5 Hillegomse missiezuster ontdekte eenvoudig middel om kinder st erf te tegen te gaan Ontwerp-begroting Alphen sluitend Student ontwerpt plan voor promotieperiodiek Eerst trouwen, dan nieuwe banden BIOSCOPEN MARKTEN DINSDAG 28 JANUARI 1969 DE LEIDSE COURANT Zuster Truus Koop stelde babyvoeding samen uit inlandse producten publiceerden de Nederlandse dagbladen de ontdekking van zuster Koop. Na een jarenlange studie en verontrust door de grote kindersterfte in Afrika, heeft deze- Hillegomse zuster, die 28 jaar in Malawi (het vroegere Nyassaland) heeft, ontdekt dat uit twee levendiger en spraakzamer. Toen kregen alle baby's van het ziekenhuis het'even zo, met gunstige resultaten. Hierna hoeft zij het laten onderzoeken in een laboratorium in Malawi, waar men er zeer over tevreden was, het koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam gewerkt I heeft daarna een verbeterde analyse ge nheden I maakt en ook prof dr..H. Oomen van ast te k uit- ?ROS- weetal leest ér mals, een eenheid bonen en een eenheid j dat instituut was er enthousiast aardnoten een produkt ontstaat dat de- De vertegenwoordigers van de Wereld zelfde voedingswaarde bezit als datgene gezondheidsorganisatie, dr. Burgess en wat de baby's ln ons land krijgen. een vertegenwoordiger van de Voedsel- Mals, bonen en aardnoten groeien by en Landbouw organisatie van de V. N. Iedere Inlander rond zyn hut, dus een- j (de FAD) hebben allen hun mening ge- voudiger kan het niet om de kindersterf- geven en vinden het voedsel rijk aan te, die nog altyd 50 tot 60% bedraagt, eiwitten: als de kinderen het zullen krij- minimum terug te brengen. Maar gen zal het probleem van ondervoeding inentair desport- rhaling). Socialls- rpagina). hoe moet dat aan de bevolking vertelt worden Met deze opdracht is zuster Koop naar ons land gekomen, om tevens na elf jaar tropen in Hillegom vakantie te houden. en vertrok op 19 jarige leeftijd naar Afrika om daar als zuster Trinitas van de congregatie der Witte zusters Malawi. Na een jaar voorbereiding in Algiers, kreeg zij haar werkterrein in Likuni, waar zij vanuit een hutje een hospitaal heeft opgebouwd, dat grote faam heeft in die streek en grote waar dering bezit van de president van Mala wi dr. H. Banda, waarmee zij goed be vriend is. Sinds 1940 werkt zij hier en het ziekenhuis, waarvan zij nog steeds directrice is, telt nu vele verpleegsters en vroedvrouwen. Per jaar komen er ge middeld zes met een regerings-diploma bij. (Zuster Koop heeft in Malawi tesa- men met dokters van alle gezindte ge zorgd, dat alle zendings- en missie-zie kenhuizen zich verenigd hebben en on derhouden bovendien nauwe banden met Ie regeringsziekhuizen. ITUDIE EN ONDERZOEK ]Lja 28 jaar in Likuni gewerkt te befa ll ben werd zij nog steeds geconfron teerd met een enorme kindersterfte in het gebied rondom haar ziekenhuis en tevens in geheel Afrika. Daardoor is zij aan die studie begonnen, zoekende naar de rede en middelen waardoor die tot normale proporties teruggebracht kan worden. Zo kwam zuster Koop te we ten, dat deze kindersterfte niet te wijten a honger, maar aan te eenzijdig voedsel. Er is ónder deze kinderen een i gebrek aan eiwitstoffen en daar door is een kind niet bestand tegen de verschillende ziekten, die in de tropen Iheersen. Het nationale voedsel is mais; het wordt zó fijngestampt, ii'adat het' bui- tenvliesje en de voedzame vezel eerst de kippen zijn gegeven, 'dat de kin- Wen uiteindelijk een pap krijgen, die 'gelijke voedingswaarde heeft als stijf sel. Men probeert het kind groot te bren gen met die waterachtige stijfsel, en eenmaal ,,op de grond" moet zo'n baby j met de