Als ik het moest overdoen zou ik het anders doen. Ik zou 't meer bewust beleven' mensen, wat een mensen Fleetwood Mac5 naar Nederland Laatste Zwanenmeer bij Nationaal Ballet PAGINA 2 DE LEILSE COURANT MAANDAG 17 FEBRUARI 1969 Paniek over prijzen TEGENOVER de vooral vanuit de oppositiekringen verkondigde opinie dat de regering op dit moment een algemene prijsstop moet afkondigen, staat de mening van bewindslieden en andere politici dat men dit toch niet moet doen. Grote bezwaren tegen een algemene prijsstop nu zouden zijn: ten eerste de grote kans dat na de eerste schoks gewijze verhogingen de prijzen zich nog wel zullen stabiliseren; ten tweede het feit dat een algemene prijsstop enorme administratieve verwikkelingen met zich zal meebrengen plus voor bepaalde ondernemers de kans dat zij het gelag van de BTW moeten gaan betalen. Uit de cijfers die terzake van de kosten van het levensonderhoud de laat ste weken geproduceerd worden, moet wel afgeleid worden dat de ontwikke ling toch anders is dan minister De Block heeft verwacht. Dezelfde cijfers hollen ook de indi caties die als richtlijn voor een verant woord loonbeleid gegeven zijn, qua waarde en betekenis uit. Wij vinden daarom dat de regering in de nu ontstane situatie een krachtiger houding moet innemen dan ze gedaan heeft. Veronderstel dat de scherpe kri tiek van haar politieke tegenstanders in Nederland ten onrechte onrust en be zorgdheid teweeg brengt. Dan moet de regering door haar beleid aantonen dat meer vertrouwen gerechtvaardigd is. Grote vakbeweging geeft „niet thuis" VOOR haar actiepunt „integrale studie kostenvergoeding" in de vorm van bijvoorbeeld een studieloon, behoeft de Studenten Vakbeweging niet te rekenen op adhesie van de grote vakbeweging. Daar zal men waarschijnlijk al tot de slotsom zijn gekomen dat, zoal studie- loon de democratisering van het hoger onderwijs helpt bevorderen, het in geen geval het beste middel is. Wat zeker op bezwaar stuit bij de grote vakbeweging is, dat de gemeenschap door financiële offers de studie zou moeten bekostigen van jonge mensen, die straks in de maatschappij naar de beter betaalde banen gaan dingen en, bij integrale studiekostenvergoeding, geen financiële verplichtingen hunnerzijds ten opzichte van die maatschappij zouden hebben. Het kon niet anders of namens de grote vakbeweging moest protest worden aangetekend tegen zulke plannen; het is het NW geweest die als eerste voor de Studenten Vakbeweging op dit punt „niet thuis" heeft gegeven. Terecht! Want wanneer van de éne kant vaststaat dat het hoger onderwijs in de laatste decennia van de twintigste eeuw een andere aanpak vereist dan vroeger de gewoonte was, forceert ieder een, die van de studerende generatie een nieuw soort kaste gaat maken met veel rechten en weinig verplichtingen, nieuwe scheve toestanden. Integrale studiekostenvergoeding kan vanuit het s.tandpunt van de maat schappelijke rechtvaardigheid niet an ders gezien worden als in samenhang met hieruit voortvloeiende verplichtin- Wat de commissie-Andriessen hierover aan voorstellen in petto heeft, zal nog wel voor verbetering vatbaar zijn. Maar deze voorstellen staan in elk geval dich ter bij de realiteit en dichter bij de rechtvaardigheid dan de denkbeelden die terzake de Studenten Vakbeweging hul digt. terugblik De meeste kijkuren dit weekeinde voor Deventer. Over alles wat daar gebeur de en niet gebeurde schrijven onze col lega's van sportredactie elders uitvoe rig. Wat ons betreft dit: