Mulder-Vogem verkeert in grote moeilijkheden FIETS KWIJT? DUIK 'NS BIJ EEN BRUG Mevr. Uphoff-Visser herkozen als presidente van de Sted. r. k. Vrouwenbeweging HARINGVISSERIJ BLEEF OOK VORIG JAAR WEER IN BETEKENIS AFNEMEN BIOSCOPEN Betaling abonnementsgeld per giro MARKTEN PAGINA DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 JANUARI 1969 Vestigingen in Leiden en Nieuw Vennep Het bedrijf Mulder-Vogem voor che misch apparatuur, dat o.m. vestigingen heeft in Leiden (Vdstestraat) en Nieuw Vennep verkeert in ernstige financiële moeilijkheden. De leiding van het be drijf, dat reeds vorig jaar een werk tijdverkorting heeft aangevraagd, heeft vanmiddag een bespreking met de werk nemersbonden om een aantal maatrege len, die nodig zijn voor een sanering van het bedrijf te behandelen. De moeilijk heden bij Mulder-Vogem zouden, aldus schreef vandaag de Volkskrant zijn ont staan door voorraadvorming. Grote ka pitalen zjjn in de voorraad gaan zitten, waardoor het bedrijf in liquiditeitsmoei lijkheden Is gekomen. Op de Amsterdamse effectenbeurs mocht gisteren niet gehandeld worden in aandelen van Mulder-Vogem. Ook vandaag was de handel stil gelegd. Mulder-Vogem is de naam van een zg. holdingcompany met een aantal werk maatschappijen. In Nederland heeft men behalve vestigingen in Leiden en Nieuw Vennep ook bedrijven in Zaltbommel en Geesbrug. Ook heeft men in buitenland enkele vestigingen. Het totale werkne mers bestand in Nederland is iets meer dan 200. In Nieuw Vennep, waar ook de direc tie van Mulder-Vogem is ondergebracht, werken ongeveer 70 mensen. In Leiden een zelfde aantal, in hoofdzaak in de administratieve sector. De grondoor zaak van de moeilijkheden bij Mulder- Vogem schijnt te zijn, dat de bedrljfs- basis te smal is. Als mogelijk redmid del voor het bedrijf wordt een fusie ge zien met een financiël sterke onderne- Leden Zijlkwartier drukten zelf kosten nieuw clubhuis Wederom mocht de buurt- en speel tuinvereniging Zijlkwartier gisteravond gebruik maken van de gastvrijheid van tie Ver. Touwfabr. aan de Zrijldijk. Voorzitter L. van der Hoogen opende de vergadering met de opmerking, dat het merendeel der aanwezige leden be stond uit de welbekende actieve kern, te weten het damescommité. Zijn ope ningswoord stond verder overigens in het teken van het nieuwe clubhuis, dat de vereniging dit afgelopen jaar rijk is geworden. Vooral de jeugd heeft zich bij de afwerking ervan bijzonder actief getoond, waarvoor hij hen dan ook dank Uit het verslag van de peninngmees- ter bleek, dat er een voordelig saldo be staat van ruim drie honderd gulden; een bijzonder gezond teken, wanneer we bv. de 877,10 gld ernaast zien, welke het clubhuis vergde. De vereniging is overigens bijzonder spaarzaam, want op twee spaarbankboekjes bleken bedra gen te staan van resp. 220,- en 485,- gld. De kascommissie was, na enige con structieve kritiek, accoord met het ver slag. Ook het verslag van de secretaris stond in het teken van het nieuwe clubgebouw. „We hebben met z'n allen van een don kere directiekeet een fleurig ontmoe tingscentrum gemaakt", aldus de heer Pison. Uit zijn verslag bleken tevens de onvolprezen activiteiten van het dames commité: ondanks hun korte tijd van voorbereiding behaalden de kinderen tij dens de optocht op 30 april een tweede prijs. Over het clubhuis nog het volgende: de 60 m vloerbedekking is geschonken door de fa. Balamundi uit Zaandam. Voor het alternatief voor de offerte van aanleg van gas, water en elektra ƒ2400 zorgden de doe-het-zelvers, uit de vere niging. Zij deden het voor 180,Bo