De vraag in Grenoble is alleen: wordt het Stien, Carry of Ans? Luik verliet HOKIJ- kunstijs tweemaal met n nederlaag W ereldranglij s t aller tijden dames In toekomst ruimte voor 10.000 tuinbouwbedrijven Dames nog steeds het buiten beentje Ostojic en Keres na ruim twaalf uur even sterk „ERMEE OPHOUDEN IS VAAK REALISTISCHER DAN NIET" Jacques Anquetil geheel vrijuit ZATERDAG 1 FEBRUARI 1969 DE LEIDSE COURANT Spektakels kunnen dames- schaatsen van grond krijgen GRENOBLE De wedstrijdkalender voor het damesschaatsen is klein. Internationale ontmoetingen zijn zeer schaars en toen de Nederlandse dames van de titelstrijd in Helsinki een vol komen Holland-festival maakten was de tijd rijp geweest om deze tak van sport meteen voor het voetlicht te halen. In Nederland is dat niet ge beurd. De dames bleven zuinig met krachtmetingen bedeeld. Internatio nale spektakels kunnen hel dames- schaatsen van de grond helpen. Vol gens Kees Broekman bestaat er in Noorwegen grote belangstelling voor een landenwedstrijd, wellicht voor een strijd tussen meer landen als Rusland en Finland ook geïnteresseerd zijn. Noorwegen wil in het volgende sei zoen al tot eer>. landenduel voor dames komen. Andreiko heeft titel binnen bereik VILNIOES Wereldkampioen Andris Andreiko heeft in de beslissingstwee kamp tegen Anatoli Gantwarg nog slechts een remise uit de laatste twee partijen nodig voor het verkrijgen van de Russische damtitel. Andreiko en Gantwarg deelden in de vierde partij de punten. Andreiko leidt met 62. Studenten schaken NIJMEGEN Met een punt voor sprong begint de Wageningse student Daan Kromhout vandaag aan de laatste ronde van het toernooi om het studenten damkampioenschap van Nederland. Hij ontmoet dan zijn rivaal Ong, die in de zesde ronde de aanvankelijk sterk te- genspartelendc Feijen versloeg. In tijd nood greep de Limburger evenwel jam merlijk mis. Kromhout drukt Van de Hoek op de laatste plaats, die door de Hagenaar Poorter verlaten werd. Robin Hood verloor weer PARAMARIBO De Surinaamse voetbalvereniging Robin Hood heeft gis teravond in Paramaribo ook de tweede vriendschappelijke wedstrijd tegen Fla mingo uit Brazilië verloren. Na de ne derlaag van zondag (13) waren de cijfers nu 04. Deze stand was al bij de rust bereikt. Grenoble Voor de Franse dagbladen is het geen vraag meer. Met vette koppen wordt gemeld dat de Nederlandse da- mesploeg de drie beschikbare medailles voor het wereldkam pioenschap hardrijden zal ver overen. Fotografen lopen driftig rond en willen de gehele equipe van Kees Broekman, met alle andere leiders die voor het ge mak tot trainer worden gebom bardeerd, op de kiek. Tot groot ongenoegen overigens van bij voorbeeld de Russinnen, wier conterfeitsels in nog geen krant zijn verschenen. Ze lopen met wat stuurse gezichten rond en kijken met onverholen ontzag naar de dames in het oranje die niet alleen met die felle kleur maar ook door hun prestaties de aandacht op zich vestigen. Monsieur Heckly, de praeses van het organisatiecomité van dit wereldkampioenschap maakt er evenmin een geheim van dat hij de Nederlandse dames op de eerste plaatsen ziet eindigen. En de Nederlandse consul in Grenoble, de heer Piot, gaf er gisteren alvast een drankje op weg. De vraag is wel, welke va derlandse rijdsters op welke plaatsen zullen eindigen. En die vraag heeft Stien Kaiser, toch