f M 1 f] ij Russische grootmeester bij LSG Wereldkampioen Botwinnik won 7x P. M. Jansen eerste honderdjarige van Stjoseph-pension te Alphen 1 mwm 1 f j Eerste dorpsgasaansteker was een bezienswaardig heid Kampioenschap binnen bereik voor zegevierend Kangeroes BIOSCOPEN WOENSDAG 5 FEBRUARI 1969 DE LEIDSE COURANT Een hele eeuw aan Indrukken 1 I .1* J|| /y' Op woensdag 19 februari hoopt de heer Petrus Martinus Jansen te Alphen aan den Rijn zijn honderdste verjaardag te vieren. De heer Jansen is te Nieuwer Amstel geboren. Zijn hele actieve werk zame leven rvas hij landarbeider. Hij trouwde 30 oktober 1901 met Geertru- dies Straver, een Reeuwijks meisje van 26 jaar. Het echtpaar Jansen-Etraver kreeg vijf kinderen, allemaal meisjes. Twee van hen leven nog en zijn ge huwd. Vader bleef bij alle maatschappe lijke veranderingen in zijn gezin en in die van zijn kinderen, trouw aan zijn beroep als landarbeiderwaarin hij van huisuit is opgegroeid; hij heeft zich erin en ermee altijd gelukkig gevoeld, zoals hij zich nu ook gelukkig voelt in zijn leven als bejaarde in het pension Sint Joseph te Alphen aan den Rijn. De heer Jansen vestigde zich om streeks 1913 met zijn gezin in Alphen daar is hij bij meerdere agrariërs werk zaam geweest. Op ongeveer 65-jarige leeftijd begon hij zijn actieve werkzaam heden te verminderen. Nu ongeveer zes jaar geleden, daags voor zijn 94ste jaar moest hem het linkerbeen worden ge amputeerd; sedertdien verblijft hij in het Sint-Josephpension. In en buiten het pension beweegt hij zich door middel van een invalidenwagentje. Hij geniet daarbij de hulp van de heer Dirk Vlas veld, eveneens een inwoner van het pen sion, die daar „Ome Dirk" wordt ge noemd. Behalve het gemis van een van zijn benen geniet de eerste honderdja rige van het Sint Josephpension, een goede gezondheid naar lichaam en geest; hij doet nog veel zelf en alleen als het beslist niet anders kan, aanvaardt hy de goede bijstand van zijn buren kamer bewoonsters of bewoners. Veel liefheb berij vindt hij in ontspanningsspelen; in het bijzonder is hij trouw aan het kaart spel. Is de zon echter door de wolken heen en een zachte temperatuur buiten, dan kan niemand en niets hem op zijn gezellige kamer gevangen houden. Dan is hij het liefst buiten in de grote tuin van het pension of rijdend in de ge meentelijke plantsoenen en parken, zich koesterend in het zonnetje. De zeldzame jubilaris heeft een verre levensweg afgelegd. Al voordat hij de lagere school had verlaten, was hij al een jongen van het land. Op het land was altijd werk te vinden. Nauwelijks was hij van school af of hij trad in de voetsporen van zijn vader en werd land arbeider. Hij trof het steeds best, maar als jongen die vooruit wilde, verwisselde hij vaker van betrekking, van een klein boerenbedrijf naar steeds grotere; zijn loon verbeterde met centjes per uur. VROEGER MEER TEVREDEN De werktijden waren langgerekt; be gonnen werd om vier uur in de vroege morgen en het moeizaam einde van de werkdag brak om zeven uur des avonds aan; de werkweek telde zes dagen en de zevende dag, de zondag, moest hij tweemaal komen melken; dit allemaal voor zeven gulden per week; dat was met inbegrip van de zondagsarbeid in geld uitgedrukt circa zeven en een halve cent. Natuurlijk is het niet helemaal eer lijk dit zonder meer te vergelijken met de huidige inkomstennormen, zonder rekening te houden met de waarde van de toen genoten emolumenten en de fac tor levensstandaard. Maar de heer Jan sen zegt. dat de levensomstandigheden nu stukken beter zijn; toch waren de mensen in die dagen meer tevreden dan De sociale voorzieningen, die men toen niet kende, noemt de honderdjarige een zegen; de mensen kennen nu minder zorgen; „ik zelf heb een onbezorgde oude dag en geniet nu per maand meer