1 Is het culturele leven in Leiden onvoldoende? Leidse agenda „Het zou de dood betekenen voor een cabaretier als Luns zou verdwijnen" in VIA M Burgemeester J. Detmers van Zoeterwoude in zijn Nieuwjaarsrede NAM-busje botste op onverlichte aanhangwagen Samenwerkende Noordwijkse hotels verlagen de prijzen Lazlo Zalai haalt Roemeense nationalen naar Nieuwkoop BIOSCOPEN Van Polanen in Ned. judo-team Trainerskeuze PROGNOSE ZATERDAG 11 JANUARI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Aan het Alma Materkoor zal het niet liggen 7.00. 16.00, 23.55 Jlet culturele leven in Leiden ia on voldoende", luidt een van de bezwaren van het comité „Leefbaar Leiden". Dat ia helaaa voorlopig gedeeltelijk juist. „Gedeeltelijk", omdat het wense lijk zou zijn om precies te weten wat er onder een cultureel leven zou moeten worden verstaan, maar daarnaast „he laas" ook, omdat veel inwoners van Leiden on bewust langs de cultuurmoge- !f lijkheden heenlopen. Wij zijn een volk, dat onvoorstelbaar I vlug deduceert en door het constateren, dat iets ontbreekt, gemakkelijk over het hoofd zien wat er wél is. Er zijn zeer zeker termen om op j bepaalde gebieden van het culturele le- I ven een zekere bloedarmoedigheid aan te geven, maar er bestaan gelukkig ook aspecten van het cultuurleven waar we niet zo erg pessimistisch over hoeven I zijn. Toneelminnaars hopen natuurlijk, dat minstens hun kindskinderen in een grotere schouwburg grote toneelcreaties i zullen mogen aanschouwen. Muziekmin naars verbeiden de dag met nog meer muzikale keuzemogelijkheden, maar zij kunnen niet erg ontevreden zijn in deze stad, waar dikwijls veeltonige klanken waarneembaar zijn. Mogen wij misschien in algemeen ver band wijzen op het Alma Materconcert a.s .dinsdagavond om 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal 7 U kunt voor eei apottelljk lage prijs een concert bijwo nen en daarmee een bestaande,"niet zo gemakkelijk weg te denken, culturele 1 vereniging steunen. Het eerste bedrag, dat in de stedelijke geschiedenis geregistreerd terug te vin den was voor muziek dateert al uit 1391. Door de hele geschiedenis komen alle jaren uitbetaalde posten voor, die de cultuur van de stad hoog moeten hou den en mogelijk maken. Wanneer U niet j achter de schermen van een concert kunt kijken, zult U er geen idee hebben met hoeveel .moeite zo'n manifes- tatie financieel mogelijk gemaakt kan I worden. In een recensie heeft Jan Mul geschre- ven, dat cultuur bedrijven meer een zaak is van geven dan van ontvangen. Laat dat waar zijn voor de uitvoerenden in de eerste plaats, wanneer U een kaart koopt voor ƒ4,50 ontvangt U.veel meer dan U geeft; want weet U, dat voor dat bedrag nog geen drie seconden ja, U leest het goed geconcerteerd kan worden? Is een concert met werken van de Duitse componist Nicolaas Bruhns, de Spaanse toondichter Emanuel d'As- torga, de Oostenrijkse grootmeester Wolfgang Amadeus Mozart en Giam- battista Pergolesi, de geestelijke vader van vele interessante toonzettingen, dan niet véél meer dan U in geld geeft? Wanneer een halve zaal dinsdagavond zit toe te horen, geloof ik, dat „het culturele leven in Leiden onvoldoende is" maar u kunt dat logenstraffen! J.D.) ZATERDAG 11 JANUARI Autonis Clubhuis, aan de Mare: 20.00 uur donateursavond Franciscusband. To neelgroep „Elckerlyk" Sassenheim. „Drie Leidsche Schouwburg Voor K O ABC-cabaret van Wim Kan en Corrie Vonk met „Hop, hop, hop", 8 uur. Romanuszaal: 07.15 uur Jongerenmisvie ring. Micro theater: 20.00 uur, Imperium met „Vuile handen" van J. P. Sartre. ZONDAG 12 JANUARI Bona vent ura-lyceum Mariënpoel- straat: Kadermorgen NRS-Leiden, 09.00 Doktersdiensten LEIDEN: Leidse huisartsen: tot zater dag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dok terstelefoon 22222. Apotheek: Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502; Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522. Wim Kan (met Ru van Veen) in "Hop, hop, hop" LEIDSE SPAARBANK luizend van de In de maand december 1968 werd bij de Leidse Spaarbank ingelegd bedrag van 6.171.963,94 en terugbetaald 6.637.793,53. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 600 het aantal afbetaalde boekjes 333. Op 4708 rekeningen van deelnemers aan de afhaaldienst werd ƒ169.628,50 bijge schreven. Er werden 1043 spaarbusjes ter ledi ging aangeboden met een gezamenlijke, lijke inhoud van 40.751,71. Het tegoed der 65.619 inleggers be droeg aan het einde van de maand 59.217.453,94. KERKDIENSTEN in dekenaat Leiden ZATERDAGAVOND Par. H. Lodewijk 7.00 uui Herensingel 7.00 H. Petrus 7.00 Hartebrug 7.30 H. Leonardus 7.00 H. Antonius7.00 Oegstgeest 7.30 Bonaventura-kapel6.30 Meerburg 7.00 Haagse Schouw 7.00 Studenten 7.30 Laurentius (Voorschoten) 7.00 Moeder Gods (Voorsch.) 