als je trouwt is een paar honderd gulden I extra altijd meegenomen Burgemeestersgezin maakte onder stromende regen kennis met gemeente L dorp sparen... verstandig en handig Vrijspraak voor Leidse winkelier in hoger beroep Installatie Gemeenschap van Kerken Vrijblijvend gesprek krijgt meer verplichtend karakter Dragline vernielt kabel hoogspanning: 2 fabr. in Leiderdorp zonder stroom MAANDAG 20 JANUARI DE LEIDSE COURANT „U heeft een Valkenburg verloren, maar een Meerburg gewonnen", zei bur gemeester mr. R. M. Gallas zaterdag middag tydens de raadsvergadering tot zijn opvolger te Leiderdorp de heer M. A. v. d. Have. Het was niet het enige compliment dat gemaakt werd aan het adres van loco-burgemeester C. Meer burg, die voor de tweede maal in zijn wethouderlijke carrière geruime tyd de gemeente op de hoogste post diende. Ook raadsnestor L. Los, die tijdens de raads vergadering het woord namens de raads leden voerde, sprak vol waardering over de wyze, waarop de heer Meerburg i 1 het burgemeestersambt heeft waargeno- nodig zullen zfln bij de groei van het De heer C. Meerburg, die een half jaar inwonertal, de ontwikkeling van de Win- de functie van burgemeester keihof en de bouw van 1030 woningen aan de Engelendaal. Voordat de heer Meerburg de nieuwe burgemeester de tekenen van zijn waar digheid om hing gaf hy hem als devies de spreuk: ,,Heb God lief en zondig niet. Doe het goede en spreek met de mensen". Vertrokken personen in Leiden F. H. R. Koppenol, Breestr. 130a Oegst- geest, Warmonderweg 24; M. J. P. Lan- zing, Gerecht 10, Bloemendaal, Ooster duinweg 254; B. F. Nieuwenhuijse-Vos, du Rieustr. 17. Bergen op Zoom. v. De- dumstr. 11. M. C. Pot-Sloos, Roodenbur- gerstr. 32, Noordwijk, Pr. Bernhardstr. 54; P. Jansen, Colenbranderstr. 22, Ha- zerswoude, Molenln. 11; G. J. M. Koen- derlnk, Koninginneln. 66, Dwingeloo, Ko- renweg 10; H. Huijgen-Leendertse, Lam- menschansweg 32, Katwijk, Valkenbur- gerweg 30; G. Lock-Jansen, Lammen- schansweg 106, Bussum. Oud Bussum- merweg 54 bov.; J. C. M. T. A. v. Eg- mond, Melch. Treubln. 25, Amsterdam, Amsteldijk 60 I; J. C. Denninger, Lam- menschanspl. 22, Heukelom, Voorstr. 11; J. J. C. van 't Hoff, Lammenschanspl. 7, Katwijk. Colrjnstr. 83; D. E. V. Bal- duhn, Schelpenkade 38, Delft, Hendrik Tollenstr. 4-02; P. M. Haandrikman, Buys Ballotstr. 48, Goes, Nachtegaalln. 68; M. Dijkstra-Groenendijk, Heemskerkstr. 92, Voorschoten, Ant. v. Dijkln. 29; C. A. M. Zwaan-Verboon, Hoge Morsweg 73, Voorschoten, Leidseweg 348; H. C. v.d. Burg-Lens, Meloenstr. 3, Putte NB., Anemonenstr. 13; J. E. Keuter-Kluivers, Van 't Hofstr. 23, Oegstgeest, Anna v. Burenln. 7; G. H. v.d. Meij, Verl. Nas- saustr. 7, Hazerswoude. Jac. Perkplant- soen 15; A. L. Hazewinkel, Zoeterwoud- sesingel 94, Katwijk, Colijnstr. 104; J. J. M. Verhage, da Costastr. 103, Australië; A. M. Moolenburgh-Nolst Trenité, Hoge- woerd 81, Driebergen-Rijsenberg, Jagers- dreef 91; W. F. Heruer, Utrechtse Jaag pad 88, Lisse, Ooievaarsstr. 167; I. La- court-de Rooij, Witte Rozenstr. 24, Kat wijk, Colijnstr. 85; J. Hoogerwerf, Boer- haaveln. 1, Rotterdam, Sinclair Lewis- plaats 34; W. J. Bekkering, Julianastr. 32, Leiderdorp, Meijein. 27; B. Nieuwen- huizen, Lieven de Keystr. 13, Vlaardin- gen, Lepellaarsingel 84; J. Hollebeek, Lage Morsweg 50, Eindhoven, Oirschot- sedijk 25; P. Damstra, Lage Morsweg 65, Rijnsburg. Camphuijsenstr. 