al ietwat in haar wiek geschoten omdat een losse opmerking van haar prompt werd gepubliceerd, enigszins aangegrepen. De we reldkampioene weet drommels goed dat Ans Schut bijzonder in vorm is. In Helsinki bleef ze vo rig jaar voor haar, maar op de Olympische Spelen won Ans Schut de 3000 meter, de sterke afstand van Stien Kaiser die toen met brons tevreden moest zijn omdat ze niet in haar beste vorm stak. Ze heeft dan ook iets tegen de olym pische baan, die haar doet herinneren aan mindere resultaten dan men, en zij zelf, vorig jaar had verwacht. Een baan die gisteren onder een weldadig zonne tje zo lag te smelten dat de machines het niet konden bijbenen. Monsieur Heckly, altijd een en al luide lach, tilde daar niet zo zwaar aan. Als vandaag om twee uur de titelstrijd be gint, zo heeft hij verzekerd, zal het ijs in prima conditie zijn. Per slot van reke ning is de Nederlander Kick Bergström tijdens de Olympische Spelen niet voor niets naar Grenoble gegaan om de Fran sen het vak van ij smaken te leren. Een volumineuze Fransman heeft zich daar mee belast. Hij schuddebuikt bij de ge dachte alleen al dat aan zijn capacitei ten zou worden getwijfeld. Van Neder landse zijde wordt alleen maar gehoopt dat hij inderdaad zijn ijs op de gewenste hardheid kan krijgen. Want dan mocht coach Kees Broekman zeggen: „Het voor naamste is dat de baan er is", ideale om standigheden zouden hem zeer welkom Olga Pali uit Oostenrijk heeft in Sankt Anton het eerste ond erdeel van de 34e Arlberg Kandahar gewonnen. De afdaling wan 2100 meter met een hoogteverschil van 536 meter legde zij af in één minuut en 37.79 seconden. Zij deed dit in een formidabele, mannelijke stijl. WIJK AAN ZEE Donner is er vrij dag in geslaagd zijn afgebroken party tegen de Amerikaan Lombardy uit de 14e ronde van de grootmeestergroep van het Iloogovenschaaktoernooi remise te houden. Donner. die in niet al te gun- ;tige positie verkeerde bü het verdagen, bereikte na slechts enkele zetten een akkoord over de puntenverdeling met zün tegenstander. De partij tussen Keres en Ostojic ein-, digde na 12% uur spelen en 111 zetten in remise. Door dit resultaat is de Rus sische grootmeester nagenoeg kansloos voor de eindzege geworden. Het is ten minste niet aannemelijk dat zijn land genoten Botwinnik en Geiler, die de ranglijst samen aanvoeren, beiden in de laatste ronde een nederlaag lijden. De uitslagen van de afgebroken par tijen zijn: Grootmeestergroep, 14e ronde: Donner (Ned.)—Lombary (V.S.) Ostojic (Tsj.)Keres (Rusl.) V4 Meestergroep. 14e ronde: Krabbe (Ned.)—Jongsma (Ned.) 1—0; Gaprindas- vili (Rusl.)Honfi (Hon.) 'i. Damesgroep. uitgestelde partij achtste ronde: Tuk (Ned.)—Hellwig (Pol.) De stand in de grootmeestergroep na. de 14e ronde is: 1, 2. Geller'Botwinnik- (Rusl.) 10; 3. Portisch (Hon.) 9%; 4. 5. Olafsson'Keres (IJs./Rus.) 9; 6. Benkoe (V.S.) 8; 7. Ciric (Joeg.) 8; 8/9. Donner' Doda (NedJPol.) 7; 10/11. Kavalek'Lom- bardy (Tsj.