt dat het ge meentelijk contract met het bierbrouwe rijcontract op de essentiële punten syn- chroom moet lopen. Anders kan het gebeuren, dat er op een kwade dag van de zijde van de bierfabriek het contract beëindigd wordt en de inventaris wordt weggehaald zonder dat de gemeente er iets aan kan doen. SCHOOLVORDERINGENTEST Het punt van de toelating der kinde ren tot het voortgezet onderwijs is voor de heer Dorgelo aanleiding het plan Chorus nog eens van stal te halen. De heer Thorn wijst op de inschakeling van de schooladviesdienst. Het zal vooral ge zocht worden in samenwerking. De heer Temminck (WD) vraagt of alle scho len meedoen. Antwoord van wethouder Thorn: „Allemaal behalve de dr. K. Schilderschool, die zich op Rotterdam oriënteert". moest doen. Hij liet zich echter lijke heer Van der Voet noteerde dit. niet al te moeilijk overtuigen redelijkheid van de onderhavige piïjs- verhoging. Hij liet zich nader inlichten over de prijsverhogende factoren. De heer Van der Voet wees erop dat over het gehele plan Noord genomen de strop in de miljoenen zou lopen indien niet door deze 5 ptc verhaal gezocht zou worden voor vrijstelling van regis tratierecht. WONINGWETWONINGEN EN DOORSTROMING De heer C. J. Lagas (PvdA) vond dat de 48 woningwetwoningen nog weinig De heer Dorgelo (VD) is niet al te verrukt over de juridische kwaliteiten van het door de Horeca-juristen opge stelde pachtcontract van het zwembad restaurant. Dit betreft vooral de rege len over de opzegging. Een opzegtermijn zou de gemeente stellig in acht moeten nemen. Art. 22 echter geeft de gemeen te de vrijheid om de overeenkomst met de exploitant te beëindigen wanneer deze de enige exploitatieverplichting niet nakomt, zonder gehouden te zyn tot in gebrekestelling." Van de bezwaren van de heer Dorgelo wordt goede nota ge nomen. Per slot van rekening is het nog VUILVERBRANDING Van de rondvraag wordt uiterst spaar zaam gebruik gemaakt. De heer Dorgelc wenst, vooral in verband met de moei lijkheden rondom de vuilverbranding te Leiden, een andere oplossing van het vraagstuk der afvoer van het afval. Zijn fractiegenoot, de heer Temminck, in formeert naar de uitkeringsbedragen van de Algemene Bijstandswet. De heei Thorn deelt mee, dat alle instanties, die met die wet te maken hebben, op sten cil de nodige informatie hebben ontvan gen. De heer Stapel, (eveneens WD) ziet de openbare weg misbruikt voor het gebruik als garage. Men knutselt maar raak en neemt de vrijheid en de ruimte om op de openbare weg van twee auto's een te maken. Wethouder J. J. Thorn deelt mee, dat de testwagen naar de Oeverstraat komt om onze geschiktheid als weggebruiker te onderzoeken. Dit gaat uit van de Bond voor Veilig Ver keer. Na de rondvraag houdt de burgemees ter de raadsleden nog even achter voor geheim beraad.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4