inkomsten aan pensioen en bijkomende sociale voorzieningen, dan ik vroeger met werken kon halen in een jaar". De mensen leefden ook heel wat rusti ger en eenvoudiger; alles geeft nu, in vergelijking met vroeger, een verschil als dag en nacht Nog helder staat de heer Jansen voor de geest de stilte van het dorpsleven; het inwonertal was beperkt; straten kende men er niet alle verbindingen be stonden uit zandwegen, modderig bij regendagen en in de wintermul en stoffig als de zon ze enkele dagen ach tereen had beschenen. Vermakelijkheden waren zo zeldzaam., dat hij in elk geval er geen herinnert; elektriciteit was er niet, gas evenmin, in zijn jonge jaren; watervoorziening moest men uit bronnen en putten halen, waarvan er één te vinden was op de zandige dorpspleinen voor de bevolking; kapitale boerderijen waren toel eens van een eigen put voor zien, die de boer zelf had laten slaan voor eigen rekening. De olielamp was de enige bron van huisverlichting. De gasverlichting, eerst in de grote steden, was een bezienswaar digheid; degenen die het zich konden permitteren trokken er met paard en wagen heen; het was dan een openba ring en een feest. Hun verhalen over het voor velen ongelooflijk schouwspel, drongen hele dorpen bijeen bij hun te rugkomst. De dorpsgasaansteker werd dagenlang des avonds gevolgd en gadegeslagen toen hij met een ladder over zyn schou ders, later met een lange stok bij zich de ronde deed om de straatverlichting te doen ontbranden. Een zelfde belevenis deed zich voor bij de intrede van het elektrisch licht. Weinig communicatie Aan communicatiemiddelen was men ook allerminst verwend. Schrijft 't maar gerust aan de lezers, opdat men zich realiseert wat het toen betekende als men b.v. een dokter dringend nodig had, die dan ook vaak nog uit een ander, ver gelegen dorp of stad moest komen, zei ons de heer Jansen, toen wij hem dezer dagen op zijn kamer opzochten. Toen Bell in 1876 de telefoon uitvond, was de heer Jansen zeven jaar; het duurde toen nog vele jaren, eer deze technische voorziening algemeen was in geburgerd. Fietsen waren er toen nog lang niet, in de vorm zoals wij ze nu kennen; loopfietsen en de eerste trap fietsen kwamen wel langzaam in het dorpsbeeld, maar ze te gebruiken vergde een waar atletische lichaamsconditie en het bewegingstempo van het rijwiel zon der luchtbanden over de slechte weg De heer Jansen herinnert zich ook nog dat van Bodegraven naar Gouda de eerste stoomtram ging rijden; om dat de stoomtram oneconomisch werkte werd hij op stal gezet en de paardetram van stal gehaald. Men deed het ermee, maar hij reed lang niet zo snel en com fortabel als de tegenwoordige trein en autobus. Het was allemaal veel rustiger om je heen dan tegenwoordig. Nu is het leven in alle opzichten veel sneller en gejaagder; dat is de consequentie van de technische ontwikkelingen. Niets maakt thans meer indruk op ons; de visuele ontwikkeling al evenmin, zegt de nog scherpzinnige bijna honderdjarige heer Jansen, die veel heeft gemist, veel heeft zien komen, ontwikkelen en ook verdwijnen; hij heeft o.m. het spoorlijn tje van Alphen aan den Rijn naar Am sterdam, dwars door de Rijnstreek, z'n laatste rit zien maken; van de eerste tot de laatste dag volgde hij de aanleg van de treinverbinding Alphen a.d. Rijn met Gouda en vertelt van de tongriem ge sneden nog veel meer over autobussen welke het mogelijk maken het kleinste gehucht te benaderen. Als de heer Jansen nog even terug komt op het rustige leven van vroeger en als een van de verstoorders daarvan de voetbalsport aanhaalt, zegt hy op eens: „kyk eensen hij wijst dan vanaf zo'n plekje voor 't raam naar bui ten; onder hem de goed verlichte straat met hel verlichte winkels, welke hun lichtbundels naar bulten werpen, fiet sers krioelen