108; P. C. H. v.d. Heyden-Montfrooij, Bartókstr. 27, Valkenburg, Hoofdstr. 50; M. H. de Jongh, J. v. Goyenkade 17, Waalre, Ho ge Duinln. 19; E. Eikerbout, Hugo de Grootstr. 2, Rotterdam, Beatrijsstr. 30a; Rijtoer De heer Meerburg zelf keek slechts even naar het verleden, want het grootste gedeelte van zijn installatiereden gewijd aan de toekomst. „Er moet lei- valite I ding gegeven worden, de plannen moeten worden gestimuleerd en met voortva- 1 rendheid worden doorgezet". Met name noemde hij de onderwijsvoorzieningen, die Concert van „BENVENUTO' -w in Voorschoten Het jaarlijkse concert dat de muziek vereniging Benvenuto zaterdagavond verzorgde in het Cultureel Centrum was en grote verscheidenheid en dc- wijze waarop de 70-jarige vereniging zowel voor als na de pauze de concert onderdelen presenteerde bewees over duidelijk, dat Benvenuto naast een die nende functie binnen de gemeente ter omlijsting van allerlei gebeurtenissen in de loop van het jaar ook een geheel I ander eigen bestaan kent, waarbinnen muziek an sich kan beoefenen eD genieten. Zeker genoten de ongeveer tweehon derd aanwezigen, die sommigen tra ditiegetrouw aan de uitnodiging van Benvenuto gehoor hadden gegeven. Men genoot van de drumband, die met een ogenschijnlijk monotone bezetting een schier onvermoede variatie in het ge- bodene legde. Die variatie was er uiter aard in de rest van het programma; r de pauze groeide men in de muziek i Mignonette Ouverture van J. Bau- nn en de Symphonie in één beweging i L. E. Ladin naar het beslist voor dit gezelschap moeilijke, maar redelijk gebrachte Concerto voor piano en or kest van Joseph Haydn. Karei Gerrits- excelleerde aan de piano. Na dit wat hoog gegrepen Concerto vergastte de dirigent zijn gehoor op het lichte! verteerbare werk van H. van Lijnscho ten. Suite over volksliederen. Ook het tweede gedeelte werd men geconfronteerd met goede orkestmuziek i gave solistische prestaties. Wie ver- wachten zou, dat slechts marsen als Arosa (Oscar Tschoor) en Holiday in Spain (A. E. Kelly) op een acceptabele wijze ten gehore gebracht werden, om- 1 dat deze traditiegetrouw tot het ge speelde genre van harmonieën behoren, kon ook in het tweede gedeelte te meer waardering opbrengen voor werken van G. Rossini, Edw. Macdowell, Paul L.in- andere componisten. Jan Willem Scherrenburg (klarinet-alt sax Kapel Kon. Luchtmacht) solieerde in Introduc- an Rossini, en in Sweet melodie van Kurt Engel. Kees de Wit (fagot Kap. Kon. L.) in Humoreske voor fa il Lincke; beiden in Zwei Ungluck- an Max Lenz. Ongetwijfeld speelden de solisten een niet te missen rol in dit concert, maar >u beslist te veel beweerd zijn, als V nen zou zeggen, dat zij het peil van dit j. (ezelschap merkbaar omhoog hebben ge- Na de openbare raadsvergadering (in onze editie van zaterdag maakten wij daarvan reeds uitvoerig melding) en een lunch voor genodigden in de Scheppings- kerk was er zaterdagmiddag een rijtoer, welke een bijzonder „stormachtig" ver loop had. Behalve door de gestaag neer- Tydens de rytoer werd een tydjexmder- broken in het bejaardencentrum „De Dillenburg" voor het gebuiken van een kop koffie en voor een kennismaking met de bewoners. Rechts het burgemeesters- heeft zojuist door het omhangen va ambtsketen by de heer Van