-Sl.) 6%; 12. Ostojic (Joeg.) 5; 13/14. Medina/Langeweg (Spa/Ned.) 4%; 15'16. Ree^Van Scheltinga (Ned.) 3% zijn. Met de chronometer in de hand liet de niet zo loslippige Broekman toch we ten dat hij min of meer een wereld prestatie verwacht. Een wereldrecord „Mogelijk", was zijn voorzichtige ant- Weinig belangstelling Overigens doet het Kees Broekman wel enigszins pijn dat er voor deze titelstrijd, behalve van Nederlandse zijde, zo bitter weinig belangstelling bestaat. De Fransen zijn doende jongens en meisjes van de scholen te interesseren, want ze beseffen wonderwel dat lege tribunes geen al te florissant aanzien geeft op het televisie scherm. Kees Broekman legt zich er maar bij neer: „Ach, het damesschaatsen is nog een ongeploegd gebied. Er komt wel meer belangstelling, vooral van Ne derlandse kant, maar het haalt het na tuurlijk bij lange na niet bij de heren. Toen de dames vorig jaar in Helsinki één, twee en drie werden, heeft dat de aandacht wel eensklaps gevestigd op de positie die wij in de wereld bekleden". En toch is het al zo'n 35 jaar geleden dat de eerste wereldrecords voor dames officieel in de analen werden opgenomen. Records die thans lachwekkend aandoen met 62 seconden op de 500 meter en 6.52.8 op de 3000 meter, tijden die<ia.,de« loop der jaren met een derde zijn ver minderd. Kees Broekman, na zijn eigen successen als schaatser een gevraagd trainer „Ik heb voor ik vijf jaar ge leden de Italianen trainde, de club van Hamar onder mijn hoede gehad en daar schaatste toen al Dag Fornaess als junior. Je kon het meteen zien, een natuurtalent" en nog altijd volop bij de sport is be trokken, ziet ook geen onstuimige ont wikkeling. „Er zijn te weinig landen die een volwaardige ploeg op de been kun nen brengen. Eigenlijk zijn dat alleen Nederland, Rusland, en van de Skandi- navische landen Finland en Noorwegen. Dat zijn ook de landen waar het organi seren van een titeltoernooi zou aanslaan by het publiek. Ergens anders hoef je er nog niet mee aan te komen." Overdekte banen Kees Broekman ziet wel een ontwik keling wat de wedstrijden aangaat. Per tinent laat hij weten dat er op den duur op overdekte banen zal worden gereden. „Het kan toch niet meer dat de omstan digheden van de ene rit op de andere zo verschillen dat er een titel wordt ver speeld. Jazeker, ik denk aan Kees Ver kerk, die voor mij Europees kampioen was geworden als hij niet onder zulke slechte omstandigheden de 5000 meter had moeten rijden. Overdekte banen is een ontwikkeling die niet meer is tegen te houden. Maar dat zal natuurlijk niet binnen enkele jaren gerealiseerd kunnen worden." Intussen heeft Grenoble zich toch opge maakt om met Franse esprit en elegance het toernooi althans de glamour van een groots gebeuren te verschaffen. De bur gemeester heeft gisteravond de ploegen met begeleiding in het stadhuis ontvan gen en het organisatiecomité heeft een aantal in de stad of omgeving wonende hostesses die dienst deden tijdens de Olympische Spelen, opgetrommeld om wederom als gastvrouwen te fungeren. Zij hebben hun olympische kledij weer uit de mottenballen gehaald en lopen fier met hun van konijnevellen ge maakte jacks rond. De stencilmachines draaien op volle toeren en de man van het scorebord is al enige dagen bezig met controleren of de lampjes wel feilloos reageren Buitenbeentje Toch blijft er het onvoldane gevoel dat dit toernooi, dat voor het eerst niet gelijk met de titelstrijd van de heren, zij het altijd in een andere stad, wordt ge organiseerd, nog steeds een buitenbeentje is. Behalve voor Nederland dat op alle gebied op oorlogssterkte is verschenen, dat een van de weinige hokjes voor t.v.