Nieuwe ambtswoning voor Leiderdorps burgemeester ALPHENS OUDSTE VIERDE LUISTERRIJK EEUWFEEST Morsweg wordt verbreed BIOSCOPEN MARKTEN DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 20 FEBRUARI 1969 Dezer dagen is jle afbraak begonnen van de pandjes tegenover de fabriek van Nieuwenhuiaen aan de Morsweg. Zij staan al jarenlang verbetering van de Mors weg in de weg. Ter plaatse is het een ware bottle-neck, vooral wanneer vracht auto's voor Nieuwenhuizen laden en lossen. De pandjes die de laatste tientallen jaren door Nieuwenhuizen als opslagruimte gebruikt werden, zijn van oorsprong arbeiderswoninkjes, die aan de achterzijde te hereiken waren. Na de afbraak zal de Morsweg ter hoogte van de Lopsenstraat verbreed worden. Een enorme verbetering! Protest tegen censuur ALSV komt met eigen „Acta" uit De Algemene Leidae Studenten Ver eniging ALSV heeft krachtig geprotesteerd in een open brief aan het universiteitsbestuur tegen de eenzijdig heid van het officiële universitaire in formatie-blad. Een nota, die van studentenwege bij dit blad Acta et Agenda ter plaat sing werd ingeleverd, werd, door ingrij pen van curatoren niet geplaatst. Deze nota bevatte het standpunt van - - de Leidse Studenten Raad inzake de gehouden, staat nog niet ...opkw„„ bi1 vernieuwing van de /norsehUnlilk in He Hno?- werawyae dij ae \emieuuing van struktuur van de Leidse Universiteit. Van ALSV-zflde is nu een satiriseh in formatieblad uitgegeven, dat qua vorm geving identjek tf aan het officiële in formatieblad, en «f> grote schaal ver spreid onder studwiten, hoogleraren en stafleden. Het doel van <Mt protest is, dat voor taan in het officiële universitaire in formatie-blad óók stukken geplaatst worden, die niet de kennelijk noodzake lijke goedkeuring hebben van het univer siteitsbestuur. Esperantistencongres in De Korte Vliet Zaterdag 19 en zondag 18 april wordt in liet Jeugdbuitencentrum „De Korte Vliet" te Leiden een esperantistencon gres gehouden, waarvoor TO esperantis ten uit ons land, België, Frankrijk en Duitsland hebben ingeschreven. Voor de Leidse hervormde predikant H. <L van Achterberg betekent dit een debuut: hU zal die zondag voor bet eerst In het es peranto preken. Waar de dienst (waaraan ook een rooms-katholiek geestelijke zal mede werken i wordt helemaal vast; waarschijnlijk in de Hoog landse kerk. De deelnemers aan het congres zul len zaterdag 12 april van gedachten wis selen over de mogelijkheden, die het es peranto biedt voor onderwijs, weten schap en oecumene, 's Avonds wordt van 7 tot 8 uur een informatief gesprek ge houden met b. en w. van Leiden, onder- wijsinspecteurs en raadsleden. 's Zondags worden hofjes en musea bezocht. De kerkdienst begint om elf Ds. Van Achterberg is enige jaren ge leden met zijn vrouw een enthousiast esperantist geworden, dank zij een cate- chiaante (een dochter van onderwijzer en raadslid W. H, Koopmans), die hen nu al twee Jaar les geeft. Mevrouw Koopmans is met de organi satie van het congres belast. Zij zingt zaterdagavond ook in het gevarieerde programma, dat na het gesprek wordt afgewerkt. In het kader van de door de faculteit der Rechtsgeleerdheid te Leiden georga niseerde voordrachten voor afgestudeer de juristen, die mede toegankelijk zijn voor notarissen en kandidaat-notarissen, alsmede voor bestuursambtenaren, amb tenaren van de belastingdienst en andere belangstellenden spreekt op woensdag 5 maart van kwart voor acht tot half U ln het Juridisch Studiecentrum „Gra vensteen", Pieterskerkhof 6, Lelden, prof. mr. H. J. Hofstra over „De goede trouw in de verhouding tussen belasting plichtige en belastingadministratie". Op woensdag 12 maart zal door