Spaarpotje maken? Algemene Bank Nederland %£cidóeSoti#atit WITTE KRUIS TELEVISIE VANAVOND De film van vanavond Medewerkers omroepen verontrust Akkoord, maar dan met rente, bij de ABN 6|% Spaardeposito Twee jaren vast PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 5 FEBRUARI 1969 (ADVERTENTIE) VERSTOPT GEVOEL KRIJGT GEEN KANS Aktieve Witte Kruis poeders bestrij- v den verkoudheid en griep radikaal. U voelt u weer opgelucht en fit. Witte Kruis poeders: ook tegen hoofdpijn en kiespijn. Witte Kruis spaart bovendien de maag NEDERLAND I (STER- reclame-uitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.07 uur: Scala, magazine 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zendtijd politieke partijen (KVP) 20.35 uur: Wet-strijd, quizprogr. 21.00 uur: Blackboard jungle, film •22.35 uur: Europese kampioen schappen kunstrijden 23.10 uur: Tweede journaal NFneRLAND II (STER- reclame-uitzendingen om 18.55, 19.56, 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 19.03 uur: Hold on it's the Dave Clark Five, show 19.45 uur: IJsvissen, reportage 20.00 uur: Journaal (NTS) 20.20 uur: De Danny Kaye Show 21.10 uur: Literaire ontmoeting met Willem Frederik Hermans 21.55 uur: Televizier, actualiteitenrubriek NTS 22.30 uur: Tweede journaal Televisie morgen NTS/NOT 10.35 uur: Sociale voorzieningen 11.00 uur: Beeldverhaal van 14.00 uur: Kijk, als je tekent De met aangegeven programma's zijD kleuréntelevtsleprogramma's. VARA 20.10—20.40 uur: Rebelse liedjes 22.55—23.55 uur: Werken van Olivier Messaen 20.25—22.00 uur: Avondconcert 22.45—23.55 uur: Iks - een sprong in het duister, gevar. progr. RADIONIEUVVSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55. HILVERSUM II: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.30, 22.30, 23.55. HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 Kanttekening bijprijs- beschikkingen IN de discussies rond de paar prijsbeschikkingen, die minister De Block de laatste dagen heeft getroffen, zijn een paar uitspraken gedaan waarop in een kanttekening nog eens nader mag worden ingegaan. Vanuit de betreffende branches horeca en autorijscholen is opgemerkt, dat deze branches toch geen zaken zijn met directe invloed op 't levensonderhoud. Neen van directe invloed natuurlijk niet. maar indirect wel. Want wanneer men zijn aandacht alleen maar zou concentreren op brood, vlees en kleding en ruime vrijheid zou schenken aan artikelen in de luxe of semi-luxe sfeer, dan moet straks de voor het prijsbeleid verantwoordelijke bewindsman constateren, dat ook in zijn geval elke dag een draadje een hemdsmouw in het jaar maakt. Zonder gebakjes, boeken, galanterieën, televisietoestellen en in vele gevallen zelfs zonder auto kan een mens ook in 1969 nog wel leven. Maar de praktijk wil, dat het duurder worden van artikelen, die niet essentieel zijn voor het dagelijks leven, toch binnen de kortste tijd invloed heeft op de wel essentiële artikelen. Vooral wanneer de overheid zich zou gaan neerleggen bij het tweede argument waarop we hier de aandacht willen vestigen: het argument, dat de stijgende loonkosten moeten opgevangen kunnen worden door prijsstijgingen. Met andere woorden: minister De Block moet op dit moment niet alleen aandacht hebben voor de gevolgen van de belasting op de toegevoegde waarde, maar ook op de gevolgen van de vrijere loonvorming. Maar dan komt Leiden spoedig in heel grote last! NATUURLIJK is het jammer, dat de overheid dan zelf denk aan het geval van de P.T.T.