Wie weet Uw mening DKD en Katwijk even sterk LZC kreeg opnieuw een pak slaag Cross afd. Gouda KNAU voor Jan Zijderlaan WEET U HET OOK? Hazerswoudse werkgroep (jeugd en raadsleden) gaat problemen aansnijden Teylingen maakte het UVS nog knap lastig Uitslagen Leidse Schaakbond Vrede, met bewapening, of zonder onderwerp BIOSCOPEN Vil L< in Noordwijkerhout ACTIVITEITEN VAN VVV-NOORDWIJK MARKTEN Ui VI DE LEID SE COURANT MAANDAG 20 JANUARI 196J De tv.-uitzending over militaire actie in Indonesië Roelofarendsveen, 17 januari. Het interview met de heer Huting voor de VARA-televlsle geeft mtj, als oud- Indiëganger (dienstplichtig) aanleiding tot de volgende opmerkingen: 1. De heer Huting komt na 20 jaar „het grote stilzwijgen" verbreken. Heeft hij in de tyd toen de oorlogsmisdaden plaats vonden ooit getracht hieraan een eind te maken door zich te wen den tot de daarvoor geëigende instan ties? Heeft h(j in verband met deze daden dienst geweigerd, zoals zijn plicht was geweest? 2. Bij de argumenten van de heer Huting, die hij noemt als motleven voor het verbreken van het zwijgen mis ik de persoonlijke gewetensnood, die hij toch deze lange jaren door moet heb ben gevoeld, als hij met de kennis de zer misdaden moest leven. 3. De heer Huting verzuimt te vermel den dat in de dagorder van de toen malige legercommandant Generaal Spoor bij de aanvang der tweede po litionele actie, de deelnemende leger eenheden uitdrukkelijk werden ver maand menselijkheid te betrachten en de bevolking geen nodeloos leed aan te Waterpolo In een bijzonder gezellige wedstrijd heeft DKD zaterdagavond in de „Over dekte" te Leiden een gelijkspel behaald tegen Katwijk 1. Daar in beide ploegen oud-LZC-gedienden zaten, had de ont moeting een meer vriendschappelijk dan een competitie-karakter. Een karakter overigens, dat zich heel goed de gehele duur van de competitie zou kunnen ma nifesteren. Deze wedstrijd was dan ook bepaald een propaganda voor het dik wijls voor „hard" doorgaande waterpolo. De aanvallen golfden van doel tot doel. Door slecht keeperswerk aan Katwijkse zijde maar door omgekeerd evenredig schutterswerk van dezelfde ploeg liep de score tamelijk hoog op: 66 werd de einduitslag. Aan DKD-zijde scoorde Honders tweemaal, Zaagman eenmaal; de overige drie werden gescoord door „Engeland-vaarder" Dick Hendrikse, die zyn sport in Manchester blijkbaar goed bijhoudt. Na de vernietigende nederlaag die Rotterdam het Leidse LZC in het vorige weekend wist toe te brengen, leden de Leidenaars nu opnieuw ernstig schip breuk. In het fraaie Utrechtse zwembad „Den Hommel" kreeg LZC een 71 pak- slaag van Zwemlust, en dat was volko men verdiend. De Leidsche Zwemclub toonde een zo duidelijk gebrek aan con ditie, dat het de gastheren geen enkele moeite kostte door de verdediging heen te breken en de jonge keeper Jaap Maas- sen voor onoplosbare problemen te stel len. De Leidenaars hadden teruggegre pen naar een kern van „oudere spelers" en dit is geen succes gebleken. De ploeg combineerde aardig, maar schoot zo zwaar te kort in zwemsnelheld dat er slechts sporadisch een gevaarlijk mo ment was voor het doel van Zwemlust. Deze momenten leverden LZC 2 straf- worpen op, waarvan Dick Houthoff er slechts één wist te benutten. Er zal spoedig wat moeten gebeuren in het Leidse kamp, wil LZC een team op de been brengen dat handhaving in de eerste klasse kan bewerkstelligen 4. Het lijkt me een plicht tegenover onze gesneuvelden die nu in Indonesië rus ten, hun nabestaanden te verzekeren, dat zij geen oorlogsmisdadigers waren, en dat dit door de heer Huting op geen enkele wijze bewezen is. Ik vond het wenselijk deze aantekenin gen te plaatsen bij het genoemde inter view, het gebeurt tenslotte niet elke avond, dat men zich via ons onvoiprezeD medium, voor oorlogsmisdadiger hoort uitmaken. J. A. KORTEKAAS, Noordeinde 6. Roelofarendsveen. In Kromme Mijdrecht gereden en verdronken De 21-jarige W. Duindam uit Neder- horst den Berg is met zijn auto in de Kromme Mijdrecht bij Zevenhoven ge raakt en verdronken. De automobilist is vermoedelijk door de duisternis misleid, waardoor hij van de weg raakte. Noordwijkse zeeman vermist De uit Noordwyk afkomstige 35-jarige werktuigkundige N. de Bes, varende op het Libanese vrachtschip „Barra- foon", is zaterdag als vermist opgege- De Noordwljker