0 Singh, op vlucht voor vrouw, in geen enkel land welkom TELEGRAM CONFRONTATIE DOOR ROME AFGEKEURD d» Paus bevreesd voor tweede reformatie psuapau ass pEpap Twee Fransen 4 maanden in diepte W ashington antwoordt Moskou Sikh doet afwas en zet koffie voor Oldenzaalse politie NKV gaat BTW-klachten verzamelen Gevarengrens ruim onder 0,8 promille alcohol Financieel schandaal in Italië VS-begroting voor Defensie 81,5 miljard, NASA moet goedkoper Militairen gedood bij oefening „Edelmann" Teruggekomen in perfecte conditie '-gem verbal jsteld woord DONDERDAG 16 JANUARI 1969 DE LEIDSE COURANT WASHINGTON (AFP-Reuter) De Amerikaanse regering heeft gisteren ge antwoord op een Russisch memorandum over het Midden-Oosten, dat op 30 de cember vorig jaar was verzonden en heeft om meer inlichtingen verzocht over het Russische vredesplan voor het Midden-Oosten, dat ook aan Frankrijk m Engeland is bekendgemaakt. Het plan 20U onder meer voorzien in terugtrekking van de Israëliërs uit de bezette Arabische gebieden in ruil voor Arabische verklaringen dat zij zich niet meer op voet van oox-log met Israël be schouwen. Waarnemers geloven dat een Russisch antwoord pas na de beëdiging van Richard Nixon tot president op 30 januari, zal komen. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) OLDENZAAL Zijn naam is P. Singh. 27 jaar geleden werd hij geboren in de plaats Mita- pur dat deel uitmaakt van de Punjab, een landstreek van India. Singh, een Sikh, was vele jaren gelukkig in zijn land, waar hij de landbouw beoefende. Geluk kende hij tot voor een goed jaar geleden. Naar de zeden van het land koos de vader een bruid voor zijn zoon. De bruidegom zag 's lands traditie, op de brui loftsdag voor het eerst en Singh was niet tevreden. Ster ker nog, Singh voelde en voelt nog steeds niet voor de hem opgedrongen vrouw. Hy peins de over een scheiding, doch dat is by de Sikh's taboe. Toen sloeg Singh op de vlucht. Dat was in november 1968. Hy zwierf door een groot deel van de wereld, tot hy tenslotte vier weken geleden in Oldenzaal arriveerde en als ongewenste vreemdeling onderdak kreeg in het politiebureau van deze Twentse grensplaats en daar is hy vandaag de dag nog. Het verhaal van Singh is tra gisch. Zijn toestand is nog tra gischer, want de jonge Sikh moet terug. Geen andere natie wenst zich over hem te ontfer men. Toen zijn besluit een maal vast stond, pakte hij zijn schamele bezittingen bij el kaar en scheepte hij zich in naar Perzië. Met een bus toog hij vervolgens naar Turkije. In Istanbul nam hij de trein naar Belgrado, waar hij vrien den ontmoette. En nog altijd had hij lange haren en droeg hij een tulband. Zijn vrienden adviseerden hem zich in Euro pese kledij te steken, daar hij andere te veel zou opvallen. Een westers geklede Singh vervolgde korte tijd later zijn reis, nadat hij eerst bij de In dische ambassade in Belgrado zijn pas had laten veranderen. Want de gemoderniseerde Sikh leek niet meer op de Singh van Mitapur. Het volgende station was Bre men waar een oom van de jongeman woont. Vervolgens reisde hij via Nederland naar Engeland om zijn zuster in Londen te bezoeken. En daar ving de tragedie van Singh aan, want sinds kort kent En geland een wet, die het moge lijk maakt inwoners van de eigen gemenebestlanden te weren. Singh werd geweigerd. De regering van Wilson deed hem alleen het plezier zijn zuster naar Harwich te laten reizen om haar broer te be groeten. Singh ging naar Ne derland, waar de douane geen bezwaar maakte tegen zijn rentree, want de Sikh beschik te over 'n doorreisvisum naar Duitsland. Singh reisde welge moed door Nederland in de veronderstelling dat hij bin nenkort weer bij zijn oom in Bremen zou zijn. Hij misre kende zich, want de Duitse passencontroleurs voelden er niets voor een vreemdeling binnen te laten, die niet meer geld op zak had dan vijf En gelse ponden. In Oldenzaal werd Singh uit de trein gezet