Dienstencentrum bejaarden de Zilk met goede verwachtingen geopend Toneelver.Pankras' Sassenheim speelde op hoog peil Toekomst van ene Godsvolk belangrijker dan verleden" Prins Cascar de Vijfde te Alphen aan het bewind Overwinning voor ,Set Illusion' MARKTEN Betaling abonnementsgeld per giro MAANDAG 27 JANUARI 1969 DE LEIDSE COURANT Ter afsluiting van de eerste fase van het bejaardenwerk in De Zilk is zater dagmorgen het dienstencentrum voor maatschappelijk werk in De Zilk ge opend. Burgemeester H. J. M. Bosma van Noordwijkerhout overhandigde in het gem. sportcentrum aan de Sportlaan de sleutel van het perceel Breeland 4 in het nieuwe uitbreidingplan De Zilk aan de bewoonster, Zr. Ancillina, die daar onder supervisie van de maatschappelijk werker, de heer P Aalsma, het bejaar- denwerk zal opzetten. Eregasten op deze dag waren in de eer ste plaats de bejaarden van de buurt schap De Zilk zelf, die in ten nauwste betrokken worden. VEEL BELANGSTELLING En verder was de riante grote zaal van het sportcentrum gevuld met de vele personen, die metterdaad bij het totstandkomen en vooral ook bij de uit bouw van het open bejaardenwerk zo nauwbetroken zijn. Het bestuur van het Algemeen Instituut voor Maatschappe lijke Dienstverlening, onder welke Stich ting alle daadwerkelijk werkzame in stellingen voor maatschappelijk werk in Noordwijkerhout zijn verenigd, de sec ties algemeen maatschappelijk werk, ge zinszorg en vooral ook de sectie be jaardenzorg, de parochiële charitas in stelling van De Zilk. die zich grote financiële offers voor dit werk getroost te, vele leden van de gemeenteraad, ver tegenwoordigers van ministeriële en dio- cesaneinstanties voor maatschappelijk werk, de vele en actief werkzaam zijn de instellingen van de buurtschap De Zilk, de Stichting Dienstencentrum voor Bejaarden Noordwijkerhout. waarvan voorzitter H. G. de Groof door vacantie Mr. Van der Plas klaagt bij Ged. Staten Het Katwykse raadslid i de handelwijze van burgemeester en wethouders van Katwijk met betrek king tot aankopen in saneringsgebieden. Mr. van der Plas hekelt het beleid van b. en w., omdat de aankopen persoonlijk door een wethouder worden verricht zon der dat het advies wordt ingewonnen van deskundigen. De vlag voor het Dienstencentrum wordt gehesen door Burgemeester Bos ma en Zr. Angelina. Rechts de heer Aalsma, maatschappelijk werker. (Foto Heny Hoogeveen) buiten het dorp tot zijn spijt verhinderd was persoonlijk aanwezig te zijn, pas toor J. de Jong van de Zilk en Ds. H. A. Smits van Noordwijkerhout. HET VERZETTE WERK Mr. J. P. van den Bosch, de voorzit ter van het Algemeen Instituut voor Maatschappelijke Dienstverlening, ver welkomde als gastheer de vele gasten en gaf een kort overzicht van het vele werk dat voornamelijk door de heer Aalsma en Zr. Ancillina is verzet ten worden om het bejaardenwerk in De I kökfn Zilk - het startpunt voor dit werk in ••Vlmdergoiid geheel Noordwijkerhout - op gang te krijgen. Van velerlei zijden is hierin medege werkt. De parochie De Zilk zette zich achter deze opzet, de gemeente Noord wijkerhout hielp op veel terreinen, de woningvereniging St. Antonius van Pa dua stelde een woning in het nieuwe plan beschikbaar. Het Algemeen Instituut weet zich in zijn werk door velen gesteund. BURGEMEESTER DANKBAAR Burgemeester Bosma, die van zijn echtgenote vergezeld, deze mijlpaal sym bolisch inheide, toonde zich wiliswaar danbaar, doch niet voldaan. Hij sprak de hoop uit, dat de Noord wijkerhout werkzame instelling op het terrein van het open bejaardenwerk, elkander spoedig zouden weten te vin den, opdat dit werk, in het belang van de bejaarden in geheel Noordwijkerhout, uitgebouwd en verbeterd mocht worden. Mr. Van den Bosch kon op dit punt meedelen, dat er gegronde redenen zijn