er achter-, langs- en voor- el kaar heen, het gemotoriseerde verkeer jaagt er van de vroege ochtend tot de late avond overheen en plaveien men sen de trottoirs weet jetachtig negentig jaar geleden zag je om deze tijd (het was half acht) geen kip meer buitenWe lagen toen al lang in Morpheus' armen Wij maakten toen aanstalten om af scheid te nemen. „Nee, nee", verweerde Door nog onbekende oorzaak zijn vanmorgen om kwart voor tien op de Telderskade een Volkswagen busje, bestuurd door een 22-jarige Leiderdorper, en een personenwagen, bestuurd door een 45-jarige Katwijker, met elkaar in botsing gekomen. Laatstgenoemde werd uit zijn wagen geslingerd en belandde in het water van de Telderskade. Zeer ernstig gewond werd hij per EHD overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Ook de Leiderdorper moest daar opgenomen worden. De juiste toedracht van het ongeval is niet bekend en daarom verzoekt de Leidse politie getuigen zich met haar in verbinding te stellen. Weekoverzicht overgangsklas Volleybal Nu Kangeroes ook de uitwedstrijd tegen het Amsterdamse Armada heeft ge wonnen, ligt het kampioenschap van de overgangsklasse volledig binnen bereik van Koos Taconis en zyn mannen. De stand aan de kop van de rangiyst ziet er als volgt uit: 1 Kangeroes: 1224; 2. Armada 1218 en 3. Zaanstreek '65 1218. Met nog zes wedstrqden te spelen en een voorsprang van zes punten kan het Leidse team eigenlyk niet veel meer gebeuren. De zege op Armada kwam overigens niet zonder inspanning tot stand. Beide teams speelden aanvankelijk zeer nerveus, waardoor nauwelyks van goed spel viel te genieten. Armada was in de eerste set de meest gelukkige ploeg en won met 1513. Maar Kangeroes had in de 2e set het antwoord klaar: 815. Armada speelde zich leeg en was kansloos De Amsterdammers voelden er echter weinig voor zich zonder verzet ov< geven en met inspanning van alle krach ten schreven zy middels een 15-8 zege de 3e set op hun naam. Later zou echter blyken dat deze krachtinspanning alle reserves van Armada had opgeslokt. Kangeroés schudde alle nervositeit van zich af en door twee ruime setzeges, resp. 6-15 en 9-15, werd de eindstand op 23 in het voordeel van de Leide- naars bepaald. De Kangeroes reserves hebben de kans om zich definitief veilig te stellen niet aangegrepen. Ng. een 02 voor sprong in de uitwedstrijd tegen MVC 2 lieten de jeugdige Leidenaars de teugel vieren en dankbaar maakte MVC hier van gebruik om driemaal achtereen de setzege voor zich op te eisen. Cijfers; 10-15, 13-15, 15-10, 15-11 en 17-15. In het zonnetje De Zusters van het Sint Josephpen sion, by wie de heer Jansen sedert april 1963 thuis is en hèt er best naar zijl heeft, maken zich op om hun jubilaris die dag goed te verwennen, in het netje te zetten en die dag voor hem op vele andere manieren tot een oi getelijk gebeuren te maken, temidden van zijn kinderen, zeven kleinkinderen, en acht achterkleinkinderen. Ook buiten de kring van het pension zal de jubilaris ongetwijfeld niet vergeten worden. Hy is ook de oudste inwoner van de gemeente.. De jubileumdag. woensdag 19 februari, zal om 10.30 uur in de Kapel van het pension een Ge zongen H. Mis van dankbaarheid wor den opgedragen. Voorts zal die dag van 15.30 tot 16.30 uur in de recreatiezaal van het pension een openbare receptie worden gehouden. Een wereldkampioen loopt de zaal rond. Tien tafels staan in carré opgesteld. En daar achter zitten ze dan. De plaatselijke schaak grootheden, die met rode oortjes van trots het in een klokseance mogen opnemen tegen de wereldkampioen. Plaats van handeling: het Witte Huis te Oegstgeest. De wereld kampioen: dr. ir. Michael M. Botwinnik, oud 57 jaar. Schaakgrootmeester in z'n vrije tijd en bouwkundige in gewone doen. Om kwart voor acht doet hij zijn eerste