GERHARD ZIMMERMANN WIL ZICH OP ..EIGEN BAAN" LATEN GELDEN 3.M 3« 2.J®8 79 Hoop van DWS verdween halverwege eerste helft 30 MV 4 Unox Kippesoep albert; heijn Haas karbonade Rib- karbonade Schouder karbonade Ontbijtworst AA Spaanse sinaasappelen CITROENEN BBBel L KSwiHMi Cd Welgelegen Eieren ia Groot 1»5 LnMiddel 175 10 stuks NP 1 jlOs.uksNÜ 1* Titelstrijd in Alma Ata von Bayern Coach Pfrommer noemt Claesson als outsider Accommodatie Medemblik niet voldoende Rallyekaravaan in aanlooproute naar Monaco gedecimeerd STERKSTE WAPEN LAG WEER OP LINKER VLEUGEL Piet Roomer bondsridder ZIJ STARTEN IN INZELL 196 DONDERDAG 23 JANUARI 1969 DE LETDSE COURANT per 500 gram r 500 c per 500 gram Gehakte Biefstuk 3 stuks 198 (samen 240 gram) Jl. Fricandellen vacuum verpakt per 100 gram Speciale aanbieding uit oi (In de meeste AH SuperMarts en leverworstper 200 gram J9fF7 8 Vleessalade per 200 gramJUtf 98 GROENTE FRUIT Navels Salustianas Cadaneras De beste sinaasappelen uit Spanje Malse Andijvie ce laxton's Superb Kwaliteitsklasse per kilo 85 190 2 Voor een gezonde grog stuks y j Gele Trompetnarcissen c„i» 1TS Hyacint vige pot.....•••..per stuk 69 2?' 1« l?i 69 59 Bij vlees, vleeswaren, groenten, fruit, bloemen e.d., die immers voor be weeglijke marktprijzen worden ingekocht kan begrijpelijkerwijze niet gespro ken worden van „de" oude en „de" nieuwe prijs. Om die reden blijk bi deze artikelen een prijsvergelijking achterwege. p 'r heu/v Normale prija 9 9 Unox aanbieding 89 I Tijdelijk bij Cfl WÊKÊÊÊÊÊÊË INZELL De Duitsers hebben er grote verwach tingen van. De luttele dagen, die hen en het Ne derlandse legioen van vierduizend enthousiaste schaatsliefhebbers nog scheiden van de Europese kampioenschappen voor heren, besteden ze voor wat in de wandeling het leggen van de laatste hand wordt genoemd en aan het uitspreken van hun verwachtingen, die hoog gespannen zjjn. En het zal hen dan nog een zorg zijn wie de Europese kampioen zal worden, al is Fred Anton Maier ongetwijfeld hun favoriet. Maar wat primair staat voor de mannen van de ijsclub Frillensee is de vraag hoeveel wereldrecords op deze Europese kampioenschappen omver zullen worden gekegeld. De kans daarop lijkt bijzonder groot, want be halve het record op de 1500 meter zijn alle be staande wereldrecords gereden op de baan van Inzeil, die de Duitsers met voorbijzien van alle vormen van bescheidenheid het „Alma Ata von Bayern" noemen. De voorkeur voor Fred Anton Maier laat zich gemakkelijk verklaren. De bewoners van Inzeil, dat zich snel ontwikkelde tot een wintersportcentrum, zeggen dat de om geving van hun woonplaats in veel opzichten aan Noorwegen doet denken, en daarin hebben zij nog gelijk ook. Bovendien adoreren zij de Noorse sportleraar Thormod Maum, die erin is geslaagd op de baan van Inzeil af en toe een Duitse schaatser op het internationale plan naar voren te schuiven. Op deze baan is onder zijn (Noorse) leiding het sprinttalent ontwikkeld van Erhard Keiler, die olympisch goud veroverde in Grenoble en wereldrecordhouder op de 500 meter is. Ook op deze baan liet Günther Traub in het voor seizoen van 1968 de internationale schaatswereld schrikken door het wereldrecord puntentotaal op 176.717 te brengen. Nog in hetzelfde seizoen werd dit record overigens ettelijke keren verbeterd, tot Kees Verkerk er in maart 1968 met 172.058 beslag op legde. En ook dat gebeurde in Inzeil. Het is de baan, waarheen aan het eind van elk schaatsseizoen per traditie de wereldtop trekt om nog wat wereldrecords bij elkaar te rapen. En riet is dan telkens weer Gerhard Zimmermann, lie zijn genoegen beleeft aan elk record dat hier wordt gevestigd. Want Zimmermann, nog