is vermoedelijk over boord geslagen en verdronken. De .Bar laf oon" was "van Frankrijk op weg naar Canada. Schadevergoeding ongeluk vijf jaar geleden in Oude-Wetering, nog steeds niet geregeld De Hoge Raad der Nederlanden heeft blykens de Nederlandse Jurisprudentie van 18 januari 1969 in kassatie een uit spraak gedaan over een ongeval, dat 2 mei 1Ö63 plaats vond in Oude-Wetering en waarvan liet drie-jarig zoontje van N. J. Rietbroek liet slachtoffer werd. Het ventje speelde met een auto-ped op een trottoir en werd gegrepen door het rechterachterwiel van de gemeente lijke vuilnis-auto. Zijn linkervoetje werd ernstig gekwetst en de vader eiste voor de Haagse Rechtbank een schade-ver goeding van 10.201,70 of zoveel min der als de Rechtbank zou vaststellen. De Haagse Rechtbank veroordeelde de Gemeente tot een schade-vergoeding van 7.500,met rente en deel van de proceskosten. De Gemeeute Alkemade kwam in be roep by het Gerechtshof, dat op juridi sche gronden de uitspraak van de Recht bank vernietigde. Vervolgens kwam Rietbroek in kas satie. De Hoge Raad vernietigde het ar rest van het Haagse Hof en venvees de zaak naar het Gerechtshof te Amster dam voor voortzetting van de behande ling van de zaak. H. D. (prof. mr. H. Drion) annoteerde in de Nederlandse Jurisprudentie het rest van de Hoge Raad. Hij schrijft: deze zaak zien we op een wijze, die ik in 1968 voor onmogeiyk had gehou- de hartstocht van juridisch-for- malisme „tout entièrs a sa proie atta- chée", met het resultaat, dat de ouders van een driejarig kind, dat spelend op de stoep, door een gemeenteauto wordt overreden, meer dan vijf jaren op een schade-vergoeding moeten wachten. Een advocaat, die een onbegrijpeiyke fout maakt, een Gemeente, die ten laste het slachtoffer van die fout wil pro fiteren en een Hof, dat de door de Recht bank aan het slachtoffer toegeworpen reddingsboei wegrukt: al met al iets, je als Jurist met een rood hoofd kennis van neemt". ALPHEN AAN DEN RIJN Aanbesteding Aanbesteding over dekt zwembad annex service-station, waarvan 't begrote bedrag 1.123.369.- is. De laagste inschrijvingen waren van: N.V. D. de Rooy te Badhoevedorp 1.133.200.-; H. de Vries, Badhoevedorp 1.143.000.-; Woerdense Aannemings- mij. te Woerden 1.145.209.-. Hoogste inschrijving: N.V. De Kondor te Rot terdam 1.500.000.- Alles exclusief B.T.W. De gunning is aangehouden. Ook zaterdagmid. competitie viel in het water Het programma in de zaterdagcom petitie van de KNVB is dit weekeinde bijna volledig in het water gevallen. De regen, die vrijdagnacht en zaterdag tot ver in de middag naar beneden kwam, maakte het spelen op nagenoeg alle velden onmogelijk. Van de „Leid se" verenigingen hoefden alleen twee de klasse SIZO (bij CSVD 2—2) er vierde klasser SVOW (bij Strijen 11) in het veld te komen. Alle overige wed strijden. waaronder de „toppers" Quick BoysNoordwijk en Rijnsburgse Boys Ter Leede, werden ter elfder ure afgelast. CSVD—SIZO 2-2 (1-1) In Delft heeft SIZO opnieuw een puntje in de wacht gesleept. De Hillegommers toon den zich op het slechte, moeilijk be speelbare terrein wel iets sterker, maai slaagden er toch niet in de Delftse debutanten, die vorige week in Sassen- heim door Ter Leede naar een duide lijke 40 nederlaag werden gespeeld, op de knieën te dwingen. CSVD nam in de negende minuut door Hogendijk de leiding, maar die achterstand werd door SIZO vlot weggewerkt. In de 23ste minuut nam Weijers de gelijk maker voor zijn rekening en halver wege de tweede helft gaf Bakker de Bofienstrekers zelfs de leiding: 12. Drie minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter Van der Horst zorgde Van den Akker voor de juiste eind stand: 22. Strijen—SVOW (1-1 (1-0) Op een redelijk bespeelbaar terrein heeft hekkesluiter Strijen tegen SVOW een kostbaar punt veroverd. De Groot gaf Strijen in de eerste helft zelfs een 10 voorsprong, maar na de rust kwamen de Oude-Weteringers sterk opzetten, Verder dan 11, een treffer door Jaap Pecht gescoord, kwam SVOW even wel niet. Opnieuw waren weer bijna tioee hon derd meisjes en jongens, dames en he ren present voor de tweede competitie cross van de afdeling Gouda van de E.N.A.U. Zij hebben het dit keer echt niet gemakkelijk gehad, want niet al leen was het parkoers zwaarook de voortdurend neerstromende regen en de gure wind maakten