om aan te nemen, dat deze zo noodza kelijke eensgezindheid spoedig lijkt zal kunnen zijn. De heer A. A. de Groot, de voormalige voorzitter van het Feestcomité De Zilk en promotor van vele aktiviteiten voor de Zilker bejaarden wenste het Alge meen Instituut met dit nieuwe centrum alle goeds en de heer L. van Hensbergen lukwensen vergezeld gaan van een ge- zijn opvolger in dit comité deed zijn ge schenk onder couvert. ROLLEND GESCHENK Namens de Stichting Wassenaar te De Zilk, die al zoveel tot stand heeft kunnen brengen voor de sportminnende jeugd, schonk de heer Th. A. A. Schaap voormalig wethouder van sociale za ken het dienstencentrum een moder ne rolstoel. Na een dronk te hebben uitgebracht op het succes van heden en op het werken en de zorgen van morgen, in het belang van de oudere plaatsgenoten, bezochten de gasten op uitnodiging van de Sectie Bejaardenzorg van het Algemeen Insti tuut het nieuwe dienstencentrum aan d£ Breeland 48 (tel. 02520 - 6602), dat waj gesierd door vele bloemstukken als blyk van belangstelling voor het werk deze sectie van het Algemeen Instituut. Muzieksch. Bloembollenstreek kreeg Voorhouts Burgemeester als voorzitter Tijdens de dezer dagen te Sassen- heim gehouden algemene bestuursver gadering van de Stichting Muziek school Bloembollenstreek heeft een wisseling in hét dagelijks bestuur plaats gevonden. Afgetreden zijn de heren J. W. Dijker, voorzitter, en M. Terpstra, secretaris. Beiden zijn benoemd tot ge woon lid van het dagelijks bestuur. De heer G. A. Stolwijk, burgemeester van Voorhout, werd tot voorzitter gekozen en de heer E. J. Boeters, ontvanger van de gemeente Noordwijk, tot pen ningmeester. Tot er een nieuwe secretaris is ge kozen. blijft de heer Terpstra deze functie waarnemen. In zijn afscheids rede memoreerde de aftredende voor zitter de moeilijkheden, waarmee het stichtingsbestuur de afgelopen jaren te kampen heeft gehad. Afscheidswoord Hij kan met enige trots ook wijzen op de successen die het bestuur, dank zij de medewerking van de vele bol lenstreekbewoners kon boeken, o.a. de de steun van gemeente en provincie en in de nabije toekomst van het rijk. De school heeft thans een stadium bouwd.' Bijzondere dank richtte scheidende voorzitter, tevens grond legger van de stichting, tot de school directie, die met helaas nog te weinig middelen de school gestalte geeft. De leerlingenuitvoering, die reeds in het vroege voorjaar zal worden gehouden, achtte hij een goede ontwikkeling. Gemeenschapstaak „Een reden die tot mijn besluit leidde het voorzitterschap van het bestuur de heer Dijker over te nemen, is de gemeenschapstaak die de stichting heeft te vervullen," aldus de heer Stolwijk in zijn inleidingsrede, nadat hij het aftredende bestuur zijn dank had betuigd voor de bewezen diensten. De culturele ontwikkeling van de bloembollenstreek is met het oog op de verwachte ruimere vrije tijd van de bevolking, in het bijzonder van de jeugd, van uitermate groot belang, zc meende hij. „Niettemin moet mijn func tie als stichtingsvoorzitter duidelijk worden gescheiden van mijn burge meestersambt, omdat de belangen vax de school niet evenredig zullen zijn aan de omvang van de steun die de c heid kan bieden." Hij achtte het nuttig de streek te komen tot een inter gemeentelijke regeling voor 't muziek onderwijs. Deze zou wellicht als basis kunnen dienen voor 'n algemene rege ling Voor de culturele ontwikkeling in deze streek. Met het stuk „Ontvluchting" van Bill Owen zag de Sassenheimse Toneel vereniging ..Pankras", dat zaterdag avond in „Trefpunt" (v/h KSA) ge bracht werd, zich niet voor een ge makkelijke taak geplaatst. Een taak nietemin, waarvan ze zich op prima wijze heeft gekweten. Goede rolbeheer- sing en overtuigend spel maakten het geheel tot een