-tarieven soms een niet zo*n best voorbeeld geeft. Ergens redeneert een regering (en in de praktijk doet het dan weinig eraan toe PRESIDENT SOEHARTO zal het als „verraad" beschouwen, wanneer de Papoea's komende zomer bij het referen dum te kennen geven, dat ze zich willen losmaken van de Republik Indonesia. Had het Indonesische staatshoofd nu maar gezegd, dat hij dan zichzelf een beetje verraden zal voelen; dan zou zijn verklaring immers begrijpelijker zijn geweest. Want al heeft de Indonesische vrij heidsstrijd inderdaad' gestaan in het teken „Van Sabang tot Merauke", dan wil dit nog niet zeggen, dat deze kreet door de Papoea's onderschreven is. Ver reweg het grootste deel van Irians in heemse bevolking heeft voor de Indo nesische revolutie niet de minste belang stelling gehad. Toen Indonesië een aan tal jaren geleden het bestuur over de Papoea's van Nederland overnam, was het dan ook een minderheid van de Papoeeleiders, die deze dag ondergaan hebben als de ochtendzon van een nieuwe toekomst Franz-Paul Decker met weinig bekende Haydnsymfonie Franz-Paul Decker, die tegenwoordig het symfonieorkest van het Canadese Montreal dirigeert, is voor enkele con certen teruggekeerd naar het Rotter dams Philharmonisch Orkest, waaraan hij ses seizoenen verbonden ia geweest. Gisteravond bleek in de Doelen hoezeer hij rijn vroegers orkest nog volledig on der appèl heeft, en tevens dat hij ook als vertolker niet ia veranderd. Hij gaf de vierde sgmfome van Beethoven, een muziek waarin een blijmoedig optimist hoogtij viert en die na de Eroica en de Fidelio voor de componist een waarach tige ontspanning betekende. Maar ontspanning was er bij Decker helemaal niet bij. Nog zelden heb ik juist deze lichte, innemende symfonie, met slechts hier en daar wat schaduw werking, zo stram en strak, zo nadruk kelijk horen spelen en zozeer toegespitst op een felle dramatiek, die er na ons in zicht helemaal niet in aanwezig is. Het was een echt Pruisische Beethoven, zwaar van klank, met harde accenten en fors, medogenloos bijna van dynamiek. Gelukkig had Decker vóór de pauze de symfonie no. 22 in Es grote terts van de 32-jarige Haydn minder hardhandig aangepakt en, hoewel zonder veel char me, meer voor zichzelf laten spreken. Voor de keuze moest men de dirigent in elk geval dankbaar zijn, want al is dit betrekkelijk vroege werk uiteraard kwa litatief niet vergelijkbaar met de rijpe symfonische werken van de latere mees ter, het heeft een heel eigen timbre, doordat de gebruikelijke gewone hobo's door althobo's zijn vervangen, en het heeft bovendien een eigen vorm door de ongebruikelijke afwisseling langzaam- snel-langzaam-snel. Waarom de op bij namen beluste 18e eeuw voor deze j symfonie de titel ,,de filosoof" verzon, zal wel nimmer helemaal verklaard kun nen worden, want behalve het openings adagio is er niet veel beschouwelijks aan deze verrukkelijke speelmuziek. Tussen belde symfonieën, elk in hun trant uitingen van vitale levenskracht, klonken de vier laatste liederen van de 84-jarige Richard Strauss, weliswaar niet ten laatste wat hij heeft genoteerd, maar wel het laatste werk. dat hij vol tooide. Deze liederen met uitgebreide or kestbegeleiding op teksten van Hesse en Eichendorff zijn liederen van de dood: het zijn getuigenissen van een man, die ns. een rijk leven bereid ls afscheid te nemen van al wat hij ala schoonheid had ervaren en genoten. Deze laatste liederen, die Strauss zelf nooit beeft horen uitvoeren driekwart yuur na zijn dood gingen as In Landen of het een regering van links of niet-linkse signatuur betreft) te gemakkelijk dat haar uitgaven nu eenmaal gemeenschapszaken betreffen. Maar hiervan afgezien begeven we ons in Nederland op gevaarlijk glad ijs, wanneer bij het vrijere loonbeleid niet dan bij hoge uitzondering doorwerking in de prijzen voor lief genomen zou worden. Binnen de kortste keer wordt de opwaartse druk onder de prijzen dan zo sterk, dat nadelige gevolgen in twee sectoren