prof. dr. Moh. Koesnoe ln het „Gravensteen" een extra college worden gegeven over een actueel onderwerp van het adat- recht. Ook dit college begint om kwart voor acht. Prof. dr. Moh. Koesnoe is hoogleraar ln het adatrecht aan de uni versiteit van Surabala en verbiyft op het ogenblik als gaat van de Leidse Universiteit ln Nederland. Jongerenmisviering Op zaterdagavond 22 februari a.s. organiseert de Aktiegroep Gezamenlijke Jongerenmisviering Leiden een Jonge renmisviering in de Leonarduskerk aan de Haagweg te Leiden. Het thema van deze jongerenmis, die om zeven uur be gint, is: „De priester van nu". De cele brant is pater G. 8!uiter, die werkzaam is in de Leonarduiparochie. Ons zang koor zal zoals gewoonlijk weer door de Slum-House Jazzband begeleid worden. Aangezien de ruimte ln deze kerk niet groot ls, is het raadzaam op tijd aanwezig te zijn. De Jongerenmis op zaterdag 1 maart zal weer ln de Romanusza&l gehouden worden. Als U kritiek heeft op onze jongeren- niisvieringen zouden wy dat graag van U vernemen. U kunt uw kritiek sturen aan: Anton Toussaint, Pasteurstraat 18A, Lelden. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 20 FEBRUARI Zuiderkerk Concert duo Koos Verheul en Jan van der Meer voor Mfj voor Toon kunst 20.00 uur. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Lunchbljeenkomst Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. 8pr. dhr. W. Bruynzeel over „De besloten naara- love vennootschap", 12.30 uur. VRIJDAG 21 FEBRUARI Antonlus Clubhuis St.-Augustinus- ver. Cabaret 20.00 uur. De Burcht Gezamenlijke feestavond van Selskip Fryslhn, Ons Grunneger- land en Luctor et Emergo. 20.00 uur. Leo nardus zaal, 20.00 uur: Alegemene le denvergadering atletiekvereniging „De Bataven". Messentrekker bekent twee inbraken De 18-jarige losarbeider uit Leiden, die maandagavond op de Middelstegracht slaags is geraakt met een 55-jarige ca féhouder, die hq een messteek in de borst toediende heeft na verhoor door de politie bekend ingebroken te hebben in de Koningskerk in Leiden. Ook be- kende hij „op bezoek te zijp geweest" bij een Oegstgeestse juwelier. Met 21 gouden ringen, die gemiddeld een waarde vertegenwoordigen van 125 vertrok de 18-jarige. Daarvan zijn er in middels achttien teruggevonden. Drie heeft hy doorverkocht. Burgerlijke stand Geboren: Paula C. B. d.v. C. P. v Maa- nen en A. E. A. Fontein; Linda d.v. S. Jansen en C. Disseveld; Jacobus F. z.v. G. F. Rusmarj en M. J. P. v.d. Linden; Robert C. J. Ph. z.v. J. P. Janssen en C. M. Compier; Janet P. W. d.v. J. T. Vissers en W. F. M. Koek; Sophia d.v. A. Ruygrok en S. Stokkel; Cynthia M. d.v. K. R. May en A. W- M. Moll; Ramon z.v. N. Warmerdam en W- M- Roelandse. In het Esspenpark Leiderdorps burgemeester M. A. van der Have is niet tevreden over zijn woning aan de Hoofdstraat. De ambts woning, die 65 jaar geleden gebouwd werd. zou, zo blijkt uit een voorstel dat B. en W. van Leiderdorp voorleg gen aan de gemeenteraad, een te be werkelijke indeling hebben. Ook is de burgemeester piet content over de grootte en de afwerking van het huis. Bovendien zou het aantrekken van een permanente huishoudelijke hulp op moeilijkheden stuiten. In overieg met zi.m mede-bestuurs leden heeft de heer Van der Have het oog laten vallen op een bungalow in het Essen park. Thans wordt de uitgifte voorbereid van de nog bouwrijp te maken gronden in het Essenpark, waar 13 patio-bungalows worden gebouwd- Toevallig is een van de kavels, die zeer geschikt lijkt voor het bouwen van een opgeleverd. ambtswoning, beschikbaar gekomen. De verkoopprijs van 't perceel grond dat een grootte heeft van ongeveer 865 m2. is berekend op 40.000.