evenement op hoog ni veau. Het was jammer dat de zaal niet geheel gevuld was, want het was de moeite waard aanwezig te zijn. „Pankras" beweegt zich, onder lei ding van haai' regisseur Gorter in op gaande lijn. Het stuk speelt zich af in een eenzame villa op het Engelse plat teland. Op oudejaarsavond komen in de vooravond vrienden van de be woonster op bezoek, maar later na hun vertrek, komt er een ongenode gast. met als gevolg liefde op het eerste gezicht. Het blijkt echter een ontsnapte gevangene te zijn, die door de politie op de hielen gezeten wordt. Eén en an der brengt allerlei complicaties met zich mee, met aan het eind een tra gische climax. Fiet de Vries kreeg als villabewoon ster prima tegenspel van Cees Noor- dermeer als de ontsnapte gevangene. Zij droegen het. stuk en beheersten hun zware rollen volkomen. Wim Prins als advocaat John Carter had een minder zware rol, maar vertolkte deze ook goed, al werd hij overvleugeld door Ria Noordermeer als zijn echtgenote. Ria, die deze avond als debutante op trad, was als advocaatsvrouw uitste kend in vorm en oogstte met haar spel dat van distinctie getuigde, aller be- LISSE BEDRIJFSKLAVERJASSEN De aanval door Sikkens, enkele weken geleden al ingezet, blijkt niet te remmen! Nu werd Van Zanten aan de tand ge voeld en wel zodanig, dat er na de eerste ronde niett meer dan 32 punten te oogsten vielen. Bij de eindstand 141-127 bleek, dat Van Zanten er nog goed is afgekomen, hoewel de kans op de eerste plaats iets kleiner ia geworden. Hobaho, weer ge heel voltallig, bezorgde het kranige PTT grijze haren met 156-115 en met deze er in het fel begeerde zeker niet zonder re den! Van Stein streed tegen het door ziekte geplaagde Vlinderteam, wat dus met enige reservisten uitkwam, welke uit het goede hout gesneden bleken te zijn. Het werd 136-131, net voldoende Van Stein om bij de running te blij- Elka beantwoordde aan de verwach tingen en van Persoon werd gewonnen met 142-131. Ze blijven aan de leiding, zij het met wat minder verschil op de Hobaho. De nog in te halen wedstrijden worden deze week gespeeld. Daarin zien GWB tegen Broekhuizen op een ge lijk spel uitdraaien, terwijl Van Zanten het aan zijn stand verplicht is om royaal n De Vlinder te winnen. Donderdag 30 jan., worden de wedstrijden voort gezet. De stand is heden: na 14 gespeel de partijen voor: Elka 1970, Hobaho 1967, Van Stein 1933, Sikkens 1880, Per soon 1843 en na 13 gespeelde partijen voor de overige teams: Van Zanten 1816, Broekhuizen 1798, PTT 1796, GWB 1707 en de Vlinder 1614. Gemeenschap van Kerken Leiden Zaterdagavond is de grote dierenshow van de Pluimvee- en Konijnensportver eniging „Lisse en Omstreken" weer ge sloten na een driedaagse openstelling. De voorzitter, de heer N. J. Dol. mocht vaststellen, dat deze tentoonstelling alle voorgaande tentoonstellingen overtrof fen heeft, niet alleen wat de kwaliteit van de ingezonden dieren betrof, waarop wij reeds bij de opening gewezen hebben, maar ook door het overweldigend aan tal bezoekers dat de show heeft bezocht. Hoewel de grote hal van de Hobaho ruim genoeg is en de kooien zeer ruim waren opgesteld om veel bezoek te kun nen verwachten, was het zaterdagmid dag zó druk, dat de bezoekers haast geen weg meer wisten. JEUGDTONEEL GROOT SUCCES Door het „Haags Jeugdtoneel" werd zaterdagmiddag in een „uitpuilend Re- hoboth" met 400 jeugdigen een jeugd toneelmiddag gegeven. Opgevoerd werd „De vlegeljaren van Dik Trom" in drie bedrijven, waarbij Flipse, Jan Vos en Piet van Dril ook weer van de partij wa ren. Het was geweldig en af en toe ging een oorverdovend applaus op van de jeugd als bewijs dat men voor honderd procent van het programma genoot. Hoe kan het haast ook anders als Dik Trom ten tonele wordt gebracht De toneelvereniging „Nut en Ver maak" heeft vrijdagavond in het Gas tenhuis „Welkom" in de Bondstraat een uitvoering gegeven welke niet alleen voor de aanwezigen de avond tot zeer genoeglijke gemaakt heeft, maar ook voor de toneelvereniging zelf tot groot succes is geworden! Opgevoerd werd „Een engel kwam voorby" een biy- spel in 4 bedrijven van Pierre Barillet en Jean Pierre Gredy. Het stuk werd door regisseur A. v.d. Poll gebracht. De rolverdeling was wel heel goed getroffen. Zoals in elk toneelstuk zijn er altyd een paar figuren die bijzonder uitspringen in hun spel, mede ook door de rol die zq te vertolken hadden. Zo mogen wel in het bijzonder noemen de dames mej. M. Schrama en mevr. A. Zoet Ham. Ze hebben voortreffeiyk gespeeld. Mej. Schrama had een zware rol te vullen en heeft zich uitnemend van haar taak gekweten. Dat mevr. Zoet-v.d. Ham veel succes had lag deels in de rol wel ke zy te vertolken had, maar niet minder door de natuuriyke wijze waarop zy spel leverde! Ook de andere tonelisten gaven biyk geheel in hun rol ingeleefd te zijn, zodat het met elkaar een fijne toneel avond geworden is. „Zoekend naar nieuwe vormen, maar met de belofte en de ge gevenheid van het ene Gods volk vóór ons gaan wij thans op weg. Naar een nieuwe toekomst. Zo men met heimwee terug wil zien in het verleden, laat men zich dan afvragen of het de Kerk van Christus was, die wij gemaakt hebben, de Kerk van de ene Heer," aldus sprak ds. H. van Bilderbeek gisteravond in de Evangelisch Lutherse Kerk voorafgaande aan de installatie van de leden in de Raad der Gemeen schap van Kerken te Leiden. Voor acht Leidse kerken was het gisteravond een moment van uitzonderlijke betekenis. Met het verdeelde verleden werd gebroken, voor alle deelnemende kerken geldt nu verplichtend, dat men alles met elkaar gaat doen, wat samen gedaan kan worden. Acht Leidse Kerken aan elkaar gebonden De gelovigen van de verschillende Leidse kerken zullen naar men kan aannemen spoedig geconfronteerd wor den met praktische konsekwenties van dit voornemen. In het jeugdwerk, de bejaardenzorg, het diakonaat of ma teriële hulpverlening gaan de kerken de banden nauwer aanhalen. Ds. Van Bilderweek noemde als praktische uitwerking van de vergaan de samenwerking ook de initiatieven, die de Gemeenschap op kerkelijk ter rein zal innemen in het nieuwe stads deel de Merenwijk. De samenwerken de kerken zullen bij de planning als eenheid optreden en niet door 't stich ten van kerken en gebouwen per kerk gestalte geven aan een verdeelde kerk. Noodzaak Ds. Van Bilderbeek, die voorging in de dienst bij de installatie, zei, dat de Gemeenschap van Kerken, welke zoals BEAT en BLUES in Hillegom Klokslag twaalf uur zaterdagavond 1.1. vond er in de door pl.m. 1200 meest al hippies en boetniks bezette grote zaal Treslong-HUlegom een ware explo sie plaats. De pas een jaar ln nieuwe bezetting bestaande groep van „Set Il lusion" had het laatste van de 5 num- „I'll want to be there" van The Eagles, met zo'n vaart en verve ge speeld, dat, nadat op het scoringsbord de 489 punten verschenen, de fans van „Set Illusion" het grote podium op stormden om hun favorieten te compli menteren. ,May Be 5", eveneens uit Hillegom, werd met 446 punten een goede tweede. Kwart over acht nodigde presentator Jos v. d. Burg de Hillegomse groep „May Be 5" uit de finale-avond te openen. De groepen traden in twee gedeelten op: drie nummers in het eerste en twee nummers ln het tweede gedeelte. Na „May Be 5" kwamen de „Strangers" uit Nieuw Vennep voor het voetlicht (vo rig jaar kampioen van de Bollenstreek), die uiteindelijk met 443 punten als der de eindigden. De „Lowlanders moesten zich met 411 punten als laagste tevre den stellen. „Reflex" uit Bennebroek ein digde als zesde (419 punten). „Zodiacs 438 