Nol heeft geen profijt van woorden van Caroline SCHUIMBEKKENDE HANS VAN Z. DE ZAAL UIT MR. SIMON IN CONFLICT MET HANS VAN Z. Speld voor raads man Oude Nol Begrafenis kinderen Fourquet Vrouwen wilden moeder lynchen Nadere studie van abortus nodig Zware straffen tegen man en zijn vriendin Man doodde jonge vriendin op verzoek lONDBRDAG 20 FEBRUARI 1980 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 (Van onte verMaffgever piet snoeren) JTRECHT Een schuimbekkende Hans van Z. is vanmorgen loor zes parketwachters van de Utrechtse rechtbank naar buiten edragen. De woedende Hans van Z., die na een aanval op mr. iimon, de raadsman van Oude Nol, door de president gezegd isrd de zaal te verlaten en dit weigerde, ging schoppend en taand de zaal uit. Hans woede ontstond tijdens het verhoor van lens minnares Caroline Gigli, toen mr. Simon haar vroeg of een nan, die tijdens de nacht, waarin de aanslag op de weduwe Ifoortmeijer gebeurde, in het bed van Hans van Z. lag een homo- eksueel type was. Met de handen voor het hoofd geslagen omt Caroline GlgiL de 46-jarige minna res van Hans van Z de rechtszaal bin- en. Ze huilt. Door het schreeuwerig aan- ringen van Oude Nol moet ze getuigen. Een getuigenis, die voor officier van justi- Sommerwil niet nodig was geweest, 'oor hem mocht ze thuisblijven. Hij wilde aar persoonlijk leed besparen. Nol heeft reinig plezier van haar woorden voor de itrecht.se rechtbank gehad. Zijn bewering, at Caroline bang voor Hans van Z. was, toen hij eens gebaren maakte van het afsnijden van de keel boet aan kracht ln door een ontkenning van Caroline. Zij weet niets van die gebaren. Ze is ook nooit bang geweest van Hans. Rechtbank en officier hebben geen vra- in aan Caroline. Wel mr. Simon, de van Oude Nod. De melodieuze Hans minnares maakt kreu- geluiden. Jloe kwaim Hans aan de koet?" wR-mr. weten. Vja een tolk laat Caroline dat ze geld bij «ioh had van haar en ze naar Nederland kwam. Ge- van te leven. Hans werkte in een Ze heeft nooit geld van Hans ge- ire man „Kent u Oude Nol", vraagt mr. Simon, Caroline: „Ik heb hem tweemaal ontmoet. Ik vond het maar een rare man. Hij praatt e, alsof hij pruimtabak in zijn mond had. Maar ik deed alsof ik hem verstond om hem een beetje gelukkig te maken," „Ik wist verder niets van hem af", «egt ze. „Wel is het waar, dat ik in nachtjapon naar hem toegegaan ben, toen ik rusle met Hans had". Ze alt, onder een suede hoedje, helemaal weg gedoken in de bontkraag van haar mo dieuze jas. „Ik ben niet intelligent genoeg" zegt ze. ,,om iets te verzinnen" ais ze wordt on dervraagd over de juistheid van de ver klaringen, die ze vroeger heeft afgelegd. Nol en at] spraken in gebarentaal. „De heb seksueel nooit iets met hem gehad". Ze ontkent ooit aan Ouwe Nol te hebben willen duidelijk maken, dat haar minnaar gebaren maakte van het afsnijden van de keel alleen, dat ze bang voor hem <wms -Wel verdomme", roept Nol opverend Ze vervolgt: „HU heeft me die dag op bed gelegd en is naar Hens gegaan om hem te galmeren". Mr. Simon: „Wanneer heeft Kot bij lans gelogeerd?" Caroline: „In de laatste maanden voor de arrestatie twee of drie keer omdat hU alek was". Inbraken Ze barst op dit moment in snikken uit. )e herinnering wordt haar te machtig. Ir. Simon: „Weet zij er iets van, dat lans een t.v.