- commentatoren zal bezetten enook radio reportages zal verzorgen. De Japanse stad Sapporo maakt zich gereed voor de Olympische winter spelen van 1972. Deze foto toont het ontwerp van de ijshal, die meer dan 3.5 miljoen dollar gaat kosten en plaats biedt aan bijna 50.000 toe schouwers. Kan „Keessie" zich al vast concentreren. met overtuiging. Maar wie gaat winnei is een vraag die door stryd in de Neder' landse afvaardiging pas zondagmiddag wordt beantwoord. De kleine Japanse Akyko Aruga heeft ook slechts een keus: „Een van de meisjes in het oranje, ik ken ze niet by naam". Mollige N< Sigrid Sundby wees tot verbazing buitenlandse deelneemsters naar Ans Schut en niet naar Stien Kaiser. En de Finse Keskivitikka, die algemeen als out sider wordt beschouwd, liet er ook al geen twijfel aan bestaan dat een rijdster in het oranje op de hoogste trede zal ko men te staan. Maar zij trok wel een bedenkelijk ge zicht op de vraag of zij een herhaling van Helsinki verwachtte. Toen kwam resoluut uit: „Twee medailles zeker. Voor de derde wil ik zelf wel een gooi doen en dan laat ik in het midden of dat de zilveren of de bronzen i«"^ Zelfvertrouwen kan nooit kwaad. Het vertrouwen dat bij Carry Geyssen na de training van gisteren weer wat sterker is geworden. Maar de ogen van de bui tenlandse concurrentie zijn ook niet ge sloten. Keskivitikka had al belangstellend geïnformeerd waarom Carry Geyssen toch steeds aan haar rug voelde. Van daar ook haar gok op een plak. Pliil Woosnam pakt voetbal in V.S. aan ST.-LOUIS Phil Woosnam. oud- international van Wales en president van de North American Soccer League (NASL) is van plan het Amerikaanse professionele voetbal, dat na twee on fortuinlijke seizoenen dreigde „uit te sterven", nieuw leven in te blazen. Er zün nog vyf ploegen over van de oor spronkelijke zeventien: Atlanta, Kansas City, St.-Louis, Dallas en Baltimore. De leiders van deze clubs zijn van plan voetbal tot een populaire sport te maken in de Verenigde Staten. Om dit te be reiken hebben zij, in overleg met Woo»- nam, de volgende maatregelen beken# gemaakt: A. Buitenlandse ploegen met een grote, reputatie worden uitgenodigd om eeir maand lang wedstrijden te spelen zodat! het Amerikaanse publiek voetbal op de. juiste waarde kan schatten. B. Er worden folders verspreid om' geïnteresseerden op te wekken voetbal, te gaan spelen. Men heeft speciaal de* jongeren op het oog om een redelijke basis te kunnen leggen, en D. De vijf teams zullen tegen elkaar! •uitkomen in eon normale competitie^ Andere gegadigden zullen in de league" worden opgenomen indien men over eer£ goede financiële achtergrond beschikt ei£ indien men zich wil onderwerpen aan- de reglementen van de NASL. De spelers* zullen ook fungeren als adviseurs ofj coaches bij instellingen die al enigszins, met voetbal te maken hebben, zoals- scholen en jeugdorganisaties. DEN HAAG. Gerry Connelly mocht zonder enig gewetensbezwaar een des kundige worden genoemd. Zyn soms schamper lachen kon niets anders dan een rechtvaardige terechtwijzing in zich verpakt hebben. Zyn gestadig groeiende aantal streepjes op een tot „rapport" omgetoverd stukje papier, moesten de fouten zyn, die alleen de ware meester in dergelijke gevallen 1. Stien Kaiser 2. Kaja Mustonen (Finland) 3. Lidya Skoblikova (Rusland) 4. Inga Voronina (Rusland) 5. Carry Geyssen 6. Ans Schut 7. Valentina Stenina (Rusland) 8. Wil Burgmeyer 9. Irina Jegorova (Rusland) 10. Sigrid Sundby (Noorwegen) 11. Lasma Kaoeniste (Rusland) 12. Elly van den Brom 13. Loedmilla Titova (Rusland) 14. Kaja Lisa Keskivitikka (Finl.) 15. Tamara Rylova (Rusland) 16. Ruth Schleiermacher (O.