deelname extra Toch blfjkt steeds weer dat de onder linge stryd hieronder niet ïydt. Integen deel, uit de uitslagen blijkt dat de on derlinge verschillen soms klein waren, en dat in de verschillende groepen ook weer andere winnaars of winnaressen waren. Bij de heren was dit niet het geval, daar was Jan Zijderlaan weer oppermachtig, alhoewel hij pas ii laatste honderden meters de leiding van een groep kon overnemen. Ook nu was de vereniging Gouda met Zijderlaan Th. Stolk en Leo Vergeer veruit de sterkste, alhoewel de AAV"36c (met een groep van zeven man) ditmaal beter voo dag kwam. In twee andere groepen behaalde do AAV'36c een overwinning, namelflk - bij de dames en A meisjes met Wil Broek man en by de B jongens met Peter Ko nijnenburg. Belden hadden in de modder an zandpaden van het uitbreidingsplan „da Broekvelden" in Bodegraven kleine voorsprong opgebouwd. De sport club behaalde een overwinning bij de D- melijes. M. Blom won hier de zeshon derd meter met ruime voorsprong. de B meisjes een overwinning voor Bytaena van AV'47 Boskoop. De tweede overwinning voor Gouda was by de C meisjes waar T. Krochtlng de 800 meter ONWILLIGE PLANT Hierby een met het bouwjaar van het pand? Kan knop en een blad van een plant die niet aan bloei toekomt. Er komen 's zomers wel 25 knoppen in maar als ze een beet je opengaan rotten ze van onderen weg. Wat is er aan te doen? Antwoord: Uw camellia japonlca is geen gemakkelijke kamerplant, daar men bijna altijd tobt met het afvallen van de bloemen en knoppen. De knop pen neigen zich altijd naar het licht en door de zeer korte bloemsteel worden deze er dan afgedraaid. Zet de plant dus altijd in dezelfde stand (aangeven b.v. met een, lucifer). De standplaats moet licht zyn en ze moet vooral niet te warm staan op het noorden, noord oosten of noordwesten. In de winter geen hogere temperatuur dan plm. 10 graden C. Vooral geen temperatuur schommelingen toestaan. Alleen gieten als de aarde licht van kleur is en droog aanvoelt. Als de plant in de knop zit, geregeld met lauw water spuiten en niet draaien. Na de bloei laten rusten tot mei en in die tijd geen mest en min der water geven. Daarna meer gieten en om ded rie weken bijmesten. Dat rot ten van de knoppen en bloemen ia waar- schijnlijk te wijten aan teveel water en te hoge temperatuur. ZILVEREN GULDENS Wanneer is men weer zilveren guldens gaan slaan na de 2e wereldoorlog? Antwoord: Deze jaren zyn voor gul dens: 1954: 6.600.000; 1955: 37.500.000; 1956: 38.900.000; 1957: 27.000.000; 1958: 30.000.000; 1963: 5.000.000; 1964: 9.000.000; 1965: aantal onbekend; 1966: aantal onbekend; 1967: 7.000.000. ik dan ook de kamerhuur verhogen? Antwoord: uit uw schrijven maken wy op, dat u als eigenaar meer panden wenst te weten welke huur verhoging laatstelijk kan worden toege past, met welke percentages en of dit ook mag worden doorberekend merverhuur. Dit laatste is inderdaad het geval. U hebt voor een in 1910 afge bouwd huis te maken met de categorie woningen, die voor 5 mei 1945 gebouwd zyn in de provincie Zuid-Holland, op de facultieve huurverhoging mei 1968 van toepassing is. Dat wil zeg gen dat u vanaf deze datum met toe stemming van de huurder de huur met hoogstens 4 pre. had kunnen verhogen en wel gedurende hoogstens 5 jaar, doch verder op 1 januari 1969 enz. Bewilligt de huurder niet, dan kunt u a 2,50 de huuradviescommissie, Breestraat Leiden om een advies vragen alB u het daar niet mee eens bent. kunt nog by de kantonrechter in beroep gaan. Maar zonder overleg met de huurder mag de verhoging niet worden toege- MUNTEN Lezer beschrijft enkele munten waarvan hij gegevens vraagt. Antwoord: Uw eerstgenoemde munt is een mil van 1963 van de Democratie Cyprus. Het Cyprische pond Is verdeeld in 1000 mils. De republiek Cyprus be staat sinds 1960; tot dat jaar was Cy prus een Britse Kroonkolonie. Uw twee de munt is van Japan, van het 39e jaar van keizer Hirohito. die sinds 1926 re geert. Het is één yen van rond 1964. De yen was vroeger een grote zilveren munt, ter waarde van ongeveer een rijksdaalder. Ook in Japan vond een sterke geldontwaarding plaats, vooral in oorlogstyd, zodat de yen nu een munt Heeft deze verhoging nog iets te maken' van zeer geringe waarde ia geworden. Opkomen voor alle jeugdbelangen In de werkgroep, die zich gaat bezig houden