mening LEIDSE IEUGD WIL EEN „PARADISO" LEIDEN CENTRUM VAN GROTE AUTOZWENDEL .UW Bethlehemkerk geschikt voor creatief centrum? Emoties voor Haagse politie rechter Twee broers stalen in buitenland wagens Wagen total loss Uitslagen L.B.B. DONDERDAG 30 JANUARI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA I De Leidse jeugd zit te springen om een creatief centrum en het comité dat Leiden Leefbaar wil maken, niet minder. Daarom wordt er veel gepraat, geschreven en gedacht door de plaatselijke overheid, in de gemeenteraad, bij jeugdbewegingen en in ongeorganiseerde groepen, of zo'n centrum een kans maakt, waar dat dan zou moeten komen, wat er dan allemaal gedaan zou moeten worden en door wie. Veel lege gebouweh, maar gemeente wacht nog op adviezen „Wij willen een creatief centrum", is op het ogenblik een dagelijks hoorbare kreet in Leiden. Deze kreet is onlangs ook geslaakt door de voorzitter van de PvdA-afdeling Leiden, de Haagse Algemeen Dag blad-journalist Theo Dirks. Deze zou zelfs een soort Paradiso als in Amsterdam binnen Leidens burger lijke veste willen halen, althans een voorzichtig aftreksel van dat Paradiso. Hij weet al een gebouw ook: de oude, hier en daar een beetje bouwvallige Bethlehemkerk op de Lammerenmarkt, nu in ge bruik als opslagplaats van open bare werken. „We willen hier helemaal geen Para diso en we willen de Bethlehemkerk ook niet, die is veel te klein", zegt het Comi té Leefbaar Leiden by monde van hun harige voorzitter Jan Boer. „De Bethlehemkerk Onmogelijk", zegt wethouder C. J. Plena van openba re werken. ,Die moet dan verbouwd wor den en dat kost veel te veel geld. En hoe komen we aan een andere opslagruimte. Ik ben er niet over benaderd. Bovendien staat dat gebouw op de monumenten lijst. Het is erg oud". „Daar valt nog helemaal niets over te zeggen", zegt wethouder S. Sannes van onderwijs en jeugdzaken. „Ik kan zo nog wel vijf andere gebouwen op noemen die in aanmerking zouden ko men. Maar we moeten eerst nog allerlei adviezen inwinnen, voor we conclusies kunnen trekken". „Die Bethlehemkerk wordt het niet, zegt ook LJA-directeur G. Steinbach. „Al in 1955 is door de Leidse Jeugd Ac tie een rapport ingediend, waarin onder andere gesuggereerd werd de Bethle hemkerk voor het open jeugdwerk te bestemmen. Dat onderdeel van onze wensen werd echter door de gemeente als onmogelijk van de hand gewezen". Oude school grip vrijheid, dat inherent is aan Para diso. Het mag geen omstreden gebouw In Leiden zit men veel te vast aan de clubhuizen. De tegenwoordige jeugd weU gert zich bij georganiseerde verenigin gen aan te sluiten en voor die jeugd be staat er niets. Daarom is Paradiso door mQ niet zomaar als een kreet bedoeld". Kerk ongeschikt „Jaren geleden hebben we al gepro beerd om de beschikking te krijgen over de Bethlehemkerk", vertelt de heer Steinbach. De gemeente zei toen nee, omdat ze die ruimte zelf nodig had. Natuurlijk is de LJA voor een crea tief centrum. Maar voor de eisen, die het comité Leefbaar Leiden daar aan stelt, is de Bethlehemkerk niet geschikt. Dat is één grote kale ruimte. Het gaat er namelijk niet om elke zaterdag bijvoor beeld een beatfeest te houden. Ze wil len verschillende in elkaar overgaande ruimten waar allerlei creatief werk ge daan kan worden. We moeten hierover een