LEIDSE RAAD HEEFT NOG VELE WENSEN INZAKE DURE MERENWIIK KVP-fractie wil groter percentage eengezinshuizen Brons van Oranje Nassau Gevestigde en vertrokken personen Stichting Pro Civitate in grote moeilijkheden Kaagse dorpskruidenier gaat fietsen Hoofd St. Pancrasschool O. Hettinga overleden DE LEIDSE COURANT Volgende week antwoord van B en W In feite heeft de Leidse raad nog geen goedkeuring gehecht aan het bestemmingsplan „Leiden-Merenwijk". De algemene tendens in de raad was gisteravond waardering en voldoening, maar de tijd was al te ver gevorderd om wethouder Piena in de gelegenheid te stellen, een gefundeerd antwoord op een groot aantal vragen, voornamelijk be treffende detailkwesties, te geven. Ondanks sommige bedenkingen zal het plan maandagavond 20 januari a.s. (de raad komt dan om half negen weer bijeen voor het antwoord van de heer Piena en de duplieken) wel worden aangenomen. Dat de Merenwijk een dure (volgens som migen zelfs een peperdure) wijk zal worden, daar was iedereen van overtuigd. De behandeling werd gisteravond bijgewoond door tal van Leidenaars, die op de publieke tribune voor „een volle bak" zorgden. Nadat burgemeester Van der Willigen het overlijden van oud-wethouder ir. Van Hoek had herdacht („een markante persoonlijkheid, die velen in Leiden zul len missenomdat hij altijd bereid was functies van belang waar te nemen") en de raad enkele ogenblikken stilte in acht had genomen, kreeg de heer Kret tProtChr.) als eerste spreker de gele genheid, de Merenwijk aan te pakken. Hij vond het een prachtig plan, dat grondig is opgezet en besproken. In ok tober was er wel voorlichting over het plan gegeven aan verschillende instan ties hier ter stede, „maar zijn deze in stanties wel voldoende aan hun trekken gekomen bij het vooroverleg?" vroeg de heer Kret, die wilde weten vjélke financiële consequenties het plan zal hebben voor de algemene middelen in de eerstkomende jaren. Spr. vond, dat reeds nu een aantal openbare voorzieningen, zoals het Ge zondheidscentrum en een PTT-bijkan- toor, zouden moeten worden vastgelegd. Speel- en stoeigelegenheden voor kin deren dienen in de buurt van de wonin gen aangelegd te worden en niet hei en der op afgelegen plaatsen. Zal de jachthaven wel groot genoeg worden om een toeneming van de waterrecreatie op te vangen? vroeg hij het college. Welvaartswijk Het moeilijkste vraagstuk in deze wijk vond hij de woningbouw. Naar zijn me ning moet het een welstandswijk wor den. De meest sociale woningbouw is, aldus de heer Kret, die, waarin goede, jonge huizen vrijkomen voor hen die daarvoor in aanmerking komen; geen „uitgeknepen" woningen, met beknib belen helpt men niemand. verkiezen boven het geplande instruc- tiebad, dat minder voorkeur heeft. Hij vroeg de jachthaven naar de richting van de Grote sloot te projecteren; de haven zoü nu ongunstiger komen te lig gen. De heer Zitman (WD) betoogde, dat de meer draagkrachtigen zeer veel bij dragen voor het deel van de minder draagkrachtigen in de nieuwe wijk. In het plan krijgt elke woning plaats vooi een auto, wat ontzettend veel grond- oppervlakte vraagt. De heer Den Dub belen (P.v.d.A.) zei, dat het voor zijn fractie niet aanvaardbaar was, dat de wijk voor de meest draagkrachtigen wordt gebouwd. Wel moet er voo toekomst worden gebouwd en voor die toekomst moet nu worden betaald. Hij was tegen