SNELLE BREAK WAS BONA STARS' WAPEN TEGEN WILSKRACHT Philidor Leiden behaalde sensationele winst op Amsterdams VAS-ASC KEES VESSEUR OPNIEUW DE GROTE MAN BIJ TREFFERS Crescendo sloot korfbalcompetitie af met duidelijke zege 78-89 zege Attractief HET GAAT DE VERKEERDE KANT UIT MET BONA STARS Goede week voor Docos Uitslagen NeVoBo André de Jong: SPORTBIJLAGE MAANDAG 10 FEBRUARI 1969 Voor een kleine verrassing, die wellicht mogelijk was na de teleurstellende verrich tingen van Bona Stars tegen Survrikri, heeft Wilskracht zaterdagavond niet kunnen zorgen. De Amsterdammers, die in de tweede helft van de competitie niet de indruk geven in goede vorm te steken, konden in de Apollohal te Amsterdam tegen Bona Stars slechts bij vlagen redelijke tegenstand bieden en maakten het geheel tot een oefenpartij voor de Leidenaars. Bona Stars beproefde zijn nieuwe systeem, een snel breakspel, waarin elke speler een eigen taak heeft en speelde Wilskracht zonder moeite naar een nederlaag. Twee maal dreigde Wilskracht omver gespeeld te worden, twee keer echter kregen de Amsterdammers de kans om terug te komen, omdat Bona Stars snel bleef spelen ook gedurende de momen ten, waarop de twee pivots ingezet waren. Dit had tot gevolg dat het evenwicht zowel in de aanval als in de verdediging soms zoek was bij de Stars en dat een gelegenheid voor het kleine dappere Wilskracht vormde om terug te komen. Een kans die zij niet onbenut liet, waardoor de wedstrijd een spannend verloop kreeg. De start van de Leidenaren was over weldigend. Met de thuiswedstrijd in ge dachten, een wedstrijd, waarin een traag set-up spel niet veel afstandschoten niet voldoende was geweest tegen het schut- tersgeweld, dat topscorer Hilverink en de beide Ravellis aan de dag legden, had coach Kallenberg zijn team degelijk voorbereid op deze ontmoeting. De Stars liepen de laatste weken menig rondje in de Leidse Hout om de conditie op te voeren en een ander spel voor hen mogelijk te maken. Zaterdagavond heb ben zij de eerste fase naar deze nieuwe spelopzet met succes gestalte gegeven. Het spel is niet alleen attractiever ge worden, maar geeft iedere speler de kans zijn punten bij te dragen, terwijl bij de normale set-up het systeem meest al eindigt bij degene die een afstand schot heeft. De Jong, Van Cleef en Ruysenaars droegen er tegen Wilskracht zorg voor dat Stol en Pley van passes bediend werden in de break. Hoog toorn den zü op in de rebound tegen het kleinere, maar geraffineerde Wilskracht. Was het hen gelukt de bal te „plukken", dan was het zaak zo snel mogelijk in de aanval te gaan, hetgeen de Stars uit stekend afging. Wilskracht was verrast door deze snelheid en rende verdwaasd van de ene naar de andere basket, ang stige blikken werpend op het scorebord. Deze angst mocht er wezen. De Leide naren ontmoetten op hun weg naar de basket een onvolledig onzeker verdedi gend Wilskracht, dat de drive-ins var Stol en van Van Cleef alleen met ge weld kon stuiten, hetgeen niet aan het oog van de leiding voorbij ging. De strafworpen werden niet één keer ge mist. Er moest bij Wilskracht anders ge handeld worden, nu Hilverink in de aan val, volledig werd uitgeschakeld door Van Cleef. „Hoe?" was een pro bleem voor de Amsterdammers, die alle time-outs gebruikten om zich daarover te beraden. Zelf kwamen zij niet tot een oplossing. Deze werd hen gegeven door de - Stars, die na 15 minuten bij een stand van 19-39 op een zoneverdediging overschakelden. Wilskracht kwani' nu even op adem en kreeg vat op de Leidse aanval, waarin alleen Peter de Jong het scoren niet belet kon worden. De fraaie voorsprong van 20 punten kon niet gehandhaafd worden.. De Leide naren, die juist in deze fase van de wedstrijd rustig en lang hadden moeten combineren, zoals ook de opdracht luid de deden het tegenovergestelde. Verdedi gend in de zone met Van Tuyll en Van Mameren, lieten zij zich verleiden tot snel spel. Balverlies en ontbreken van richtingsgevoel waren de oorzaken, die de voorsprong deden sliken tot 12 pun ten bij het rustsignaal. 