Agnieten spelen Anouilh KVP-ZETEL IN PROV. STATEN NAAR PPR-MAN A. W. DE GROOT GROFVUIL OPHAALDIENST. Betaling abonnementsgeld per giro ZATERDAG 25 JANUARI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 „Ik voel me niet verplicht" De heer A. W. de Groot (42), wethouder van de gemeente Voorhout, gaat de vacature in de Provinciale Staten van Zuid-Holland bezetten, welke onlangs is ontstaan door het overlijden van het KVP-lid, de heer C. Fortanier uit Voor schoten. Het nieuwe statenlid, dat waarschijnlijk nog zijn entree in de Staten maakt tijdens de be grotingsbehandeling volgende week, zal een fractie vormen met mr. A. Q. C. van Ruiten, lid van de PPR, maar in Provinciale Staten zitting hebbend als onafhankelijke. Fractiegenoot voor mr. van Ruiten Bij de oprichting van de Politieke Partij Radikalen trad de heer Van Rui ten uit de KVP, doch hy stelde, zoals bekend, zijn zetel in de Provinciale Staten niet ter beschikking. Eenzelfde gedragslijn volgde de heer De Groot in Voorhout, waar hij KVP-wethouder was. De heer De Groot was reeds der lid voor de KVP van Provinciale Staten. Twee jaar geleden, na een lid maatschap van nog geen jaar, bedankte hij evenwel om persoonlijke redenen. Met de vacature, die ontstond door het overlijden van de heer Fortanier bevond de KVP zich in een moeilijk parket. Zou de heer De Groot, die als eerste vervanger op de lijst stond geen gebruik hebben gemaakt van z'n staats rechtelijk recht dan zou mevr. Alma- Pieters aan de beurt gekomen zijn. Sinds de laatste verkiezingen Provinciale Staten is mevrouw Alma evenwel door de KVP als lid ge royeerd vanwege haar politieke acti viteiten in Leidschendam. Drs. A. J. Berends (burgemeester van Lisse) voorzitter Keukenhof De heer drs. A. J. Berends, burge meester der gemeente Llsse, heeft met ingang van 1 maart a.s. het voorzitter schap van de Raad van Beheer var „Keukenhof" op zich genomen. Daar mede zal in de opvolging van de oud- Scyll; a komt nat. titel nabij Na de „morele nederlaag" tegen V bats kan Scylla dit weekeinde in de ei klasse A van de tafeltenniscompetitie van de NTTB de derde overwinning suctcessle boeken en daarmee tevc weer een stapje zetten op de lange weg naar herovering van de nationale (club)- titel. De Leldenaars ontvangen van avond in de militaire sporthal het Lim burgse Maasbree en Van der Helm, Bak ker en Van den Berg kunnen in dat duel „wraak" nemen voor de nederlagen, die z(j verleden week tegen de verra send goed op dreef zijnde Hagenaar Hei ny Stolk moesten incasseren. Erg gemakkelijk zullen de Leidenaars het overigens niet krijgen. De Limbur gers (Harrie Vaessen. Jan Suiskens er Piet Verspa) staan bekend als strijdlus tige en onverzettelijke spelers en zullen zich bepaald niet zonder slag of stoot tar een nederlaag laten slaan. In de strijd om promotie naar de ere klasse kunnen vanavond de reserves van Scylla en het Roelofarendsveense De Treffers opnieuw twee winstpunten in de wacht slepen. Scylla 2 zal in Nijme gen het stugge Ons Vermaak 'n (klei- nederlaag kunnen toebrengen, ter wijl de Veners voor eigen publiek in het sfeervolle noodlokaal aan de Sotaweg spelend in de vorm van verleden week het Schledamse TSF de baas kunnen blijven. Voor de beide „Leidse" ploegen in de degradatie-afdelingen van de hoofdklasse lijkt een (verdienstelijke) puntenverdeling het hoogst bereikbare resultaat; in afddeling C krijgt het Noordwflkse TOV de nog ongeslagen van ereklasser AMVJ op be zoek en in afdeling D staat DOCOS 'oor de zware opgave het eveneens nog ingeslagen derde team van Wibats in Den Haag te bekampen. Het programm