zet. Drie uur en 55 minuten later z'n laatste. Dan hebben zeven man van hem verloren en drie remise gespeeld. Een prestatie van formaat en ze worden dan ook door iedereen die de kans krijgt gefeliciteerd. Zij kunnen later tegen hun kleinkinderen zeggen: „Ik heb remise gespeeld tegen de wereldkampioen". Alsje blieft, doet ze dat maar eens na. Een Hein-Piet v. d. Spek presteert het zelfs één maal een remise-aanbod van de Russische groot meester af te slaan. Even later bekent hij, dat hij daarmee te ver is gegaan en biedt zelf remise aan. is al sinds 1958 ere-lid van het Leids Schaak Genootschap. Toendertijd speelde hij een simul- taanpartij tegen ons in het Vergulden Vlies. En vier jaar geléden won hij nog ons Noteboom- jubileumtoernooi. We hebben dus goede con tacten met hem. Volgend jaar vieren we ons 75- jarig bestaan. Ik hoop dat hij er dan ook bij is," aldus de voorzitter van LSG, die de Russische grootmeester cadeautjes aanbood voor zijn klein kinderen. Botwinnik speelde gisteravond tegen 7 LSG- leden en 3 gasten van het organiserende genoot schap; Philidor-speler Joop Piket, de open Ned. schaakkampioen Harry Jansen en de Haagse kam pioen Hein-Piet v. d. Spek. 4 uur traditie Vanwaar Botwinnik in Oegstgeest? Ds. P. J. Mackaay, voorzitter van het Leids Schaak Genoot schap en organisator van het schaakfestijn: „Het is de gewoonte, dat een wereldkampioen om de zoveel tijd bij ons komt spelen. Vroeger waren dr. Lasker, dr. Aljechin en prof. Max Euwe al eens in ons midden. En daarbij komt: Botwinnik Bijna vier uur lang loopt de wereldkampioen het zaaltje rond. Vaak met zijn handen in zijn zakken, omdat zijn opponenten nog aan het den ken zijn, terwijl hij al aan zet is geweest. Bretels behoeden z'n broek voor afzakken. Maar zelden komt er een glimlach over zijn lippen. Hij speelt schaak. Geconcentreerd schaak. Hij maakt er geen grapje van. Tien tegenstanders heeft hij en tien maal ook wil hij winnen. Hij, de oude schaak leeuw, die pas nog samen met Gelier het Hoogoven schaaktoernooi won. Na acht zetten pakt hy een paard bij v. d. Spek. Het hoofd van het houten dier breekt af. De grootmeester kijkt verstoort op. Trekt zijn gezicht dan in een grimas, mompelt: „Neem me niet kwalyk" en gaat' weer verder. Rondjes lopen. Al maar rondjes lopen. Soms gaat hij zitten, bij de junior in het gezelschap bijvoorbeeld, De Vries, die hem de meeste hoofdbrekens veroorzaakt. Remise komt er dan ook tegen De Vries uit de bus. Kort is de eerste die veilt. Zijn party wordt op een demonstratie-bord bijgehouden. Velen staan daar voor en analyseren de partij. „Waarom doet ie dat," hoor je vragen. En even later alleen maar: „Oh, nou begrijp ik het". Weiland volgt Kort al vrij spoedig. Hij ge bruikte in het begin te veel tijd (de klok was op 2 uur en 1 kwartier gesteld) en dat moest hij later bezuren. En zo volgen er meer: Hörchner, Jansen, Wiebes, De Groot. Toorman pakt remise. Evenzo Van der Spek en De Vries. De twee laatstgenoemden dachten nog meer te kunnen bereiken. Van der Spek: „Ik stond voor en ik dacht ook nog; dat haal ik wel. en daarom sloeg ik ook remise af, maar later bleek dat het irreëel was om verder te gaan. De Vries: „Halverwege stond ik duidelijk voor. maar die kerel speelt zo ijzersterk, daar is geen houden aan." Voor de geïntereeesden laten we hieronder een partij volgen, gespeeld tussen De Vries en groot meester Botwinnik: By de dames nestelde Kangeroes zich op de tweede plaats dank zy twee over winningen, resp. met 03 op KDS eD met 31 op De Kennemers. In de uit wedstrijd tegen KDS kwamen Ans Vrle- link c.s. eigenlyk niet voor problemen te staan, behoudens misschien in de 3e set, toen de dames het wat al te gemak kelijk opnamen. Cijfers; 9-15, 11-15 en 13-15. De thuiswedstrijd tegen De Kenne mers gaf