GROFVUIL OPHAALDIENST. Boerenleenbank Hoogmade maakte de 3 miljoen aan spaargelden vol Van vertrek Burgemeester van Leidschendam naar 's-Hertogenbosch is geen sprake Auto frontaal tegen boom PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 28 JANUARI 1969 Creatief Centrum te Voorschoten opgericht Vorige maand is besloten tot de op richting van de „Stichting Creatief Centrum Voorschoten". De stichting stelt rich ten doel het bevorderen van de harmonische ontplooiing van de persoon, met name de ontwikkeling van het creatief vermogen bij kin deren, jeugdigen en volwassenen. Dit doel wil de stichting bereiken door o.a. het oprichten en in stand houden van een centrum voor crea- tiviteitsontwikkeling. De aktiviteiten van het centrum kunnen bestaan uit het houden van cursussen, demonstra ties, excursies en tentoonstellingen. Daarnaast het organiseren van cur sussen voor allen die leiing geven bij het onderwijs, de jeugdvorming en de volksontwikkeling. De stichting wil zo mogelijk per 1 maart 1969 met de verschillende cursussen starten, waar voor gebruik gemaakt zal worden van de benedenverdieping van het Baljuw huis op de Voorstraat. Burgemeester en wethouders staan zeer positief ten opzichte van deze stichting en stellen de raad voor, ten einde de mogelijkheden te scheppen waardoor het creatief centrum inder daad snel kan starten, een voorlopig subsidie te verlenen tot maximaal ƒ3000,in de aanloopkosten huur Baljuwhuis, reclamekosten). Zodra de begroting van de stichting gereed is, zyn b. en w. bereid een subsidie te verlenen in het verwachte nadelige saldo. De stichting zal even eens een rijkssubsidie ontvangen voor een gelijkbedrag als wordt toegekend door de gemeente Voorschoten. Voor 1969 wordt een bedrag geraamd van 7222,—. Ontspanningsmiddag voor bejaarden en zieken te Voorschoten Vele Voorschotense bejaarden en langdurige rieken hebben genoten van de ontspanningsmiddag, welke hen werd aangeboden in het Cultureel Centrum door de afdelingen Voor schoten van de Zonnebloem en de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. Bij de aanvang sprak dokter S. v. d. Kooy, voorzitter van de Stichting Alg. Bejaardenwerk Voorschoten, de aan wezigen toe en ontvouwde ondermeer een plan van de Stichting om in de toekomst te komen tot het stichten van een dienstverleningscentrum met even tueel daarbij te bouwen bejaardenflats. De Stichting komt hiermee tegemoet aan de veel gehoorde wens van de bejaarden zelfstandig te kunnen wo nen, mits er in de naaste omgeving een centrum is, waar men zo nodig hulp en steun kan verkrijgen, maal tijden enzovoorts. Het programma van de ontspannings middag werd prima verzorgd door Dick Binnendijk. De „Three Jacqets", die op langzame, timide toon hun voordrachten houden en liedjes zingen, zijn bijzonder in trek bij de bejaarden door het rustige tempo van spreken. The Stefani's, Martin van Heelsbergen en Johnny van Zwieten, wisten de aanwezigen te boeien en menigmaal tot lachen te brengen met praatjes en goocheltrucjes. Het geheel werd muzi kaal omlijst door de pianist Cas Oost- Een zeer geslaagde middag voor de ongeveer 150 aanwezige bejaarden, waarvan er velen door autobezitters gebracht en gehaald werden. Ook voor de diëetpatienten was er genoeg te snoepen. Mevrouw Diamant, voorzit ster van de UW. dankte aan het slot van de middag allen en in het bij zonder mevrouw Meijer van de Zonne bloem. die reeds 10 jaar werkzaam is in deze vereniging en het voornemen te kennen heeft gegeven als voorzitster af te treden. voorschoten RAADSAGENDA De gemeenteraad van Voorschoten