de NTS lever de weer een knappe reportage en daar mee opnieuw het bewijs dat Nederland zo'n beetje voorop gaat bij het in beeld brengen van sportgebeurtenissen. Bob Spaak versprak zich een paar keer, maar het commentaar was goed. Toch hebben we bij dat commentaar twee aanmerkingen. Bob Spaak ging er teveel van uit dat Verkerk de we reldtitel zou halen. Zijn beeldbegelei ding kreeg daarvoor gistermiddag iets mistigs. Door de teleurstelling over 't feit dat zijn prognose niet uitkwam ver viel hij in een mineurstemming waar naar onze smaak 3 van de 4 afstan den werden door Nederlanders gewon nen echt niet zoveel reden toe was. Onze twee aanmerking: de NTS onder brak gisteren de reportage van de tien kilometerrit een paar maal voor Matinee-programma's. Helemaal geen bezwaar, want al die ritten duurden lang en ze vormden lang niet altijd ideale kijkstof. Maar Spaak had reke ning moeten houden met de fans die op hun kranten-lijstje tijden en klasse menten bijhielden. Hij had, direct na elke onderbreking, moeten vertellen wat er inmiddels gebeurd was. Een schoon heidsfoutje, zoals ook zijn vergissing die Verkerk ten onrechte aanvankelijk op de tweede plaats bracht. Maar het evenement was te belangrijk voor der gelijke schoonheidsfoutjes. Zaterdag bood de NCRV een „extra" om de ijspret te vervolmaken. „Op glad ijs" bracht topschaatsers en -schaatstere bij elkaar in een genoeg lijk programma waarin ze „wat an ders" deden. Niet als amateur-musicus of zo, daarvoor reikten de prestaties niet hoog genoeg, maar gewoon-onder- elkaar-zijnde gezellig doen. Als men aan dit programma geen hogere eisen stelde, en waarom zou men, dan kon men het als voortreffelijk aanvaarden om de wijze waarop men de atleten in hun gewone doen zag. De zestigste Vuist van Willem Duys kreeg gelukkig geen jubileum-aspect. Het was een gewone Vuist. Duys heeft over het geheel een goed seizoen en hij maakte daar ditmaal geen uitzonde ring op. Hij toonde helaas ook weer dat hij bij moeilijke zaken nauwelijks ..weerwerk" kan geven. Dit in de ont boezemingen van ds. J. W. v. d. Hoe die al te emotioneel de toestand in het Midden-Oosten beroerde en daar bij van een eenzijdigheid blijk gaf die zijn standpunt schade deed. We den dat jammer omdat we het met de essentie van zijn betoog volmaakt e waren en omdat we geloven dat inderdaad een gevaar is dat Israël al leen komt te staan. We behoeven ii dit verband slechts te herinneren aai het „genuanceerde" Achter-het-Nieuws- standpunt na de bloedeloze vergeldings actie tegen Libanon. Gisteren: Ritmeester Buat, weer eer goede aflevering met weer een formi dabele rol van Eric Schneider. Het laatste deel komt op 9 maart, drie weken dus. Een onbegrijpelijk lan ge tijd. Men zou de indruk krijgen dat KRO en NCRV niet geloven in de waarde van hun gezamenlijke produk- tie! Na Buat vierde KRO gisteren op groots opgezette wijze carnaval. V» zo ver we konden constateren een a; dige uitzending. Maar we zagen slechts een klein stukje omdat de VARA op „II" niets minder dan een eigen ope- raproduktie bood in de vorm van extract uit Hoffmans vertellingen van Offenbach. Er werd met louter Neder landse krachten iets voortreffelijks ge daan met name wat het scènische aandeel betreft. Zó zelfs dat we ons afvroegen waarom het hier bij frag menten bleef. Men had immers eer artistiek geheel beschikbaar dat met relatief weinig kosten meer voor voortreffelijke avondvullende uitzen ding bad kunnen zorgen. Vg. ANTENNE Vanavond Helen