advies uit brengen aan wethouder Sannes. Het mag natuurlijk niet zo'n sof worden als het Sigma-centrum in Amsterdam. Het mag niet zo worden, dat die jongens binnen een half jaar weer op straat staan. De verwezenlijking van dat crea tieve centrum wordt langs democratische weg doorgevoerd, en daarom kost het nogal wat tijd". Geen op iu m en sex Tenslotte laten we Jan Boer aan het woord: de man die met zijn groep de nog ongekristalliseerde behoefte van door de t.v. verjaagde straatjeugd in crimineel Leiden in de openbaarheid heeft gebracht. „Dat Paradiso is een ruimte waar al les psychedelisch is ingericht; een toe stand met lichteffecten en een hoop lawaai. Dat is geen voorbeeld voor ons. Dat is een rookhol, een opiumkit, waar sexlusten worden botgevierd. Dat wil len we hier niet hebben en ook niet ma ken. We willen ons ook richten tot de burgerij en niet met het image van an archisten, want dat zjjn we niet. Wel zou een deel van dat creatief centrum Ingericht kunnen worden als by Paradi so, maar dat mag dan niet voor opium en sex gebruikt worden. Ons centrum moet sociaal en cultureel worden. Er moet een bepaalde invloed van uitgaan. Zó willen we Leiden meer leefbaar maken. Daarom denk ik aan een oude school. Pas is er nog één af gebroken. En wat dat roken betreft: marihuana en hash zijn gewoon genotmiddelen; al cohol is veel slechter. Maar omdat ze verboden zijn, worden er mystieke eigen schappen aan toegekend. Die mensen zoeken net als alle gelovigen een tem peltje en dat is Paradiso. En dat zoe ken ze nu bij ons in een creatief centrum. Maar die lui, die marihuana gebruiken, komen niet meer in aanmerking voor activiteiten. We moeten dat gebruik te gengaan. Ze hebben geen initiatieven meer. Aan hen hebben we niets. Hobbyclub Wat we in die ruimte willen, zijn al lerlei kleine vertrekken, naast een groot, waar van alles gedaan kan worden. Niet alleen cultureel, maar bijvoorbeeld ook op technisch gebied, zoals knoeien met Een soort hobbyclub dus? „Ja, je moet telkens weer met wat nieuws kunnen komen. Zelf wil ik ook steeds weer wat nieuws doen. Ik wil dat centrum, die leefbaarheid, hier op poten zetten. Nee, ik ga niet in een bestuur zitten. Als het helemaal goed draait, ga ik misschien op reis, of zo. Nu hebben we wel een bestuur, dat moest van de gemeente. We zijn een soort stichting, met een voorlopig bestuur van tjen men- P. W. B. ADVERTENTIE! Priesterberaad Dekenaat Leiden Alle priesters van het hele dekenaat waren voor dit beraad uitgenodigd om dat er gesproken zou worden over het aanstaande vertrek van deken Haring met als gevolg dat er een nieuwe deken moet komen. In dit priesterberaad zou gesproken worden hoe en door wie de kandidaatstelling van de nieuwe Deken zal verlopen. Via de kandidaatstel ling vindt de benoeming uiteindelijk plaats door de bisschop van Rotterdam. Deken Haring openlt deze vergade ring en motiveert zijn aanstaande ver trek: hij is 12 jaar deken en wordt binnenkort 65 jaar. Twee redenen waarom hij aan aftreden toe is. Dit zal dan ook binnenkort Jan Boer wil liever een oude school, „maar alle voor een cultureel centrum in aanmerking komende gebouwen die leeg staan, hebben allang een andere bestem ming van de gemeente gekregen". Het enige gebouw dat eigenlijk voor ons geschikt is, is het