luidt: Ereklasse A (kampioenschapsgroep) Hunter-NedLloyd, Wibats-AMVJ, Scyl- -MMaasbree (Mil. sporthal, 18.30 uur). B (degradatiegroepHunter 2-Swift, NedLloyd 2-SVE, Belcrum-St. H/TSB. Hoofdklasse A (promotiegroep Xerxes-Wlbats 2, Ons Vermaak-Scylla 2, Never Despair-Eendracht. B (promotiegroep): Twenty One Up- Trene, De Treffers-TSF (noodlokaal Oe Sotaweg, 18.00 uur), TSV/Climax-JCV. C (degradatiegroep): Maasbree 2-Wi- bats 4, TOV-AMVJ 2 (Bronckhorststr., 18.00 uur), Victory '55-Luto. D (degradatiegroep): PSV-Jeep, Wi bats 3-DOCOS, SVE 2-Wilskracht. Overgangsklasse (promotiegroep Gossima-De Treffers 3, TOGB-Dito, Vriendenschaar-Hunter 3. K (promotiegroep): Bloemendaal-De reffers 2, Quick 3-Scylla 4, NOAD- Hunter 4. L( promotiegroep): Salamanders-TOG. Qulck-TSF 2, Les Amis-ATTC. M (promotiegroep): Elan-HOC, Tref- fera-Scylla 3, AMVJ 3-Phoenix. TER AAR Voetbal Het eerste elftal van de voetbalvereniging Altior speelt zondag middag een uitwedstrijd tegen SVLV 1, aanvang half drie. Opstelling: doel: C. Groen in 't Woud; achter: C. Hoo- gervorst, G. Otto en W. Egberts; mid den: W. v. d. Hoorn en B. Sassen; Zevenhoven, G. van Tol, C. Koeleman, T. van Rossenberg en C. Volgeiring. Klaverjassen In de kantine van voetbalvereniging Altior werd gekla- •erjasd. De uitslag werd: W. van Tol 595 pnt; J. van Egmond 7121 pnit; A. 'an Tol 7093 pnt; G. Otto Sr. 7076 pnt; Ant Verhaar 6966 pnt; G. v. d. Hoorn 6825 pnt; W. Ouwerkerk 6823 pnt; J. Veerman 6816 pnt; A Kok 6772 pnt; iv. d. Bos 6699 pnt Veranderingen De heer De Groot verklaarde ons, dat hij van zijn recht op opvolging gebruik wenst te maken, omdat hij van mening is, dat tussentijdse poli tieke veranderingen ook weerspiegeld mogen worden in tussentijdse benoe mingen: „Een aantal voormalige KVP- stemmers is nu de beginselen van d< PPR toegedaan," zo lichtte hij nader toe. „Ik voel mij geenszins aai KVP verplicht, oondat de KVP zich bij het samenstellen van de groslijst ook niet verplicht voelt aan de kiezers. De heer H. J. A. M. Vrouwenvelder, voorzitter van de katholieke fractie in Provinciale Staten, die reeds door Van Ruiten van een en ander op de hoogte was gesteld, zei, dat hij weinig behoefte had om de argumenten te herhalen, die door de KVP reeds zijn uitgesproken bij het optreden van de groep-Aarde in de Tweede Kamer. „Formeel staatsrechtelijk is het juist, wat de heer De Groot doet, maar in ons stelsel is het toch niet helemaal correct. De kiezers stemmen op een partij en niet op personen," aldus de heer Vrouwenvelder. Herberekende boekwaarde is voor Rijnland tegenvaller van enige miljoenen De Verenigde Vergadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland is ex tra b(jeen geweest ter behandeling van de algemene financiële aspecten, verbon den aan het overnemen van gemeente lijke afvalwaterzuiveringsvverken dan- wel wel het verlenen van bijdragen in de exploitatiekosten daarvan. Over genoemde financiële aspecten was een rapport ter tafel van 1 traal Bureau voor verificatie e: ciële adviezen van de Vereniging derlandse Gemeenten .waaraan door Rijnland met instemming van de betrok, ken gemeenten advies was gevraagd. het rapport niet de huidige gemeente lijke boekwaarde van installaties tot uitgangspunt doch een herberekende boekwaarde, gebaseerd op voor betrokken gemeenten gelyke afschry- vingsnormen. Hoewel dit voor Rijnland een tegen valler van enige miljoenen overnemings- bleken Dijkgraaf ALPHEN AAN DEN RIJN Regionaal woonwagencentrum in Alphen a. d. Rijn? De Provinciale Dienst is op grond vc een door de adjunct-directeur van d dienst ingesteld onderzoek tot de