3446. Na de rust bracht coach Kallenberg zijn basisteam weer binnen de lijnen. Hij wilde geen enkel risico nemen. Tegen Survrikri waren 12 punten immers ook niet safe genoeg gebleken. Deze keer was er'echter niet lang reden om be zorgd te zijn. Nog sneller als voor rust combineerden de Leidenaren en nog snel ler belaagden zij met succes de vijande lijke basket. Ruysenaars en wederom De Jong vervulden hierbij de rol van afronders. Vijf minuten duurde het voor Wilskracht de toestand weer helder kon bekijken en constateerde dat de achter stand wederom op 20 punten was ge bracht. 36-57. Een time-out gaf de Amsterdammers de gelegenheid de penibele situatie te bespreken. Verrassend was de taktiek die Wilskracht vanaf de 7de minuut hanteerde. Het was voor hen duidelijk dat zij geen aanspraak meer konden maken op de zege, maar slechts de be perkte mogelijkheden, die zij hadden moesten uitbuiten. Vier man stelden zich op in een zone, terwijl Jan Ravelli vermoeibaar probeerde de opzet vai Leidse aanval te onderbreken. Reeds bij het uitnemen van de bal zocht hij zijn tegenstander op en schroomde dan niet gebruikt te maken van vreemde technieken. De Stars die met het opzetten van de aanval balast waren, lieten zich aan vankelijk verleiden tot dribbelduels. Meestal eindigde een dergelijk duel on beslist in een sprongbal, waarna Bona Stars toch weer de bal in handen kreeg, maar Wilskracht hadden toch bereikt dat de snelheid weg was uit de aanval. Tot vijf minuten voor het einde dacht Bona Stars niet aan het omzeilen van deze speler. Eerst na een time-out ga ven zij niet meer de voorkeur aan deze dribbelduels, waarop de score die was blijven steken op 71 weer snel steeg. Te snel was het spel nu voor de Leiding die voor beide zijden vreemde beslis singen nam en zo dit duel een onaan genaam slot bezorgden. Het spel ver ruwde en Wilskracht wist terug te ko men tot op 11 punten. Niet voldoende Bona Stars af te houden, op de ranglijst vigd werd. Verrassend i verlies van 63- De kansen de i 78-89 de vijfde plaats re-divisie verste de eredivisie was van SVE tegen Agon. Bona Stars, die thuis nog uitkomen tegen SVE zijn hierdoor gestegen Van Woerkom nestelde zich steviger op de eerste plaats van de top' scoreslijst., met 46 punten had hij bi; Punch het leeuwenaandeel in de zege van 100-62 op het Haagse Argus. Scorers: P. de Jong 26; P. Ruysenaars 15; B. van Cleef 14; H. Stol 13; K. Pley 11; P. van Tuil 6; R. Wallaart en H. v. Mameren 2; Vrije worpen 2217 77% Het reserveteam van Bona Stars, dat vorige week tegen Punch 2 zijn eerste nederlaag sinds twee seizoenen moest incasseren, heeft zich üitstekend her steld. Na een ruststand van 23-24 sloe gen zij hard toe tegen het Haagse Vodo 2 en wonnen met 33-82. Bark, Maassen (17p) en Kaper 16p waren de grote mannen in dit schuttersduel. Dames 2 maakte haar kans op het kampioen schap groter door een overtuigende ze ge op Dames 3. Met 706 waren zij ver uit superieur. Uitslagen: Bona Stars bDas a 37-56 Bona Stars aArgus a 46-30; Bona Stars 3Jumper 2 52-42. Uitslagen eredivisie: R'dam Zuid- Blue Stars 7393; Survrikri-Flamingo'i 56-73. STAND EREDIVISIE Blue Stars 16 Punch 16 Flamingo's 14 S.V.E. 15 Bona Stars 16 Landlust 16 R'dam-Zuid 16 Agon 15 Wilskracht 16 Survrikri 16 Argus 16 Herly 16 0 32 1433-966 2 28 1283-832 3 22 1095-896 5 20 983-943 7 18 1074-1029 7 18 956-937 9 14 980-1061 9 12 895-1071 10 12 1023-1194 12 8 859-1089 15 2 976-1225 15 2 878-1178 DAMES Hoofdklasse: S.V. ArgosV.K. Am sterdam 31. Overgangsklasse'. V.C. KangeroesDe Kennemers 30; Al liance '22S.V. Argos 2 13; Rijns burg 1-Armada 2 03. 