komt vrijdagavond in openbare verga dering bijeen voor onderzoek van de geloofsbrief van het nieuwe verkozen raadslid, de heer mr. H. P. Engel (VVD); de beëdiging en installatie van het nieuw benoemde raadslid, de heer L. A. J. Meijer (B.P.) en voorstellen van b. en w. tot wijziging van de bouwverordening Voorschoten 1968; tot het beschikbaar stellen van 'n kre diet voor de aankoop van baggerspecie; tot het aangaan van een overeenkomst van ruiling van het pand Leidseweg 355 tegen het pand Nassaukade 18; tot 't verkopen van bouwterrein in „Bosch geest" aan Bouwbedrijf Niersman N.V.; lot het beschikbaar stellen van 'n kre diet voor overplaatsing van gemeen telijke magazijnen; tot wijziging van de leveringsvoorwaarden voor gas. wa ter en elektriciteit; tot het afwijzend beschikken op het verzoek van ouders van kleuters om over te gaan tot stich ting van een openbare kleutershool in de wijk Adegeest; tot subsidiëring van de medische sportkeuring; tot subsi diëring van de Stichting Creatief Cen trum Voorschoten en enige voorstellen inzake het personeelsbeleid. BESLISSING PARKEERPLAATSEN OPGESCHORT Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land hebben de gemeente Voorschoten in kennis gesteld van hun besluit tot i verdaging van de beslissing omtrent I de goedkeuring van het raadsbesluit van 27 september 1968 betreffende de aanleg parkeerplaatsen bij het station 1 van de Nederlandse Spoorwegen. (Zo als bekend wordt met ingang van de zomerdienst regeling in mei het station Voorschoten door de Nederlandse Spoorwegen weer ingebruik genomen. Red.). INTERCOMMUNALE DRINKWATER- TRANSPORTLEIDING Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land onthouden hun goedkeuring aan het raadsbesluit van Voorschoten d.d. 23 augustus 1968 betreffende het aan deel in de kosten van aanleg van de intercommunale drinkwatertransport leiding. (De ringleiding tussen Den Haag en Leiden). j Op zondagmiddag werd in de Manége Van Zeist te Voorschoten een Prix- Caprilli gereden. Dit is een moeilijke opgave, daar dressuur en springen dui- delijk gedemonstreerd dienen te wor- den. Dit is dan ook alleen mogelijk met i een goed in de hand gehouden paard I door ruiters, die rijkunstig zo ver ge- vorderd zijn. Het merendeel van de deelnemers kwam goed rond. De wed- strijd werd gejureerd door de heer Van de Spek, die bij de prijsuitreiking op merkte; „zeer verheugd te zijn over de verrichtingen van ruiters en paarden, daar een prix-caprilli altijd een moei lijke opgave blijft." Nadat de heer Van Zeist iedereen had bedankt, die aan het doen slagen van deze wedstrijd hadden medege werkt, werd overgegaan tot de prijs uitreiking. Ie prijs mej. M. Praat met Regina 158,5 pnt; 2 prijs de heer B. de 1 Visser met Dorette 151,1 pnt; 3e prijs Peter Berkers 150,5 pnt met Orcy; 4e prijs Evelyn Kamminga met Turan- dot 149,5 pnt; 5e prijs Doreen Larive I met Orcy 149 pnt: 6e prijs de heer Van Zanten met Caroline 148,5 pnt; 7e prijs Jules Kirch met 007 146 pnt; 8e prijs j Kees Louwman met Viola 145 pnt. i STICHTING RECREATIEBAD Burgemeester en wethouders Voorschoten zijn voornemens over te aan tot sloping van de panden Treub>- straat 21 en 23. Op 28 juli vorig jaar besloot de gemeenteraad een brief van de heer H. F. A. M. Walenkamp om eventueel in deze panden een restau rant te vestigen te laten onderzoeken door b. en w. Door middel van een brief d.d. 10 januari dit jaar heeft de betrokkene doen weten geen mogelijk heid te zien zijn plannen te realiseren. Voorts acht het college van b. en w. het noodzakelijk de aan de gemeente in eigendom