met de 'wens van de jongeren om een jeugdcentrum op te richten, zal de jeugd worden vertegenwoordigd door Margriet de Boer, Henk de Boer, Cees Heyker, Peter Hunink en Ton Vente. Tijdens de op 30 januari a.8. te houden openbare vergadering zal de gemeente raad een viertal leden kiezen, die deel gaan uitmaken van de werkgroep. Zoals bekend, werd op de op 10 januari jl. ge houden samenkomst van raadsleden en jongeren besloten tot het in het leven roepen van deze werkgroep. Hoewel de jongeren van de Ryndijk op genoemde bijeenkomst schitterden door afwezigheid, is dit gedeelte van de gemeente in de werkgroep vertegen woordigd. Henk de Boer (21), eindexa menkandidaat HTS en de Groenendijk vertegenwoordigend: „Er wérden op 'dlè vergadering immers alleen maar zaken besproken, die in feite de jeugd van zerswoude-dorp aangingen. Nu de werk groep bestaansrecht gaat krygen, willen wfj ook de problemen, waarmee de Jeugd zich in de Groenendijk ziet geconfron teerd, gaan aansnyden". Activiteiten in het Dorp Het is immers niet zo, dat in de werk groep louter aandacht wordt besteed datgene wat in de door 51 jongeren, aan de gemeenteraad aangeboden, onderte kende resolutie staat gemeld: terbeschik kingstelling van een pand, te gebruikeD als jeugdcentrum: pressie uitoefenen op de busonderneming West-Nederland voor opvoering van cie frequentie ve buslijnen; behartiging van de jeugdbe langen door een raadslid. Cees Heyker (22), onderwyzer woonachtig aan de Dorpsstraat: feit, dat ik van de werkgroep deel ga uitmaken, is voor mij een oriëntering. Kyk, we moeten daar opkomen voo alle jeugdbelangen. Ik zal het eve aanzien, krijg ik het idee, dat er in feite niets uitkomt, dan stap ik er uit. Ik heb werk genoeg". Cees Heyker wenste er nog op te wfl- zen, dat er in Hazerawoude-dorp overi gens heel wat activiteiten door en voor de jeugd worden ontplooid. Hy noemde de bezigheden van de jeugdafdeling Ook de andere verenigingen kregen n overwinning te noteren. AVS by de D jongens waai' beslag werd gelegd op de plaatsen een tot en met drie. AV'65 met P. Riewets bij de C jongens (1200 r) en Schoonhoven met K. Heul die bij de A jongens veruit de sterkste was. Van de vereniging Nursi, die de organisatie van deze cross had, kwamen G. Veenstra bij de B jongens (derde plaats) en D. v. Yperen bij de heren tot uitstekende verrichtingen. Voornaamste uitslagen: Meisjes D: 1 M. Blom Sp. Cl. Reeu- wijk 3.56 min. 2 I. Heemskerk id. 4.04.2 min. 3 A. Ruts, AV'65 4.06 min. Meisjes C: 1 T. Krechting, Gouda 3.29.4 min. 2 T. Geers AV'47 3.-14.2 min. 3 A. de Bruin, AAV'36c 1.46.4 min. Meisjes B: 1 N. Sijtsema AV'47 4.03.2 min. 2 L. Ende AVS 4.07.6 min. 3 L. Agten, Gouda 4.14.8 min. Meisjes en Dames: 1 W. Broekman AAV'36e 4.26.6 min. 2 A. Krechting. Gouda 4.32 min. 3 Gidaonse AV'47 4.42 min. Jongens D: 1 G. Stigter AVS 3.31.9 min. 2 J. Jansen AVS 3.42,- min. 3 H. Ris8eeuw, AVS 3.50.4 min. Jongens C: 1 P. Niewets, AV'65 3.49.8 min. 2 A. Sikma AV'47 3.51.5 n C. Versluis AV'65 3.52 min. Jongens B: 1 P. Konijnenburg AAV'36 6.48 min. B. Berckenkamp, Gouda 6.55 min. 3 G. Veenstra, Nurnii 7.00.6 min. Jongens A: 1 K. v. d. Heul, Schoon hoven 8.40 min. 2 Jos Goedhart AAV- '36c 9.13.6 min. 3 C. Hoogendoorn AV'65 9.56.2 min. Heren: 1 J. Zyderalan, Gouda 13.52.2 min. 2 Th. Stolk, Gouda 13.57 min. 3 L. Vergeer, Gouda 14.06.8 min. de damvereniging „Samen Sterk", van de tafeltennisvereniging „Avanti" met haar grote ledenaantal, van de Chr. Plattelands Jongeren, van de Kath. Plat telands Jongeren en van de Jongeren van de Hollandse Maatschappy van Land bouw. „Dat is toch geweldig, wat die jongens doen. Als je dat met andere ge meenten gaat vergelijken, staat Hazers- woude toch wel heel hoog op de ladder der activiteiten!" Jeugdkroeg Cees Heyker is het er echter mee eens, it er in zyn woonplaats Iets moet ko men als een, wat WD-raadslid A. M. Berlemon noemde, jeugdkroeg. „Uiter aard heeft een jeugdraad hier ook zin". De andere drie jongeren, die in de werkgroep zitting zullen hebben: Mar griet de Boer (19), doktersassistente en de wijk Rhynenburch vertegenwoordi gend: Ton Vente (16) van de Voorweg, een van de acht. die de resolutie onder- Alleen bank- of girobetalingen aan ,De 10 Gemeenten Verhoging kub.meterprijs Ook de Drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten' houdt