INDUSTRIETERREIN DE WAARD KLAAR VOOR BEBOUWING „Voor Vrijheid Blijheid' is het maar n lachertje N'uJ0\ Balletfeest in Huize Beresteijn te Voorschoten Zeven hallen naast elkaar BIOSCOPEN Nog geen definitieve plannen na kerkbrand Oude Wetering DE LEIDSE COURANT DINSDAG 11 FEBRUARI 4g'Mp SP-.'.JSe V""; .iw p^anpj" ;H Uitnodigend ligt het al bouwrijp gemaakt industrieterreingesloten bedrijfshallen bouwen, elk ongeveer 15 meter De Waard te wachten op de bebouwing, waarmee in maartbreed en 37 meter diep en met een gedeeltelijke eerste ver- of april wordt begonnen. In eerste instantie zal Bredero'sdieping voor kantoorruimten. Tegen het eind van dit jaar Bouwbedrijf Nederland N.V. te Utrecht hier zeven aaneen-hoopt men deze zeven hallen, zij het in nog niet ingerichte staat, gereed te hebben voor de verhuur. Uitgangspunt van het plan is een doelmatig onderdak te maken voor kleine en middelgrote bedrijven. De uitvoering van deze bedrijfsgebou wen is grotendeels gestandaardi seerd en daardoor tijd- en kosten besparend. De gebruikswaarde er van blijkt groot te zijn - ervaringen onder meer in Utrecht, Deventer en Enschede hebben dit aangetoond. Een homogene en ordelijke vorm geving verhoogt het aanzien, ook van de individuele bedrijven. Toe gangswegen en parkeergelegen- heden zijn afgestemd op een effi ciënt transport. De flexibiliteit van de indeling vereenvoudigt het pro- duktieproces en het gebruik van kantoorruimten. Er zijn binnen het kader van het algemene ontwerp i/ele variaties mogelijk, zodat reke- fing kan worden gehouden met spe cifieke wensen. Stedebouwkundig s deze vorm van bedrijfsbebouwing santrekkelijk. Bredero's Bouwbedrijf heeft de be drijfsbebouwing volgens deze „formule" ontworpen onder architectuur van het adviesbureau voor stedebouw en archi tectuur ir. H. A. Wierenga en IJ. S. Dijkstra te Emmen. Het bedrijf belast zichzelf met de bouw. Eigenaar van het complex is het Vastgoedfonds Breevast 1967 en de N.V. Maatschappij voor Pro ject-ontwikkeling „Empeo" te Utrecht regelt de coördinatie van bouwplannen en uitvoering. Er zijn ook dergelijke complexen in aanbouw te Amersfoort en Eindhoven; Maarssen is net zo als Lei den en in voorbereiding zijn plannen voor onder meer Nijmegen, Beverwijk en Dordrecht. Op de wegen van het Leidse complex monden uit de Heemskerkstraat (zie foto) en de Kortenaerstraat en Tas manstraat. Gezien uit de richting Heemskerkstraat komt het complex be drijfsgebouwen rechts achteraan. Met de smalle kant grenst het dus aan de Oude Rijn, waar een verhard terrein is ge maakt voor laden en lossen. Achter elk der hallen bevindt zich een achterterrein, bereikbaar via de gemeenschappelijke toegangswegen en onderling gescheiden, langs de voorkant van het complex komt een trottoir terwijl in ruime mate par keergelegenheid wordt gemaakt. Vergro ting van het vloeroppervlak van de hal len zal mogelijk zijn door het aanbren gen van een tussenverdieping en door samenvoeging van haleenheden. De hallen, waarvan de huursommen per jaar op 34.000,en 35.000, z.ijn geraamd, zijn zodanig ontworpen en geconstrueerd, dat zij geschikt zijn voor \-rijwel alle soorten bedrijven met een industrieel karakter. De hoofdconstructie bestaat uit een staalskelet en de voorgevel wordt opge bouwd uit glasrijke houten gevelelemen ten; gevels en dichte muurvlakken van de achtergevels werden in baksteen op