Antwerpse politie geeft hogere score „St. Jozef" te Sassenheim huldigde trouwe leden Bouw energiecentrale in Leiderdorp voorlopig van de baan GROFVUIL; OPHAALDIENST. Betaling abonnementsgeld per giro BIOSCOPEN MARKTEN Stichting Recreatiebad wil bouw bespoedigen PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 1 FEBRUARI 1969 Nog meer autodiefstallen Leidse broers werkten zonder handlangers Diek De gebroeders Alfred (30) (25) V., blijken niet ongeveer veertig, maar minstens vyftig auto's gestolen te hebben in Antwerpen. By onderzoek door de Leidse politie kwam men uit op een getal van ongeveer veertig auto mobielen, maar de Gerechtelijke Politie van Antwerpen, die ter plaatse dieper in de affaire gedoken is, heeft inmld- „Augustinus" wil meer openheid De R.K. Studenten Vereniging „Sanc- tus Augustinus" begint ernst te maken met het veranderen van haar ozet. Als de plannen van een werkgroep eniging worden aangenonn dat een veel grotere openheid van de vereniging. Maar het bestaan zelf van een studentenvereniging heeft zeker nog zin, alleen zal de drempelvrees van ve len moeten verdwijnen. Op het ogenblik heeft de werkgroep veel aanmerkingen op het reilen en zeilen van de vereni ging. Zy is te groot, er bestaat een fors jaarsversehil en het aktlvöteiten pro gramma laat te wensen over. „Augustinus" moet een gebouw hebben, waar het prettig is te verblyven, de sfeer is uiterst belangrijk. Maar op dit mo ment bloeit de vereniging beslist niet meer, is de wat sombere conclusie van de werkgroep. Zij stelt voor, dat de vereniging een vaste kern van leden heeft, maar met vele bandleden er om heen. De kern moet met name de basis zijn voor het organiseren van het vormingswerk aan de universiteit, dat voor iedereen open moet staan, vooral voor niet-leden. In het algemeen zal de vereniging het leg gen van kontakten nog veel meer moe ten vergemakkelijken. Met het nieuwe, gerestaureerde ge-1 bouw aan het Rapenburg, dat begin april in gebruik zal worden genomen, zal tegelijk de openheid van de vereniging sterk toenemen. De ruimten op de be gane grond zullen dan worden opengesteld voor iedereen, als de leden er tenminste mee akkoord gaan. Maar voor dat laatste hoeft men niet bang te zijn, want het is een van de sub sidie-voorwaarden van de universiteit. K. Mokkenstrom nam afscheid van „N ieu wenhuizen" dels de „score" van het Leidse tweetal gebracht op minstens vijftig. De wagens, die zo goed als nieuw waren, werden alle by voorkeur gestolen in de negende wijk van Antwerpen, zo deelde ons de Antwerpse, politie mee. In garageboxen in de Mercatorstraal en Van Diepenbeekstraat kregen de ge stolen wagens de nummerborden van Nederlandse wrakken, die op een Leidse sloperij werden vernietigd. Ook de num mers van de wrakken werden aange bracht op motor en chassis van de ge stolen wagens. De „verdiensten" van het tweetal moe ten enkele tienduizenden guldens meer dan de aanvankelijk geraamde ton be dragen hebben. De Leidse politie heeft tot nu toe, zo als wij al eerder meldden, reeds tien ge stolen wagens kunnen achterhalen. En kele tientallen automobilisten in Neder land rijden dus nog zonder het zelf te weten rond in een gestolen auto. Zij zijn allen ter goeder trouw van een gesto len auto in het bezit gekomen, aldus de Leidse politie, want de vervalsingen zijn met het blote oog niet te zien. Het onderzoek van de Antwerpse po litie heeft aangetoond, dat de broers in 1 ue ci - Antwerpen geen medeplichtigen hebben betekent gehad. LEIDERDORP Vrouw met kinderen te water geraakt Omwonenden, die op het gehuil van de kinderen afkwamen hebben gisteravond omstreeks negen uur een overspannen vrouw en haar twee kinderen uit de Zijl gehaald. De jonge vrouw, die ge scheiden was, liep ter hoogte van het café Schreuder aan de Zijldijk in Lei derdorp het water in, dat ter ter plaatse