In rotten van vier op de borrel en de snert af Burgemeester Van der Have nam afscheid van Valkenburg Afscheidsrede in zeemanstaal „Noordwijk Actief' stopt met N.A.-zegels INBREKERS STICHTTEN BRAND IN WERKPLAATS Kinderochtend van het Dameskontakt BIOSCOPEN MARKTEN Grofvuil ophalen in Zoeterwoude MAANDAG 13 JANUARI DE LEIDSE COURANT Laatste monsterrol en alle hens aan dek Zaterdagmiddag om half drie begonnen de festiviteiten rond het afscheid van het burgemeestersechtpaar Van der Have met een bijzon dere raadsvergadering in het raadhuis aan de Hoofdstraat. Bij deze ver gadering waren aanwezig de heer Smits van Ooyen (aan het begin van de vergadering in het bijzonder welkom geheten door burgemeester M. A. van der Have), als vertegenwoordiger van de commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, de loco-burgemeester van Leiderdorp, de heer C. Meerburg, met wethouder J. Nievaart en verdere genodigden. In zijn afscheidsrede zei burgemeester Van der Have, dat li^j even voor de jaarwisseling het voornemen gemaakt had om omstreeks deze tijd al weer d< eerste werkvergadering van de gemeen, teraad te laten houden. De benoeming te Leiderdorp op Oudejaarsdag door kruiste dit voornemen, zodat nu, op het moment dat de trossen worden losge- smeten voor het vaarplan 1969, de kapi tein de brug moet verlaten en naar de wal teruggeroeid. In het verdere gedeelte van zfln af scheidsrede, die burgemeester Van der Have geheel in „maritieme" trant hield, ging hij uitvoerig in op de vaart van het schip „de Valkenburg" in de afgelopen Geen gevaar Hjj bracht hulde aan de bekwame equipage, waardoor het schip in de juiste koers gehouden kon worden in liet konvooi van de Nederlandse ge meenten. „De Valkenburg" kreeg in dit konvooi ook een veilige plaats toegewe zen, zodat het schip, naar de vaste over tuiging van burgemeester Van der Have, niet geënterd zal worden door welke kapers dan ook. Hij doelde daarmee op KATWIJK AAN DEN RIJN BRIDGECLUB „DE BRUG" In hotel „De Roskam" speelde de bridgeclub „De Brug" de eerste ronde van een viertallencompetitie. De stand is thans als volgt: Groep A: 1 N. den Duik-N. de Lange/M. Parlevliet-Tiel- kemeijer 6 pnt; 2 B. de Bruijn-P. Wam- steeker/J. de Jong-D. van der Plas 6 pnt; 3 S. Visser-C. Duijndam/W. Age- nia-J. Duijndam 5 pnt. Groep B: 1 J. Pluimgraaff-H. van der Marei/de heer en mevrouw C. Ouwehand 6 pnt; 2 T. de Haas-Stikvoort/T. Stikvoort-v. d. Anker 5 pnt; 3 W. Kloos-M. D. Hage/ T. van der Spek-L. van der Hoogen 4 pnt. Groep C: 1 M. van Duijvenivoor- de-J. van Rijn/T. van Sohie-R. Dub beldam 6 pnt; 2 W. van 't Hof-A. van Duijvenvoorde/L. Imthorn-J. van der Marei 6 pnt; 3 W. Schoneveld-J. de Best/T. de Jong-P. Oudshoorn 0 pnt. HILLEGOM WOONRUIMTE ADVIESCOMMISSIE De heer T. van der Tol, Krochtstraat 1, is door het gemeentebestuur van Hil- legom bereid gevonden een benoeming tot lid van de woonruimte-adviescom missie te aanvaarden, wanneer de Hille- gomse raad a.s. dinsdagmiddag de voor dracht van B en W bekrachtigt. Sociale Zaken. Doordat de dienst voor sociale zaken te Hillegom slechts over een net lijn beschikt en door een te kort aan toestellen op de huistelefoon- het gebrekkig functioneren van telefooninstallatie. Na overleg met de PTT bleek, dat een geheel nieuwe instal latie dient te worden aangeschaft. Die gaat 3000,- kosten. Seth Gaaikema in Treslong. Dins dagavond 14 januari geeft de cabaretier- tekstdichter Seth Gaaikema een cabaret