Prachtig kinderkarnaval in parochiehuis Oegstgeest Kleuter verdronken Middenstanders in Zwammerdam verontrust over daling inwonertal Balletfeest in Beresteijn Bijbelweek geopend V ermakelijkheidsbelasting Noordwijkse bioscopen wordt wellicht gehalveerd Bouw kath. basisschool in Poelpolder te Lisse zal ruim 8 ton vergen Philidor 3 ongeslagen in tweede klasse L.S.B. BIOSCOPEN iüjLl O MARKTEN MAANDAG 17 FEBRUARI 1969 DE LEIDSE COURANT PAÜJNA 3 Enkele honderden kinderen verover den gisterenmiddag op feestelijke wijze het „Oeteldonkse-proggihuis" aan de Kerklaan te Oegstgeest. Om half drie had de invasie van Boertjes van Buuten, Donald-Ducks, In dianen, verpleegsters, clowns, narretjes, kabouters en al wat dies meer zij plaats. De jeugd werd opgevangen door de heer C. van Velzen. de K.JJ.C.-carna- vals-animator, die er direkt een flinke polonaise tegenaan smeet! Wij hadden vernomen, dat de R.K. Harmonie „Triumph" was ontbonden, maar giste ren waren zij er toch maar weer om nog éénmaal het „blazen of barsten" te pro beren. Met veel sukses, zodat wij hopen dat ze zo af en toe de instrumenten nog maar eens te voorschijn halen. De jury had het niet gemakkelijk, want van de kostumering was door vele ouders véél werk gemaakt. Het was een hele opgave om zowel individueel als groep de origineelste en leukste te kiezen. Tussen de bedrijven door werd er door een aantal kinderen een liedje ge zongen en Jacques van der Luyt pres teerde het zelfs een ademloos luiste rende kinderschare het „Stille Nacht, heilige nacht" toe te zingen. En kom pleet „televisieteam" van „Brandpunt Buitenspel" nam intrssèn het gebeuren op op de beeldband. Een nieuwigheid was de prachtige „zelfbedienings camera" waarvan de werkwijze geheim werd gehouden. Wil van der Putten las een verhaal van Hans Andreas voor en Ans Mole naar, Marianne Zandberg en Bartje Twaalfhoven lieten het de kinderen in de zaal als schimmenspel zien. Naast vele originele vondsten was het" Ietwat merkwaardig, dat er onder de kinderen geen fabeltjeskrant-figuren waren, maar het herkenningsmelodietje werd wel in alle toonaarden gezongen, terwijl er nog een prima „fabeltjeskrant imitator" aanwezig was die Bor de Wolf voortreffelijk deed „huilen in het mikro- foonbos". Met een traditionele zevensprong werd het feest besloten met de mede deling, dat de „elfde" viering volgend jaar iets bijzonders zal worden. Uitslagen: Origineelste: de kruiden dokter - Hien Kallenberg. Leukste: Kees Verkerk: Anton van Velzen. Origineelste groep: Ned. Televisie Stichting - Kinderen Van Kesteren. Leukste groep: Pipo en Mammaloe - Hanno en Hedwig de Vrind. Een extra prijsje ging naar de ge- wichtheffer Piet van der Kruk oftewel Jeroen Kallenberg. In strijd om de nationale „titel" „Litteris Sacrum" (Leiden) won Zuidh. Landjuweel De Koninklijke Toneelvereniging „Lit teris Sacrum" te Lelden heeft in de voor- j ronde van 't Nat. Landjuweel voor ama- teurverenigingen 1969 het Zuidhollands Landjuweel gewonnen. De prys, die za terdagavond in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen door nir. J. Klaasesz, com missaris der Koningin in Zuid-Holland, werd uitgereikt, is toegekend voor de vertolking van het blijspel „Op blote voeten in het park" van de Amerikaan se auteur Neil Simon. Ook de Zuidhol landse regieprys kwam bij „Litteris" te recht; de verovering hiervan kwam op naam te staan van Bob Hageman Jr. Op 14 en 15 maart a.s. vindt in de Leidse Schouwburg de krachtmeting plaats tussen „Litteris" en de winnaar van de Noordhollandse ronde. De win naar gaat naar de eindronde, die van 12 tot 20 