groteren mee eten. Brei, van witte maismeel klaargemaakt, en wie het eerst maalt PRENATALE ZORG Al haar jaren in Likuni is de prenatale zorg haar grootste zorg geweest. De onderzoekingen hebben toen het papje, „Phala Likuni" genaamd, opge leverd. Zuster Koop probeerde het bij kindje van ruim 2 jaar. Het woog 14 pond. Drie weken lang kreeg het meisje deze pap en na deze tijd was het drie pond zwaarder geworden en veel Alphen aan den Rijn heeft voor 1969 komsten zal het moeilijk zijn het even- sn sluitende begroting. Voor onvoorzie-1 wicht op de gewone dienst van de Ge- e uitgaven kon een bedrag van 61.398, meentebegroting te handhaven, aldus het 29 worden gereserveerd. De geaccumu-college in haar ontwerpbegroting, leerde batige saldi van de gewone dienst van vorige jaren hebben een omvang BTW bereikt van naar raming 1.200.000,-. De By de samenstelling van het ont- totaal batige en nadelige saldi sluiten werp-begrotingen kan geen rekening met 8.978.062,87. Het algemeen totaal worden gehouden met de gevolgen ,van inkomsten en uitgaven beloopt! ]iet jn werking treden van de BTW. Het 28.728.625,73. college neemt aan, dat door verhoging van het uitkeringspercentage van de al gemene uitkering uit het gemeentefonds een zekere compensatie zal worlen ge boden. overkomen zijn. Nu heeft zuster Trinitas erkenning ge- slaapverblijven in komen, röntgenapa- kregen van haar vinding. Geld om er ratuur en massa-TBC-bestrljding te gaan octrooi op aan te vragen bezit zij niet, doen, inentingen te kunnen verrichten, alle Nederlandse kranten hebben over enz. Dit alles moet ruim schrikt u niet haar geschreven. Naar aanleiding hier- 100.000.gaan kosten, van kreeg zij talryke felicitaties en ge- Nu hebben enkele Hillegommers hun lukstelegrammen, maar bij dit alles is diensten aan geboden en gezorgd dat de tweede keer in het financiële middelen om deze voeding in nieuws komt. Misschien zit er een T.V.- de binnenlanden van Afrika te gaan uitzending in. Zij stellen voor zuster propageren. Haar grootste wens is een i Koop te helpen door aan honderddui- j auto, waarin alle moderne aparatuur zit zend gezinnen in Nederland één gul- om zich verstaanbaar te kunnen maken, den te vragen. Dit kan geen bezwaar Het zal een rijdende pólikliniek moeten zijn en zuster Koop kan er wonderen worden, van waaruit zij haar heilzame j mee gaan doen. Zelf geeft zij haar zie werk kan verrichten. In deze wagen wilkenhuis er voor op om op haar leeftijd zij met 5 Afrikanen gaan wonen en zo voor vijf jaar de oerwouden in te gaan het land doortekken. Dus er moet ook trekken, om haar voeding te propageren. Oproep voor getuigen van aanrijding te Voorschoten Op dinsdag 21 januari omstreeks i uur is op de hoek van de Raadhuis straatProf. Einsteinlaan te Voor schoten een vrouw met kinderwagen aangereden door een auto. Terwijl zij doorliep en de hoek Einsteinlaan Kamelingh Onneslaan overstak werd ouw met de kinderwagen nog- naals door dezelfde auto aangereden. Bij deze aanrijding werd de kinder agen beschadigd en de baby kreeg onbekend letsel. Bij deze laatste aan- j ij ding was een jongen met een brom fiets getuige. De politie van Voor- choten verzoekt de jongeman met de I bromfiets en evenutele andere ge- GlpPn aelH uigen zich te willen melden op het loofdbureau van politie, Leidseweg 95, telefoon 01717 - 2663. A STEN VERZWAKKING Een aantal belangijke projecten, waar- an de verwezenlijking in 1969 aan de orde moet komen, hebben geleid tot een zodanige lastenverzwaring, dat aan enige i belastingverhoging voor 1969 niet is te JVJieUW materieel VOOr ontkomen, aldus het college van b. en w. «O Alphens reinigingsdienst