vanaf het eerste begin een groot overwicht van Kangeroes te zien, resulterend in ruime overwinningen in de le en 2e set. Even wist De Kenne mers zich in de 3e set aan de voortdu rende druk van de thuisclub te onttrek ken en dit betekende een setzege voor de gasten. Maar in de 4e set toonde Kangeroes duideiyk aan de sterkste te zijn. cyfers: 15-9, 15-5, 10-15 en 15-5. Bijzonder jammer Is het dat Kange roes kortgeleden door een misverstand te laat in de wedstrydzaal arriveerde, waardoor onze stadgenoten twee punten in mindering werden gebracht. Zonder dit nare voorval hadden zy evenals het eerste herenteam van Kangeroes Katwijker gaf agent een stomp Toen een 33-jarfge koopman uit Kat wijk op 20 juli met zynb romfiets over de Langeveldstraat reed, hield een poli tieman hem aan omdat het achterlicht van het voertuig niet brandde. Reeds eerder had de agent ln verband daarmee aan de koopman een waarschuwing ge geven en by de aanhouding, wilde de koopman er vandoor gaan. De politieman plaatste zijn rywlel voor de bromfiets. Daarop stapte de koopman af en gaf de politieman een stomp in diens gelaat. Terzake van deze mishandeling had de man zich nu voor de Haagse politierech ter te verantwoorden. „U bent nogal agressief, dat blijkt wel uit uw straf blad", constateerde de rechter, want ver dachte is reeds eerder terzake van ver nieling en zo veroordeeld. Verdachte had geweigerd om zijn naam op te geven aan de politieman. De offlicer was van oor deel, dat een dergeiyk wangedrag ern stig moet worden bestraft en eiste 150, en voorwaardeiyk een week gevangenis straf. „Eigenlijk zou dat alleen maar gevangenisstraf moeten zijn", gaf de rechter te kennen, die evenwel niet wilde afwyken van de getstelde eis en dien overeenkomstig veroordeelde. alleen aan het hoofd van de rangiyst gestaan. Bedenkt men daarbij dat in deze com petitie tweemaal van de lystaanvoer- sters werd gewonnen, dan krygt de hier boven genoemde straf wel een heel nare kant. De stand bovenaan is: 1 De Ken- nemers 13—24; 2 Kangeroes 14—22; 3 Slotermeer 13—20 en 4 HVS 12—18. Het in degradatiegevaar verkerende Alliance '22 heeft in de wedstrijd tegen Argos 2 alles geprobeerd om tot een dat Argos met drie invalsters moest aan- overwinning te komen. Maar ondanks treden slaagden de Haarlemse dames niet in hun opzet. Het werd een zege voor Argos 2 met de cyfers 15-4, 15-10, 8-15 en 15-7. Voor de Rijnsburgse dames lijkt de degradatie na weer een nieuwe neder laag byna onafwendbaar. Thuis spelend tegen het zeker ook niet hooggeplaatste Armada 2 leden Cocky van Delft haar teamgenoten een duidelijke 03 nederlaag. De stand onderaan is: 7 Ar mada 2 1412; 8 De Molenwiek 2 18—8; 9 Alliance '22 15—6; 10 Rynsburg 14—4; 11 AMVJ/RC 2 14—4. Moeizame zege van Argos-dames De thuiswedstryd van Argos tegen V.K. Amsterdam leverde Leny Kneppers c.s. gisteravond weliswaar een 31 zege op, maar deze overwinning kwam slechts moeizaam tot stand. Alleen in de derde set Uet het Leidse team zich van haar beste kant zien, met gevolg een royale 15-3 zege. In de le en 4e set daarentegen vielen er steeds weer gaten In de verdediging en dankbaar maakte V.K. Amsterdam hiervan gebruik om door middel van plaatsballen punten te Slechts met inspanning van alle krach ten kon Argos ln deze twee sets op het nippertje aan verlies ontkomen. In de 4e set moest Argos zelfs een veilig lij kende 14-9 voorsprong bijna geheel prijsgeven en alleen door een misver stand ln de Amsterdamse verdediging kon Wil van der Wijngaard direct uit de opslag het winnende punt scoren. De 2e set was wel de slechtste van de gehele wedstrijd. Keer op keer werd het Argos-blok omspeeld door de Am sterdamse aanvalsters, waarna de bal telkenmale in het enorme gat tussen voor- en achterspelers viel. Voor coach Henk