er mee op het vvater- geid aan huis te Innen. De ongeveer 7000 afnemers die nog „aan de deur" betalen krygen voortaan een nota met girokaart thuisgestuurd, waarmee zjj 't watergeld per giro, per bank of op een postkantoor kunnen Iwtalen. De overige ruim 13.000 afnemers van dit bed rijt' betalen reeds per bank o t giro. De betaling „aan de deur" kost het bedrijf 0,60 per kwitantie en het zou In de toekomst nog duurder worden, want de toename van het aantal wonin gen zou het noodzakelijk maken meer meteropnemer-incasseerders in dienst te nemen. Dat is. nu iedereen verplicht wordt tot betaling per bank of giro, niet Eén eu ander werd meegedeeld in het dorpshuis in Moerkapelle, waar het Al gemeen Bestuur van de drinkwaterlei ding vergaderde. De vergadering zag zich genoodzaakt tot verhoging van de m3 prijs voor huis houdelijk verbruik met 5 cent. Het vast recht en de overige tarieven blyven on gewijzigd. maar de omzetbelasting (4 pet.moet aan de afnemers worden door berekend. Het aantal afnemers dat tot betaling moet worden aangemaand neemt zoda nig toe, dat tot verhoging van de ver goeding voor het zenden van een inge brekestelling moest worden besloten. Ge zien de hoge kosten die aan het verzen den van ingebrekestellingen zyn verbon den besloot het bestuur na een uitgebrei de discussie de kosten van een eerste waarschuwing te stellen op 1,- (nu 0,50) en die van een tweede waarschu wing op 5,- (nu 1,50). De gedwongen rust was aanleiding om de vele malen uitgestelde ontmoeting tegen UVS te spelen. Een volledig UVS bond de strijd aan tegen de lijstaanvoer der in de derde klas. Het eerste klas spel overheerste in de eerste helft dui delijk. Na 5 minuten kon Leo Holl zeer makkeiyk scoren toen Hoogervorst aanval geen hand en geen been ui£ stak om het leer te keren. Teylingen dat met enige invallers toch wel gevaar bracht voor het UVS-doel kon op het juiste moment geen vuist maken. Even rust was het Gerard Désar die een goede voorzet wist te benutten: 02. De tweede helft kwam Teylingen meer opzetten en al spoedig volgden enige corners voor Teylingen. Na 8 min. kon invaller Jos v. Nobelen de bal mooi doorschuiven naar Fr. van Dam. Deze wist zeer beheerst doelman W. Sloos het nakijken te geven: 12. Dit was speldeprik voor UVS en met veel elan goed open spel probeerden zij de Tey- lingen-verdediging uit elkaar te rukken. Maar met spelers als Boekei, Noorder- meer en Van Vliet valt niet te spotten. Ook Hoogervorst liet enige goede kee persafes zien, soms tot wanhoop van UVS. In de 38e min. kon Van Dam de bal scherp en hard voorzetten. Eikens miste de kans, maar Jos v. Nobelen schoot hard op doel. De bal ketste juist tegen de kruising en kwam weel de voeten van Nico v. Veelen, die toen keihard raak schoot: 22. UVS stond met de rug tegen de muur. Nog enige kansen kreeg Teylingen maar kreeg de winnende treffer niet. Toen iedereen dacht, nou dit is netjes gedeeld, kon Désar dank zij een groot misverstand van Hoogervorst de bal met de voet om wentelen en zodoende de stand op 23 brengen. Klasse 1: definitieve uitslag Noord- wijk 1-Voorschoten 1 3-7. Klasse 2B: Revanche-Leithen 2 4>/s- 5Va Alphen 2-Leiderdorp 1 2',2-5(4 ivooriopig); Voorschoten 2-Philidör 4 4-6. In de algemene rangschikking komt een kleine wijziging, nl. Voorschoten 2 en Philidor 4 zijn van plaats verwisseld en staan resp. op de 3e en 2e plaats. Alphen 2 en Revanche kunnen haast het degradatiespook niet meer ontlopen. Klasse 3B: Roelofarendsveen-VTL 3-7. Mede door de verrassende overwinning van Leithen 3 op Voorschoten zich terugtrekken van Alphen 4 uit de competitie, gaat VTL fier allesn op kop. Stand: VTL 4-7-26y3. Voorschoten" 4-5-221). Leithen 3 4-4-22Vi 1 Roelofarendsveen 4-0-8',2. 