punten uit Noordwyk met uit stekende zang van Robert Randy bezette de vierde plaats. De vijfde plaats met 426 punten was voor „Nat. Disaster" uit Bennebroek. „Set Illusion" uit Hillegom mocht de kampioensbeker uit handen van Herman Smit in ontvangst nemen. De samen stelling bestaat uit de heren: Hans Kat, saxofoon; Ron Burgerhout, orgel; Huub v. d. Zee, zang; Jos Pleters, basgitaar; Bert Klinkenberg, solo-gitaar, en Adrie Piters, drums. bekend bindende beslissingen kan ne- voor de aangesloten lid-kerken, niet een plotseling opgekomen ver schijnsel is. Al vele jaren hebben vertegenwoor digers van de kerken contact met elkaar. Het informeel contact groeide uit tot een geregeld, doch tot niets verplichtend gesprek. In de jaren, waarin men elkaar nader leerde ken nen werd het echter ieders overtui ging, dat de verschillen, die de ker ken verdeeld hielden, veelal meer uiterlijk dan fundamenteel zijn. „De ze gemeenschap is uiteindelijk het voldoen aan iets dat door allen als noodzaak werd gevoeld," ldus ds. Van Bilderbeek. Raad In totaal hebben zeven Leidse kerk genootschappen de statuten van de Gemeenschap van Kerken onderschre- en afgevaardigden naar de Raad afgezonden. Zitting hebben voor: Doopgezinde Gemeente: dr. J. T. Wiebes en ds. H. van Bilderbeek. Evangelisch Lutherse Gemeente: ds: J. Happee, A. Trippen zee en F. A. P. Willemsen (x). Gereformeerde Kerk: ds. J. Boven berg, A. H. Haitsma en L. de Koning (x). Hervormde Gemeente: ds. P. Kloek en ds. J. A. Eekhof. Oud-Katholieke parochie: pastoor H. D. Raymaekers. Remontstrantse Gemeente: dr. A. W. Cramer, J. Stadler en mevrouw M. M. Siegenbeek van Heukelom-de Boer (x). R.K. Kerk: deken W. P. M. Haring a ir. F. Q. Bennebroek. De met (x) gemerkte namen zijn jongeren. Iedere lid-kerk mag drie personen afvaardigen. De Baptisten Gemeente is in de Ge meenschap vertegenwoordigd met twee waarnemers, tw. de heren J. van den ds en G. J. de Ruyter. Het Moderamen. dat het dagelijks bestuur zal voeren over de Gemeen schap. zal gekozen worden in de eerst volgende Raadsvergadering. Installatie pater N. Schilder S.J. als pastoor Maria-kerk te Lisse taterdaeravond werd Dater N. Schil- i re taak, die het paste Zaterdagavond werd pater N. Schil der s.j. door deken Van den Bosch uit Noordwijk in een feestelijk versierde kerk geïnstalleerd als pastoor van de Maria-parochie te Lisse. Er was veel be langstelling voor deze stijlvolle plechtig heid, zowel van de zyde van de paro chianen als van genodigden. Aanwezig waren o.m. wethouder A. J. Mesman en de gemeente-secretaris, de heer M. Th. van Dijk, met hun echtgeno tes, enkele predikanten van de plaatse- lijke protestantse kerken, de bouwpas toor van de Mariakerk, pastoor Staade- gaard, enige andere geestelijken uit het dekenaat en pastoor Van Vucht van de voormalige parochie van pater Schilder, met enkele jonge paters en een groep parochianen, die uit Den Haag waren gekomen ter bywoning van deze plech tigheid. Na de begroeting door de cere- moniarus, kapelaan Bruin (die inmid dels tot pastoor te Rotterdam werd be noemd) hield de deken een toespraak waarin hij de nieuwe pastoor aan de pa rochie voorstelde. Spr. wees op de wondering. Ongetwijfeld kan „Pan kras" gecomplimenteerd worden met deze aanwinst. Wim van der Ploeg ver tolkte op rustige wijze de rol van reoheu-rcheur. De bloemenhulde aan het eind van de avond voor de spelers was welverdiend, evenals de waarde rende woorden van het raadslid Ver schoor. In zyn openingswoord aan het be gin van de avond zei voorzitter v. d. Ploeg dat „Pankras" op deze avond met de vierde uitvoering kwam in een jaar tijds. De spelende leden bezoeken een toneelcursus om 't spelpeil te ver beteren. Enige tijd geleden is 'n jeugd groep opgericht, met het oog op de toekomst. Er