coi clusie gekomen, dat de meest gewenst vestigingsplaats van het regionaal woo> icagencentrum in do gemeente Alphen aan den Rijn is gelegen Omtrent de mogelijkheid van vestiging binnen deze gemeente is een onderzoek gaande. B. en w. zullen t.z.t. op basis van het hieruit voortgekomen resultaat, de gemeenteraad een voorstel aanbieden om tot realisering van bedoeld gencentrum te komen. De commissie Samenwerking Regionaal Woonwagencentrum, welke thans onder voorzitterschap staat van burgemeest' mr. R. H. Gallas, heeft besloten tot n instellen van een werkgroep, belast m> het ontwerpen van een gemeenschappe lijke regeling op de voet van de Wet gi meenschappelijke regeling; b. een con missie, welke de technische aspecten, verbonden aan de stichting gionaal woonwagencentrum, zal bezien. Voor zover bekend, zal van de kos ten van het centrum in beginsel basisbedrag per inwoner ten laste de gemeente blijven. Het Rijk zal excedent voor zijn rekening nemen, der het nodige voorbehoud mag worden aangenomen, dat het basisbedrag het gereedkomen van het centrum geveer ƒ0,30 per inwoner per jaar belopen. Aangenomen dat het centrum 'er ongeveer drie jaren in gebruik worden genomen, en dat alle in het yon gelegen gemeenten aan de gemeen schappelijke regeling zullen deelnemen, ;ullen de aanloopkosten (honoraria, sa- arissen, administratief- en tekenwerk) ïaar raming 0,15 per inwoner per jaar bedragen. i w. geven de gemeenteraad weging zich in beginsel hiertoe bereid verklaren. GRONDVERKOOP De Pharmaceutische Industrie en Han delsonderneming Dutim n.v. te Oegst- geest, wenst ten behoeve van de bouw opstallen ten dienste van haar phar maceutische industrie en handel een de Europasingel te Alphen aan den Rijn gelegen industrieterrein, ter groot- in ongeveer 6.000 m2, van de ge- ,te aan te kopen. i w.- hebben tegen de verkoop geen bedenkingen. Met de voornoemde ven nootschap is overeenstemming bereikt een pr(js van 35,- per m2 (onop- gehoogü). VERHUUR WEILAND Ten behoeve van het laten grazen van pony's weike door de ponyclub worden gebruikt, beeft de Landelijke Rijvereni- ging ,De Alphense Ruiters", b. en w. ■zocht een perceel weiland, bij ïr in de omgeving vai B. en w. achten het perceel grasland, en aan de Kalkovenweg, daartoe bijzonder geschikt. Overeenstemming is bereikt over verhuur tegen een huir- van 125,— per jaar. vallen, weshalve b. en w. een .vullend krediet vragen van 24640,- de oorspronkelijke raming van de kosten is er van uitgegaan dat geen grondbemaling behoefde plaats te heb ben, hetgeen thans wel het geval blijkt. hoogheemraden niettemin van mening, dat het rapport in zijn totaliteit voor het hoogheemraadschap niet onaan vaardbaar was te noemen. Mede gelet op de wenselijkheid om binnen redelijke termijn tot overneming der bestaande installaties te komen was hun advies goed te vinden dat die overneming van werken en grond en de vaststelling var exploitatiebijdragen zullen worden voor bereid met inachtneming van de finan ciële regelen in het rapport vervat. Vanuit de vergadering werd stilgestaan bij de omstandigheid, dat de financiële afwikkeling volgens het rapport zal ge schieden in de vorm van vergoeding van rente en afschrijving op basis van voren bedoelde overnemingswaar de. Voor de tailkwesties zal genoemd bureau nader adviserend optreden. Ter spake kwamen nog de in septem ber 1968 door de Verenigde vergadering met instemming van de Commissie Wa terkwaliteit aanvaarde richtlijnen inzake de scheiding van de taak tussen de ge meenten (rioleringswerken) en Rijnland zuivering3werkenDesgevraagd werd toegezegd dat deze