mening ZUIDWEST KREEG ER MOOI HOEKJE BIJ EEN HUW Knappe vertolking van Beethovens Pastorale in Meesterserieconcert Pianorecital in Burgerzaal te Bodegraven Diamanten echtpaar Loogman- BIOSCOPEN Krak in Alphen a. d. Rijn Interim dividend bij Leidse Wolspinnerij MARKTEN PAGINA DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 30 JANUARI 1969 MICHEL BLOCK SOLIST HET VIERDE CONCERT in de Mees- terserie van K O, gegeven door het Rotterdams Philharmonisch Orkest, stond gisteravond onder leiding van de eminente dirigent Jean Fournet. Als solist hoorden wij Michel Block, die over de gehele wereld wordt' erkend als een groot kunstenaar. Hij vertolkte de piano- party in het concert in Bes (KV 595) van Mozart, die dit concert in 1791, nog geen jaar voor zijn dood, schreef en daarmee de kroon zette op zijn pianoconcert- De nog jonge Amerikaan Block, die in New York studeerde en een snelle carrière begon in 1959, heeft dit con cert van Mozart, dat rust en klaarheid, alsmede vooral in het Larghetto een wondermooie melodie uitstraalt, met innige overtuiging en grote beheersing aan het publiek in de Stadsgehoorzaal overgedragen. Zijn bijna vrouwelijk tou cher, ofschoon helder en met zekerheid, gaf echter aan het werk te weinig dy- Met het zich prachtig aanpassende Rotterdamse orkest gaf dit Mozartcon- Leiden krijgt gemengde studentenhuizen Volgende week enquête Mede door de aandrang, die van de zijde der studenten hierop wordt uitge oefend, krijgt ook Leiden in de nabije toekomst gemengde studentenhuizen, huieen dus, waarin zowel mannelijke als vrouioelijke studenten wonen. Het bestuur van de stichting Studen tenhuisvesting Leiden, dat uiteraard niet over één nacht ijs wil gaan, begint vol gende week een schriftelijke enquete onder de beheerders van studentenhui zen in Leiden. Onder meer zal worden gevraagd aan welke eisen huns inziens een gemengd studentenhuis moet vol- Na het binnenkomen van de antwoor den hierop, wordt het beraad voortge zet. Het ziet er in elk geval naar uit, dat in nog te bouwen studentenhuizen, met de tweeledige bestemming rekening zal worden gehouden. Ook zal worden bestudeerd welke bestaande huizen zich qua accommodatie lenen voor „dubbele" bewoning. Leidse hoogleraar r 'krijgt subsidies De Nederlandse organisatie voor zui- ver-wetenschappelijk onderzoek heeft prof. dr. A. Quispel, hoogleraar in de experimentele plantkunde aan de Rijks universiteit te Lelden, een subsidie ver leend voor het onderzoek naar de fysio logische aspecten der modulatie bij vlin derbloemigen (leguminosen) en nlet- legnminosen. Dit onderzoek wordt op het botanisch laboratorium aldaar ver richt. Onder modulatie verstaat men het ver- »ohijnsel dat planten, na een „infectie" met een bepaald micro-organisme, knol letjes aan de wortels gaan vormen, waarin stikstofontbinding plaats vindt. De vorming van zulke stiktsof-binden- d* wortelknolletjes heeft niet alleen een Buiver-wetenschappelijk belang, maar is praktisch ook van grote importantie voor de stikstofverrijking in de natuur, waarin stikstofbinding plaats vindt, dacht kan worden. Subsidie van f 40.000,— voor Leiderdorpsc muziekschool Het tekort op de begroting 1968/'69 van de Stichting Muziekschool Leider dorp bedraagt 40.000,-. In vergelijking met de rekening over het vorige school jaar blfjkt het tekort met 15.000,- te zijn gestegen, hetgeen voornamelijk zijn oorzaak vindt in het feit dat vier leer krachten werden aangetrokken, waar door het aantal nu gekomen is op 22. Voorts zijn de honoraria gestegen en is een administrateur in dienst genomen. Een verhoging van het lesgeld en de uitbreiding van het leerllngental wogen tegen deze kostenstijging niet op. 1 B. en w. van Leiderdorp Stellen daar om voor