2e klas: Tey- lingen 2Argos 4 03; KVC 3Ley thon 1 3—0; KVC 4—DAC 2 3—0; Do- nar 1DVO 1 31; Raaphorst 1Kan geroes 2 31. 3e klas: Donar 2KVC 5 1—3; Catena 1—Castellum 3 3—1: GGV 1in Up Go 1 13; Rijnsburg 4Meer burg 1 03. 4e klas A: Argos 6Meer burg 2 3—0; LUSV 2—Salvo 1 3—1; In Up Go 4In Up Go 5 30; Donar 3 DSS 1 0—3. 4e klas B: KVC 6— Raaphorst 2 22; Leython 2Haduard 1 3—1; In Up Go 2—Argos 7 3—1; Raaphorst 2In Up Go 3 30; Rijns- burg 5Gemini 1 (scheidsrechter niet opgek.). HEREN Overgangsklasse: MVC 2Kangeroes 2 32; Armada 1Kangeroes 1 23. 3e klas: Kangeroes 7Raaphorst 2 3 0; Donar 3Leython 3 13. (Beslis singswedstrijd voor splitsing). 4e klas A: Salvo 1In Up Go 2 30; Haduard 1Meerburg 2 22; Haduard 2Cas tellum 4 (Castellum niet opgek.). 4e klas B: Augustinus 2De Valken 3 03; Gemini 1MBO 1 31; Gemini 2 Rijnsburg 5 22; Rijns burg 5WVV 2 31; WW 4Gemini 1 13. 4e klas C: Leython 4—GGV 3 3—1: WW 3— GGV 2 03; Augustinus 1Donar 4 (Donar 4 teruggetrokken). Het in degradatiegevaar verkerende Philidor speel de dit weekend als een getergde leeuw tegen een team dat wel het sterkste is dat de laatste tien jaar in de hoofdklasse opereert: VAS-ASC. Tot en met bord 4 waren het spelers, die in het laatste Hoog oventoernooi in grootmeester- en meestergroep meespeelden. Het eerste punt kwam binnen van J. Piket. In een Nimzo-lndiër bouwde de Leidenaar tegen Ree een aanvalsstelling op volgens bekende motieven. Ree maakte echter een elementaire blun der door pion d5 niet echt te dekken. Het vervolg was fraai om te zien. Met enkele krachtzetten werd de koning over het bord gejaagd, links en rechts het geofferde materiaal terugwinnend. Het volkomen kans loze eindspel werd enige zetten later opgegeven. Van Helderen kon hierna spoedig op geven. Een pionoffer had niet het ge wenste resultaat gehad. Secure afwik keling bracht de Amsterdammers op ge lijke stand. Th. Piket stond na een lange theore tische opening pot-remise. De Amster dammer Bakker mocht van zijn tiental leider echter geen remise accepteren en probeerde maar eens wat. Th. Piket ging echter wat men noemt op de pion zitten die Bakker in de onderneming gestoken had. De rest was techniek. A. van den Berg behaalde een over winning tegen Krabbé. Betere openings behandeling gaf het traditionele voor deel. Om los te komen gaf de Amster dammer een pion. Door er twee terug te geven veroverde A. v. d. Berg een stuk. Hoewel Krabbé nog wat tegen- kansen kreeg kwam het eind toch snel. Etmans speelde passief, bleef lange tijd staan, maar moest toch de lang vernachtte doorbraak toelaten. Zonder een tegenkans te krijgen werd hij er verder regelmatg afgeschoven. De tyd- noodduels brachten hoogspanning. Ras de Graaff was langzamerhand wel in een verloren positie geraakt, maar vocht verbeten voor het halve punt. Schouten speelde aanvankelijk een prima partij. Gelukkig dat hij zijn ge wonnen stelling, door wat kleine fouten niet zo duidelijk meer, toch nog naar een goed einde wist te brengen. H. Verberg speelde een fraaie offer partij. Het optimisme waarmee hij hout in zijn onderneming stak om verder te komen bleek gerechtvaardigd. Hoewel hij met toren- en paardoffer een mat in 5 miste, bleek zijn aanval toch door slaggevend. Van Maaren blijkt een enorm verdedi gingstalent te zqn. Door te bljjven