1) Hierby rekening gehouden dat de claims voor arbitrage zo beslist zullen worden. Het kampioenschap in deze af deling zal waarschyniyk pas beslist wor den in de laatste ronde op 10 maart tussen VTL en Voorschoten 3. Klasse 3D: Voorhout 1-Sassenheim 2 6-4, Leithen 4-Voorachoten 4 7-3. tekenden: Peter Hunink (18), die in het dorp zyn sporen verdient als een de stuwende krachten van de instuif, die de hervormde jongeren organiseren. Einde taak Jan Olierook, de contactpersoon van de jeugd, meent, dat zyn taak (het voor bereidende werk) nu wel ten einde is. „Drukke bezigheden op ander gebied bieden me overigens toch al weinig kans". Al met al toonde hy zich niet erg tevreden over de reacties van de pers over de bijeenkomst van raadsleden en jongeren op 10 januari. „Het was im- 1 een oriënterend gesprek, er kór nog niet veel uit komen." Dat gaat dan wellicht gebeuren, wanneer de werk groep eenmaal compleet is, op 30 janua ri a.s.. Intussen zijn vandaag de gege vens over namen en personalia van de vijf jongeren, die in die werkgroep zit ting zullen hebben, op het gemeente huis bezorgd. DIERENBESCHERMING De Vereniging van Dierenbescherming, afdeling Boskoop/Hazerswoude, belegt vanavond, om acht uur, een propaganda- byeenkomst in de zaal van het raadhuis aan de Dorpsstraat. Behalve dat er een filmvertoning op het programma staat, wordt bekend gemaakt, welke de win naars zyn van de op de scholen georga niseerde kleurwedstrijd. KLAVERJASAVOND Vrijdagavond a.s. om kwart voor acht, organiseert de r.k. s.v. „St.-Bernardus' weer een klaverjasavond voor leden, do nateurs en andere belangstellenden in het Groenendyks parochiehuis. Het is de elfde ronde van het klaverjastoernool, dat de vereniging dit winterseizoen op stapel zet. ADVOCAAT. Kunt u mij helpen een recept om advocaat te maken? Antwoord: U hebt nodig 10 eieren, 250 gram suiker, halve liter brandewijn, 1 vanillestokje, 2 kliene kopjes water. Roer in een kom de dooiers met de suiker flink doorelkaar, tot de massa wit geworden is. Verwarm het water en laat het vanillestokje enkele uren trekken. Doe dit vanillevocht bij de dooiermassa. Zet de kom in een pan met kokend water en houdt dit aan de kook. Laat de eiermassa onder flink kloppen stollen, maar laat het niet de kook komen. Neem de kom uit het water en blijf nog even doorroeren. Voeg nu de brandewijn toe, als de massa is afgekoeld. RIJKSDAALDERS W. L. Th. A. klaagt dat zijn brief nog niet is be antwoord. Uw schrijven heeft ons ant woord blijkbaar gekruist. Uw vraag is inmiddels afgehandeld en u zult het antwoord inmiddels in onze krant heb ben aangetroffen. SUCCESSIERECHT Hoe groot of liever hoe klein moet een erfenis zijn om niet voor successierechten in aan merking te komen? Antwoord: Dit hangt o.a. van de familierelatie af. Voor een eigen kind is 6000.- vrijgesteld. Voor een echtgenoot 250.000.- behoudens gro tere vrijstelling in bepaalde gevallen (zoals b.v. minderjarige kinderen, in validiteit e.d.). Voor vreemden is de verkrijging onbelast als zij 500.- niet te boven gaat. Dit zijn maar enkel» grepen, als u uw vraag wat nader tos- licht kunnen wy u een nauwkeuriger antwoord geven. AARDAPPELEN Mijn winter voorraad aardappelen zijn in 'n schuur tje opgeslagen. Ze blijken iets van d» vorst te lijden te hebben gehad smaken een tikkeltje zoet. Is daar noj iets aan te doen? Antwoord: Het dagelijks rantsoei schillen en een tijdlang in koud wa' zetten, dan trekt de zoetigheid tendeels af. Ook iets meer zout gebrui ken bij het koken, dat verbetert smaak. KLAVERJASSEN Kunt u een achrijving plaatsen van het kaarts] klaverjassen? Antwoord: Het publiceren complete spelregels van een kaartsi vergt zoveel plaatsruimte, dat wij hier van hebben moeten afzien. Te oriëntatie geven wij u de titels van enkele boekjes, die samen het heli kaartterrein wel ongeveer omspannen „Het Kaartspel" door S. H. van Gro ningen; „Kaartspelen voor 2, 3 of meet personen," door A. C. Butselaar, ge heel herzien door J. H. Scharff, uitge ver Van Goor Zonen, Den Haa[ „Patiënce of geduldspelen met kaar ten", door J. Hagenaar en A. C. But selaar, zelfde uitgever. „Culbertson' Compleet Overzicht," nieuwe metho den voor Contact Bridge, uitg. Var Holkema Warendorf, Amsterdam. 1 Duivenexpositie te Voorhout De nog maar enkele jaren oud zynde duivensportvereniging „De Vliegende Voorhouter" te Voorhout, legt een groot enthousiasme aan de dag wanneer het aankomt op hot organiseren van een tentoonstelling van dfit soort dieren, sar z(j zoveel van houden en ook veel K>r over hebben. En met alle zijlen bij te zetten zoals n verloting en verkoop van geschon ken bonnen van duivensportvrienden uit omliggende gemeenten, komt het en- thpuslaste bestuur er toch weer „uit". Zo werd zaterdag 18 januari weer 'n duivententoonstelling gehouden in de grote zaal van café „De Bonte Koe". Er waren maar liefst 223 inzendingen. Keurmeester D. Passchier van Noord- wyk, had veel tyd en kennis nodig om de besten er uit te sorteren. Een 10-tal bekers en een groot aantal medailles werden uiteindelijk gewonnen door: In zending mooiste, geheel: H. v. Schie, Voorhout. Voorts in combinatie van vier duiven: 1 J. v. d. Niet, Noordwijk; 2 G. Duindam, Noordwyk; 3 J. Duivenvoor de, Noordwijkerhout; 4 B. Roodenburg, Klasse 1: mooiste oude doffer: 1 L. L. Bax, 2 A. Dijsselbloem, 3 P. Warmer dam, 4 J. J. Berg, 5 J. J. Berg en 6 H. v. Schie, allen Voorhout. Klasse 2: mooiste oude duivln: 1 A. Zandbergen, 2 H. v. Schie. 