kunnen geen meisjes meer toegelaten worden, in verband met de voldoende aanmeldingen. Voor jongens van 11 tol 16 jaar is er nog plaats. In april hoopt men een jeugduitvoering te brengen, en ook nog een uitvoering in het voorjaar van de volwassenen. Landbouw-forum Donderdagavond a.s. wordt er in het Bruine Paard een forumavond gehouden voor de leden en huisgenoten van de Hollandse Maat schappij voor Landbouw en de LTB van de bollenstreek en Rijnstreek- West. Voorzitster van het forum is mej. E. Ciggaar. medewerkster aan de so ciale dienst van de Holl. Mij- Leden: mevrouw M. E. Kortekaas-den Haan, journaliste; mej. M. C. A. Giesen, werk zaam bij de Economische Sociale Dienst van de LTB; ir. J. A. Draisma van de Rij kslandbouwvoorlichtingsdienstP. C. van Rijn, LTB-baxateur en H, J. Volriet, belastingconsulent van de Holl. Mij. Aanvang 8 uur. Tijdens het zaterdagavond in het Parkrestaurant van Avifauna door de Alphense Carnavalsvereniging de Cascarvieten gehouden Prinsenbal is op luisterryke wyze afscheid genomen van de oude prins Cascar de Vierde en de nieuwe prins Caacar de Vyfde (de heer J. Kalteneoker) officieel geïnstalleerd. Een groot aantal leden en genodigden (ruim 600 in getal) heeft uitbundig ge noten van dit prinsenbal, waar een protocollair gedeelte aan vooraf ging. In dit voorprogramma traden onder meer op de Boskoopee majorettes van het muziekkorps Excelsior, de kindergarde met helaas slechts zes kinderen en het Cocktail-trio. Ook de Narrimo's brachten een verdiensteiyke show met de hofkapel. Het feest duurde tot diep ln de nacht en werd nog bygewoond door de raad van elf van de Carnavalsvereniging uit Noordwykerhout. Foto: De nieuwe prins wordt met ztyn page (rechts) geïnstalleerd. NOORDWIJKERHOUT Dr. F. C. J. Holthuizen benoemd tot pastoor Tot pastoor van de St.-Jozefparochle in Noordwykerhout is door de bisschop van Rotterdam benoemd de zeereerw. heer F. C. J. Holthuizen, thans pastoor van de parochie van de H. Familie ln Rotterdam. Pastoor Holthuizen werd geboren te Amsterdam op 24 juni 1909. Na 3 jaar het St.-Ignatiuscollege aldaar bezocht te hebben ging hy over naar het semi narie Hageveld. Op 21 mei 1932 werd hy priester ge wijd, waarna hy in opdracht van mgr. vengenent, bisschop van Haarlem, so ciologie ging studeren in Leuven en la ter Tilburg. In 1936 promoveerde hij te Leuven tot doctor in de politieke ei •iale wetenschappen op een proefschrift >etreffende voorlichting bij beroeps- Hy was achtereenvolgens kapelaan •an de St.-Jozefkerk te Rotterdam. Ie St.-Agathakerk te Beverwyk en istent van dr. Olierook te Amsterdam oor de sociale verenigingen. Gedurende de oorlogsjaren was hij ka- daan te Castrlcum. Van 1945-1950 wai lr. Holthuizen rector te Alkmaar en ad- iseur van de sociale verenigingen in oord-Noord-Holland. Vervolgens was ij rector van huize „St.-Willibrord" te Vaasenaar en adviseur van landelijke .ereniglngen, o.a. de kath. werkgevers. Daarna begon hij aan zijn pastoraat te Berkel 3 Jaar en vervolgens te Rotterdam (H. Familie) 5 Jaar en thans pastoor te Noordwijkerhout (St. Jozef). De installatie van pastoor Holthuizen door deken P. v. d. Bosch uit Noordwijk vindt plaats a.s. zaterdag 1 februari a.s. tydens de Eucharistieviering om 7 uur 's avonds. Zondag daarop is er van 16.00-17.30 uur voor de parochianen gelegenheid om met pastoor Holthuizen kennis te ma ken op de pastorie van St.