SaC<2idóeöoii/ïci/itf „Schön ist die Welt" in het Congresgebouw Garrison dagvaardt getuigen VANAVOND VIA NED. II Een uur lang „Shaffy Chantate Omroepwet op 1 mei 1970 in werking li RADIO VANAVOND va ui Radio en tv bij schaatsers in Inzeil DE LEIDSE CX)URANT VRIJDAG 24 JANUARI 196 Kritiek op het belasting verlagingsplan TOEN begin van deze week het kabinet bekendmaakte, wat het aan plannen in petto had om de „gaten" in zijn lo pende begroting te dekken en om de economische ontwikkeling onder controle te houden, vond Het Vrije Volk het meest belangrijke nieuws dat de regering wei gerde de voor begin 1970 aangekondigde belastingverlaging in te trekken. „Lekker politiek vuurtje stoken" zal wel het motief geweest zijn van deze keuze van de socialistische krant. Verla ging van loon- en inkomstenbelasting is immers al enkele jaren een geijkt middel van kritiek op kabinetten waarin geen socialisten zitting hebben. Voor het kabinet-De Jong zijn er prin cipiële redenen geweest om deze belas tingverlaging destijds in zijn program op te nemen; redenen die ook door socialis ten onderschreven zijn, al is Het Vrije Volk er tegen. Principieel vóór iets zijn, wil nog niet zeggen dat men praktisch beschikt over mogelijkheden om zijn voornemen te verwezenlijken. Maar die kwestie is noch budgettair noch qua conjunctuurbeheersing op dit moment aan de orde. IN de nieuwe nota (een minitota aan de Kamer deelt de regering mee dat ze op dit moment meent haar vroegere woord trouw te kunnen blijven. Er staat wat dit betreft in de nota letterlijk het volgende: Politieke groepen die tegen de belas tingverlaging zijn, redeneren dat de overheid op dit moment voor verschil lende belangrijke plannen dringend om geld verlegen zit. Dat is waar! Maar eerst zal dezelfde overheid dan toch haar eigen staat van uitgaven moe ten gaan herzien. De vree6 voor protesten bij sommige Kamerleden en belangheb bende burgers mag de regering niet er van weerhouden om op een niet zo nood zakelijke post te bezuinigen wanneer er geld dringend nodig is voor belangrijker Nu de belastingvoorbereiding In volle gang is, zullen alle ministers, van die van Defensie tot zijn collega's van Onderwijs en Cultuur, moeten nagaan hoe binnen hun eigen departementale taken de ur gentie ligt. Vóór een regering verklaart dat er meer geld voor de fiscus beschik baar moet zijn, dient ze zorgvuldig te hebben nagegaan of verschuivingen bin nen het reeds beschikbare budget moge lijk zijn. Niemand mag als „conservatief" wor den afgeschilderd, wanneer- hij de vraag opwerpt of alle subsidies die de overheid thans verleent, wel noodzakelijk zijn. Of het aanvullende karakter van deze sub sidies niet in sommige gevallen door ge brek aan bereidheid van de burgers om zelf mee te betalen ook als ze dit zouden kunnen, in gedrang gekomen is. PAS wanneer vast komt te staan dat de overheid zonder politieke redenen doorslag te laten geven in haar taak te kort.zou schieten wanneer, ze de be lastingverlaging door laat gaan, ontstaat er een situatie die nader beraad wettigt. Waarbij dan nog aangetekend moet worden dat het hier om een verlaging gaat die „de facto" alleen maar een ver mindering van de verhoging is. Ook dit wordt om politieke redenen wel eens verzwegen „De inzichten van de regering de aangekondigde aanpassing van de tarieven van de inkomstenbelasting hebben geen wijziging ondergaan. In de toelichting b\j de op het belastingplan voor 1970 betrekking hebbende wets ontwerpen, die zij tijdig in dit parlemen taire jaar hoopt in te dienen, zal de re gering de structurele en conjuncturele aspecten van dit plan nader uiteen- Half werk bij ontwikkelingshulp MEESTAL wordt het lage tempo in het op