altijd de beste Duitse klassementsrijder, voert het be- heei' over deze baan en dat maakt zijn positie in het aanstaande weekeinde bijzonder interessant. Gerhard Zimmermann is erop gebrand juist op deze baan nog eens een greep te doen naar een internationale titel, die hij nog niet op zijn naam heeft staan. De Duitser bereidde zich voor in Cortina d'Ampezzo en daalde deze week af naar het wat lager gelegen Inzeil. Het streven van de routinier is loffelijk, maar in weerwil van de gunstige berichten van de Italiaanse wonderhaan en ondanks de vierde plaats, die hij vorig jaar in Oslo behaalde, moet Zimmerman kansloos worden geacht. Onder twee minuten? Want Zimmermann, hoe groot ook de stijging in zijn prestatiecurve mag zijn, heeft een achterstand behouden op de steeds grotere snelheden, die de wereldtop ontwikkelt. De wereldrecords zijn in de laatste jaren naar beneden gesmeten, er is gesold met magische grenzen, die nu verlegd zijn naar niveaus die enige jaren geleden nog onmo gelijk werden geacht. Men durft zelfs beweren, dat het record 1500 meter van Magne Thomassen (2.02.5) dit seizoen en wellicht nog in dit week einde tot onder de twee minuten wordt terug gebracht. En hoe lang zullen Maier en Guttormsen de laatste zal er dit weekeinde zelfs niet eens bij zijn zich nog wereldrecordhouder od resp. 5.000 en 10.000 meter mogen noemen? Voorsprong Thomassen en Maier, het zijn grote namen. Zij behoren tot de kanshebbers in Inzeil. Maar zij zijn beiden dit seizoen al enige keren verslagen door de 20-jarige Noor Dag Fornaess, de sensatie van dit seizoen. De Noorse kampioen heeft dit seizoen vrijwel uitsluitend uitstekende prestaties op zijn naam gebracht. Hij behoort zaterdag en zondag ongetwijfeld tot de grote favorieten. Wel licht kan zijn geringe routine het is zijn eerste internationale kampioenschap hem parten spelen. In dit opzicht hebben mannen als Fred Anton Maier, Magne Thomassen en Kees Verkei'k een voorsprong. Zij hebben bovendien de klasse voor een kampioenschap. Kees Verkerk mag dan in de interland tegen Noorwegen geen hoogvlieger zijn geweest, hij voelde er ook niet veel voor en zonder inspiratie is Verkerk alleen maar een goede rijder en geen uitzonderlijk goede. Kanshebber En de overige Nederlanders? Hoe zal Ard Schenk rijden op deze baan, waar hij wereldrecords op de 1000, 1500 en 3000 meter verbeterde? Hij is beter in vorm dan vorig jaar. Veel zal afhangen van wat hij op de laatste trainingsdagen voelt. Hij liet zich enige dagen voor de Nederlandse kam pioenschappen ontvallen, dat hij „vast zat". Voelt Schenk zich morgen sterk, dan zal hij dat zaterdag en zondag ook zijn en dan is hij een serieuze kanshebber. Voor Jan Bols en Peter Nottet zal er waarschijnlijk niet meer in zitten dan een plaats juist achter de allergrootsten. Eddy Verheyen zal alleen al met een klassering in het eindklassement een prestatie van formaat leveren. Outsider Er zijn nog andere gegadigden dan Fornaess, Verkerk, Maier, Schenk en Thomassen. De Zweed Goeran Claesson. Ook voor hem is Inzeil het eerste internationale kampioenschap. De Neder landse coach Leen Pfrommer noemt hem een outsider. Maar ook een coach, zelfs al is hij Neder lander, kan zich vergissen. W.K. ZEILEN F.D. (Van onze sportredactie) MEDEMBLIK. De wereld kampioenschappen zeilen F.D.