-Jozef, Heren taak, die het pastoraat tegenwoordig van de priester vraagt en gaf een opsom ming van hetgeen van een goede paro chieherder wordt gevraagd. Met een ge deelte uit de eerste brief van de apos tel Petrus (1 Petrus 2: 4-10) wees spr. de gelovigen op het priesterschap van Gods Volk. Nadat de nieuwe pastoor de belofte had afgelegd, sprak de heer C. J. Oost- het kerkbestuur, als ver tegenwoordiger van de parochie, de nieu- herder toe. Vaste koers Hy wenste hem kracht en sterkte toe n zyn nieuwe taak in deze mooie Lis parochie te kunnen vervullen en gal hem de verzekering dat alle parochia- gaarne willen medewerken om met hem een gunstig klimaat te scheppen voor het ontwikkelen van een goed pa rochieleven. Spreker vroeg begrip de jongeren en vooruitstrevenden, der daarbij de groep behoudende te geten. Hy hoopte dat pastoor Schilder, als geboren Volendammer, een vaste koers zou varen en zo nodig ook zal weten te laveren. Hierna ging men ovei tot de eucharistieviering, waarby pas toor Schilder werd geassisteerd door deken Van den Bosch en pater Koster s.j. WASSENAAR De heer W. G. van Gunsteren ls aa. de VU van Amsterdam geslaagd voo het kandidaatsexamen Godgeleerdheid. HAZERSWOUDE De heer J. Boehmer is aan de V.U. van Amsterdam geslaagd voor het kan didaatsexamen Engels. KATWIJK/RIJN, 24 jan., GROENTE Waspeen (per kist): A-extra 8.20-8.70; Al 7.60-7.70, A2 2.90-7.80, BI 8.40-10.60, B2 2.60-4.80, C2 3.80-6.90, breekpeen (p. kist) 4.60-4.90, n 1.70-4.10, boerenkool 48, knolselderie (per stuk) 8-36, kool. rapen (per kist) 2.60, rode kool 11-36, spruitjes I 1.05-1.11, H 62-77, uien (per kist) 0.70-5.60. Aanv. waspeen 153.00 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 25 Jan. Groente Waspeen p. kist: Al 6.30-7.40, A2: 4.50-6.90, BI: 7.00-9.70, B2: 2.60-3.40, Cl: 5.70. C2: 2.10-6.80. boerenkool 77-81, knolselderie p. stuk 10-34. Aanvoer was peen 114.000 kg. ROTTERDAM, 27 Januari Vee Aanvoer totaal 1593; slachtrunderen 1205; varkens 388; slachtrunderen 505- 550 450-495 395-420 365-385; varkens 258-262 255-258 252-255; stieren 455-510; worstkoeien 350-365; slachtzeugen 190- 210; zware varkens 215-230; slachtrun deren groter, vlug, ruim prijshoudend; varkens kleiner, traag, lager, enkele prima's boven notering. AMSTERDAM, 27 jan. - Vee - Aan voer 189 runderen; prijs 3.70-5.20, handel vlot; 95 varkens; 3.15-3.22; handel: la- LEIDEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Willem, z.v. W. Sirach en G. C. de Jong; Silvia J., d.v. B. van den Burg en J. M. J. Schellekens; Josephus J. J., z.v. J. P. M. van Kempen en C. de Vos; Joost G., z.v. W. F. Taffijn en J, G. van der Deyl; Franciscos J., z.v. J. Achoa Eraso en P. Michelena Ce- ballos; Cornelis R., z.v.- W. lok en J. Jonk; Kwinta C., d.v. J. H. van der Maat en A. M. Been; Phillipe B. M. G., z.v. J. S. G. M. Mulliez en C. D. P. E. Vanagt; Marjolijn J. T„ d.v. P. H. A. Schunselaar en E. H. M. Witkamp; Debby E. P., d.v. G. R. Bier en H. W. Ee. Overleden: D. van Kampen, 80 jaar, man; J. A. Helle, 70 jaar, man; D. J. Wendt, 74 jaar. wed. van J. J. Meel; N. R. Deerns, 71 jaar, wed. van F. van Baliuseck; A. C. van Kins, 88 jaar, wed. van A. van Egmond; H. Groen, 83 jaar, wed. van J. Schipaanboord. Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand februari 1969, of het gehele Jaar 1969 gireren, verzoeken wy dit vóór 31 januari '69 te doen, waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wy er op attent dat het abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan. Wfl var- zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogeiyk by de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementspryzen zyn: per maand 4.70 per kwartaal 14,10 per kwartaal per post 16,95 Deze pryzen zyn exclusief incassokosten. AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschryven. Op aanvraag zen den wy U gaarne een opdracbtformulier toe. Betaalt U voor Iemand anders, dan verzoeken wy U op het girostrookje het bezorgadres van de courant te willen vermelden. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. GIRONUMMER: 10 80 08

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3