der Have officieel zijn functie overgedragen. stromende regen werd het burgemees tersgezin op de hele route ook begeleid door een twintig amazones en ruiters van de ruitervereniging „Liethorp". Ondanks deze triestheid hebben de ruiters, de paarden en de ponies zich toch voortref felijk gehouden. In het Zijlkwartier werd de burgemeester een boeket aangeboden door Yvonne van der Berg. Namens de actieve buurtvereniging sprak de heer A. Pison een woord van welkom tot de bur gemeester en zijn gezin. De rijtoer werd ook enige tijd onder broken met een bezoek aan het bejaar dencentrum „De Dillenburg", waar de koffie gebruikt werd. De heer J. Slee boom sprak in het centrum een kort welkomstwoord. De installatiedag werd besloten met een zeer druk bezochte receptie. LEIDERDORP Gebedsdienst voor christelijke eenheid De kerken van Leiderdorp en Zoeter- woude Hoge Rijndijk houden donderdag een gezamenlijke dienst in het kader van de Gebedsweek voor de Eenheid der Christenen. De dienst wordt gehouden in de gere formeerde kerk aan de Hoofdstraat om 7.30 uur. In de dienst zullen geestelijke van de verschillende kerken voorgaan. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Nederlandse taal- en letterkunde de heer S. C. v.d. Ree c.l. (Voorburg); doet. Ned. Recht de heer B. K. Elixhoven (Leiden); doet. ex. Ned. Recht de heer J. L. R. A. de Graaff (Leiden). Titnle^ lengaf; ldiging< locumei 'anlsatl Zo wor ervari nagela i e meldi of op een k kennis W. B. Schippers, Diepenbrockln. 36, Zwijndrecht, Oranjepl. 7; A. P. Stolk, Hekkensteeg 15, Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 132; K. J. Lacourt, Hooigracht 57, Katwijk, Colijnstr. 85; R. W. Gerrit sen, Middelweg 21, Den Haag, Celebes- str. 121; M. A. Bark, Franchimontln. 31, Et ten-Leur, Bisschopsmolenstr. 162; T. Schreuder, Lijsterstr. 14, Westdongera- deel, Prof. Holwerdastr. 9; H. H. T. M. Burgers, Witte Singel 82, Bergen op Zoom, Argoln. 100; R. Schijf, Zoeter- woudseweg 130, Den Haag, Van Bleijs- wijkstr. 181; J. de Haas, Maresingel 23, Katwijk, Boulevard 29; E. E. de Koning, De Sitterln. 141, LTtrecht, Livingstoneln. 320; J. de Haas-Milikan, Aalmarkt 7, Katwijk, Boulevard 29; P. H. M. v. Ame* rongen, Hogewoerd 76, Heemstede, Raadhuisstr. 28; I. A. v. Oosterom, Ra penburg 122, Rotterdam, Voorschoterln. 41B; M. S. Zitman, Herengracht 37, As sen, Dennenweg 9; F. J. M. Braakman van Oosten, Oude Vest 63, Meppel, Fer dinand Bolsti*. 168; J. Maaskant, v.d. Brandelerkade 11, Huizen NH, Laag Laarseweg 2; O. V. Spanjer, Pieters kerkhof 24a, Groningen, Meeuwerder- weg 2; J. de Vroe, Breestr. 159a, Amster dam, Koninginneweg 173; J. J. E. Dul- fer, Noordeinde 2a. Den Haag, a.b. t.o. Trekweg 5; J. P. C. v.d. Waal, Papen gracht 22, Geleen, Jos Klijnenln. 170; M. C. Apol, Hooigracht 74. Den Haag, Van Meerkenstr. 4; T. J. M, Feddema, Hoge Rljndjjk 316, Oisterwyk, Honds- berg 5; N. L. M. Arkesteijn, Mareöijk 167, Delft, Pepèrstr. 11; G. A. Schmitz, Boerhaaveln. 9, Oegstgeest, Carel Fa- briciusln. 7; R. J. Sierksma, Mariënpoel- str. 2, Amsterdam. Nic. Maesstr. 95, bo ven; H. Brier, Merelstr. 8, Katwijk, Co lijnstr. 116; B. Reijerkerk, Mezenstr. 2, Lisse, Julianastraat 33. LEIDSE AGENDA MAANDAG 20 JANUARI Stadsgehoorzaal - Leidse Kunstkring voor Allen. Concert pianiste Ingrid Haebler. 