gang brengen van de ontwikke lingshulp geweten aan onvoldoende geld middelen. Gebrek aan geld is inderdaad een grote handicap, vooral omdat daar door niet kan worden overgegaan tot investeringen van de omvang die een achtergebleven land de kans geven om zijn infrastructuur te verbeteren. Daarnaast wekt menig verslag vooral als het niet van officiële zijde komt de indruk, dat er bij het ver lenen van ontwikkelingshulp toch dik wijls half werk verricht wordt, waarbij we dan maar in het midden laten of de schuld meer bij de ontvangende of bij de gevende partij ligt. Soms wordt materiaal en worden be drijven geleverd zonder dat de nodige maatregelen getroffen zijn om te zorgen dat er ook materiaal en mensen komen om bij defectie te kunnen repareren en om het broodnodige onderhoud op zich te nemen. In andere gevallen is de vraag gewettigd of bij uitzending van deskun digen voorrang wordt gegeven aan wat ginds in Afrika, Azië of Zuid-Amerika ook inderdaad het meest nodig is: met naam de medische verzorging laat in menig land nog ontstellend veel te wen- En wordt vorming van een eigen kader wel altijd op de juiste manier aangepakt? Men krijgt wel eens de indruk dat er op dit terrein bij de ontwikkelingshulp te veel gewerkt wordt met te veel advies instanties en met te weinig echte vak- Ook de ontwikkelingshulp is helaas een zaak geworden die archieven heeft doen volstoppen met rapporten, kritiek en plannen van sociologen, politi cologie, economie en een lange staat van andere deskundigen. Maar in de ontwikkelingsgebieden wordt elke dag nog talrijke malen de vraag gesteld „Wat kopen we daarvoor?" Bij al z'n tekortkomingen had het im proviseren van zending en missie bij zijn ontwikkelingshulp toch ook wel bepaal de dingen vóór' Ook voor operette „Willem-Alexander" zaal met kinderziekten Zoals er voor het geschikt maken van het Congresgebouw voor symfonieconcer- ten nog 't nodige aan de Willem-Alexan- derzasl gedokterd moet worden, zo is men daar ook voor opera en operette nog lang niet klaar. Want al was de voorstelling van" Lehürs. „Schön ist die Welt" door een seizoengezelschap uit M&nchen geen spectaculaire daad, het matige succes dat de Duitse gasten gis teravond oogstten, lag ook wel aan de omstandigheden. Om eerst hierop onze indrukken van gisteravond toe te spitsen: 1) De spelers waren met of zonder inschakeling van de versterkingsinstalla tie in hun gesproken tekst vrijwel on verstaanbaar; in de zaal wat beter als op het balkon. 2) Het kleine orkest in de „bak" klonk dof met uitzondering van sommige slag instrumenten en een enkele houtblazer. In solostukjes kon men ontdekken dat de mensen van het MAV-symfonieorkest uit Boedapest meer kwaliteit hebben dan de ensembles die de Nederlandse operet tegezelschappen instrumentaal bijstaan. Maar in het Congresgebouw zal alleen een vol kwantitatief sterk orkest in de „bak" succes kunnen hebben. 3) Het toneel van de Willem-Alexan- derzaal is te breed voor een decormon tage en regie die daarop niet speciaal af gestemd zijn. Wat er gisteravond op het toneel gebeurde, wekte de indruk van een „kijkkastje" op lange afstand. 4) De belichting biedt weinig variatie. Geen spanning Mogelijk geldt voor opera en operette in het Congresgebouw dat wat we ook terzake van concerten als prognose heb ben uitgesproken: alleen wat gaaf is, zal er succes hebben, omdat gebreken er on barmhartig aan het licht komen. Welnu, wat de „Münchener Opernbuh- ne" presenteerde was niet gaaf. Regie en muzikale leiding zijn wellicht door de ruimtelijke problemen verrast en de spe lers ook, maar geen moment zal er in deze „Schön ist die Welt" echt vaart en spanning. Sopraan en diva Sari Barabas kan haar