staan en af en toe terug te prikken wist hij De Rovi in tijdnood te brengen. Deze wist toen zijn aanval niet genoeg gif meer in te brengen en een uitval van de Leidenaar betekende eeuwig schaak. Onmiddellijk gaf toen De Graaff zijn paardeindspel tegen Van Scheltinga op. Met pion achter was de stelling echt wel verloren. Spannend, maar niet meer van belang, was het tik-tak werk bij Stam. Links en rechts werden pionnen geslagen, aanvallen opgebouwd en overgenomen, blunders gemaakt. Op een zeker ogen blik overzag Stam zelfs een mat in 3. De spelers, die reeds lang niet meer no teerden, waren reeds ruim tien zetten over het benodigde aantal heen, toen Stam de dames ruilde en prompt daarna opgaf. Het eindspel was kansloos. Al met al dé sensatie van deze ronde. Opvallend waren weer de drie punten die de witspelers van de eerste vijf Leide naars wisten te behalen. De uitslagen van de schaakwedstrij den, dit weekeinde gespeeld voor de competitie van de KNSB, luiden: HOOFDKLASSE: Philidor Leiden-VAS /ASC 5%iVs, Watergraafsmeer-Charl- lois 3%3% (vrl.); Rotterdam-Eindho ven 43 (vrl.); BSG-Philidor Leeuwar den 5%—4%. Onduidelijke afloop bij res. In deze wedstrijd moest geprobeerd 'worden de kop van de Hagenaars te nemen. De klok was ook wel heel belangrijk. Zo verloor dr. Selier door tijdsoverschrijding van De Bolster in remisestelling. Het meest vreemde was wel de afloop van de partij tussen C. H. v. d. Bosch en mr. Belifante. Mr. Beli- fante constateerde dat zijn eigen vlag gevallen was en dus verloren had. Toen bleek echter de vlag van v. d. Bosch ook reeds gevallen te zijn. Reglementen gaven over dit vreemde voorval nog geen uitsluitsel. Een nederlaag van Rosdorff (zijn laatste nederlaag is wel zeer lang ge leden) en een fraaie overwinning van A. Smit waren voorlopig de enige be slissingen. Rustige remises kwamen van C. C. Berg, W. de Haas, N. van Ham en H. van Loon. De gewonnen afgebro ken party van Kohlbeck en de remise stelling van Barkema zullen de stand wel op 4%4% brengen, zodat het i en weer protesteren van de uitslag v. d. Bosch-Belifante wel voor 5%4%, 55 of 4%5% zal zorgen. Gedetailleerde uitslag: C. C. Berg-M. J. Jacobson A. J. W. Kohlbeck- A. Brut afg., drs. W. de Haas-C. Q. de Kok y>—C. H. v. d. Boscb-mr. W. G. Belifante afg., A. Barkema-P. L. de Hazeth afg., W. M. Rosdorff-C. Dom misse 01, N. H. A. van Ham-drs. H. Verdam y>, A. Smit-drs. P. Mulder 1—0, dr. P. Selier-M. G. W. de Bolster 01, H. van Loon-E. A. van Marle %- A Is er één sport en één club profi- teert van de vorig jaar gereed gekomen Vijfmeihal, dan is dat wel basketbal en de Leidse vereniging, die aan deze sport doet: The Bona Stars. TBS is dit jaar pas na 9 jaar haar wedstrijden in Den Haag te hebben gespeel Ten dientengevolge in Leiden buiten 't Bonaventura-Ly- ceum vrij onbekend) tot grote bloei gekomen. Qua populariteit is basketbal zelfs na voetbal de tweede sport in Leiden geworden. Alleen de 3 Leidse eersteklassers trekken meer publiek. Toch reilt en zeilt The Bona Stars niet zoals men wel zou willen. De groeistuipen van de vereniging hebben mede bygedragen tot interne moeilijkheden. Niet dat de sfeer niet best zou zijn, verre van dat. Er zijn echter bestuursmoeilijkheden. Dit blij kens een artikel in het jongste club blad van TBS „Time Out". „Er is een enorme toeloop van nieuwe leden. Verscheidene teams bezitten in de competitie de bovenste plaatsen. De Vijfmeihal is een waar Bona-home geworden; gemiddeld 450 mensen bezoeken de thuiswedstrijd van het eerste herenteam, iedereen spreekt over onze vereniging, kran ten wijden grote artikelen aan onze sport, de trainingen worden naar