gelukkig zeer ondiep is. De vrouw, die een zeer verwarde en depressieve indruk maakte, is naar een ziekenhuis over gebracht. De kinderen hebben geen li chamelijke gevolgen overgehouden aan deze trieste gebeurtenis, die een grote consternatie verwekte. Kort geding om predikantswoning Met een kort geding voor de Haagse Rechtbank heeft de Hervormde Gemeen te van Leiderdorp wederom de beschik king gekregen over de woning Ericalaan 16. waarin voorheen de naar Zuidzande vertrokken predikant. J. van de Hoek woonde. Na het vertrek van ds. v.d. j Hoek verkocht de eigenaar, de heer G. j v.d. Velden in Utrecht de woning aan een Leiderdorps® ingezetene. De koper 1 nam direct in het huis zjjn intrek. De verkoop van het huis en de bewo- ning door de koper geschiedden evenwel nadat de Kerkeraad van de Hervormde Kerk verkoper en koper erop gewezen hadden, dat zij de huur wenste voort te zetten ten dienste van nieuw te benoe men predikant. De Kerkeraad stelde hierop een kort geding in. De huur was nimmer beëindigd, zodat men dus ook recht op huurbescherming had. De pre sident van de Haagse Rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias, nam op grond van de overgelegde correspondentie en giro betalingen aan, dat de Hervormde Ge meente inderdaad nog steeds de huurster is van het omstreden pand. Hij gelastte, dat de gedaagde (koper) elke daad ach terwege te laten waardoor de vrije toe gang tot en het algeheel vrije gebruik van de woning door de Herv. Gemeente zou kunnen worden belemmerd. Dit te gen een dwangsom van 500,per overtreding met 'n maximum van 10.000 gulden. Gedaagde werd eveneens veroor deeld tot de betaling van de proceskos ten (ca. ƒ384,75). Hoogtepunt vergadering vt i-an de jaarlijkse leden- r Van „St.-Jozef", die gisteravond in „Het de plaatselijke afdeling Trefpunt" werd gehouden, was wel de B en W. van Leiderdorp antwoorden op vragen: Binnenkort voorstel in raad tot oprichting streekenergiebebrijf Naar aanleiding- leden v. Oostrom en Poels gestelde vr gen over de te Zoeterwoude te bouwi nieuwe Leidse energiecentrale delen b. en w. de raad van Leiderdorp mede dat de eerste contacten met Leiden over deze zaak dateren van 1964. Bij brief iémml J MAANDAG 3 FEBRUARI I Buurt 25: Oude Herengracht, Ver- verstraat. Zijlstraat, Oost Havenstraat, „In de lange geschiedenis van Nieu- Dwars Havenstraat, West Havenstraat, wenhuizen is het vandaag een historische Verversplein, Haven, Havenkade, Kal- dag. Na een dienstverband van ruim j vermarkt, Kijfgracht, Minnebroers- vyftig jaar nemen we afscheid van onze gracht, Zuidsingel, Herengracht (bei- hoofdvertegenwoordiger, de heer Mok- kenstorm. Zonder zijn naam te noemen is ons bedryf moeilijk denkbaar", aldus sprak gistermiddag in „Old Dutch" mr. D. van Eek, de huidige directeur van „De Sleutels", de N.V. Fabriek van verduur zaamde levensmiddelen v.h. L. E. Nieu wen huizen. De directeur, die grote waardering had voor de wijze, waarop de heer Mok kenstorm „zaken dreef", wees er o.m. op, dat de scheidende vertegenwoordiger ouderwetse deugden paarde aan moderne verkoopkunde. Als geschenk van de directie bood mr. Van Eek de heer Mok- keustorm de bij de bedrijfsauto behoren de papieren aan, een auto, die de heer Mokkenstorm in het vervolg als zijn eigendom mag beschouwen. De heer J. Wassenaar, die namens het kantoorpersoneel het woord voerde en 'n platenbon aanbood, wees op de prettige verstandhuding, waartoe ook de heer Mokkenstorm veel heeft bijgedragen. Na afloop verplaatste de gezelligheid kenstorm „ik heb veel vreugde in mijn werk beleefd" volgde een geani meerde receptie, welke o.m. ook werd bijgewoond door de heren L. en F. H. Nieuwenhuizen Segaar. Na afloop verplaatste de gezelllghedi zich naar de Haagse Schouw, waar het de vertegenwoordigers waren, die afscheid namen van dhr. Mokkenstorm. Een stoel „om