reputatie niet waar maken; lichtpunten waren alleen de tenor Thomas Tarjan vocaal en Ilse Spöcker en Walter Mauckner als komische operettetypen. Wat we ons van vroegere „Schön ist die Welt"-opvattingen herinneren, is er niet naar om te geloven dat in de nieuwe montering Lehar recht is gedaan. Maar we kunnen slechts gissen naar de mate waarin het de plaatselijke omstandighe den waren die aan onze teleurstelling debet zijn geweest. Hedenavond vindt nog een herhaling van de voorstelling plaats; mogelijk zijn de medewerkenden dan wat beter inge speeld. Aanwinst voor „Fresco's uit Florence' NEW ORLEANS (AP) De officier van Justitie Jim Garrison, die Clay Shaw wil laten veroordelen wegens een samenzwering tegen het leven van pre sident Kennedy, heeft een vrouw uit Dal- lis gedagvaard die een foto zou hebben waaruit zou blijken dat op 22 novem ber schoten uit verscheidene richtingen op Kennedy zijn gelost. In de dagvaarding staat dat de jus titie inlichtingen heeft dat mrs. Mary Moorman een foto heeft die, tezamen met ander bewijsmateriaal, zal aanto nen dat de schoten op de presidentiële auto uit meer dan een richting werden gelost, zij zou de foto genomen hebben nog geen seconde nadat het laatste schot was gevallen. Ook zijn twee motoragenten van Dal las gedagvaard op 3 februari te verschij nen. Tot dusver zijn pas vijf leden ge kozen vande jury die Shaw moet berech ten. 5? DEN HAAG De minister van CRM, dr. M. Klompé, heeft in antwoord op vragen van Tweede-Kamerleden over haar begroting meegedeeld te verwach ten dat de omroepwet omstreeks 1 mei volgend jaar in werking zal kunnen tre- Zij deelt voorts mee tyt de zendtijd van dé NTS, progratfntia's die in sa menwerking met Teleac en NOT zijn voorbereid inbegrepen, 38 pet. van het totaal bedraagt, 'n Dergelijk percenta ge, dat neerkomt op ca. 24'/i uur, staat een evenwichtige en juiste ontwikke ling van het gezamenlijk programma niet in de weg, aldus de minister. Van deze 24l/ï uur is 4*/e uur bestemd voor instructieve programma's en ca. 5'/ï uur voor het journaal, zodat er 15 uur overblijft voor het eigenlijke NTS-pro- gramma. Hiervan moeten echter nog sportporgramma's en Eurovisieuitzen dingen worden afgetrokken. Minister Klompé zegt de indruk te hebben dat dit programma zijn uitein delijke opzet nog niet heeft gekregen, maar dat de ontwikkelingen door de programmaraad en de programmastaf in goede banen worden geleid. De zend tijd voor radioreclame zal naar ver wachting nog wel kunnen worden uit gebreid, gezien de belangstelling van de adverteerders, maar men kan nog niet met zekerheid zeggen of deze uit breiding tot het in de wet vastgelegde maximum moet gaan. De NRU overweegt maatregelen om de belangstelling voor Hilversum 3, dat een geringe luisterdichtheid heeft en minder in de belangstelling van de adverteerders staat, te vergroten. Over piratenzenders merkt minister Klompé op dat het verdrag van Straats burg tot uitbanning van dergelijke ders niet los kan worden gezien een wijziging van de telegraaf- er lefoonwet, die noodzakelijk is om de verplichtingen van het verdrag te kunnen voldoen. De regering beraadt zich erover hoe een en ander op ver antwoorde wijze op elkaar kan worden afgestemd. Daarom is nog niet bekend wanneer de Tweede Kamer zal worden gevraagd het verdrag van Straatsburg goed te keuren De pers heeft in 1967 door de invoering van televisiereclame waarschijnlijk eer schade geleden van meer dan 40 pro cent van de opbrengst van die recla me. Het afgelopen jaar heeft een zeker herstel van de advertentieomzet voor dagbladen en nieuwsbladen te zien ge geven, maar niet voor alle categorie- en tijdschriften AMSTERDAM Dc tentoonstelling in het Amsterdamse