herziening van het subsidiebeleid t.a.v. de muziekverenigingen, en het te stichten Het gemeentebestuur wil een roltrom- Cultureel Centrum. Het ligt in het voor- melvuilnlenut aanschaften ter vervan- nemen van het college om een ambtenaar ïl"C van de In 1960 gekochte auto. De aan te stellen, die speciaal belast zal nieuwe wagen zal een grotere capaci- worden met culturele, sport- en jeugd- telt bezitten dan de af te stoten auto, zaken. Diens bezoldiging is reeds opge- mede om de door uitbreiding der ge nomen ln de begroting. meente toenemende behoefte hieraan. De Om deze lastenverzwaringen te ver- kosten hiervan begroten b. en w. op lichten, stellen b. en w. de tarieven 72.000,-. straatbelasting en reinigingsrechten te Om dezelfde redenen zullen b. en w. verhogen voor (ook voor het gebruik van binnenkort een tweede straatveegauto containers). aanschaffen; de daaraan verbonden kos- Zonder een grote toename van in-ten ramen b. en w. op f 85.000,-. Voorts dient een vrachtauto te worden aangeschaft met een naar drie zijden kipbare bak ter vervanging van een in 1962 aangekochte vrachtwagen. De kos ten zullen naar raming 27.000,- belopen. Door middel van begrotingswijzigingen 1969) vragen b. en. w. voormelde bedra gen beschikbaar te stellen. Krediet voor Alphense Gemeentewerken Alphense raad donderdag bijeen Nu het promoveren op tijdschriftartikelen mogelijk is geworden heeft de Leidse student W. A. M. de Vroomen een plan ontwikkeld voor een spe ciaal promotietijdschrift. Hierin zouden uitsluitend bijdragen moeten worden opgenomen, die dienen om later gebundeld te worden tot dissertaties. De auteur, van wie een bijdrage geplaatst is, zou volgens het plan verplicht moeten zijn voor elke bij drage een abonnement van een jaar te nemen. Wan neer bijvoorbeeld vijf bij dragen 'n kompleet proef schrift opleveren en het abonnement 150 gulden per jaar bedraagt, zou de promovendus voor 750 gul den rond zijn. Dit is een fraktie van wat hy aan In „stukjes" doctor worden omvang in een keer kun nen worden vervaardigd als een aflevering van het tijdschrift. De promoven dus moet dan zoveel jaren abonnee zijn als zijn proef schrift katernen van het blad dik is. Een dergelijk tijdschrift, al of niet ge scheiden in delen voor de exacte en de geestesweten schappen zou voorzien in een grote behoefte van wege het centrale karak ter en de coöperatieve ba sis ervan. Een versprei ding op grote schaal zou dan ook voor de hand lig gen. Met name voor biblio theken zou het een onmis bare informatiebron zijn. Het tijdschrift zou in inter universitaire opzet in aan merking komen voor sub sidie van particulieren en van de overheid. ime de regering volgens het plan van de heer De Vroomen de belangen kunnen voor staan van een tijdschrift, dat eèn belangrijke dwars doorsnede van de Neder landse wetenschap in bin nen- en buitenland op gro te schaal zou kunnen ver spreiden. De heer De Vroomen hoopt mi Ten laste van de begroting van het be drijf van gemeentewerken 1969 vragen b. en w. voor kosten van uitbeiding en vernieuwing, aanschaffingen respectie- voorzieningen t.b.v. de onder dit bedrijf ressorterende plantsoenendienst eansering van schaftgelegenheid en van 'n werkplaatsje op de kwekerij aan de Steektenveg, aanschaffing van machines en een schaftwagen, welke ook I openbare vergadering als schullgelegenheid kan dienst doen bij i-aad gehouden. Niet op de laatste vrijdagavond van de maand, zoals tot nu toe gebruikelijk was. maar donderdagavond a.s. 30 janu- half acht wordt de eerstvolgende j de Alphense aanleg van nieuwe plantsoenende nigmgsdienst (o.m. 32 containers t.b.v. j etagewoningen