niet kunnen uitblijven: in de economische sector de nationale concurrentiepositie; in de sociale sector de problemen voor de groepen, die geen loonsverhogingen kunnen bedingen, hetzij doordat hun bedrijfstak dan zelfmoord pleegt, hetzij doordat ze afhankelijk zijn van sociale verzekeringen. Er zijn Nederlanders, die snel de uitspraak doen, dat dan uitkeringen via de A.O.W., A.W.W., kinderbijslag en andere sociale fondsen ook maar opgevoerd moeten worden. Aan de gevolgen, die premieverhogingen met zich meebrengen, wordt dan te gemakkelijk voorbijgegaan, terwijl de andere oplossing, grote bijdragen uit de staatskas, wel vlug wordt aangewezen, maar vrijwel niemand daarbij hardop de opmerking maakt, dat de overheid dan op andere posten van haar budget maar moet bezuinigen. De burgers, die deze opmerking dan nog wel maken, wijzen doorgaans onderling controversiële zaken aan. Wat voor de een logisch bezuinigingspunt is, vindt de ander juist een bijzonder ongewenste zaak. ONZE slotsom is dan ook, dat de overheid de plicht heeft om bij haar beleid inzake de loonvorming aan de gevolgen in de prijssector te blijven denken. Triest is, dat de overheid op dit punt meestal te weinig steun ondervindt van het bedrijfsleven en dan niet in de laatste plaats bij de vakbeweging. Wanneer door loonsverhogingen in de bouwsector de woningen duurder gaan worden, klagen ook de werknemers, die toevallig geen bouwvakker zijn en zo is het vrijwel in alle bedrijfssectoren. Met de beste bedoelingen bevorderen we op die manier met zijn allen een stukje inflatie en sociale onrust. Wij kunnen ons voorstellen, dat menig geëmancipeerde Papoea zich eerder „verraden" voelt, als hij ziet hoe weinig ei' in zijn land terecht gekomen is van de beloften die vanuit Djakarta werden gedaan. De hoog geroemde vrijheid heeft meer tot voordeel gestrekt van bepaalde Indonesiërs, dan voor het Papoeavolk. Eerder hebben we in onze krant ge steld, dat in de gegeven omstandigheden een blijvende band met Indonesië voor Irian vooralsnog het beste is. Bij die mening blijven we. Maar dan op heel andere gronden dan de uitspraak van president Soeharto, d^t er anders „verraad" gepleegd zou worden. Want als vele Papoea's op dit moment niet enthousiast zijn over het Indonesi sche bestuur dan heeft Djakarta dit meer aan zichzelf te wijten dan aan de actie van bepaalde Papoealeiders die tegen de blijvende band van him land met Indonesië zijn. in première, gezongen door Flagstad, ge dirigeerd door Furtwangler zijn al lesbehalve gemakkelijk te vertolken. De ..abgeklarte" vervoering van de zang stem gaat op in het grote orkest, en het komt zelden voor dat men met de tekst, zelfs met het programmaboekje in de hand, kan verstaan. Ook bij de Engelse sopraan Jennifer Vyvyan, die de stijl van deze liederen heel goed aan voelde, kon de woorden niet waarneem baar maken. Haar hoogte was soms wat scherp, haar laagte wat zwak maar toch had haar vertolking onmiskenbaar de extase, de onwereldse allure ook die hier zijn vereist. Vanavond en morgen avond wordt het programma, dat weer veel weerklank vond, herhaald. Ks. THÉLMA RITTER OVERLEDEN NEW YORK De Amerikaanse ac trice Thelma Ritter is gisteren op 64- jarige leeftijd na een hartaanval over- Thelma Ritter kwam als meisje van acht op de planken ln haar geboortestad Brooklyn, maar eerst op 41-jarige leef tijd kreeg zij haar eerste filmrol in „Miracle on 34th street". In het begin van de jaren 50 werd zij vier achtereen volgende jaren voorgedragen voor een Oscar als beste actrice in een bijrol. Zij speelde de meid In „All about Eve", de goedwillende schoonmoeder ln „The mating game", de vrijmoedige miljo nairs vrouw in „Titanic", de secretares se in „Daddy Long