april in de Haarlemse schouw burg gehouden wordt. In Haarlem zal men de strijd moeten aanbinden met de winnaar van het vorige in het seizoen 1962-'63, gehouden Landjuweel, de Ver enigde Haagse Toneelvereniging ADO- DVS. De uiteindelijke winnaar van het Land juweel 1969 zal voor de televisie mogen optreden. Verder ligt voor het winnend gezelschap 'n tournee langs Nederlandse kolonies in Zwitserland en deelname aan een internationaal amateur-festival in Monaco in het verschiet. De jury-voorzitter prof. Libbe v. d. Wal die de prestatie van „Litte ris bekroonde noemt in een rapport de voorstelling van „Op blote voeten in het park": „een voorstelling zoals men slechts zelden van amateurs ziet". Even verder heet het: een uitmuntend peil van de vertolkers van de hoofdrollen „Corine", „Paul" en de Moeder. VOORSCHOTEN IN WAK GELOPEN Zaterdagmiddag is de 5-jarige Jan Schoo uit Voorschoten door verdrinking om het leven gekomen. De kleuter heeft zich op het ys van de vaart rondom de gemeenlyke sportvelden begeven en is in een wak gelopen. Na de redding ble ken de levensgeesten reeds geweken. De ouders waren onderweg naar Oostenrijk, zy konden in Utrecht achterhaald wor- 1 Februari was het vijf jaar geleden dat Zwammerdam werd overgedragen aan de gemeente Alphen a/d Rijn. Het vele vechten tot behoud der zelf standigheid was op niets uitgelopen. De toenmalige minister van Binnen landse Zaken, de VVD'er mr. Toxopeus had de slag gewonnen. En nu maar vertrouwen hebbben in de beloofde vooruitgang. Vooruitgang? Het was één der discussiepunten in de deze week gehouden vergadering van de Zwam- merdamse Middenstandsvereniging. De stemming was in mineur. Er bleek nl. alleen maar terugloop te boeken. DERDE LUSTRUM VAN „LI OVMANA" „Het ls verheugend dat er aan de dans weer aandacht wordt besteed. Kijkt men terug naar de oude historie dan constateert men dansen bij elke gele genheid zowel bij vreugde als verdriet", sprak wethouder W. J. Iestra van Voor schoten by de opening van het ballet - feest in Huize Beresteijn ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de ballet school Li Ovmana. „Door de grote waarde, gehecht aan de expressie van het woord, is de dans kunst op de achtergrond geraakt, maar daarin is de laatste tijd een grote ver andering waarneembaar, de danskunst wint allerwegen terrein", vervolgde de wethouder zijn openingstoespraak, die woorden van felicitatie richtte tot me vrouw W. Prinsen, leidster van de bal letstudio „Li Ovmana". De balletdemonstratie duurde van twee tot zes uur, elk half uur afgewisseld met een demonstratie van de eigen leer lingen en een voorbeeld hoe men dans lessen krijgt uitgevoerd door het Sca- pino-Ballet. Met de dans „Pizzicatti" van Popy zette de eerste leerlingvan Li Ovmana het programma in. Vervolgens werd ge danst „Les Patineurs' alsmede enige walsen van Chopin, waarbij de leer lingen een goede indruk achterlieten om-1 trent hun vorderingen in de balletkunst. De planobegeleiding werd verzorgd door mevrouw Nieuwenhuizen-Segaar. De jongste leerlingen demonstreerden geen dansen, maar mochten toch aan deze manifestatie deelnemen door ge heel in danspakjes verkleed als Schot ten, Chinezen, boerinetjes enzovoorts via het toneeltje naar de zaal te lopen, al waar zijvooraan mochten plaats ne men. Het Scapino-Ballet bracht een Spaanse dans uit Coppelia, aangekon digd en toegelicht door de bekende Sca- pino-figuur in wit pak en krijtwit ge zicht. De danslessen werden gedemon streerd door drie danseressen aan de barre, waarby de danser Wim Bender voor de komische noot zorgde, door deze