mijn weten goed bezocht. Algemene conclusie zou moeten zijn: het gaat geweldig met onze club. Mijn mening staat hier echter lijprecht tegenover: Dit is de mening van André de Jong, voorwaar niet de eerste de beste in The Bona Stars. André speelt al zo'n negen jaar in 't eerste en vervult diverse functies binnen de vereniging. Hij weet dus waarover hij praat en spuit niet zomaar wil lekeurig kritiek. De oorzaak geeft André de Jong ook: Het bestuur be staat nog steeds uit lieden, die naast hun veelomvattende bestuursfuncties taken als trainer/coach of fluittist vervullen en bovendien nog als spe ler of speelster voor een of ander team uitkomen. Geen enkele taak kan optimaal verricht worden indien tyd en energie over zovele taken ver deeld moeten worden." Desgevraagd geeft André de Jong een nadere explicatie. Het is toch eigenlijk gek, dat Kallenberg niet alleen onze trainer-coach is, maar ook voorzitter. Dat Kees Pley, behal ve speler van het eerste zevental, ook secretaris is en trainer van de jeugd en coach van het tweede. Dat Theo Bark, wisselspeler van het eerste en tweede, 2e penningmeester is en trainer en coach van het vierde. Dat Harry Stol, speler van het eerste en wedstrijdleider is. Dat Mieke Zand bergen speelster is en veel admini stratief werk verricht. Dat Ben van Cleef speler van het eerste en trai ner/coach van de jeugd is. Dat gaat allemaal ten koste van het trainen, dat is duidelijk. De oorzaak waardoor zoveel spe lers ook bestuursfuncties vervullen is gemakkelijk aan te wyzen. The The Bona Stai's is nog te jong, be staat nog te kort om al ouder kader te hebben. Daar zal weinig aan te doen zijn. Toch moet er liefst op kor te termijn ouder kader komen. Bin nen afzienbare tijd studeren namelijk enkele spelers af en vestigen zich Welke maatregelen moeten er nog genomen worden? André de Jong: Nu worden te veel functies nog door te weinig leden vervuld. Daarom zouden we graag zien, dat oudere spelers uit het vierde by'voorbeeld of oud-leden zich voor deze nijpende zaak gaan in zetten. Daarom hebben we oudere leden en oud-leden uitgenodigd om maandagavond a.s. (vanavond dus - Red.) naar de lerarenkamer van het Bonaventura-Lyceum te komen om van gedachten te wisselen. Er moet een oplossing komen." André de Jong heeft niet alleen kritiek geuit op de bestuursvorm van TBS, maar ook op het peil waarop het basketbal staat bij TBS. André de Jong: Het eerste draait zonder meer goed. Als we niet zo veel blessures hadden gehad, dan wa ren we zeker bij de eerste drie ge ëindigd. De overige teams draaien ook goed. Zeer goed zelfs, maar dat is lang niet voldoende. Het tweede speelt in de 1ste klasse van het dis trict Den Haag, staat aan kop, maar kan niet hoger. Het derde speelt in dezelfde klasse. De junioren win nen ook vrijwel voortdurend met gro te cijfers. Het gaat te gemakkelijk, met als gevolg, dat ze het wel best vinden en er weinig aan doen om an dere, moeilijkere systemen te leren. Verder traint iedere trainer zoals hy denkt dat het goed is. Van een opbouw in trainingsprogramma's is niets te bespeuren. Er moet 'n dui delijke verzwaring van de oefenstof komen. We waren op een gegeven moment hofleverancier van het Ned. jeugdteam. Nu niet meer. We heb ben gewoon geen jeugdspelers die binnen 1 of 2 jaar in het eerste team zouden kunnen spelen. We hebben jeugdspelers genoeg en getalenteerde ook, maar het komt er niet uit. En dan de dames. Daar wordt ge woon geen rekening mee gehouden. Aan het feit, dat het eerste na en kele jaren levenslicht slechts 10 spel- punten van het eredivisieschap af was, daar werd totaal geen aandacht aan geschonken. André de Jong