-Dld.) 17. Tatjana Sidorova (Rusland) 18. Loedmilla Motsjnatsjeva (Rusl.) 19. Tuula Vilkas (Finland) 20. Pil Hwa-han (N.-Korea) 25. Diane Holum (V.S.) 30. Galina Nefedova (Rusland) 35. Lisbeth Berg (Noorwegen) 41. Kirsti Biermann (Noorwegen) 43. Ylva Hedlund (Zweden) 1000 m 1.31,0 1.31.5 1.31.8 1.33.6 1.32,6 1.34,3 1.33.5 1.34.3 1.33.4 1.34,2 1.33,4 1.33.6 1.32.9 1.34,8 1.33,4 1.33,8 1.35.7 1.34.8 1.34,6 1500 m 2.19,7 2.20,1 2.21,3 2.21,3 2.23.5 2.24.6 3000 m 4.54,6 5.00,7 5.04,2 5.06,0 5.06,3 5.02,8 5.10.8 5.13,3 5.12.3 5.17,6 5.19.5 5.03.9 5.15.6 5.25,9 5.21.4 5.07.1 5.13.5 5.10,9 5.30.8 5.13.7 5.19.6 5.35.2 5.24.8 186.567 188.167 188.700 189.033 191.633 191.717 191.767 192.917 193.017 193.233 193.400 194.250 194.434 194.584 195.117 195.249 195.283 195.800 196.233 197.533 198.000 199.084 199.816 IR. J. W. WELLEN OP TUINBOUWDAG CBTB Drs. MUNTJEWERF: Samenwerking geen doel op zich UTRECHT Op het ogenblik telt ons land ongeveer 15.000 glastuinbouwbedrij ven met een gemiddelde oppervlakte van dertig are. Die gemiddelde oppervlak te zal tussen drie kwart en een hele hectare moeten komen te liggen. Er is dan in de toekomst in deze sec tor plaats voor ongeve* Verfijning Het bestuur van het fonds overweegt nu een verfijning van de bedrijfsbe- eindigingsregeling voor de glastuinbouw. Gedacht wordt aan kapitalisering van de uitkeringen, die thans maandelijks gegeven worden en aan ofwel een af braakpremie voor verouderde klassen in combinatie met bedrijfsbeëindiging, ofwel overneming door de stichting Be heer Landbouwgronden" van hele bedrij ven. inclusief de kassen. werking tussen producenten in de tuin bouw. Samenwerking is volgens hem geen doel op zich, maar een middel dat kan leiden tot een betere economische sociale positie van de deelnemers, men werkelijk de voordelen pluk- van samenwerking, dan zal men niet kunnen volstaan met het samen exploi teren van een of enkele machines. Men zal een organisatie moeten op bouwen. waarin de meeste kapitaalgoe deren gezamenlijk worden geëxploiteerd, gekoppeld aan een daarvoor nodige ge bundelde inzet van de beschikbare arbeid. Daartoe zullen meestal vrij ingrijoende afspraken moeten worden gemaakt over teeltplan en tecltmaatregelen. In het uiterste geval zal men tot overeenstem ming komen over het voor gemeen schappelijk rekening exploiteren van een BRUSSEL Dc Franse beroeps- renner Jacques Anquetil, vyf keer win naar van de Ronde van Frankrijk, is gisteren door een rechtbank in Brussel vrijgesproken van een tegen hem in gediende aanklacht wegens het gebruik van stimulerende middelen. In mei van het afgelopen jaar was Anquetil tot een boete van 500 Belgische franc (zevenendertigeneenhalve gulden) en een startverbod in België voor de duur van twee jaar veroordeeld nadat na een wedstrijd in het Antwerpse sportpaleis eind 1967 sporen van stimu lerende middelen in zijn urine waren gevonden na een dopingcontrole. Anquetil ging tegen dit vonnis in beroep. Gisteren verklaarde de Brusselse rechtbank de aanklacht ongegrond, om dat slechts één urinemonster was getest inplaats van de gebruikelijke twee. Dat stelde