dames „in de war te brengen", zonder resultaat overigens. Er was grote belangstelling voor dit balletfeest. Bij ieder herhaald program ma was de zaal steeds geheel bezet. In de expositieruimte waren o.a. te zien de schoentjes en oorbellen van Anna Pa vlova. Vele foto's en costuums van het Nederlands Danstheater, waaronder een handgeschilderd costuum, gedragen door Irll Gadescov in zijn Russisch boeren dans. Iril Gadescov, indertijd bekend Ne derlands danser, geboren in 1894 woont in Den Haag. De huisarts A. Kostense was aanwe zig en behandelde medische vragen be treffende het ballet. VOORSCHOTEN Dressuurproef in manege Van Zeist Temidden van ijs en sneeuw zadelden de P.T.T.-ryvereniging en anderen tij dens dit weekeinde hun paarden voor de dressuurproef. De Postruiters legden dit seizoen voor de derde maal de rijproef san en deze proef, samengesteld door de heer Van Eist en afgelegd in de Voor- •ehotense manege was zwaarder dan de voorgaande proeven. Dat kon men ver wachten daar dit de laatste proef van dit seizoen zou zijn. In de proef waren meer figuren ver werkt en het programma vertoonde daarom voor de toeschouwer meer varia ties. De jury bestond uit de heer Van der Spek, die, zich niet door de slechte weersomstandigheden liet weerhouden aanwezig te zijn. Er werd in twee groe pen, gereden: beginnelingen en gevor derden. De uitslagen waren: groep A: 1 de heer Biezard 93 p.| 2. mevrouw Heynen 91 p.j 3. mevrouw van Dam, 89 punten. groep B: 1. mevrouw Durivou 91% p.; 2. mevrouw Dekkinga 89% jlj 3. me juffrouw Eichholz 88 p. Vele jonge mensen, gedwongen door een tekort aan woningen, vertrokken naar elders, met als gevolg een lang zame vergrijzing van Zwammerdam, die, indien niet spoedig andere maat regelen worden genomen, in een steeds sneller tempo zal voortgaan. Tien ken bleken in die vijf jaar de deuren te hebben moeten sluiten. Sommige eigenaren gingen over tot een i winstgevende business, anderen door het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd of door sanering. Eén ding hadden echter allen gemeen. Niet één Ondernemer bleek in staat te zijn geweest zijn pand als zakenpand van de hand te doen..En dat is een tendens waar Zwammerdam dagelijks mee wordt gekonfronteerd. TELEGRAM Dit alles is een gevolg van een plan. Een blik op de kaart van Nederland, een pen of een ballpoint, een stuk papier, misschien zelfs wel een liniaal zie: een nieuwe gemeente is ont staan. Dit heeft natuurlijk voordelen. Heet het. In wezen betekent het in de meeste gevallen (zo voelen betrok kenen het in elk geval) een achteruit stelling van een grote groep mensen. De middenstanders van Zwammerdam hebben gemeend een telegram te 1 ten zenden naar Provinciale Staten en hen te wijzen op hun bestuurlijke verantwoordelijkheid. Een afschrift van het telegram zou worden verzon den aan de voorzitter van de Chr. Middenstands Bond, tevens Tweede Kamerlid. Een verder punt van be spreking was de suggestie van het be stuur dit jaar weer een beurs te or ganiseren. Vastgesteld werd deze te houden plm. half april. VOORSCHOTEN Pastoor Out geopereerd Vorige week is pastoor M. M. Out van de Laurentiusparochie in Voorscho ten opgenomen in het Diaconessenhuis te Leiden. Afgelopen vrijdag heeft pastoor Out een operatie ondergaan, zijn toestand is redelijk. „Door over de Bijbel te praten heb ben we elkaar bekogeld. De Bijbel is er om naar te luisteren, het is het grote woord van de kleine mens". Ds. J. H. Sillevis Smit opende gisteravond met een niet mis te verstane preek de week van de Bijbel in Voorschoten. In zijn predikatie legde hij