gaat het wel en wee van The Bona Stars ter harte. Hij zou ook meer willen, dan louter basketball. De sport zal verkocht moeten worden. Figuurlijk dan. Er zullen meer internationale contacten moeten komen. Met Pasen speelt TBS tegen de Engelse kampioen Vauxhall-Boys en een Oxford-team. Voor volgend jaar staat er een trip naar Tsjechoslowa- kije op het programma. Voorts wil men in de toekomst met Pasen een groot internationaal toernooi in Lei den organiseren. De wedstrijden wil men ook op gaan fleuren. André de Jong: „Als vooi'wedstrijd van het eerste bijvoorbeeld geen zo veelste team met stuntelige jongens meer. Nee, laten we er maar een dames-wedstrijd tegen aan gooien. Je zult zien, het publiek stroomt dan -TTt- Een overwinning heeft voor Treffers nog wel even in de lucht gehangen toen Mary van Ruiten in de tiende party van de tafeltennlsmarathon (het duurde maar liefst drie en een half uur) tegen het Rotterdamse Twenty One Up, Ron v.d. Aa danig in moeilijkheden bracht. Pas in de derde game kon de Rotterdammer, na verscheidene malen een achterstand te hebben weggewerkt, opgelucht adem halen. Een puntenverdeling was het re sultaat. In Roelofarendsveen kan men tevreden zijn. Het gelijke spel is een be- hoorlijk resultaat, In bet Rotterdamse tafeitenniscentrum spelen de Veners nooit hun sterkste wedstrijden. Vorig jaar nog tegen Xerxes is dat bewezen. Kees Vesseur c.s. hebben dan ook wel even op hun tanden moeten byten toen zy direkt al op een 2-0 achterstand wer den gezet. Jacques van Ruiten begon te gen Ron v.d. Aa niet bijster overtuigend. Zijn verdediging zal vol gaten en met de snelle loopings wist Van Ruiten niet di rekt raad. Mary van Ruiten tegen Tui- nenburg sprong iets gemakkelijk met de punten om. Kees Vesseur, die op het ogenblik dank zij de militaire dienst een uitmuntende konditie bezit, zorgde voor een verkleining van de achterstand. Hij won van de sterke Bussching, die geen geduld kon opbrengen en zodoende Ves seur in de kaart speelde. Het dubbel Vesseur/Van Ruiten ging door uitmun tend aanvalsspel van Van der Aa verlo- Door winstpunten van Jacques van Ruiten (tegen Tuinenburg) en Vesseur (tegen Ron v.d. Aa) werd een gelijke stand bereikt. Drie gelijk, een stand die nog alle mogelijkheden bood voor het Veense topteam. Mary van Ruiten kon echter geen voorsprong bewerkstelligen tegen de sterke Bussching. In drie ga mes moest zy zich gewonnen geven, Vesseur en Jacques v. Ruiten zorgden voor een 5-4 voorsprong door Tuinenburg en Bussching op simpele wijze aan de negatieve zijde van de« score te houden. Mary v. Ruiten moest nu, om een over winning werkelijkheid te maken, ster ker zijn dan v.d. Aa. Tot 18-16 in dë derde game leek het erop dat de natio nale kampioene in haar opzet zou gaan slagen. Van der Aa bleek echter sterk genoeg om toch nog met 21-18 het vyfdel punt voor zyn klub te scoren. De Treffers 2 heeft zijn koppositiel in de overgangsklasse gekonsolideerdf door NOAD te verslaan (Hans v.d. Zwetj drie. Jos v.d. Veer twee en Herman vanj Ruiten één overwinning), terwijl De Treffers 3 in overgangsklasse J, vooral! dankzij Bert Akerboom (ongeslagen),:» een gelijkspel bevocht tegen Vrienden-' schaar. Bij het afsluiten van de eerste helft in de degradatie-competitie heeft Docos zich op een voorlopig veilige derde plaats genesteld. Het Utrechtse Wilskracht was eveneens gegadigde voor deze plaats, maar werd via een 6-4 nederlaag door Docos naar een tree lager verwezen. De Leidenaars dankten deze overwinning voornamelijk aan een overrompelend slofoffenslef. Een gelijke stand by 3-3 ging vrij gemakkelijk naar 6-3, wat de volle winst betekende. Met