een subsidie van veertigduizend gulden te verlenen. Daarentegen be schikken ztj afwijzend op het voorstel van de Stichting 2.200,. als subsidie te mogen ontvangen in de aanloopkosten van de streekmuziekschool. B. en w. is van mening dat deze aanloopkosten in principe via het bestuur van de streek muziekschool dienen te worden voldaan. Leidse Universiteit Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Nederlandse taal- en letterkunde mej. I. K. M. Jans sen, Leiden. Kand. ex. Nederlandse taal- en letterkunde de heer R. M. Zon neveld, Den Haag. De heer H. J. van Simmeren van der Weerd herdenkt vandaag, dat heit vijftig jaar geleden is dat hij is ge promoveerd in de rechtswetenschap. Burgelijke stand Geboren: Mariska H. I., d.v. R. van Duuren en A. D. M. Tetteroo; Chris- tiaan C. J., z.v. C. A. Visser en M. J. van Velsen; Johannes H. P., z.v. E. Kerkhof en A. E. Willemsen; Pieter, z.v. J. van Vliet en L. de Ruijter René F., z.v, A. Michel en A. M. van der Ham; E<iwin G. J., .v. G. J. Vink en A. W. M. Funcke; Hendrik J. P., «tv. P. Vis en O. B. Poppe. Gehuwdt C. Versluijs en A. E. A. de Haas. Overleden: J. Blijleven, 68 jaar, man; M. G. Piokels, 62 jaar, wed. van W. Weesels. eert toch grote voldoening. Dit bleek i Webern. Intussen is het een knappe en ook uit het meer dan hartelijk applaus, constructieve compositie, die door Four- Het concert van Mozart werd vooraf- net en het ensemble zeker even knap gegaan met muziek uit de overgangstijd werd vertolkt, naar de moderne muziek. Van Antoon! Webern speelde het Rotterdams Philharmonisch Orkest diens op 25-jarige leeftijd gecomponeerde Passacaglia op. 1 (1908), een compositie, die Von Webern schreef voordat hij kennis had genomen van de a-tonale muziek. Maar hij was toch aan het zoeken naar nieuwe vormen. Voor hedendaagse oren was dit werk dus niet modern. Immers, de componist houdt vast aan de oude vorm van de passaca glia, zoals wij die in zijn strengste vorm bij Bach terugvinden in de grote Passa caglia voor orgel. Maar de variaties boven het grond thema van acht maten raakt wel eens zoek in de loop van dit werk van Von NA DE PAUZE werd de Zesde Symfo nie in F, op. 68 van Ludwig van Beet hoven uitgevoerd. Het is van de graag gehoorde symfonieën. Deze Zesde roept oerverlangens van de mens op naar de natuur. Vogelgeluiden, vrolijkheid, een hevig onweer, de herdersfluit en een zich ontspannende natuur, dit alles laat Beet hoven ons in de noten en tonen meebele ven. Maar Jean Fournet heeft deze Pas torale zo fabelachtig knap doen realise ren, dat heel dit natuurgebeuren werd getransporteerd naar een hoger plan. Het was niet verwonderlijk, dat deze Beethovenvertolking leidde tot een en- thausiaste ovatie Niet meepraten, maar meebeslissen Studenten stellen eisen voor deelname Acad. Raad Het Senaatsbestuur van de Leidse Universiteit heeft de Algemene Leidse Studenten Vereniging gevraagd haar standpunt omtrent de toetreding van studenten in de Akademisehe Raad. Dit is het adviesorgaan voor de minister van Onderwijs en Wetenschappen inzake onderwijs- en organisatieproblemen. De ALSV heeft niet zonder meer ja gezegd op dit verzoek. *De studenten stellen vqf voorwaarden: Alle vergaderingen van de Akademi sehe Raad moeten volledig openbaar zijn. Alle stukken van de Raad moeten voor iedeeen toegankelijk zijn. Alle sekties van de Raad, in totaal 35 waar het belangrijke werk per studie richting werdt bekeken, moeten open De Akademisehe Raad moet ook le den aannemen uit vakbeweging, volks vertegenwoordiging en kulturele groepe. ringen en niet alleen maar vanuit het bedrijfsleven. Een demokratisering van de univer siteit wordt geëeist, die in de fakulteiten zelf moet plaats vinden. De Akademisehe Raad heeft