- klasse worden dit jaar niet op het IJsselmeer voor Medemblik gehouden. De internationale orga nisatie heeft dit besluit genomen, '"öïhdat Medenlblik onvoldoende accommodatie op het gebied van logies en eetgelegen heden zou bieden voor de vele zeilers, die bij een dergelijk kampioenschap kun nen worden verwacht. In Medemblik acht men dit motief niet steekhoudend. In het verleden heeft men daar meermalen internationale wed strijden georganiseerd, waarbij zich nooit problemen van voeding en onder dak voordeden. De wedstrijden zullen waarschijnlijk in Italië worden gehouden. Schakers haalden in WIJK AAN ZEE In Wijk aan Zee zijn gisteren voor het Hoogovenschaak toernooi 2 uitgestelde partijen gespeeld- De uitslagen luiden. Grootmeestergroep, 6e ronde: Portisch (Hong.)Van Schel- tinga (Ned.) \i. Meestergroep. 5e ronde: Bredewout (Ned.)Ujtelki (Tsj.- Sl.) afg. De stand in de grootmeestergroep na 7 ronden- is: 1- Botwinnik (Rush) 6 p.; 2/3 Keres (Rusl.) en Gelier Rusl.) 5% p.; 4/5 Ciric Joeog-Slavië) en Benkoe (V.S.) 5 p-; 6. Portisch (Hongarije) 4Va p.; 7/8 Doda (Polen) en Olafsson (IJsl.) 4 p.; 9/11. Donner (Ned.), Lombardy (V.S.) en Langeweg (Ned.) 3 p.; 12. Kavalek (Tsj.-Sl.) 2Vz p-; 13/14- Ostojic (Joego slavië) en Van Scheltinga (Ned- IV2 p.; 15/16. Medina (Sp.) en Ree Ned. 1 p. KEULEN Betty Stöve heeft giste ren ln Keulen, bij de tenniskampioen schappen van West-Duitsland op over dekte banen, met de Fransman Jean- Claude Barclay de tweede ronde van het gemengd dubbelspel bereikt. De NederlandsFranse combinatie schakel de Ada Bakker en Nick Fleury in drie sets uit: 62, 46. 62. Later drong Betty Stöve met haar Franse partner Barclay door tot de derde ronde van het gemengd dubbelspel. Zij versloegen het Australische'' Nieuwzee- landse duo Fay Toyne-Moore/John Mcdonald met 64. 62. Britten vielen zestig meter MONACO De rallyekaravaan, die in de aanlooproutes naar Monaco nauwe lijks verliezen heeft geleden, is in het 1486.5 km lange gemeenschappelijke tra ject van de 38ste rallye van Monte-Carlo gedecimeerd. De rit door de Franse zee alpen naar Vals-les-Bains en terug is uitzonderlijk zwaar gemaakt. Volgens of ficials hebben waarschijnlijk minder dan 60 equipes de finishcontrole gehaald. Hoewel de computer .in de rekenkamer van het rallyehoofdkwartier nog lang niet toe is aan een tussenklassement, wordt aangenomen dat twee fabrieks- Porsches de ranglijst aanvoeren. De Zweed Bo Waldegaard. die als een van de laatsten terugkeerde in het kleine prinsdom, zou met ruime voorsprong eer ste staan. Zijn stalgenoot Vic Elford, die vorig jaar de zware wintersterrit won, plaats toegekend. Tot de uitvallers beho ren voormalige winnaars als de Finnen Timo Makinen nu met een BMW en Pauli Toivonen, die voor Porsche rijdt. Verwacht wordt dat Pat Carlsson- Moss al zes maal eerste eerste staat in het klassement van de Coupe des Dames. Ze heeft samen met de Zweedse Liz Nystroem in de nachtelijke klassementsproeven voortreffelijke tij den gemaakt. Van de talrijke equipes, die door gro tere of kleinere slippartijen, ernstige of minder ernstige botsingen op de spiegel gladde wegen werden uitgeschakeld, heb ben de Britten Tony Fall en John Daven port het meeste geluk gehad. Het tweetal miste een haarspeldbocht, schoot omlaag, sloeg in zijn val ettelijke malen over de kop en bleef zestig meter lager liggen. De rijder en zijn kaartlezer maakten hun veiligheidsgordels los, stapten uit realiseerden zich toen dat zij door wonderbaarlijk toeval geen schrammetje hadden opgelopen. Van de wagens die Monaco wel bereik ten. had-ook een groot aantal krassen en deuken opgelopen. Het Parc-Ferme (Van onze sportredactie GLASGOW Trainer Lesley Talbot heeft „zijn" DWS gisteravond, in het immense Ibroxpark van Glasgow, aan vallend laten voetballen. De Amster damse ploeg, na de nederlaag in eigen huls (02) feitelijk al kansloos in deze tweede wedstrijd uit de derde ronde van het Jaarbeursstedenbekertoernooi, heeft het geprobeerd. Maar het lukte niet. Voor het eerste doelpunt van de