een groter aantal een gezinswoningen, omdat de bouw daar van duurder is dan etagebouw. Ook wenste hij van de Stevenshofjes- polder geen woningioet-wijk te maken. ,Jn heide wijken dient een zo gemeleerd mogelijke bevolking te komen; de Me renwijk mag geen „statuswijk" worden". Geen „tweede woningen" gen" in de Merenwijk worden gebouwd. De woningwetwoningen moeten goede woningen worden, waarin geen voor zieningen mogen worden weggelaten. Andere vragen waren: kan de wijk in 4 a 5 jaar worden gerealiseerd? welke plannen bestaan er inzake de verwar- j ming (eventueel blok- of wijkverwar- ming). Ook vroeg hij de ringweg aan trekkelijk te maken voor het openbaar De heer Amptmeijer (PSP) vroeg om stringente maatregelen om te voorko men, dat mensen van buiten Leiden in de Merenwijk komen wonen. Volgens hem was er te weinig serieus gezocht om goedkope woningen in de wijk tfe bouwen. Hij suggereerde de oprichting van een gemeentelijk bouwbedrijf, dat de particuliere aannemers zou dwingen om goedkoper, met beperkte winst, te bou- Hij beval het aanleggen van school tuintjes voor kinderen aan en vröeg wat er met de volkstuinen gaat gebeuren. Het concentreren van kerken in één complex zou ruimte besparen. Spr. ver zocht het college met de Spoorwegen te overleggen, of de spoorlijn Utrecht- Leiden zou kunnen eindigen bij 't nieuwe station. De heer Duyverman (WD) vroeg of de geraamde ontvangsten haalbaar wa ren. Mevrouw Kerling-Simons (P.v.d.A.) wees op het bestaan van de stichting Nieuwe Woonvormen, die wil bijdragen tot de leefbaarheid van ons land. Deze stichting kan aantrekkelijke adviezen geven. Zij vroeg aandacht aan de be jaardenhuisvesting in de nieuwe wijk er benadrukte, dat er geen bouw mag ko men van 4 of meer woonlagen zonder lift. Scholenbouw Haar fractiegenoot Gransch wilde ruimte houden voor eventuele verande ringen in de toekomst in de scholen bouw. Zijn de schoolgebouwen (zonder hekken) niet zo in te richten, dat de schooltijden voor andere doeleinden gebruikt kunnen worden? Het wijkcen- moeten krijgen van vergader- en feest- ruimte, waarin films kunnen plaatsvin den. Kan de Merenwijk geen dépendance van het stadhuis krijgen Beter dure woningen dan minder luxe en kale woningen, vond de heer Pompe j (Noodraad), die geporteerd was voor j een treinhalte. Hij vroeg verder de we- gen zo aan te leggen, dat problemen als bij de kruisingen met de Churchillaan achterwege blijven. De heer Versnel (P.v.d.A.) zag graag tunnels onder de spoorlijn om de sportvelden beter be reikbaar te maken. Spr. had in het plan een sport- en recreatiepark gemist. De gymnastielokalen zouden ruim genoeg moeten zijn voor het beoefenen van bin nensporten. Mevrouw v. d. Blom-Vijlbrief (CPN) tenslotte vond het een prachtig plan, dat echter helaas nu al een slechte naam heeft onder de -mensen, die een woning zoeken. Er moeten goede wo ningen komen. Zij drong aan op meer subsidies van rijksinstanties. „Laat de Merenwijk geen statusstempel krijgen", waarschuwde mevr. v.d. Blom. Zij meen de al beluisterd te hebben, dat de Ste venshof jespolder een „proletenwijk" zou moeten worden; „we hebben narigheid genoeg gehad met een „hakbijlenbuurt", die we met moeite de naam van Trans- vaalbuurt hebben kunnen geven". Afscheid Alle overige agendapunten werden aangenomen. Wethouder Piena ant woordde nog op vragen van de heer