getrokken. De bij dit artikel geplaatste tekening geeft een indruk van de voor gevel van het hallencomplex. Dansschoentjes, juwelen en foto's van de beroemde Russische ballerina Anna Pavlova, maar ook korte voorstellingen door leden van het Scapinoballet, zullen te zien zijn op een ballet-manifestatie, die zaterdagmiddag wordt/ gegeven in Huize Beresteijn aan de Leidseweg te Voorschoten. De manifestatie wordt om twee uur geopend door de wethouder van i onderwijs en culturele zaken, de heer W. Iestra. Behalve vroegere persoonlijke bczit- tingen en eigendommen van de beroem de danseres van de „stervende zwaan", zullen er ook costuums van het Neder lands Danstheater geëxposeerd worden. De Stichting het Centraal Dansberaad zal oude boeken, affiches en partituren ten toon stellen. Er zullen door het Dans beraad ook inlichtingen gegeven worden over het dansonderwijs in Nederland. De huisarts A. Kostense zal aanwezig zijn om desgevraagd medische vragen over het ballet te beantwoorden. Naast het optreden van het Scapino ballet zullen ook de leerlingen van de balletschool Li Ovmana korte demon straties geven. Voor deze leerlingen is het dubbel feest, want het betekent te vens het vijftien-jarig bestaan van de balletschool Li Ovmana in Voorschoten en Katwjjk. In de aula van Huize Bere steijn kunnen belangstellenden kennis- Het al bouwrij'p gemaakte industrieterrein De Waard, waarvan het toegangshek op de voorgrond uitmondt op de Heemskerkstraat. Links de loodsen van het voormalige bedrijf Van Hoeken, nu in gebruik bij de N.V. Houthandel Jongeneel te Utrecht. Daarvoor een woning, die waarschijnlijk wordt gesloopt. Op de achtergrond de bebouwing van de Lage Rijndijk. Rechts achteraan komt het bedrijfshallencomplex. Studenten verkiezingen in Leiden Een rommelige sfeer bé- paalde gisteravond de stem ming op sociëteit Minerva, waar de Algemene Leidse Studenten Vereniging een verkiezingsspektakel orga niseerde als opwarmer voor de studentenverkiezingen, die de komende drie dagen zullen plaats hebben. Naast de traditionele stu dentenpartijen, Nederlands Studenten Akkoord en de Studenten Vak Beweging was ook de nieuwe partij Voor Vrijheid en Blijheid op luidruchtige wijze aanwezig in de persoon van Guido Dirks en tweede man Ype Brouwer. Lijsttrekker W. Heiser van de SVB en J. van Roosma len van het NSA maakten wél duidelijk, dat de studen tenstandpunten inzake be langrijke vraagstukken het afgelopen jaar naar elkaar zijn toegegroeid. Deze twee partijendie in de huidige Leidse Studenten Raad 25 van de 30 zetels hebben stel len beide ongeveer dezelfde eisen: inspraak in de univer sitaire beleidsvorming, zo wel wat het onderwijs als wat het beheer der studen tenvoorzieningen betreft. Ook het NSA i men eerst moet gaan onder zoeken wat men eigenlijk met het onderwijs wil, voor dat men kan overgaan tot het feitelijke inrichten van de studie. Allebei de partijen hebben scherpe kritiek op de nota Posthumus, die een herstrüktur erin g van de universitaire opleiding voor stelt. ger zijn gemaakt. Deze te genstelling maakt een die per liggend verschil duide lijk: het NSA beschouwt de student toch als een enigs zins naast de maatschappij levende figuur, terwijl de SVB de volledige integratie van de student in de maat schappij voorstaat, zodat de student in de -visie van de Standpunten SVB en NSA naar elkaar toegegroeid Maar