'Adelaar van Benfica keek somber Michels: „Derde wedstrijd is open duel Celtic bleef overeind op Italiaanse sneeuw DRIE AANVALSSPITSEN DRAAIDEN VIERMANSVERDEDIGING DOL Otto Gloria uitstekend verliezer WERVELENDE SHOW VAN AJAX SLOEG IEDEREEN MET STOMHEID SCHAATSERS RIJDEN IN NOORWEGEN Zege voor Ard Schenk Ajax-in-vorm gaat voor geen ploeg opzij KNVB ziet voor zondag weinig mogelijkheden DONDERDAG 20 FEBRUARI 1869 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 li sportredactie) LISSABON De champagne vloeide rijkelijk tijdens het banket, dat ter ere van de spelers van Ajax werd aangericht. De goede afloop van de ontmoeting met Benfica werd gevierd en hoewel er niet voor muziek was gezorgd, droeg het gebeuren in een der zalen van hotel Ritz, Lissabons meest vooraanstaande horeca-onder- neming, een feestelijk karakter. Gert Bals noem de het „een dag om nooit te vergeten" en Sjaak Swart vertelde trots, dat hij veel weddenschap pen heeft gewonnen, omdat hij een overwinning van 31 voor Ajax al dagen tevoren had voor speld. Het wonder van Lissabon werd in alle toonaarden bezongen. Ook door de supporters, die na het teleurstellende resultaat in Amster dam de"moed hadden kunnen opbrengen de reis naar de Portugese hoofdstad nog te maken. Het was alsof zij verbijsterd waren toen Ajax voor de rust zijn wervelende show opvoerde. Er klonken nauwelijks aanmoedigingen, want ieder een was met stomheid geslagen. Pas in de rust beseften de deelnemers aan vier-, drie- en 'één- daagse reizen wat er gaande was: Ajax was bezig een prestatie te leveren, waartoe niemand het in staat had geacht. De adelaar, het trotse symbool van Ben- i lica, scheen droevig te kijken toen jube- i lenide Amsterdammers waaiend mo' F roodwitte vlaggen voor zijn van bete) vervaardigde beeltenis voor het Estadio dr Luz posteerden. De stortbui, die de Ajax getrouwen tijdens de tweede helft had doorweekt, had de gemoederen niet. afge koeld. Integendeel, de vreugde over de f overwinning, die Ajax reoht geeft op eer derde krachtmeting met Benfica, bereikte- pas zijn hoogtepunt toen voorzitter Jaai. van Praag temidden van voor de kleed kamers wachtende journalisten zocht naa een man, die hem kon helpen aan fri.- I drankjes voor de spelers. „De jongen sterven van de dorst", klaagde Van Praar I die zich dagen lang moed had ingepraa I met de op hoffelijkheid lijkende a rigs' I van de Portugezen. In de kleedkamer van Ajax was het I vrü rustig. De wetenschap, dat over veertien dagen voor de derde keer de degens moeten worden gekruist met Benfica. was er de oorzaak van dat de spelers zich niet aan uitbundige vrcug- detonelen te buiten gingen. Alles of niets I De stemming van trainer Michels was echter opperbest. „Bij Benfica is het de i ene keer alles en de andere keer niets. I Laten we hopen, dat het tegen ons niets wordt", had hij dinsdag gezegd. Gister- j avond zei hij: „Die derde wedstrijd is een I open duel. Ajax en Benfioa hebben in Parijs gelijke kansen'" Rdnus Michels was, hoe kan het anders, tevreden. „Benfica mocht niet mopperen, dat het bij de rust met 3—0 achter stond. Het had even goed 50 kunnen-zijn. Dat de Portugezen na de rust zouden komen, stond voor mij als een paal boven water. Een ploeg als Benfica laat zich voor eigen publiek niet oprollen. Natuurlijk had ik gehoopt dat we die voorsprong van 30 zouden kunnen vasthouden, maar ook met 31 ben ik uitermate gelukkig. Dat te gendoelpunt zou overigens in Nederland niet zijn gevallen. De bal ging er alleen in omdat de lat rond is. Bij een vierkante lat zou de bal in het veld zijn terugge sprongen. Bovendien vond ik die overtre ding van Cruz tegen Swart een school voorbeeld van een strafschop. Duidelijker kan het volgens mij