toebehorende voormalige boerderijen Leidseweg 227 en Treub- straat 7 te slopen. Deze sloop geschiedt ln overleg met met ministerie van cul tuur, recreatie en maatsch. werk. Leidse Universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het doet.ex. Ned. Recht, de heer R. J. v. Hardenbroelt v. Am- merstol (Leiden). BRIDGECLUB V.O.G. De uitslag van de negende ronde in de viertallencompetitie is als volgt: Team Dofferhoff wint van team Braak man met 5-l;Tjalkens wint van de Tom be 60: Boogaard wint van Schoof 5—-1 Smit wint van v. d. Ende 60; Planje wint van Norden 6—0; Westerman wint van Megchelse 60; de Haas wint van v. d, Scheun 51. LFirw \CF\m DINSDAG «8 JANUARI Stadsgehoorzaal Radio Philh. Or kest. o.l.v. Zdenek Macal, soliste Eva Bernathova, piano (abonn. serie Res.- Orkest); aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 29 JANUARI Stadsgehoorzaal Rotterdams Philh. Orkest, o.l.v. Jean Fournet, solist Mi chel Block, piano (K&O): aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 30 JANUARI R(jnlandflat Jaarvergadering Kath. Nat. Bond EHBO Peerke Donders. Aan vang 20.00 uur. Microtheater Imperium „Vuile han den" van J. P. Sartre. Vestestraat; aan vang 20.00 uur. De Burcht Politiek Café. KVP- fquipe, o.l.v. mr. Aalberse; aanvahg B0.00 uu* Burgemeester en wethouders hebben mededeling ontvangen dat door enige burgers is opgericht de Stichting Rc- creatiebad Voorschoten, welke stich ting wil gaan ijveren voor bespoedi ging van de bouw van een zwembad met zonneweide in Voorschoten, i Dit initiatief wordt door b. en w. met grote erkentelijkheid vooïkennis- geving aangenomen en medegedeeld dat binnen het raam der mogelijk- j heden in beginsel op de volle mede werking en steun van de gemaante kan worden gerekend, mits zo nauw mo- gelijk met de gemeente wordt samen gewerkt. De vorm en de mate van 1 medewerking van de gemeente moeten nog punten van nader overleg zijn. DONDERDAG 30 JANUARI Buurt 21. Havenplein, Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg, Kuiperssteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaanstr.. Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat. Bouwelou- wensteeg. Meermanshof, Dnickerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Vol dersgracht, Noord- eu Zuid-Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr., Vosmolengracht, Oost- dwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Buurt 23: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apo- thekersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt. Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr.. Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof. Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof, St Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Hout markt. Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin nenvestgracht, Reineveststeeg, Lange- gracht. Vredehof, Noorderstraat. Burgerlijke Stand Geboren: Angelique Isabella Maria d.v. H. M. J. de Vreede en M. J. Colijn; John Edwin z.v. H. G. Rennes en M. Potuljt; Sander z.v. A. D. de Vries en G. v. Veen; Helena Janna d.v. S. v. d. Plas en G. Groen: Jan z.v. H. C. Ravens- bergen en J. E. Schijff; Maarten Willi- brrod Johan z.v. R. M. v. d. Meulen en C. C. M. Vonk; Hans Alexander z.v. H. G. K. Wohl en M. C. E. G. Goor; Jeroen Pieter z.v. J. J. Piket en M. Kerstens; Huig Barend z.v. H. Imthorn en K. J. Paap; Mirella d.v. J. C. Plug en E. Le pelaar; Alida Jacoba d.v. J. v. d. Plas en J. Guijt; Anna Catharina d.v. M. Rijns burger en A. Bosman; Peter Alexander z.v. P. Boom en G. G. de Koning; Jo hannes Jacobus