en industrieën en 1000 vuilnisemmers) en transportwagen en machinerieën voor algemeen gebruik bij deze diensten een kediet van 79.900,-. ontetaan wegen, bedanken Bovendien behoeft de tekenkamer en de heer 3 A M Herebach. B. administratie van deze dienst voorzie ningen ten bedrage van 17.700,-. In deze vergadering worden de nieuw-, benoemde leden van de raad geïnstal-; leerd t.w. de 'neren Jac. Bijl (ARP), die de heer M. Paats (KVP) opvolgt, en J. Kemmeren; hij vervult de vacature. SOCIALE WERKPLAATSEN velen de heer J. A. Kemmeren aan voor. benoeming in de vacature van de Al phense Sportstichting, ontstaan wegens, bedanken van de heer J. A. M. Hersbach. Bij het aantrekken van werkobjecten Ter benoeming van een lid-niet-raads- voor de gemeentelijke sociale werkplaat- j na Van de Adviesraad voor het Jeugd-1 sen kan het voorkomen, dat bepaaldewerk (subsidiëring jeugdwerk) bevelen opdrachten niet kunnen worden aan-en w. aan de heer W. van Zwieten. vaard, omdat de daarvoor nodige machi- Deze vacature is ontsaan door het be- nes of speciale gereedschappen niet aan- danken als zodanig van de heer Jac. Bijl, wezig zijn. Met het oog daarop vragen nu raadslid wordt, b. en w. de gemeenteraad een werkkre- diet ad 20.000,-, ten laste waarvan ln Alarmering brandweer. B. en w. voorkomende "gevallen dergelijke ma- zijn voornemens door inschakeling van chines of speciaal gereedschap kunnen de PTT een alarmeringsdienst aan te whovl te komen met j worden aangeschaft t.b.v. de werkplaats brengen voor het personeel van mensen, die verder aan de I „De Binnenhaven" ten bedrage van j brandweergroep Aarlanderveen. Voor dit verwezenlijking van zijn I 15.000,- en voor de werkplaats „De 1 doel wordt een uitgave van 2f" plan willen meewerken. Spoorhaven" ten bedrage van 5000,-. nodig geacht. Voor bloemist kon niet alles ineens Driemaal zonder rijbewijs achter het stuur Tegen een niet ter zitting verschenen 28-jarige loodgieter uit Delft eiste de of ficier van justitie, mr. J. Wessel gisteren een onvoorwaardelijke hechtenisstraf voor de tyd van 2 weken, een geldboete van 50,subs 10 dagen en de vernie tiging van Rykswege van verdachtes in beslaggenomen „auto" of te wel „wrak- op-wielen". De Delftse loodgieter dankte deze zwa re eis aan het feit, dat hjj al driemaal eerder werd veroordeeld wegens het be sturen van een auto zonder daartoe de nodige rijbevoegdheid te bezitten en in oktober jl. wederom voor dezelfde over treding op heterdaad werd betrapt. Dit maal achter het stuur van een „auto", die tal van essentiële gebreken vertoon de en derhalve, aldus het rapport van de politiedeskundige, een groot gevaar op dc weg betekende. „Bun zeer hardnekkig geval", kwam dc kantonrechter, mr. W. de Koning, te recht tot de conclusie. In zijn requisitoir legde de officier er de nadruk op, dat verdachte bij herhaling een grove min achting voor de wet en een groot gebrek van verantwoordelijkheidsgevoel had ge toond. „verdachte moet nu maar eens goed voelen, dat het zo niet langer meer kan", vond hij en kwam dan ook tot ver melde eis. De kantonrechter vonniste ditmaal hij verstek nog met een voor waardelijke hechtenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. De geldboete ver hoogde hij daarentegen tot 350.