de wegen gaan op twee punten duidelijk uiteen het NSA vindt, dat de stu dentenvoorzieningen zoals huisvesting en mensa moe ten blijven voortbestaan, terwijl de SVB voor afschaf fing pleit. De reden voor af schaffing is de opvatting van de SVB, dat er voor de student geen andere voor zieningen moeten bestaan, SVB veeleer beschouwd moet worden als een wer kende jonge arbeidskracht. Een tweede verschil ligt in de methode, die beide par tijen voor de verwezenlijking van hun idealen willen han teren. De SVB beschouwt de ALSV als een pressure groep, het NSA ziet de ALSV meer als een over legorgaan. Maar beide par- denten politiek veel meer naar de student moet wor den toegebracht; niet rpeer een Algemene vereniging als superorgaan, maar een vereniging, die studenten aan hun studie benadert. EEN APARTE ZAAK op deze verkiezingsbijeenkomst was de partij Voor Vrijheid en Blijheid. Lijsttrekker G. Dirks gebruikte zijn spreek tijd om, beginnend met een kort verhaal, uit te monden in een kakofonie van letter lijk bli-bla-bloe- geluiden. Adriaan van Vroom, ook be giftigd met passief kies recht, ondersteunde zijn voorman met toepasselijk gebrom in de zaalmicrofoon. Deze onkonventionele bena dering van de kiezers maak te wel duidelijk waar het deze partij om te doen is: het belachelijk maken van 'de studenten politiële'. Dirks met cloionspruik op het hoofd en donkere zonnebril op de spichtige neus baarde opzien genoeg. Zodoende is Leiden de enige studentenstad, waar dit jaar drie partijen de verkie zingen ingaan. Dochter Leids burgemeester gewond bij ongeval Gisternacht even na twaalf uur slipte de 27-jarige technisch adviseur H. N. v. Reeuwjjk in zyn woonplaats Hoofddorp met zijn auto op het gladde wegdek van de Hoofdweg. Via een boom kwam de auto in de Hoofdvaart terecht. De heer Van Reeuwijk was op slag dood. Zijn passagiere, de 27-jarige mej. A. J. van der Willigen, dochter van de burgemees ter van Leiden, liep lichte verwondingen en een shock op. Zij is in het Academisch Ziekenhuis in Leiden opgenomen. Lokhorststraat geen voorrang meer Burgemeester en Wethouders van Lei den hebben besloten de aanwyzing van het kruispunt LokhorststTaat-Pieters- kerk-straat-Pieterskerkgracht-Diefsteeg als voorrangskrulspunt ongedaan te ma- Het verkeer Lokhorststraat-Diefsteeg dat jarenlang voorrang heeft gehad op het verkeer Pieterskerkstraat-Pieters kerkgracht zal met ingang van vrijdag 14 februdn a.s. weer dé normale vöor- rangsregels in acht moeten nemen. Deze maatregel is genomen omdat het niet langer verantwoord wordt geacht het uit de smalle Lokhorststraat komen de verkeer voorrang te geven boven het verkeer uit de veel bredere Pieterskerk- Vijf knapen stelen in Oegstgeest brommers De rijkspolitie te Oegstgeest heeft gisteren vier jongens van 15 jaar uit deze gemeente aangehouden wegens joy riding mèt en diefstal van vier a vijf bromfietsen. Een van de bromfietsen bleek al door hen te zyu verkocht. De eigenaars van de brommers, allen uit Oegstgeest, zijn inmiddels opge spoord. De jongens zijn na een verhoor door de politie naar huis gestuurd. Zij verklaarden min of meer uit lust tot avontuur tot hun daden te zijn geko- maken met de balletkunst van tweo tot zes uur. Ieder half uur is er een optreden van het Scapino-ballet en ieder heel uur dansen door de balletschool. Do cos- tuumtentopnstelling is „levend". De