Petrus z.v. T. A. Rekel hof en W. G. Zandvliet: Catharina Pe- tronella Maria d.v. C. J. v. d. Meer en A, Kraan; Rudolf Hendrik z.v. J. Har- kes en W. M. Dorrepaal; Theodoras Wil lem z.v. J. D. Waasdorp en A. J. Pet; Dimitri Adam z.v. W. A. Versteeg en L. S. Schippers; Johanne Simone d.v. J. v. Duivenvoorde en L. v. Duijn; Eli sabeth d.v. J. C. Schaap en L. Schaap; Miranda Maria Johanna d.v. J. G. Guth en M. J. T. Gaiser; Mischa 'z.v. D. van Hulst en W. C. Frielinghues; Adriaan Melle Cornells z.v. J. C. M. Hendrlkse en R. J. M. v. Strij de Regt; Jan z.v. J. v. Eijk en L. Bracht; Jan Pieter Leen- dert z.v. L. v. Beel enen P. Kralt; Mi chael z.v. P. de Knegt en A. Varkevis- VRIJDAG 31 JANUARI Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen- hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat. Hartman- straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade. Cosijnstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rynvreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat. IJsselkade, Kasteelhof. Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat. Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr., Spaarnestraat, Lekstraat. Meerburger- oegstgeest Geslaagd Aan de Rijksuniversi teit te Utrecht is geslaagd voor het kand. ex. wis-, natuur- en sterrekunde de heer G. H. van Driel. leiderdorp LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Doordat verschillende leden donder dagavond jl. aan de volgende ronde van de Martini-drive in de Haagse Die rentuin moesten deelnemen is er die avond alleen in groep zwart gespeeld. Overigens was de wedstrijd in Den Haag niet erg succesvol voor de Lei derdorpers, want niet één team wist zie hvoor de kwartfinale te plaatsen. In groep zwart is er weinig in de Stand veranderd, die na de achtste ronde als volgt luidt: 1 mevr. Hanson - hr. Bavelaar/mej. en hr. De Vrind 32 9+274; 2 echtpaar Verduin met echt paar Zwanenburg 3216 86; 3 mevr. Van Schendel-hr. Van der Bijl/De Ko ning-Van der Koog 3117 76; 4 echt paar Krats/echtpaar Thesingh 2820 110: 5 dames Schutte-Zwarts/heren De Koning-Van Zonneveld 28204-102: 6 mevr. Van der Kommer-hr. Kiel/ Van der Kommer jr.-Leopardi 2721 +46; 7 Blansjaar-Pul/Hoogervorst-Van der Vliet 25234-7; 8 dames Bos-Ger- lich/dames Van der Bijl-Lenaers 21 27134; 9 Van der Laar-Smit met Veld- huyzen-Van Vliet 202892; 10 mevr. Bavelaar-hr. Hanson/mevr. Onrust-hr. Stokhuyzen 1533112; 11 dames Van den Brink-De Koning/heren Van Ber ge Henegouwen-Helversteyn 1335 135; 12 Van den Akker-Van der Bijl jr./ Noorman-Speekman 939325. Burgemeester en wethouders stellen voor aan de Stichting Medische Sport keuring Voorschoten ten behoeve van de keuring van Voorschotense sport beoefenaars met ingang van 1 januari een subsidie toe te kennen, gelijk aan het tekort per keuring, met een max. van ƒ2.per keuring. Voor dit jaar zal het subsidie dan ten hoogste 800.400 keuringen a 2.be dragen. De leden van het R.K. Damescontacl Voorschoten zijn bijeengekoment voor een „verdiepingsbijeenkomst". De bij- i eenkomst werd ingezet met een H. Mis i in de Laurentiuskerk. Celebrant was em.-pastoor Staadegaard, terwijl de gezangen verzorgd werden door het I Dameskoor. In het Bondsgebouw werd daarna 1 het nuttige met het aangenome ver enigd. Na de koffie met gebak hield pastoor Staadegaard een korte toe spraak met als thema: „De drie grote vrouwen in de Bijbel". Tevens werd i gesproken over het- zomerreisje, dat j eind mei zal plaats vinden. In de mor- I genuren wordt een grote meubelshow j bezichtigd in Utrecht en 's middags J staat er een rondrit op het programma i in de mooie omgeving rond Utrecht. Tot slot van deze avond was er een grote verloting, die bij de vele leden die aanwezig waren, zeer in de smaak alphen aan den rijn MAATREGELEN BIJ KON. JÜLIANABRUG B. en w. willen bij de Koningin Ju- lianabrug twee vóór-waarschuwingsllch- ten doen aanbengen, teneinde met name bijvoorbeled bij mist het wegverkeer tij dig te waarschuwen, dat de brug ge opend is. Met deze voorziening zal naar raming 2250.