Rijksmuseum Fres co's uit Florence, die in dc drie weken sinds ze werd opengesteld reeds meer dan 35.000 bezoekers trok, heeft een be langrijke aanvulling ondergaan. De aartsbisschop en de prefect van Siena hebhen toestemming gegeven fresco en de bijbehorende sinopia met de „Ver kondiging aan Maria" van de gebroe ders Lorenzetti te exposeren. Ambrogio en Pietro Lorenzetti (werk zaam tussen plm. 1319 en 1348) hebben gezamenlijk en met enige helpers dit fresco vervaardigd voor 'n kleine kapel in een 12e-eeuwse kerk in de streek ten zuidwesten van Siena. Het fresco bestaat uit twee delen, welke links en rechts van een raam waren geschil derd. Een inlegvel met uitvoerige bespreking en afbeeldingen van fresco en sinopia is als aanvulling aan de catalogus toe gevoegd. Meestervervalser berecht NEW YORK (AP) De schilder Da vid Steln, die zijn doeken signeerde met j I namen als Picasso. Matisse en Chagall is donderdag gestraft voor zijn kunstver- valsingen, die zo goed waren dat som- I mige kunsthandelaren er zelfs invlogen. Hij heeft al bijna een jaar in de ge vangenis doorgebracht sinds zijn beken- tenis, dat hij 12 klanten in totaal 165.000 j dollar lichter heeft gemaakt door ze 41 goede ongelooflijke vervalsingen aan te smeren 33 ..Chagalls". zeven ..Picas so's" en een „Matisse". Rechter Gerald P Culkin veroordeel de hem tot een gevangenisstraf van 2'/t tot 5 jaar met aftrek. De Galerie Tria non, het bedrijf waarvoor Stein werkte, kreeg een boete van 6.000 dollar. Stein, die eens uit de opbrengst van zijn „meesterwerken" een Rolls Royce kocht, is een 34-jarige Britse burger. De officier van justitie zei donderdag dat Stein van gedachten was veranderd en thans gelooft, dat hij goed genoeg schildert om zijn doeken met eigen naam te signeren. Kedl van Willigen stelt zijn surreëel ge aarde tekeningen en grafiek van 2-17 februari ten toon in de Lcidse galerij Van der Vlist. Het betreft werk uit dc periode van de afgelopen vijf jaar. John Gabriël Borkman, het voorlaatste spel van Hendrik Ibsen, is een van de minder bekende werken van dc grote Noorse schrijver. Bij de opvoering die we gisteren van KRO-t.v. zagen ver wonderde ons dat eigenlijk. Het is na tuurlijk, zoals alle stukken van Ibsen, wel wat gedateerd. Maar aan de an dere kant heeft het elementen die vol komen in het eigentijdse theater pas sen, zoals dat thema van in één huis samenwonen van verschillende men sen die elkaar acht jaar lang niet zien. Daarenboven is het, als vaak bij Ibsen, voortreffelijk theater in de zin van het speelbaar van de tekst. Iets waar mo derne auteurs die met een gelijke absurde situatie werken meestal niet aan toe komen. Regisseur Herman For tuin werkte daarom terecht helemaal op de dialoog zonder zich in te span nen om met gewild camerawerk tot extra-effecten te komen. Hij kon dat doen omdat hij over een goede cast beschikte en omdat decors en kostuums voldoende sfeerscheppend werkten. In die cast was er een magnifieke rol van Josephine van Gasteren. Zij heeft de allure van de helaas wat veroude rende term van toneeldiva en zij ziet kans die allure te behouden, ook als zij terwille van de t.v. haar spel tot het uiterste moet terugnemen. Jammer dat zij zo weinig voor t.v. doet, want zij is een groot actrice die een voor treffelijke affiniteit met het medium heeft. Naast haar: Lo van Hensbergen en Lies de Wind, beiden soms wat onze ker maar als geheel voortreffelijke ka rakters leverend. Jaap Wieringa lijkt geschapen om Ibsenkarakters te spe len en de overigen waren ruimschoots voldoende KRO-Theater mag geprezen worden om deze opvoering! Graag willen we de KRO ook om Gam ma prijzen. De rubriek was geheel gewijd aan de experimenten van