-, een prijs die vastgesteld is vóór 1 januari van dit jaar. Omdat inmiddels de BTW van kracht is geworden zal deze prijs nog iets hoger komen te liggen. Samen met de bouwkosten, die geraamd wor den op 105.000.-. brengt dat de totale stichtingskosten op 150.000.-. Mocht besloten worden tot het bou wen van een nieuwe ambtswoning dan zal de huidige woning publiek worden verkocht. Een eventuele meeropbrengst zal dan dienen tot (gedeeltelijke) dek king van de stichtingskosten van de nieuwe ambtswoning. De burgemeester kan tijdelijk een huurovereenkomst aangaan voor de in aanbouw zijnde woning Vogellaan 13, die omstreeks eind maart zal worden VOLLEYBAL ARGOS verloor van laaggeplaatst PVC De uitwedstrijd van Argos tegen het Haagse P.V-C. ia vaar ome stadgenoten iii een S0 nederlaag geëindigdDe Haagse dames, die dit jaar na het ver trek van interational Marijke Brugge- man, i» ernst»# degradatiegevaar verke ren. zetten direct na het beginsignaai een hevig offensief in, waartegen Argos aanvankelijk weinig kon inbrengen. Langzaam maar zeker echter wisten Leny Kneppers c.s. zich aan de druk te onttrekken en zelfs in de aanval te gaan. Hanna Wang, Wil v. d. Wijngaard en Josien v. d. Bosch benutten elke kans aan het net, maar de in het begin* opge lopen achterstand was juist te groot om nog geheel door Argos te kunnen worden ingelopen: 15-12 voor P.V.C. Een wederom slechte start van Argos in de 2e set gaf P.V.C. opnieuw de kans een voorsprong te nemen. Naarmate de sti-yd vorderde wist Argos zich wel enigszins te heratellen, maar toch kon den we ons niet aan de indruk onttrek ken. dat het spel van Argos beneden het normale peil bleef. P.V.C. bleef ook in de slotfase over eind en nam door een 15-13 setzege een 2-0 voorsprong. Een door deze achter stand wat moedeloos geworden Argos bracht er in de 3e set helemaal bitter weinig van terecht. P.V.C., dat waar- schijnlijk wel wat verrast was door het feit dat het tegen het veel hoger ge plaatste Argos een 2-0 voorsprong had kunnen nemen, maakte in de 3e set een uiterst nerveuze indruk maar helaas wist Argos niet te profiteren'van de diverse missers bij P.V.C. De Haagse dames namen halverwege deze set een kleine voorsprong en dankzy goed verdedigen van P.V.C. en fouten van de Argos aan val behield P.V.C. tot het einde deze voorsprong: 15-13 en 3-0. Kangeroes-teams aan de leiding Zonder zelf te spelen is Kangeroes naast concurrent De Kennemers geko men, dankzij een 30 nederlaag van competitie belooft derhalve met nog vijf wedstrijden te spelen een uitermate span nend slot te krijgen. Het is nu beslist niet uitgesloten dat zowel de dames als de heren van Kangeroes de competitie kampioenschap ku Voor Rgnsburg is er wellicht nog enige hoop, nu Cock van Delft c.s. het Am sterdamse AMVJ-RC 2 met 3-1 hebben teruggewezen en laatstgenoemd team thans alleen de rode lantaarn moet dra gen. LUSV daarentegen komt er steeds slech ter voor te staan. De belangrijke wed strijd tegen het op de laatste plaats staande Tyfoon ging met 3-2 verloren, nadat de Leidse studenten een 0-2 voor sprong hadden moeten prijsgeven. Ook de thuiswedstrijd tegen St. Martinus/ AML uit Amsterdam ging verloren en ook deze tegenstander stond zeer laag geklasseerd. Opmerkelijk was overigens dat LUSV ln deze wedstrijd slechts met één speler van het eerste binnen de lijnen kwam en het zestal verder was aange vuld met spelers uit het tweede team. Het carnaval was voor de heren studen- Iedereen kwam P. AI. Jansen feliciteren Petrus Martinus Jansen, honderdjari ge en oudste inwoner van Alphen aan den Ryn en eerste honderdjarige bewo ner van het Sint Josephpension van de Zusters van de Amersfoortse Congrega