— subs 70 dagen en legde in zijn vonnis even eens de vernietiging van Rijkswege van het in beslaggenomen wrak vast. subs 30 dagen alsmede de vernietiging toch niet uw bruid in deze gevaarlyke „Zy reden in een gewone personenauto van Rijkswege van het in beslaggeno- I auto als pasagier meegenomen". Neen, zonder uiterlijke kentekenen en dat is men voertuig. „Dat is een hoop geld" dat had verdachte niet gedaan. Daar- toch byzonder onsportief", zo luidde ver- vond verdachte en hij bepleitte dan ook I voor hield hij te veel van haar. Hij had dachles „klacht". „Mensen als u maken uiterste clementie. De kantonrechter! liet risico manmoedig alleen gedragen, j hei ernaar, dat de politie zo moet han- dacht er anders over en bleek van me- I j delen en het is bovendien toch niet on- ning dat de ofvicier de ernst van het i De officier vond dat risico zowel voor wettig", diende de officier hem van re- feit 'in acht nemende, bij zijn eis nog verdachte als andere weggebruikers piiek. „Dat kan wel zyn, maar ik vond veel te schappelijk was geweest. Hij ver- uitermate gevaarlijk en eiste dan ook een het niet netjes", hield verdachte vol. hoogde de totale geldboete dan ook tot I geldboete van 150,— subs 30 dagen. Dat hy te hard had gereden kon hij 170,subs 34 dagen. Inzake de vernie tiging van het voertuig vonniste hy „Een heel bedrag", vond verdachte. Hij 1 uiteraard niet ontkennen. Wel ont- Manmoedig „Ik stond op het puilt van trouwen en de vernieuwing van die banden moest du9 om financiële redenen nog even wachten". Aldus verklaarde een 24-ja- rige bloemist uit Lisse niet zonder vermaak van de publieke tribune de reden waarom zijn auto op drie tot op het canvas versleten banden reed. Waarop de officier al dan niet op zettelijk genoemd vermaak nog aanwak kerde door verdachte te vragen: „U heeft zal het toch moeten betalen, want de kantonrechter vonnoiste zonder enig par don conform. In de val Een 18-jarige scholier, die terecht stond, omdat hy per bromfiets op de Lammenschansweg de maximumsnelheid ver had overschreden en bovendien zo als na zijn aanhouding bleek door enke le manipulaties het vermogen en lawaai van zijn brommert drastisch had op gevoerd, beklaagde zich over de wijze, waarop de 2 patrouillerende politieagen ten hem „in de val" hadden laten lopen. kende hij zelf aan zyn bromfiets te heb ben „geknoeid". „Ik kocht hem tweede hands en veranderde er echt niets aan", verzekerde hy het rechtscollege. Deze trok verdachtes verzekering sterk in twijfel. De officier achtte de ten laste leggingen afdoende bevyezen en eiste ter correctie twee geldboeten van respectievelijk 35,en ƒ,30,subs 13 dagen. „Ik ben maar scholier en kan niet betalen", protesteerde verdachte hier tegen. Gezien de ernst van de feiten kwam de kantonrechter hem in slechts geringe mate tegemoet en vonniste met een totale boete van 60,subs 12 dagen. Vat jenever sneuvelde Bij het lossen van een lading spiritualiën bij het Noordwijkse hotel-rest. De Beurs, viel een val jenever stuk. Niet minder dan 25 liter geestrijk vocht stroomde doelloos weg. Zelfs voor likke- broers bleef er geen druppel over. De „beschonken" klinkers, die 'za gen er na zoveel alcohol helder uit. Een 4U-jarige fabrieksarbeider uit Leiden wilde graag autoryden maar be zat. zo moest hij bekennen, niet de fi nanciële middelen om er een „in-perfec- te-staat-zijnde-" auto op na te houden. Vandaar ook, dat de „auto" waarmede hij destyds reed en werd aangehouden tal van gebreken waaronder een on deugdelijke stuurinrichting, niet wer kende remmen en een op vele plaatsen doorgeroeste carrosserie vertoonde. „Ik was van plan hem helemaal op te knappen maar dat kostte in totaal zo veel, dat er weinig of niets van kwam", voerde verdachte als excuus voor een en ander aan. Hij was achteraf blij, dat de politie de auto in beslag had genomen. Gezien het niet denkbeeldige gevaar, dat verdachte zijn medeweggebruikers had laten lopen door met zo'n wrak te biyven rijden, eiste de officier ter cor rectie een totale geldboete