programma onder de titel „En ik, zei Seth". De muzikale begeleiding heeft het trio Roelof Stalknecht. Hoofdstraat parkeerzone. Van over heidswege is bepaald dat een z.g. „blau we" zone is ingesteld in de Hoofdstraat te Hillegom. Amstel Toneel In „Flora". Donder dag 16 januari a.s. speelt het Amstel To neel in zaal Flora te Hillegom de be kende thriller van Frederick Knott „U Bpreekt met uw moordenaar". De spe lers zijn: Riny Blaaser, Ed. Bauer, Jos Manche, Rudy West en Floor Koen. Vogelshow. senteerde de kanarie- en tropische vo gelvereniging „Zang en Kleur" een vo gelshow in het Jeugdgebouw achter de St.-Jozefkerk. Tevoren werden de vogels geklasseerd door een Haarlemse jury. Voorzitter H. Warmerdam sprak zater dagmorgen een woord van welkom en bracht dank aan allen, die hun medewer king tot deze show voor de Bloembollen streek belangeloos gaven. Honderden kanaries en tropische vogels afkomstig van onze planeet, showden hun palet van schone kleuren en zongen hun hoogste lied. Voor deze show bestond een zeer bevredigende belangstelling. Zondag- (gister)avond om 10 uur werd deze show gesloten. ARP-CHU-AFDELINGEN BOLLENSTREEK VERGADERDEN GEZAMENLIJK Vrijdag 17 januari a.s. des avonds 8.00 uur beleggen de gezamenlijke Antirevolu tionaire en 'Christelijk Historische Kies verenigingen van Sassenheim, Lisse en Hillegom een bijeenkomst in het cen trum Ontmoeting aan de Parklaan te Sassenheim. Dr. P. J. Boukema, lector aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, houdt een inleiding over „De problema tiek van het streekgewest". Dit op verzoek der verenigingen, die zich heb ben beraden over de actuele vraag of de Bloembollenstreek tot vorming van een zgn. „Streekgewest" moet komen. Tevoren zijn de leden geïnformeerd, daar zij van hun resp. verenigingen een samenvatting van de inleiding ontvingen en na „voorstudie" daarvan kunnen discussiëren. Dr. P. J. Boukema was eerder betrokken bij een onderzoek naar de bestuurlijke organisatie in de West-Betuwe. Ook de Bloembollenstreek staat voor de kernvraag in de komende jaren of deze ia! morden „opgeslokt", de anexatieberichteii, die in de jaren '64, '65 en '66 verschenen. Met veel voldoening memoreerde de heer Van der Have wat tot stand kwam: verbreding van de „gangborden" in Katwijkse en Leidse richting; uitbreiding van het aantal „kajuiten" etc. „Nu wij op dit ogenblik voor de laatste maal monsterrol houden met een alle hens aan dek, overheerst bij mijn vrouw, mijn kin deren en mij naast weemoed om het afscheid de grote dankbaarheid voor de goede en fijne vriendschap, die wij hier hebben mogen ondervinden. Nu U mijn gezin en mij met het U eigen eer betoon naar de wal wilt roeien en in ieder geval niet het sein zult hijsen: „man over boord", neem ik van U af scheid met een eresaluut, in diepe dank baarheid jegens God, dat ik als de min ste van zijn matrozen, geroepen mocht zijn om volgens Zijn vast bestek, ruim 12 jaar dit scheepje onder Jezus hoede in Zijn kielzog, als schipper naast God, te besturen. Met een variant op Vondels Gijsbrecht roep ik U toe: „vaarwel mijn Valken burg, verwacht een andere Heer", aldus de heer Van der Have. Verslagenheid Na het uitspreken van deze rede hing hij de loco-burgemeester, de heer G. Vis, de ambtsketen om. Deze merkte in zijn afscheidsspeech op, dat na het bericht op Oudejaarsdag, dat de ambtsperiode van burgemeester v. d. Have op 16 ja nuari te Valkenburg zou worden beëin digd, zij