de Bolognese professor Petrucci. Blijkens hel slotwoord van Lambert Tegen- bosch is Gamma om deze uitzending vooraf al gehuldigd en beschuldigd. Be schuldigen lijkt ons onzin. Tenslotte dateren de embryologische experimen ten niet van vandaag of gisteren. Ze zijn domweg een feit. Een feil bo vendien dat ongekend fascinerende filmbeelden opleverde. De discussie ach teraf was bijzonder nuttig. Niet omdat ze tot een hanteerbaar resultaat op leidde, maar wel omdat ze inzicht gaf over de problemen die dergelijke ex perimenten opleveren. De KRO was begonnen met haar on geëvenaarde succesnummer Piste en bracht tussendoor nog een deugdelijke Brandpuntuitzending. Een goede t.v.- avond dus. waarbij we met spijt moes ten constateren dat er gelijktijdig op „II" óók een en ander aan de gang was dat ons dus ontgaan moest: een show van Frost bijvoorbeeld en het tweede deel van het BBC-programma over Zuid-Afrika dat ons vorige maal hevig boeide en waarvan we nu slechts een klein stukje konden zien. Op zo'n avond zou je één net wensen met lou- ter-goede uitzendingen. Gisteren bewe zen KRO. VARA en CVK/IKOR dat we dan inderdaad louter voortreffelijke t.v.-programma's zouden kunnen krij- Medewerkenden aan „Shaffy Chan tate". V.l.n.r. Eelco Nobel. Ramses Shaffy, Thijs van Leer, Sylvia Al berts en Marjol Flore Van 21.05 tot 22.05 uur via Nederland 2 brengt de AVRO-televisie vanavond in kleur de beste liedjes uit het programma Shaffy Chantate. dat is op genomen in het gebouw Felix Meritis te Amsterdam met Ramses Shaffy, Liesbeth List, Sylvia Alberts. Marjol Flore. Eelco Nobel en Thijs van Leer. Ramses Shaffy, die na zijn studies aan de Amsterdamse toneelschool ruim acht jaar bij de Nederlandse Comedie on der contract heeft gestaan, begon in 1964 roet ^en Shaffy Chantantprogram- ma, daf door de Nederlandse pers met zeer veel enthousiasme werd begroet. iNu^ in 1969, heeft Ramses Shaffy zelfs een eigen theatertje en hij hoopt ooit zover te komen dat hij werkelijk inter nationaal kan zijn. Op dinsdag 21 januari is Shaffy in het gebouw Felix Meritis gestart met een nieuw programma, getiteld ,Shaf- fe verkeerd", vanavond krijgt men Shaffiaanse felheid op de beeldbuis. Voor de muzikale begeleiding zorgt het trio Louis van Dijk. NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.55, 19.03. 19.56 en 20.16) NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV 19.07 uur: j ongerenprogra rama 20.00 uur: Journaal (NTS) 20.20 uur: Hier en nu. actualiteitenrubriek 20.45 uur: De Joop Doderer Show 21.20 uur: Bureau Bristol, t.v.-serie 22.10 uur: Farce majeure, cabaret •22.30 uur: De Bakker van het Binnenhof, gesprek 22.55 uur: Tweede journaal (NTS) 23.00 uur: En France avec Nicolas (Teleac) NEDERLAND II STER (Reclamcuitzendingen om 18.55, 19.56 en 20.16) NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala magazine AVRO •19.30 uur: Vaders tegen wil en dank. t.v.-serie 20.00 uur: Journaal (NTS) 20.20 uur: Peyton Place, •21.05 uur: Shaffy Chantate. reportage 22.05 uur: Televizier, actualiteitenrubriek 22.40 uur: Tweede journaal (NTS) NEDERLAND I Televisie morgei TELEAC 09.30 uur: 10.00 uur: Noten en tonen 10.30 uur: Kijk eens wat ik 11.00 uur: En France avec Nicolas NTS 14.45 uur: De Europese Schaats! kamnioensehappen te Inzeil Nie geme De mei aangegeven programma's ztjn kleuren'elevlsleprogramma'a. NTS '602 uur: feschre> Dagje ouder. aanlei beiaardenprogramma 1 17.00 uur: 'nwone Komdatzien - korndatlemploy zien, t.v.-spel een s val, da Tped of pentelij rvoetje VARA 21.00—22.30 uur: Pianoduo Meivin Ste- cher-Norman Horowitz 22.55—23.55 uur: Prettig weekend NCRV 21.00—22.00 uur: De glazen wand, luisterspel TROS 22.30—23.55 uur: Nieuws - nieuwer nieuwst, gevarieerd programma RADIO NIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.0< 8.00, 11.00, 13.00. 