vendien ondervindt het bestuur alle me dewerking van de dienst Gemeentewer ken van Leiderdorp, welke zich mani festeert in een verzoek om een lijst met De aftredende bestuursleden, te weten de dames M. Nievaart en M. Deegenaars en de heer A. Pison werden herkozen en voor P. van Houten, welke bedankt heeft, werd de heer P. Braamzeel geko- 3 februari werkbezoek Commissaris Klaasesz aan Voorschoten Het ligt in het voornemen van de Commissaris der Koningin in de provin cie Zuid-Holland om op maandag 3 fe bruari in Voorschoten een werkbezoek af te leggen. De aankomst van de com missaris is bepaald op 9 uur in de mor gen. Daarna zal gedurende een uur de gemeenteraad in bijzondere zitting bijeen komen. Vervolgens zal van 10.05 tot 11.45 uur een rondrit door de gemeente worden gemaakt, waarbij de commissa ris kennis kan nemen van hetgeen er tot stand is gebracht. Verder staan op het programma bezoeken aan de orchi- deeënkwekerij Odijk aan de Wilgenlaan, de Stichting VAM. de Moeder Gods Kerk in „Boschgeest" en de Tapjjtknoperij ,,'t Paapje". Het bezoek zal met weinig uiterlijk vertoon gepaard gaan. WIN TERLEZIN GEN De oecumenische werkgroep „Voor- j schoten" heeft dit jaar een serie lezin- i gen vastgesteld met het onderwerp „De I religieuze opvoeding". Aanleiding daar- toe vorden de vele vragen, die dit as pect van de opvoeding oproept, zowel in gezin, school als kerk. De eerste le zing is donderdag 30 januari. Dr. P. Roest, directeur Haagse Sociale Aka- demie en lector aan de Rijksuniversiteit te Leiden legt het accent op de paedago- gische aspecten van de religieuze opvoe ding. De tweede lezing is vrijdag 21 fe bruari. Dr. Th. C. Frederiks. hervormd predikant te Wassenaar en schrijver van „Klare Wijn" spreekt over het functio neren van de Bijbel in de religieuze op voeding. De derde en laatste lezing is donderdag 27 maart. Dr. Hans v. Leeu wen 8.j., medewerker aan het Hoger Ka- techetisch Instituut te Nijmegen wijst op de structuren van de toekomstige ge loofsgemeenschap. De lezingen worden gehouden in het Cultureel Centrum en beginnen steeds om 20.15 uur. ming, die een bredere basis heeft. Mul der-Vogem is in hoofdzaak gespeciali seerd op koudetechniek. Door het ster ker worden van de concurrentie kregen afnemers meer keus. Mulder-Vogem kon daarbij niet terug vallen op winstgeven de sectoren van bedrijf. Koersdaling De moeilijkheden van Mulder-Vogem die door financiële kringen reeds voor zien werden, manifesteerden zich de laatste tijd o.m. in een scherpe daling van de beurskersen. Aandelen, welke vorig jaar tegen een koers van 2Jj0 pro cent waren uitgegeven, deden woensdag, de laatste dag, dat er in Mulder-Vogem gehandeld kon worden, nog slechts 7lt percent. De directie heeft medegedeeld, dat he denmiddag na het overleg met de werk nemersbonden, een communiqué zal worden uitgegeven. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 24 JANUARI Lidwinaschool Contactcommissie Kinderbescherming. Voordracht dr. Stolker, 20.00 uur. ZATERDAG 25 JANUARI Schouwburg Cabaret Seth Gaaike- ma, 20.00 uur. Microtheater Imperium Toneel - Sartres „Vuile Handen", 20.00 uur. Lutherse kerk Concert Jeugd- kamerorkest Leiden ten bate Stichting Leidse Hofjes, 20.15 uur. ZONDAG 26 JANUARI Lutherse Kerk, Hooglandse Kerk- MAANDAG 27 JANUARI Stadsgehoorzaal: concert voor over Cuba, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: Filmlezing voor Rotterdams Philh. Orkest, 20.00 i „Gelukkig", verzuchtte mevrouw C. Uphoff-Visser, de presidente van de Stedelijke r.k. Vrouwenbeweging, gister avond vlak voor