3 A. Dijssel bloem. Klasse 3: mooiste Jarige doffer: 1 J. J. Berg, 2 H. v..Schie, 3 L. L. Bax, 4 A, Dlemel en 5 P. Bel. Klasse 4: mooiste jarige duivin: 1 H. v. Schie, 2 H. v. Gerven, 3 A. Diemei, 4 H. v. Gerven. Klasse 5: mooiste jonge doffer: 1 H. v. Schie, 2 J. J. Berg, 3 H. v. Schie, 4 L. L. Bax, 5 A. Diemei, 6 A. Zandber gen, 7 P. Warmerdam. Klasse 6: mooiste jonge duivin: 1 H. v. Schie, 2 G. v. d. Lans, 3 Gebr. Luij- nenberg, 4 J. J. Berg. Klasse 7: 1 mooiste late doffer: 1 H. v. Gerven, 2 P. Warmerdam. Klasse 8: mooiste late duivin: 1 H. v. Gerven. NOORDWIJK Tafeltennisvereniging TOV By de heren heeft G. W. Van Zoelen na een goede en spannende finale tegen R. Al kemade de Noordwykse kampioenstitel veroverd. By de junioren werd A. wy- nands evenals vorig jaar kampioen. Lon- ny de Haas werd kampioene by de meis jes, tweede werd hier Willy Groenewoud en Margot Caspers derde. HILLEGOM In Hillegom nieuwe onderwijsvereniging In Hillegom is opgericht de Verent ging voor Prot.-Chr. Kleuter- en Basi» ondervvys, als voortzetting van de Ver eniging voor Christelijk Volksonderwijl en de Chr. Schoolvereniging „Boaz" en de Gereformeerde Kleuterschoolverenl ging- Tevoren hadden de bestaande school verenigingen hun ledenvergadering ge houden, waarin de besturen werden ge machtigd tot overdracht der scholen met alle overige bezittingen en schulden aat, de nieuw op te richten vereniging. D. voorgestelde concept-statuten werdet door de oprichters van de nieuwe eniging na ampele overwegingen algemene stemmen goedgekeurd. Hel bestuur van de nieuwe vereniging zi koninklijke goedkeuring aanvragen. Zilveren medaille O.N. voor J. P. van Dijk Vrijdag was het 40 jaar geleden, di de heer J. P. van Dijk in dienst trad t bloemenkwekerij en exporthandel N.\ L. Stassen Junior te Hillegom. Burg» »ngek meester J. Ch. I. van Niekerk deeld de heer J. P. van Dijk mee. dat het Namt koningin had behaagd hem te onder n d( scheiden met de eremedaille in zilve:Viiger verbonden aan de orde van Oranje Nai sau. Directeur L. J. Stassen liet zyn wooi den vergezeld gaan van geschenken. iester 's Middags werd de heer Van Dyk gt huldigd door het personeel. In de drijfskantine werd hem een couvert r inhoud overhandigd, waarna men r enkele uren gezellig bijeen bleef. weiijl °E gelijk Camera: Un idiot a Paris (14 jaar Dagelyks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 1 Les Diabolques (18 jaar). Zaterdag- en woensdagmiddag 2.30 ui v Sjors en Sjimmie. Woensdag-cyclus (22 januari) 7.00 9.15 uur: De man die verdwijne moest (14 jaar). Lido; Mondo Freudo (18 jaai Dagelyks 2.30, 7.00 en 9.15 Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu Luxor: De groene baretten (14 jaar Dagelyks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu Studio: Branding (18 jaar Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Een blok aan mooie benen. (18 jaar). 1 Dagelyks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. I Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De pistolen van Ave Maria (14 jr. j Dagelyks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 1 Drakula (18 Jaar )rs. atscha] ttende tijgen De aktleve jongeren-sociëteit „Ante Portas" organiseert in het kader van het projekt „Leven nu en morgen" vrydag een derde bijeenkomst. In de vorige twee bijeenkomsten is gesproken en gediscussiëerd over de tijd waarin de mens van vandaag leeft en aan het denken, de houding van de mo derne mens. De derde bijeenkomst, op vrijdag 24 januari in hotel Van der Geest aan de Zeestraat, staat In het teken van de vrede. Dan komen spreken de heer G. J. Maarseveen, beroepsmilitair en de heer A, van Hengel, schrijver van het boekje „Dienst met of zonder wapenen". Deze laatste spreker heeft de opdracht gekregen