Van Aken over berichten betreffende de discountmarket in het pand van Van Wijk en Heringa aan het Levendaal; de persberichten zijn inderdaad juist geweest. Het gaat hier om een particu liere aangelegenheid. De heer Ampt meijer dankte nog voor de belangstelling bij zijn huwelijk ondervonden. De bur gemeester nam in een toespraak af scheid van de heer Van Vliet (Prot. Chr.), die hij de gemeen telijke pressepapier schonk. De heer v. d. Vliet wees in een wederwoord erop, dat het onaanvaardbare partijpolitieke ontwikkelingen binnen de CHU v, geweest, die hadden doen bedanken voor i volgens hem ook een functie het raadslidmaatschap. Zoals de foto laat zien nadert, het zwembad in Oegstgeest zijn voltooiing en men hoopt het bad 19 april in gebruik te nemen. Op de voorgrond rechts de 1,2 ha grote speel- en ligvveide, links daarvan het bassin van 50 bij 22 nieter met een duikkuil van 3,25 meter diep, met daarachter het instructiebad van 26,5 x 50 meter en een kleuterbassin van 21 bij 13 nieter. De temperatuur van het water wordt op 20° C. gehouden, De Lange Voort is verlengd en vormt over de Abspoelweg de toegang tot het zwembad. Er is ook parkeerruimti gemaakt. Op de achtergrond zjjn de toren van de r.k. kerk (aan de Leidse Buurt) en de hoge flat aan de Leytweg zichtbaar. W. van Rijn 40 jaar bij VT De heer VV. v. Rijn herdacht gisteren dat liy 40 jaren in dienst was bij de N.V. Verenigde Touwfabrieken te Leiderdorp. Na verwelkomd te zjjn door de maat schappelijk werkster, werd de jubilaris door de directie, bij wie zich loco-burge meester C. Meerburg van Leiderdorp had gevoegd op het directiekantoor ontvan gen. Daarna had in de kantine van het administratiekantoor te midden van fa milie en genodigden de officiële huldi ging plaats. De directeur, de heer H. B. Haanappel, sprak als eerste zjjn harte lijke gelukwensen uit en liet vervolgens in het kort de loopbaan van de heer VV. van Ryn de revue passeren. De jubilaris kwam in 1929 als leerling De heer De Wilde (KVP), die even eens lof had voor de totale opzet van het plan, vroeg om een gewijzigde ver deling van de te bouwen huizen in per centages. Volgens zijn fractie komt er te veel etagebouw (55 pet.). Hij vroeg dit percentage terug te brengen tot 35 pre. en 60 pre, te bestemmen voor een gezinswoningen (,,80 pet. van de Neder- De heer De Wilde stelde, dat voor de meeste gezinnen in de Merenwijk geen plaats zal zijn gezien de inkomens en de hoge huren. Als alternatief noem de hij het gelijktijdig tot ontwikkeling brengen van de Stevenshofjespolder en daar goedkoper te gaan bouwen. De grondprijs is er lager en daarom kun nen er meer woningwetwoningen wor den gebouwd. Overdekt Sportbad Zijn fractie betwijfelde het rendement dat de Spoorwegen zullen hebben van een eventuele halteplaats in de wijk. Een sporthal leek hem een luxe met de veemai'kt-sporthal in de nabijheid. Vol gens Bpr. is een overdekt sportbad te LEIDSE AGENDA MAANDAG 13 JANUARI Stadhuis Vergadering gemeenteraad 19.30 uur. DINSDAG 14 JANUARI Sted. Gymnasium Ouderavond leerl. 6e klassen 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Concort Alma Ma terkoor 20.15 uur. WOENSDAG 15 JANUARI Rijksherbarium Ledenverg. Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde 20.00 DONDERDAG 16 JANUARI Kantine Hansenstraat 71-77 Verg. ,,De Natuurvriend". 