de drukbezochte jaar vergadering, die in „De Kleine Burcht" gehouden werd. „Gelukkig zie ik wat jongere leden binnen komen. Die hebben we hard nodig. De beweging vergrijst anders zo gauw. Jongeren brengen er nieuw leven in. Ik heb er nog een mo ment aan gedacht het voorzitsterschap maar eens neer te leggen. Tenslotte ben ik ook zo piep niet meer. Maar ik doe het dolgraag", bekende ze. En ze doet 't goed. vinden de leden van de Stede lijke r.k. Vrouwenbeweging, want mevr. Uphoff-Visser, die aftredend De Doelen: LAFV lezing door Joop j,ij acclamatie en applaus opnieuw Pieëte, 20.00 Centraal: Openbare vergadering PPR, 20.00 uur. Kath. Vrouwengilde Oegstgeest wierp blik op afgelopen jaar Deze week hield het Katholiek Vrou wengilde te Oegstgeest zijn jaarverga dering in de Jozefzaal van het Vereni gingsgebouw aan de Kerklaan. Presiden te mevr. J. Staal van Santvliet herdacht de overleden dames. De Boer, Vreeburg, Deteren en Bisschops welke het afgelo pen jaar het gilde ontvallen zijn. Samen met de aanwezigen sprak zij een kort gebed. Voorts vestigde de presidente de aandacht op komende avonden en ex cursies. In februari o.a. een lezing over „sieraden", op 21 maart gaat men ter „Stille Omgang" naar Amsterdam, 7 maart is het Vrouwenwereldgebedsdag en voorts staat een bezoek aan Arnhem en de Tricotagefabrieken van Hollandia te Veenendaal op het programma. Bij afwezigheid van de secretaresse, mevrouw A. Pieck-Fernandes werd hef jaarverslag gelezen door mevr. Vogels Zij liet de aktiviteiten welke in 1968 heb ben plaatsgevonden in bonte revue pas seren. De dames Juffermans en De Leidse politie heeft gisteren op signalement twee 14-jarige knapen aan gehouden, die er de laatste tijd aardig heid in hadden met luchtbuksen de lam pen uit straatlantaarns in het Kooipark en in de buurt daarvan kapot te schie- Een 22-jarige Leidenaar, zonder beroep, is ook aangehouden. Hij wordt verdacht van diefstal van een 2 CV. Dat zou hij in de nacht van woensdag op donderdag gedaan hebben. Inbrekers en insluipers zijn weer aan de gang geweest. Uit een woning aan de 3 Octoberstraat is 350,ont vreemd en wat huishoudelijke artikelen. Uit een flat aan de Kennedylaan is 550,weggenomen. De daders ver schaften zich toegang door met ijzer- draad via de brievenbus het deurslot te ontsluiten. De politie wijst er nog eens op. dat men deuren en ramen goed op slot moet doen en dat de sleutel dan uit het slot gehaald moet worden. J. Staal van Santvliet bezochten het af gelopen jaar voor de vijftiende maal Am sterdam om mee te doen aan de Stille Omgang. Zij ontvingen een geschenkje ter herinnering aan dit feit. Contacten had het gilde-bestuur met o.a. het UW, de Huishoudelijke Gezinsvoorlichting, de Chr. Vrouwenbond en het diocesaan be stuur etc. De handwerkgroep van 't gilde richt haar activiteiten voornamelijk op de Medische Missie Actie (MEMISA). De toneelgroep kampt op het ogenblik met wat deelneemsters zodat geen stuk op het programma kon worden opge nomen. Het gilde telt thans 1S4 leden en 12 donateurs. Mevr. Goddijn-Jorna deed het kascommissieverslag waarop de pen- ningmeesteresse werd gedechargeerd. Als nieuwe kascommissieleden werden gekozen de dames Hendrikse en Schul- ler van Iersel. De dames Van Cleef- Kampenhout en Meijer-Heermans traden af. De presidente mevr. J. Staal van Santvliet en de vice-presidente mevr. J. Verhoeven-Houthoff werden beiden her kozen. Tijdens het huishoudelijke gedeel te kwam naar voren dat vooral de inning van de contributie nogal wat moeilijk heden geeft. Men verzoekt daarom de dames tydig