20.00 uur. De Burcht Leidse Voetbalbond. Film 20.00 uur. DINSDAG 21 JANUARI Ars Aemula Filmclub 16. 20.00 u. Rijksherbarium Kon. Ned. Nat. Hist. Ver. 20.00 uur. Doelenhuisje Politiek Café, 20.00 u. De Burcht Drie Hollandse Land bouw Organisaties. Bijeenkomst 10.00 u. WOENSDAG 22 JANUARI Lidwinaschool Bijbelcursus door dr. L, Terstroet. 20.00 uur. Petruszaal Kath. Vrouwengilde. Le zing drs. J. Doove. 20.00 uur. Geb. Steenschuur Leidsche Ver. v. Postzegelverzamelaars, 20.00 uur. DONDERDAG 23 JANUARI Schouwburg Toneelgroep Globe voor K O: Spel der Vergissingen, 20.00 uur. Kleine Burcht Sted. R.K. Vrouwen beweging Jaarvergadering. 20.00 uur. Levendaal 14 Kienavond Expogé, 20.00 uur. Geb. Staalwyk Ledenvergadering D.E.V. 20.00 uur. VRIJDAG 24 JANUARI Lidwinaechoo^ Contactcommissie Kinderbescherming. Voordracht dr. Stolker, 20.00 uur. ZATERDAG 25 JANUARI Schouwburg Cabaret Seth Gaaike- ma, 20.00 uur. Microtheater Imperium Toneel - Sartres „Vuile Handen", 20.00 uur. Lutherse kerk Concert Jeugd- kamerorkest Leiden ten bate Stichting Leidse Hofjes, 20.15 uur. Dat kan als je zo vroeg mogelijk begint te sparen met de Zilvervloot. Wanneer je er mee kunt beginnen? Op iedere werkdag tussen je 15e en 21e verjaardag; oud-militairen zelfs tot en met 23 jaar. Je spaart 6 tot 9 jaar een bedrag van ten minste f 30,— en ten hoogste f 300,- per jaar. Na afloop van de spaarter- mijn (bij huwelijk al na ten minste 3 jaar sparen) ont vang je over de totale inleg plus rente een belasting vrije premie van 10%. Wie bijv. 9 jaar f 25,- per maand inlegt, krijgt maar liefst 'n dikke f 3.500,- terug (f 2.700,- inleg, zo'n f 500,- aan rente plus een premie van ruim f 300,-). Daar kun je heel wat mee doen! Vraag een brochure aan het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afdeling Voorlichting be zitsvorming, Postbus 51, Den Haag. /up\ ADVERTENTIE In hoger beroep voor de Haagse recht- i dens de tweede zitting moest l^jceu situ- bank werd vrjjdag een Leidse. winkelier atieaehets overleggen, i.erwijfc d» presi- vry gesproken. Voor het Leidse kanton- dent de Leidse winkelier verzocht zijn gerecht werd de zakenman vorig jaar tot verklaring jrwöj «411 foto to verdaMcliJ- 25,boete veroordeeld, omdat hy op ken. De officier van Justitie vroeg be de Kon. Julianalaan te Katwijk a. Zee vestiging van het vonnis, doch de presl- door een geel verkeerslicht zou zyn ge- dent concludeerde tot vrijspraak „omdat reden. Zyn verklaring, ook in hoger be- j het wettig en overtuigend bewijs is ge roep, luidde, dat hy de stopstreep pas seerde terw-yi het verkeerslicht nog op groen stond. Voor de Haagse rechtbank liet de pre sident de Katwykse politieman als ge tuige verschijnen, die de politieauto be stuurde waarin de verbalisant zat. Ty- ïaald. Hun optreden bewijst, dat het voor solisten in Benvenutogezelschap ;oed toeven is. l»TT-ry vereniging. Zondagmiddag U. stonden de amazones en ruiters van Ie PTT rijvereniging „De Postruiter'' j eer keurig uitgedost hun beurt af te achten om zich voor de tweede maal n dit winterseizoen te onderwerpen aan I dressuurproeven, welke, al naar ge- g van de vaardigheid van de ruiters I varen samengesteld. Er werd in twee groepen gereden n.l. oor gevorderden en minder gevorder- en. Opgemerkt dient te worden, dat de "'ostruiter nog niet zo lang geleden, ca. 5 maanden, zijn domicilie bij de