van 150, Kredieten voor scholenbouw in Alphen a. d. Rijn Het krediet van 140.896,50, dat vorig jaar beschikbaar is gesteld voor het uitbreiden van de bijzondere school voor gewoon lager onderwijs aan de Prinses irenelaan (Oranje Nassauschool) met twee lokalen, blijkt niet toereikend te zijn. B. en w. vragen de gemeenteraad door middel van een wyziging van de gemeentebegroting 1968 een aanvullend uedrag ad 29.464,50 voor de aanleg van de centrale verwarirlng, tuinaanleg, bonorarlum achltect en kosten van toe zichthoudend personeel. Wederom moet voornoemde school met twee lokalen worden uitgebreid. Langs een zelfde weg vragen b. en w. van de gemeenteaad een kediet van 170.000,-. Deze uitbreiding is dringend noodzake lijk omdat het niet langer verantwoord is voor drie klassen gebruik te maken van drie lokalen van de Opstandingskerk. Voor de bouw van een bijzondere school voor g.l.o. aan de Jacob van Damstraat te Aarlandevveen is een krediet geraamd van 350.312,-. Thans vragen b. en w. door middel van een begrotingswijziging 1968 een aanvullend krediet van 114.757,12 voor nieuw meubilair, leer middelen, grondkosten en bijkomende kosten, alsmede voor het aanpassen van nog aanwezig meubilair. Voor de bouw van zeven kleuterscho len, in seiebouw te verwezenlyken vol gens het Muwi-bouwsy8teem is een to taal krediet geraamd van 2.334.090.-. Volgens de definitieve opgave van de aannemer moeten de geraamde kosten voor een twee-klassige school worden verhoogd met 10.592,- en voor een drie-klassige school met 14.159,- in to taal 77.711,-, welk totaal voorts we gens een in eerste aanleg gemaakte tel fout met 10.000,- worden verhoogd. B. en w. vragen door middel van een be- grotingswyziging 1968 samen een totaal 87.711,- voor voormeld doel beschik baar te stellen. Tafeltennis. Het eerste damesteam van Baronie ls de promotiecompetitie voortreffelijk begonnen met een 10-0 overwinning op MVD in Den Haag. Het team, bestaande uit Hanneke Nieuwen- huizen, Anneke Demoet, Corrie Kramer, verraste met deze dubbele cijfers vriend en vijand. Dames 2 verloor van de dames van Siok uit Nootdorp met 7-3. Het eerste herenteam liet zijn eerste steek vallen en verloor van Sios in Den Haag met 7-3. Het tweede herenteanj moest de eer laten aan de Treffers in Roelofarendsveen met 8-2. Het vierde he renteam won zijn tweede wedstrijd met 7-3 in Den Haag van Wibats. Het ju nioren-jongensteam speelde een ver dienstelijk gelijk spel, 5-5, tegen Steeds Vooruit in Warmond. B en W Hazerswoude in zee met muziekschool te Leiderdorp Het college van b. en w. van Hazers woude heeft besloten samenwerking te zoeken met de gemeente Leiderdorp in zake aansluiting bij een streekmuziek- school. Overigens had men de keuze uit twee; in de gemeente Alphen a. d. Rijn werden initiatieven ontplooid door een werkgroep tot stichting van een streek- muziekschool èn in Leiderdorp, waar de Stichting Muziekschool in samenwer king met het Leiderdorps gemeentebe stuur dezelfde ideeën voorstond. De busverbinding tussen Hazerswou- de-dorp en Leiderdorp acht het Hazers- woudse college gemakkelijker dan die tussen Hazerswoude-dorp en Alphen. Daarnaast vinden b. en w. het voor de hand liggen, dat de streekschool in Lei derdorp vlugger tot stand zal komen, gezien de reeds bestaande organisatie. De vaste bydrage gaat vermoedelijk f1800 a f1900,— vergen. Het ligt *.n de bedoeling voor algemene muzikale vorming in Hazerswoude-dorp zowel als Hazerswoude-Ryndijk dépendances te vestigen. De kerstbrief van „Niek" De woorden die in de brief van „Niek" in ons kerstnummer ontbraken zyn door onze jonge lezers snel gevonden. Achter eenvolgens had Ingevuld moeten worden: Doldriessum, trein, koffertje, oma, jas, hangen, winkel, worst, slaap, dak, raam pje, sneeuwpop, hoed, pyp, vissen, hen gel, schaatsen, slee, kat, hoed, staart, verband en schrijven. Uit de stapel oplossingen hebben wij negen brieven gehaald van negen lezer tjes. Zij krygen binnenkort een boek als 'prijs toegestuurd. De pryswinnaars zijn: Antoinette Riekert, Meloenstr. 