en zo belandde hij vier weken geleden in het politiebureau van deze stad. Krachtens de vreemdelingen wet moet de jonge Sikh rech tens van zijn vrijheid worden beroofd, tot de uitzetting heeft kunnen plaatsvinden. Eigenlijk hoort Singh in het huis van bewaring te Almelo thuis, maar dat is bijzonder lastig wegens telefoontjes met am bassades etc. En daarom blijft de jongeman maar hier. Hij zou zijn tijd door moeten bren gen in een passantenlokaal, doch dat is er niet in het oude politiebureau van Oldenzaal. Daarom is Singh meestal te vinden in het wachtlokaal, waar hij koffie zet voor de agenten en de afwas doet. De vluchteling uit de Punjab is een dure gast, want aard appels lust hij niet. Dus krijgt hij op kosten van de Neder landse staat elke dag aange past voedsel. Op kosten van de staat gaat hij regelmatig dou chen en worden zijn kleren ge wassen en het lijkt er ook veel op dat hij op kosten van Ne derland naar India zal terug reizen. Een vliegticket derde klas naar New Delhi kost om en nabij de 1400 gulden. De Oldenzaalse vreemdelin genpolitie heeft de nodige con tacten gehad met de ambassa des van Engeland en India, met de hoofdafdeling vreem delingenzaken en grensbewa king van het ministerie van Justitie, met het parket van de procureur-generaal en met vele instanties meer. Tot dus ver zonder succes. En intussen wacht de jonge Singh gelaten op hetgeen over hem wordt beslist. Met een glimlach zet hij elke dag opnieuw koffie, die hijzelf niet lust, en wast hij af. Singh vindt het wel goed in Oldenzaal. Immers zijn niet gewenste gade is duizen den mijlen ver. d 25 Luth kgrae'r komen zich angste histori ROME (KNP) De Italiaanse journa list Lamberto Furno, die vrijdag jl. zijn interview met kardinaal Alfrink publi ceerde in het Vaticaanse dagblad La Stampa, publiceert in de editie van gis teren reacties uit het Vaticaan op de verklaringen van kardinaal Alfrink en op het telegram van Confrontatie aan de Paus. De reacties van het Vaticaan op de verklaring van kardinaal Alfrink lijn positef, aldus Furno. Men vindt zijn woorden verzoenend en ingegeven door trouw aan de H. Stoel. De bemiddelen de en eenmakende kracht van het Ne derlandse episcopaat moet des te meer lewaardeerd worden, omdat zij ontplooid wordt in een verhitte sfeer van polemiek en van excessieve stellingnames zowel wan progressieve als van conservatieve Jtant. Het telegram van Confrontatie, waar- In de Nederlandse conservatieve groepe ring kardinaal Alfrink een onjuiste weer gave van de situatie verwijt en wantrou wen suggereert van vele Nederlandse (Van onze correspondent) HEERLEN Het provinciaal trum Limburg van het NKV heeft zijn kantoor aan de Stationsstraat 59 te Heer len opengesteld voor schriftelijk gemoti veerde klachten over de BTW. Die klach ten zullen onmiddellijk worden doorge zonden naar het ministerie van Economi sche Zaken. Alle NKV-leden is gevraagd ongeoorloofde prijsopdrijvingen vai BTW op te sporen. Het klachtenbureau is ook opengesteld voor niet-NKV-leden. katholieken in hun bisschoppen, moet vol gens Vaticaanse reacties dan ook gezien worden als een afkeurenswaardige mani festatie van extremisme, die zo on derstreept men niet bijdraagt tot de noodzakelijke en te verwachten ontspan- Omwille van de objectiviteit moet aldus Furno ook melding gebracht worden van 't feit, dat kardinaal Alfrink aan het eind van het interview het Ita liaanse dagblad La Stampa bedankte voor de aan het Nederlandse episcopaat ge boden gelegenheid, om onmiddellijk de onjuiste en vertekende berichtgeving over het pastoraal concilie (in de Ita liaanse pers) recht te zetten. De kardinaal was blij en gaarne be reid zijn volle eenheid met de Paus uit te spreken, al noemde hij met typisch Nederlandse oprechtheid ook de punten, waarop het pastoraal concilie van Noordwijkerhout enig voorbehoud wenste te maken. „Zonder in een ons vreemde discussie te willen treden", zo