-toeatel aan Nol verkocht leeft Weet «ij dat Hans zich met inbra- ;en bezig hield?" Caroline: „Ik wist het niet, maar ik vermoedde het wel, want hij kocht plot- leling een auto en nieuwe kleren. Hij vertelde me daar fantastische verhalen Mr. Simon: „Heeft u tegen Nol verteld, dat Hans ln ztyn woonkamer planken had weggesaagd en er een kuil had gegraven en dat n bang was dat er In sou komen te liggen?" „Hebt u nog vragen", zegt de president Oude Nol. „Ik heb niks gehoord", agt Nol, opeens weer doof. Mr. Simon erhaalt de vragen en antwoorden. „Wat heeft het allemaal met de zaak maken?" vraagt de president. „In de nacht voor de aanslag op de Weduwe Woortmeljer lag er in Hans z'n ">*d een naakte blonde man", zegt mr. Simon. „Ik wil van getuige weten, wie Ut was". Caroline: „Ik heb die man nooit gezien, t moest toen ik thuis kwam van Hans r de keuken, maar de deur stond open I iemand in bed liggen". paniek i Z. valt weer de raadsman Hij moet de zaal uit van de presi- Hans weigert. Drie parketwachters 1 hom. Ook aaoberéhettM uit da ge tuigenbank springen toe. Hans schopt ze. Er ontstaat paniek. Door vijf, zes man wordt de spartelende, schuimbekkende Van Z. naar buiten gedragen. Alsof er niets gebeurd is, hervat mr. Van Zeben het verhoor van Caroline. Mr. Simon herhaalt de vraag, die Van Z. over stuur maakte: „Of die man een homo seksueel type was". Caroline bevestigt het en mag gaan. De president gaat over tot het doornemen van verklaringen van getuigen, die niet verschenen zijn. De acht parketwachters co rechercheurs, die de ijzersterke Hans van Z. in de houd greep hebben weggevoerd, komen weer binnen. Ze zijn lijkbleek. Rechercheur Groenen, die de schoen van Hans in zijn gezicht heeft gekregen, houdt de hand aan de kaak. Misklappen Nol gaat zijn makker in het kwaad verhoren. Met priemende vinger zegt hij: „U ging met mij naar huis om naar een wagen te kijken". Jan6e: „Je zit er naast Nol. Ha, ha, je maakt misklappen, ik heb geeneens een rijbewijs". „Ik had "van een zeer nette man, die Kees heet, een horloge gekocht. Ik heb het in „het pierement" voor 100 gulden verkocht aan een ander persoon. Die man moet gehoord worden", zegt Nol emotioneel. Hij wil Janse te lijf gaan. Dan ga je voor de bijl", schreeuwt hij. Hans van Z., ergert zich aan de ma nier, waarop de raadsman van Nol, mr. Simon getuige Janse aanpakt. Hij inter rumpeert: „Dinsdag heeft mr. Simon van mij het beeld opgehangen van iemand, die kelen afsnijdt en toch kan lachen", zegt hij. „Het is mijn recht nu een beeld van mr. Simon op te han gen. Ik zie hem als een man met een bos kleurige ballonnen. Ik wil hem een spéld overhandigen, dan kan hij ze zelf door- Inderdaad staat hl] op en raikt mr. Simon een speld aan. „Wat een Imper tinentie", briest de raadsman. „Ik wens door de president in bescherming geno men te worden tegen dit soort beledi- Getuige Janse roept: „Dan wens ik bescherming tegen Oude Nol". Tumult alom, dat door mr. Van Zeben zeer be kwaam gesust wordt. .Ouwe Nol" Voordat Caroline door mr. Simon werd verhoord begon president van Zeben met het verhoor van de 33-jarige H. Janse, bouwvakker van beroep, die de verdachte in het huis van bewaring te Utrecht heeft leren kennen. Nol had hem verteld, dat hij ergens een boer mét veel poen wist te zitten. Toen ze samen weer vrij waren, hebben ze bij Nol thuis gedatallleerd over een plan om de landbouwer te beroven gesproken. (Van omt correspondent Luca» Klagn) PAKIJS De twea kinderen van de boer André Fourquet atJa gisteren op het kerkhof ten noorden van Bordeaux ter aarde besteld, maar de trieste plechtigheid Is niet zonder Incidenten verlopen. Het eerste Incident begon na de kerkdienst. In de kerk self werd do dienst niet verstoord en dat werd ook niet verwacht, want de gendarmerie kwam niet binnen de kerkdeuren. De moeder van de beide kinderen, Micheline, sat met haar Busier en met haar moeder op de eerste rU- De drie r(Jen erachter waren leeg, want niemand wilde In de buurt van dit drietal op een stoel gaan zitten. De dienst werd bijgewoond door de plaatselijke pastoor van het dorp Cestas, de abbé Tameran, die tijdens do aanval op de boerderij in zijn uniform van luitenant van de brandweer naast de com mandant van de gendarmerie had gestaan en de gebeden der stervenden had gebeden. Ook de burgemeester van het dorp