niet". Erg goed Toch had Michels veel waardering voor scheidsrechter Sbardella. „Hij was erg goed", zei hij. Dat was ook de mening van de in Lissabon aanwezige Leo Hom en Otto Gloria, Benfica's kundige coach, die zijn spelers er herhaaldelijk voor had gewaarschuwd dat Ajax beslist meer klasse had dan het in Amsterdam had gedemonstreerd. Gloria, de schatrijke Braziliaan, die het trainerschap als een goed betaalde hobby Dunfermline al in halve finale Europa Cup II MILAAN De eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen tussen AC Milan cn Celtic is gisteravond in een doelpuntloos gelijkspel geëindigd. „Wie deze tweekamp wint verovert de Europa Cup", meende Mi- lans coach Nereo Rocco voor de wed strijd. Algemeen werd het als een na deel voor de Schotten gezien dat hun er varen doelman Ronnie Simpson (38 jaar!) wegens een schouderbles sure verstek moest laten gaan. Vervan ger Fallon was echter uitstekend op dreef en hij deed zijn voorganger verge ten met prachtige reddingen op schoten van aanvoerder Rivera, Prati cn vete raan Hamrin. De spelers hadden moeite oni op het zwaar besneeuwde veld tijdens de wedstrijd bleef het sneeuwen op de been te>. blijven. De 81.000 toeschouwers konden in deze miserabele omstandighe den dan ook geen aantrekkelijke wed strijd bewonderen. De spanning vergoed- de echter veel. De Italianen waren tech- Badmintoncompetitie voor jeugdploegen DEN HAAG In de badmintoncom- I petitie in het district Zuid-Holland kwa- I men voor de tweede maal de jeugdteams j In de eerste klasse zijn de twee wed- I strijden van Panache 1 uitgesteld Kor- I tenear I heeft in twee wedstrijden nog I geen punt behaald. VELO, Drop Shot I en DES zijn de koplopers. In de tweede klase A gaal Smash en I Drop Shot 2 ongeslagen aan de leiding. I Odk hier staat een team van Korte- I near het tweede puntloos onderaan. In de afdeling B gaan DES 3 en VELO I 2 ongeslagen aan de kop en hebben Vliet- I wijk en Panache 3 nog geen punten J De uilslagen waren: Eeersle klasse: Drop Derde klasse (afdeling A): Kortenaer 3— VELO 3 1—7; Panache 4—Drop Shot 3 8—0; I Smash 2—DEVO 1 1—7; afdeling B ABCD- "aaldwijk 8—0; Metro 1—EVA 6—2 en Panache 6ABCD 2 5—3. Nederlaag handbaldames ROTTERDAM Het zaalhandbalteam bestaande uit dames van clubs uit West- Nederland, heeft gisteravond in Rotter dam met 97 verloren van Frankrijk. nisch superieur maar met alle energie konden de Schotten de aanvallen stuiten. In de dertiende minuut werd een tref fer van AC Milan afgekeurd wegens bui tenspel van Prati. Gedurende de gehele eerste helft probeerden de Italianen te vergeefs een opening te vinden in de de fensie van Celtic, waarin naast doelman Fallon. McNeil uitblonk. Ook Craig en Gemmell waren goed op dreef en maak ten het Rivera c.s. heel moeilijk. Na de pauze had de Zweedse rechts buiten Kurt Hamrin pech toen hij in de 55e minuut van dichtbij tegen de paal schoot. Een dergelijke kans kreeg AC Milan, hartstochtelijk aangemoedigd door de vele fans, die zich onder op witte paddestoelen gelijkende paraplu's scholen, niet meer. Bij uitvallen w de Schotten, veelal over „vliegende vlo" Johnstone, zelfs nog uiterst gevaarlijk. Beide verdedigingen bleven overeind en de Westduitse scheidsrechter K. Tschen- scher behoefde niet meer voor een doel punt te fluiten. In eerste helft Het Schotse Dunfermline Athletic heeft zich gisteren geplaatst voor de halve fi nales van het toernooi om Europa Cup 2. In de tweede wedstrijd van de kwart- eindstrijden zegevierden de Schotten ir West Bromwich voor 40.000 toeschouwers met 10 over West Bromwich Albion. Het doelpunt werd reeds in de eerste helft door Gardner gescoord. De eerste ontmoeting tussen Dunfermline en West Brom\yich Albion eindigde