33, Lei den, Anton v. Velzen, Korenbloemlaan 65, Oegstgeest; Marjan Fransen, P. v. Anrooystr. 7 Leiden; Corrie Los, Jacht haven KPM, Warmond; Marja Geerlings, 's-Gravendamseweg 13, Noordwyker- hout; Cora de Wit, Viaductweg 26, Noordwijkerhout; Hennie v.d. Meer, v.d. Bijlstraat 21. Roelofarendsveen, Ineke Witzetter, Westelnde 57, Bodegraven; Marian v.d. Ploeg, Hubrechtstraat 29, Leiderdorp. Camera: Een maagd voor de prins (lê)» Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 «k Orfeu Negro (18); zo. en wo. 14.30 u. De avonturen van Pietje Bell (a.l.). Lido: Hang 'em high (18 jaar). Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Dreven carnaval (18 Jaar). Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: Sex en society (18 Jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Dokter Zjivago (14 Jaar). Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag- 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Naakt om te leven (18 jaar) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nacht voorstelling vr en zat. 23.30 U.l Het meisje Ariana (18 jaar). Korreltje ROTTERDAM, 28 jan. Vee Aan voer totaal 3006; weekaanvoer 4599; 110 slachtrunderen; 556 gebruiksvee; 45 vette kalveren; 204 graskalveren; 1880 nuchtere kalveren; 14 varkens; 7 biggen; 12 paarden; 4 veulens; 135 schapen en lammeren: 13 bokken en geiten. Prijzen: slachtrunderen 505— 550. 450—495, 395420. 365—385; vette kalveren 405—430. 385—400, 360—380; stieren 455510; worstkoeien 350365; kalf- en melkkoeien 1101575; vare koeien 875—1200; vaarzen 975—1150; pinken 700900; graskalveren 475650 nuchtere kalveren 120130; mestkal- veren 150250; schapen 115140; lam meren 140180. Overzicht handel:: slachtrunderen: als vorige week - vlug - als gisteren; kalf- en melkkoeien: ta melijk - stil - lager; vare koeien: rui mer - willig - prijshoudend; vaarzen en pinken: gewoon - rustig - stabiel; gras kalveren: iets groter - vlot - hoger; vette kalveren: klein - slepend - lager; nuchtere kalveren: groot - kalm - lager; schapen en lammeren: iets klei ner - kalm - iets stijver. BODEGRAVEN, 28 jan. Kaas Aan voer 10 partijen Goudse kaas. Note ringen 3.823.95; extra kwal. 4.05. Handel flauw. ROELOFARENDSVEEN 27 jan Bloe men Am. Anjers 22-33, Rozen Nordia 68-105, Forsythia 30-49 p. st. Irissen Wedgwood 295-310, Blauwe Druifjes 27- 56, Anemonen 95, Narcissen Carlton 105- 130, Investum 115, Early Glorie 85-105, Portuna 85-120, Buxton 85-90, California 85, Tulpen Pax White 160-165, Olga 145, Purper Star 185, Rose Copland 150-165, Krelage 100-130, v.d. Eerden 140-155, Charles 145-165, Apeldoorn 175-210, Christmas Gold 150-160, Paul Richter 130-1Ï60, Blenda 145-165, Beatrix 160, Preludium 15-140, Lustige Witwe 135- 170, Wintergold 120-145, Br. Star 90-95, Prominence 160-180, Casslni 155-170, Karei Doorman 200 per bos. TER AAR, 27 jan. Groente „Witlof Al 86, id. A2 73-78, id. 2 49-61, id. afw. 33-62, id. stek 8-31. spruiten 78-79. uien 23, peren Brederode 35, alles p. kg. KATWIJK a. d. RIJN. 27 jan. Groente Waspeen p. kist: Al 4.90-9.00, A2 3.40-8.20. BI 6.60-10.60. C2 6.40-6.90. boerenkool 69-90, knolselderie p. st. 21- 34, rode kool 33-34, spruiten 108. Aan voer waspeen 92.000 kg. RIJNSBl RG, 28 