de contributie te willen overmaken, liefst in de aanvang van het verenigingsjaar. Na een gezellige koffie pauze genoten de aanwezigen van een serie dia's, gepresenteerd door pastoor E. Guljé uit Delft en getiteld „een reis om de wereld in zestig minuten". i de Vrouwen- Bij afwezigheid van door de Mao-ziek- te gekwelde secretaresse, mevr. E. Fran- se-Heymeriks, las mej. A. Nijenhuis het jaarverslag voor, waarin melding werd gemaakt van vele aktiviteiten. Uit het jaarverslag van de le penningmeeste- resse, mej. Neenhuis bleek dat de bewe ging er rooskleurig voorstaat. Er kan in het a.s. jaar heel wat gedaan wor den. De kas-commissie, bij monde van Milde straf voor doorrijden na botsing mevr. Ven, verklaarde dat zij de boeken geheel in orde had bevonden. Voor de uitzending van moeders met gehandicapte kinderen naar Lourdes zijn gunstige perspectieven. Voor twee moeders met 2 kinderen is het geld bijna bijeen. Mevr. Uphoff-Visser hoopt dat er nog een derde moeder naar'het bedevaartsoord gezonden zal kunnen worden. „Ik zal er wel voor bedelen", zei de presidente, die verder nog ver klaarde, dat voor de Lourdes-reizen uit 9 kandidaten geloot zal worden. 'm op Gevonden voorwerpen In de iftaand december werden de vol gende voorwerpen op het Leids politie bureau bezorgd: rijwieltas, broche, over all, colbert, herenbril, damesportemon- naie, kinderschoentje, bankbiljetten, etui, inh. schrijfbehoeften, sleutels, damesbril, damespolshorloge, dameshandschoenen, wanten, jas, herenhandschoenen, dames- ring, autostep, schooltas, herenjas, he renhandschoenen, damesring, autostep, schooltas, herenpolshorloge, gereed schap, vest, overhemden, blouse, trouw ring, zwembroek, badhanddoek, baby pakje, sokjes, truitje, sportkousen, fluit je, jongensportemonnaie, armband, con tactsleutels, wandelwagen, actetas met inh. langspeelplaat, jongenspet, das, werkbroek, regenbroek, zakdoek, broek, nylons, weekendtas met inh., gehoorap paraat, diplomatentas met inh., 4 kleu- renpotlood, beurs, portefeuille. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevondeh voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdag tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. Vorig jaar is door de Nederlandse haringvloot voor 11.5 miljoen kilo min der haring aangevoerd dan in 1967. Het bedrag dat hiermee gemoeid is bedraagt 3.200.000 gulden. Aldus drs. D. J. van Dyk, voorzitter van het Produktschap voor Vis en Visprodukten tijdens een openbare bestuursvergadering, waarin hij het jaaroverzicht 1968 aan de orde stelde. vist 20-jarige chauffeur uit Leidi an niets zo betoogde hjj BURGERLIJKE STAND de Antieke wapens uit NS-vitrine gestolen Uit een reclame-vitrine van het Leidse NS-station zijn vannacht 2 oude ruiter pistolen en een kruithoorn gestolen. De dader (s) bemachtigde! n) de antieke wapens door de vitrine met (waarschijn lijk) een steen kapot te maken. De waarde en de ouderdom van de wa pens kon de directeur van het Leidse Legermuseum, de eigenaar ervan, van morgen nog niet mededelen. i W. Voogt; Bart Coenraad, z.v. i"omwonenden A- E Mulder en M. A. Vonk; René. z.v. I T. H. Aarts en M. van Beelen. i W. M. Voor ruim drie miljoen gulden minder aanvoer De totale invoer van vlsserijprodukten steeg van 63.500 ton in 1967 tot ruim 68.000 ton in 1968. De waarde hiervan bedroeg 17 miljoen gulden. Vanaf 4 tot en met 27 februari wordt o I UMrWIJfS in Galerie v. d. Vlist aan de Botermarkt te Leiden een tentoonstelling gehouden L.T.B. De LTB-afdeling Stompwijk van tekeningen en grafiek van Kedi houdt maandagavond a.s. in