- gemoeid zijn. Het neerkomen van het beweegbare gedeelte van deze bug veroorzaakt voor omwonenden hinderlijk geluid. Om dit euvel op te lossen zullen hydraulische j dempers worden aangebracht. De daar aan verbonden kosten worden op 7000 geraamd, I oud ade V.I.O.S. BRENGT NIEUW STUK OP DE PLANKEN Traditiegetrouw is het de toneelver eniging „V.I.O.S." weer gelukt een prachtig stuk op de planken te brengen. Op vrijdag 31 januari wordt opgevoerd een klucht t.w. „Drie is teveel". Hoofd thema: een ouderpaar tracht zijn doch ter er toe over te halen te trouwen met een miljonairszoon. De moderne jeugd heeft echter een heel andere mening. De grote successen die dit stuk overal boekte, garanderen een avond van ge zonde ontspanning. Tussen het tweede en derde bedrijf heeft men de gelegen heid om prachtige prijzen in de wacht te slepen. Voorverkoop van kaarten bij J. Reurings, Zwarteweg en op de avond aan de ingang van de zaal. Onthoud de datum en kijk uit naar de advertentie in dit blad. Geschenk voor echtp. Van Ley den Voor de Coöp. Boerenleenbank Hoog made was het gisteren een gedenk waardige dag. Tijdens een bijeenkomst in zaal Van der Ploeg deelde de voor zitter van de bank, de heer Van der Wereld, gisteravond in tegenwoordig heid van o.a. de ere-leden van de bank, de heren C. C. Hoogeveen en C. P. Borst, mede. dat de drie miljoen aan spaargeld bij de Stichting Spaarbank was gepasseerd. Dit gebeurde onlangs door de heer S. van Leyden namens de fa. Van Leyden te Hoogmade. Als attentie kreeg de heer Van Leyden (links op de foto), die met zijn vrouw door het bankbestuur werd ontvangen, van de heer Van der Wereld (rechts) een passend geschenk aangeboden. Mevrouw Van Leyden werd niet ver- De directeur herinnerde in een toe spraak er aan, dat de eersite miljoen gulden; werd bereikt na tien jaar in het bestaan van de bank in 1961, de tweede miljoen volgde in 1966. In dit tempo voortgaande zou in april 1970 wederom een mijlpaal gehaald kunnen worden. Spr. deelde voorts mede, dat de winst over 1968 ruim 18.000 gulden bedraagt, waarmede de reserve op 55.000 zal komen. Tot 31 december jl. werden 905 spaarrekeningen geopend, derhal ve een gemiddelde inleg van 3400.-; het gemiddelde in de gehele organisatie van banken bedraagt ca. 2400.-. De directeur meende hierin een groot ver. trouwen in de bank te mogen consta teren, hetgeen een belofte inhoudt voor de verdere ontwikkeling van de Hoog- madese bank. Het gezelschap bleef vervolgens nog enige tijd in aangena me sfeer bijeen. noordwijkerhout Reebok sprong tegen auto op Toen de heer Van de Beek uit Noord- wijkerhout gisternacht het mooie weer benutte otn nog even met zijn auto door het Langeveld te rijden, maakte hij de schrik van zijn leven mee. Rustig toe rend over de Vogelaarsdreef in de ge meente Noordwijk, nabij het zweefvlieg- veld, kwam met een enorme sprong een jonge reebok uit de langs de weg staan de bosjes. Het dier vloog met zoveel kracht tegen de auto op, dat deze zwaar beschadigd tot stilstand kiuam. De heer Van de Beek, die op dat mo ment helemaal niet aan een botsing met een reebok dacht, maar een zeer