Shepherd met solo-elpee In zijn riante „Pick-Up-Club" ont vangt Ted de Braak vanavond naast Jess James (uit België), John Wood- house, The Hotclub '69 en de Cover Girls (allen uit Nederland) ook Helen Shepherd, het enig vrouwelijk lid van het befaamde Alkmaarse trio „The Shepherds". Zij zingt „Dankbaarheid", dat te vinden is op haar eerste solo- Eigenlijk was het geenszins de bedoe ling van Helen om de populaire mu ziek in te gaan. Op 16-jarige leeftijd kreeg zij les in klassieke zang en heel haat hart ging toen uit naar het opéra- forum. Een aanbieding voor een der hoofdrollen in „Free as air" én een plaats als vocaliste bij het orkest bij Ted Powder, deden haar de „klassie ken" vergeten. Enige tijd later maak ten, John, Nico en Helen zich los uit de succesvolle formatie van Ted Pow der en vormden een trio onder de naam „The Shepherds". Na enig aarze len vonden ze een eigen richting; het aloude volksliedje, gegoten in een mo dern vocaal jasje. Stutofes 1969 ARNHEM (A.N.P.). Het programma van het Studententoneelfestival (Stuto fes) te Wageningen is definitief als volgt samengesteld: 17 februari: Jean Genet: „Les Para- vents" door WSTV Wageningen; Eugène Ionesco: „Jacques" door Xochiquetzal Eindhoven. 18 februari: Jean Genet: „Zwaar be waakt" door Delftse Komedie; Dick Rossum: „Opzitten" door Asto Utrecht; Peter Weiss: „Gesang vom Lusitanischen Popanz" door De Zingende Tractor, Wageningen. 19 februari: Jacques Noorman: „De huwelijkskandidate" door SARST, Rot terdam; René d'Obaldia: „De schitte rende tweeling" door HST, Den Haag; Kees Holierhoek: „Guerrila" door LUA, Leiden; Sam Shepard: „Luizenspul" door SARST, Rotterdam. 20 februari: Heinrich Böll: „Een slok aarde" door Delftse Komedie; Jean Genet: „De negers" door KILO, Amster- 21 februari: Günther Grass: „Zehn Minuten nach Buffalo" door HST, Den Haag: Walter Mono: „Topola" door STAUT, Amsterdam; Ramon Dupx-é: „Jeroen" door STAUT, Amsterdam; Alfred de Musset: „De avonturen Julie en Bella" door NST, Nijmegen; Stian Serlie: „Een goed hoofd" door HST, Den Haag. 22 februari: Joe Orton: „Loot" door WSTV, Wageningen; Jan Cremer: „The late show" door SARST, Rotterdam. Alle voorstellingen worden gegeven in schouwburg Junushoff, behalve die van dinsdag 18 februari, wanneei Verrijzeniskerk, een nieuwe r.-k. kerk. ter beschikking staat. Het stuk van Peter Weiss is daar onlangs al eens opgevoerd. Het is de laatste keer dat het Stutofes te Wageningen wordt georganiseerd. Na negen jaar is het een nationale studen tenzaak geworden; de belangstelling wai ditmaal wederom zo groot dat een scherpe selectie vooraf noodzakelijk Von Karajan adviseur Orkest van Parijs PARIJS (AFP). Herbert von Kara jan, de dirigent van het Filharmonisch Orkest van Berlijn, is benoemd tot „mu zikaal adviseur" van het Orkest var Parijs. Deze benoeming geldt tot de zomer van 1971 en houdt verband met het feit, dat men er nog in is geslaagde geschikte opvolger te vinden van Charles Munch, de directeur en leider var Parijse orkest die onlangs is overleden. De dagelijkse leiding zal berusten bij Serge Baudo, de naaste medewerker Munch die deze functie sinds diens dood heeft waargenomen. De benoeming Von Karajan betekent o.a. dat hij zo vaak als mogelijk is als dirigent zal optreden. Dit zal zeker driemaal zijn vóór het einde van dit pjaar n.l. op 19 juli in Aix-en- Provence, op 15 augustus te Salzburg c& l oktober in Parijs. Anneke Grönloh over haar „gouden" tijd (Van e r verslaggevers) AMSTERDAM Als