het café (pseudoniem van L. M. v. d. Willigen),' ,,De Gouden Leeuw" een kaartavond alsmede van tekeningen door Wim de voor alle LTB'ers, hun huisgenoten en Mol. alle KPJ'ers. Aanvang acht uur. De achteruitgaande haringvangsten zijn voor het visserijbedrijf in Nederland van veel sterkere invloed dan in landen, waar de haringvisserij van minder belang is. Door de teleurstellende vang sten leidt het tot een steeds verder af nemende betekenis van deze visserij. Wel werd er meer platvis gevangen. In 1968 werd voor 3.4 miljoen kilo meer gevan gen dan in 1967, terwijl de garnalen, vangst achteruit gegaan is. De aanvoel bedroeg in het afgelopen jaar 840.000 kilo minder dan in 1967. De export visserijprodukten steeg evenwel sterk van 173.000 ton in 1967 tot 181.000 ton in 1968. De waarde van deze produkten hem doch er waren drie getuigen gel en W. J. Bekooij; Annemaie, d.v. J. steeg met negen procent tot 298 miljoen die niet alleen een klap hadden Behoord, ->■ Labree en E. de Boer; Astrid Monica, »ulde°. De f eXp°|.tvl;; bela"dai, I d.v. W. P. Bottenberg en E, J. Selles;Amerika en Afrika. Minder vis ging doch ook de rode auto van de verdachte Miranda Helena Gerarda, d.v. J. Snijer naar de Scandinavische en overige Eu- hadden zien wegrijden. en G. E. M. DofferhoffTatjana Elisa-1 r°pese landen. Dp devaluatie I beth. d.v. J. Hoek en E. F. Bom; Mat- i Engelse pond was er waarschijnlijk de Daardoor achtte zowel de Officier van t)leus gimon z v. S H Vermeere en M i oorzaak van dat Groot-Brittannië vorig justitie als de rechter bewezen, dat heti q j van DUjn- willeni Nicolaas z.v N I Jaar mlnder vis van ons afnam dan verdachte was die in de late avond van j V£m der piag c Kuijt- Johnny' z v A andere jar®a- Een positief geluid komt 19 april in het Juliana van Stolherghofj G p van RUjtenburg en G Bek- Hen-I uit Polen- waar men onlangs een belang- te Leiden een daar geparkeerde auto had j riètte d.v. T van der Plas en D van ri;ik contract tekende voor de levering nnngirad.n en er vervolgen» vandoorDu()„' Eric 2 V p L Keur en j Blik van gezouten haring, was gegaan. man; Corrina Maria Josephina d.v. R. Dat gaf verdachte zo nog niet gewon-1 PW'™2 en L I Atteveld: Juan Carlos, nen. Eerstens had hl] niets van een aan- Br«» pére2, Si">- rijding gehoord, doordat hij de auto- pl? Annemarle d.v. H. Ginjaar en radio aan had ataan. Hl] had ooi. »-■. I A.Q. p"d°n: J-T. J. C Janssen en gehoord van de klap welke de aanrijding 3- HE- P™«1 Hendrik Ido Jan, - had gegeven, maar welke klap wel door "Z06® de eigenaar van de auto was gehoord. De politie had een soort van legpuzzel Gehuwd: N. H. Engelman moeten maken om het bewijs te verkrij- x'an Leeuwen; M. Heymans en G. A. E. gen, dat inderdaad de auto van verdach- Jongbloed. te bij de aanrijding betrokken was. Overleden: E. Schipper, 61 jaar, echt- Stukjes lak van de aangereden auto van P H. Willemsen; M. J. J werden op de auto van verdachte aan- Rosdorff, 81 jaar, vrouwE. Ramb, 57 getroffen en de hoogte van de beschadi- Jaar, vrouw, M. ide Ruijter, 70 jaar, wed.. Grote veranderingen deden zich in ging correspondeerde op die van de aan- van E. C. van Delft; W. van Dooren, 52 1968 in de samenstelling van de Neder- ;ereden auto jaar, man; J. van Egmond, 11 maan- jandse visserijvloot In het algemeen niet J 00 voor. Een uitzondering dient hierbij te worden gemaakt op de kottersector, waar het aantal kotters met motoren van 120 tot 750 pk steeg van 424 in 1967 tot 451 in 1968. In Urk werden de meeste kotters gebouwd, namelijk 33 stuks. De Urker-Noordzeekottervloot telt nu 