zich verslagen hadden afge vraagd: Was dat nu 121/2jaar? Nog onlangs bij uw koperen ambtsjubileum proefde u de dankbaarheid van de Val- kenburgse bevolking, aldus spreker. Het valt ons erg moeilijk u te zien vertrek ken, maar mogen wij u toch van harte feliciteren met uw benoeming tot burge meester in een andere gemeente van de Gewestraad Leiden. Hij wenste hem Gods zegen toe voor de taak die hem te Leiderdorp wacht, en hoopte, dat ook daar God zijn bron mag zijn. Wethouder P. Langeler sprak vervol gens namens de wethouders. „U verstond de kunst niet al te ver vooruit te kijken; u nam telkemale één schakel onder han den, een raad die Sir Winston Churchill reeds gaf. Helaas zult u het einde der ketting niet meemaken. Toch zijn er vele schakels door uw handen gegaan en werden er vele in de kranten genoemd. U kwam daarmee wel niet op de voor pagina, maar ik heb me wel eens laten vertellen dat wat op de voorpagina staat, datgene is waarin men heeft ge faald en op de binnenpagina wat men heeft gepresteerd". Vervolgens werd nog gesproken door de raadsleden dokter G. van Delft (ARP) en de heer S, M. Poot (Gemeente Belan gen). Met een dankwoord, waar in h(j de wethouders en de raadsleden in zicht, takt en wijsheid toewenste, Valkenburg over de gulden middenweg te leiden, besloot de heer M. A. v, d. Have deze bijzondere raadsvergadering. Na dit officiële gedeelte werd gespro ken door de loco-burgemeester van Lei- derderdorp, de heer C. Meerburg, die opmerkte getroffen te zijn door de goede verstandhouding tussen de raad en het burgemeestersgezin, hetgeen hij conclu deerde uit de diverse toespraken. Hij sprak de hoop uit, dat dit toch ook in Lei derdorp zo zou mogen zijn en hoopte op een positieve en vruchtbare samen werking in de nieuwe gemeente. Hierna bood de gemeente-architect, de heer S. Strikwerda, namens het gemeen- tepersoneel de scheidende burgemeester zijn gelukwensen aan. Receptie In het Dorpshuls werd 's middags een bijzondere bijeenkomst gehouden voor persoonlijke vrienden van het burgeraees- tersechtpaar, ambtelijke instanties en burgemeesters van de omliggende ge meenten. De rij van sprekers tijdens deze recep tie werd geopend door de adjudant der Rijkspolitie van de groep Rijnsburg, waaronder Valkenburg ressorteert, de heer Docters van Leeuwen, gevolgd door de heren N. Ouwersloot en K. v. d. Broek, resp. loco-burgemeester en wethouder bij de komst van de burgemeester in 1956, en de heer R. Oudshoorn, hoofd van de plaatselijke afdeling van de BB. Vervolgens voerden het woord de bur gemeester van Katwijk, de heer A. G. Vermeulen, en mr. G. C. van der Willi gen, burgemeester van Lelden, resp. na mens de burgemeesterskringen Rijn streek en Leiden. Burgemeester Vermeu len haalde aan wat een collega naar aan leiding van de benoeming van de heer v. d. Have te Leiderdorp had gezegd: Die gaat van de gemeente met de rijkste geschiedenis naar de gemeente met de grootste toekomst. Burgemeester v. d. Willigen dacht dat het een kwestie werd van een andere kant opkijken; eerst van west naar oost, nu van oost naar west. Hij was er van overtuigd dat de instelling van de heer v. d. Have in de Gewestraad hierdoor niet zal worden beïnvloed. De heer Vis vroeg vervolgens aandacht voor een verrassing in de rij van spre kers. Achter de katheder nam plaats prof. Glasbergen, die verbonden is aan het Instituut voor Praehistorie, een vriend van het burgemeestersechtpaar. Deze