in een doel puntloos gelijkspel. Zege Slovan Slovan Bratislava uit Tsjecho-Slowa- kije heeft gistermiddag in Turijn de eer ste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tegen AC Torino met 10 gewonnen. Tienduizend toe schouwers zagen Jokl in de 50e minuut beschouwd en van plan is na het beëin digen van zijn diensttijd bij Benfica terug te keren naar Brazilië, lachte, ondanks de nederlaag van zijn ploeg. Hetzelfde „Met Benfica gebeurde hetzelfde als vorige week in Amsterdam met Ajax. Ik kan niet zeggen, dat Ajax nu tactisch beter was dan in Amsterdam.. Maar het hele elftal draaide gewoon beter. Die nummer 7 (Pronk) heeft me geïmponeerd. Ik begrijp niet waarom hij in Amsterdam niet heeft gespeeld." „Bovendien was Cruyff formidabel. Zoals hij nu speelde is hij werkelijk van Europese topklasse. In de rust heb Ik tegen mijn spelers gezegd, dat ik van hen verwachtte, dat zjj in ieder geval nog een derde wedstrijd zouden kunnen forceren. Gelukkig is het nog gebeurd". Gloria was niet teneergeslagen. „Als een tegenstander beter ia moet je je daar bij neerleggen", zei hij in vlekeloos Frans. Geamuseerd keek hij naar alle verheugde Ajaxsupporters. die zich na de zege nog graag in het uitgaansleven van Lissabon hadden gestort, maar onmiddellijk na de wedstrijd met bussen naar het vliegveld werden gebraoht om terug te keren naar het. bij Portugal vergeleken, toch wel erg winterse Nederland. Voor het eerst „Leuk voor die mensen dat hun reis niet vergeefs Is geweest", merkte Gloria op. De Braziliaan toonde zich een uitste- Üslm Een totaal ontredderde verdediging van Benfica. Johan Cruyff heeft zojuist het tweede doelpunt gescoord. Drie Portugezen hebben hem niet van een treffer kunnen afhouden en twee van hen zijn volkomen „ingestort". kend verliezer, zoals Bennie Muiier zich een uitstekend sportman toonde nadat hij 's middags had vernomen, dat hij voor het §erst in zijn üoopbaan bij een Europa Cupwedstrijd als reserve zou moeten fun geren. „Het was wel een klap voor me", bekende de kleine halfspeler. nadat hij in de tweede helft toch nog in actie was gekomen. „Natuurlijk was ik geweldig blij. dat de jongens een voorsprong van 3—0 hadden veroverd, maar ik had daar toch graag zelf aan meegewerkt. Toen ik het veld in moest, was ik verschrikkelijk nerveus. Ik wist dat ik vorig eweek slecht had ge speeld en wilde dat nu goed maken. Het is me wel gelukt, dacht ik". Zelfvertrouwen Henk Groot noemde het zijn fijnste overwinning in zijn loopbaan. „Dat wij vorige week hebben verloren, lag zuiver en alleen aan het veld. Ik heb het toen niet willen zeggen omdat het op een ex cuus zou hebben geleken. Dat doelpunt van Torres was geweldig. Net zo een als ik vorig sei2»en tegen Real -Madrid maakte". Ook Velibor Vasoviic weet de nederlaag in Amsterdam aan het veld. „Ajax is een ploeg, die snel voetbal speelt. Dat kan al leen op een goed veld, zoals wij dat van avond hadden. Deze overwinning op Ben fica is een verrassing. De nederlaag van vorige week was dat echter ook. Als Je in de kwartfinales van de Europa Oup met 3—1 verliest op eigen terredn is dat altijd een verrassing. Voor de beslissingswed strijd zijn de kansen fifty-fifty. Ons zelf vertrouwen is door deze triomf echter wel groot geworden" Vol goede moed Ajax bruist na het succes in Lissabon van strijdlust, zoals in de afgelopen nacht de champagne in de glazen bruiste. Ton Pronk „Ik moest bewijzen dat ik in vorm ben en dat ikon ik tegen Eusebio. die toch echt geen kleine jongen is" maak te er geen geheim van. dat hij vol goede moed is. De andere spelers zijn het ook. En waarom niet? Benfica is, hoe goed het vorige week in Amsterdam ook speelde, te verslaan. Met die wetenschap keerden de Amsterdamse