ernstig ongeval veronderstelde, bleef hevig ge schrokken achter het stuur zitten. Eerst toen een passerende automobilist bij hem stopte om te informeren wat er aan de hand was, durfde hij de auto te verlaten. De reebok bleek inmiddels de geest te hebben gegeven. De politie nam het kadaver inbeslag en stelde een onderzoek in naar de aan sprakelijkheid voor de aangerichte scha de. Het ziet er naar uit, dat ln het Lan geveld weldra de bekende borden „over stekend wild", de eerste in deze streek, aangebracht zullen moeten worden. Alvo de agenda van de raadsver- de gemeente jaarlijks een bijdrage uit gadering te Leidschendam ln behande ling werd genomen heeft het raadslid, de heer P. C. Boone, aan burgemeester E. J. M. Kolfschoten gewaagd of het onlangs door de Volkskrant vermelde bericht, dat de burgemeester benoemd zal worden tot buremeester van Den Bosch juist is, waarop de burgemeester antwoordde (lat hij geen enkel initiatief heeft genomen om in Den Bosch be noemd te worden. Volgens de burge meester mist hjj de nodige eerzucht, te minder omdat hij zich in Leidschendam zeer goed thuis voelt, te meer omdat hjj kort geleden de extra voor hem gebouw de ambtswoning aan de Vliet heeft be trokken. Van vertrek is derhalve geen „Zorgen voor ongerustheid uwerzijds houden mij niet gevangen, wel kan Ik mij uw bevreemding of verrassing no pens de door U genoemde persberichten voorstellen", aldus de burgemeester. Nauwelijks 3Vj jaar in Leidschendam, goed en wel op dreef, pas verhuisd naar een aantrekkelijke nieuwe ambtswoning: „Waarom wil zo'n man nu al weer ver trekken?" zou men zich kunnen afvra gen. Tot nu toe was ik tamelijk honkvast: jaar Eemnes,-11 jaar Alkemade en dat nog wel ln een jeugdiger periode waarin men doorgaans ambitieuzer heet het gemeentefonds ontvangen geduren de 25 jaar. Met de gemeenten Rijswijk, Voorburg en Voorschoten is een regeling getrof fen om het voormalig veilinggebouw te doen inrichten voor sociale werkplaats. De raad verleende een krediet van f 1.526,58 om het gebouw voor dat doel geschikt te maken. Daar de 35 jaar geleden aangelegde elektrische installatie in de r.-k. Tuin bouwschool aan het Westeinde verschil lende vernieuwingen moet ondergaan, vooral wat betreft de bedradingen, gaf de raad zijn fiat voor f3.500,om de nodige vernieuwingen aan te brengen. Woningbouw in Valkenburg Binnen een maand zal de eerste paal geslagen worden voor een 16-tal wo ningen, een gedeelte van de 62 wonin gen, die op 't Middenjoght zullen ver rijzen. Twaalf van deze woningen wor den gefinancierd door een in Valken- wttmiii ,.«U uUU,Ban11B „«c burg gevestigde bankinsteUing. piang- te zijn. Tot nu toe weet ik dan ook waar- rlJ^ ,1S J??UW. vo° Met xnijwonden en klachten over inwendige pijn is gistermiddag de Leidse fotograaf J. W. wonend ln Koudekerk, naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd, nadat hy met zijn auto frontaal tegen een boom op de Achthovenerweg te Leiderdorp was gereden. Op de vry smaile weg moest de heer W. uitwyken voor tegenliggers uit de richting Leiderdorp. De wagen moet als total-loss worden heecbouwd. x A -'A op de doorstroming, waardoor goed kopere woningen, vooral in de Rijnlaan en 't Boonrak, vrijkomen voor minder- draagkrachtigen Dit zei wethouder P. Langeler van Valkenburg gisteren op een vergade ring van de kiesverenigingen van de CHU en de ARP. De heer Langeler deelde verder mede, dat in het derde kwartaal van dit jaar een aanvang zal worden gemaakt met de bouw van 12 bejaardenwoningen met daarbij een verzorgingscentrumdat naast een functie voor de kruisverenigingen, ook