vestigde er nogmaals de aandacht op, dat er geen dorp is met zo'n oude geschiedenis als Valkenburg. En wat de archeologen zo heeft- getroffen was, dat de heer v. d. Have als amateur-archeo loog hen vaak het gras voor de voeten had weggemaaid. Nu gaat deze burge meester stroomopwaarts naar Leider dorp, gelegen tegenover Roomburg, de volgende nederzetting aan de oude Ro meinse heerbaan. In zijn dankwoord noemde de burge meester het maar een vreemde gewaar wording nu het woord te moeten krijgen. Hij merkte op: Ik ga van de oudste ge meente naar de gemeente met de mooiste teener van Nederland, dat hebt u toch gelezen? Hij eindigde met de woorden: Soli Deo Gloria. 's Avonds konden de Valkenburg in het Dorpshuis afscheid nemen van het burgemeestersgezin. Ve len maakten van deze gelegenheid ge bruik de burgemeester veel geluk en succes toe te wensen in zijn nieuwe ge- Derde lustrum van Alg. Bejaarden centrum in Noordwrjk De afdeling Noordwijk van de Alg. Bond van Bejaarden heeft in het Lido- theater haar derde lustrum gevierd. Zeer velen kwamen 's middags het be stuur van de jubilerende afdeling com plimenteren. Onder hen bevonden zich vurgemeester en mevrouw Bonnike, de wethouders, verschillende andere ge meentelijke autoriteiten, vertegenwoor digers van het hoofdbestuur van de Bond, van het rayon Leiden, van de plaatselijke afdeling van de R.K. Be- jaardenbond „St. Jozef", de Chr. Be jaardenvereniging en afgevaardigden van andere organisaties en instellingen. De wethouder van sociale zaken, onder wie ook de bejaardenzorg ressorteert, de heer M. C. J. Sedelaar was helaas wegens ziekte verhinderd. Na het welkomstwoord van de voorzit ter, de heer A. J. Zandvoort bracht bur gemeester mr. J. N. Bonnike de geluk wensen van het gemeentebestuur over. Hij feliciteerde de afdeling met de be reikte resultaten en sprak zijn grote waardering uit over de aktivlteiten om de bejaarden het leven te veraangena men. Een lange r(j sprekers voerden daarna het woord, waarin men om beur ten de jubilerende afdeling veel lof toe zwaaide. Fraaie bloemstukken werden er binnen gebracht, terwijl het bestuur van de ju bilerende afdeling een en andermaal en veloppen met inhoud in ontvangst mocht FEESTAVOND 's Avonds werd de jubileumviering voortgezet met een klinkende feestavond voor leden en genodigden. De voorzitter, herinnerde aan de werkzaamheden van het damescomité. Hij overhandigde bloe men aan de dames en bedankte hen voor al hun aktiviteiten. Mevr. Van der Lin den, presidente van het damescomité, sprak daarna woorden van waardering tot allen, die aan de akties van het damescomité hadden medegewerkt. Vervolgens zong het bejaarden-zangkoor onder leiding van de heer Rodenrijs het mooie clublied, hetgeen door de zaal werd beloond met een daverend applaus. De feestavond werd verzorgd door „Artiestenpalet" onder leiding vai heer Victor Conselman uit Utrecht. Met dit beschaafde optreden,waarin zang en muziek de hoofdschotel vormden, hebben de bejaarden zich bijzonder ge amuseerd. Ter afwisseling zong het be jaardenkoor enkele liederen, hetgeen eveneens erg in de smaak viel. Aan het einde van de avond ontvingen de artiesten een attentie van bloemen en rookgerei. De heer Grama sprak nog enige woorden van dank namens alle genodigden en wenste het bestuur nog vele jaren toe om de belangen van de Bond en de bejaarden te behartigen. Onder vrolijke muziek van de heer Arie Westgeest bleef men daarna nog enige