Bert van Paridon als eerste man begon Docos met een ongebruikeiyke op stelling en kwam tegen H. Bonte met 1-0 achter. Vervolgens bleken Ton l'Ami en Jacques van Veen in de enkelspelen goed opdreef. De Utrechtenaren gooiden alles op de aanval en namen daarbij vaak te veel risico. In het dubbelspel trokken zy echter aan het langste eind (23-25, 17-21). Het scoreverloop wisselde nog eenmaal en toen begon Docos aan een voorsprong te bouwen. Jacques van Veen haalde met gemak de eerste game bin-j nen tegen L. Blokdijk (21-7), die de 2e' game veel voorzichtiger ging spelen en zelfs met 16-20 voor kwam. Maar dei grotere routine van Van Veen gaf toch de doorslag en deze won met 23-21. In een taktisch gespeelde partij zorgde Ton l'Ami voor het vijfde punt door A. van: Liempt met 21-10, 22-20 naar verlies te brengen. In de tweede game moest l'Ami daarvoor een grote achterstand wegwer ken. Jacques van Veen bracht het wan kelende Wilskracht de beslissende slag toe en gaf H. Bonte geen schijn van kans (21-19, 21-15). JDe slotpartij ging naar Utrecht, hoewel Bert van Paridon, na 21-15, in de tweede game ruim voor kwam met 11-4. Toen liet hy Blokdijk komen en werd regelrecht naar ver lies gespeeld. Einduitslag was 6-4, door dat Jacques van Veen en Ton l'Ami geer enkelparty afstonden. Overige uitslagen: Docos 3-Dolfijn 1 8-2; Novio 1-Docos 4 4-6; Docos 5-Baro- nie 2 8-2; NSSS 2-Docos 6 4-6; Sportief 3-Docos 7 2-8; Docos 8-Novio 2 7-3; De Valken 3-Docos 9 4-6; Scylla 9-Docos 1( 4-6; Docos 11-Cebusta 3 1-9; Dames: Docos 1-Unitas 1 7-3; MVO lj Docos 2 3-7. Het eihde van de microkorfbalcompetitie stond in het teken van de strijd om degradatie te voorkomen. Voor Leiden was dat KNS, dat door twee overwinningen van Rozenburg van De Algemene moest winnen om tenminste nog een beslissingswedstrijd uit het vuur te slepen. KNS is er ook inderdaad in geslaagd twee punten te ver overen. Van de overige Leidse teams kwam alleen Crescendo nog tot winst. Zaterdagavond heroverde Ons Eibernest het Nederlands kam pioenschap door Westerkwartier met 6—4 te verslaan. Zee uit te schakelen, waardoor Roel Evenblij juist de kansen kreeg. Hij bracht de score dan ook op 5-4. In de 22ste minuut besliste Theo van Zee de stryd definitief door er 6-4 van te maken. 6-4 Ons Eibernest heeft de vorig jaar aan Blauw Wit verloren titel weer behaald, nu ten koste van Weaterkwarier, dat door nervositeit ver beneden haar kun nen bleef. Toch openden de Amsterdam mers de score, waarna Ons Eibernest naar 3-1 uitliep, vooral dank zij voortref- feiyk werk van v. Zee en Evenblij, die 4 van de 6 treffers voor hun reke ning namen. De rust ging in met 4-3. Toen Westerkwartier er na de hervat ting 4-4 van maakte, was de stryd weer open. De hoofdstedelingen trachtten VICU8 ORIENTIS-SPANGEN 6-4 In een vry harde wedstrijd heeft Vicus de twee winstpunten aan Spangen moe ten laten. Voor beide ploegen stond er niets meer op het spel. Aanvankehjk ging het gelijk op, hetgeen in de score wel tot uitdrukking kwam, want na een kwartier van het 22. Daarna nam Spangen twee punten voorsprong en dat i vormde reeds de basis voor de zege. De j rust brak aan met 4-7. Ook na de rust behield Spangen een licht overwicht, bo vendien was het schot veel beter dan van de Leidenaars, die tegenover de uit-1 1 oindeiyke 12 treffers van Spangen er j zelf nog maar twee na de rust konden stellen. De Leidse doelpunten kwamen van Nandy de Vink, Kees Sommeling J (2x), Tiny Perfors (2x) en Wim Meyer. REGENBOOG-FLUKS 5-2 Ook in de laatste wedstrijd voor de overgangsklasse heeft Fluks geen punt kunnen behalen, al was de 5-2 nederlaag niet oneervol. Technisch