138 schepenen is daarmee de grootste in Nederland. Op de tweede plaats volgt Katwijk a. Zee met 85 Noordzeekotters. Het gemiddelde visverbruik per Ne derlander is in 1968 met een ons geste gen tot 10,7 kilo. NIEUWVEEN KWIEK BLIJFT GROEIEN De gymnastiekvereniging „Kwiek", die een kleine twee jaar geleden werd opgericht en een officiële afdeling vormt van de Kon. Ned. Gymnastiekvereniging, mocht deze week haar 300ste lid verwel komen, een onbegrijpelijke prestatie in een betrekkelijk kleine dorpsgemeen schap. Het was mevr. R. Stichter-Erke- lens, die deelneemt aan de recreatieve gymnastiekgroep voor dames, welke zich vooral toelegt op het uitvoeren van rythmische oefeningen, grondoefeningen e.d. Voorzitter Fr. Amelunen feliciteerde haar hiermede en bood namens de ver eniging een bloemstukje aan. Er is sedert enige tijd buiten de be staande turngroep voor resp. dames en heren, een recreatieve gymnastiekgroep samengesteld mede voor ouderen, die lichamelijk fit en in conditie willen blij ven. Elke maandagavond wordt er ge oefend door de heren, woensdagavond door de dames. In de maand april, kort na Pasen, is de bekende jaarlijkse uit voering van de gehele vereniging „Kwiek" gepland. Intussen vernamen wij, dat de ledenmelding gestadig door gaat. overtuiging, dat hier de schuldige stond - en eiste 50.- boete voor de aanr(jding en der Stok. 87 jaar. wed. van M. Vermeer; 100 boete voor het doorrijden, plus H- p- Jon&- 4 iaar. zoon; A. van voorwaardelijk drie maanden intrekking j Tongeren, 82 jaar, man. van het rijbewijs. De rechter begon al te veronderstellen, dat er drank in het spel was geweest, maar dat ontkende verdachte. Het vonnis werd 40,- en 60,- boete Nieuwe apparatuur reuma-onderzoek Sinds enkele weken beschikt het Insti tuut voor Reuma-Onderzoek te Leiden over een nieuw hulpmiddel voor de stu die van de ultrastructuur van biologisch weefsel. Bij deze zogenaamde „vrieseta"- methode, ontwikkeld door een groep aan de Technische Hogeschool te Zurich, wordt het levensverse weefsel zeer snel bevroren bij -180 gr. C. en bij deze lage temperatuur in vacuum aangesneden. Na het „eteen", dat wil zeggen het ver dampen van een zeer dun laagje ijs, wordt het breukvlak met metaal be- dampt en deze metaalafdruk (replica) in de electronenmicroscoop onderzocht. Deze techniek maakt het mogelijk de structuur van niet door reagentia ver anderd weefsel te onderzoeken, in tegen stelling tot de methodiek met de ultra dunne coupes, waarbij de prepareerpro cedure ingrijpender is en tot ontstaan van veranderingen kan leiden. De voor deze techniek vereiste gekoelde hoogva- cuum-opdampinstallatie (ter waarde van vijftigduizend gulden), waarvan in Ne derland slechts enkele aanwezig zijn, werd aan het Leidse instituut ter be schikking gesteld door de Nederlandse Vereniging tot Rheumatiekbestrijding. Het onderzoek, dat vooral gericht is op de studie van kraakbeen en andere weef sels van het bewegingsapparaat, staat onder leiding van de directeur van het Instituut voor Reuma-Onderzoek, dr. J. A. Szinmei. JAARVERSLAG BRANDWEER In (slechts) 190 van de 1897 keren dat de Leidse brandweer in 1967 uitrukte was er sprake van brand. In twee ge vallen was er sprake van een werkelijk grote uitslaande brand. Dit is te lezen in het jaarverslag 1967, clat de Brand weer dezer dagen het licht heeft doen Uit het verslag blijkt, dat de meeste alarmeringen voorkomen tijdens de spits uren van 9. 