20.00 uur. Microtheater Imperium „Vuile Han den" van Sartre. 20.00 uur. Rembrandt-scholengem. Ouderavond leerlingen 6e klassen 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Ned. Ver. v. Huis- 1 14.00 uur. VRIJDAG 17 JANUARI Antonlusclubhuis Selakip Frysl&n. To neelavond 20.00 uur. Louise de Coligny-scholengeni. Ouder avond leerlingen 6e klassen. 20.00 uur. Ons Centrum, Hooigracht 84 20.00 uur: Nederlandse Vereniging v. Belang stellenden i/h Spoor- en Tramwegwezen, afd. Leiden. Films over de Tramweg Stichting en oude trambedrijven. ZATERDAG 18 JANUARI Antoniusclubhuis -r Donateursavond Franciscus Band 20.00 uur. Station Kon. Ned. Natuur Hist. Ver. Vertrek per trein 10.26 voo» excursie W. H. Seis, Noordginde 53; J. Landman, Schubertlaan 257; C. A. M. van Niekerk, Oude Singel 18; I. Y. Chan, Rrjnsburger- weg 100; J. C. M. Verséwel de Witt Hamer, Klikspaanweg 51; K. Robinson, Steenschuur 16; E. M. Auram, Haarlem merstraat 83; P. R. Thomas, Klikspaan- weg 51; M. M. Ravensbergen, Maasstr. 5; A. A. Weljenberg, Bachstraat 158a; N. Mendes, de Laat de Kanterstraat 3; J. J. van Velzen, Hoge Rijndijk 191a; C. H. von Fenema, Klikspaanweg 39; J. H. van der Mee-Gerritsen, Maredijk 6a; A. F. A. Vasen, Lore'ntzkade 85; J. W. Har- ting, Rijnsburgervveg 10; G. C. D. Baron van Hardenbroek van Ammerstol, Plan- tijnstraat 66; L. J. A. van Dijk, Rijnsbur- gerweg 41; A. P. A. M. van den Boo gaard, Vreewijkstraat 21; M. G. A- de Winter-Hosman, Hoge Rijndijk 198; C. M. Grleneveld, Klikspaanweg 61; M. Vermond-Loendersloot, Morsweg 142a; R. H. Happé, Leemansstraat 60; G. E. Booij-Duinkerken, Zoeterwoudseweg 124; E. M. van der Heijde-Fehling, ab ws ligg. Roomburgerweg; I. Werjdeveld, Rijns- burgerweg 10; M. W. de Jong, Noord einde 44a; T. A. M. Dusoswa-Wortman, Mauritsstraat 15a; S. M. E. Wijers, Mid delweg 18; T. F. The, Stationsplein 176; T. Ozdemir, Nwe. Beestenmarkt 1; A. M. J. Buis, Rijnsburgerweg 10; P. C. H. Leefsma. Rijnsburgerweg 10; A. C. Ford, Bachstraat 246; M. C. P. Kohlschein, Noordelnde 2a; P. A. Akkermans, Roose- veltstraat 17; J. P. Janssen, Drie Octo- berstraat 61a; J- T. Pop, Schubertlaan 225; H. Reijneker, Rijnsburgerweg 10; M. H. Mobarek, Haarlemmerstraat 83; W. W. Munniks, Noordeinde 2a; R. M. Meul, Noordeinde 2a; P. J- M. Valenten, Noordeinde 2a; R. F- H. Kooijman, Trompstraat 64: P. C. M. van Reisen, Rijnsburgerweg 10; Omar Ben Mohamed, Kraaierstraat 2; H. J. Kruiderink. Rijns burgerweg 10; T. Romein, Kruisstraat 16; A. Schroder, Noordeinde 2a; I: C Gr'oenewoud, Rijnsburgerweg 10; Ra- bah ben Boukil ben Rabah, Kraaierstraat Benoemingen in de Leidse raad De Leidse raad heeft benoemd als lid van de Commissie Civiele Verdediging, mevr. Geelkerken-Brusse; tot lid van de Commissie voor het Openbaar Slacht huis, de heer De Kier; benoeming van een lid van de Commissie voor de Ge meentelijke Werkplaats, de heer La- mers; benoeming van een lid van de Commissie voor de Inrichtingen „Ende geest" c.a. (alle vacatures dr. P. Provó Kluit), de heer De Kier; als lid van de Raad van Beheer van de Sportstichting werd benoemd de heer G. J. Prevo (22 stemmen; tweede op de lijst van aanbe veling na het raadslid A. Versnel i. SLEUTELGAT Doordat laag kwam, werd gistermorgen een 28- jarige Leidse verwarmingsmonteur van een drie meter hoge steiger in de in aan bouw zijnde Groenoordhal geduwd. De man kwam op een betonnen vloer