16.0i 18.00, 19.30, 22.30. 23.5 HILVERSUM II: 7.30, 8.00, 8.30, 11.Ol 12.30, 16.00, 18.30. 22.3f"' de1 ori 53.55 Flaags toneel- weekeinde in Amsterdam DEN HAAG Op 31 januari en 1 fe bruari speelt de Haagse Comedie voor 't eerst in z'n bestaan op vrijdag- en za terdagavond in de Amsterdamse Stads schouwburg; dit in het raam van de ..weekenduitwisseling", waartoe de drie grote toneelgezelschappen kort geleden hebben besloten. Terwijl de Haagse Comedie in de Stadsschouwburg zijn eerste Amsterdam se voorstellingen geeft van Osborne's „De humorist" en van Feydeau's „Een vlo in het oor", treedt de Nederlandse Comedie op in de Rotterdamse schouw burg en speelt het Nieuw Rotterdams Toneel in de Haagse Koninklijke Schouw burg. Later in het siezoen zal nog een week enduitwisseling volgen, waarbij de Haag se Comedie in Rotterdam, de Neder landse Comedie in Den Haag en het NRT in Amsterdam komt spelen. NRU en NTS zullen rechtstreekse reportages uitzenden van de Euro pese schaatskampioenschappen die morgen 25 en zondag 26 januari in Inzeil worden verreden. De NTS zal rechtstreekse Eurovi siereportages uitzenden, via Neder land 1 die door Bob Spaak van commentaar worden voorzien. Het programma ziet er als volgt uit: ZATERDAG: 14.45—plm. 15.30 u.: reportage van de ritten op de 500 meter. Daarna pauze. 16.00—plm. 18.00 uur: reportage van de strijd op de 5.000 meter. ZONDAG: 13.25—plm. 15.00 uur: reportage van de 1500 meter; plm. 15.00plm. 18.00 uur: reportage van de ritten op de 10.000 meter Deze reportages zullen op daar voor geschikte momenten en afhan kelijk van de beschikbare tijd worden onderbroken voor de vaste zondagmiddagprogramma's zoals De Verrekijker, Natte; His, Toto uitslagen, wegeninformatie e.d. RADIO De NRU zendt vandaag een voor beschouwing uit via Hilversum-Il tussen 17.15 en 17.30 uur (TROS- kompas) en 19.0519.15 uur (NCRV) en op zaterdag 25 januari van 12.54—12.50 uur via Hilver- sum-I (VARA). Op zaterdag worden rechtstreekse reportages gegeven tussen 14.30 en 18.30 uur via Hilversum-II. Op zondag 26 januari begint het NRU-sportprogramma Langs de Lijn reeds om 13.30 uur via Hil- versum-II; tot 17.00 zullen er dan directe verslagen te horen zijn ter wijl een nabeschouwing volgt tus sen 18.05 en 18.30 via Hilversum-I Verslaggevers: Theo Koomen en Dick van Rijn. (ADVERTENTIE) Vóór U verder deze krant door bladert om de dagelijkse kost van 'belastingverhoging hier' (wèt een naamBTW, hoe komen ze er op!) en oorlogs ellende daar, weer eens in U op te nemenbesef dan even dat U van Uw leven iets pret- tigers moet kunnen maken I Per slot van rekening is dat prettige bést te betalen en zijn die betrekkelijk weinige ple ziertjes er ook voor UDus: pak Uw HANSEN-fles vól RUM- genot en geniet van de béste rum onder de beste, 't Kost maar f. 9.95. ging oge Ra htshof dd Cultureel programma Nederland-Roemenië DEN HAAG (ANP) Het overleg van de gemengde commissie voor de uitvoe ring van de culturele uitkomst tussen Nederland en Roemenië, dat maandag j.l. in Den Haag begon, is afgesloten. De besprekingen, die plaatsvonden in een sfeer van uitstekende harmonie zoals het ministerie van Buitenlandse Zaken meedeelt, hebben geleid tot de onderte kening van een actieprogramma voor dit jaar en het volgende. Het zal ter goed keuring aan beide regeringen worden voorgelegd en voorziet onder meer m de uitwisseling van bezoeken van weten schapsmensen. artiesten en onderwijzend personeel en de wederzijdse organisatie van tentoonstellingen en galavoorstellin gen van films. Hans Schouwman Stichting opgericht DEN HAAG Als