eens wat uit te rusten na 52 jaar van hard werken" was het geschenk van de collega's. HAAGSE RECHTBANK Diefstal met geweldpleging „Het is een bijzonder akelig misdrijf waaraan u zich schuldig hebt gemaakt", zo gaf de president van de Haagse recht bank te kennen aan een 21-jarige ma- gazynbediende uit Leiden, die terecht beeft gestaan terzake diefstal met ge weldpleging. Op 13 oktober had verdach te een bedrag van 155,gestolen ten nadele van zekere K. waarbij hte slacht offer ernstig werd mishandeld. De man liep o.a. een kaakfractuur en hersenschudding op. „Ik vernam juist gisteren, dat de man nog lang niet ge nezen is", zo deelde de president van de rechtbank mee. „En u doet maar net of het een aardigheidje was, want u staat hier nu nog te lachen. Blijkbaar beseft u niet aan welk ernstig feit u zich schuldig hebt gemaakt". Aan verdachte was ook tenlaste ge legd diefstal van een gouden ring, een regenjas en een colbertjasje, doch dit achtte de rechtbank niet bewezen. De rechtbank veroordeelde verdachte con form de eis van de officier van justitie twee weken geleden, tot negen maanden gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk met proeftijd van drie jaar en aftrek van het voorarrest. „En omdat u zich hebt misdragen als een onvolwassen puber en ook zich aan drank te buiten gaat, gelast de recht bank toezicht van de reclassering", voeg de de president er aan toe, de zijden), Korte en Lange Langestr., Nieuwe Waardstraat, Oosterkerkstraat, Waardkerkplein, Waardkerksteeg," Waardgracht, Oranjegracht, Kaarse- makersstraat, Looyerstraat, Weverstr., Vestestraat, Groenestegen, Uiterste gracht, Kerksteeg. Buurt 27: Breestraat, Langebrug, Ketelboetersteeg, Schoolsteeg, Wol- steeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg, Man- demakersteeg, Vrouwensteeg (geheel), Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel), Den Burcht, Burchtsteeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht, Koppenhinksteeg, Hooglandsekerkkoor- steeg, Middelweg, Oude Rijn (beide zyden), Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooi gracht, St. Pancrassteeg, Van Driesen straat, Middelstegracht. DINSDAG 4 FEBRUARI Buurt 24: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat. Ti- boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobotstraat. de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat, Cronesteinkade, P. J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- straat. straat, 2e en 3e Havenstraten, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal, Oranjeboomstraat, Cathrijnestr., Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer, Veerstraat. door de raads- maart 1964 deelde de directeur vai stedelijke fabrieken van gas en electrici- teit mede dat er een nieuwe energiecen trale moest komen en dat hij dacht aan een vestiging in Leiderdorp in verband met een eventueel mogelijk te maken koelwatercircuit via de Dwarswetering en de Does. Na contacten op bestuurlijk niveau deelden bugemeester en wethouders van Leiden bij schrijven van 15 mei 1964 mede, dat de bouw van bedoelde centra le ln de gemeente Leiderdorp om plano logische redenen niet mogelijk was ge bleken en dat in overweging zou worden genomen deze te bouwen aan de Zuidzijde van de Rijn, \vaartoe overleg zou worden gepleegd met de N.V. Electriciteitsbe- drljf Zuid-Holland. Hiermede was de zaak voor Leider dorp voorlopig van de baan. Eerst .op 3- augustus 1967 kwam deze zaak opnieuw de orde. Uit een contact met de di recteur van de SLF bleek dat Leiden thans voornemens is de bouw te reali seren in de Barrepolder in de gemeente Zoeterwoude. Een aantal poblemen wer den voorgelegd in verband met het be nodigde koelwatercircuit. De gedachten gingen namelijk enerzijds uit naar de bouw van een aantal koeltorens en de vorming van een koelmeer op het grond- DONDERDAG 6 FEBRUARI Buurt 29. Zijlsingel, Rynkade, Oos terdwarsstraat, Mimnikenstraat, Van Galenstraat, Waardstraat, Hermanstr., Trompstraat, De Ruyterstraat, Evertsen- straat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, Van Speykstraat, Kortenaerstraat, Tas manstraat, Overrijn. VRIJDAG 7 FEBRUARI Buurt 30: Galgewater, Noordeinde en Plein, Rembrandstraat, O. Varkens- markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhovensraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan v. Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat, Hu- go de Grootstraat, Bilderdijkstraat. Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabel- jouwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zeger- steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo- lensteeg, Boisetkade, Kampersteeg, Consciensestraat, Vliet, Doezastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan v. Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieters kerkhof, Papengracht, Doelengracht, Pieterskerkstraat. Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand februari 1969, of het gehele jaar 1969 gireren, verzoeken wy dit vóór 31 jannari '69 te doen. waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wij er op attent dat het abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan. Wij ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogelijk bij de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementsprijzen zijn: per maand4.70 per kwartaal14,10 per kwartaal per post 16,95 Deze prijzen zijn exclusief incassokosten. AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een opdrachtformulier toe. Betaalt U voor iemand anders, dan verzoeken wy U op het girostrookje het bezorgadres van de courant te willen vermelden. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. GIRONUMMER: 10 30 03 gebied van Zoeterwoude en anderzijds naar het bouwen van een beperkter aan tal koeltorens, het vormen van een koel meer op het grondgebied van Zoeter woude alsmede een koelwatercircuit met gebruikmaking van de Does en de Dwars- wetering. Uit besprekingen die de directeur ter zake had met het Hoogheemraadschap van Rijnland bleek echter dat elk koel watercircuit onafhankelijk diende te zijn van Rijnlands boezem en dat dus uit eindelijk Rijnland de belangrijkste stem in deze zaak zou hebben. In verband daarmede hebben de plannen voor zovei kend nog geen vaste vormen aangeno men en wordt door Leiden nog overleg gepleegd met het Hoogheemraadschap van Rijnland en de Provinciale Planologi sche Dienst. Wat het resultaat van dit overleg is, is uiteraard moeilijk te voorspellen. Met be trekking tot het vooroverleg schrijven b. en w. dat het inderdaad juist is dat het vooroverleg voor wat Leiderdorp betreft niet in de openbaarheid heeft plaatsgehad. Daarvoor waren de plannen tot nu toe ook nog te weinig concreet. Het zal duidelijk zijn, aldus b. en w., dat, nü de centrale door Leiden op het grondgebied van Zoeterwoude zal wor den gebouwd, Leiderdorp niet bij de technische opzet betrokken is en daarbij ook niet betrokken zal worden, behou dens bij het onderzoek naar de mogelijk heden om te komen tot het vormen van een koelwatercircuit in Leiderdorp. Zij zijn evenwel bouw I huldiging van een viertal leden i.v.m. hun 40-jarig lidmaatschap. Alvorens hen het gouden NKV-insigne op te spelden. werden ze door voorzitter Horaan toe- i gesproken. Deze zei het een voorrecht te vinden hen eens „in het zonnetje te zetten". Als werkers van de organisatie is dit zeker verdiend. Mede dank zij hun trouw lid maatschap is heel veel bereikt, waarvan allen nu de vruchten dragen. Hierna gaf hij een kort overzicht van alles wat was bereikt. Zo waren er in 1929 drie vakan tiedagen, en nu in 1969 zeventien. In de moeilijke jaren, toen ieder dubbeltje er één was. hebben zij volgehouden. Daar om