12 en 17 uur. De oorzaken van de branden waren het meest gelegen in het spelen met vuur, baldadigheid en onvoorzichtigheid. De totale geschatte directe schade, ver oorzaakt door brand, bedroeg 359.000,- De indirecte brandschade wordt ge raamd op 1.795.000, MICRO-KORFBAL Kampioenskansen De Danaïden en De Algemene Voor het Leidse microkorfbal kan het zondag een belangrijke dag worden. Im mers, twee Leidse teams kunnen dan de titel in hun afdeling bemachtigen, t.w. De Dannaïden en De Algemene. Winnen beide ploegen hun wedstrijden dan ls hel kampioenschap een feit De Dan. is echter afhankelijk van het resultaat dat Regenboog eerder op de dag tegen Rea dy behaalt. Bij verlies van Regenboog, kén De Danaïden bij winst op Vicus Or., door de andere ploegen niet meer inge haald worden. De Algemene zal moeten optornen tegen het Haagse Pams, de enig overgebleven concurrent. Gezien het feit dat de blauw-witten sinds lange tijd weer in de sterkste opstelling zullen aan- ticden, moet de noodzakelijke zege tot stand kunnen koinen. Aanvang van belde wedstrijden resp. 20.00 en 18.50 uur. ritOGRAMMA KN.K B. Hoofdklasse A: Archipel-Die Haghe, Ons Eibernest-AKC, Luto-Rap.ditas. lloofd- Klasse B: Blauw Wit-Het Zuiden. Wester- kv/artier-St&nfries, Koog Zaandijk- Wordt Kwiek; Rohda-HKV. ZUID WEST Overgangklasse: Raedy-Regenboog, De Dan.-Vicus Or. (20.00), IA: Rozenburg- Sperwers, Ons Huis KNS, De Algemene- Pams (18.50). IB: ODO-HSV. Trekvo- gel8-Zuiderkw. Res. IA: Rozenburg 2- Sperwers 2, Vicus Or. 2-Z'kwartier 2 (17.40). lies. 1B: Fluks 2-Ons Eibernest 4 (Lisse 13.00); Trekvogels 2-Spangen 2, Ready 2-Het Zuiden 3 Res. 2A: DKC 2- Olympiaan 2, Fluks 3-De Dan. 2 (16.30). L.K.B. ZATERDAG: Sen. 1: Madjoe-De Dan. 3 (17.30). Sen. 2: TOP 2-Crescendo 2 (18.40). Sen. 3: TOP 3-Warmond (14.00), KNS 4-One Eiland 3 (15.10). Jun. A: Pernix A-KNS A (16.20). ZONDAG LISSE Sen. 2: Zuiderkwartier 3 Vicus Or. 3 (16.30), Crescendo 2-De Algemene 3 (18.50). Jun. A: De Dannaïden A-Fluks A (15.20): De Alg. A-Z'kwartle.r A (17.40). Jun. B: Vicus Or. A-Crescendo A (14.10). ZONDAG LEIDEN, Jun. C: KNS a-Zuiderkwartier a (15.30). Adsp. 1: N'kwartier a-De Dan. b (14.45). Adsp. 2: Fluks b-KNS b (14.00». Camera: Een maagd voor de prins (18). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u. Orfeu Negro (18); zo. en wo. 14.30 u. De avonturen van Pietje Bell (a.l.). Lido: Hang 'em high (18 jaar). Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Dreven carnaval (18 jaar). Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: Sex en society (18 Jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 00 en 9.15 uur. Trianon: Dokter Zjivago (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 eD 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. ex: Naakt om te leven (18 Jaar) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.: Het meisje Ariana (18 jaar). Korreltje Wil welvaart zin hebben, dan moet ze niet leiden tot meer en betere produkten, tot betere mensen. (Prof. Pen) Ieder jaar plm. 3500 vermissingen tenlander vraagt wat hem het meest is opgevallen ln Nederland krijgt men meestal te horen, dat heel Nederland fiets. Dat hij ge lijk heeft, blijkt ook uit het feit, dat alleen Leiden al vijftig fietshandelaren telt. Doet de fiets echter om de een of andere reden geen dienst meer dan wordt hij bij de kraakwagen gezet of in de gracht gesmeten. Met de 28 kilometer grach ten, vaarten, singels en vij vers is er in Leiden een rui me mogelijkheid om zich op deze manier van een fiets te ontdoen. DE DIENST gemeente werken, die de vaar route door de stad geregeld baggert, haalt jaarlijks hon derden fietsen uit het water. In gedeelten, waar niet re gelmatig gebaggerd