Amsterdam mers. dat Geurtsen na een klein kwar tier maakte, hadden de Rangers door Smith al een voorsprong genomen en vrü kort na de treffer van Geurtsen scoorde Stein opnieuw voor de Rangers. Net als in Amsterdam was Glasgow Rangers de beste ploeg en lag het sterk ste wapen van de Amsterdammers weer op de linkervleugel, waar Rob Rensen- brink zijn werkelijke internationale klasse opnieuw onderstreepte. Het doel punt, dat DWS maakte, was ook zijn werk. De goede pass van de limkervleu- gel liet Seemann ongebruikt, maar Geurtsen, die in Amsterdam zo'n grote moeite had met makkelijke kansen, ver zilverde deze gelegenheid met een gre- itge rechtervoet. Behalve Rensenbrink had DWS meer uitblinkers en het was in treffende overeenstemming met het speibeeld (de Rangers namen negen hoekschoppen tegen DWS slechts een) dat die uitblin kers in de achterhoede stonden. In de eerste plaats doelman Jongbloed, 1 ook de kleine rechtsachter Frits Flinke- vleugel, al werd die door 62.000 toe schouwers dan ook een keer hartstoch telijk uitgefloten na een stevige c treding tegen de aalvlugge en net zo kleine rechtsbuiten Willy Henderson, die opnieuw de gevaarlijkste man ii ploeg van de Rangers was Morele steun D.W.S. heeft zich manhaftig verzet tegen Glasgow Rangers in de derde ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker. De Schotten wonnen en bekerden verder. Geurtsen (links) scoorde het enige doelpunt voor de Amsterdammers. der Vall van de onderkant van de lat weer in het veld terugsprong. Na rust moest DWS zich tegen de sterkere Rangers terugtrekken in de verdediging, maar toch waren de beste kansen voor de Amsterdammers. Aan voerder Dijkstra raakte nog een keer de paal vol, maar verder kwamen de Amsterdammers niet. De opstellingen waren: Rangers: Mar tin; Johansen en Greig; Watson. McKin- non en Smith (Jardine); Henderson. Penman. Stein. Johnston en MacDonald. DWS: Jongbloed; Flinke vleugel, Soe- tekouw. Overweg en Pijlman; Cornwall, Dijkstra en Van der Vall; Geurtsen See mann en Rensenbrink Glasgow Rangers kreeg al in de acht- we|J uj* e minuut van de wedstrijd een gewei- Monaco lijkt veel op een autosloperij, i dige morele steun door het openings- OFK Belgrado heeft gisteren in Bel- Onder dergelijke omstandigheden kwa- j doelpunt van halfspeler Smith Na een grado de eerste wedstrijd voor de derde men zelfs de Finnen, die zich bij win- I goede solo door de verdediging passeer- ronde van het toernooi om de Jaarbeurs- terse omstandigheden liet best op hunde Smith van dichtbij ook doelman stedenbeker tegen Goezetepe Izmir gemak voelen, in ernstige moeilijkheden. Jongbloed, maar raakte bij die actie ge- (Turkije) met 3—1 gewonneit De Joego- olesseerd en liet zich vijl minuten later Slaaf Santrac scoorde een hattrick. vervangen. Jardine kwam in het veld en j Fewzi zorgde voor hei enige Turkse juist op dat moment bi'acht Geurtsen de j doelpunt. i stand in evenwicht. Vitorio Setubal heeft zich geplaatst ZEIST Oud-scheidsrechter Piet Roomer is gisteren, na afloop van de conditietest van betaalde scheidsrechters in Zeist door KNVB-voorzitter de heer W. A. G. Meuleman tot bondsridder ge slagen. Roomer moest zich aan het begin van dit seizoen na een auto-ongeluk terugtrekken als scheidsrechter. Hij floot in zijn loopbaan 20 interlandwedstrijden. De laatste was op 10 mei 1967 toen hij de leiding had van de wedstrijd Fin landGriekenland. De hoop van DWS verdween halver- voor de kwartfinales wege de eerste helft. Met een prachtige I de Jaarbeursstedenbeker. Weliswaar redding voorkwam Jongbloed een tref- verloren de Portugezen in Florence de fer van Watson, maar hij kon de hal tweede wedstrijd tegen