besluit Lamberto Furno zijn artikel „moeten wij toch stellen, dat de aanval van Confrontatie op kardinaal Alfrink het Nederlandse eposcopaat voortkomt uit een onjuiste waardering van de geest die de bisschoppen van Nederland hun delicate zending biedt". Studentenleiders veroordeeld in Warschau WARSCHAU (DPA). In Warschau zijn woensdag de twee voormalige as sistenten aan de universiteit van deze stad Jacek Koeron en Karol Modzelewski ieder tot drieëneenhalf jaar gevangenis straf veroordeeld. Hun is verweten dat zij lid geweest zijn van een illegale or ganisatie en dat zij tot de voornaamste organisatoren hebben behoord van de studentenbetogingen in maart 1968. CONCLUSIE SWOV (Van r verslaggevers) DEN HAAG De gevarengrens móet ruim onder de 0.8 alcoholpromillage liggen. Tot deze conclusie komt de Stich ting Wetenschappelijk Onderzoek Ver keer (SWOV) in haar rapport „Alcohol en road safety". Daarin vecht de SWOV een Amerikaanse studie aan, in 1964 ver richt onder leiding van de verkeersdes- kundige Borkenstein, op grond waarvar onder meer in Engeland het alcoholpro millage in het bloed van verkeersdeel nemers werd bepaald. Deze studie wees namelijk uit, dat leeftijd, drinkgewoonten en rij-ervaring geen compenserende werking meer heb ben op de kans op een verkeersongeval, zodra het bloedalcoholgehalte boven 0.8 promille is gestegen. Bij,het treffen van wettelijke maatregelen in ons land gaan de gedachten uit naar een percentage dat ligt tussen de 0.5 en 0.8 promille. De SWOV is van opinie, dat de Amerikaan onderzoekers over het hoofd hebben gezien, dat het bloedalcoholgehalte van twee groepen proefpersonen op ver schillende wijze werd gemeten. Dit heeft de uitslag van het onderzoek geflatteerd. Bovendien heeft de SWOV geconstateerd dat de Amerikaanse norm voor een vol doende grote rij-ervaring beduidend ho ger ligt dan in Europa. Voorts wordt vastgesteld dat het rijden bij nacht op Europese wegen meer risico's inhoudt dan op Amerikaanse. Rekening houdend een gemiddelde mindere rij-erva ring van de Europese en zeker de Nederlandse komt de SWOV dan ook tot de slotsom dat de gevarengrens ruim onder de 0.8 promille moet liggen. De landelijke verenigingen van artsen in Engeland is voornemens het rapport van de SWOV te bestuderen. ROME (AP) In Italië is een groot financieel schandaal tot uitbarsting ge komen met een verzoek om een aanklacht tegen de president van de Italiaanse auto mobielclub (ACI), Luidi Bertctt. Een offi cier van justitie heeft de club ervan be schuldigd de afgelopen veertien jaar mil joenen autobezitters bezwendeld te heb ben met regisïratiegelden en motorrijtui genbelasting. Bijzonderheden over het verzoek om d« aanklacht werden niet bekendgemaakt, maar de Italiaanse dagbladen brachten het schandaal zeer groot en noemden een totaal bedrag van meer dan 20 miljard lire (120' miljoen gulden). De ACI zou automobieleigenaars bui- 'tënspori'g hoge kosten hebben opgelegd voor het registreren van auto's en motor rijtuigenbelasting. Deze belasting wordt door de ACI voor de staat geïnd. VATICAANSTAD (KNP). Paus Pau- lus is bang, dat door de huidige zucht alles te willen veranderen en vernleu- de vruchten van het verleden wor den vergeten, de traditie wordt afge broken en goede gewoonten verloren gaan. Tydens de algemene audiëntie van woensdag zei de Paus de positieve kant de vernieuwing wel te zien en gaf hy toe, dat de praktyk om alles aan een kritisch onderzoek le onderwerpen ge rechtvaardigd kan zyn, maar dat zoeits op de juiste wüze moet geschieden. Voor de huidige generatie is de zucht aar vernieuwing en verandering bijna :n obsessie geworden, zo zei hij. „Zij noemt dat vooruitgang en doet daar enthousiast en vaak zonder de minste reserve aan mee. Maar men vergeet het verleden. Ja men wordt ongeduldig en onveitlraagzaam, als geprobeerd wordt door evenwicht en rust op bepaalde ter- :n veranderingen te