richtlijnen niet onge nuanceerd zullen worden toegepast, doch dat bij de hantering daarvan de plaatse lijke omstandigheden in aanmerking zullen worden genomen. De Vergadering ging tenslotte una niem akkoord met het college-voorstel. De verdere agenda omvatte voorts en kele mededelingen o.m. inzake het aan gaan van een geldlening van 4 miljoen gulden, waarmede o.m. nieuwe Rijn landse zuiveringsinstallaties zullen kun nen worden bekostigd, alsmede enkele aangelegenheden van huishoudelijke ALPHEN AAN DEN RIJN Op de ledenvergadering van Avanti van de week memoreerde voorzitter v. Tol dat Avanti het afgelopen jaar veel „downs" had gekend, maar dat vooral de Ronde van Alphen veel goed had ge- De boeken van de penningmeester ga ven een batig saldo aan van ruim 1800. Penningmeester v. Tol wees er echter op dat in de toekomst een zuinig beleid zal moetenword en gevoerd in verband met een eventueel te bouwen clubhuis op een nieuw trainingsparcours. Bij de bestuursverkiezing was het ge hele bestuur aftredend. Alleen de heer J. Bijl stelde zich niet meer herkiesbaar. De heren A. Wolswijk, C. Wolswijk, E. v. d. Werf en S. van 't Woud werden by acclamatie herkozen. Ook voorzitter v. Tol werd by stemming herkozen. GEBOREN: Jan H. Uitvlugt; Linda C. Rozemarije Bon; Margaretha van Leeu wen; Robert J. Schrijvers; Jansje H. de Vries; Ruud van Leeuwen; Magda- lena M. Jansen; Margaretha A. M. Vro- ïyk. Kresseboom (26) en Untjelina G. Tur ken; Christiaan C. Zwaan (32) en Maria M. C. van Holstein (28). GETROUWD: Willem P. C. Tuyn (22) en Margriet E. Schouten 22 jaar. OVERLEDEN: Johanna M. van der Pluym e.v. W. Helfensteyn (42); Cor nells Looijenstein (54); Corenelis Kem penaar (62); Arie van der Zwaard (63); Johannes N. Bunnik (87). WOUBRUGGE Hoewel de belangstelling voor de feestavond van de plaatselijke voetbal vereniging, die vrijdag in Het Oude Raedthuys werd gehouden, minder was als vorig jaar, door de voorzitter toe geschreven aan de griepepidemie, was de stemming als gewoonlijk prima. Dit keer had de feestelijke bijeenkomst een meer besloten karakter. Voorzitter C. W. Muller heette o.m. de burgemeester en diens echtgenote welkom. Het afgelopen jaar was be paald gunstig voor de vereniging. Zo steeg het aantal pupillen tot over de 40. Het tweede veld, alsmede de ruime kleedgelegenheid en de kantine blijken een goede outillage en veelvuldig in ge bruik. Spreker prees het sportieve ge drag van de seniorleden, hetgeen blijkt uit een blanco-strafregister over 'n heel jaar. Het eerste elftal staat bovenaan de ranglijst van de huidigecompetitie, dank zy een goede mentaliteit. Er wach- Rotterdam. Het trio De Crosio' jrachten op accordeon en drums 'n ge varieerde potpourri van bekende melo- lieën. Vooral de serie Latijns-Ameri kaanse nummers oogstten veel succes door de geraffineerde lichteffecten. ■gden zy de conferences er de goocheltrucs. Het duo Excentriek hac veel succes met korte sketches, waarbi; de afmetingen van het tweetal mede 'r komische noot vormden. De Crosio's verzorgden tevens het ge- :ellige bal na. MAANDAG 27 JANUARI Buurt 17: Hoge Morsweg en de woonschepen, Morslaan, Dr. Lelylaan, Granaathof, Diamantlaan, Onexhof, Amethisthof, Smaragdlaan, Robynstr., Parelstraat, Topaaslaan, Aquamarijn straat, Bothastraat, Herman Costerstr., Morskade, Rijnhofweg. Buurt 19: Lage Morsweg, P. C. Hooft- laan, Vondellaan, Van Baerlestraat, Ja cob Catslaan, Gerard Brandstr., Coorn- hertstraat, Const. Huygenslaan, Brede- rostraat, Spieghelstraat, Roemer Vis- scherstraat, Tesselschadestraat, Leegh- waterstraat, Storm