Legs" en de bemoei zieke schoonzuster in „A hole in the Head". Haar enige rol in een musical op Broadway was in „New girl in town". Studiecommissie onderwijs beeldende kunst DEN HAAG (ANP) De minister van CRM, dr. MAH. Klompé, en de staatssecretaris van onderwijs en we tenschappen, mr. J. H. Grosheide, heb ben een studiecommissie ingesteld voor het onderwijs in de beeldende kunsten. Deze commissie zal tot taak hebben aan hen beiden over dit vraagstuk ad vies uit te brengen, waarin voorstellen zijn vervat voor de totale structuur van het onderwijs in de beeldende kunsten en de onderlinge samenhang van de op dat gebied bestaande instituten. In deze commissie waarvan dr. A. de Jong, in specteur-generaal voor het onderwijs, voorzitter is hebben oa. vijf leerlingen van academies voor beeldende kunsten zitting. Minister Klompé heeft de com missie gistermiddag geïnstalleerd in het Johan de Wattbui* te Den Haag, De zogenaamde „ongrijpbare" jeugd uit de achterbuurten van een wereld stad is al vele malen het onderwerp van films geweest. In de jaren dertig veroorzaakte „Dead end" een serie pro bleemfilms rond opgeschoten knapen, die beruchte gangsters als idool had den. In 1955 startte „Blackboard jungle" een nieuwe reeks, ditmaal rond de leraar, die een klas onhandelbare, a-sociale elementen tenslotte voor zich weet te winnen. Vele malen geïmiteerd, maar nimmer geëvenaard, schildert Richard Brooks in „Blackboard jungle" op boeiende wijze de moeilijkheden, waarmee Richard Dadier te kampen krijgt als hij op een handelsschool de hoogste klas onder zijn hoede krijgt. De idealistische leraar tracht met on eindig geduid de klas langzaam naar zijn hand te zetten. Het eerste succes boekt hij als hij een jonge neger Sidney Poitier in een van zijn eerste sympathieke rollen voor zich weet te winnen, maar West, de meest ver dorven van het stel, levert hem meer problemen op. Met lasterbrieven weet West het huwelijksgeluk van zijn le raar in gevaar te brengen om hem ten slotte met een mes te bedreigen. Dan kiest de klas de zijde van de leraar en suggereert.de film dat Dadier „gewon nen" heeft. Op het filmfestival in Venetië veroor zaakte „Blackboard jungle" in 1955 veel deining, omdat de Amerikaanse ambassadrice, mrs. Luce, eiste dat de film teruggetrokken zou worden. „Blackboard jungle" zou een verte kend beeld geven van de jeugd van Brooklyn. We leven nu veertien jaar later en zijn wel anders gewend. Brooks film mag dan enigszins de tussentinten vergeten alles is even zwart-wit en de blanke pitten onder de ruwe bolsters zijn gemakkelijk te ontdekken het is een sterk gespeeld, boeiend verhaal geworden. Glenn Ford speelt de oorlogsveteraan, die na een stoomcursus leraar is geworden, Anne Francis zijn echtgenote, wijlen Louis Calhen een collega en Vic Morrow de sadistische West. Sidney Poitier noem den wij reeds. Jaren later zou Poitier in „To sir with love" zelf een onder wijzer spelen, die met een onhandel bare klas te kampen heeft. (Nederland I 21.00 uur). RADIO PROGRAMMA HILVERSUM I (402 m) VARA: 18.00 Nieuws. 18.16 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van de Boeren Partij. 18.80 Stereo: VARA's Popshow. 19.05 Stereo: Licht vocaal en in- I strumentaal ensemble met zangsolist. 19.30 Nieuws. 19.35 Buitenlands weekoverzicht. 19.45 De componist Olivier Messlaen: muzi- kale lezing. 20.10 Het oproer kraait: rebelse liedjes. 20.40 Vragen vuur. 21.00 Plaats ge- j 32.00 Vlereo^ Jazzmuziek. 22.30 Nieinvs. 22.40 Mededelingen. 22.42 Actualiteiten. 22.55 Mo- IHLVEKSUM II (298 m) NCRV: 18.00 Klas sieke en semi-klassieke gewijde muziek (gr.). leiten. NRU19.00 Openbaar 'Kunstbezit. 19.10 Beleid beschouwd, lezing. 19.45 Lichte grammofoonmuziek. 