jaarlijkse dressuunvedstrjjd om de Hessing-wisselbekers bij manége Van Zeist werd zondag ondanks het slechte weer onder grote publieke belangstelling verreden. De wedstrijd was in twee cate gorieën onderverdeeld en wel minder- gevorderd en gevorderd. Bij de minder- gevorderden viel het op dat iets meer ontspannen gereden werd dan bij de ge vorderden, die onder druk reden en soma te veel van hun paard vergden. De ama zones en ruiters kunnen terugzien op een zeer geslaagde middag. De bekers gin gen naar mevrouw Vierling bij de gevor derden en mejuffrouw Fengler bij de minder-gevorderden. Na afloop maakte de jury de prijswinnaars bekend, waarna de heer J. Hessing de bekers uitreikte. Mindergevorderden: 1 mej. Fengler met Milford 39 p. 2 mej. Paes met Maai ke 92 p. 3 mej. Duffels met Sza-sza 89% p- Gevorderden; 1 mevr. Vierling met Arabei 98p. 2 mej. R. Hessing met Serafine 97% p. 3 mevr. Schrandl met Sza-sza 96% p. De heren kwamen er dit maal niet aan te pas, de eerste plaatsen gingen allemaal naar de ama- LEIDERDORP Goede verlichting beveiligt Doeshaven tegen diefstallen Sinds vorige week baadt de Leider- dorpse jachthaven „Doeshaven" in een zee van licht. Dank zij het geestdriftig initiatief en een grote ijver van vele leden staat er nu een twintigtal licht masten over de haven verspreid. Het geheel, inclusief een voedingskabel van 900 meter, kwam voor en bedrag van 6.000,- tot stand. Een naam mag in d*t verband wel ge noemd worden: aan wijlen de heer ir. J. Mugge is het bestuur van de Doeshaven veel dank verschuldigd. De verlichting zal iedere nacht branden, zodat de ver wachting gerechtvaardigd is. dat aan de diefstallen van aanhangmotoren e.d. nu een einde is gekomen. Camera: Les enfants du paradis (141 Dagelijks: 2.30 en 19,30 uur- Zondag: 2.30 en 19.30 uur. Nachtvoorstelling: do., vr. en zat. 2g uur: Orfeu Negro (18 jaar). 14.3( Lido: The night of the following je (Ontvoering op Orly) (18 jaar). 1 Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. J Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uurl Luxor; Barbarella (18 ja I Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4,45, 7.00 en 9.15 Studio: De grote stilte (18 jai Dagelijks; 2.30, 7.00 eD 9.15 uur Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Trianon: Dokter Zjivago (14 Geprolongeerd Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. tex: Het zijn liftsters (18 ja A Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 Blow up. ...PUNT... Korreltje Marktberichten Gemanipuleer met meubilair op Bodegraafse school Na de Kerstvakantie wees het gemeen tebestuur aan de St.-Willibrordusschool een leegstaand lokaal ban de Openbare school toe voor de achtste leerkracht van ge^stgenoerade school. Met spoed werdén twee nieuwe schoolmeubelen ge plaatst zoals lessenaar niet podium, borden, kasten e.d. De banken plaatste de St.-Willibrordusschool zelf. Nadat de bewuste onderwijzeres er enkele weken mee gewerkt luid, werden plotseling de nieuwe meubelen weggehaald moest de leerkracht dus haar kasten lessenaar ontruimen. Het meubilair ging naar een ander lokaal van de openbare school en de onderwijzeres kreeg ander ouder materiaal terug, tot haar grote ergernis. Bij informatie ten gemeentehuize bleek it een raadslid (PvdA) had opgemerkt dat het nieuwe meubilair ten goede hoorde te komen aan de openb(are school, n w. dachten er blijkbaar niet aan, dit meubilair in augustus a.s. zou worden aangeschaft, als het tenminste nodig mocht blijken dat ook de open bare school een lokaal meer zou gaan gebruiken. Door de komst van een klas van de Kath. school werd het meubilair dus eerder aangeschaft en ter beschikking gesteld van deze klas, die tot de zomer vakantie in de openbare school gehuis vest zou blQven. BOVlokM. 