tie van Sint Joseph aldaar, heeft woens dag onder zeer grote belangstelling zijn eeuwisseling in levensjaren gevierd zQn twee nog in leven zjjnde gehuwde kinde ren, zeven klein- en en acht achterklein kinderen, de zusters en bewoners van 't Sint Josephpension, met aan bet hoofd de directrice, zuster Hedwiges en de heer A, F. Ruyssenaars hebben niets onbe proefd gelaten om deze dag voor de zeldzame jubilaris en zyn familie tot een onvergetelijke feestdag te maken. Velen boden ook geschenken aan. Onder de vele gelukwensen van geeste lijke en burgeriyke overheden was die van H.M. de Koningin, die haar felici tatie schriftelijk deed zenden door haar particuliere secretaris mr. J. v. d. Hoeve De brief werd tijdens de familiebijeen-1 komst in de recreatiezaal van het pen sion voorgelezen door pastoor J. Veld- huyse en door de aanwezigen met een „Lang zal de Koningin leven" en „Lang zal de jubilaris leven" beantwoord. De feestdag werd Ingeleid met een gezongen H. Mis van dankbaarheid ln de onlangs gerestaureerde en met veel bloemen versierde Kapel van het Sint i jn de recreatiezaal een begroetlngs- Josephpension, gecelebreerd door pos- en vvenalied toegezongen door de zusters toor J. Velthuyse van de St. Bonifaclus-en de bewoners. Ter bywonlng van het parochie. Het koor van Zusters zong i feea(; waa speciaal overgekomen zuster o.l.v. Zuster Walters, met orgelbegelel- Jeanne> die destyds circa 13 jaar Moe- ding van de heer Jos. Pypers een twee- der Overste was van het pension Sint stemmige Mis. De Jonge trompeMst Ger joseph", waar in die tyd de heer Jansen van de Vate vertolkte met orgelbege- ^wam inwonen; thans Is zuster Jeanne leiding van de eveneens Jonge organist directrlce Van het katholiek bejaarden- Jos. Pypers het Panls Angclicus van centrum te Ede. Cé.ar Franck het Ave Marl. van But ^dena de die hierna voor de (Gounod), het Ave Verum van Mozart; bei^nerI van ,on volgdbf heeft beide Meldden tot .lot het se- ,nwonebd. pa,toor j. van zeggelen. Jamenlijk geaongen „Dank U voor deae VIn'da beja.rdencommU.le mor6en van het pension, na een kort felicatie- RiJk man woord, als geschenk namens de penslon- teq aantrekkelijker en met 3-1 verloor LUSV. Castellum tenslotte kon het tegen het op de 2e plaats staande Achilles ook niet bolwerken- Met 30 verloren de Alphe- naren, waardoor het degradatiegevaar nog steeds volop aanwezig blijft. OUDE WETERING Aansluitend op voorgaande berichten betreffende de verkoop van loten op zondag a.8. voor de verloting ten bate van het bouwfonds voor de herbouw van de afgebrande kerk, kan nog vermeld worden dat door diverse firma's grote prijzen hiervoor beschikbaar zijn gesteld o.a. compleet slaapkamer ameublement, koelkast, heren-costuums, elek. vleesmo len, elek. ijzerboor 50 rookworsten etc. Een reden te meer dus om zich flink van loten te voorzien om een van de vele pryzen te kunnen winnen. ÏSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS De heer M. W. Kalff geboren te Balik- papan en thans wonende te Leiden, ii gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift ge titeld „Genetic and anvlronmental in fluences on serum Immunoglobulin le- Mej. I. E. Mattern geboren te Pema- tang Siantar (Indonesië) is gepromo veerd tot doctor in de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen op proef schrift getiteld „Genetisch onderzoek van stralingsgevoelige mutanten van escherichla coli'. De promotor was Prof. Dr. A Rörsoh. Kand. ex. Franse taal- en letterkunde me. Ganzevoort (Den Haag); Doet Godgeleerdheid de heer A. Hennephof (Driebergen); Kand ex. Godgeleerdheid de heer M de Heer (Amersfoort). LEIDERDORP RAADSAGENDA De gemeenteraad komt op maandag 24 februari 's avonds om 8.00 uur bijeen. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Voorstel tot het bouwen van ambtswoning voor de burgemeester, tot uitneming van grond uit het grondbe drijf en tot beschikbaarstelling van de benodigde kredieten daarvoor en tot ver koop van de huidige ambtswoning- Voorstel tot het verlenen van het recht Groene Kruis" afdeling Leiderdorp, op een perceeltje grond, gelegen achter het wijkgebouw aan de Berkenkade. Voorstel tot wyziging van de bydrage- regeling krotopruiming. Nrs. 64 en 65. Voorstel tot nadere situering van de te bouwen kleuterschool aan het Jaoht- slotpad. Voorstel inzake de vorming van een streekenergiebedryf op basis van de ge- meenscappelijke „Regeling Gemeen schappelijk Energiebedryf „Rijnland". Voorstel tot oprichting en verhuur van een troephuis aan de Stichting De Lei- de rdorpse Padvinders. Camera: Romeo en Julia 14 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Naohtvoorstelljng vrijdag en zaterdag nacht 23.30 uur „Verleden jaar in Ma- riönbad". 18 jaar. Woensdagmiddag 2.30 uur. Jeugdmatinee „Sjors en Sjimmie", Lido: The graduate. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur- Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Sex en chantage. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio De grote stilte 18 jaar. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.16 uur. Trianon: De wurger van Boston 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Blonde handel voor Istanboel 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 715 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: Twee vrouwen. 18 jaar. vrydag en zaterdag 23.30 uur. Korreltje Treuren om wat er niet is en blijven verlangen naar een niet te vervullen verwachting, betekent je leven vergallen. ...PUNT.., GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN In zyn uit het hart gegrepen toespraak noemde pastuur J. Velthuyse de Jubila ris een zeldzame bejaarde. Na honderd Jaar leven, waarin hem ook zorgen niet bespaard zyn gebleven, ziet hij de toe komst nog biymoedig tegemoet; zyn lichamelijke en geestelijke gezondheid baart nog geen zorgen; naar deze maat staven gemeten is hy een rijk man. Pater A. van Dlemen, O.P., nationaal adviseur van de katholieke bejaarden bond „Sint Joseph", die eveneens tydens de H. Mis het woord voerde, noemde de jubilaris een vreugde van zyn om geving. Pater Van Dieren dankte mede na mens de duizenden bejaarden van de bond voor het door de heer Jansen ge geven voorbeeld. bewoners een kist assortiment-sigaren en onder de benaming „huls-apotheek" twee flessen cognac aangeboden. Openbare receptie Ook de openbare receptie voor niet pension-bewoners werd druk bezocht. Tydens deze receptie werd namens het gemeentebestuur het woord gevoerd door de loco-burgemeester-wethouder C. M. Deerenberg. Spr. verontschuldigde de afwezigheid van burgemeester mr. R. M. Gallas; de burgemeester was met vakantie, maar liet weten, dat hy de Jubilaris persooniyk zal komen opzoe ken, zodra hy weer thuis zal zyn. De loco-burgemeester was met vreug de bezield ln de gelegenheid te zyn na mens het gemeentebestuur van geluk wens te kunnen getuigen bij dit zeldzaam jubileum, zeldzaam vooral ook door de bijkomstige omstandigheid dat de jubi laris zich kan verheugen in lichameiyke en geestelijke gezondheid. De heer J. Joseph, voorzitter van kath. diocesane Bond van bejaarden gepensioneerden in de bisdommen Haar lem en Rotterdam, noemde het lidmaat schap van de Bond van een honderdja rige een unicum. De heer Jansen heeft het nut Ingezien van het georganiseerd zijn op hoge leeftyd. De receptie werd bezocht door oud