tijd in een zet De werkliedenvereniging „Door Een dracht Verbonden", bij de Noordwijkers beter bekend als „het Bondje", vierde in hotel-rest. De Beurs haar verjaardag met een gezellig feest. Voorzitter J. van den Berg kan op de jaarvergadering altijd rekenen op een hoog percentage van zijn 204 leden. Als één grote familie was men in „De Beurs" bijeen. De heer Van den Berg opende met zijn gebruikelijke, gloednieu we speech, waarin hij met voldoening constateerde, dat zelfs de griep aan de opkomst geen afbreuk had gedaan. De feestavond werd ditmaal verzorgd door het gezelschap John de Bree uit Amsterdam. Met conferences, schetjes, zang en muziek, heeft dit gezelschap de feestgangers kostelijk geamuseerd. Noordwijker Henny Bal exposeert in Leuven De bekende Noordwijkse kunstschil der en plastiek-ontwerper Henny Bal, houdt in de Faculty Club in Leuven (België) een expositie van zijn werken. Ter gelegenheid van de opening van deze tentoonstelling heeft prof. Dr. J. M. Broekman een inleiding gehouden over het thema „hedendaagse Neder landse Schilderkunst". De tentoonstel ling duurt tot en met 31 januari. Het bestuur van „Noordwijk Actief" heeft namens de deelnemers van deze stichting medegedeeld, dat de afgifte van „N.A. regels" niet meer zal geschie den. Dit in verband met de 'sterk geste gen kosten, hieraan verbonden. De re gels kunnen tot 1 sept, van dit jaar in geleverd worden (ook de niet volledig volgeplakte). Een andere actie aal bin nenkort gelanceerd worden. HILLEGOM RAADSAGENDA De raad der gemeente Hillegom, ver- vergadert op dinsdag 14 januari a.s. des middags om 2 uur. De agenda vermeldt o.a.voorbereiding bestemmingsplan „Horst ten Daal"; verlenging ontrui mingstermijn onbewoonbaarverklaarde woning Kerkstraat 6; vaststelling ge meente-, dienst- en bedrijfsbegrotingen 1069, beantwoording van de algemene beschouwingen door b. en w. KATWIJK AAN ZEE KATWIJKSE TENNISVERENIGING In hotel „Riche" hield de Katwijkse Lawn Tennisvereniging haar jaarverga dering. Uit het jaarverslag van de se cretaris, de heer W. J. Wilmink bleek, dat de KLTV met ruim 150 leden een flinke vereniging is, waarvan het eerste team speelt in de overgangsklasse B. Met 9 teams werd deelgenomen in de landelijke- en de districtscompetitie. Vervolgens werd het financieel ver slag van de penningmeester, de heer G. Verdoes in behandeling genomen. Hier uit bleek, dat nog een batig saldo in kas aanwezig is. Na afhandeling van de jaarstukken volgde de bestuursverkiezing. Door per soonlijke omstandigheden waren mevr. A. Souwerbren-Simon, vice-voorzitster, de heren A. F. Beflderwellen, W. J. Wil mink, H. Bouhuis en G. Verdoes niet meer herkiesbaar. In verband met het feit, dat bij de vorige ledenvergadering was beslist het aantal bestuursleden tot 7 terug te brengen, werden de volgen de leden gekozen: de heren T. H. van Wijk, voorzitter, G. A. H. Deerenberg, vice-voorzitter, de dames A. S. den Hollander, secretaresse, A. W. Zwanen burg, penningmeesteresse, de heren C. H. Haasnoot en N. Binnendijk, commis saris en mej. M. Guijt conmmissaresse. Hierna werden de volgende commis sies benoemd: teamcommissie: mevr. A. W. L. Souwerbren-Simon en G. A. J. S. van Marle, redactiecommissie: mevr. M. de Graaf-Simon, mej. W. Bloot, mej. Y. Carpentier, C. H. Haasnoot-coördinatie Schade 3500,-; Vakantiebonnen ter waarde van 2000,- vermist Zondagnacht is er ingebroken in een werkplaats aan de Gerard Doustraat, De daders