postkantoor in de Breestraat. Maar Jan Boer beseft zelf wel, dat dit laatste pertinent tot de on mogelijkheden behoort Voorlopig is er dus nog geen geschikt gebouw voor een creatief centrum gevonden. En als dat er komt, zou er geen soort Paradiso in moeten komen, meent Jan Boer. Hij acht het image dat het Amsterdamse creatieve jeugdcentrum in den lande heeft gekregen, geen haalbare zaak voor Leiden. Wat de Bethlehemkerk betreft, er zou het een en ander aan het dak van dit gebouw mankeren. Vrijheidsbegrip „Dat dak hoeft helemaal niet af te zyn", zegt Theo Dirks. „Het hoeft hele maal geen paleis te worden, maar het water moet er natuurlyk niet naar bin nen lopen. Ik zou een centrum willen, dat een goede naam heeft by de jeugd. Ik denk helemaal niet speciaal aan Pa radiso, dat is maar een voorbeeld, en Ik bedoel dan niet de verdovende mid delen of de blote meisjes, maar het be- TOEDIENING VORMSEL Deken Haring deelt nog mee dat mgr. Jansen het Vormsel zal toedienen in het dekenaat op de volgende dagen: 18 april: par. H. Antonius, 7 uur 19 april: par. H. Leonardus en Lode- 19 april: par. Herensingel en Harte- brug. 7 uur 25 april: par. Voorschoten, 7 uur 2 mei: par. Oegstgeest, 7 uur 3 mei: par. Wassenaar Goede Herder. 3 mei: par. Wassenaar H. Josef. 7 uur 17 mei: par. H. Petrus, 5 uur 17 mei: par. Leiderdorp en Meerburg, 7 UUT. Na deze mededeluig vertrekt Deken Haring. De heer Verbeek neemt het voorzitterschap over en de heer Van Noort treedt op als gespreksleider. De heer Verbeek stelt enige inleidende punten: 1. De nieuw te benoemen Deken zal volgens mededeling van het bisdom tevens benoemd worden als pastoor van de Lodewijk. 2. Er zullen een paar vertegenwoordi gers moeten worden aangewezen die met drs. v. d. Ende. Vicaris van liet bisdom Rotterdam gaan bespre ken hoe de kandidaatstelling tot stand moet komen. 3. Aan deze vertegenwoordigers moe ten door deze vergadering duidelijke voorstellen worden meegegeven. B.v. het aandeel hierbij van de le ken, van rustende priesters enz. 4. Iedereen is vrij om kandidaten te noemen, maar dan moet dit verge zeld gaan van de motieven. 5. Men moet een voorstelling hebben van de funktie van de Deken. Als vertegenwoordigers van het deke naat om met drs. v. d. Ende over de kandidatenkeuze te spreken worden aangewezen: mej. drs. B. v. d. Knaap, de heren L. Verbeek, F. Timme, H. Wamerdam. Welke groepen spreken mee bij het kiezen van een deken? a. de priesters als de meest be- betrokkenen bij de zielzorg; b. de religieuzen: c. de leken. Nu wordt gesteld dat als iemand een kandidaat naar voren brengt hij ook de motieven moet aangeven waar om hij deze kandidaat wenst en boven dien moet de kandidaat gepolst zijn over zijn bereidheid het déken zijn te Nadat alternatieve voorstellen over de procedure van de kandidaatstelling van de nieuwe deken uitvoerig besproken waren werd het volgende voorstel door mevrouw Ebskamp-v. d. Berg inge bracht ,in stemming gebracht en al gemeen aanvaard: 1. Openbare kandidaatstelling door iedereen leken, religieuzen en pries ters): 2. Uit deze kandidaten worden er zes gekozen, door priesters, parochiera den en leken van de dekenale be stuursraad en religieuzen. 