vormden de Dordtenaren een beter geheel, waartegen Fluks alleen de inzet kon stellen. Slechts twee treffers kwamen tot stand, terwijl Regenboog toch ook niet zo zuiver was. Fluks zal volgend seizoen moeten pro beren het verloren gegane terrein weer terug te winnen. burg. moest KNS gisteren in haar laatste i van Henny Slegtenhorst (2x), Hans File wedstrijd beide winstpunten veroveren mon, Wim Brakel (2x) en Jan Kooien en om tenminste nog een beslissingswed- van De Algemene van Ineke Thijssen, strijd te forceren. Dankzij een voortref-' Wim van Vliet en Ruud van Vliet (3x). felijk schot is KNS er tenslotte in ge- slaagd kampioen De Algemene met 11-9 CRESCENDO-GYMNASIASTEN 9-5 te kloppen. Het werd een gelijkopgaand duel, met een beter veldspel van De Al- Qok de ]aatste wedstrijd heeft Cres- gemene, waar KNS een grote dosis t,endo op overtuigende wijze gewonnen, energie t-genoyer stelde Door een door- Maandag j had zij reedg de kansen van loopbal van Wim van Vliet opende de Kwiek op het kampioenschap sterk ver- Algemene de score, en na de gelgkma- rninderd door die ciub met 5.9 te klop- Wim Brakel brachten Len, pfin De gingen goed UITSLAGEN Ons Eibernest-Westerkwartier 6-4. Hoofdklasse A: Samos-AKC 8-10, Ra- piditas-Luto 11-16, Samos-Deetos 10-11, AKC-Die Haghe 9-8 Samos en Rap. de graderen), Archipel-Ons Eibernest 11- KNS-DE ALGEMENE 11-9 Door tw*« overwinningen van 1 Slegtenhorst en Ruud van Vliet uit doorloopbal de Alg. op 1-3. Binnen twee minuten was het echter alweer gelijk, door twee afstandschoten van Wim Bra kel. Met doelpunten van Ruud van Vliet (3-4) en Henny Slegtenhorst (4-4) brak de rust aan. Vlak na de rust miste KNS twee strafworpen, maar door Hans File- mon nam zij toch de leiding. Om beurten scorend kwam de stand op 8-8, waarna KNS doordrukte door drie afstandscho ten. De einduitslag werd tenslotte 11-9. Bozen- De regtereode treffer» f start, want door Leny Kok (2x) en Aad Schouten (2x) namen zij een 4-0 voor sprong. Na twee Haagse tegenpunten brhcht Kees Cornelissen de ruststand op 5-2. Ook na de hervatting toonde Cres cendo zich de meerdere van haar tegen standers. Aad Schouten en Ton Ouwer- kerk zorgden voor 7-2. Na een treffer van GKV liep Crescendo nog verder uit. want door Cees Cornelissen (2x) werd het 9-3. In de slotfase liet Crescendo de teugels wat vieren, waardoor GKV nog ta| 9-5 kon ophalen. 13. Hoofdklasse B: Blauw Wit-Stanfries 9-6, Wordt Kwiek-Het Zuiden 9-6, Wes terkwartier - HKV 11-2 (Stanfries en Koog Zaandijk degraderen). ZW Overgangsklasse: Regenboog- Spangen 3-6, Ready-DKC 11-6, Vicus Oriëntis-Spangen 6-12, Regenboog-Fluks 5-2. IA: Pams-Rozenburg 3-8, Pams-Sper- wers 9-5, Rozenburg-Ons Huis 8-5, KNS- De Algemene 11-9. 1B: HSV-Fortuna 5-3, Trekvogels- ODO 10-5 (Trekv. kampioen), OSCR- Zuiderkwartier 3-3. 2A: Kwiek-Crescendo 5-9, Kwiek- Phoenix 4-6 (Phoenix kamp.), HPV- Spartaan 5-4, Cresendo-GKV 9-5. Res, lAi Regenboog 2-Zuiderkwartier 2 (ZKW n.o.), Vicus Oriëntis 2-Rozen burg 2 6-5, Sperwers 2-HSV 2 2-8, Res. IB: Ons Eibernest 4-Het Zuider 3 7-10, Ready 2-Trekvogels 2 7-6, Span gen 2-Fluks 2 5-6. Res. 2A: Olympiaan 2-De Danaiden 1 2-5 (Dan. kamp.), Fortuna 2-0, Olympi aan 2 4-7, Fortuna 2-Fluks 2 11-2, KN! 2-Olympiaan 2 6-9, De Danaiden 2-DK( 2 4-6. LKB Sen. 1: Noorderkwartier-Ons Eiland 6-3. Sen. 2: De Algemene 3-TOP 2 3-4 Vicus Oriëntis 3-KNS 3 4-7, Crescendo 2 Zuiderkwartier 3 4-2. Sen. 3: De Danaïden 4-Warmond 4-f KNS 4-De Danaïden 4 6-4. Jun. A: De Algemene A-Pernix 5-8, KNS A-De Danaiden A 6-5, Fluke A Zuiderkwartier A 4-5 Jun. B: De Danaïden B-Noorderkwaï tier A 1-6.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 12