vermijden of wat af te remmen. Men wil, dat alles Verandert en men gelooft dat verande ring altijd nodig, zegenrijk en bevrij dend is". Zo komt er volgens de Paus toe, de mond vol te hebbe nvan revolutie en alles te bekritiseren zonder onder scheid. „Nieuw, nieuw, alles moet in twijfel worden getrokken, alles moet zich in een crisis bevinden", zo riep de Paus De mens van tegenwoordig kent geen rust meer, zovervolgde de Paus. Hij wordt zich bewust, dat hem nog veel ontbreekt, maar ook dat er mogelijkheden bestaan, om zijn leven een andere ding te geven. „Een razernij maakt zich van hem meester, een duizeling, zelfs een waanzin om alles omv grooie in het blinde vertrouwen, dat er nieuwe orde, een nieuwe wereld en nog onbestemde wedergeboorte in aantocht is. Dit is vandaag de dag de algemene opvatting, de openbare mening, historische wet. Zo is hmet leven tegen woordig", aldus de Paus, Ook in de naconciliaire vernieuwings beweging zag hij buitensporigheden. ,Men wil het christelijk leven aanpas- ien aan de wereldse zeden, de godsdienst alleen op de mensen afstemmen, de so ciologie verheffen tot richtinggevende maatstaf van het theologisch denken en de praktijk van de zielzorg. Men wil de kerkelijke structuren afbreken, zodat er een sooit republiek ontstaat, nen zich rekenschap geeft van de gevaren die de opheffing van de struc turen met zich brengt'. Opmerkeiyk is, dat het vernieuwings- streven van velen zich bezighoudt met de ulteriyke verandering van kerkeiyke structuren en op het aannemen van en geest der protestantse reforma tie in plaats van zich te richten op de diepliggende vernieuwing die het con cilie eigeniyk heeft gewild, n.l. de zede- lyke, persoonlijke, innerlijke vernieu wing", aldus Paus Paulus. Jan Wi I i W. A ernello, I Nieuw kabinet in Libanon BEIROET (Reuter) De Libanese politicus Rasjid Karami heeft dc samen stelling bekendgemaakt van een kabinet van zestien man, dat in de plaats komt van dat van dr. Abdoellah Al-Jafi, dat •p 8 januari aftrad na een storm van kritiek naar aanleiding van het optreden van de regering in verband met de Is raëlische aanval op het vliegveld van Beiroet op 28 december. In het kabinet, waarvan de leden al len afkomstig zijn uit het parlement, zijn alle politieke groeperingen in Libanon vertegenwoordigd met uitzondering van de nationale bevrijdingspartij van ex- president Sjamoen. De 47-jarige Karanl is reeds zes keer premier geweest. Karani heeft de pers tneegedeeld, dat de nieuwe Libanese re gering voornemens is, de militaire dienst plicht in te stellen en Libanese dorpen aan 'de grens met Israël te versterken. Ter herdenking van het 50-jarig bestaan van de Internationale Arbeids Orga nisatie (I.A.O.) zullen van 25 februari t.m. 29 maart twee bijzondere frankeer zegels (zonder toeslag) op alle Nederlandse postinrich- tingen worden verkocht. De voorstelling van de zegels wordt gevormd door 28 maal de tekst „1919 internationale arbeidsorganisatie 1969". Het ontwerp is van de heer J. Schrofer uit Amsterdam. De waarden en kleuren zijn: 25 cent rood en zwart, 45 cent blauw en zwajl. BABY WERD GERED Wanhoopsdaad van jonge moeder (Van r verslaggevers) Publiek bij kopen van huis kritischer DEN HAAG De gemiddelde koop prijzen voor het toaal van alle wonin gen in 1965 lagen ongeveer 230 procent hoger dan in 1953. In tegenstelling tot de veelal gehoorde mening over aanzien lijke prijsdalingen in 1966 en 1967 lagen de prijzen in 1965 en 1966 op gelijk ni- Daarbij moet echter wel in het oog worden gehouden dat prijsverande- ringen als gevolg van kwaliteitsverschil len niet konden worden geëlimineerd. Het Centraal Bureau voor de Stati stiek acht het dan ook niet onwaarschijn lijk dat een verschil in kwaliteit van ge kochte woningen in een toenemende ma il rol heeft gespeeld in de prijsont wikkeling doordat men kritischer is ge worden bij het kopen van een woning. De koopprijzen in