ondertus sen weer een stap terug gedaan. Eerst was het een uitnodiging voor toetreding: Op 13 .februari geefit de piahist Piet Veenstra uit Rotterdam een recital in de Burgerzaal van het raadhuis te Bodegraven. Piet Veenstra (geboren in 1929) studeerde in Rotterdam bij Johan Wolters en behaalde in 1950 het staatsexamen piano, waarna hij zijn opleiding voortzette bij Willem Hiel- kema in Den Haag en in het buiten land o.m. bij Leon Fleisher en Rudolf Serkin. Piet Veenstra gaf reeds vele concerten in het land en voor de radio. Hij trad op als solist bij het Rotterdams Philh. Orkest en sinds 1961 geeft hij veel recitals in het buitenland. Voor 13 februari staan op het programma werken van Bach, Schubert. Bartók en Brahms. nu mag de vertegenwoordiger van de studenten en van de wetenschappelijke staf. die ook is uitgenodigd, de verga deringen alleen maar bijwonen als waarnemer. De ALSV is van mening, dat daarmee de toch al niet bijster interessante Aka demisehe Raad voor haar nog minder aantrekkelijk is geworden. In een nota over deze zaak stelt de Algemene Leidse Studenten Vereniging, dat de huidige bestuurders van de universiteiten door middel van deze uitnodiging kennelijk willen laten zien, hoe demokratisch ze wel zijn. Maar het gaat de studenten, aldus de ALSV, helemaal niet om inspraak, maar om meebeslissen. Overleg kan vol gens haar alleen maar worden aange gaan, als het past in de algemene opzet. Een dergelijke minieme verbetering is maar in sch(jn een verbetering. Daarom de vijf voorwaarden, die de ALSV zelf ook niet als het absolute einde be schouwt. Maar een eerste stap is het wol. OEGSTGEEST KVP-Oegstgeest maakte werkprogramma op 4 FEBR. SPREEKT KLEISTERLEE In Oegstgeest is een nieuw, verjongd bestuur van de KVP-afdeling gefor meerd. Dat bestuur heeft zich voorge nomen maandelijks een discussieavond le beleggen. In principe worden deze avonden gehouden elke eerste dinsdag van de maand in het Gemeentecentrum aan de Lijtvveg, steeds aanvangende te 20.00 uur. Veelal zal, na een korte in leiding van een terzake deskundige, ge- diskussieerd worden over een plaatse lijk, regionaal of landelijk aktueel poli tiek onderwerp. Dinsdag 4 februari a.s. zal de heer C. F. Kleisterlee, lid van de Tweede Kamer voor de KVP in het Ge meentecentrum een inleiding houden over het onderwerp „Democratie of de magogie". Aan de orde komt de vraag hoe een adequaat gebruik gemaakt kan worden van alle communicatiemiddelen om in deze tijd (nu de kiezers mondig zijn) het hoe en waarom van overheids- beslissingen uiteen te zetten. De verdere plannen zijn: 4 maart. Inleiding van wet houder J. J. Thorn (onderwijs en finan ciën) over het onderwerp „Onderwijs een onderontwikkeld gebied te Oegstgeesf?" Dit onderwerp dat reeds in januari ter sprake kwam behoeft nadere uitdieping. Dinsdag 1 april wordt de jaarvergade ring gehouden. De gebruikelijke weinig boeiende punten worden zo kort mogelijk gehouden. Wel komt uitvoerig aan de orde de vraag in hoeverre er behoefte bestaan aan en wat de mogelijkheden zijn van één gemeentecentrum, respect, één kandidatenlijst van de drie christe lijke partijen: KVP, ARP en CHU bij de gemeenteraadsverkiezingen in 1970. Camera: A man for all seasons (14 jaar) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Jeugdmatinée zat. en woensdag: Vier rakkers en een oude jeep (a.l.) 14.30. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.: Orfeu Negro (18 jaarl. Lido: Men noemt mij „HO" (18 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Lu.xor: Buigen of barsten (14 jaar). Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: De grote stilte (18 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Dokter Zjivago (14 jaar). Geprolongeerd Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Funest te) meisjes (14 jaar). Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 eD 9.15 uur. Naehtvoorstelling vr. en zat. 23 30 u.: In de macht van de vampier (18 jaar). Korreltje Wie moeilijkheden heeft, moet erover praten met iemand, die hem zeer na PUNT. In het Alpliense St.-Jozefpaviljoen 84) woont sinds ruim twee-en-een-half is het op 10 februari a^. groot feest. De heer en mevrouw Loogman vieren die dag hun diamanten huwelijksfeest. Het echtpaar (bruid 86 en bruidegom Afscheid J. Witte van Cornelius Musius-Sticbting In een buitengewone bestuursverga dering van de Cornelius Musius Stich ting afgelopen dinsdagmiddag nam de heer J. Th. Witte als sociaal-pedagoog afscheid i.v.m. het bereiken vai pensioengerechtigde leeftijd. De heer S. Menken, voorzitter van bovenge noemde stichting, schetste de heer Witte als de eerste man, letterlijk en Het bestuur der Leidsche Wolspinnerij N.V. publiceerde heden de geconsolideerde resultaten-cyfers over de eerste 9 maanden van het boekjaar 1968/1969. Op grond van deze uitkomsten is in overleg met de raad van commissarissen besloten over te gaan tot betaalbaarstelling van een interim-dividend van 6 pet. Voorts deelt het bestuur mede, dat de vennootschap over een ruime kaspesitie beschikt, Het ziet de toekomst; met vertrouwen tegemoet. j Geconsolideerde resultatenrekening: voor de periode 1 april - 31 dec. 1968 2.786.355 voor de periode 1 april - 31 dec. 1967 2.879.160 afschrijving op duurzame activa: gebouwen op machines en installaties etc. figuurlijk, want na eerst secretaris te zijn geweest, werd hij in 1955 benoemd tot de eerste sociaal-pedagoog in dienst van de stichting. Het was een gelukkig feit, dat er voor kantoor een ruimte werd gevonden aan huis van de fam. Witte. Zijn voornaamste werk bestond toen uit de avondschool. Zo werd dit eenmans-„bedrijfje" in Leiden een be grip. Dit werd mede mogelijk door de gunstige tijd, waarin de gemeente Lei den als eerste een subsidie verleende aan het B.L.O.-nazorgwerk. In deze tijd groeide het werk uit en er werd gedacht aan kosthuizen voor de pupillen, onderzoek werkmilieu, kontakten met school. Gemeentelijke Sociale Dienst en met het Arbeids bureau. De heer Witte heeft deze ont wikkeling in zijn geheel meegemaakt. „Hij heeft in deze 13 jaren wel eens moeten zuchten over bestuur en school hoofden," aldus de voorzitter, „maar wist de zaken goed draaiende te hou den. Het kantoortje groeide uit tot een echt bureau met twee mensen, met een tehuis en een algehele zorg van de geestelijk gehandicapte vanaf de kleuterjaren." - Namens het bestuur werd de dank KOUDEKERK AAN DEN RIJN voor dit vele werk van de heer Witte onderstreept met de overhandiging van enveloppe met inhoud en voor zijn echtgenote een boeket bloemen. De heer Witte herinnerde er aan dat het precies 20 jaren geleden is, dat de eerste vergadering van de Corne lius Musius Stichting plaats vond. Hij voelde zich trots, dat hij zo'n behoorlijk functionerend bureau achter kon laten dankte allen, bestuur, onderwijs krachten en in het bijzonder mej. M. Weijers zijn opvolgster en de heer A. M. Doeleman, penningmeester, voor de prettige samenwerking en de laatste beslist niet vanwege het salaris. jaar tot hun grote voldoening i paviljoen, waar zij van een rustige1 levensavond genieten. De bruidegom heeft vele jaren aan de Gouwsluisseweg een groenten- en fruithandel gehad die hij begon direct na zijn trouwdag in 1909. Naast zijn straathandel bediende hij ook nog als parlevinker de doortrekkende schip pers op de Rijn en Gouwe met zijn handel. Reeds vroeg ging hij als jon-1 gen met zijn vader mee aardappelen i halen in Gelderland en Hoeksewaard om deze te verkopen