manege Zeist heeft gevonden, zodat een groep an vergevorderden nog niet is ontstaan. De uitslagen waren: 1. Marinus 81 pun- hil zlfrn- 2- mevr. v. Dam 78% punt, 3. Hey- b en 76% p., 4. mevr. Tummers 74% p„ Wennekes 72 p., 6. Biesaari 70% p_ Gevorderd: 1. mej. Bakker 98 p., 2. ïgscultu§1®vrouw Durivou 95 p., 3. Beumkes 92% jle ol, 4. mej. v. Gestel 91 p., 5. mej. Eich- oge nw '°'tz 91 p., 6. van de Poll, 90 punten. Ook jeugd wordt bij activiteiten betrokken Naar wjj vernemen zal zondagavond om zeven uur in de Lutherse kerk aan de Hooglandse Kerkgracht een byeenkomst worden gehouden, waarin afscheid wordt genomen van de oude Oecumenische Raad te Leiden en de Gemeenschap van Kerken worden geïnstalleerd. De by in komst zal worden geleid door dr. H. van Dilderbeek, doopsgezind predikant te Leiden en voorzitter van de bestaande Tot de Gemeenschap van Leiden zul len behoren de Doopsgezinde Gemeente, de Evangelisch Lutherse Gemete, de Ge reformeerde Kerk. de Hervormde Ge meente. de Oud-Katholieke Kerk, de Re monstrantse Gemeente en de Rooms- Katholieke Kerk (de laatste omvattende Predikanten-echtpaar in Leiderdorp Drs. A. Geense predikant voor bui tengewone werkzaamheden te Heidel- berg in Duitsland heeft het beroep var de hervormde gemeente van Leiderdorp ter vervulling van de tweede predikants plaats aangenomen. Na zijn opleiding in Nederland stu deerde drs. Geense drie jaar in Basel onder de onlangs overleden grote pro testantse theoloog Karl Barth. Half '69 hoopt drs. Geense in Leiden bij prof. H. Berkhof te promoveren. De echtgenote van drs. Geense in even eens theoloog. Verscheidene jaren ver leende zy pastorale bijstand in gemeen ten en ziekenhuizen. Leiden, Oegstgeest, Leiderdorp en Zoe- terwoude-Hoge Rijndijk). De Baptisten- Gemeente te Leiden zal naar de Gemeen schap van Kerken twee waarnemers zen- Ds. Van Bilderbeek zei ons vanmorgen, dat de bestaande Oecumenische Raad meer een gesprekskring was. De nieuwe Gemeenschap van Kerken heeft duide lijk een aan elkaar verplichtender ka rakter. De Gemeenschap van Kerken zal ten minste zes keer per jaar bijeenko men. De raad van de gemeenschap, die men met een bestuur kan vergelijken, gaat maandelijks vergaderen. eneneeneenplmeéEomAKwxkgelarsedrijv In de raad van de Gemeenschap heb ben qua functie de belangrijkste verte genwoordigers van de Kerken zitting, zoals de deken van Leiden en de voor zitters van de kerkeraden. Ook de jeugd zal bij het werk worden ingeschakeld. Een van de eerste vragen van de Ge meenschap van Kerken zal zyn welke voorzieningen in de toekomstige Meren- wyk moeten worden getroffen. Jaarvergadering N.K.V. Zoeterw. H.R. Vrijdagavond hield de NKV afd.- Zoe terwoude -Leiderdorp haar algemene jaarvergadering in de grote zaal van „De Drie Eendjes". Ondanks de aanlok kelijke mededeling op het convocaat, dat er gratis consumptie en 'n rokertje was, kon voorzitter P. Goddijn slechts een klein aantal belangstellenden verwel komen. Uitvoerig ging hij in op de snei- le ontwikkeling in de bedrijven, die na delig gaan werken voor de arbeiders. Er zal een harde stryd gestreden moeten worden om aan hen die medegewerkt hebben om de bedryven groot te ma ken, daarin ook hun rechtvaardig aan deel te geven. Vervolgens las sekretarls H. W. Bre- kelmans de notulen van de vorige verga dering en het