te recht en brak zijn Linker been. Door de EHD is hij naar het Academisch Zieken huis overgebracht. In de Rijnstraat raakte in de afgelo pen nacht een geparkeerde auto van een Leidse lerares in brand. De wagen brand de geheel uit. Twee kisten met boeken en meubilair gingen eveneens verloren. Hoe de wagen in brand kon vliegen is nog niet geheel duidelijk. Als mogelijke oorzaak werd een kortsluiting in Ca Uuirfi van de tuxui genoemd* 2; S. A. W. Altman, Rijnsburgerweg 10; M. J. Stijl, Rijnsburger 10; C. L. Hem- strack, Rijnsburgerweg 10; P. M. A. Borgmeijer, Noordeinde 2a; S. H. M. Bruijnzeels, Noordeinde 2a; G. Olden, Klikspaanweg 54; C. M. Dijs, Schubert laan 79; P. L. Groen in 't Woud, Mare dijk 78; A. van Ek-van der Leij, Witte Rozenstraat 36; G. A. Fernandez, Wag- nerplein 122; M. den Hartog, Noordeinde 2a; E. R. F. Kranenburg. Klikspaanweg 18; E. J. Meijer, Klikspaanweg 51; A. E. C. M. Cornips, Schelpenkade 39; P. V. Bolivar, Klikspaanweg 58; O. Rooden- burg, Noordeinde 2a; E. M. P. van Laere, Klikspaanweg 57; A. W. J. Bentfort van Valkenburg-Körfer, Jacob van Campen- plein 22; C. M. van Haaster, J. van Go- ijenkade 17; F. W. Manger, Boerhaave- laan 9; I. Erades, Leemansstraat 9; T. H. Liem, Diefsteeg 6b; J. van der Stelt, Lage Rijndijk 124a; J. C. van Amster dam, Kaiserstraat 7a; T. C. Charisius, Klikspaanweg 57; E. L. van Egmond, Merelstraat 31; I. Bolter, Boerhaavelaan 15; M. J. W. Geurtsen, Stationsweg 37; W. Raven, Morsweg 38; F. J. Schuur man, Abr. Crijnssenstraat 10; IJ. Middel burg, Klikspaanweg 17; W. B. H. A. Heskes, Schubertlaan 31; J. W. F. Hout hof f, Acaciastraat 3; P. U. Verver, Klik spaanweg 43. De Stichting Pro Civitate, die vanaf 181,5 de zorg voor de studentenvoorzie ningen heeft behartigd heeft haar op dracht aan het College van Curatoren teruggeven. De onmogelijkheid om i we funktionarisèen te vinden en de i we koers, die 'de huidige óntwikkèlingen aan de hele studentenbelangenbeharti- ging opleggen betekenen het einde von deze instantie. Dit komt er op neer, dat de verantwoor delijkheid voor de studenteneettafel, het Prytaneum zal worden overgeheveld trefcentrum Pardoeza, de studentenhuis vesting, de Universitaire Gezondheids zorg, de sport, het vormingswerk ei naar de curatoren. Over de stichting, die het Leidse Universiteits Blad uit geeft bestaat nog onduidelijkheid. heeft nu een kleine groep gevormd, die als dagelijks bestuur voor studenten voorzieningen op zal moeten treden. Hierin hebben zitting: prof. dr. W. R. van Zwet, dr. H. H. Frese, mej, I. van Oei, O. Hattinga van 't Sant en L. Jon ker, de laatste drie zijn studenten. Met de samenstelling van deze groep van vijf is althans in het toporgaan de in spraak van de studenten gegarandeerd. De Stichting Pro Civitate is nog niet opgeheven. Prof. Bloembergen, de nu niet meer in funktie zijnde voorzitter, meent, dat de positie en de taak van de stichting in de komende maanden overwogen zullen moeten worden. Met deze regeling is aan een maan den durende krisis binnen Pro Civitate een eind gekomen. De moeilijkheden be gonnen, toen er voor de aftredende voor zitter, prof. Bloembergen, geen opvol ger gevonden kon worden. Prof. Mun tendam, die in eerste instantie was aan gezocht, had als voorwaarde gesteld, dat er minder vergaderd moest worden. Toen dit een bezwaar bleek en geen andere kandidaten