Buysingstraat, Ca- landstraat, Leemanstraat, Dykstraat, Stuwstraat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Conradstr. DINSDAG 28 JANUARI Buurt 18: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, De Sit- teriaan, v. d. Waalstraat, Buys Ballot- straat, Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- straat, v. d: Waalsplein, Van Rozenboomstraat. tjesstraat, Franchimontlaan, Hoe- Vollen- d. Sande Bakhuyzenlaan, 'Beyerincklaan, Tem- minckstraat, Suringastraat, Burggra- venlaan (geheel), Asserstraat, Schol- tenstraat, Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. DONDERDAG 30 JANUARI Havenplein, Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg, Kuiperssteeg, Dullebakkersteeg. Hooglandsekerksteeg. Pelikaanstr., Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- wensteeg, Meermanshof, Druckeratraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Vol dersgracht, Noord- en Zuld-Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare). Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr., Vosmolengracht, Oost- dwarsgracht. Koolstraat, Emm astraat, Baatstraat. Turfmarkt tot Mare), Stille Ryn, Apo- rrsdyk, Schapensteeg, Goegerrit- Prmsessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr., Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof, St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Hout markt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin nenvestgracht, Reineveststeeg, Lange- gracht, Vredehof, Noorderstraat. VRIJDAG 31 JANUARI Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn- stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade, Cosijnstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijnvreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof. Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr., Spaarnestraat, Lekstraat, Meerburger- Op de grote jaarlijkse tentoonstelling Postduivenhouders, afdeling Amster dam. werd op 27 en 28 december 1968 in Krasnapolsky te Amsterdam ook 'n 400 vogels deel uit al le delen van Nederland. De heer M. J. Winters (De Kwakel) behaalde in deze afdeling een le prijs, plus het predicaat ..beste vogel over het geheel". Boven dien werd zyn bekroonde duivin uitge- a.s. Nederland de Olympiade Wereldtentoonstelling te Kattowice in Polen. Dinsdag 28 januari a.s. vertrekt deze vogel per KLM. NIEUWKOOP Geboren: Maartje Johanna Catharina, d.v. C. T. Kranenburg en N. Verlooy; Ar jan, z.v. A. C. Plaisier en L. W. Vermey Ondertrouwd: J. L. J. de Jong en C. .W. M. van Kooten. Drs. P. J. Stolker: „Ouderen moeten naar de jongeren toekomen" Drs. P. J. Stolker, psycholoog t< Leiden en verbonden aan de Sociale Academie, heeft gisteravond in de Lid- winaschool aan de Lammenschansweg gezinsvoogden, personeel van kin dertehuizen, maatschappelijk werkers (sters), (kortom een aantal mensen die aangesloten zyn bij de contact-commis sie kinderbescherming te Leiden) kele actuele zaken besproken zoals de beroepskeuze en de sexuele vorming. Twee onderwerpen, die constant de aandacht vragen via de media tv., radio of tijdschrift. Steeds valt dan weer het grote schil in mening op tussen de jongeren hun ouders. Het generatieverschil zorgt in vele gevallen voor een grote kloof. Drs. Stolker heeft op onderhou dende wijze (aanvankelijk hield hij lezing om later op de avond in discussievorm met de aanwezigen van gedachten te wisselen) deze punten de :vue laten passeren. Drs. Stolker: „De definitie de kin deren klaar te maken voor de maat schappij gaat niet meer op. Ze zoe- een eigen weg. In het verleden de puberteit een periode waarin het kind even het schip verliet om