spelers en supporters van daag naar Nederland terug. Met die we tenschap zullen ook de voorbereidingen op het derde duel worden getroffen. De Ajacieden voelen zich, zonder de tegenstander te onderschatten, nu zo sterk, dat zij er min of meer op rekenen, dat op woensdag 5 maart in Parijs omstreeks het middernachtelijk uur opnieuw de glazen kunnen worden geheven. Doelman Henrique in een dreigende houding tegenover Cruyff. Het bleef bij dreigen, want de Portugees kon zich beheersen, al moet dat moeilijk zijn geweest bij die wervelende aanvallen van Ajax en het formidabele spel van (onder anderen) Cruyff. KRISTIANSAND Ard Schenk heefl gisteravond tijdens de internationale schaatswedstrijden in Kristiansand de 3.000 meter gewonnen in 4 minuten cn 31,7 seconden. Met zijn derde plaats op de sprint (41.4) bezetten Schenk ook de eerste plaats in het algemeen klassement. De Noor Bjoern Tveter zegevierde op de 500 meter in 41,0 seconden. Jan Bols (43,2) werd achtste en Eddy Verheijen (43,9) negende. Schenk /bleef op de drie kilometer de Noor Fred Anton Maler voor, die ruim twee seconden meer nodig had. Bols eindigde als vijfde en Verheijen als negende. Europees- en wereldkampioen Dag Fornaiess stelde teleur met 43,0 (ze vende) en 4.37,0 (zesde). Er waren 7.000 toesohouwers en het vroor vier graden. De uitslagen zijn: (Noorw.) 41,0; 2. Llnd 'erhcljen (Ned.) 43.9. 1. Schenk 4.31.7; I 86,867; 3. Koskinen 87,386; Verheijen 91,567. Betty Stoeve in halve finale MOSKOU Betty Stöve heeft giste ren in Moskou de halve eindstrijd da- raesenkelspel van het internationale toernooi om de Russische tennistitel op overdekte banen bereikt. In de kwartfinales zegevierde de Rot terdamse met 64, 46, 75 over de Russische oud-kampioene Galina Bak- shejeva, die erin geslaagd was drie matchpunten teniet te doen. Betty Stö ve maakte de partij bij het vierde matchpunt echter uit. In de halve finales heeft Betty Stöve de Britse Winnie Shaw als tegenstandster. Dolle vreugde In het roodwitte kamp. Inge Danielsson, de koele killer, heeft Ajax een voorsprong van 10 bezorgd. Piet Keizer (links) loopt op zijn ploeggenoot toe om hem geluk te wensen. Rechts Johan Cruyff, die liefst twee doelpunten voor zijn rekening nam, daarmee het onwaarschijnlijk geachte toch waar makend. In Kongsvinger Wim Beukers uit Bergen ls gisteren tijdens internationale schaatswedstrijden in Kongsvinger als tweede geëindigd op de drieduizend meter achter het Noorse talent Willy Olsen. Beukers liet 4.35.9 no teren en hij was daarmee drie seconden langzamer dan Olsen. Op de 500 meter kwam Beukers met een achtste plaats in 45,0 seconden niet al te best iut de voeten. Dagfinn Hagen (Noorw.) won de sprint in 42.9 seconden. Olsen werd eerste in het eindklassement met 89.383 punt, voor zijn landgenoot Ingar Bollerud (89.550), Beu kers eindigde met 90.983 als vijfde. In Trondheim De Noor Magne Thomassen heeft gister avond in Trondheim de (internationale schaatswedstrijden gewonnen. Thomassen won de 500 meter in 40.9 seconden en ze gevierde ook op de vijf kilometer in 7.32,4. Van de Nederlanders was Arie Eriks vierde op de sprint in een voor zijn doen verdienstelijke 42,7 seconden en eindigde Kees Verkerk tweede op de 5.000 meter in 7.34.2. De resultaten waren: 500 meter sprlntersklasse: 1 Boersjcs (Zwe.i 40.0 sec. (nieuw baanrecord); 2. Haugen (Nw.) en Erlksen (Zwed.) 41,8. 500 meter allroudklasse: J. Thomassen (Nrw.) 40,9; 2. Stlansen (Noorw.) 