11 februari - Aanvoer 9 partijen Goudse kaas; Pr zen: 1 kwal 3.80-3.95; 2 kwal. iden extra kwal. tot 4.07handel flauw. ROTTERDAM, li febr. - Vee - Aai voer totaal 4123, weekaanvoer 5( runderen 130, gebruiksvee 531, vette kal veren 24, graskalveren 269, nuchtere ka veren 2967, varkens 7, biggen 29, paar den 5, veulens 1, schapen, lammeren 141 weidelammeren 2, bokken, geiten li slachtrunderen 520-565, 465-510, 410-441 380-400, vette kalveren 400-425, 380-395 355-375, stieren 460-525, worstkoeien 36 -380, kalf-, melkkoeien 1100-1575, koeien 875-1200, vaarzen 975-1150, pin ken 700-900, graskalveren 450-625, nuct tere kalveren 140-150, mestkalveren 13( 230, schapen 130-155v lammeren 150-1? Slachtrunderen: als 'vorige week, stu: als gisteren; kalf- en melkkoeien: grote gedrukt, stabiel; vare koeien: gewoo lui, staande; vaarzen, pinken: tamelij stroef, onv.; graskalveren: groter, kaïn iets lager; vette kalveren: klein, vlu< hoger; nuchtere kalveren: groot, willij lager; schapen, laminerend ruimer, ra.» tig, iets stijver. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10/fébr Groenten waspeen (per kist): 9,70-12,20; A2 3,80-9,50; BI 11,90-13,50 B2 2,60-320; C2 3,60-7,30; breekpee (per kist) 5,80-7,10; boerenkool 130-135 knolselderie (per stuk) 27-54; spruite: 153; uien (per kist) 1,70-5,60. Aanvoer waspeen 145.000 kg. WINNAARS CRYPTOGRAM Helaas konden wy afgelopen zaterdag niet de namen publiceren van de win- s van cryptogram 47. Dat doen wjj bij deze: 12,50 mevr. H. MENTINK, Zandvliet, Van der Hoevenstraat 1, Lei den; 7,50: mej. R. WESTGEEST, Zeeweg 155, Katwijk, ƒ5,- M. v. RIJN, Kastanjelaan 3, Leiderdorp. kend mens toch wel als kleinzielig voor komen en zeker grievend ten opzichte de onderwijzeres en haar leerlingen, Tenslotte merken we op, dat de verhou ding tussen de gehuisveste klas en per soneel (en leerlingen) van de openbare school uitstekend was. Na vier jaar de scepter te hebben gezwaaid over de zusters, wonende en werkzaam in Huize St. Maarten aan de St. Jacobsgracht, heeft priorin Bonifacio gistermiddag tijdens een receptie haar aangeboden door het bestuur van Huize St. Maarten officieel afscheid genomen. Zoals wij al eerder in onze krant berichtten is priorin Bonifacio benoemd tot priorin van het St. Dominicus- klooster te Bilthoven. Priorin Bonifacio, die in 1965 naar Leiden kwam, zal worden opgevolgd door zuster Charitas, die thans direc trice is van het Kindertehuis St. Maarten. Zuster Charitas zal worden opgevolgd door zuster Servanda (39) uit Rotterdam. De nieuwe directrice van het Kindertehuis is paedagoge en studeert Kinder bescherming. rechts: priorin Charitas, BURGERLIJKE STAND Geboren: Marcus Johannes, z.v. J. J. Loogman en S. G. Verhoog; Richardus, I z.v. H. Snik en C. Wijling; Arenéa Hu- bertina, d.v. P. Ouwehand en J. H. J. Guijt: Alida Maria Helena, d.v. G. van Duijn en P. H. G. van Duyvenbode; Ernst, z.v. J. Sijsenaar en I. ,J. Balken- 1 ende; Frits Hubertus, z.v. T. Q. Koster en