Anneke Grönloh terug denkt aan, pakweg een acht jaar geleden haar ademloze stormloop op het platengoud, via „Soe- rabaja" of haar „Brandend zand" zegt ze: „Dat was een geweldige tijd. Een tijd van veel weg zijn en een ontzettende hoop geld verdienen. Als ik nu nog die plakboeken zie. De aankomst op Singapore met die duizenden kinderen met vlag getjes of foto's. Iets om nooit te vergeten. En toch zou ik het nu allemaal anders doen. Ik zou neer bewust beleven. Toen wérd ik geleefd. Mijn tijd werd naar goeddunken van mijn platen maatschappij ingedeeld. Iedere week kreeg ik een waslijst van Phonogram, waarop precies stond wat ik dan en dan te doen of te laten had. Ach teraf bekeken vraag je je dan wcleens af, hoe je het in Godsnaam hebt uitgehouden. Maar ik ge loof, dat ik me niet eens bewust was van al die drukte om me heen. Alles gebeurde automatisch. Je was als het ware een menselijke robot". „Pas bij de geboorte van mijn eerste zoon. ki-eeg ik wat tijd om na te denken. Toen werd ik plot seling wakker uit die droom van Soerabaja en Brandend Zand. Schei er mee uit, zei ik tegen me zelf. Ga alleen nog dingen doen, die je zelf fijn Tieneridool werd volwaardige artieste vindt. Het was waarschijnlijk een tegenreactie een soort revolutie op die hele toestand van toen. Maar ik ben er al weer een beetje op te ruggekomen. Ik heb geleerd, dat het niet belang rijk is, wat je zelf fijn vindt. Het gaat erom wat het publiek wil. Als die om Soerabaja vraagt, doe ik het wéér. Maar ik geloéof wel, dat ik 't met meer eigen initatief zou doen. Meer jazzachtig of zo. Toen deed ik dat ook al ik nam o.a. platen op met de Dutch Swing College maar daar trok niemand zich wat van aan. Nu heb ik er wél suc ces mee". Handen op elkaar „Vroeger barstte er al een enorm applaus los als ik werd aangekondigd. Ik hoefde er alleen maar voor te gaan staan. Zingen was niet no dig. Het zien alleen was al voldoende. Nu is dat applaus weer normaal geworden. Maar het is na mijn optreden groter, het publiek vraagt me nu terug. Ik krijg nu werk, omdat het publiek me graag wil zien. Vroeger kwam dat omdat je populair was. Het was toen ook ruimschoots ge noeg om twee of drie toppertjes te zingen. Dan had het publiek je gehoord en gezien en ging men verzadigd naar huis. Nu móet je werken om de handen op elkaar te krijgen. Zalig, het geeft je meer voldoening". Ook privé „Op het privé-vlak is zij ook veranderd", vult haar man Wim-Jaap van der Laan aan. „Toen ik haar leerde kennen was zij een volkomen geslo ten wezentje. Ze besefte totaal niet wat er om haar heen gebeurde. Ze besefte niet eens hoeveel geld ze verdiende, wat voor mogelijkheden ze in feite had, dat ze al die jaren geleefd werd. Het woord uitbuiten kan je daarvoor niet gebruiken. Het is volkomen normaal, dat je iemand die commercieel blijkt te zijn, gaat exploiteren. Dat kan niemand je kwalijk nemen. Anneke was toen de Grande Vedette, het grote idool. Nu is zij dat niet meer. Nu is zij gewoon zichzelf. Zij is vol- wassener geworden, bewuster gaan leven. Je hoort het zelfs aan haar stem. Ook die is gegroeid. Het is nu de stem van een normale, volwassen artieste". Overspannen In haar Amsterdamse flat is Anneke geen Daar is.zij de charmante vrouw voor reclameman Wim-Jaap van der Laan en de zorgzame moeder van zoon Steven (4 jaar) en Wim-Jaap (5 maanden) de auto naar huis na een optreden. Dan leek het net of ze sliep, maar ze was dan alleen maar zó op, dat ze tegen de vloer ging. Op gegeven momenten