forensengemeenten in het algemeen hoger dan in mid delgrote en grote steden. In 1966 waren de gemiddelde prijzen tn vrij te aanvaarden woningen als volgt (tussen haakjes de prijzen van niet vrij te aanvaarden woningen): he renhuizen, villa's e.d. 93.100 gulden (88.700 gulden), overige eengezinshuizen 30.400 gulden (22.700 gulden), portiekwo ningen e.d. 11.300 gulden (9.700 gulden) en flats en appartementen 44.700 gulden (36.700 gulden). Op 1 oktober 1968 waren 61870 wonin gen onbewoond. Van dit totaal zijn 13047 niet meer gescikt voor bewoning, zodat de reële woningreserve 48823 bedraagt. Deze reserve valt uiteen in 41113 oude (dat wil zeggen reeds bewoond geweest zijnde) woningen en 7710 nieuwe (wo ningen die nog nimmer bewoond zijn ge weest). VLISSINGEN De politie in Vlissin- gen stelt een onderzoek in naar de ach tergronden van een trieste gebeurtenis, die zich maandag in Vlissingen heeft af gespeeld. Een jonge vrouw trachtte zich van een onwetige baby, die voortijdig ter wereld kwam, te ontdoen. In haar wan hoop stopte zij het kindje in de closetpot, maar toen de baby bleef huilen werd zij door deernis aangegrepen. Zij waar schuwde een buurvrouw, maar noch deze noch de direct te hulp geroepen politie kon de baby redden. De gewaarschuwde gemeentearts slaagde er tenslotte in het te bevrijden. Kind en moeder werden naar het zie kenhuis overgebracht. De baby is aan vankelijk in een couveuse gelegd. Dins dagmiddag is het overgeplaatst naar een bedje, nadat gebleken was, dat het geen ernstig letsel heeft opgelopen. Het gevaar van optredende infecties wordt bestreden met antibiotica. De moeder verblijft in hetzelfde ziekenhuis. Zij heeft haar baby nog niet teruggezien. De officier van justitie te Middelburg verklaarde: „Het is mogelijk dat hier ju ridisch geen sprake zal zijn van een vol tooide poging tot doodslag". n Londen presenteerde Hardy Amie de voorjaars- er vondpantalons van bedrukte zijde met zeer wijde pijpen t In Museum Boymaus-Van Beuningen te Rotterdam wordt van 22 januari tot 2 maart een tentoonstelling gehouden van beelden van Philip King en schil derijen en tekeningen van Bridget Riley. Een beeld van Arthur Spronken is dezer dagen in Hilversum geplaatst. Het beeld is vervaardigd in opdracht van het gemeentebestuur. De bronzen sculptuur, voorstellend een paard en ruiter, staat op een sokkel van drie meter hoog. De Duitse kustvaarder „Chéri" is gisteren in de Rotterdamse haven gezonken. Op de foto het schip, geladen met maïs, in zinkende toestand. Het Duitse schip kwam in aanvaring met een zandschip. WASHINGTON (AP) President John son heeft het congres verzocht 81,5 miljard dollar uit te trekken voor de defensie tijdens het komende begrotings jaar, dat op 1 juli begint. De bedragen voor de verdediging van Zuidoost-Azië zijn 3,4 miljard lager, maar de verster king van de militaire kracht elders in de wereld heeft een zwaarder accent ge kregen. Dc totale begroting is ongeveer ;n half miljard hoger dan de vorige. Uit deze cijfers kan worden afgeleid, it een groot aantal militairen binnen kort Zuid-Vietnam gaat verlaten. Een groot aantal reservisten zal met groot verlof gaan. Uitbreiding ondergaan voor al de kernonderzeevloot en de lucht macht, die de beschikking krijgt over d* transporttoestellen van het type C-5 en ver een groter aantal B-52 bommen werpers. De ruimtevaart moet het stellen mei •n besnoeiing van ongeveer 8 procen% al wordt rekening gehouden met «en eventuele verhoging voor exploratie van het maanoppervlak en een grote missie Mercurius. MINISTER VERKLAARTi (Van r verslaggevers) DEN HAAG. Minister Den Toom van Defensie heeft in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Kremer (CPN) over ongelukken by de militaire oefening „Edelmann" in West-Duitsland medege deeld, dat een justitieel onderzoek plaate vindt naar de omstandigheden waaronder een AMX-voertuig door het ys van een