gisteren tijdens een in Utrecht gehouden tuinbouwconferentie van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond de directeur-generaal van de landbouw, ir. J. W. Wellen. In zijn kwaliteit van voorzitter van het Borgstellingsfonds voor de Landbouw hield hij een inleiding over „financie ringsbeleid en rentabiliteit". Ermee ophouden kan voor bepaalde tuinbouw bedrijven realistischer zijn dan door gaan, meende ir. Wellen. Hij gaf toe, dat de huidige bedrijfsbeëindigingsrege ling van 't ontwikkelings- en sanerings fonds voor de landbouw niet zo gewel dig is voor dc tuinbouw, maar toch be- De heer Wellen voelde niet voor ibsidie uit het ontwikkelings- en s tienduizend flin- ringsfonds voor het opruimen van opstanden, zonder dat er sprake is bedrijfsbeëindiging. Er zijn immers len, die al op eigen kosten voor opruimen hebben gezorgd. Een onderne mer moet zich aanpassen en nooit subsidie gaan zitten wachten, vond Wellen. Een glastuinder, die zo'n afwachten de houding aanneemt en zijr> verouderde glasopstand aanhoudt, gaai ten onder, zijn nadeel is groter dan het voordeel van subsidie zou zijn geweest. Samenwerking Drs. P. C. Muntjewerf van de d tie bedrijfsontwikkeling van het m terie van Landbouw sprak over sai Uit de fruitteelt zijn al enkele beelden bekend, waai met machines en arbeid samenwerkt ook teeltplan en teeltmaatregelen in nauw overleg opstelt. fn zulke gevallen mag men bij volle bezetting van de deel nemers toch wel rekenen met een inko mens voordeel van f 3.000,— tot 5.000,— per deelnemer. Nieuw bedrijf De samenwerking tussen bestaande glasbedrijven is het moeilijkst te reali seren. ofschoon niet onmogelijk. De groot ste voordelen zal men bereiken bij vol ledig samengaan in een nieuw opge zet bedrijf. Voor gestookte moderne glas- bedrijven zullen de voordelen per partner tussen t 5.000,en 8.000,kunnen liggen, vergeleken bij een individuele op zet. onderkent. Want Gerry Connelly, 21 jaar, is ondanks zUn jeugd, een in het Canadese profhockey opgeleide doelman, die nog geen jaar geleden een burger lijke toekomst zeker wilde stellen en de netten van de Detroit Red Wings (een van de twaalf Canadese profteams in de National Hockey League) voorlopig verwisselde vor de strikken die de medi sche wetenschap in zich verborgen houdt. Gerry Connelly krijgt, zodra hü zyn studie aan de universiteit heeft voltooid, een nienw profcontract. Zijn capaciteiten worden in Canada niet verspild. Gisteren bezoaht Gerry Connelly, op uitnodiging van zijn vriend Garry Mc- Crea het Haagse kunstijs, waar HLJS HOKIJ en het weinig Belgische Luik wederom de sticks uiterst vinnig han teerden, omdat men elkaar nog steeds de overwinning üet gunt. Gerry Connelly die niet zonder enige gepaste trots vermeldde dat hij schoten van Gordie Howe ('s werelds beste ijshockeyspeler) en Bobby Hull (in alle hockeyliteratuur betiteld als de spe ler met het hardste schot) uit zijn doel heeft geweerd. Gerry Connelly mocht gisteravond het debuut van HLJS' eensklaps opgedoken doelman Gaston St. Jean beoordelen. Hij zei: „Hij is niet slecht, hij is geen ster. Zijn reactie vermogen is goed, zeker voor iemand die door een jaar non-activiteit wat afgestompt is". Reactievermogen Gaston St. Jean kon de toets der kri tiek zeker doorstaan. Hij heeft een bij zonder snel reactievermogen, duikt snel op het ijs (iets wat velen HIJS' Neder landse doelman Freddie de Wit vaak kwalijk namen) en had aan weinig van de zes doelpunten, die Luik produceerde, schuld. Gaston St.Jean, onwetend van de misère die hij in het hart van Freddie intensief j de Wit heeft gezaaid, zal wanneer HIJS HOKIJ hem inderdaad behouden wil een solide doelman kunnen zijn. Freddie de Wit zat niet op de reserve bank. Vorige week al had hij zich voor genomen zich van de pose van eeuwige tweede te ontdoen. Zijn moreel had deze weken enige begrijpelijke opdoffers ge had. Of hij zou de doel verdediger van HIJS zijn, óf hij deed helemaal niets. In zijn ogen had dat doffe hoekje op de spelersbank, waar hij jaar in jaar uit ellende en vreugde had uitgezeten, iets weerzinwekkends gekregen. Het stootte hem af als een besmettelijke ziekte. Fred de Wit stelde geen ultimatum, het was gewoon een gevoelskwestie. Hij nam niemand iets kwalijk. Hij verlangde alleen dat men van hem begreep dat hij niet langer in dat hoekje kon krui pen. Daar zat nu Hans Koeton, eenM' jonge talentvolle doelman, die over enige, tijd, wanneer in Nederlandse teams Ne-« derlandse doelverdedigers geëist zullen' worden, een niet geringe kans heeft diej doelman te worden. Mysterie Ook nu weer omgaf HIJSLuik dat» floers van mysterie, dat de wedstrijder* tussen die twee altijd bijzonder aan-> trekkelijk kan maken. Zo had Luik dat via een financiële injectie van een zeer rijke Belg alle plaatsen in het team! kon laten bezetten door dikbetaalde Ca-« nadezen in de eerste periode een' voorsprong van 10 genomen. Zo bij-; voorbeeld joegen Garry McCrea, Rorw Naud en Joop Manuel in de tweed» periode zo onstuimig en fel achter dd puck aan dat de zes treffers het wara krachtsverschil op dat moment niet een» tekenden (Gerry Connelly: „Als Garry McCrea hier in het begin niet goerj gedraaid heeft, moet dat aan de omstan-» digheden liggen. In Canada was hi} zonder meer een goede speler". Incident Zo was er ook een onverkwikkelijk incident in die tweede periode, ingeleid door de Luikse Canadees Germain Bour-. geois, die zijn troepen voortijdig naar de kleedkamers beval omdat hij en alleen hij zich niet kon verenigen met een scheidsrechterlijke beslissing. Later zei hij: „Het zit me tot hier. Elke keer als we hier spelen, pakt die „lange" (waarmee hij dan doelde op Frans var» der Heiden) ons. Dat namen we niet langer". Luik kwam toch terug, omdat er, ach ter gesloten deuren, veel gepraat werd, misschien ook wat beloofd werd. Hun jacht op doelpunten was toen niet vreemd meer, zij dienden uitsluitend tot innerlijke bevrediging. De vier treffers die volgden en die de wedstrijd nog een ongemeen spannend slot bezorgden waren hun manier van wraak nemen. Toen Ron Naud in het eindsignaal een leeg doel met een laatste gladde solo' trof, had Gerry Connelly al ettelijka malen heel schamper gelachen. Die lach hield gisteren ontzettend veel in. Doelpunten: Ron Naud 4, Chris Gafc non 2, Garry McCrea 1. Rudi Bakker 1} Duitse Bundesliga DORTMUND Borussia Dortmund heeft de opmars van München 1860 in de Westduitse bundesliga gestuit. De Dort- munders versloegen gisteren op eigen terrein de „leeuwen", die uit de acht voorgaande competitiewedstrijden 14 punten hadden behaald, met 20. D« eindstand was reeds bij de rust bereikt,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 15