de nadruk op de Bijbel in zijn geheel. Hij verfoeide het gooien met teksten, het uit het verband rukken van de wijze lessen, alleen met het doel zichzelf te recht vaardigen. Ds. Sillevis Smit hield zijn preek tijdens de Allemansdienst in de Dorps kerk, de schriftlezing tijdens de druk gezochte dienst en het welkomstwoord werd gesproken door kapelaan H. P. Warmerdam. Het orgel werd bespeeld door H. J. Walvaart, de trompet door W. Lekkerkerker. Na de dienst kregen de bezoekers gelegenheid de twee grote bijbelten toonstellingen te bezoeken. In de Dorps kerk staat opgesteld de tentoonstelling van de katholieke bijbelstichting „Het Heilige Land" en in de Ontmoetings ruimte de tentoonstelling van de Ne derlandse Bijbelstichting. De gehele week is deze tentoonstelling geopend. Tijdens de schooltijden wordt de ten toonstelling bezocht door alle hoogste klassen van de basis-onderwijsscholen en de leerlingen van de mavo's en de havo. In de avonduren staat de ten toonstelling open voor alle volwasse nen. Iedere avond wordt geopend met een avondmuziek van een half uur, verzorgd door de kerktoren ven de samenwerkende kerken. ZOETERWOUDE-H.R. UITSPRAAK AMBTENARENGERECHT Beroep v. d. Broek (Zoeterwoude) ongegrond heer J. L. van den Broek te Zoeter woude had ingediend tegen het gemeen tebestuur van Zoeterwoude, ongegrond verklaard. De heer Van den Broek, die door de gemeente ontslagen was als gemeente architect, had in zyn beroep „onbehoorlijk bestuur" verweten. De uitvoerige rechtsoverwegingen, die het Ambtenarengerecht tot zijn uitspraak hebben geleid, beslaan 12 pagina's. Carnavalsavond van NKV en NKVB Het koude weer, de slecht begaanbare wegen en het feit, dat er op de beeld buis een carnavalsviering te zien was zullen er oorzaak van zijn geweest, dat de vrijdagavond in de grote zaal van „De Drie Eendjes" gehouden carnavals avond van het N.K.V. in samenwerking met de plaatselijke afdeling van de Ned. Kath. Vroufenbond zich niet in die be langstelling mocht verheugen zoals an- Kath. Vrouwenbond zich niet in die be- laatste maal, dat deze avond in samen werking met de N.K.V.B. gehouden werd, want deze afdeling is inmiddels op geheven. Voorzitter P. J. M. Goddijn betreurde in zijn openingswoord de geringe op komst en gaf een kort overzicht van de doelstelling van het N.K.V. Nadat tegen 8.30 uur nog een aantal carnavalsvierders was binnengekomen, hetgeen de opkomst draaglijk maakte, steeg de stemming weldra, waarvoor de heer Th. A. E. Overeem met zijn ham mondorgel zijne bijdroeg. Toen tegen twaalf uur voorzitter God dijn na een dankwoord aan de heer Overeem de avond besloot, kon hij toch getuigen van een zeer geslaagde avond. KVP-leden en kiezers in Alkemade bijeen Dezer dagen werd door de K.V.P., Kring Leiden, in samenwerking met de afdeling Alkemade (Oost) een Contact bijeenkomst georganiseerd, tussen K.V.P.-Kamerieden en kiezers, in de Alkeburcht te Roelofarendsveen. Aan deze avond werkte mee het 1ste Kamerlid Ir. E. H. A. Kraayvanger en de 2de Kamerleden C. F. Kleisterlee en Mr. Brouwer. De belangstelling voor deze avond was vrij groot. Nadat de voorzitter van de afdeling Alkemade (Oost), de heer L. P. van der Meer, de vergadering geopend had kre gen de Kamerleden de gelegenheid om zich nader voor te stellen aan de kiezers. Gewoonlijk is dit een taak voor de voor zitter, maar deze methode om de heren zich zelf te laten voorstellen bracht al direct een geanimeerde stemming te weeg. In aansluiting hierop werd voordat de bijeenkomst in groepen gesplitst werd, een drietal schriftelijk gestelde vragen, voor elk van de heren een, beantwoord. Om de discussie over de schriftelijk ge stelde vragen te bekorten werd vast gesteld dat deze bij het persoonlek ge sprek met de Kamerleden nader zou kunnen plaats vinden. De groep welke geïnteresseerd was ln n gesprek met de heer Brouwer was groot, dat aan hen een apart ver gaderzaaltje werd toegewezen. In de benedenzaal bleven twee Kamerleden welke beiden nog een behoorlijk aantal kiezers rond zich verzamelden. 