deken-pastoor E. A. M. Paap, thans pas toor te Stompwijk, het kerkbestuur van de Sint Bonifaciusparochie, oud-pastoor A. Groen van de Pius X-parochie. wet houder M. Paats en gemeentesecretaris mr. H. v. d. Top en vele anderen. Na de officiële receptie volgde een algemene receptie, die eveneens veel be langstelling trok. Met een diner werd de feestdag beslo ten. De geplande feestavand is uitge steld tot een latere datum. Gezinnen: G. Gerbracht, Tit. Brands- malaan 170; B. P. v. Abswoude, Room burgerlaan 11; P. Soetikno, Burggra- venlaan 66; D. Half werk, Brahm slaan 38; J. J. Blansjaar, Zwarte Pad 6; C. J. van der Warilt, Mariënpoelstraat 29; J. Huijing, Jac. van Campenlaan 46; P. Venema, Kennedylaan 43; G. J. M. van Ardenne, Boerhaavelaan 54. Alleenstaande personen: J. A. Montfrooij-van Zoen, Marnixstraat J. Luchies, Noordeinde 2a; A. H. de Kreij, Willem de Zwijgerlaan 143, A Grutcke, Noordeinde 2a; A T. van dea Mark, P. de la Courtstraat 54; C. Hen- driksen-Schellingierhout, Hoge Rijndijk 271; M. T. Verbeij, Hogewoerd 19; H. J. Hamers, Noordeinde 2a; J. C. Relt- Meeuwis, Trompstraat 77; M. Luhrman, Paramarib06traat 65; J. M. Moedig van Wetten, Diamantlaan 192; M. Re- bollo-Delgado y Rasfcrojo, Pasteurstraat 34a; F. B. Jozefzoon, Narmstraat 23a; R. Hoogduijn, Trompstraat 61; E. Meijer, Hoogl. Kerkgracht 39a; A. A. C. van Diest, De Sitterlaan 31; H. Pas man. Nieuwsteeg 27a; C. G. H. Bos, Oosterdwarsstraat 5; F. J. Bos, Klik- spaanweg 39; J. de Wolf, Herensingel 50; C. E. M. Kortekaas, Sint-Jacobs- gracht 1; J. L. A. de Klerk. Kereen- straat 23; A. Shimono, Zoeterwoudse- singel 101; N. Gerbrands, Zoeterwoud sesingel 102; J. N. Imming, Groenha- zengracht 12; S. Steinz, Noordeinde 2a; G. J. H. F l ammes, Groenhazengracht 12; G. S. A. Drenth, Hogewoerd 129a; E. Aschenbrand - Kaufman, Haarlem merstraat 197; H. Hartman-Schenk, Bachstraat 210; H. J. Hiep, Opaalstraat 80; A. L. van der Willigen Gatsonides, Joh. de Wittstraait 36; K. de Jonge. Mozartstraat 237; A. Ozkan. Rraaier- straat 2; H. S. Orrell-Charrick. Rijns- burgerweg 161; J. K. Hoffer, Heren gracht 80; J. H. Koningsveld, Gerecht 12; J. R. M. A. Jong-A-Tal Klikspaan- weg 39: M. Nalbant, Rijn en Sdhie- kade 26; P. A. Prins-van der Pols, Roodenburgerstraat 21; N. Schepe, De Meij van SrtreefkAtr. 38; N. de Meij, Jacq. Urlusplantsoen 272; B. Mocihtar, Hogewoerd 76; E. E. Peeks, Zoeter- woudsestngel 85; H. J. Schutter, Harte- steeg 2a; A. J. P. H. Tanghe, Wagner- plein 58; M. E. Jonk, Roemer Visscher- straat 53; J. P. G. van de Haterd, Lek straat 55: A. T. J. T. de Groen, Raam- sleeg 85: J Brea Pérez, Boehuizerkade Gezinnen: H. Boer, Vqf Meilaan 107, Warmond, a.b. Wasbeeftlaan 9; F. L. Vernet, Valeriusstr. 226, Heenvliet, Riet- weye 18: J. C. Carlet, Bachstr. 178, Put ten (Gld), Jacob Catsln. 54; J. A. P. Dieben, Lorentzkade 85, Oegstgeest, Ha- zenbosln. 79; S. J. Eijgenraam, Hoge woerd 84a, Rljswyk ZH, Da Costaln. 85; G. K. Martljn, Kooiln. 21, L'dorp, Mel- doornstr. 11; N. de Heer Maredijk 75a, Apeldoorn, Schopenhauerstr. 26; C. de Winter-Blikman, Oude Rijn 178, België; T. J. W. Huisman. Kennedyln. 94, Hen drik Ido Ambacht. Adm. de Ruyterln. 24; F. T. A. Jacobs, Herengracht 130, Zambia; A. A. Aldenkamp Levendaal 27a, Hazerawoude. Bosboom Toussalnt- atr. 12; A. H. v, Winsen, Drie October- str. 8, Warmond, v. Wassenaarstr. 17; J. J. v.d. Waal, Mozarstr. 249, Duitsland; R. Deutman, Witte Roz^ustr. 38, Diepen veen, Ganzekooisweg 9. Alleenstaanden: G. J. M. Hautvast, Noordeinde 2a, Heer, Raadhuisstr. 10; M. Clement, Marktsteeg 12, Noordwyk, Zwarteweg 20; A. Ferradij, Burggraven- laan 78, Algerije; W. Neuteboom, Mau- ritsstr. 