die voor het open-bejaarden werk zal hebben. In het verzorgingscentrum zal daarvoor ruimte worden gereserveerd. De groootte van het centrum is geba seerd op het voor Valkenburg in de toekomst te verwachten inwoneraantal van 4000. Voor een te bouwen sport zaal is thans grond beschikbaar. De zaal zal verrijzen naast de lagere school. Met betreking tot de aan te leggen nieuwe provinciale weg de secun daire weg nr. 4 zei wethouder Vis te verwachten dat tegen het einde van dit jaar met de aankoop van de daar voor nodige gronden zal kunnen wor den begonnen. Met betrekking tot de reconstructie van de Katwijkerweg j merkte wethouder Vis op dat deze. naar Door Ged Staten zijn enige bemer-de eisen, die aan een tertiaire weg j kingen gemaakt op de aangenomen ver- i moeten worden gesteld, een breedte ordening. Op voorstel van b. en w. ging za] krijgen van zes meter. Met deze i de raad zonder stemming akkoord mei reconstructie hoopt men in het voor de door G.S. gedane aanbevelingen om j jaar te starten, deze in de verordening te doen opnemen. De raad ging volledig akkoord met het voorstel om aan G.S. voor te stel len de presentiegelden voor bijwonen van de raadsvergaderingen te verhogen van f25,- op f30.— per vergadering en voor bijwoning van de commissie-verga deringen van f 20.op f 25.— per ver gadering. SUBSIDIE RESTAURATIE Het voorstel van b. en w. om voor de restauratie van de monumentale Ned. Herv. Kerk aan de Delftse kade een subsidie te verlenen van f 30.426,werd zonder stemming aangenomen. Op grond van het besluit Verfijning Algernon» Uitkering Monumenten zal aan ik ben begonnen en ik zou dat graag ook zo willen houden. Ik vind het overi gens niet oneerzaam of onzindelijk om ambitieus te zijn, mits dat niet gaat ten koste van andere belangen. Het zal U en de raad duidelijk zijn, dat ik niet aan sprakelijk ben voor de speculatieve pers publicaties. Ik heb geen enkel initiatief terzake van het door U bedoelde ove rigens hoogst-eervolle ambt geno men. Mijn ambities gaan voorshand even min in die richting: lk mis daartoe bo vendien de nodige eerzucht. Mijn gezin en ik voelen zich in Leidschendam uit stekend thuis en naar ons bescheiden gevoelen: op onze plaats! Er is hier ge lukkig nog van alles te doen en als ik in mijn nieuwjaarstoespraak tydens uw vorige vergadering uw raad dank voor uw welwillende instelling en alle onder vonden medewerking, dan spreekt daar uit een sfeer van vertrouwvolle weder zijde samenwerking. Wanneer ik bo vendien de hoop uitsprak voor het ko mende jaar weer uw vertrouwen te mo gen genieten, dan verwacht lk ook dat U dit niet hebt aangevoeld als een holle phrase en bedoeld voor één hoogstens 2 maanden", aldus de heer Kolfschoten. AGENDA sassenheim Geboren: Jeanette, d.v. J. V. Phi- lippo en J. van Staaveren; Eduardus J. M., z.v. J. v. d. Lans en A. v. d. Salm; Joyce H. C.. d.v. L. v. d. Geest en B. v. d. Ark; Miranda B., d.v. R. Walraven en A. Spaargaren; Debora, d.v. J. Plug en A. Philippo. Gehuwd: N. A. Niese. 24 jaar te Baarn en H. Otto, 27 jaar; H. Haje, 51 jaar en M. Behrendt, 37 jaar. Em- men. Overleden: H. P. Witteman, 80 jaar; A. H. Engel, 69 jaar, e.v. Van Teylin gen* zoeterwoude Dameskoor Meerburg viert zondag tweede lustrum Zondag hoopt het dameskoor van de Meerburgparochie de dag te herden ken. dat het tien jaar geleden opgericht. In 1959 werd door de enige geleden overleden directeur J. Velde begonnen de dames de beginselen van de zangkunst bij te brengen, waarna het koor zich in korte tijd ontwikkelde tot één der f de omgeving. Naast de vele voor gemengd