had ze dat zelfs vóór haar optreden. Als ze dan met een pianist stond te repeteren, zakte ze gewoon naast de piano in elkaar". „Ik hem eens een week lang op het podium gestaan met een hersenschudding", onderbreekt Anneke hem. „Maar ik was er niet van af te slaan. Ik had altijd het idee, het móet, het móet! Ik kon het toen eigenlijk al niet meer bijhouden, maar dat besefte ik nog niet. En dan ben je plotseling inderdaad overspannen en krijg je grote stukken in de krant. Zo van „Anneke in een rusthuis" of „Anneke overspannen". Als ik die verhalen nu weer lees, vind ik het onge looflijk. dat ik inderdaad niet helemaal ben in gestort". Tiener-idool af Anneke is ondertussen van tieneridool uitge groeid tot een volwaardige artieste. De juichende plakboeken van toen liggen nu ergens in de kast thuis bij moeder. In haar riante flat in Amster dam werkt zij in stilte aan een grootse come back. De eerste resultaten zijn reeds aan haar artistieke horizon zichtbaar: televiseshows in Duitsland; een eigen programma bij de NCRV- tv; een tournee in Duitsland en een vaste plaats in „Studio Anno". Verder treedt zij op in het theater-cabaret van Ramses Shaffy en maakt zij deel uit van de selectieploeg voor het nationale songfestival. Maar de roemroes is voorbij; de gouden platen zijn alleen nog maar een onwerke- lijke herinnering. „Natuurlijk hoop ik ook nu nog op gouden platen en veel succes. Maar dan door bewust en keihard werken. Ik zie nu precies de straat waar ik loop en wil lopen. Vroeger werd ik gewoon ergens naar toe geduwd. Ik blijf zingen tot ik dertig ben, misschien drieëndertig. Dan wil ik stoppen. Helemaal definitef. Dan mogen anderen het van me overnemen, vind je ook niet...?" Afscheid werd afgang Het Nationaal Ballet neemt tot 1971 af scheid van het Zwanenmeer. Daarna zou er een alweer nieuwe versie komen. Zondagmiddag kon men dit door Igor Belski toch al zo geabstraheerde, lyrische danswerk voor het laatst in de Amster damse Schouwburg zien. Te oordelen naar de zaalbezetting had het er alle schijn van alsof vele ballet scholen de kans hadden gegrepen hun jongste élèves af te vaardigen. Die kin deren hebben dan een nog sterker ver minkt Zwanenmeer te zien gekregen dan het dramatisch al was. Trekpleister was de eerste soliste Olga de Haas, van wie wij wisten dat zij een zeer behoorlijke Odette op het podium kan zetten. Welis waar niet zo'n smetteloos adagio als Ma rianne Hilarides, wier ondulerend épau- lement ook lyrischer uitpakt, maar dan toch altijd nog een hoogst respectabele vertolking, technisch gezond en mentaal goed doorwerkt. Odette is echter maar de helft van de zwartwit dubbelrol Odet- te-Odille. Olga de Haas zou na Hilarides de tweede Nederlandse danseres zijn die door beide rollen te dansen aan de die pere psychologische zin van het Zwanen- meersprookje gevolg gaf En al stelde zij dan mimisch en plastisch niet teleur, het weglaten van de befaamde 32 fouettés als Zwarte Zwaan, waarop nota bene steevast de hele zaal telbereid zit te wachten, is dermate onverantwoord, dat hiermede dit afscheid tevens een afgang Men moet deze solopartij, ook als dub belrol, niet overschatten Giselle is even inspannend en dramatisch veel moeilij ker. Als men dan nog de bravour uit de darde tkU gebrast blijft er te wainig Als partner was Istvan Matula tech nisch de mindere van Sylvester Camp bell, maar hij was mimisch en qua type-casting aanvaardbaar en zeker ook prinselijker in de attentie van zijn steun aan de pirouettes