24, Den Haag, Stadhoudersin. 20; R. D. H. Ferguson, Wassenaar se weg 2, A'dam, Beethovenstr. 130 II; J. W. v.d. Ziel, Terweepark 3, Assen, Witterhaar 11; W. B. Roman, ten Katestr. 5. Kat wijk, Overryn 7; M. A. L. D. de Leur, Scarlattlstr. 1, Katwyk, Duindoornln. 34; H. J. Riddersma, Mozartstr. 261, Voor schoten, Leidseweg 330; G. MuilwUk, Rijn- en Schiekade 41, Amstelveen, v.d. Veereln. 32; P. C. M. Schouten, Mulder- str. 2, Alphen a.d. Rijn, Antarisstr. 4; J. H. Geertsema, Groenhovenstr. 18, Soeat, Praamgracht 3; G. Schaap, Groenhoven str. 11, Alphen a.d. Rijn, Bloemhofstr. 37; H. v.d. Dy», Roomburgerweg 13, Amsterdam, Lutmastr. 169 III; M. M. Sieddering, Rijnsburgerweg 97, Voor burg, Pr. Marianneln. 182; J. J. W. M. Hermans, Lage Morsweg 65, Rijnsburg, Boslaan 416; L. Kers, Hugo de Grootstr. 15, Rotterdam, Hanrathslr. 142; P. J. M. Slinkert, Resedastr. 6. Delft, Archipel laan 27; C. J. Moet, Drechtstr. 83, Hee renveen, Amelandplein 45; H. J. Beu kers, Wasstr. 68, Den Haag, Harsten- hoekweg 127H. W. v.d. Voort, Stieltjes- Str. 43, Wassenaar, v. Zuylen v. Nije- veltstr. 180; A. M. Alvarez, Houtln. 55 en E. A. M. Velder Houtln. 55 beide Ned. Antillen; M. C. Antoni Mezenstr. 2, Haarlem, Koninginneweg 107; H. S. Broekhuis, Boshof 36, Zoet«-woude, Am bachtsherenweg 19; W. M. Wansink, Willem de Zwljgerln. 137, Spanje; m! J. J. Hessing, Noordeindc 2a, Katwijk, Wassenaarseweg 75; M. C. P. Kohi- schein, Noordeinde 2a. Katwijk, Hya- cinthstr. 9; J. L. W. A. Laman, Kijf- gracht 16, Den Haag, v. Boetzelaerln. 157; M. C. Laman-Lens, Kanaalstr. 32, Den Haag, v. Boetzelaerln. 157; Y. J. Raveneau. Hoogl. Kerkgracht 30, Oegst geest, Wilhelminapark 4; M. H. M. Kneepkens, Hogewoerd 34, Utrecht, Nieuwe Gracht 74; A. Meenhorst, Bree- straat 41a, Zwitserland; H. C. W. Rood- akker, Hooigracht 55, Leiderdorp, Ak- kerstr. 21; W. F. H. Ringnalda, Noord einde 2a, Groningen, Oliemuldersweg 206a; H. Ulusoy, Groenesteeg 56, Dor drecht, Dubbeldamseweg 15; I. Kacar, Kraaierstr. 2, Hazerswoude, Rijndijk 20; A. Senggönül, Kraaierstr. 2, Hazerswou de, Rijndyk 20; J. G. Ravestein, Uhlen- beckkade 1, Amsterdam, Valeriusstr. 41a; A. M. L. Han, Oude Singel 162, Rotterdam, Voorschoterln. 80a; W. J. Ekhart, Noordeinde 2a, Groningen, Grif- festr. 8a; G. J. Eenkhoorn, Morsstr. 62- 64, Leeuwarden, Mr. P. J. Troelstaweg 236; Y. L. E. Marques, SpieghelBtr. 28a, Ned. Antillen. ALPHEN AAN DEN RIJN In hoger beroep zes en twee maanden cel voor smokkelen van drank en sigaretten Voor het Haagse gerechtshof hadden zich in hoger beroep te verantwoorden een 38-jarig koopman uit Rotterdam een 88-jarige stuurman uit Alphen c den Rijn die zich aan smokkelen hadden schuldig gemaakt. De koopman had een garnalenkotter gehuurd in Zierikzee en voer hierby door de stuurman geassisteerd naar Ostende, waar voor een waarde van 13.000 aan sigaretten en drank werd ingeslagen. Over de Noordzee werd koers gezet naar de haven „De Val" te Zierikzee, waar het tweetal echter in de val liep, die door de gewaarschuwde douane was op gezet. De rechtbank te Middelburg had de koopman veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en de stuurman tot twee maanden waarvan een maand voorwaar delijk. In hoger beroep heeft het gerechtshof de koopman veroordeeld tot zes maan- gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk met proeftyd drie jaar. Het vonnis voor de stuur- i werd bevestigd. U(j de dierenarts. •b-HERTOGENBOSCU 19 febr. '69 Vee Aanvoer totaal 5293. runderen 1759, graskalveren 339, vette kalveren 229, nuchtere kalveren 2230, schapen 150. fokseugen 22, slachtvarkens 433, biggen 181, slachtrunderen 756, prijzen: melk en kalfkoeien 1150-1750. gustekoeien 925-1375, graskalveren 430-560, kalf- vaarzen rood 1300-1725, zwart 1175-1500, klamvaarzen 1100-1290, gustevaarzen 950-1175, pinken 700-900, nuchtere kal veren 140-300, weideschapen 80-125, drachtige zeugen 450-575, biggen 76-88, prijzen p. kg.: slachtrunderen extra kw. 5,30-5,75, le kw. 4,75-5,25, 2e kw. 4,20- 4,70, 3e kw, 3,85-4,10, vette stieren 4,70- 5,25, worstkoeien 3,60-3,85, vette kalve ren le kw. 4,15-4,40. 