hommage aan de in 1967 overleden Haagse musicus Hans Schouwman is opgericht de Hans Schou- man Stichting. Niet alleen als uitvoe rend kunstenaar en componist, maar ook als zoeker naar waardevolle wer ken van bekende en vergeten compo nisten genoot Srhouwman grote bekend heid. De stichting stelt zich daarom ten doel zijn musicologische arbeid te eren door het uitgeven van een aantal muziekwerken, door hem in bibliothe ken en archieven gevonden en voor uit voering geschikt gemaakt. Het secreta riaat is gevestigd in de Akeleistraat 166 Den Haag, tal. 338573, Minister Klompé j heeft te weinig toneelinspraak DEN HAAG (ANP) De minister i van CRM, mej. dr. Klompé. vindt de situatie dat het ministerie, als subsidie- 1 verlener, geen ol weinig inspraak heeft bij de beslissingen die door de besturen van de gesubsidieerde toneclstichtingen worden genomen, niet gunstig. De vraag of en hoe hier spoedig verandering in kan worden gebracht, wordt bestudeerd, aldus blijkt uit haar antwoord op opmer kingen van Tweede-Kamerleden over de begroting van haar ministerie. De drie westelijke gezelschappen zullen in het seizoen 1968-69 gezamenlijk vieren negentig voorstellingen meer in eigen standplaatsen brengen; het aantal daar buiten te geven voorstellingen zal 157 minder zijn. Van dit aantal zullen er 56 worden opgevangen door Theater, Globe en Centrum. In 1967-68 gaven de westelijke gezelschappen 60% van de voorstellingen in eigen rayon en 40% daarbuiten. Voor het lopende seizoen liggen deze percentages op 71 en 29 De minister is bereid na le gaan of de subsidie voor Proloog in 1969-70 kan worden verhoogd. De subsidie zou dan per voorstelling worden gegeven. RADIO PROGRAMMA HILVERSUM I (402 m) VPRO: 18.1 Nieuws. 18.16 Berichten. De Vrije Gedacht! 18.20 Vijftien januari 1919. lezing. VPRC nen. 19*10 Jazz-rondö??9?30 Nieuws" 19.35 Cr* terium: kunst nader beschouwd. 20.00 Ma. .pees kampioenschap hai ■ld* welcelljk! :erk, zending tl: muziek en Lichte gra tionale oriënta spel. TROS: 22.00 S gevarieerd programm (22.30 Nieuws). 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL NED (324 m) 18.00 1 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardes; 18.35 Tips voc het verkeer. 18.40 Lichte kroniek. 18.52 Taalwenk. ziek. foonmuziek. 20.30 G Nieuws). 23.40-23.45 Ni< ZATERDAG Nieuws, weerbericht en actual I Muzikale lezing. 20.15 Grarnmi 20.30 Gevarieerd programm ichten. 23.00-23. opgei '.23"Stereo: Lichte gramme ''ddeld lek. vpro: 7.54 Deze dag. vara n zijn o.uv ïvicuws en Van de Voorpagina. 8.15 O. 135: gevarieerd programma. (9.35-9.40 t terstanden). 10.30 Voor nu en later, lez lalorgelmuziek. 10.50 Wegwijs :tlp|n i at hel itatietc trips b.v. land- en tuinbouw. 12.29 Tussen start e finish: actueel sporlnieuws, 13.00 Nieuw SQn; 13 11 va r a-vni-lo 11 h, tiu nT Guus Oster presenteert Grand Gala dn Disqne AMSTERDAM Het Grand Gala du Disque Populaire, dat op 7 maart wordt gehouden in Amsterdam, zal worden ge presenteerd door de acteur Guus Oster. geassisteerd door zijn dochter Annema- rie, Yoka Berretty en Willeke Alberti. veek draalt vooi /lededelingen. HILVERSUM Het Leger des Heils (gr.) s. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.00 Theok etherleergang. 9.35 Gymnastie svrouw. 9.45 Muzaïek: klassiek Istrijd. 10.55 Tentoonstellingsagendr fieuws. 1102 Ik geloof wel in niet in God!, lezing. 11.15 Solist nKROal12V00aa#teTeo^ebreng5 te| chljven, plat en. KRO: 1 reel plaatjes •ending. NRU: i de week. KRO: 17. Nieuws. 13.15 Gevarieerde muziek. Noord en zuid. 15.00 Nieu zlekprogramma. 16.30 Lichte Klassieke muziek. 15.03 Licht Ov allaai Progi 4.0) miper Juver Tudoi BS 2

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2