3. Uit deze zes worden er drie geko zen door priesters en de lekenleden van de D.B.R. Dit voorstel zal door bovengenoemde commissie met drs. Van de Ende be sproken worden of het al of niet ge- nomen decreet zo kan worden uit- j gevoerd. Dinsdag 4 februari zal deze j bespreking plaats hebben. I JONGERENMIS VIERING Zaterdagavond 1 februari a.s. om kwart over zeven organiseert de Aktie- groep Gezamenlijke Jongerenmisviering Leiden weer een jongerenmis in de Ro man usz aal. Het thema van dene mis te: „Vrjjlieid", de celebrant is de Eerw. Heer Vreeburg. Het zangkoor zal, zoals gewoonlijk, weer begeleid wonden door de Stam-Rouse Auto in de Vliet te Leidschendam Bestuurder verdronken Een tragisch ongeval heeft zich voor gedaan op de Oostvlietweg. De 38-jarige bestuurder van een personenauto, de heer Van Santen, geraakte vlak bij zijn ning door onbekende oorzaak in Vliet. De auto kwam midden in de Vliet terecht. Het gelukte de heer v. Santen uit de wagen te komen, op het dak de zinkende aüto. Een buurman hoorde zijn hulpgeroep en kwam met een kano te hulp. Het was echter te laat voor de heer v. Santen. Kikvorsmannen hebben ongeveer anderhalf uur later het stoffe lijk overschot gevonden, waarna het Voorburg is overgebracht. Van pure emotie ging het zusje van de kroongetuige in een affaire voor de Haagse politierechter van haar stokje. Een overigens wel nare affaire, want de kroongetuige was de vroegere echt genote van verdachte, die nu niet ge heel zonder fanatisme, stond te getui gen. De verdachte, een 42-jarige vertegen woordiger uit Leiden, zou huisvrede breuk hebben gepleegd. Het werd een heel lang verhaal voor de rechter en het draaide op een vrijspraak uit. Maar intussen dan streek het schoonzusje al getuigend het vaantje. Een dokter werd gealarmeerd en de politierechter moest de zitting gedurende enige tijd schorsen. Het kwam na een poosje al lemaal wel weer in orde en de beide zusjes wandelden welgemoed de zaal uit. »t was dan om kort te gaan zo. dat op 18 augustus verdachte zijn dochter tje naar huis bracht, nadat het kind dat bij de scheiding aan de moeder was toegewezen, een tijdje bij zijn vader had doorgebracht. Bij de woning angekomen. stapte verdachte met het meisje mee naar binnen, doch zei on bekend te zijn geweest m,t het feit, dat zijn vroegre echtgenote niet thuis Wel het thans flauw gevallen zusje, dat de sommatie gaf om de woning te verlaten waaraan verdachte niet voldeed. „Moet ik me soms door een zusje van mijn vroegere echtgenote de deur laten wijzen van de woning, waarvan ik de huur betaalde?", was het standpunt van verdachte. En hier kwam dan het zgn. „huurrecht" om de hoek gluren, waarop ook de verdediger zich beriep. De officier van justitie kon niet tot het bewijs komen en vorderde vrijspraak. „Het is ook niet in het belang van de kinderen van 1 en 5 jaar oud, dat de ouders elkaar voor de rechter halen," vond de de verdediger. De rechter achtte het tenlapte gelegde niet be wezen en spiak temachte vrij. LEIDSfAGENDA DONDERDAG 30 JANUARI Rijnlandflat Jaarvergadering Kath. Nat. Bond EHBO Peerke Donders. Aan vang 20.00 uur. Microtheater Imperium „Vuile han den" van J. P. Sartre, Vestestraat; aan vang 20.00 uur. De Burcht Politiek Café, KVP- equipe, o.l.v. mr. Aalberse; aanvang 20.00 uur. De Leidse politie heeft onlangs een eind gemaakt aan autozwendel op grote scbaal van de broers D.V. (30) uit Leiden en