was aanwezig. Om incidenten to vermijden was Micheline door een zijdeur de kerk binnengekomen. Na afloop van de dienst wilde Micheline in een auto naar het kerk hof rijden, maar vrouwen drongen op en be dreigden de wagen. Dit eerste incident kon worden vermeden, doordat de chauffeur gas gaf en snel wegreed. Men achtte het toen maar beter, dat Micheline zich tijdens de teraardebestelling niet op het kerk hof liet zien. Toen alles achter de rug was en de menigte de dodenakker had verlaten, meende Micheline ongezien naar het graf van haar kinde ren te kunnen gaan. Maar oen groep van ongeveer dertig vrouwen zag haar, keerde terug en nam een dreigende houding aan, die zulke vormen aan nam, dat Micheline het huis van een der dood gravers binnenvluchtte. De groep wouwen drong op en sloeg onder kreten van „zulk een onwaar dige moeder moet worden gelyncht" een paar ruiten in en probeerde de hekken te forceren. De politie had dat zien aankomen en drie commis sarissen, twaalf inspecteurs en politie in overval wagens maakten aan het incident een einde. Of schoon de toegang tot het kerkhof voor iedereen vrij is, werden twee redacteuren van een Parijs boulevardblad, die een fotoreportage maakten, door de politie zeer hardhandig van het kerkhof verwijderd, waartegen de Parijse dagbladpers scherp protesteert. Beklag Micheline beklaagt zich bitter over de houding van het publiek. „Ben ik het", zegt ze, „die mijn twee kinderen heeft doodgeschoten? André is de werkelijke moordenaar, maar ik ben het die als misdadigster wordt beschouwd. Als Ik op straat loop draaien vrouwen hun hoofd om en willen mij niet meer zien. Toch heb ik Franeis en Aline goed opgevoed. Ik bracht ben naar school en naar de katechismus." Het zal voor alle partijen in djt drama hoogst wenselijk zijn, dat van hogerhand de nodige op heldering wordt verschaft. Men oordeelt thans naar eigen impulsen en gevoelens, zonder dat men precies weet wat er in het verleden is gebeurd. Waarom zijn André en Micheline van elkaar ge scheiden? Waarom werden bij de scheiding de kin deren aan de moeder toegewezen? Waarom werd tijdens de belegering van de boerderij de macht van de moeder over haar kinderen ingetrokken? Was dat alleen maar om de boer tot overgave te bewegen, of waren t. inderdaad ernstige redenen aanwezig om de opvoeding niet verder over te laten aan Micheline, die op het punt staat een nieuw huwelijk aan te gaan? Niemand buiten de magistratuur weet dat precies en zo lang dit stil zwijgen voortduurt matigt iedereen zich een eigen oordeel aan. Stilzwijgen Ook zou het in hoge mate gewenst zijn, dat op heldering werd verschaft wie het sein heeft ge geven om de boerderij van André Fourquet te bestormen. Over wat er in Bordeaux gebeurde is gisteren gepraat tussen de ministers onderling na afloop van de ministerraad, toen De Gaulle weg was. Na afloop stelden de buiten wachtende jour nalisten de voor de hand liggende vraag, maar de minister van Voorlichting gaf er geen antwoord op. Verslaggevers hebben in Bordeaux alle deuren plat gelopen van het paleis van justitie, maar overal kregen zij te horen dat noch de procureur- generaal, noch de procureur van de republiek, noch de rechter van onderzoek aanwezig waren. De prefect van het departement van de Gironde die zondag aanwezig was in een vergadering van magistraten van Bordeaux, waar gewacht werd op Francis tijdens de kerk- het groene licht van Parijs, verschool zich achter de dooddoener dat hij er was als waarnemer. Uit Parijs is blijkbaar de opdracht gekomen, dat niemand meer iets mag zeggen. „Onder afleggen versta ik de gunsti ge manier om toe te slaan", zegt Jan se. „Nol heeft over een mes gesproken en over een klap op zijn kop, maar niet te hard. Ik was erg geschrokken van dat gesprek". De president is kennelijk opgelucht met deze