later weer dezelfde gewoonten als de ouders te volgen. Er was een contro verse tussen ouders en kinderen, die op 23, 24-jarige leeftijd weer voorbij niet overeenkomt ouderen, al weet j daarom Men moet hoe het de jongeren toekomen. strukturering. In gesprekken over politiek, seksualiteit en godsdienst we ten de ouderen vaak geen oplossing." met alle bestaande tradities wordt ge sold de oplossing zijn voor het pro- Over de seksualiteit zei drs. Stolker o.m.: „De ontreddering is het gevolg van het feit dat wij met dit onderwerp niet klaar komen. Neem b.v. het C.O.C. Ze kunnen het ook niet, maar wy heb ben geen antwoord." Mulisch niet in Oegstgeest De auteur Harry Mulisch verbiyft op het ogenblik op Cuba. Hy ziet geen kans bijtydt terug te zijn voor de lezing, die hy op 27 januari zou houden, zo liet hy Je axdeling Oegstgeest van K. en O. weten. De voordracht in het gemeente centrum gaat dus maandag niet door. geest nog 450 ontvangen, zodat totale opbrengst van de in oktober 1968 gehouden anti- hongeractie 2239,- be draagt. GEBORENEster J. S. Khiem dr. van R. F. M. Lai-A-Fat en A. T. J. C. Cheung Yuen Pui; Camilla A. G. dr. i A. H. Kok en G. J. van Boheemen; Mart A. P. Wakoen; Steven F. H. Jellinghaus en M. A. Sonneville; Klaus C. zn. van G. F. Heinlein en R. K. M. Kallweit; Willemijn J. dr. van H. P. T. van Helden en G. F. van der Haer. ONDERTROUWD: C. van Egmond en P. J. Hoogervorst. OVERLEDEN: P. Boonenburg; J. W. Remmerswaal; Weerd; A. W. Vlezenbeek; D. Jonkn w.v. M. A. Schutte; N. de Vries. LEIDERDORP Bouke en Bart Alexander, Peters en H. E. C. Luiting; thilde CaecUia, d.v. J. A. M. Verkley „LUTA" begon met instuderen Dies-toneelstuk „Luta", de Leidse studenten-toneelver. eniging, is begonnen met de voorberei dingen van het jaarlykse dies-toneel. Men brengt dit jaar een door Kees Ho- lierhoek geschreven spel „Guerilla". De première zal plaats hebben 8 februari a.s. in de Leidse schouwburg, gevolgd door een voorstelling op 14 februari. Met het spel zal ook worden deelgenomen aan het studententoneelfestival „Stuto- fes" te Wageningen. De regie Is in han den van Shireen Strooker. De foto toont een der scènes van het spel. ZOETERWOUDE S.J.Z. Als taal inderdaad scheepsrecht is zal S.J.Z. morgen voor het eerst in deze competitie S.J.C. ontmoeten. G. v. d. Geest is niet beschikbaar. Hij heeft een schorsing van drie wedstrijden ge kregen als gevolg van de waarschu wing in de uitwedstrijd tegen B.M.T. Aan de Lageweg in Noordwijk ver schijnen de groen-witten in de volgende opstelling: doel. T. Vurens; achter: T. KOEK, L. v. Veen, Jac. Olsthoorn en L. v. d. Ham; midden: W. Belt en Th. v. Klink; voor: Jac Wortman, L. Bos man, P. Beereboom en Jac. v. Slinger land. Scheidsrechter: J. J. Mulder. Aan vang 14.30 uur. HAZERSWOUDE WERKGROEP JEUGDWERK donderdagavond, ty- vverkgroep instellen van een het jeugdwerk, waarin vijf jongeren zitting De gemeenteraad zal i_ de groep zyn vertegenwoordigd door de M. A. den Hollander: Cornelia Plonia, d. <CHU), P.^Th 'v°d Werf'(KVP/en der Linden en P. de Bruin. j. D de Wit (ARP) De je d zaJ ZQ&1 Ondertrouwd^JanVehoeks en Alida jwy reeds eerder meldden, zijn vertegen woordigd door Kees Heyker, Ton Vente, Peter Hunink, Margriet de Boer en Henk Kloos; Willem J. Yvonne Dexel; Julius vi Aaaltje de Raaf. I de 1 Toneelavond St. Agneslyceum H :t is een goed gebruik dat ter legenheid van het St.-Agnesfi leraren en leerlingen van het St.