koor die zij zondags met het mannenkoor ten gehore brach ten, hebben de dames in de loop dei jaren alle huwelijks- en in de week verzorgd en daarmee ge toond een onmisbare schakel bloeiende parochieleven van de Meer burg te vormen. Zondag zal de dank van de parochi aan dit koor getoond worden. De Hoo; mis, welke normaal om 8.45 uur aai vaigt, zal nu om 10.30 uur tot intent) van het koor worden opgedragen. D gezangen zullen door het dames- herenkoor onder leiding van de direc teur. de, heer P. Gordijn, worden uit gevoerd, terwijl ei- na de-H. Mis eer besloten receptie is in, ,De Drie Eend jes." PIT '54 HAALDE GELIJK SPEL Het le herenteam van PIT '54 is in h( tweede gedeelte van de competitie dienstelljk gestart en behaalde eer lljkspel tegen St. Hoger/TSB 5. Annek in Zoeterwoudse handen. NSS 2—PIT 2 7-3. Twee punten Koek en één van G. Verhagen. Het derd team behaalde een overtuigende zege Glos 3. Voor de 8-2 zege zorgde Len; Koek, driemaal winst, en Dobrony Th. v. d. Helm met ieder twee O' winningen. Reflex 4Pit 4 9-1. De werd hier gered door Jac. Pieterse. D dames moesten met 3-7 het onderspi delven tegen St. Hoger/TSB. Twee over winningen voor F. v. d. Geest-Schuur ei een van A. Beereboom. Het tweede teair bevocht een gelijkspel in Warmond teger Steeds Vooruit 2. Twee punten van Ell. v. Teylingen een van Paula en Bett. Vervoorn. Een incompleet derde tean verloor voor het eerst in dit seizoet beide punten en wel tegen AVA 4 Cock van Leeuwen en Riet v. d. Saln scoorde elk tweemaal. Junioren. Meisjes. Pit 1Avanti 4-' Twee punten van Marieke Verdegaa en een van Mirjam Paardekoper ei ry Rotteveel. AvantiPit 2 2-8. Corr; van Teylingen en Thea Verdegaal ble ven ongeslageil en Anneke v. d. Hein kwam eenmaal tot winst. Jongens: Pit Orpheus 2 3-7. Dubbele winst voo Wim den Eisen en een punt van Pete v. d. Salm. DocosPit la 9-1. Sjaal Paardekooper was de enige die tot wins Programma: Heren 28 januari Gossi ma 4—Pit 1. Pit 2—Reflex Vs.; Pit 4- St. Vooruit 6. 30 januari Sportief 7- Pit 3; Dames: 28 januari Play Fair 1- Pit 1; Pit 2—Rustenburg 1; Pit 3 Baronie 2. Donderdagavond training Don Bosco aanvang 18.30 uur. A.s dag Clubkampioenschappen. <üj roelofarendsveen TAFELTENNIS Voor de tafeltennisver. „Sparkler" ziji de competitiewedstrijden in de afgelo pen week nu niet bepaald succesvol lopen. Het eerste team verloor met 44 van Scylla 6. Hier won J. v.d. Zwe tweemaal en Loek Akerboom kwam een maal tot winst, terwijl ook het dubbe aan Sparkler kwam. Het tweede tean: van Sparkler verloor met 8-2 van Achil les 1. Alleen Bert v.d. Zwet en Aai Verdel konden de eer redden. Sparkle 3 won met 6-4 van Reflex 4. Hier blee Jan Oomen ongeslagen. Jip en Hein Hoo genboom kwamen ieder een keer to winst terwijl ook het dubbel een winst puntje werd voor Sparkler. Sparkler verloor met 7-3 van The Skippers Ruud Turk won tweemaal en Fred vai Rhoon zorgde voor het derde puntje.. B| de junioren kwam Sparkler 1 tot eei puntenverdeling tegen NSSS 1. Hen! Elstgeest bleef ongeslagen en door wins van Hans Bakker en het dubbel kwan het 5-5 resultaat tot stand. Het program ma voor de komende dagen luidt: jun. febr. Scylla 3-Sparkler 1, sen. 3 febr Sparkler 2-DSB 4, 5 febr. Sparkler 3 Charibdys 2. 5 febr. Sparkler 4-NSSS Vermelden wy nog dat er in het vervolg iedere donderdagavond trainen is, alleeï voor de senioren, vanaf 8 uur. Voorts i( er voor de leden en donateurs op vrij' dag 7 febr. een grote feestavond In het Dorpshuis „De Alkeburcht", waarovei nog nadere mededelingen zullen volgen,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4