beschikbaar waren, trok hij zich terug,tezamen met dr. Frese, die kandidaat stond voor de post van vlce-voorzitter. De situatie werd nog akuter, toen bleek dat de profes sionele staf van de stichting begin fe bruari zijn ontslag wilde indienen. De Penningmeester, drs. J. van Heijst, heeft een andere baan gezocht en gekregen. Een moeilijkheid bij dit alles is, dat de richtlijnen van het ministerie van On derwijs en Wetenschappen voor het sa laris voor de studentenvoorzieningen bindend zijn. Een aardige bijzonderheid van dit al les is. dat de nieuwe studentenleden van de groep van vijf waarschijnlijk gehono reerd zullen worden met het salaris van een studentassistent. TENTOONSTELLIN G IN DUrVENHUYS Vrijdag 24 januari a.s. des avonds om 20.30 uur, zal mevrouw Tove Kirchhei- ner-Galatius in 't Duivenhuys aan het Rapenburg 94 een tentoonstelling openen van werken van de Zweedse schilder tekenaar Fars Fohlin. De tentoonstelling duurt tot 16 februari. Burgelijke stand GEBOREN: Karin Y. dr. van J. de Jong en H. P. van den Bos; Marcel van J. D. Plug en C. B. M. Meeuwissen; Tonny C. H. zn. van T. J. C. Borghols en H van 't Padje; Albertus J. A. J, Helversteijn en A. A. M. den Dub belden; Antoinette Claproth en G. C. T. van Tongeren; Nicolette J. T. M. M. dr. van P. A van Werkhoven en T. P. M. van dei Zwet; Willem P. zn. van N. C. van Ha- nieren en W. Vogelaar; Richard D. zn van D. Kuijvenhoven en J. M. Koppen- schaar; Ingrid S. dr. van R. D. J. Woert- Asselt; Johannes G. in dienst op de afdelingen strengendraa- ierij van de staalkabelfabriek. Na enkele maanden werd hij overgeplaatst naar de expeditie, welke afdeling hij nooit meer heeft verlaten. In deze afdeling, was hg de man, die er voor zorgde, dat de pro- dukten op juiste lengte en soort verzon den werden. De direkteur dankte de ju bilaris voor zijn trouw en plichtsbetrach ting, waarmede hij het bedrijf deze vele jaren heeft gediend. Na hem de reste rende jaren nog alle goeds te hebben toegewenst, ging de heer Haanappel over tot de uitreiking van de gebruikelijke ge schenken, nl. het vererend getuigschrift van de Ned. Mij voor Nijverheid en Han del met het daarbij behorende zilveren draaginslgne, de gouden V.T.-speld met briljant, een gouden armbandhorloge, alsmede een geschenk onder couvert. Vervolgens sprak de loco-burgemees ter de heer C. Meerburg. Het deed spre ker genoegen, dat wederom een werkne mer van de Verto deze 40-jarlge mijl paal had bereikt. Ook hy feliciteerde de jubilaris, waarbij hy zich aansloot bij de prijzende woorden van de vorige spreker. Tenslotte spelde liy de heer Van Rijn de ere-medaille in broris verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op. De bedrijfsleider der Vezelafdelingen de heer I. Vogelenzang feliciteerde de jubilaris eveneens van harte. Ook de heer E. Franken van de Staalkabelfa briek was het een genoegen de heer W. van Rijn te kunnen feliciteren, temeer daar deze jubilaris zijn lang niet een voudige werkzaamheden altijd correct en met plezier verricht. Zijn chef, de heer H. J. Dingjan, wenste hem eveneens ge luk en hoopte dat de nog resterende ja ren voor de jubilaris even plezierig zul len verlopen. De heer P. Hillebrand op tredend namens de Ondernemingsraad, de Visclub en de Jubileumcommissie dankte de jubilaris voor de prettige wij ze van samenwerking zowel binnen als buiten het