A.V. (25) uit Katwijk. Beide mannen, die dinsdag 21 januari op de Utrechtse auto markt als gerespecteerde kooplui werden gearresteerd, en in Leiden werden verhoord, hebben een bekentenis afgelegd. Zij verblijven thans in het Huis van Bewaring te Den Haag. De broers waren medio vorig jaar begonnen met het stelen van zo goed als nieuwe auto's in Antwerpen en omgeving. De wagens, die nog in autoboxen in Antwerpen van een Nederlands kenteken, nieuwe nummers en Nederlandse papieren werden voorzien, werden daarna over de grens gereden en op de Utrechtse automarkt aan de man gebracht. De beide broers, die op de markt bekend stonden om de goede kwaliteit van hun wagens en uitstekende prijzen voor de ge stolen automobielen maakten, werden de 21e van deze maand volkomen tot hun verrassing gearresteerd. Zij waren nog in het bezit van een gestolen wagen. Deze voorraad accessoires van gestolen wagens trof de Leidse hoofdinspecteur D. J. Verzyden, die het onderzoek leidde, aan in een garagebox in Antwerpen I)e broers hadden in totaal drie van deze autoboxen in de stad Antwerpen gehuurd, waar zij de gestolen automobielen de Identiteit van een Nederlands wrak gaven. De garages waren allen gelegen aan het eiiul van doodlopende straatjes. Zo behoefden zy slechts waakzaam te zijn naar één kant sloperijen elders Routinecontrole bracht Leidse politie op spoor Het eind van het lucratieve handeltje in de broers kwam in september in zicht, toen de Leidse politie bij een routine-controle op een sloperij telkens op dezelfde naam van een verkoper van autowrakken stuitte. Bij een be paalde sloperij had de man, die een bekende van de politie is, in enkele maanden tijd bijna veertig wrakken te koop aangeboden. Toen de politie ging „graven" bleek, dat de wrakken af- Nieuwe sieraden en draagobjecten in galerie Walenkamp komstig wa in het land. Opmerkelijk was de voorkeur van de broers V. voor „nieuwe" wrakken. Even opmerkelijk was, dat zij bereid bleken soms forsp verliezen ,tp lijden bij de verkoop van de wrakken' Jan de Leidse sloperij. Het verlies accepteer den zij graag om de kentekens en de papieren in handen te krijgen van een nieuwe wagen. Hadden zij eenmaal de kentekens en de eigendomspapieren dan werd in Antwerpen een nieuwe „bijpassende" wagen zelfde kleur, type en bouwjaar gestolen. In garageboxen in Antwerpen vijl de het ondernemende tweetal de oude imers weg en werden de nummers van het wrak op verschillende plaat sen in de wagen ingeslagen. Met de nummerplaat van het wrak reed men vervolgens met de wagen naar de auto markt, waar de wagen grif een goede prijs opbracht. In het half jaar. dat de broers actief waren moet men de foef ongeveer veertig keer toegepast heb ben. Te oordelen tenminste naar het aantal wrakken, dat op de Leidse slo perij ter vernietiging werd aangeboden. Verdiensten De broers moeten met hun transac ties flinke winsten hebben gemaakt. De wagens brachten op de markt een Vanmorgen is een Citroen 2 CV total loss geraakt bij een frontale bot sing op de Haarlemmertrekvaart. Een Renault R4, bestuurd door H. L\ uit Noordwijk, kwam bij het passeren van enige fietsers te ver op de linkerrij baan en kwam in botsing met een uit tegenovergestelde richting komende „lelijke eend." Het „eendje" kwam in de berm terecht en was in een