jaarverslag voor, welke on veranderd werden goedgekeurd. Ook de penningmeester, de heer J. Vlasveld, kreeg de goedkeuring voor zijn financieel beleid, waarbfl naar voren kwam dat de afdeling bijna 900,rijk ls. De bestuursverkiezing, die hierna aan de orde kwam, moest worden uitgesteld omdat de secretaris en de penningmees ter, die beiden niet meer voor een her benoeming in aanmerking wensten te komen, moeten wachten op de vergade ring van de bouwvakarbeldersbond, waar beide nieuwe functionarissen gekozen moeten worden. Op verzoek van de voor zitten blijven beiden in functie tot deze vergadering. Het aftredende bestuurs lid C. Volwater, die zich herkiesbaar had gesteld, werd herkozen. Bij monde van de heer N. v.d. Werff De lakplatenfabriek van Durisol en de houtvezelfabriek Van der Zwan, beiden uit Leiderdorp, zitten sinds vanmorgen ongeveer acht uur zonder stroom, door dat een dragline by graafwerkzaamhe den in Zoeterwoude-Hoge Rijndijk een hoogspanningskabel vernielde. De dragline, van de Gebr. Hollander, 'n sloopbedrijf in Koudekerk, was bezig voor de betonwarenfabriek Oosthoek al daar een put te graven voor een sceptik- tank. Daarbij vernielde de grijper van de Zoeterwoude onder de Oude Rijn door onder andere naar de beide fabrieken in Leiderorp voert. Er ontstond daarby een steekvlam van bijna twee meter, zodat de dragline-machinist eerst dacht een aardgasbuis beschadigd te hebben. Beide fabrieken zaten vanmiddag om half één nog zonder stroom. Vertegen woordigers van de Leidse lichtfabrieken stelden zich er op dat moment op de hoogte van de omvang van de schade. DINSDAG 21 JANUARI Buurt 10: Ter Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei plein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat. Joh. Poststraat, Walra ven van Halstraat, Wiardi Beekman- straat, v. d. Helmiaan, Arent Brun- straat, Lieven de Key straat, Zocher- straat, Van Banchemhof, De Bazelstr., Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstr., Vingboonshof, Jacob v. Campenlaan, Voorschotenseweg, Stalparthof, Van werd door de kascommissie verslag uit-'s-Gravensandestraat, Berlagestraat. gebracht van het beleid van de penning- meester, terwijl als nieuwe leden werden Kuurt 1~. Veilingkade, Lammen- benoemd de heren J. de Rooy en J. Bak- schansweg (van Veilingkade tot Lam- ker met als reserve de heer Van Diemen. Nadat door de voorzitter enige mede delingen waren gedaan betreffende de akties van het NKV. zoals de Rome-reis In september, volgde de bespreking pro- paganda-akties, waarbij vooral nog werd aangedrongen om een ledenwerf-aktie te voeren in het Leiderdorpse Zijlkwartier en de aldaar gelegen nieuwe wijken. Be sloten werd 'n z.g. bllksemaktie te voe ren in de week na Pasen, waarvoor zich beschikbaar steldende heren P. G. H. Goddijn, G. Boere, Th. Zandbergen, S. Gerse, P. Brouwer, P. Marcelis en Suy- ten. Ook de Hoge Rijndijk en omliggend® straten zullen in dit plan vallen. menschanspleinLammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap pelstraat, Tomatenstraat, Druivenstr., Kersenstraat. Carbuterweg, Planteyn- straat, Kanaal weg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vrouwenweg, Cronesteln (Woonschepen). DONDERDAG 23 JANUARI Buurt 13: Rijnsburgerweg, Terwee- park, Boerbaavelaan, Mariënpoelstr., Kagerstraat, Brasemerstr., Zweiland- laan, Van