verschaften zich toegang tot de werkplaats door een muurtje over te klimmen en een deur te forceren. Eenmaal binnen staken zij de boel in de brand. Twee voorbq gaande jongens zagen rook en waarschuwden de eigenaar, die er in slaagde het brandje te blussen. Vakantie-bonnen ter waarde van 2000,worden vermist. Het is niet zeker of de bonnen door de inbrekers meegenomen zijn dan wel verbrand zijn. De schade bedraagt exclusief de vakantie-bonnen ca. 3500, en G. A. H. Deerenberg -acquisitie. Jeugdcommissie: B. Bouhuis, mevr. N. E. v. Wijk-Kemaling, part-time en mevr. H. C. Fetter-Schippers, part-time. Kas- de heren M. D. Hage, P. Fet- J. Minnee. VOORSCHOTEN AANRIJDING OP VEURSEWEG Op de Veurseweg bij de koffietent van „Ome Niek" deed zich vanmorgen omstreeks vijf voor half negen een aanrijding voor waarbij een automobi list lichte verwondingen opliep. De heer J. M. B. uit Voorschoten, die een personenauto bestuurde, remde krach tig toen een bestelauto, bestuurd door J. van Z. uit Den Haag, die voor een vrachtwagen geparkeerd stond en over de rijbaan in de richting Voorschoten terug wilde draaien. De auto van de heer B. slipte echter door en botste tegen de geparkeerde vrachtwagen aan. De Voorsohotenaar kreeg vleeswonden aan voorhoofd en bovenlip en, werd per taxi naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd. Zijn aulto moest worden weggesleept. RIJNSATERWOUDE SCHAKEN Uitslagen van de schaakvereniging (De Doorzetters) gespeeld in het Nuts- gebouw: M. BinkJ. J. v. d. Meer C. Th. C. Beuk—G.J. Roest 0-1; C. P. BeukJ. Turk 1-0; L. Hoogenboom— W. J. Kinkel 1-0; Th. v. cl. Meer—K. Brug 0-1; L. T. H. Stiens—J. P. H. J. van Gladbeek 1-0; J. F. Stiens—H. Ver geer 0-1. Ongeveer 110 kinderen van 4 tot 10 jaar hebben zaterdagmorgen in „het Honk" de kinderochtend van het Dames kontakt meegemaakt. Deze kinderoch tend werd ingeleid door Gerard Verhoef en verder verzorgd door de heer J. Tas. Voor de pauze werd er druk gegoocheld. Daarna werd er getracteerd op limonade met koek, waarna de kinderen het hoog ste lied zongen tijdens de pauze. Een jeugdige dirigent hield er de maat in. Vervolgens kwam een clown, „FraneHy" genaamd, de kinderen tot 12 uur bezig houden. Met een zak versnaperingen gingen zij opgetogen naar huis. Weerzien der kameraden van 4 R.I. Van 8 tot en met 15 januari: Camera: Un idol Paris (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.: The Intimate stranger (18 jaar). Zondag- en woensdagmiddag: De nieu we avonturen van Dik Trom. Lido: Pas op je tellen. (prol.) (A.L.). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De groene baretten (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Manon 70 (prol.) (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Shalako (prol.) (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Vulkaan der driften (18 jaar). Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nacht voorstelling vr. en zat. 23.30 u.: Drakula (18 jaar). Korreltje Velen vergeten maar al te vaak de plicht, dat sterkeren de zwakken moe ten steunen. ROTTERDAM, 13 jan. - Vee - Aan voer totaal 1868, slachtrunderen 1398, varkens 470, slachtrunderen: 500-545, 445-490, 390-420, 360-380; varkens: 269- 273, 266—269. 