klap geschikt voor de sloper. De bestuur ster, C. van V. uit Leiden, kwam met de schrik vrij. POLITIEK CAFé Onder auspiciën van het Lelds Academisch Kunstcentrum (LAK) wordt c in galerie Walenkamp aan de Nleumteeg een tentoonstelling gehouden sieraden en „draagbare objecten", vervaardigd van aluminium, goud, zilver of roestvrij staal door Emmy van Leeraum, Ni col aas van Beek en fiy» Bakker. Een bijzondere tentoonstelling, die sterk afwijkt van die, welke gewoonlijk door het LAK worden georganiseerd. De heer A. W. Reinlnk verrichtte de opening. De tentoonstelling duurt tot 19 febr. a.s. en is te bezichtigt*) dinsdag tot niet vrijdags van 1 tot 6 uur, aaterdags van 2 tot 5 uur. Op de foto toont een meisje een ig. draagbaar object van roestvryslaal als halssieraad. De besturen van ARJOS/CHJO en KVPJG te Leiden zijn verontwaardigd over hetgeen in de krant van woens dag 22 januari 1969 stond, betreffende de oorzaak van het mislukken van het politiek café georganiseerd door D'66 en JOVD. Gesteld werd, dat boven genoemde besturen uitgenodigd waren en hun medewerking hadden toege zegd. Dit is uit de lucht gegrepen, want bij 'het organiseren zijn bovenstaande jongerenorganisaties volkomen gene geerd. Zelfs werd geïnsinueerd dat het politieke café van maandag (van ARJOS. SHJO en KVPJG) een tegen zet zou zijn. Wij willen de organisa toren van D'66 en JOVD erop wijzen, dat het politieke café van de confes sionele jongeren reeds maanden van te voren geplanned was en derhalve is het belachelijk te spreken van een tegenzet. Anderzijds zjjn wij bereid om een volgende keer onze medewer king te verlenen, zodat een politiek café dan hopelijk tot een sukses wordt, DE BESTUREN DER ARJOS, OHJO en KVPJG TE LEIDEN. goede prijs op. terwijl de ..bedrijfs- onkosten" het verlies in de wrak ken transacties relatief zeer laag waren. Volgens de Leidse politie, die met de Gerechtelijke Politie van Antwer pen de zaak rond kreeg, zijn de kopers van de auto's zonder uitzondering te goeder trouw geweest. De verandering van de nummers was met het blote oog niet te zien. De vervalsing moest daarom aangetoond worden met spe ciale röntgenapparatuur van het Ge rechtelijk Laboratorium in Den Haag. Gedupeerden Van de veertig gestolen wagens, die verspreid in heel Nederland terecht moeten zijn gekomen, heeft de politie tien wagens kunnen achterhalen. In tien gevallen kreeg men de volle mede werking van de nieuwe „eigenaars", hoewel de automobielen juridisch nog aan een Belg toebehoren. Lastig parket Niet alleen particulieren, die op de automarkt een wagen van de broers kochten zijn zwaar gedupeerd. In een lastig parket zijn ook een aantal bona fide handelaren terecht gekomen, die in Utrecht van de broers een occasion be trokken en doorverkochten. De officiële en bonafide handel in tweedehands wa gens mocht de broers V. wel. Zij lever den uitstekende wagens; slechts tien- of twaalfduizend kilometer gereden was geen uitzondering De broers, beiden waren getrouwd, zijn inmiddels voorgeleid aan de officier van Justitie. Tydens hel vooronderzoek in Leiden dreigde er evenwel een mo ment iets mis te gaan. Voor het onder zoek had de Leidse politie de jongste broer in Oegstgeest ondergebracht In het politiebureau van Oegstgeest. Vrijdagavond 24 januari, toen A. V. eer naar Leiden overgebracht zou orden, wist hij evenwel bij het instap pen in de arestantenwagen te ontsnap pen. Na kele minuten had de politie hem echter weer na een korte achter volging, die eindigde in een kelder van ?en Oegstgeestse woning. lste klas: DVHCarambole 80, CentrumSpoortje 44, ZuidLand zicht 17. SpijkerbakMorspoort 62, KatwijkUVS 26, SpoortjeLand zicht 26, VriendschapZuid 26, Ca ramboleUVS 62. CentrumDHV 8 0, MorspoortSpijkerbak 44. 