Kleingeld, die overigens zelf niet aanwezig kon zijn, valt er nog heel wat te sleutelen aan dit team voordat de Leidse dames een serieuze poging kun nen ondernemen om het kampioenschap de hoofdklasse te behalen. De stand ln de hoofdklasse west dames: 1 Haag '68 II 16—30; 2 Octopus 16—30; 3 Delta 16—22; 4 Die Raeckse 17—22; 5 Zaanstr. '65 15—18; 6 Argos 16—18; 7 S.O.S. 15—16; 8 Mivo 16—12; 9 V.K. Amsterdam 1710; 10 Vios 168- 11 PVC 17—8; 12 ZVC 17—8; 13 De Mo lenwiek 166. Camera: A man for all seasons (14 Jaar) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Jeugdmatinée zat. en woensdag: Vier rakkers en een oude jeep (a.l.) 14.30. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.t Orfeu Negro (18 jaar). Lldo: Men noemt my „HO" (18 jaar). Dageiyks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Bulgen of barsten (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De grote stilte (18 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Dokter Zjivago (14 jaar). Geprolongeerd Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Funes(te) meisjes (14 jaar). Dageiyks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. eD zat. 23 30 u.: In de macht van de vampier (18 jaar). Korreltje Nog immer geldt het gebod: wij moe ten de evenmens liefhebben en biy en dankbaar zijn als we gezond zyn. ...PUNT... Machinist uit Bodegraven té dol op autorijden „Ik ben dol op autorijden", gaf een 21- Jarige kraanmachinist uit Bodegraven te kennen. „Dat zie ik aan uw straf blad", stemde de Haagse politierechter met die bekentenis ln en de feiten logen er ook ditmaal niet om. De offjcier van justitie had zijn dagvaarding zelfs In drie punten moeten verdelen: le dat verdachte onder invloed vand rank ver kerend, te Alphen een auto had bestuurd, 2e dat gebeurde terwyl hem de rijbe voegdheid was ontzegd en 8e als gevolg daarvan; de auto niet verzekerd was. Het leveren van het bew-ys van dat „onder invloed verkeren" had de machi nist zelf gedaan. De politie trof nl. zijn auto aan in de berm van de weg, terwyl verdachte in diepe, snurkende slaap was verzonken. Na een ritje langs enkele café's in Leiden, had verdachte zich op weg naar huis begeven, doch bleef in de wegberm steken. Voor 200,had hy zich een „auto" aangeschaft, welk voertuig ln zo danige staat verkeerde, dat de politie er veiligheidshalve zich over had ont fermd. Maar hy had zich weer een ande re auto aangeschaft, weliswaar voor een steviger prijs, 1.600.doch de rechter moest profeteren, dat er voorlopig van autoryden niets zal komen. Het bewijs voor het dol zijn op auto rijden demon streerde zich in de diverse processen- verbaal o.a. wegens autobesturen zon der in het bezit te zijn van een rijbewys. De officier van Justitie somde zyn eis op: vyf weken gevangenisstraf waarvan twee weken voorwaardeiyk en ontzeg ging van de rijbevoegdheid gedurende 1% jaar, voor het rijden zonder rybewys en onder invloed van drank verkeren, 200,boete voor de ontbrekende ver zekering terwijl de auto aan het verkeer dient te worden onttrokken. „En ik heb myn auto zo hard nodig voof mijn werk", klaagde verdachte. „Dat hoor ik hier zo vaak. dat ik het maar met een korreltje zout neem", gaf de rechter te kennen. Het vonnis werd twee weken gevangenisstraf en een Jaar ontzegging van het rijbewys, 200,boete en ver beurdverklaring van de auto. WIT: BOTWINNIK 1 d4 d5 2 c4 c 6 3 cd5x cd5x 4 Pf3 Pcb 5 Pc3 Pfb 6 Lf4 gb 7 e3 Lg7 8 Ld3 0-0 9 h3 Lf5 10 Lf5x gf5x .11 g4 Pc4 12 gf5x Dd7 13 Dh4 Lfb 14 Dh5 Pb4 33 Kfi Kh8 31 Kg3 Do31 ZWART: E. J. DE VRIES 16 Le5 17 Lfbx 18 Th2 19 Tg2 20 Df7x 21 Pg2x 22 Dd5x 23 Pe4x 24 De4x 25 Kf2 26 Db7x 27 Pf4 28 Pe2 29 e4 30 Kgzx Pd3 efbx Ddb Tg8 Tg2x Pdf2x Dh2 De4x DbiT Dalx Tg8 Del Dc2 Tg2T Dezx'f

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5