42.0; 3. Henriksen Eriks (Ned 42,7; 5. Verkerk 7.32,4; 2. Verkerk Toch een elfde Sauerlandrallye DOETINCHEM Het stichtingsbe stuur en de sportcommissie van de Sauerlandrallye hebben besloten, mede naar aanleiding van vele verzoeken, om in september 1969 de elfde internatio nale Sauerlandrallye te organiseren. Aanvankelijk zou de tiende editie van I dit evenement de laatste zijn. I Na verschillende contacten, o.a. met i het verkeersministerie in Düsseldorf, is gebleken, dat de mogelijkheid tot orga niseren van deze populaire rallye weer 1 'anwezig is. Zaalhanilhalinlerlaiids naar Drachten DEN HAAG De zaalhandbalwed strijden NederlandWest-Duitsland (da mes) en NederlandOostenrijk (heren), beide op 2 maart, zijn van Leeuwarden naar Drachten verplaatst in verband met de brand, die het afgelopen week einde aanzienlijke schade heeft aange richt in de nieuwe sporthal in Leeu warden. (Van c sportredactie) OEN HAAG De kans dat er zondag betaald voetbal zal worden gespeeld moet uiterst klein worden geacht. Vol gens' een woordvoerder van de Grond- technische Dienst van de KNVB wordt op dit moment reeds voor 90 rekening gehouden met wederom totale afgelasting van het voor zondag vastgestelde pro gramma. De meeste velden zijn bedekt met een pak sneeuw en een laag ijs. bovendien zit vrijwel overal de vorst nog in de grond- De weersvoorspellingen voor het weekeinde zijn evenmin gunstig. Het KNMI in De Bilt verwacht matige tot strenge vorst. „Er is niet veel meer aan te doen", aldus de verzuchting van de KNVB. LISSABON Het leek een uitzichtloze positie, waarin Ajax zich in de thuiswedstrijd tegen Ben fica had gemanoeuvreerd. De nederlaag van 31 op eigen veld tegen een internationaal hoog ge waardeerde tegenstander als de Portugese kam pioenn, zo dacht iedereen, kan geen enkele ploeg ook Ajax niet, zich veroorloven. Temeer daai Benfica op eigen veld in een wedstrijd voor dt Europa Cup voor landskampioenen maar een keci had verloren drie jaar geleden tegen Man chester United (15) twijfelde vrijwel niemam meer aan de eliminatie van Ajax. De Amsterdamse ploeg heeft alle voorspcllingc. gelogenstraft. Op weergaloze wijze. In het fraai, stadion Da Luz, in het hol van de leeuw, speeld< Ajax beter dan het voor de Europa Cup ooit deea Het resultaat, een overwinning van 31, was eet matige beloning voor de krachtsexplosie, waai toe de Ajacieden. na het teleurstellende duel ii Amsterdam, niet meer in staat werden geacht. Een belangrijk aandeel in het succes had train li Rinus Michels. Hij was immers de man die d< tactiek uitstippelde. Zijn beslissing om Nuninga te vervangen door Danielason kwam nauwelijks all een verrassing, omdat Danielsson in de tweedi helft van de wedstrijd in Amsterdam de gevaat geroutineerde middenveldspeler, door Pronk. Met deze opstelling gaf Michels zich al voor de wed strijd bloot, want van Pronk en Danielsson was ook Benficacoach Otrto Gloria bekend, dat zij gro tere aanvallende kwaliteiten hebben dan Muller en Nuninga. Ajax zou dus offensief spelen tegen Benfica, dat zich, ondanks de waarschuwingen van Gloria in de voorafgaande dagen, zeker waan de van een plaats in de halve finale. Weergaloze aetie Het doelpunt dat Danielsson in de zevende minuut na een weergaloze actie van Cruyff scoorde, maar dat door de uitstekende scheidsrechter Sbardella (Italië) wegens buitenspél werd afgekeurd, ver ontrustte de Portugezen niet. Ook na de wel gel dige treffer van Danielsson in de elfde minuut, met het hoofd gescoord na een voorzet van Cruyfi, voelden aanvoerder Coluna en zijn mannen het dreigende gevaar nog niet. Pas toen doelman Hep- rique twee minuten na het eerste doelpunt een tchot van Van Duivenbode slechts gedeeltelijk kon ifweren en Cruyff de terugspringende bal in hel Joel deponeerde (02) werd Benfica onzeker Toen was het te laat voor de Portugezen, die ziel oen konden voorstellen hoe Ajax zich vorige week in de wedstrijd in Amsterdam heeft gevoeld. Naar 3—0 Benfica probeerde terug te slaan, maar Simoes