263-266; stieren 455-510, worstkoeien 345-360, slachtzeugen 205- 225, zware varkens 225-240, slachtrunde ren: groter, redelijk, iets lager; varkens ruimer, vlug, iets, enkele prima's boven notering, AMSTERDAM, 13 jan. Vee Aan gevoerd 223 runderen. Prijs 3.755.20. Handel lui. Varkens: aangevoerd 78. Prijs 3.253.32. Handel vlug en duur der. RIJNSBURG, 11 jan. Bloemen Anjers: Witte Sim 20-35, Rode Sim 25- 40, Rose Sim 26-41, Crowly Sim 20-37, Espérance 27-43, Dusty Sim 25-40, Ar thur Sim 20-37, G.J. Sim 21-38, Keefer 25-41, Selecta 25-40 alles p. stuk, Ro zen: Baccara 30-90, Carol 20-33, Garnet 19-32 alles p. stuk, Freesia: Golden Yellow 125-175, White Swan 150-200, Snow Queen 135-185 alles p. bos, div. Snijbloemen: Anthurium 100-225, Ger- bera 20-41, Irissen 15-35 alles p. stuk, Tulpen: Lustige Witwe 150-200, Prelu dium 125-150, Krelage 130-160, Apel- doorn 180-240, Tommy 100-125, Paul Richter 125-150, Ralph 125-160, Levant 125-155, Christmas Gold 120-150, Christ mas Marvel 140-170 alles p. bos, Nar cissen: Carlton 90-130, Flower Record 90-115, Golden Harvest 150-200 alles p. bos, Hyacinten met bol: Anne Marie 20-35, Ostaria 20-35, L'innosence 25-40 alles p.stuk. Leiderdorper W. v. d. Geest (85) oudste reünist 7e waren er weer (bijna) allemaal: de oud-gedien- den van het voormalig 4 R.I. Terug in hun oude garni zoensstad uit de Noord- Oostpolder, uit Zeeland, van de Veluwe, uit het Limburg se heuvelland, maar ook nit Leiden, uit de Rijn- en Bol lenstreek. Circa 700 oud-wa penbroeders waren zaterdag naar Leiden gekomen om daar nog weer eens bun „slapie" te ontmoeten, hun oud-com mandant te begroeten of te defileren voor de chef van de Generale Staf, luit.-generaal VV. van Ryn, zelf een ond-4 R.I.'er. Oudste reünist en drager van het Mobilisatiekruis was de 85-jarige heer W. P. van der Geest uit Leiderdorp. Hij kwam in 1903 onder de wa penen en nam voor het eerst aan een dergelijk weerzien der oud-wapenbroeders deel. Het wordt tijd, zo had zijn zoon gezegd, dat je er nu eens aan deelneemt. Van der Geest had er wel oren naar en zo marcheerde hij zaterdagmid dag voorop in de stoet der oudgedienden. Om kwart over drie uit de Morspoortkazerne vertrokken, meldde parade commandant, de oud-adjudant H. F. Boogert, zyn „man schappen" om even half vier „hoofd rechts" bij luit.- generaal Van Rijn, in wiens gezelschap zich ook de bur gemeester van Leiden, mr. Van der Willigen, had ge voegd. In stramme pas (nou ja) defileerden de honderden langs de chef stafhoed af, pink op de naad van de broek Dit geschiedde allemaal op het terrein van de Doe lenkazerne, waar even later KenG (wereldkampioen van Kerkrade) een perfecte show gaf. Zo perfect, dat luit.-ge neraal Van Rijn er zijn grote „Menig militair muziekkorps bewondering voor uitsprak, kan aan uw correct marche ren een voorbeeld nemen....". Onder de velen, die deze mid dag in rotten-van-vier hun opwachting bij de chef staf maakten, zagen wij o.m. de burgemeester van Sliedrecht, de heer Chr. v. Hofwegen en van Maasland, de oud-Leide- naar, de heer F. Groot Enze- rink en verder de oud-gedien- den, de heren J. Trippenzee en J. G. de Geus, resp. van de lichting 1908 en 1909. Na de show kwam men eerst recht „op gang". Het werd onder het gebruik van een pittige dronk een weerzien der kameraden. Lichting bij lichting, slapie br) slapieWat had men elkaar veel te vertellen... over een op het Rapenburg op hol geslagen knol. over „een kreng" van een oefening, over drie dagen licht, dan wel zwaar, over „een moord" van een commandant", terwijl het „weet je nog wel" niet uit de gesprekken was weg te den- Vanzelfsprekend ging men deze dag ook aan de snert- maaltijd, waarvoor