getuige, die einde lijk praten wil. „Ook heeft Nol die avond gezegd", ai- dus Janse", „dat er in de Utrechtse Havenstraat nog een oude vlam van hem woonde, de weduwe Woortmeijer. Ook die moest ik van Oude Nol neer slaan. Zowel bij de moord op Reijer de Bruin als bij de aanslag op de weduwe Woortmeijer zei ik meteen, daar zit Oude Nol achter. Het is juist, dat ik met Nol het huis van de weduwe heb be studeerd". De plannen, die ze samen beraamden, waren gevarieerd. „Nol had het ook over bedwelmen met chloroform". De president: „zou u de buit samen gedeeld hebben??" Janse: „dat vind ik een gekke vraag". Hij zegt: „Ik heb het altijd voor mezelf gehouden. Maar toen ik op de televisie het verslag van de aanslag op de wedu we zag, zei lk meteen: daar zit Nol achter. Ik ben de volgende dag naar de politie gegaan". Er wordt gesproken over een handeltje im smokkelsigaretten tussen Nol, Baa® en Van Veltum. „Ja", zegt Nol, „ik ben wel oud, maar nog ndet dood. Ik zit vol leven". Nol begint met lo verhallen. „Zullen we hem er uitzetten", overlegt de president. „Nou, nog maar Nol: „Kijk me eens aan edelachtbare heren. Ik ben tooh een eerlijk mens. Ik zit onschuldig vast, door al die gemene kerels". Van Z. Om twaalf uur besluit de president dat Van Z., diie volgens de parketwach ters weer gekalmeerd is, weer binnen mag komen. Zijn verzorgster uit de psychiatrische kliniek, die het hele pro- oes door in de zaal i6, heeft hem in zijn oei tot rust gebracht. Bij zijn entree maakt Hans weer een beheerste, ietwat schuldige indruk. J. I Utrecht gedetineerd alt, heeft een schriftelijke verklaring afge legd, die de president voorleest. Hij zegt: „Ik ben eens met Oude Nol en Hans van Z. m een huurauto naar Breda gereden. Ik vroeg toen, wat Van Z. voor een vent was. Nol antwoordde: dat is die jongen voor dat gevalletje in de Ha- verstraat voor de weduwe Woort meijer. Dit krabbelt tenminste niet Meineed Oude Nol wil, dat Baas in persoon géhoord wordt. „Ik zal bewijzen, dat hier meineed gepleegd wordt", brult hij, als een wildeman om zich heen wijzend. „Ik mag mijn verdediging toch wel De president: „Wilt u soms ook naar buiten toe?" Nol: „U doet maar". President: „Houd uw mond". Nol: „Natuurlijk". Vervolgens leest de president schriftelijke getuigenis voor van Utrechtse opkoper Joop van Valium, de benedenbuur van de weduwe Woort meijer. Hij kende Oude Nol al 25 jaar. Ze waren bevriend. Nol kwam twee keer por week op bezoek om te hande len in gouden ringen en horloges. „Ik was ei" voorzichtig mee", zegt hij, „want Nol rommelde hem te veel. Nol leefde nog helemaal in de tijd dot hij een grote kraker was. Hij had het altijd over roof overvallen en aanslagen op bankrovers. Hij zei, dat hij een mannetje had, dat karweitjes voor hem opknapte. In de zomer van 1967 heb ik gezien, dat Nol bosjes bankbiljetten had van honderd gulden. Hij gokte en verfoor zwaar, maar geld was voor hem opeens geen pro bleem". KERKDRIELSE MOORDZAAK (Van e 1 onzer verslaggevers) s-HERTOGENBOSCH Het gerechts hof te 's Hertogenbosch heeft de 35-jari- ge vrachtautochauffcur J. H. uit Kerk- driel ln overeenstemming met het von nis van de rechtbank te 's Hertogenbosch en de eis van de advocaat-generaal ver oordeeld tot twintig jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest. Het hof heeft hem schuldig bevonden aan moord op zijn echtgenote en op de echtgenoot van zijn vriendin, de 29-jarige Trees K. door hen beide op 25 augustus 1966 met zijn auto onder Den Dungen in de Zuidwillemsvaart te rijden. Het hof heeft Trees K. wegens het aanzet ten van H. tot deze moord veroordeeld tot zeven jaar en «es maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest. Zij waa door de rechtbank veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf meg aftrak aoht jaar met aftrek van