bedrijf. Hij liét zijn woorden vergezeld gaan van een reeks van ge schenken, zoals een fruitmand, bloemen en een geschenk onder couvert. Tot slot dankte de jubilaris met enkele woor den de aanwezigen voor de prettige dag en de vele geschenken. Hierna volgde een gezellige receptie, waarna de jubi laris huiswaarts keerde. Brug in Haagweg nog een nacht afgesloten De Staatsspoorbrug in de Haagwe moet wegens nabehandeling van woens dagavond tien uur tot donderdagnioi gen omstreeks 7 uur voor alle verkef worden afgesloten. Dit werk zal grotendeels onder het beweegbare bmj dek afspelen. Zo moeten de rij-ijzers (metalen dekplaten van de spleet tussen brugde en landhoofd) definitief worden gemor teerd. Tevens moeten voor- en achtei har (dwarsbalken onder het brugdek worden geverfd. De laatste NZH-bussen van dagavond kunnen volgens de procedui van enkele weken geleden van de bru gebruik blijven maken. Na het pass- ren van de laatste bus omstreeks ha een wordt de klap ongeveer een met< omhoog gedraaid, zodat ook voetgai gers en fietsers dan niet meer kunne passeren. Het verkeer wordt tijdig gewaa schuwd door bebording die de omle jlingsroute aanduidt. Politiek café in Doelenstraatje In navolging van Amsterdam, D' Haag, Zwolle, Amstelveen en Delft z ook in Leiden binnenkort gestart wo den met een politiek café. Op initiatii maar met medewerking van jongeren i andere politieke partyen zal in het D( lenhuisje in de Doelenstraat tussen Re penburg en Groenhazengracht, eei tiek trefcentrum worden ingericht. De eerste avond is gepland op dinsda 21 januari, \vaar om acht uur burge meester mr. G. C. van der Willigen Leiden het startsein zal geven. De thousiaste initiatiefnemers hopen één dir. .vooral: dat het Leidse politiek trefcei trum na verloop van tijd niet een plas wordt waar alleen D' 66'ers, wat parti bestuurders en querylenten komen. Me wil voor de levendigheid en de inbret van nieuwe ideeën voortdurend nieuw gezichten zien. De heer O. Hettinga, hoofd van de St. Pancrasschool voor BLO aan de Boerhaavelaan, is gisteravond in zijn woning aan de De Sitterlaan plotseling overleden. De heer Hettinga, die in Lei den als een autoriteit op het gebied van het BLO-onderwijs erkend werd, diende ruim 1,0 jaar het onderwijs aan het ge handicapte kind. Van die jaren bracht hij er 21 door te Leiden, want in 191,8 werd hij belast met- de leiding van een dependance van de Lidwinaschool aan de Pelikaanstraat. Deze school groeide spoedig uit tot een zelfstandige school voor jongens, de St.. Pancrasschool. De heer Hettinga heeft in zijn Leidse jaren bijzonder veel huisvestingsmoeilijkheden voor zijn school gekend. Van het oude gebouw in de Pelikaanstraat verhuisde de school naar de Breestraat waar ook al een oud en verouderd gebouw betroken moest worden. Drie jaar geleden kreeg de St. Pancrasschool eindelijk een nieuw gebouw. De heer Hettinga, die bekend stond als een bijzonder vakkundig onderwijzer, maakte zich ook op organisatorisch ge- J. G. van Seggelen en G. A. S. bied verdienstelijk. In Leiden had hij Schouten; John F. zn. van G. E. Drost en M. M. Dubbeld; Johannes H. M. zn. van A. H. Hoogenboom en F. M. J. L. Weijers; Mark A. zn. van E. A. du Plea- sis en M. Alblas; Antonius G. zn. van H. L. J. Wijsman en B. Rijsdam; Laura L. dr. van P. J. van Kampen en M. J. T. van Kempen; Willemijn J. dr. van H. P, T. van