-Agnes- lyceum een toneelstuk brengen voor leerlingen en hun ouders. De keuze dit jaar gevallen op een stuk van Franse toneelschrijver Jean Anouilh, „Gasten op het kasteel". Anouilh, die geboren is op 23 juli '10. is een van de meest vooraanstaande, zo niet dé vooraanstaande toneelschryver van onze generatie. Zelfs In zijn bijspe len, zoals in het onderhavige, wee de sfeer op te roepen van het mi ïyke falen en feilen, die hij met bittere humor belicht. spletenheid van de mens, belichaamd de tweeling Horace en Frédérique. De pragmatisch ingestelde Horace, die zijn schijnleven volstopt met „happenings- en zijn tegenoveter Frédérique, een ver romanticus. zijn dubbelbeelden van in de aristocratische kring Honderdste jeugdconcert Toonkunst De Maatschappij voor Toonkunst te Leiden (140ste maatschappelijk jaar) organiseert gedurende meer dan 25 jaar vier jeugdconcerten per jaar voor Residentie Orkest, Rotterdams Filhar monisch Orkest, Noordhollands Filhar monisch Orkest en Kunstmaandorkest en de overige twee door een bekend I Musici di Roma, Zagreb etc. De grootste belangstelling bestaat voor het groot orkest; deze concerten worden tweemaal per jaar op één mid dag gegeven. Ongeveer 6000 kinderen bezoeken per jaar deze concerten. Op 15 februari a.s. zal het honderdste con cert plaatsvinden. op het kasteel, tonen beide broers hun ware identiteit. Dit meisje, Isabelle ge naamd, heeft van Horace tot taak (te gen betaling) gekregen zijn broer Fré dérique van een huwelijk met Diana Messerschmann, dochter van een ryk figfi 'e houden. Tenslotte, niet es, hun tante, slaagt de opzet, doch op een geheel andere ma nier dan Horace had voorzien. Leraren en leerlingen van „het Ag nes" zorgde onder de inspirerende lei ding van regisseur Peter Lintelo voor 'n gave opvoering. de veeleisende en vermoeiende dub- Maria Noordman gaf met veel craquelé in haar stem ge stalte aan de levenswyze en intrigeren de tante. Tot een knappe typering van de rijke zakenman Messerschmann kwam Joop de wit. Ineke v. d. Valk, moeder van Isabelle, gaf een uitstekende ver tolking van deze moeiiyke rol. Anneke v. d. Meer (Isabelle) en Marlies Verdel (Diana Messerschmann) gaven blijk van grote rolvastheid en overtuigend spel. Ook in de overige rollen kwamen Ruud de Kuyper als Messerschmann's secretaris, Feetje Dekkers als de ex centrieke nicht Dorothée, Truus v. d. Spek als gezelschapsdame, en Mariëlle Schiphorst, als huishoudster, tot goede prestaties. De decors die een feest voor het oog waren, werden verzorgd door Ton de Kruyf. De technische verzorging was in handen van J. W. v. Abswoude, Agnes Witteman, Fenneke Wakka en Gudy Ouwerkerk. Door deze uitvoering heeft het Ag- nes-lyceum zijn reeds jaren-lange to neeltraditie in ere gehouden. Morgen avond zal nog een derde, en laatste, op voering plaatsvinden. S. Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand februari 1969, of het gehele jaar 1969 gireren, verzoeken wy dit vóór 31 januari '69 te doen, waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wy er op attent dat het abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan. Wy ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogelijk by de eerste aanbieding De abonnementspryzen zyn: per maand4.70 per kwartaal i4,io per kwartaal per post 16,95 Deze pryzen zyn exclusief incassokosten. AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tyd en moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overachryven. Op aanvraag zen den wy U gaarne een opdrachtformulier toe. Betaalt U voor Iemand andera, dan verzoeken wy U op het girostrookje het bezorgadres van de courant te willen vermelden. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. GIRONUMMER10 30 03

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3