1 van problemen zijn de verschil lende Kamerleden voorgelegd en onge twijfeld is deze vorm van kennismaking kiezers met gekozene voor allen leerzaam geweest. De vermakelijkheidsbelasting die de twee bioscopen in Noordwyk aan gemeente betalen, moet maar worden gehalveerd tot 7,5 procent, zo stellen B. en van Noordwijk de raad voor. Als motief wordt gegeven de teruglopende exploltatlecyfers vanwege de tele visie, de stygende lasten en prijzen, mede ten gevolge van de Invoering van de B.T.W. van 12 procent en het feit dat het rijk dit jaar zelf de mogelijkheid tot gehele afschaffing van de vermakelijkheidsbelasting onder de loep neemt. De bioscoopexploitanten in Noordwijk hebben vorig jaar op hun verzoek reeds een belastingvermindering van 20 pet. naar 15 pet. gekregen. Nu werd om algehele afschaffing gevraagd. De gemeente Noordwijk heeft daar nog even met gewacht, omdat die afschaffing door het rijk wellicht per 1 januari 1969 afge kondigd zou worden. Nu de behandeling van dat wetsontwerp volgens het ministerie van C.R.M. nog wel even op zich laat wachten, wil de gemeente Noordwijk hangende de beslissing van het rijk, de plaatselijke tarieven nog niet verder dan tot de helft terug brengen. Voor de gemeente betekent dit een inkomstenderving van 5000, Meer aktieve leden EHBO Sassenheim In gebouw Oosthaven hield de plaat selijke afdeling van de EHBO vrijdag avond haar jaarvergadering, onder lei ding van voorzitter Lambooy. De s taresse kon in haar jaarverslag spreken van een nog steeds levende afdeling. Eind '67 waren er 5// actieve leden eind '68 telde ze er 68, allen gediplo meerd. Helaas moesten er 1% leden a/- zijn leuke conferences het geschreven worden, meest door verhui zing, en verder door het overschrijven van een aantal actieve leden naa passieve leden. Voor het examen op 27 mei slaagden 21 cursisten, die allen lid van de afde ling werden. De diploma's werden door de burgemeester uitgereikt. In septem ber werd gestart met een nieuwe cur sus, met niet minder dan 44 deelnemers. De cursus wordt weer geleid door de doktoren Salomé Verduyn en Lunèl en de heren van Beek, Kampinga en Slikker veer. Ook tijdens de zomer gingen de oefenavond door. In 1968 werd aan diverse wedstrijden deelgenomen, o.a. aan de wedstrijd 1.' het 75-jarig bestaan van de landelijke vereniging. Hier wist de heer Kampinga door te dringen tot de finale. In '68 werd diverse malen beroep gedaan op de afdeling voor het verlenen van hulp. De verbandposten werden herzien, door er meerdere posten kwamen in de gemeente, die nu beter verdeeld z(jn. Bij de bestuurverkiezing werden de he ren Lambooy en Kampinga herkozen. Het jaarverslag van de penningmeester gaf een gunstig beeld. De voorzitter deelde mee dat t.g.v. het 35-jarig be staan der plaatselijke afdeling, de kring wedstrijden dit jaar op vrijdag 21 maart in Sassenheim worden gehouden. HAZERSWOUDE KAARTAVOND PAROCHIE De parochieraad van de parochie H. H. Engelbewaarders organiseert heden avond om kwart voor acht in het Mi- chelhuis een kaartavond voor de pa rochianen, jong en oud. Het inschrijfgeld bedraagt 2, VALKENBURG Geboren: Jannetje H. d.v. A. L. Noort "5. Schaap; Sentina Y. d.v. A. v.d. Meij en J. M. S. Oostrum; Ernst J. z.v. H. Jonkers en J. M. de Mooij. Ondertrouwd: J. Oudshoorn 27 jaar met S. H. Duiverman 22 jaar Leiden; J. A. v.d. Meij 24 jaar en A. M. v.d. Kwaak 21 jaar Rijnsburg. De bouw van scholen in de Poelpol- •r is een hoogst urgente aangelegen heid. Inmiddels is met de bouw van een prot.