van de zwanenkoningin. Het corps de ballet was iets minder slor dig dan vroeger, maar het kwartet klei ne zwaantjes verknoeide die goede indruk weer door ongelijkheid en een te laag danstempo. Eén winstpuntje, waar men het niet verwacht zou hebben: Nino van Tijn als nar, een flitsende danser van grote souplesse, springend en draaiend dat hel een lieve lust was. Lang niet kwaad ook het Ned. Balletorkest onder Hans Vonk, dat de bezoekers van deze kindermatinee in elk geval muzikaal te vreden huiswaarts liet gaan. D-; Pierre Jansen weer museumdirecteur Danny Kirwan, Mick Fleetwood, Jeremy Spencer, John McVie en Peter Green beter bekend als „Fleetwood Mac" zullen het Muziek Expres Pollwinners Concert besluiten. Pollwinnersconcert van Muziek-Expres (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De winnaars van de jaarlijkse Muziek Expres Populariteits Poll zullen vrijdagavond 28 februari in Het Haagse Congresgebouw een concert geven. Medewerking is reeds toegezegd door Golden Earrings, The Free, Bojoura en Joost de Draayer, terwijl uit het bui tenland aanmeldingen werden ontvangen van Mary Hopkin en The Marbles. On derhandelingen met de BeeGees zijn in een vergevorderd stadium. Het is de bedoeling, dat alle artiesten hun topsucces van dit ogenblik brengen. Soloartiesten zoals Bojoura en Mary Hopkin zullen in principe begeleid den door een van de topgroepen. Bij Bo joura zullen dit waarschijnlijk The Gol den Earrings zijn. Het Pollwinnerscon cert wordt besloten met een optreden van de Engelse Fleetwood Mac. die mo- I menteel hoog genoteerd staan met „Al batross". De Fleetwood Mac bestaande uit I sologitaristen Peter Green, Danny Kir- wan en Jeremy Spencer; basgitarist John McVie en drummer Mick Fleet- wood treedt 's nachts nog op in het i Amsterdamse Concertgebouw en zondagmiddag 2 maart in de Rotterdam se Doelen. De concerten in Amsterdam en Rotterdam worden voorafgegaan door optredens van Cuby and the Blizzards en de Haagse Livin' Blues. nederland i (STER- reclameuitzendingen om 18.56, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV: 19.07 uur: Tweekamp, quiz 19.32 uur: Pick-Up grammofoon- platenprogramma 20.00 uur: Journaal (NTS) 20.20 uur: Hier en nu, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Bureau Bristol, tv-serie Ierland, documentaire 22.15 uur: De gitaer by it boek, bij belliederen 22.20 uur: Tweede journaal (NTS) 23.00 uur: Export (Teleac) rnPRLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.56, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: 'De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala, magazine AVRO: Journaal (NTS) 20.20 uur: Regiovizier, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Peyton Place, tv-sei-ie 21.30 uur: Nationaal allerlei, mini-filmpjes 22.00 uur: Televizier. actualiteitenrubriek 22.25 uur: Tweede journaal (NTS) Televisie morgen nederland i NTS/NOT: 10.35 uur: Schooltelevisie aangegeven programma's zjjd kleurentelevisieprogramma'a. NRU: 20.30-21.10 uur: Toonbeeld, muzikale reisindrukken 22.55-23.55 uur: Jazz in actie, jazzprogramma hilversum ii NCRV: 20.30-21.10 uur: Radio Philharmonisch Orkest 22.40-23.55 uur: Tekens bij de tijd. cultureel programma Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00. 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, Radioprogramma bind u door.... praatje. 18.30 Or mattress, musical (opn). 19.30 Nieuws. R.V.U.: De slad van morgen, door prof. dr. ir. H. G. van Beusekom. NRU: 20.05 De studenten parochie in Amsterdam, discussie. 