is er alle reden hen dankaarheid te bewijzen. Gezamenlijk hebben zij het boompje geplant, dat is uitgegroeid tot een grote boom die veel vruchten heeft voortgebracht. Nadat voorzitter Homan de jubilarissen, t.w. de heren H. v. Dijk, J. v. d. Zwet, C. Huiskamp en E. Waas dorp het gouden insigne had opgespeld, richtte hij zich nog speciaal tot pen ningmeester Huiskamp, die 37 jaar deel uitmaakt van het bestuur, waarvan de laatste 25 jaar als penningmeester. Hij dankte deze voor het zeer vele werk dat werd verzet en beloonde dit met een fraaie tafelaansteker en „een rokertje". Hierna dankte de heer H. v. Dijk de vroegere en huidige bestuursleden voor al hun werk voor de afdeling. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat de afdeling 121 leden telt. Herdacht werd het lid F. de Zwart, die door een ongeval om het leven kwam. Na het voorlezen van het financieel verslag, de laatste keer door penningmeester Huis man, dankte deze in het bijzonder voor de medewerking van de leden Vroonhof en Goddijn. Als penningmeester en plaatselijk vertegenwoordiger van 't So ciaal Fonds wordt hij opgevolgd door B. Zwetsloot. De aftredende bestuursle den J. Waasdorp en A. Zwetsloot wer den herkozen. Camera: A man for all seasons (14 jaar) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Jeugdmatinée zat. en woensdag: Vier rakkers en een oude jeep (a.l.) 14.30. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.: Orfeu Negro (18 jaar). Lido: Men noemt my „HO" (18 jaar). Dageiyks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur, Luxor: Buigen of barsten (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De grote stilte (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Dokter Zjivago (14 jaar). Geprolongeerd Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Funes(te) meisjes (14 jaar). Dageiyks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.: In de macht van de vampier (18 jaar). Korreltje PUNT. „Moet U uitgerekend LEEXJWARDEN31 januari Kaas Commissienoteringen (in f per kg): Goudse kaas 3.46; Edammer kaas 3.23; Broodkaas 3.23; Handel kalm. KATWIJK/RIJN, 31 jan GROENTE Waspeen (epr kist): Al 7.70-9.00, A2 3.10-8.00, B-extra 12.40, BI 10.20-12.50, B2 2.00-5.50, Cl 5.70-7.30, C2 1.90-6.20, breekpeen 6.10-7.20. Boerenkool 85-100, knolselderie (per stuk) 10-36, rode kool 16-36, spruiten: I 126-133, H 73-74. uien (per kist) .60-4.60, witlof I 67-68, n 47-49, selderie (per bos) 39. Aanvoer waspeen 171.000 kg. kan worden gezien als een zaak va gionaié betekenis en niet als een zaak die alleen de gemeenten Leiden en Zoi woude en het Hoogheemraadschap Rijnland regardeert en zij vertrouwen erop dat ook de Pronvinciale Planologi sche Dienst hiermede bij de plaatsbepa ling rekening zal houden. In dit verband attenderen zij erop dat voorbereidingen worden getroffen om te komen tot oprichting van een streek- energiebedryf, waartoe wy b. en w. een mening dat de' der eerstvolgende raadsvergaderingen 'n nieuwe energiecentrale wel voorstel zullen doen. RAADSVERGADERING VAN VOORSCHOTEN Creatief Centrum krijgt subsidie In de raadsvergadering van Voorscho ten werd gisteravond de heer L. A. J. MeUer (B.P.) beëdigd en geïnstalleerd. De heer Krol sprak zijn fractiegenoot toe en deelde mee, dat hij in den ver volge als fractievoorzitter zou fungeren. Van Mr. H. P. Engel (WD), de opvol ger van de heer Westermann, werden de geloofsbrieven onderzocht en in orde bevonden. De heer Van Eerde Interpel leerde het college over de verhogingen bij de vergoeding voor aanleg en onder houd van tuinen. Hier werd een verho ging van 14% vastgesteld. Het college gaf een ambtelijk antwoord. Uit de be cijfering was gebleken, dat 14% nodig was door loonkostenstijging! Ook de nieuwe tarieven voor de verhuur van de tennisbanen zijn drastisch verhoogd. Dit Is nodig geworden door de aanleg