wordt, zoals Rapenburg en Steen- schuur, zijn particulieren, afhankelijk van de oud-ijzer- prijs, aan het „vissen" Overigens zijn de schroot- handelaren op het ogenblik nauwelijks meer in derge lijk materiaal geïnteres- Vaak worden fietsen „ge leend" en daarna ergens neergezet. Anderen doen de rest. Jaarlijks worden bij de politie ongeveer drïeënhalf- duizend vermissingen opge geven (een tiende gedeelte hiervan weet het frame nummer op te geven). Een grote voorliefde van de „fietsenverzuipers" is, dat men ze graag bij of van de brug werpt. Dus mist u een fiets, trek de zwembroek aan en duik eens bjj een brug Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand februari 1969, of het gehele jaar 1969 gireren, verzoeken wij dit vóór 31 januari '69 te doen, waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wij er op attent dat het abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan. Wjj ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogelijk bij de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementsprijzen zijn: per maand4.70 per kwartaal14,10 per kwartaal per post 16,95 Deze prijzen zijn exclusief incassokosten. AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite, Indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wy U gaarne een opdrachtformulier toe. Betaalt U voor iemand anders, dan verzoeken wij U op het girostrookje het bezorgadres van de courant te willen vermelden. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. GIRONUMMER: 10 80 03 BARNEVELD, 23 januari Eieren Aanvoer 507.955 stuks, stemming rustig prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52/53 gram 10.02-10.28; 57/58 gr. 11.21-11.50; 62/63 gr. 12.01-12.29; 66/67 gr. 12.52-12.74. RIJNSBURG, 23 januari, BLOEMEN Anjers: Witte Sim 20-35, Rode 24-40, Rose 18-31, Crowly 17-28, Dusty 25-40, Arthur 20-36, G.Y. 18-34, Selecta 24-40, Keefer 23-37, Esperance 24-40 per stuk. Rozen: Baccara 60-108, Carol 18-30, Garnette 18-28, Zorina 24-40 per stuk. Freesia's: Golden Yellow 130-170, White Swan 150-200 per bos. Div. Snijbloemen: Anthurium 100-220, Gerbera 15-40, Iris sen 15-30, Forsythia 25-45 per stuk. Tulpen; Lustige Witwe 200-220, Prelu dium 180-200, Krelage 180-200, Overdale 190-220, Paul Richter 190-210. Tommy 200-220, Ralph 195-215, Wintergold 195- 215, Apeldoorn 250-285, Santiago 300- 330, Christmas Marvel 210-230, Copland 225-240, v. d. Eerden 200-220. Narcissen: Carlton 140-155, Flower Record 115-125, Golden Harvest 200-230 per bos. Hya cinten 25-45 per stuk. LEIDEN. 24 januari Vee Stie ren 3; Melkkoeien 45; Vette koeien 210; Vare koeien 45; Vette kalveren 13; Nuchtere kalveren 3; Vette schapen 40; Vette lammeren 794; Zuiglammeren 1; Varkens (zeugen 31; Schrammen 110; Biggen 570; Paarden 1; Geiten 14; To taal 1880; Notering; Melkkoeien 975,- 1250,- 1675,- Vette koeien3.60, 4.30, 4.90; Vare koeien 750,- 1050.- 1450,-; Vette kalveren 3.80, 4.20; Vette schapen 110,- 125,- 140,-; Vette lammeren 130,- 150,- 190,-; Zeugen (drachtige) 425,- 475,- 525,-; Schrammen 105,- 115,- 130,-; Big gen 80,- 85,- 90.-; Geiten 30,- 50,- 90,-. Handel: Melk koeien rustig; Vette koelen vlug; Vare koeien redelijk; Vette kalveren lui; Vette schapen en vette lammeren lui duur; zeugen, schrammen en biggen goed; geiten goed. LEIDEN, 24 januari. Groente Champignons 2.80. aardappelen 9, andjj- vie 1.25, snijbonen 7.40, prei 26-89, sprui ten A 82-93. spruiten B 91-97; uien mlddelfjjn 17-26; uien grof 25, witlof 71- 138, knolseldeij 47-49, sla 19-35, selder#

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5