2e klas: RijnegomDe Heul 44, Landzicht 2KI. Minerva 80, Caram bole 2Spijkerbak 2 62, Vierkantje -Zijlpoort .6-2, TOG—UVS 2 4—4, ZijlpoortRijnegom 80. UVS 2 V-ierkant jé 2—6. Spijkerbak 2TOB 62. KI. MinervaCarambole 2 08, De HeulLandzicht 2 44. 3e klas: ScheepjeTOP 44. Mors poort 2Zuid 2 26, De WaagKat wijk 2 44. WachtjeVriendenkring 2—6, Zuid 2—Wachtje 4—4, TOP— Morspoort 2 44, Katwijk 2Scheep je 62. Rijnegom 2De Waag 08. 4e klasse: Landzicht 3Witte Hen 62, CentraalZijlpoort 2 44, Zuid 3—De Heul 3 4—4, DVH 2—UVS 3 2— I, UVS 3—De Heul 2 3—5, Witte Hen Zuid 3 62, De Waag 2—Centraal 4 4. Landzicht 3—DVH 2 4—4. 5e klasse: Vriendschap 2Landzicht 4 6—2. DVS—Vierkantje 2 4—4, Ca rambole 3UVS 4 44, Zylpoort 3 TOP 2 62. Vierkantje 2Carambole 3 26, Spoortje 2Vriendschap 2 44. Landzicht 4—DVS 4—4. 6e klasse: Zuid 4De Waag 3 08, Wachtje 2DVH 3 26, Rijnegom 3 Wachtje 2 44. De Waag 3TOP 2 80. Centraal 2De Heul 3 44, Zuid 4—UVS 5 44. 7e klasse: Centrum 2Zuid 5 44, Carambole 4KI. Minerva 2 44, DVH 4TOP 3 62, Scheepje 2Landzicht 5 6—2, KI. Minerva 2—DVH 4 5—3, TOP 3Scheepje 2 62, Centrum 2 Carambole 4 4 4. TOP 3Zuid 5 5—3. 89te klasse: Morspoort 4Spoortje 3 26, Witte Hen 2—Spijkerbak 3 26, De Waag 4Carambole 5 44, De Heul 4Witte Hen 2 80, Vriend schap 3Spoortje 3 62, De Waag 4 Morspoort 4 44, Centraal 3Ca rambole 5 44. 9e klasse: Morspoort 5KI. Minerva 3 80, De Heul 5—Zijlpoort 4 44, Landzicht 6TOP 4 26, Zuid 6 Landzicht 6 44, Zijlpoort 4Vier kantje 3 44, KI. Minerva 3De Heul 5 2—6. MICRO-KORFBAL Vicus Oriëntis na 5-1 nog blij met 5-4 tegen DKC Vicus Oriëntis en DKC speelden gis teravond in de» 5 Meihal geen beste wedstrijd. Het was een nogal rommelige •ertoning. vooral doordat het spel te ■eel onnodig werd afgebroken. Jan de a Rie scoorde vrij vlot 10. Uit de weinige kansen, die de Leidse verde diging weggaf wist DKC te scoren en was 11. Dit gebeurde wel uit strafworp, die pas in tweede in stantie benut werd. In de volgende minuten benutte Tiny Perfors ook zo'n kans en nog geen vijf minuten later ■as het 31 door dezelfde speelster, aarna zij noodgedwongen moest uit vallen dor een blessure van haar te genstandster. Met drie man in de aan vallen door een blessure van haar te- worden tegen de stugge verdediging van Vicus. Na de hervatting verhoogde Jan de la Rie, mede door het falen DKC, de score tot 51. waarna Vicus op fluweel dacht te zitten. Bin nen drie minuten was het 53 en da# gaf de gasten de nodige moed. Viear minuten voor tijd slaagde de driemans- aanval van DKC er zelfs in het mooiste doelpunt van de wedstrijd te scoren, waarna V.O. op balbezit moest spelen om de zege nog te kunnen vasthouden* Overige uitslagen: Jun. A: Zuidera kwartier A—KNS A 12—3. Adsp. ll Crescendo aVicus Oriëntis a 05» Adsp. 4: De Algemene oZuiderkwar tier d 0

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3