en Eusebio stuitten op Bals. die in deze wedstrijd zijn vorm van de ontmoeting met Fehnerbahce in tstanboel benaderde. In de 32ste minuut sloes Vjax opnieuw toe. Uit een fraaie pass zette Keizer 'ruyff aan het werk, een briljante solo volgde en doelman Henrique en Humberto II werden uit De sensatie was compleet. Een briljant spelend Ajax was van een kansloze ploeg opeens kansrijk geworden en dat hadden de grootste optimisten onder de achttienhonderd naar Lissabon gekomen supporters van Ajax niet meer voor mogelijk ge houden. Wijziging Bij het begin van de tweede helft bleek Michels een wijziging te hebben aangebracht; Muller nam de plaats van Danielsson in. Het was duidelijk dat Ajax de voor de rust verworven voorsprong wilde consolideren en daarbij 'konden Mullers verdedigende kwaliteiten goed van pas komen. Weer bleek Michels het goed te hebben gezien. Dat Benfica zich voor eigen publiek niet ter slachtbank zou laten leiden, was een uitgemaakte zaak. De verwachte druk op het doel van Ajax bleef dan ook niet uit. Met José Augusto en Adolfo als vervangers van resp. Simoes (niet geheel fit) en Jacinto (voor de rust de zwakste in de stun telende Portugese defensie) hoopte Gloria de aan- valskracht van zijn ploeg te vergroten. Maar de defensie van Ajax, waarin Vasovic als vrije ver dediger bijzonder sterk speelde en Pronk Eusebio volledig uitschakelde, gaf slechts weinig kansen weg. Zelden gevaarlijk Ofschoon duidelijk bleek, dat het verdedigend spel de Amsterdammers niet ligt, werd Benfica slechts zelden gevaarlijk. Het duurde tot achttien minuten voor het einde eer Torres met een mag nifieke kopbal de achterstand tot 13 terug bracht. Dat doelpunt gaf het door tienduizenden fanatieke supporters fel aangemoedigde Benfioa weer moed. Maar de ploeg vond geen openingen meer in de Amsterdamse defensie. Benfica speelde duidelijk minder dan een week tevoren in Amsterdam en Ajax zoveel beter dat het zich niet nogmaals liet verrassen. Ajax kwam zelfs nog dicht b(j een vierde doelpunt toen Swart op rechts gevaarlijk doorbrak en Cruz vrij grof aan de noodrem moest trekken. Sbardella gaf er geen strafschop voor cn daarover waren de Am sterdammers na afloop nogal ontstemd. De Portugezen werden in de laatste minuten soms le fel omdat zij koste wat het kost een derde duel in Parijs wilden voorkomen. Swart werd daarvan het slachtoffer. Hij liep een, overigens niet ern stige, blessure op door een charge van Toni. Swart liet zich nog vervangen door Suurendonk, die daardoor een van de spelers was die in triomf van het veld werden gevoerd, nadat scheidsrechter Sbardella voor de laatste keer had gefloten. Formidabel Ajax verdient een groot compliment voor de wijze waarop het zich heeft gerehabiliteerd voor de slechte beurt in Amsterdam. De ploeg heeft, voor al voor de rust, formidabel gespeeld. Met de drie aanvalsspitsen Cruyff, Keizer en Danielsson, werd Benfioa's viermansverdediging dol gedraaid.' Ajax was in het Estadio da Luz van Europese topklasse en in deze vorm behoeven de Amsterdammers het derde duel in Parijs niet te vrezen. Cruyff, de onstuitbare, die zijn beste wedstrijd sinds maanden speelde; Pronk, de wilskrachtige, die Benfica's krachtige wapen Eusebio uitscha kelde en Bals, de wisselvallige, die in belangrijke wedstrijden altijd topprestaties levert en zich ook weer een voortreffelijk aanvoerder toonde, waren de uitblinkers in een ploeg, die dit keer geen zwakke plekken kende en vriend en vijand ver raste. Na het duel in Amsterdam leek het einde van Ajax als topploeg een feit. In Lissabon is ge bleken dat een Ajax-in-vorm voor geen enkele club, hoe sterk deze ook is, opzij behoeft te gaan.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9