in de steden Amsterdam, Leiden en Utrecht. Tijdens de eerste wereldoorlog toen j de aardappelen gedistribueerd waren, mocht hij van de gemeente Aarlander- veen zijn klanten aan de Lage Zijde niet van aardappelen voorzien, maar j kreeg hij er wel 72 gezinnen bij aan de Otweg in Boskoop. Van de tweede wereldoorlog herinnert zowel de bruid als de bruidegom zich nog het bom bardement op de woningen rondom de hefbrug aan Gouwsluis, waarbij tal van doden vielen te betreuren. Het diamanten echtpaar waarvan de bruid in Reeuwijk en de bruidegom in Alphen is geboren, kreeg negen kin deren waarvan er nog acht in leven zijn. Er zijn 36 kleinkinderen en 5 ach terkleinkinderen. Zij genieten beiden nog van een goede gezondheid, al is de doofheid van de bruidegom wel eens lastig. Op 10 februari zal er in de kapel van het paviljoen een plechtige H. Mis worden opgedragen door pastoor Seijse- ner. Die middag is er een familiefeest eiv- tevens gelegenheid tot feliciteren. Helemaal verloren voor dit mooie rerk is de heer Witte niet, want zo zei hij: „Ik heb het geluk gehad een parttime-functie te krijgen bij een Pro vinciale Stichting en hoop dit nog ja ren te mogen en kunnen doen. Hierna was er een door de Cornelius Musius- Stichting aangeboden receptie, die door velen werd bezocht en waarop de heer en mevrouw Witte vele goede wensen, cadeaus en bloemen in ontvangst moch ten nemen. Koudekerk won lichtwedstrijd van ARC Ruiiu 500 toeschouwers hebben gister avond genoten van een snelle en sportie ve voetbalwedstryd tussen Koudekerk en A.R.C. De wedstrijd werd gespeeld onder lei ding van scheidsrechter Van Amerongen, die deze wedstrijd naar ieders genoegen leidde. Koudekerk begon met zeer snelle aanvallen over de belde vleugels, maar de achterhoede van het hoge geklasseer de ARC wist er raad mee. ARC liet haar technische kwaliteiten zien maar ook zij konden niet door de goed draai ende achterhoede van de thuisclub ko men. Voor de rust bracht G. den Hol lander Koudekerk op 2-0. ARC zette hierna een fel offensief in en kon de eer op de valreep toch nog redden, door een tegenpunt te scoren. KLACHTEN OVER DE B.T.W. Lelden, 29 januari '69. Een verwarmingselement is 20 dec. aangevraagd voor een was-automaat. De monteur kwam 7-l-'69. Hier volgt de gespecificeerde nota van de service- dienst: Verwarmingselement Arbeidsloon 1 uur Voorrijdkosten 23,20 „12,— „12.— Zuidwest heeft er een bijzonder mooi hoekje bijgekregen zoals op bovenstaande foto, gemaakt uit de richting Beethovenlaanis te zien. Gemeentewerken legde hier een verlaagd zitplateau aan, dat door een keermuur, die tevens als zitbank dienst kan doen van de aangrenzende waterpartij is ge scheiden. Op de keermuur is een leuning aangebracht en om onbedoelde buitelingen geen nare gevolgen te hebben, is het water achter de keermuur slechts enkele centime ters diep gehouden. Bet plateau is „van iedereen" en om dat waar te maken zijn behalve trappen ook afritjes voor kinderwagens aan gebracht alsmede een trapleuning i oor bejaarden heel toepasse lijk gezien het er tegenover gele gen bejaardencentrum Haag wijk. Op een verhoogd middengedeelte heeft de afdeling plantsoenen bloembakken geplaatst terwijl hier ook een drietal berkjes is ge plant, een decoratieve boomsoort, die de Leidse plantsoenendienst tot nu toe nog niet toepaste in onze stad. De begroeiing rondom het plateau is zodanig samenge steld, dat va verloop van tijd men vrijwel geheel beschut kan zitten; ook de verdieping van het pla teau werkt hieraan mee. De vele banken kunnen hier het gehele jaar door blijven staa zittingen en leuningej besteading plastic zij akt. Het plateau wordt binnenkort gecompleteerd door een beeldje, waarvoor de sokkel al is geplaatst. Dit