te betogen: „Welke andere ma- Vrydag 7 februari zal de Noordwykse VVV gastvrouw zijn voor een twintigtal VVV-informatrices uit het gehele land. Deze informatrices hebben dan zojuist een drieweekse ANVV-cursus achter de rug en in aansluiting hierop brengen zij een werkbezoek aan Noordwijk. In hotel „Noordzee" wordt na afloop hiervan een feestelijk programma aangeboden. In navolging van de Kon. Ned. Toeris tenbond ANVB, welke op 22 en 23 maart wandelingen zal organiseren, hoopt de Noordwijkse VVV fiets- en wandeltoch ten te houden. Te zijner tijd zal hierover een folder verschynen. De ANWB-wan- deltochten beginnen by het Wantveld. gaan door de Boswachterij Noordwyk en gedeelteiyk verder langs het strand. Er zijn drie afstanden: een korte van 6 km, en twee iets langere van 10 er 15 km. ANWB-leden betalen 0.50, niet- leden 1, Tenslotte hoopt de Noordwykse VW een cursus te organiseren voor gidsen. Er ia zowel in Katwyk als in Noordwyk een groot gebrek aan goed opgeleide gidsen. De Noordwijkse VW hoopt bin nenkort deze cursus te starten. n dan de bewapening ziet u om de vrede te bereiken?" en de heer Maarse- heeft tot taak de aanwezigen dui delijk te maken hoe de vrede bereikt kan worden, juist met behulp van be wapening. Discussies Na deze twee inleidingen elk van n kwartier zal onder leiding van de heer P. Roos, docent aan het college Leeuwenhorst, eerst een groepsdiskussle plaatsvinden en van 10 tot 11 uur een algemene diskusste. Iedere belangstellende, oud of jong, is op deze avond van Ante Portas van har te welkom. In de zaal is weer een boekenstalletje aanwezig waar verschillende boeken over vrede en ontwikkeling besteld en ge kocht kunnen worden; ook het „Blauwe boekje" van de heer Piet Reckman. die op 21 februari de inleider zal zijn van de vierde bijeenkomst van „Leven nu. en morgen". Korreltje Liefde en verantwoordeiykheid en peet voor elkaar zullen immer de groni slag blijven voor waarachtige menselijl held en naastenliefde. loop Turl KATWIJK AAN DEN RIJN, 18 ja Groente Waspeen (per kist) Al T.^agmor —9.00; A2 5.70—7.20; BI 10.20—11.6|de lich; B2 2.20—5.70; Cl 8.10; C2 6.00—6.4 boerenkool 60—62. Aanvoer waspei 99.000 kg. AMSTERDAM, 20 januari. VEE Aanvoer 324 runderen. Prys 3.70-5.: Handel rustig. 111 varkens. Prys 3.1 3.30, Handel kalm. ROTTERDAM, 20 jan. - Vee - Aai voer totaal 1642, slachtrunderen 113 varkens 511, slachtrunderen 500-545, 4 -490, 390-415, 360-380. Varkens: 264-2 261-264, 258-261; stieren 455-510. wors koelen 345-360, slachtzeugen 200-21 zware varkens 220-235, slachtrunden kleiner, kalm, onveranderd; varken groter, slepend, iets lager. Januari zang- en muziekmaand in Noordwijkerhout In de eerste maand van het Jaar vin den In Noordwijkerhout de jaarlijkse mu ziek- en zanguitvoeringen plaats. De chr. muziekvereniging „De Harpe Da vids" heeft reeds geconcerteerd evenals de ciir. zangvereniging „Concordia". De harmonie „St. Jeanne d'Arc" geeft za terdag en zondag In de zaal van de gebrs. Brama haar jaarlijkse winter- uitvoering en gisteren gaf het r.-k. ge mengd koor Rokazano en zijn jeugdkoor in diezelfde zaal een concert. In plaats van de sopraan Anneke van der Holst die wegens ziekte op het laatste moment verhinderd was ver leend» de tenor Kees Borger uit Haar lem en de pianist-begeleider Willem Geldre hun medewerking aan dit ccf. eert. Het geheel stond onder leiding v de dirigent Jan Postma. Het concert zelf was een byzoncl" succes. De onverwachte verhinderi r trui mei van Anneke v. d. Holst werd mede en succesvol opgevangen door mei v. d. Meer-Aartman, geboren Noordu kerhout, wonende ln Lelmulden, wi zangkwaliteiten de aanwezigen zaal, waaronder burgemeester H. J. Bosma en echtgenote. In grote bewc ngen dering bracht. Het peil van het oorspronkeiyke p#n teger, gramma kon door de ruime medew king volledig worden behouden. In plai Relden 1 van de sopraan-soll van Anneke van en fles lielden 'geveer Holst zong de heer Borger operet "en, melodieën van Léhar en voor de pan het recital uit Haydn's Schöpfung, De waarderende woorden van burj meester Bosma en de aangeboden bl< 'ngelui men waren volkomen op hun plaats Het koor en dirigent Postma kunnen een zeer geslaagd concert terugzien. St 1LBUR ie, die [esiaagd. erdag I de twinl 'P het h

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4