20.00 Moderne kamennu- Groot Omroepkoor en solisten, klassieke en modern muziek (opn). <21.15-21.25 NRU Nieuws) C 2238d^Pa de men l22_4S BRUSSEL NED (324 m) 18.00 Nieuws, -filosofie. 18.50 Sport. 18.55 Taalwenken. 19.40 Lichte orkestmuziek. 19.45 Lezing. 20.00 Voordracht. 20.18 Operettemuziek. 22.00 Nieuws en berichten. 22.15 Toneelkroniek. 22.30 Jazz. 23.00 Nieuws en berichten. 23.10 Hedendaagse muziek. 23.40 Nieuws. 23.45-0.30 Voor de zeelieden. DONDERDAG HILVERSUM I (402 m) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Ste reo: Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 8.00 Ste reo: Semi-klassieke orkestmuziek (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kinderen. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.). (Om 11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Koninklijke Militai re Kapel: amusementsmuziek. 11.55 Beurs berichten. 12.00 Promenade-orkest: amuse mentsmuziek. 12.28 Mededelingen l.b.v. land en tuinbouw. 12.29 Modern platteland. 12.34 Toppers van toen (gr.). 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Stereo: 't Muzikanten uur: Pianorecital: klassieke en moderne mu ziek (opn.). Aansluitend: Reisreportage. 14.30 t Is historisch: programma over geschie denis en archeologie. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.02 Van vier tot vijf: radio programma ln een Notedop. 17.00 Country and Westernmuzsic (gr.). 17.30 Vor de Jeugd. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM II (298 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badi- nerie: semi-klassieke en moderne muziek, (gr.). (7 30 Nieuws: 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nieuws;. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). NRU: 10.00 Wat heeft dat k(nd?, pedagogische lezing. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok (gr.). KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Medede lingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd programma. (12.15 Boekbespreking: 12.26 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten). 14.00 Stereo: Licht instrumentaal ensemble met zangsolist (opn.). 14.20 Stereo: Lichte muziek (opn.). 14.40 Stereo: Viool en piano: moderne Ne derlandse kamermuziek (opn.). 15.00 Her vormde middagdienst. NRU: 15.30 Meer over minder: programma met meer informatie over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. (16.00-16.02 Nieuws). 1 NCRV: 17.45 Sportactualiteiten. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Voor de zieken. 9.40 Zzzoefinstrumentaal programma. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie: licht pla- tenprogramma. (11.00 Nieuws). NRU: 12.00 Nieuws. 12.93 Felix Meurders. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 T.N.T.: Licht platenprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Pop-In. 15.00 Nieuws. 15.03 Holster: Pop en countrymuziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Actualiteiten. 17.07-18.00 Draaijijofdraall'k" verzoekplaten. BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde muziek. (12.40 Weerbericht, me dedelingen, programmaoverzicht en SOS-be- rlchten voor schippers). 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht, dag klapper en beursberichten. 13.20 Tafelmu- ziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. (15.00 Nieuws). 15.30 Bultelingen. 16.00 Nieuws en beursberichten. 16.09 Hand in hand met Ne derland. 17.00 Nieuws, weerbericht en me dedelingen. 