van de drie nieuwe banen. De nieuwe tarieven liggen nu ongeveer gelijk mei die, welke gelden in het district Den Haag. Bovendien is de tennisvereniging hiervan op de hoogte. Van de Stichting Recreatiebad Voor schoten was een brief binnengekomen waarin zij meedeelt zich te willen gaan beijveren voor bespoediging van de bouw van een zwembad met zonneweide in deze gemeente. B. en w. hadden met erkentelijkheid kennis genomen van dit initiatief. De raad was niet minder, en thousiast. Zij had hoge verwachtingen en zij wenste de stichting veel succes. De grond om niet verkrijgen? Dat is waarschijnlyk een wensgedachte het stichtingsbestuur. Dit u hedenavond niet aan de orde. Het voorstel tot wijziging van de bouwverordening werd z.h.st. aangeno men. De gemeente Voorschoten gaat over tot aankoop van baggerspecie, een gewilde materie voor het ophogen van terreinen. De aankoop van deze specie vergt een bedrag van 35.000,— De heer Krol van de BP had een andere zienswijze dan de wethouder inzake de zakelijke transactie. Toch stemde hij ff 1 „P waf d!t initia" „TVf-Lpn lief wel ingenomen en kón instemmen. l Zij hoopten, dat alles goed van de grond zou komen en dat het zou slagen. B. en vv. stelden voor een voorlopig subsidie I te verlenen van 3000,en in principe Aan de Fa. J. Schouten te Leidschen- te besluiten onder bepaalde voorwaarden dam werd bouwgrond verkocht in Bosch- subsidie te verlenen in het verwachte geest. Deze firma gaat hier 15 woningen nadelig exploitatie-saldo. De heer met 14 garages op neer zetten. Het in- Schuurman had nog wel een kritische gediende bouwplan is goedgekeurd. De noot. Deze stichting van het particulier raad ging accoord. Idem werd grond j initiatief voldoet nog niet aan de gestel- De B.T.W.-verhoging zal ook gaan doorwerken op de tarieven voor gas-, water en electra. De heer Franken (KVP) wilde de wethouder eerst nog het voorstel doen de 4% op de gastarle ven niet door te voeren, maar dan zou de winst op het gas geheel verloren gaan. Dat zou niet verstandig zyn, maar als de winst op het gas door de vergrote omzet mee zou vallen, dan liefst wel herziening. De wethouder stemde hier- Nog geen nieuwe openbare kleuter school in Adegeest. De aanvraag hier toe werd op zuiver formele gronden af gewezen. Er zijn nog te weinig kleuters in Adegeest, die de stichting wettigen. Bovendien heeft de school in de Nassau- wijk nog voldoende capaciteit. In april zal een nieuwe prognose worden gehou den, als de aanmeldingen voor het nieu we schooljaar bekend zyn. De subsidie aan de medische sport keuring zal ten hoogste bedragen 800,-, 400 keuringen 2,De particuliere bijdrage was voorheen 3,50, doch deze zal nu worden 4,10. SUBSIDIE CREATIEF CENTRUM Deze stichting stelt zich ten doel het bevorderen van de harmonische ont plooiing van de persoon, met name de ontwikkeling van het creatief vermogen bij kinderen, jeugdigen en volwassenen. Dit doel tracht zij te bereiken door het j oprichten en in stand houden van een j echter i centrum voor creativiteitsontwikkeling; de aktiviteiten van het centrum kunnen bestaan uit het houden van cursussen, demonstraties, excursies en tentoonstel lingen. Het organiseren van cursussen voor allen, die leiding geven bij het on derwijs, de jeugdvorming en de volks ontwikkeling. De stichting wil per 1 maart a.s. starten met enige cursussen i en wil gebruik maken van de beneden- h" Baljuwhui. WONINGBOUW trekken was haar voorstel, want er zit ook nog iets in van een goede vryetyds- besteding. Dat is het toch niet in opzet, aldus wethouder Iestra. -AFSCHEID Aan het einde van de vergadering deed de burgemeester nog twee hande lingen. De nieuwe notuleringenswyze blijkt in de praktijk goed te voldoen. Er zyn weinig bemerkingen. Vervolgens sprak hij een afscheidswoord tot Mr. W. B. Westermann, die de raad gaat ver laten. Hij