-chr. school voor basis-onderwas begonnen, terwyl binnenkort met de bouw van een r.-k. kleuterschool een aanvang zal worden gemaakt. Ook de stichting van een r.-k. school >or basis-onderwijs is dringend nood zakelijk. Aan het bestuur van de katholieke onderwijsstichting Lisse is reeds mede werking verleend voor de bouw van een dergelijke school, terwijl ook de urgen tieverklaring voor de bouw van deze school inmiddels is afgegeven. De bouw van deze school zal geschie den op «en terrein aan de Zwaluw straat naast de gepland* r.-k. kleuter school. totale stichtingskosten 862.725, De grondkosten zijn reeds gefinan cierd, terwijl de van het schoolbestuur te ontvangen waarborgsom, zijnde 10% van 862.725,— ƒ86.272.50, als fi nancieringsmiddel kan worden aange wend. Er resteert derhalve een te finan cieren bedrag van 543.577,50. Hier voor zullen vaste financieringsmiddelen worden aangevraagd. Klasse 2B: Rijnsburg-Katwijk 1 3-7, Philidor 5-Leithen 1 2-6 (voorlopig); LSG 4-Noordwijk 2 5%-4%. Katwijk 1 4 6 24% Leithen 1 5 6 28 Rijnsburg 5 6 27 Philidor 5» 4 2 16 LSG 4 4 2 15 Noordwijk 2 4 0 12% twee afgebroken partijen. Philidor 3 gaat hier ongeslagen op kop. Ze heeft nog 2 wedstrijden te spe len. nl. tegen Rijnsburg en LCG 4 ec moet in staat geacht worden beide teams te kunnen verslaan. In de onderste regionen is het nog moeilijk te zeggen welke twee tiental len degraderen. Veel zal afhangen var de wedstrijd Noordwijk 2-Philidor 5 op maandag 3 maart. Klasse 3D: Sassenheim 2-Zwarte Pion 5-5. Deze uitslag is wel een verrassing, want in de vorige ontmoeting won Sas senheim met 7-3. Sassenheim, dat de eerste helft van de competitie gen was. heeft in de laatste 2 ronden enkele steekjes laten vallen. De stand na de 7e ronde is als volgt: Sassenheim 2 6 9 34% Voorhout 1 6 8 35% Leithen 4 5 6 29 Zwarte Pion 5 5 24% Voorschoten 4 6 0 16% LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Donderdagavond heeft de Leiderdorp- se Bridgeclub haar laatste viertallen- wedstrijd gespeeld. In groep rood is het een spannend verloop geweest doordat er g wijsbare sterke ploeg was. Uiteindelijk zyn de heren Gerlich-Van Leeuwen met De Jong-Van Kins kampioen geworden, die deze titel toch wel verdienden door dat zij het meest constant gespeeld heb ben. De echtparen Wessels en Kiel had- slechte start en konden in het verdere verloop hun draal niet vinden, in de twee laatste wedstrijden boekten zij evenveel successen, zodat hun laatste plaats nog draaglijk is ge worden. In groep zwart zijn mevr. Hanson-hr. Bavelaar met mej. en hr. De Vrind met groot machtsvertoon kampioen gewor den. Zij bleven ln deze competitie onge slagen en zullen nu in groep rood mo gen uitkorpen. Een goede eindspurt had den de dames Sehutte-Zwarts met de heren De Koning-Van Zonneveld, die hierdoor een" fraaie tweede plaats be- De eindstand luidt: Groep rood: 1 Gerlich-v. Leeuwen met De Jong-Van Kins 40-14 193, 2 dames Jans-v. Zonneveld met heren Bos-Jans 35-19 +184, 3 dames Van Gelder-De Jong met heren Blom-Schippers 28-26 15,4 echtp. Danz met Danz jr.-De Vries 28-28 51, 5 Karstens sr.-Rebel met Tijssen-De Winter 25-29 +22, 6 echtp. Van Klaveren met echtp. Rom- pes 25-29 ±6, 7 echtp. Groesbeek met echtp. v.d. Pool 25-29 43, 8 echtpaar Pouw met Beek-Karstens jr. 25-29 —79, 9 echtp. Middelburg met Lenaers-Schut- te 22-32 —21. 