jan. Bloemen Tul pen: Lustige Witwe 160-185. Preludium 115-150, Overdale 150-175. Wintergold 140-160. Christmas Marvel 160-185. Apel doorn 190-215, Demeter 200-215, Tommy 140-160. Paul Richter 160-175, Ralph 155-165. Santiago 240-260. Bellona 140- 160, v. d. Eerde 160-175 alles p. bos. Hyacinten 25-36 p. st.. Narcissen: Gol den Harvest 180-200, Carlton 100-120. Flower Record 85-95 alles p. bos. An jers: Witte Sim 15-33. Rode Sim 20-37. Rose Sim 16-30, Crowly Sim 17-34. Dus ty Sim 20-40, Arthur Sim 15-35. G.J. Sim 15-34. Selecta Sim 16-32, Keefer Sim 17-34, Espérance 20-40, Freesia: Golden Yellow 160-200, White Swan 175- 225 p. bos, div. Snybloemen: Anthurium 100-225, Gerbera 20-47, Irissen 15-34, Forsythia 15-40 alles p.st.. Rozen: Bac- óara 60-96, Carol 20-31, Gamette 18-30 alles p. stuk. HAZERSWOUDE REGIONAAL WOONWAGENKAMP De gemeenteraad krijgt donderdag avond het voorstel, akkoord te gaan met de totstandkoming van een gemeen schappelijke regeling en de stichting van een regionaal woonwagenkamp te Al phen a. d. Ryn. Intussen is door een aantal gemeenten in het rayon Alphen- Gouda een commissie gevormd, die een bijdrage van vijftien cent per inwoner per jaar vraagt om de voorbereiding van de plannen te kunnen financieren. Nagekomen familiebericht Op' de Herenweg onder Alphen aan den Ryri zijn gister avond omstreeks 8 uur twee auto's op elkaar gebotst. Een Opel, bestuurd door de 36-jarige v. I). uit Utrecht reed in de richting Alphen. Een Peugeot, bestuurd door de 48-jarige V. uit Zwammerdani, reed in de richting Lelimiiden. Ter hoogte van de Ridderbuurt begon de Peugeot te slingeren en repel met een grote klap op de tegenligger. Beiden werden, nadat eerste hulp was verleend door naar brak een been en de Zwammerdammer enige ribben. Belden werden, nadat eerste hulp was verricht door dokter Zwartendijk, overgebracht naar het ziekenhuis „Rynoord". De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. HAZERSWOUDE RAADSAGENDA ten gemeentehuize byeen ter bespreking j van onder meer: een nieuwe Spaarver- j ordening; toekenning van een uitkering ineens; gemeenschappelijk regeling voor de streekmuziekschool te Leiderdorp; verordening op het kleuterschoolgeld; aankoop percelen grond ten behoeve van burgemeester Switweg; onbewoonbaar- I verklaring van 3 panden; verzoeken om medewerking door r.-k. MAVO-school- i en chr. schoolbesturen; verordening op j heffing van rechten voor het verlenen van eerste hulp bij ongevallen; onttrek king raadhuis aan huidige bestemming; verhuur van het ijs op „Het Poeltje". en w. hebben overeenstemming be reikt met vier eigenaren van percelen grond, gelegen in het ontsluitingsplan Rietveld, betreffende de aankoop hier- i. Een belangryke stap inzake de rea lisering van het ontsluitingsplan betreft in totaal ongeveer 1640 vierkante meter grond; hiervan wordt de gemeente eige- r tegen een prys van f6390, ons heen, myn zorgzame vader, overgrootvader Heden ging v( behuwd, groot- MARINIS KOOLHAAS op de leeftijd van 82 jaar. Leiden: J. Kool haas-Nol les J. Koolhaas A. Koolhaas-Hoeksema Pretoria (Z.-A.): M. G. Koolhaas Lelden: L. Koolhaas M. Koolhaas-Zhozhoma J. Kanbier-Koolhaas J. Kanbier W. F. Koolhaas C. C. Koolhaas-Spaans LEIDEN, 27 januari 1969 Nieuwsteeg 39 Corr.-adresCorantynstraat 63 De overledene is opgebaard in het Rouwcentrum Van der Lult, Haag- weg 31 te Leiden. Bezoek: woensdag van 3-4 en don derdag van 7-8 uur n.m. De begrafenis is bepaald op vry- dag 31 januari a.s. om 1.30 uur op de begraafplaats „Rhynhof" te Leiden. Aan de Nieuwsteeg en Corantynstraat liever geen bezoek.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3