schilderde hem af als een zeer conscentieus man, die zyn taak niet licht opnam en die zich inspande met nimmer aflatende ijver voor de taak waarvoor hy was gesteld en die hij op zich had genomen. U krijgt het in uw eigen werkkring te druk en dat is dan ook de reden, dat u ons gaat verlaten. Namens het college, de raad en namens de burgerij zeggen wij u hartelijk dank voor wat u heeft gedaan. Mr. Wester mann dankte voor de waarderende woor den. Het werken voor de gemeente Voorschoten heeft mij veel voldoening gegeven. Hij dankte speciaal voor de ondervonden collegialiteit en de onder vonden medewerking. ROELOFARENDSVEEN Jaarvergadering LTV Roelofarendsveen In café Wagenaar kwamen de dames van de LTV Roelofarendsveen bijeen voor de jaarvergadering. In haar ope ningswoord stelde voorzitster mevrouw Kryger-v. d. Meer dat griep waarschijn lyk oorzaak was van de tegenvallende opkomst. Secretaresse mevr. de Koning- Bakker bracht na het verslag van de vorige vergadering in haar jaaroverzicht alle gehouden aktiviteiten nog weer eens ln herinnering. Penningm. mevr. Rode- wijk-Spruit kon ten aanzien van het fi nancieel beheer een tevreden geluid laten horen. Zowel voorzitster mevrouw Kryger-v. d. Meer als bestuurslid mevr. d. Meer-Huigsloot hadden zich voor haar functie niet meer beschikbaar ge steld. Hiervoor werden als opvolgsters gekozen mevr. R. Loos-v. d. Wouw en A. Bakker-van Emmerik. Tot nieuwe voorzitster werd gekozen mevr. J. van Klink-Termeulen, welke na dank voor het vertrouwen de toezegging deed haar taak zo goed mogelijk te zullen ver vullen. Daarna bracht zy dank aan de scheidende secretaresse welke in de acht jaar in deze functie zeer veel werk voor de LTV had gedaan. Als stoffeiyk bhjk van waardering en aandenken aan deze periode werd haar een tinnen koek- schaal aangeboden. Het scheidende be stuurslid mevr. v. d. Meer kreeg een luxe gangspiegel aangeboden. Tot Blot werd nog medegedeeld dat er voor da dames, en dan vergezeld van hun resp. heren, op donderdag 6 februari in de Alkeburcht een kaartavond wordt geor ganiseerd. Op 6 maart zal in café Wagenaar door de heer Borst een in leiding worden gehouden over tuinver- zorging. TER AAR. 31 jan.. GROENTE Spruiten A 89, idem B 55, idem D 68-75, witlof A II 54-80, idem B II 58-75, idem n 36-49, idem af wy kend 32-51, idem stek 11-31, prei 56 alles per kg. Knolselderij 21 per stuk. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT verkocht in Boschgeest aan Bouwbedrijf Niersman N.V. Dit bedrijf gaat hier bouwen 8 eengezinshuizen in half-open- bebouwing met garage. Ook dit bouw plan kreeg een gunstig advies en instem ming. de eisen. Anderen, die wel aan deze eisen voldoen (hij doelde op jeugdvoet bal) krijgen nog geen subsidie. Dit blijft uit. Graag stroomversnelling in deze, Mevr. Stoke was ook ingenomen met dit initiatief. Ook de bejaarden hierby be- Na een korte ziekte riep, nog onverwacht, God tot Zich in Zijn hemelse heerlykheid, onze innig geliefde vrouw, moeder en oma JANSJE NIEUWENHUIJS-LINKS Haar werden ruim 80 jaren gegeven en zy vol bracht haar aardse taak met de zekerheid éénmaal voortdurend bij haar Heiland te zullen zijn. Leiden: W. NIEUWENHUIJS Almelo: W. K. NIEUWENHUIJS G .H. NIEUWENHUIJS WILLEM, GERRIE, ANNEMIEKE Oegstgeest: J. J. LINKS- NIEUWENHUUS M. J. LINKS MARXNUS Leiden, 31 januari 1969 Huize „Groenhoven", Witte Rozenstraat 21. Correspondentie-adres: Mauritslaan 14, Oegstgeest. De overledene is opgebaard in de aula van Huize „Groenhoven", Witte Rozenstraat 19, waar gelegen heid is tot rouwbezoek maandagavond a.s van 7.30—8.30 uur. De rouwdienst in de aula van Huize „Groenhoven" zal D.V. plaats vinden op dinsdag 4 februari om 11 uur, waarna de teraardebestelling is bepaald om 12 uur op de begraafplaats „Rhijnhof" te Leiden.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4