beeldje zal met enige feeste lijk vertoon worden onthuld wat tl mi tevens de officiële ingebruik neming van het plateau betekent. Tegen dit tijd is de afdeling be stratingen waarschijnlijk ook klaar met het maken van een sierbestrating op het aangren- ic.nde plein. Hiertoe wordt een aantal grijze tegels vervangen door gekleurde zodat de aanblik levendiger wordt. Te betalen: 52.90 Ik dacht beslist 'n vergissing en belde de Leidse Courant op, om op de hier bovenstaande vraag te antwoorden. Mag die heer (of fabrikant) 12% rekenen op het in 1968 bestelde element. 12% op het uurloon plus voorrijdkosten. LT gaf mij de raad, mij in verbinding te stellen met hel belastingkantoor. Dat heb ik gedaan. Daar kreeg ik. (zo te horen) "n keurige persoon, aan de telefoon. Ik gaf mijn mening r volgens mij te van 1.45. nu toch maar -8%, nu was dit 18' Het gesprek kwam hier op neer, dat dit mag. „maar rustig afwachten me vrouw. binnen kort tijd begint de kon- kurrentie dan kunt u weer profiteren". Daarna heb ik het Ministerie van Fi nanciën geschreven. Zo juist heb ik daar antwoord op gekregen. Hier volgt let terlijk het antwoord; Bij de voorbereidingen voor de nieuwe omzetbelasting heeft de regering, mede lettend op de onzekere factoren in deze het redelijk geacht rekening te houden met een stijging van het algemeen prijs peil van rond één procent. Per goederensoort kan uiteraard dit percentage hoger of lager zijn. Van de zijde van het Ministerie van Economi sche Zaken, is daarom in de pers een overzicht gepubliceerd waarin is aan gegeven de mate waarin een aantal goe deren en diensten door de nieuwe om zetbelasting in prijs zou kunnen stij gen of dalen. Indien u prijswijzigingen, welke afwijken van die in het gepubli ceerde overzicht constateert, kunt u daarvan melding maken aan de Econo mische Controledienst, Jan van Nassau- straat 50, 's-Gravenhage. Deze dienst stelt reeds regelmatig naar aanleiding van de binnen gekomen meldingen een onderzoek ln. Voor de be oordeling van de invloed van de nieuwe omzetbelasting op het algemeen prijs peil zal rekening moeten worden ge- j houden met het resultaat hetwelk die onderzoeken nóg zullen hebben. Ik merk overigens nog op, dat de door u in uw brief vermelde berekening van 12% aan omzetbelasting over het tota le bedrag van een na 31 december '68 geleverd verwarmingselement op zich zelf juist is. De leverancier dient inder daad over dat element omzetbelasting af te dragen, naar het tarief van 12% over het ontvangen bedrag. DEN BOSCH. 29 jan. Vee Aan voer totaal 6576. 2269 runderen; 684 graskalveren; 394 vette kalveren; 2194 nuchtere kalveren; 215 schapen; 7 fok- zeugen; 583 slachtvarkens; 230 biggen; 878 slacht runderen. Prijzen: melk- cn kalfkoeien 11751775; guiste koeien 9001350; graskalveren 450675; kalf- vaarzen rood/bont 13251725, zwart/ bont 11851500; klamvaarzen 1075 1300; guiste vaarzen 9751200; pinken 725925; nuchtere kalveren 175320; weideschapen 80125; drachtige zeugen 430585; biggen 7085; slachtrunde- ren extra kwal. 5.105.55, idem le kwal. 4.555.00, idem 2e kwal. 3.45 4.45, idem 3e kwal. 3.653.90; vette stieren 4.605.15; worstkoeien 3.50 3.70; vette kalveren le kwal. 3.90i 4.20, idem 2e kwal. 3.703.85, idem 3e kwal. 3.453.65; nuchtere slachtkalve- ren 1.301.70. per stuk 3580; slacht- zeugen le kwal. 2.082.12, idem 2e kwal. 2.002.06; slachtvarkens 228 I 238; vette schapen 115140; vette lam meren 135165. Overzicht handel: j melk- en kalfkoeien: ruimer - rede lijk - onveranderd vast; guiste koeien; normaal - stijf - duur; jongvee: groter - stroef - ruim prijsh.; vette kalveren: gewoon - trager - minder; nuchtere kalveren: groot - prijsh. - tot flauw prijsh.; schapen en lammeren: minder- goed - vast; fokzeugen: weinig - lui - duur; lopers en biggen: beknopt - wil lig - duur; slachtvee: minder - vrij vlug - stevig prijsh.; slachtzeugen: minder- redelijk - weinig verandering in prijs. UTRECHT 30 jan. Vee Totale aan voer 3301, runderen 97, vette kalveren 33, graskalveren 61, nuchtere kalveren 891, schapen 349, varkens 215 boven 100 kg. idem 49 beneden 100 kg. biggen 703, bokken en geiten 23. Prijzen: melk en kalfkoeien 1200-1450, kalfvaarzen 920-1020, vare koeien 800-1000, pinken 725-840, stieren 1025-1250, graskalveren 375-600, nuchtere kalveren 35-80, fok- kalveren 100-325, schapen 90-135, lam meren 115-190, drachtige varkens 425- 550, lopers 110-135, biggen 75-88, bok ken en geiten 21-55, prijzen p. kg. vet te koeien le kw. 4,65-4,85, id. 2e kw. 4,35-4,55, id. 3e kw. 3,95-4,25, vette kal veren le kw. 3,80-4.00. id. 2e kw. 3,60- 3,80, id. 3e kw. 3,20-3,40, nuchtere kul- veren 1,30-1,80, zware vette varkens 2,43-2,47, zouters 2,50-2,55, slachtzeu gen 2,00-2,05, jonge slachtzeugen 2,05- 2,15, Handel melk- en kalfkoeien stug, niet prijsh. vette koeien vlot, prijsh. vare koeien rustig, prijsh. vette kalveren traag, even lager, graskalveren rustig, niet prijsh. nuchter kalveren rustig, prijsh. fokkalveren idem, schapen wil lig, prijsh. lammeren Idem, varkens re delijk, niet prijsh. biggen idem. financlëi R'ARENDSVEEN, 29 jan. Bloemen Am. Anjers 2032. Rozen: Carol 35 45; Nordia 7400; Forsythia 2151. per stuk. Irissen: Wedgwood 1.952.05; Blauwe druifjes 4655. Narcissen: Carlton 951.25; Inveslum 1.251.30; Early Glorie 951.05; Fortuna 901.10; Buxton 7580. Tulpen: Beatrix 1.80; Pax White 1.501.70; Internationaal 1.65; Prominence 1.551.80; Apeldoorn 1.652.20; Wim van Est 1.651.85; Preludium 1.351.55; Topscore 1.35 1.60; v. d. Eerden 1.451.60; Krelage 1.30—1.55; Charles 1.35—1.55; Karei mijn conclusie dat die heer Doorman 1.90; Rose Copland 1.55—2.00 loonsverhoging mag Wintergold 1.30—1.45; Paul Richter IH I 1.501.70; Cassini 1.50—1.55; Blenda - 11-60; Christmas Gold 1.45—1.50; Olga kinderen geen ene cent loons- 1.60; Br. Star 75—90; Bellona 1.30— ƒ1.65. textiel mag verhoging ontvangen. De uitgave gaat1.50; Beauty of Volendam 1.50; Gander J *i |f" nu per week 18.— omhoog. Dit is juist. 1.75 per bos. want de bakker, melkman, kruideniers slagers enz. is zichtbaar geste- De Staatssecretaris De directeur-Generaal der belastin gen (dan volgt) 'n handtekening. Dan (monteur) wel 12' rekenen, 9 uur per dag. En wq met klachten, inkomen (heel doodgewoon), met 'n ge- BARNEVELD 30 jan. Pluimvee Aan voer ca. 8.000 stuks, handel rustig (prij zen in guldens per kg.): Slachtklppen 1,00-1,35, slachtkuikens 1,55-1,60. gen. Het is uitzichtloos en je loopt je hoofd kapot tegen 'n blinde muur met je klachten. Bespaar eventueel uw klach ten, het kost je nog extra aan postzegels, telefoongesprekken. De grote bonden waar wij zo groots opgaan, hadden al lang wat moeten doen. Want ze wisten beslist wel dat die BTW veel narigheid zou veroorzaken. Dit hadden ze moeten voorkomen! 1 Als ze willen bezuinigen, dan zijn er andere dingen, waar ze op bezuinigen konden. Mevr. Van der P. TER AAR, 29 jan. Groenten Wit lof AI 80—83; idem All 54—75; idem BI 77; idem BII 56: idem II 31—54; idem afwijkend 3061; idem stek 21— 35; prei 5361; spruiten B 57; idem C II 25; idem D 62; aardappelen 13; uien 22—23, alles per kg. KATWIJK A. D. RIJN, 29 jan. Groente: Waspeeu (per kist): A-extra 8.60; Al 6.10-8.80, A2 2.80-7.80, BI 8,50-10.60, B2 2.00-5,20, Cl 6,80-8.00, C2 3.40-7,10; boerenkool 76-89; knolselderie (per stuk) 13-34. rode kool 24-33; spruiten Al 124; A2 59-67; uien (per kist) 2,90-4,20; witlof: 1 77-78, 2. 58-63. Aanvoer was- peen 178.000 kg.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5