Helden en G. F. van der Haer Willem zn. van W. Roest en T. A. van de Groep; Martin A. zn. van A. P. Slats en E. Wakoem; Sylvia L. W. dr. van A. C. L. den, Edel en C. Brittijn; Robertus zn. van J. A. Duivenvoorden en M. J. G. Jansen; Fredericus C. zh. van C. G. E. Heemskerk en B. C. M. van der Vlugt. Johanna dr. van Q. Smit en C. van Duin Galid zn. van A. Amazzal en W. M. J. A. L. W. H. H. van der het kruidenieren er j gaat hy, na 46 jaren Kaag-dorp en omgeving als kruidenier den Edel; Jannetje H. dr. dienst tezijn geweest, zoals men dat wel noemt „stil leven", Noort en C. Schaap; Maria P. dr. De heer en mevrouw De Vries hadden al min of meer laten doorschemeren, J. P. Kapitein dat zy van plan waren veel te gaan fietsen. Daarom boden de oude klanten Velden, van het echtpaar De Vries hun gisteren een paar rijwielen aan. GEHUWDi O Oy <lö foto schudt hakkoe Jaap de Man mevrouw De Vries de hand. I lmgerhout. m. zitting in de commissie voor het ITO- j de grote onderwijs. In de BLO-sectie van het Ka tholiek Onderwijzers Verbond vervulde hij de functie van landelijk secretaris. De begrafenis is vastgesteld op don derdagmiddag om 15 uur op de r.k. be graafplaats „De Zijlpoort" na een eucha ristieviering in de St.-Petruskerk om 14.00 uur. Hedenavond om 19.30 is het Een schrijven van de raad van de gemeente Zoeterwoude inzake de bouw van de elektrische centrale in de Barre- polder zal door b. en w. van Leiden be antwoord worden. Dit antwoord zal op verzoek van enkele raadsleden eerst in het seniorenconvent gebracht worden. rozenkrans bidden in mortuarium „Ad Sanctos" aan de Mare. Morgei avond in de St.-Petruskerk is er bovei dien om 19.30 nog een avondmis. In memoriam O. HETTINGA Groot was de ontsteltenis in de Leid onderwijswereld, toen het bericht ronde deed van het plotseling overlijdt van de heer O. Hettinga, hoofd St.-Pancrasschool voor b.o., Boerhaav laan 298. Met dit overlijden was plotseling einde gekomen aan een meer dan 4 jarig leven gewijd aan het onderwijs zorg aan het gehandicapte kind. Na eerst 'n 20 jaar in Brabant krachten gegeven te hebben aan het derwijs van het gehandicapte kind, wa van vele jaren als hoofd van de scho voor epileptische kinderen in Sterkse kwam hij op 1 jan. 198 als hoofd de toen opgerichte school voor moeilijl lerende kinderen, de St.-Pancrasschoc Hij heeft zijn leven gewijd school, die zeer gebrekkig gehuisve was, tot bloei te brengen en een onde komen te geven, dat noodzakelijk voor goed onderwijs, en waarop de kinderen ook recht hadden. In sept. 1965, na 17 jaar strijd, gir vervulling met het trekken van het nieuwe gebouw aan Boerhaavelaan 298. Dit was voor 1 een gloriedag, het bereiken van levensdoel. Niet alleen zijn eigen school prol teerde van zijn werkkracht, maai1" ze veel instanties in stad, provincie en 1 delijk deden een beroep op hem, van zijn inzicht gebruik te maken, talrijk vele commissies, die met het g handicapte kind te maken hadden, In hij zitting. Allen zullen zijn onverwac heengaan als een schok ervi Tragisch is het, dat een i hele leven gewijd heeft aan het gel' zei van het gehandicapte kind, zo kort hij van een welverdiende rust zou genieten, is heengegaan. Dat God hem mag belonen voor i wat hij gedaan heeft. Hij ruste in v Namens de leerkrachten, W. J. G. DE GROOD. De

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4