2e kw. 3,90-4,10, 3e kw. 3,65-3,85, nuchtere kalveren 1,30- 1,70, per stuk nuchtere slachtkalveren 30-75, slachtzeugen le kw. 2.25-2,32, 2e kw. 2,18-2,23, slachtvarkens 2,45-2,55, vette schapen 120-150, vette lammeren 140-175, handel: melk- en kalfkoeien minder, rustig staand; guste koeien min der lui, onveranderd hoog; jongvee kor ter, iets trager, moeizaam of niet prijs houdend; vette koeien beperkt, vrij vlot vaster; nuchtere- en slachtkalveren be hoorlijk, traag, nauw of niet gehand haafd; schapen en lammeren minder, vrij vlot, stijf duur, fokzeugen iets rui mer, stroef, weinig of geen verandering; lopers en biggen minder, lui duur; slachtvee minder, willig duurder; slacht zeugen beperkt, vlot, hoger. GOUDA20 februari Kaas Aanvoer: 6 partyen; Prijs 3.753.88 per kg: handel flauw. UTRECHT, 20 februari Vee Totale aanvoer: 3508; runderen 858; vet te kalveren 8; graskalveren 18; nuchtere kalveren 1224; schapen 248; varkens 257, boven 100 kg; idem 86 beneden 100 kg; biggen 798; bokken, geiten 11; melk kalfkoeien 1175-1475; kalfvaarzen 900- 1150; vare koeien 860-1050; pinken 700- 860; stieren 1000-1260; graskalveren 375-625; nuchtere kalveren 40-80; fok- kalveren 110-300; schapen 90-140; lam meren 110-200; drachtige varkens 450- 600; lopers 100-130; biggen 78-95; bok- ken geiten 25-58; vette koeien 4.85-5.05 le kwal. idem 4.55-4.75, 2e kwal. idem 4.15-4.45, 3e kwal. nuchtere kalveren 1.45-1.85; zware vette varkens 2.55-2,60; zouters 265-270; slachtzeugen 205-210; jonge slachtzeugen 210-220; melk-kalf- koeien redelijk hoger; vette koeien vlot even hoger; vare koeien redeiyk, hoger; graskalveren redelijk, even hoger; nuch tere kalveren willig, ruim prysh; fok- kalveren kalm, even hoger; schapen wil lig". prljsh; lammeren Idem; varkens traag, hoger; biggen traag, even hoger. BARNEVELD 20 febr. Eierveiling Aanvoer 682.110 PTuks, stemming rede lijk: prijzen in guldens per 100 stuks eieren van 52/53 gr. 10,32-10,51, 57/58 gr. 11,26-11,43, 62/63 gr. 12,09-12,13, 66/ 67 gram 12.72-12,92. KATWIJK AAN DEN RIJN, 19 febr. Groenten waspeen (per kist): Al 12,70-14,10; A2 2,70-10,20; BI 15,70- 16-,90; B2 2,90-6,40; Cl 8,70-11,00; C2 2,30-8,30; breekpeen (per kist) 6,70-7,00 boerenkool: I 122-150; 11 99; groene kool 74; rode kool 29-45; spruiten: (ge schoond) 221; (ongeschoond) 124-176; uien (per kist) 2,60-5,60; Aanvoer was peen 185.000 kg. RIJNSBURG, 19 febr. Bloemen Tulpen: Lulstige Wilwe 1.25-1.50; Pre- ludeum 1.25-1.40; v. d. Enden 1.25-1.40; Paul Richter 1.35-1.50; Apeldoorn 1.85- 2.00; Prunus 3.25-3.50; Santiago 3.00- 3.30; Aueen of the Bartigon 3.20-3.50; Briliant Star 60-75; Bellona 1.10-1.30; Pax 1.60-1.85 per bos. Narcissen: Carlton 95-1.10; Golden Harvest 1.15-1.30; Unsupasseble 1.40- 1.55; Flower Record 75-85; Blauwe Druifjes 60-75; Hyacinten gesneden 90- 1.35 per bos; Hyacinten met bol 20-35 per stuk. Anjers: Witte sim 15-25; rode 20-31; rone 16-26; crowly 17-26; dusty 21-33; arthur 15-26; Gy 18-28; Selecta 21-32; William 22-33Espérance 20-34 per stuk. Freesla: Golden Yellow 85-1.25; Snow Queen 1.00-1.60 per bos. Diversen snybloemen: Anthurium 75- 2.00; Gerbera 15-36; Irissen 20-51; For sythia 15-40 per stuk.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4