20.30 Toon beeld: muzikale reisindrukken uit Japan (II). 21.10 Stereo: Radio Blazersensemble: moder ne muziek (opn). 21.30 Musonette: licht ge varieerd muziekprogramma. 22.00 Mensen - Kerk - Mensen: gesprek. 22.20 Programma voor de blinden. 22.30 Nieuws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NRU: 22.55 Jazz in actie: Boy Edgars Big Band. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) - NCRV: 18.00 Stereo: Meisjeskoor met instrumentaal sex tet (opn). 18.19 Uitzending van de Katholieke Volksp.,1 in. Kaarten op tafel, een uitzending van der Vegt. AVRO: Frans Blaaskwintet: klassieke en moderne muziek (opn). U.5S Beursberichten. 12.00 Komt vrienden in het ronde: programma rondom het volkslied. 12.2G Mededelingen t.b. v. land- en tuinbouw. Overheidsvoorlichting: 12.29 Uitzending voor de landbouw. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.11 Radio- ia]. NRU: 13.30 Spiegel is""1 mod^Ve (opn. - gV indacht verdie el. 19.20 Muziek en dienst: inf< terklied en kerkmuziek in klank 19.50 Stereo: Metropoli Volksmuziek 10 Stereo: Radio FUharr inkbecld over voogdijklni Gemeentemuseum. Pierre Janssen is thans directeur van de academie van Beeldende Kunsten en Techni sche Wetenschappen in Rotterdam. Voordien was hij museumdirecteur te Schiedam. Als de raad akkoord gaat met de enkelvoudige voordracht van B. en W., dan zal hij op 1 september a.s. de heer J. Mekkink opvolgen als direc teur van het museum. „De antieke wereld in de prentkunst" heet de tentoonstelling die tot 30 maart wordt gehouden in het prentenkabi net van museum Boymans-Van Beu- ningen te Rotterdam. De ruime keuze van vaak zeldzame Nederlandse, Itali aanse, Franse en Duitse prenten uit de 16e en 17e eeuw geeft een beeld van bekende en minder bekende gebeurte nissen uit de Romeinse historie van Romulus en Remus tot Constantijn de Grote. ing. 18.45 Spoil, 18.52 Operakroniek. 22.01 22.15 Literaire i spelsongs en negrospirituals. 23.10 Muzikale lezing. 23.40 Nieuw Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo: jziek. VPRO: 7.54 Deze mofoonmuziek. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NRU: 9.00 Uitgebreide Reportage of herhaling NRU-programma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit dc Mid deleeuwen en Renaissance (opn). AVRO: 10.00 yoor de kleuters. 10.10 Arbeldsvitaml- kunstkroniek. 17.00 Stereo: Big Band Beat: The Skymasters met solist. 17.25 Jazz Spec trum. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM II (298 m) - NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Op het land: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuin- 13.00 Raden maar). 14.00 "conclllepostbus.' 14.05 Stereo: Musit-sta: gevarieerd muziekpro gramma. 14.30 Pizzicato: muzikaal middag- magazine. (16.00-16.02 Nieuws). Overheids voorlichting: 17.00 Toeristische reclame van de Nederlandse Antillen in de Verenigde Sta ten, klankbeeld van Raymundo Debrol. KRO: gramma, (14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. Licht platenprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03- Nieuws^i"" licht PlatenPl'°Sramma (17.00- BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nieuws 12.03 Gevarieerde muziek. (12.40 Weerbericht', mededelingen, programmaoverzicht en SOS- :hlppers.) 12.55 Buitenlands berichten persoverzicht. 13. dagklapper en beursbericht! 13.20 Tafel- muztek. 16.00 Nieuws, 14.03 Schoolradio.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2