voorarrest Jarige Johanna Snijders komt het ver haal van baar man bevestigen. Maar ze heeft Oude Nol pas om elf uur gezien, omdat ze later was gekomen. Volgens haar man sat Nol al om half seven in „Het Pierement". Ook volgens mevrouw Snijders heeft Nol een fles cognac uit het café meegenomen en heeft hj) thuis gesellig met haar gedanst. De president: „Vergist u zloh niet een jaar?" „M. Smee ding, metselaar, 32 jaar, is ook op het feestje geweest", zegt hö met twee vin gers in de luoht. Hij verklaart, dat Nol in „Het Piere ment" zat, toen hij om negen uur aan kwam. Hij ontmoet bij de rechtbank de zelfde scepsis. „Ik heb thuis een Duitse plaat opgezet", roept Nol er onduidelijk bussendoor. Hiermee ia het getuigenverhoor in de zaak Oude Nol ten einde. „De vraag is, of u morgen kunt requireren", vraagt de president de officier van justitie. Mr. Somerwil zegt van wel. De beide raads lieden zeggen, dat ze maandag klaar zullen zijn voor hun pleidooien. Graafmachine onthoofdt man PERTH (AP) Een jonge Austra lische student in de geologie, de lfl-jari ge Ronald Steven Jounson, die in Perth (Australië) grondproeven aan het nemen was, is onder een laag klei die aan het schuiven is gegaan, bedolven. Een grote graafmachine werd ingezet om hem te bevrijden. Bij die poging werd hij ont hoofd, maar het slachtoffer was vermoe delijk al overleden, toen het door de graafmachine geraakt werd. DRIE JAAR GEVANGENIS BREMEN (DPA) De 44-jarige Nederlander W. K.. die in maart 1968 een liefdesverhouding met de 15-jarige leerlinge Ingrld Radtke bëindigdc door haar op haar veraoek met een geweer dood te achieten, Is woensdag door de rechtbank in Bremen veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De eis van de officier van justitie, de Nederlander in een inrichting te plaatsen, werd door de rechter niet ingewilligd. Uit het onderzoek is gebleken dat het paar op 22 maart vorig jaar in de woning van de Nederlander samenkwam om gezamenlijk de dood in te gaan. Hoewel de ouders van het meisje voort durend getracht hadden aan de verhou ding een eind te maken, gebeurde dat niet. Na een mislukte zelfmoordpoging met slaaptabletten viel tenslotte het Tijdens het proces, dat 3 dagen heeft geduurd, heeft de man steeds verklaard dat hij het meisje slechts heeft gekust en geen intiemere verhouding heeft gehad. Nadat hij het meisje had gedood wilde hij zich van het leven beroven, maar het geweer weigerde. Een politie man heeft hem daarna in zijn woning ontwapend en gearresteerd- Van Veltura is hat, die Oude Nol teld heeft, dat de weduwe Woortmeijer „8600 gulden in haar knip bad". Nol kwam daar steeds maar op terug. Uit eindelijk kreeg Van Veltum door, dat Nol van plan was de weduwe te beroven. „Hij wees steeds met zijn vinger het plafond en zei sst. Ik begreep der meer, dat hij het wijfje boven wilde pakken. Na de aanélag begreep ik, dat hij een mannetje had gevonden, on op te knappen". Dezelfde dag van de aanslag kwam Oude Nol 'e avonds bij Ven Veltum horloge kopen. „Ik zei tegen hem: weet jij let» af van wat hierboven gebeurd ls, maar hij zei van niet". Verjaardag De 33-jarige Marinus Snijders, mon teur van beroep, komt op verzoek van Oude Nol voor het hekje. Het gaat over de avond van de dag, waarop de aan slag plaatsvond op Reijer de Bruin. Nol stelt er erg prijs op, dat vast komt te staan, hoe hij die avond in café „Het Pierement" zijn verjaardag vierde; zo dat hij niet met Hans van Z. de buit kan hebben gedeeld. Tot dusver is er geen getuige ge weest, die dit kon bevestigen. Snijders heeft vannacht de raadsman opgebeld om te zeggen, dat hij zich het k.. ;je herinnert, eerst in „Het Pierement" en later bij Nol bhuis. De president vdndt het merkwaardig, dat de getuige zo laat met zijn verklaring komt. Het woord meineed valt weer. De 36- .3 - Frans referendum