Fiorentina met niet onder controle krijgen en Stein. die -1. maar zij hadden de eerste ontmoe- de Rangers voor 100.000 pond (860.000 ting met 3—0 gewonnen. Tijdens deze gulden) hebben gekocht, scoorde gemak- 1 wedstrijd werden twee spelers uit het Stiulenten dammen om 'landskampioenschap (Van onze dammedewerker) NIJMEGEN Na drie dagen dammen in de voorwedstrjjden voor het studen- Icnkampioenschap van Nederland heb ben twee spelers 2ich reeds van een plaats in de finale meester gemaakt. Het zijn de Limburger Fexjen, de openbaring van verleden jaar en de Rotterdammer Kleijne van Het Oosten. Deze laatste ein digde in groep 1 met 5 punten voor Feilen 4, Wijn 2 en Klein 1 punt. De andere groepen tellen vijf deelne mers, zodat hier nog twee ronden moe ten plaatsvinden. De Leidenaar Ong is met 5 uit 3 aanvoerder in groep 2, waar D. Kromhout, met 3 uit 2 de tweede plaats bezel. W. R. Jurg, favoriet in groep 3, deelt met 3 uit 2 de tweede plaats achter Otten, die 4 uit 3 verza melde Frans Poorter van het Haagse HCDV' stelde met twee remises in de vierde groep iets teleur. Hij liet een gemakke lijke winstkans ongebruikt tegen de Wa- geninger Sahtoe en het voordeel dat hij in zijn tweede partij behaalde tegen Van der Hoek uit Amsterdam was te gering om de doorslag te geven. Laatstgenoemde leidt nu met 4 uit 3, voor Sahtoe 3 uit 2 en Poorter 2 uit 2. Vol op de paal DWS, dat wist niets meer te verliezen hebben, vocht door en kwam tien minu ten voor rust heel dicht bij de gelijk maker. toen een verschrikkelijk hard schot van de opkomende halfspeler Van veld gestuurd, Maraschi van de Ita liaanse ploeg en de Portugees Conceidai. Dit gebeurde halverwege de tweede helft toen de wedstrijd dreigde te ontaarden in een algemene vechtpartij. De doel man van Fiorentina, Mancin, moest in de laatste minuut van het veld gedra gen worden nadat hij de bal hard tegen zijn gericht gekregen had. Guttormsen weer geheel hersteld ASKIM De Noor Per Willy Gut tormsen is weer volledig hersteld van zün rugblessure, die hem tijdens het Noorse kampioenschap in Lillehammer na de 500 m deed uitvallen en die hem een plaats kostte in de ploeg voor de Europese titel. Tijdens wedstrijden in Askim (Noor wegen) won hij gisteren de 5000 m in 7.47.7. De Nederlanders Wim Beukers INZELL Aan de wedstrijden voor het Europees kampioenschap schaat senrijden, die komend weekeinde in de Beierse plaats Inzeil worden ge houden, zullen 34 rijders uit 13 lan den meedoen. De deelnemerslijst ziet er als volgt uit: Nederland: Ard Schenk, Kees Ver kerk, Jan Bols, Peter Nottet en Eddy Verheyen- Noorwegen: Dag Fornaess, Fred An ton Maier, Svein-Erik Stiansen, Mag ne Thomassen en Sten Stensen. Rusland: Valeri Levroesjkin, Alexan der Tsjekoeljajev, Valeri Kaplan en Joeri Maljisjin. West-Duitsland: Gerd Zimmermann, Günther Traub, Erhard Keiler en Rolf Bastian. Finland: Kimmo Koskinen, Olavi Hjellman en Timo Luostrinen. Zweden: Goeran Claesson en Oerjan Sandler. Italië: Giovanni Gloder en Guido Gillarduzzi. Oostenrijk: Ottmar Braunecker en Herbery Frankl. Polen: Henryk Szandala en Stanis- law Klettowski. Hongarije: Gyoergy Martos en Gyoer- gv Ivankai. Frankrijk: Francois Perrenoud- Tsjecho-Slowakjje: Oldrich Teply. Zwitserland: Franz Krienbuehl. (8 minuten precies) en Jappie van Dijk (8.10,0) eindigden op deze afstand res pectievelijk als derde en vijfde. Op de 500 m was Iversen het snelst met een tijd van 41,8 seconden. Van Dijk en Beu kers kwamen niet verder dan 45,2 sec. en 46,0 sec. In het eindklassement be zette Guttormsen de eerste plaats met 90,670 punten en werden Beukers en Van Dijk vierde en zesde.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9