M. M. J. Tuijnman; Jacobus, z.v. J. van Strien en H. T. J. van Dijk; Richard Wilhelmus Theodorus, z.v. T. W. van der Horst en M. A. van Duijn: Sylvia, d.v. C. Pape en M. M. van Eek: Erik, j z.v. G..Timmers en E. Marinissen; Ray- j mond Johannes Daniël David, z.v. D. Zirkzee en C. Gijsenij; Nicolaas Andries. j z.v. C. A. Kapaan en J P. van der Horst; Roelof Dirk. z.v. R. D. van der' Scheer en H. de Vrij; Robert John en Edwin Raimondo, zoons van D. G. Paats en H. B. Monteba; Johannes Franciscus, z.v. D. Mechelse en D J. Ouwehand: Cornells, z.v. L. Zwaan en A. C. van Starkenburg; Joalnda Gerdina, d.v. C. A. Glasbergen en W. Wouters; Gijsbert Friso, z.v. P. Slingerland en G. van Kop-1 pen; Eduard Richard Arthur, z.v. H. N. Haas en R. van Tilburg: Alexandra Ma- j ria, d.v. P J. Janssen en M. Fasel; Hu- bdey Chrïstiaan, z.v. F. Ireeuw en C. Kooij; Krijn F. M., z.v. G. F. P. Zuyder- hoedt en A. M. C. Deelen. Gehuwd: H. Boer en S. M. de Heer; H R. van der Laan en V. M. S. Verzijden: J. H. La Haye en C. P. M. Stolwijk. Overleden. J. Cats. 80 jaar, echtgeno- 1 te van H. Vedheul; E. C. M. Wagenaar, 63 jaar, echtgenote van N. J. J. van der Kroft; J. C. Hoogduyn, 72 jaar, wed. van J. P. Vester; A. E. J. van der Jagt, 3 maanden, dochter; L. van der Kolm, 82 jaar, wed. van C. Kapteijn; W. M. van Dalen, 7 weken, zoon; T. A. Koopen, 70 Jaar, man; F, Baalbergen, 79 jaar, mani W. C. van Seggelen, 57 jaar, e.v. ,W, J. M. P«i*ra* Door de week in lagere school tiefs worden Wel is gisteren een beslissing geno-1 men wat betreft het houden van de door, de weckse diensten, zoals trouw-, avond kindermissen. Deze zullen plaatsvin-' Het kerkbestuur van de parochie de H. Jacobus.de Meerdere te Oude We-j den in de aula van de lagere school tering is na het verlies van de pa- aan de Meerkreuk. Waar de zondagse rochiekerk voor een eerste bespreking eucharistievieringen gehouden zullen bijeen geweest niet zijn adviseurs. Er isworden staat op dit moment nog niets een technische bouwcommissie samen-zeker vast. gesteld die de plannen voor de toekomst j De bliksemactie van het comité Her in studie heeft genomen. Of de kerk al bouw Kerk heeft, zoals wij gisteren be-1 dan niet herbouwd kan worden hangt richtten, reeds veel succes opgeleverd. I mede af van de expertise van de brand- Ruim 10.500 gulden is verzameld en nog •chads. Tot aol&ng kan er niet# defini- steeds druppelen bijdragen binnen op de mmSm I rekening van het actiecomité bij de I Coöp. Raiffeisenbank in Oude Wetering (giro 95108). De fancy-fair zal eind van j deze maand georganiseerd worden in de I geheel belangeloos ter beschikking ge- stelde hallen van veiling EMM. j Vanmogen werd van de zijde van het kerkbestuur medegedeeld, dat pastoor G. W. Lemmers bij zijn broer in Bever wijk al weer aan het opknappen is. Hij wil in elk geval zo spoedig mogelijk weer j terug naar zijn parochie. Vermoedelijke oorzaak: sluiting Over de oorzaak kunnen slechts ver moedens worden uitgesproken. De juiste toedracht zal waarschijnlijk nooit aan het licht treden. Zeer vermoedelijk is er een afleiding van stroom geweest: de kroon in de kerk kan aardverbinding hebben gehad via het kruis en de bliksem- afleiding. De verwarming heeft geen en kele rol gespeeld b(j het ontstaan van de rampzalige brand; het dak bevatte uitsluitend elektriciteitaleidingen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4