bevroren beek is gezakt. By dit ongeval verloor een militair het leven. Minister Den Toom bevestigt dat tij dens de oefening van 9 tot 20 decem ber j.l. twee ongelukken met dode lijke afloop zijn geschied en dat voorts bij in totaal 8 verkeersongevallen 2 bur gei's en 3 militairen gewond raakten. Door het exploderen van een lasapparaat en door het vroegtijdig ontploffen van een oefenhandgranaat zijn in totaal 5 militairen gewond. Minister Den Toom ontkent dat de or ganisatie van de oefening te wensen overgelaten heeft. Ook de ravitaillering was grondig voorbereid. „Van het lijden van ernstige ontberingen was in geen ge val sprake", aldus antwoordde de mi nister'. Hij stelt samenvattend dat er stel lig niet met grote onachtzaamheid is gehandeld en dat er evenmin is gespeeld met mensenlevens. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent L. Kleijn) PARIJS De Amerikanen vliegen naar de maan. De Russen zitten elkaar in 't heelal achterna met Soyoc- z'en, maar de Fransen zoekn 't voorlopig in de diepte. Twee jongemannen, Jacques Chabert (29) en Philippe Englendcr, zyn gisteren om elf uur boven aarde ge komen na vier maanden ongeveer tachtig metei- ondcr de grond in een grot te hebben doorgebracht. Zy leefden daar ieder afzonderiyk, hadden geen enkel contact met elkaar en ook geen begrip van tyd. want zy beschikten niet over horloges. Wel hadden zij elektrisch licht van een zaklantaarn. De een vermaakte zich met werken en graven, de ander doodde de tijd door te lezen en te studeren, in hoofdzaak sociologie en psychologie. Bij de mens boven de grond wisselen waken en slapen elkaar binnen de 24 uur af. Bij deze beide jongemannen be gon na ongeveer twee weken een dag 48 uur te duren met niet meer dan twaalf uur slaap. Het experiment werd gehouden in de Alpes Man ti mes op 1200 meter hoogte, waar in de winter de dennenbossen bedekt zijn door een laag sneeuw vam dertig centimeter. Bij de ingang van de grot ston- den twee tenten voor de wetenschappelijke waarne mers met hun instrumenten, die permanent met de twee mannen onder de grond contact hielden, het voedsel lierten zakken en hun urine ophaalden voor onderzoek. De instrumenten die tegen de koude wa ren beschermd registreerden letterlijk alles: de hart slag, de bloeddruk, de ademhaling, het reageren op signalen, het geheugen, de temperatuur of het schat ten van de tijd. Toen het Kerstmis was dacht Eng- lender dat het 15 november was. Onder de grond was het een temperatuur van 6 graden, met 100 pet voch tigheid. Tijdens het waken droegen de twee mannen een pak met op de borst en rug de instrumenten, die al hun reacties automatisch registreerden. Hun voed sel bestond uit conserven met verse groenten, dat ge regeld werd neergelaten. Toen zij woensdagmorgen boven de grond kwamen met maskers over het gezicht om de ogen tegen het relle daglicht te beschermen, dachten de omstanders dat twee monsters tevoorschijn zouden komen. Het tegendeel was het geval. De jongemannen zagen er perfect uit, hadden plezier in hun experiment en /.eiden dat zij het zonder enige aarzeling een tweede keer zouden proberen. Maar van de reis naar de maan en van de Russische kosmonauten wisten zij niets. Via Parijs zijn zij nog gisteravond in Lyon aangekomen waar zij hun eerste nacht doorbrachten in het neuro-fyslologisch labors* torium van professor Jouvet Voor dit experiment, dat overigens niet het eerste te. men is er al in 1960 mee begonnen bestaat overal In de wereld grote belangstelling. Verenigin gen voor wetenschappelijk onderzoek hadden ruim® bedragen ter beschikking gesteld, terwijl Amerikaan se waarnemers speciaal naar Frankrijk waren geko men om het experiment van nabij te volgen. Vooral de supersonische luchtvaart en de ruimtevaart zijn er sterk bij geïnteresseerd. Aan het volgende expert ment zal zloh een Frans meisje onderwerpen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5