17.15 Lichte muziek. Wat dr. W. Drees gisteravond in de NTS-rubriek Denkbeeld te berde bracht was voor een belangrijk deel nieuws. Nieuws In die zin dat het nieuw mate riaal opleverde voor de schrijvers van de geschiedenis van het conflict Neder- land-Indonesië van de veertiger jaren. Over de feitelijke inhoud van het ge sprek willen we het daarom niet heb ben. Daarover kunt u elders in de krant lezen. Wat ons opviel was het feit dat na de vermaledijde Achter-het-Nieuwsuït- zendingen over „oorlogsmisdaden" in Indonesië de discussies nu helemaal in een politiek vlak zijn geraakt. De een zijdige en in zijn pars pro totumeffect hoogst laakbare beschuldigingen van dr. Hueting zijn kennelijk nauwelijks meer van belang. Het gaat verder om de po litieke achtergrond en DE Nederlandse militair (zo'n tweehonderdduizend in to taal!) blijft als ..oorlogsmisdadiger" in een verschrikkelijke kou staan. Hét gesprek als zodanig was, als ge woonlijk bij t.v.-gesprekken onder lei ding van W. L. Brugsma, voortreffelijk. Met één schoonheidsfoutje: dr. Drees is, en wie verdient die eer meer als hij?, minister van Staat. De aanspreektitel is dus „Excellentie". We zouden het passend hebben gevonden als de dis cussianten zich daar aan zouden he- houden hebben, ook als bescheiden „meneer Drees" daar geen bijzondere prijs op zou stellen. Coupe op komst van Telegraaf? HILVERSUM Een groepering van omroepmedewerkers heeft voor maan dag a.s. een vergadering uitgeschreven ter bespreking van het gevaar dat bui tenstaanders invloed gaan uitoefenen op de programma's. Gedacht wordt aan de reeds lang bekend zijnde geruchten als zou „De Telegraaf" voornemens zjjn de klenrenbijlage „Telekleur" sa men te voegen met „Tros-kompas". Daardoor zouden de directie en hoofd redactie van het ochtendblad in feite medezeggenschap krijgen in omroep- zaken. temeer daat „De Telegraaf" ook de exploitatie van Tros-kompas ver zorgt. Het gevaar dat „onze bladen" een forse vinger in de omroeppap krij gen, is na de AVRO-Televizicrmanoeu- vre lang niet denkbeeldig. De vergadering van omroeppersoneel in „Het Hof van Holland" te Hilver sum maandagavond a.s. is bijeengeroe pen op initiatief van H. van den Berg (NCRV), Kees Buurman (NRU), Rinus Ferdinandusse (freelance), Piet Franse (KRO), Aad van den Heuvel (KRO), dr. P- van Hofstede (oud-NTS), Hans Jacobs (VARA), Hans Keiler (VPRO), Leo Kool (VPRO), Jan Nagel (VARA), Jop Pannekoek (TROS), Tom Pauka (VARA), Frits van der Poel (ex-KRO) en E. van Pommeren (NTS). De initiatiefnemers hebben een nota samengesteld die ze aan de overheid, parlement, omroepen en het Nederland se publiek willen voorleggen. Zij be pleiten een wijziging van de omroep wet die op 1 mei a-s- zoun moeten in gaan, waardoor het onmogelijk zal wor den dat buitenstaanders c.q. uitgeve rijen de macht in handen krijgen bij bepaalde omroepen. Zo zou in weerwil van de bedoelingen der wetgevers na melijk een commercieel omroepstelsel kunnen ontstaan. Lekendiaken in België BRUSSEL Kardinaal Suenens heeft in Ukkel 5 leken aanvaard voor het per manent diakonaat. Zij zullen als diaken enkele sacramenten mogen toedienen (zoals doopsel, huwelijk en sacrament der zieken) en preken. Rond Pasen of Pinksteren zullen zij gewijd worden. De vijf leken zijn: ambtenaar bij de belas tingen, directeur van een elektronisch bedrijf (getrouwd en vader van twee kin deren), leraar bij het hoger technisch onderwijs, fiscaal adviseur (weduwnaar met vie* kinderen) en technicus (ge- „Verraad" Spaar daarom bi) de Algemene Bank Nederland en geef groeikracht aan uw geld. 4°/o Spaarboekje/Spaarrekening Direct beschikbaar 2500,- per maand, één maand opzegging voor hogere bedragen 4|% Spaardeposito Drie maanden opzegging 5% Spaardeposito Zes maanden opzegging 6% Spaardeposito Tiwaalf maanden opzegging Jeugdsparen met de Zilvervloot: 5% Doe meen kees: Of u een groot of een letetn bedrag wi» sparen.'taop eens M) ore Mnnen. U bent welkom bij de

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2