de ingre diënten met zorg waren uit gezocht door de manschap pen van de Koksschool. Men deed de koks geen schande aanduizend liter snert werden uitgelepelden smaken dat het deed 's vonds vond men elkaar terug in de inanschap- penkantine van de Doelenka zerne, waar Sempre Avanti's „Jong en Jolig" er nog een schepje (en dan geen snert) opgooide. Met zang en mu ziek hebben (le oud-gedien- den zich deze avond uitste kend vermaakt, waarbij liet vooral de solisten Tinie Ar- noldus, Lidy Spaans, Wlm Brugman en Nel de Vries waren, die zorgden voor een uitbundig succes. Eerst ver na tien keerde de rust in de Doelenkazerne terug en gin gen allen met „groot verlof". De „kwartiermakers", In dit geval de Reüniecommissie van 't Oude Vierde, konden op een geslaagde reünie te rugzien. ZOETERWOUDE Grofvuil Het grofvuil in Zoeter woude zal niet zoals aanvankelijk was medegedeeld a.s. woensdag 15 januari worden opgehaald, maar volgende week woensdag 22 januari. Kaarten Ons Huis De eerste kaart avond van dit jaar in „Ons Huis" zal a.s. woensdag 15 januari worden ge houden, aanvang 20.30 uur. Donateursavond Franciscus-drumband Er zit volop leven in de St.-Francis- cusband. Dat is zaterdagavond in het Antonius Clubhuis wel duidelijk ge worden voor de donateurs van deze band. Het ledental is flink gestegen en kwam het afgelopen jaar op 40. 1968 was in vele opzichten een bij zonder gunstig jaar voor de Leide- naars. Voor het eerst werd buitenlandse ervaring opgedaan en wel in 't Franse Cany-Barville en het Belgische Bor- gerhout, waar in samenwerking met een Rotterdams majorettenkorps werd geshowd. Dat ziet er dus allemaal niet slecht uit en de verwachting is ge rechtvaardigd dat straks in 1970 wan neer de band (in 1945 opgericht als verkennersband) haar 25-jarig bestaan viert, met recht een groot feest kan Er werden zaterdagavond vier num mers gespeeld: De Hafamars, de Ma zurka Frederic, de Espanamars en de Rumba voor Band. Nieuw waren de sambaballen waarmee enkele meisjes voor een nieuw en fris geluid zorgden. Jammer was het dat de in blauwzwarte tenues gestoken bandleden maar kort op het podium stonden. De heer J. Hogeboom, voorzitter; „Het gaat eorm dat men een indruk kan krijgen wat er het afgelopen jaar is gepresteerd. Het moet niet te lang duren. Niet iedereen houdt ervan. De mensen willen ook iets anders op zo'n feestavond. Dat „andere" bestond dan voornamelijk uit een optreden van de Sassenheimse toneelgroep „Elckerlyck" dat nu eens een stuk van Jan Blaaser opvoerde. Een humoristisch spel, „Drie vrouwen om één," waarin de Bol- lenstrekers weer eens duidelijk hun kunnen toonden. Het stuk speelt zich af in een fabriek waar de zaken nu niet bepaald floreren. Er zijn grote moeilijkheden en ieder ogenblik kan het bankroet een feit worden. In een laatste poging zijn hachje te redden stelt de directeur als eis dat iedereen in zijn bedrijf getrouwd moet zijn, het geen er op neerkomt dat het personeel zal worden ingekrompen. Huwelijks aanzoeken over en weer zijn 't gevolg. De Maretoeters, een boerenblaasor- kest, dat voortgekomen is uit de St.- Franciscusbaind, gaven een grote hoe veelheid carnavalsschlagers ten beste, die misschien niet allemaal actueel zijn, maar in ieder geval wel voor de vro lijke sfeer zorgden. Om de kas te spek ken vond ook ditmaal een verloting bs. Het géhele programma zal a.e. zaterdag geprolongeerd worden.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3