10 echtp. Kiel met echtp. Wessels 19-35 196. Groep zwart: 1 mevr. Hanson-hr. Ba- velaar met mej. en hr. De Vrind 57-9 ±518, 2 dames Schutte-Zwars met he ren De Koning-v. Zonneveld 43-23 +206, 8 echtp. Kruta met echtp. Thesingh 41- Zaterdagmiddag heeft prof. H. L. C. Jaffé in de Lakoil^al ,fie prijs van de Critiek 1968,, uitge reikt aan de Noordwijkse kunste naar Krijn Giezen. Een recensie van het werk van Krijn Giezen plaatsten wij afge lopen zaterdag uitvoerig in onze krant. Op de foto het echtpaar Giezen voor een door Krijn ver vaardigde assemblage. Camera: Romeo en Julia (18 Jaar) Dagelijks: 2.30 uur, 7.00 uur, 9.30 u. Zondags: 4.45 uur, 7.00 u. en 9.30 u. Woensdagcyclus 19 feb.: ,,Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem". (18 jaar). Jeugdmatinée: zo. en wo. 14.30 uur: Makker, de zoon van Rln-Tin-Tin. Luxor: Barbarella (prol.) (18 Jaar) Dagelijks 2.30. 7.00 eD 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De grote Stilte (prol.) (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9-16 uur. Lido: De dag van de wraak (18 jaar) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Dokter Zjivago (14 Jaar). Geprolongeerd Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Gunfighters Red Alver (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Korreltje Alleen God weet wie een zondaar ls :n wie niet. (Kard. Cushing) PUNT. „Wat heb ik je gezegd: sabotage!" ROTTERDAM, 17 februari Vee Aanvoer totaal 1581; slachtrunderen 1219; varkens 362; slachtrunderen 520- 565, 465-510, 410-445, 385-400; varkens 270-275, 267-270, 264-267; stieren 460- 520; worstkoeien 370-385; slachtzeugen 210-230; zware varkens 225-240; slacht runderen groter, stug, prijshoudend; varkens kleiner, vlot, hoger, enkele pri ma's boven notering. KATWIJK AAN DEN RIJN, 15 febr. Groente Waspeen p. kist; Al 11.50- 13.20, A2 4.70-8.70, BI 15.70-17.30, B2 2.20-4.10, C2 3.50-7.20, breekpeen per kist 7.60, boerenkool 137-140, groene kool 67. Aanvoer waspeen 98.000 kg. RIJNSBURG 14 febr. Bloemen An jers: Witte Sim 15-25, Rode Sim 20-31, Roze Sim 14-26, Crowley Sim 20-31, Se lecta Sim 23-34. William Sim 20-32, Es- pérance 23-35, Keefec Sim 16-26, Dusty Sim 20-33, Arthur Sim 15-26 per stuk. Freesia; Golden Yellow 100-140, Snow Queen 130-170 per bos. Div. Snijbloemen: Anthurium 100-220, Gerbera 15-36, Iris- sen 20-45, Forsythia 15-43 per stuk. Tulpen: Lustige Witwe 100-130, Prelu dium 110-135, v.d. Eerde 120-140, San tiago 180-225. Paul Richter 120-145, Pro minence 125-150, Prunus 200-250, Apel doorn 180-210, Guldo Schnick 140-160, Brilliant Stan 65-85, Ralhp 110-140, Pax 130-160 per bos. Narcissen: Carl ton 60-80. Golden Harvest 125-140, Un- serpassible 140-160, Flower Record 50- 75 per bos. Blauwe druifjes 60-80 per bos. Hyacenten 70-100 per bos. Hyacin ten met bol 20-35 per stuk. 25 +216, 4 echtp. Verduin met echtp. Zwanenburg 41-25 +79, 5 mevr. v. Schen- del-hr. v. d. Bijl met De Koning-Van der Koog 39-27 +51, 6 mevr. v.d. Kommer- Kiel jr. met v. d. Kommer Jr.-Leopardl 38-28 +59, 7 Elansjaar-Pul met Hoger- vorst-v. d. Vliet 32-34 —32, 8 v. d. Laar- Smit met Veldhuyzen-v. Vliet 32-34 -100, 9 dames Ros-Gerlich met dames d. Bijl-Lenaers 28-38 76, 10 dames v.d. Brink-De Koning met heren Van Berge Henegouwen-Helverste(jn 15-51 266, 11 mevr. Bavelaar-hr. Hanson met mevr. Onrust-hr. Stokhuyzen 15-51 —297, 12 v.d. Akker-v. d. B(J1 Jr. met Noorman Speekman 1551 358.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3