op 27 april PARIJS (AP) Premier Maurice Couve de Murville heeft in het Franse kabinet gezegd dat hij als datum voor het Franse referendum over decentrali satie van de regering en de hervorming van de Senaat 27 april zou voorstellen. De uiteindelijke tekst van de voorstellen moet donderdag in de kabinetsvergade ring worden goedgekeurd Confessionelen contra niet- confessionelen (Van o e parlementaire redactie) DEN HAAG Bij de behandrli van de begroting voor Volksgezondheid in de Tweede Kamer stonden de con fessionelen en nlet-eonfescionelen giste ren tegenover elkaar. Dat gebeurde bij de behandeling van bet centrale punt: de abortus provocatus. De vraag was of de hierop betrekking hebbende artike len In het wetboek van strafrecht moe ten gewijzigd worden, zodat een veel soe peler beleid in deze zal worden gevoerd. Staatssecretaris Kruistnga (Volksge zondheid) constateerde, dat deze zaak volop in discussie ia, met name in de kringen van artsen en juristen. We i ten de discussie in medische kring af wachten, zei de staatssecretaris. De ont wikkeling gaat voor „links" niet snel genoeg, zei dr. Lamberts (PvdA). Maar staatssecretaris Kruisinga wilde niet verder gaan dan toe te zeggen het vraagstuk door een commissie van de ge zondheidsraad, bestaande uit medici en juristen, te laten bestudereo. De staatssecretaris had er ai op gewe zen, dat een oommissie van deskundigen in 1966 had geadviseerd de betrokken wetsartikelen niet te wijzigen. Abortus op medieohe Indicatie ls voor de wet geen probleem. Legitimatie van de abor tus leidt blijkens buitenlandse ervarin gen ndet tot vermindering van de illega le abortus. Het aantal gevallen van abor tus provocatus neemt overigens af en zou ln da laatste vijf jaar zijn gehal veerd. Daardoor zou in ons land het aantal gevallen relatief kleiner rijn dan op enig ander tijdstip van deze eeuw. De PvdA, VVD, PSP, CPN an D *66 drongen aan op het schrappen van wets artikelen, die het plegen van abortus strafbaar stellen. Dr. Lamberts zei: „Het zwaard van het openbaar ministerie moet boven de hoofden van de artsen worden weggehaald". Volgens hem is het aantal illegale gevallen van abortus in ons land bijzonder hoog: van 20.000 tot 60.000 gevallen per jaar. Het afbreken van de zwangerschap moet naar zijn mening een normale medische handeling als elite andere worden. De wet zou zo moeten worden gewijzigd, dat abortus provocatus op indicatie van twee artsen in een erkend ziekenhuis wordt toege staan, als de zwangerschap niet verder is dan drie maanden. Wanneer de zwan gerschap verder ls, zou een commissie van drie artsen moeten- beslissen. Er zouden rayonbureaus moeten komen, waar voorlichting wordt gegeven en waar artsen beschikbaar zijn ter ver vanging van de huisarts. De „pil" zou in het ziekenfondspakket moeten komen en verder zouden de anticonceptiemiddelen onder een „warenwet" moeten vallen. De confessionele zijde in de Kamer toonde zich veel voorzichtiger. In ccn doortimmerd betoog zei mr. De Vreeze (KVP), dat bet plegen van abortus in werkelijke noodsituaties geen enkele ju- ridsche moeilijkheid moet opleveren. Er wordt wel erg gemakkelijk geconclu deerd tot wijziging van de wetgeving. Voor mr. De Vreeze was het wel duide lijk dat de spelregels voor de medische abortus in de medische wetgeving moeten worden vastgelegd. De arts Tilanus (CHU) stelde, dat het WJ abortus steeds om twee levende we zens gaat. Alleen in ziektegevallen zou mogen worden ingegrepen Mej. Van Leeuwen (AR) meende, dat illegale abortus kan worden bestreden door via voorlichting en sociale begeleiding de oorzaken weg te werken en de sociale omstandigheden te berbeteren. Ruime steun is nodig voor de Instellingen, die zich met huwelijks- en gezmevraagstuk ken bezighouden.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5