Swietenstraat, Faljerilstr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. Beu- ningenlaan. Van Slingelandtlaan, Jo- han de Wittstraat, Jona v. Oldenbar- neveldstraat, Hogerbeetsstraat, War monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr., Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborst- straat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat. Buurt 15; Stationsweg, Paviljoens hof, Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraai, Wolmaransstraat, v.d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rynzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- YRIJDAG 24 JANUARI Buurt 14: Herenstraat, Prinses Wil- helminastraat, Bloemistenlaan, Lelie straat, Pioenstraat, Pioenhof, Linde straat, Resedastraat, Pieter de la Court- straat, Koninginnelaan, Acaciastraat, Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg). Buurt 16: Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- straat, Drie Octoberstraat, Duivenbo- destraat, Staalwijkstraat, Buitenrust- straat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacinthenstraat, Seringenstr., Dalia- straat, Anjelierstraat. leverd, omdat de winkelier volledig schuldig was aan de gehele tenlasteleg ging". Een 17-jarige Leidenaar op de flets is zaterdagmiddag omstreeks half eeD op het kruisput Willem de Zwijgerlaan- Haarlemmerweg-Flores Vesterstraat aangereden door een personenwagen. HtJ bekwam een linker beenbreuk en enige hoofdwonden. Een soortgelijk ongeluk deed zich enige uren later voor op het kruispunt Rtjnsburgersingel-Maredyk. Een 55-jari- ge bromfietser kwam in aanrijding met een personenauto en moest met 'n her senschudding in het AZ opgenomen wor- Het zangkoor van de Herensingelpa- roiche zou gaarne gevolg geven aan de wens van hun dezer dagen overleden lid, de heer Jan van Barneveld, om bij zijn uitvaart de Requiem van L. Perosl te zingen. Vandaar hier het vriendeiyke verzoek tot heren koorzangers, om dins dag om 14 uur te willen komen assiste ren, ten einde een mooie uitvoering mo gelijk te maken. Noordwijk wil een zilveren erepenning De gemeente Noordwijk wil een ere penning in zilver laten vervaardigen voor omstandigheden dat er van ge meentewege behoefte gevoeld wordt uiting te geven aan waardering en erkentelijkheid jegens hen die zich voor de gemeente of de plaatselijke ge meenschap bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. Zowel personen als instellingen in en buiten Noordwijk zouden hiervoor in aanmerking kun nen komen. Er zal in uit zonder ingsevallen ge bruik van gemaakt moeten worden zo dat de penning het karakter van een hoge onderscheiding zal krijgen. De erepenning zou een middellijn van zes centimeter moeten krijgen, aan de voorzijde het gemeentewapen moeten dragen en als randschrift „Gemeente Noordwijk." Op de achterzijde wordt dan na de toekenning een passende inscriptie ingegraveerd. Bij deze legpenning zou tevens een oorkonde gevoegd moeten worden, ver meldende de naam van degenen aan wie de penning is toegekend, dat datum en verdere bijzonderheden. De kosten voor het laten vervaardigen van een model en stempel en het aanschaffon van een ereboek worden geraamd op 1000.-. De kosten per penning, la» clusief inscriptie en leren étui bedrage® ongeveer 150.-.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3