7.00 H. Willibrordus (Wass.) 7.00 Goede Herder (Wass.) H. Joseph (Wass.) tie ge- >je dat ïchlop- 7.00 De Menswording (L'dorp) 7.30 ZONDAG Parochie H. Lodewijk 8.30, 9.45, 1L00, 12.15 en 18.00 uur. Studentenparochie 11^5 uur. Parochie Herensingel 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 en 18.30 uur. Bijkerk Timorstraat 9.30 en 11.00 uur. Parochie H. Petrus 8.00, 9.15,10.45,12.00 18.00 uur. Parochie O. L. Vr. Onb. Ontv. (Harte brug) 7.30, 9.00, 10.15, 12.00 en 19-00 u. Parochie H. Leonardus 8.00, 9.00, 10.45, 12.15 en 19.00 uur. Parochie H. Antonius (Z.W.) 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 en 19.00 uur. Parochie Haagse Schouw 9.30, 11.30 en 18.30 uur. Parochie Oegstgeest 9.00, 10.30, 12.00 18.30 uur. Wijkkapel Bonaventura 8.00 en 10.00 u. Parochie Meerburg (Z'woude) 8.45,10.30, 12.00 en 18.00 uur. Parochie De Menswording (L'dorp) 9.00, 10.30 en 12.00 uur. Parochie H. Joseph (Wass.) 7.30, 8.45, 10.30, 12.15 en 19.00 uur. Parochie H. Willibrordus (Wass.) 8.00, 9.30, 11.00. 12:15 en 17.00 uur. Parochie H. Laurentius (Voorsch.) 7.30, 9.00, 10.30. 12.00 en 17.00 uur. Parochie Moeder Gods (Voorsch.) 8.00, 10.00, 11.30 en 18.00 uur. Parochie Goede Herder (Wass.) 8.30, 10.00 en 11.30 uur. ZOETERWOUDE AUTO RAMDE SIGARENZAAK De sigarenzaak van de heer Berg aan de Dorpsstraat is gisteravond door een slippende auto bestuurd door de 23-jarige Zoeterwoudenaar J. Elder- horst, voor een groot gedeelte ver woest, althans aan de voorzijde. SJZ Er wacht de Zoeterwoudse groenwiitten morgen weer een zware strijd als Rijpwetering op bezoek komt. De opstelling voor deze derby luidt: doel: T. Vuren, achter: G. v. d. Geest, L. van Veen, Jac. Olsthoorn en L. v. d. Ham; midden: W. Belt en Th. van Klink; voor: Jac. Wortman, L. Bosman, P. Beereboom en Jac. van Slingerland. Reserve: J. v. d. Maat, J. Schuur en N. v. d. Krogt. Scheidsrechter H. C. Aarts. Aanvang 14.30 uur. 'ET EEN VAN een MAO-griep aan-eens ,.kan laten gaan" bij minder pret tige gebeurtenissen. Kortom, Kan heeft genoeg stof om zijn naam hoog te hou den en zijn grote veelzijdigheid te Een ovatie die hem gisteren na afloop van zijn „Hop, hop, hop-show" ten deel viel zal hem stellig ook de resterende dagen niet onthouden worden. J. P. A. P. valletje herstelde Ru van Veen weer aan de piano verscheen cabaretier Wim Kan gisteravond in de Leidse Schouwburg voor de tweede voorstel ling in de serie van acht van zijn nieu we programma „Hop, hop, hop". Drie uur lang kostelijke humor van de man, die van zijn publiek verlangt dat het goed op de hoogte is met de recente gebeurtenissen op velerlei gebied. In zijn programma was dan ook iets over de ruimtevaart verwerkt, de encycliek en andere actualiteiten. Sketches, waarin de verhouding jeugd-ouderen wordt uitgebeeld en natuurlijk iets over de pil. Alles blijft echter fijntjes. Niemand wordt bele digd en iedereen kan meelachen. Heel gemakkelijk laten andere caberetiers zich verleiden tot vulgaire opmerkin gen, tot sarcasme, onder het motto „alle grenzen zijn weggevallen, nu mag les." Wim Kan heeft dat bepaald niet nodig. Evenals zijn collega Toon Her mans behoudt hij respect voor ander mans principes. Zijn talenten stellen hem in staat ook zonder buitendssen een toprogramma voor te schotelen. Vooraf verzamelt hij wat informaties over de plaats waar hij optreedt en wint daarmee zo mogelijk nog" meer sym pathie. Zo ook nu: „Leiden is de enige stad waar een kerk is omgebouwd tot een zwembad. De meeste kerken men leeg lopen, doch deze kerk loopt vol." Kan vervolgde met een groot aan tal spitsvondigheden. Dubbelzinnige opmerkingen en woordspelingen, die rap aaneengeschakeld worden. Razend snel stapt hij over van de ene grap naar de ander. Voor de pauze liet hij eerst nog de overige ABCleden, waar onder Carry Vonk en René Frank als mede de lieftallige en talentvolle Wie- teke van Dort aan het woord komen. Daarna kwam Kan op de voorgrond in vele creaties. Eerst als badman, een Haagse Scheveninger, die met een heerlijk platte uitspraak zijn strand - ervaringen vertelt, en het tafereeltje vrijend paartje aangrijpt om nog eens de spot te drijven met het feit dat men zo gemakkelijk tot ge slachtsverwarring komt. gezien de weelderige haargroei van jongens en de bibopkoppies van de meisjes. Na tuurlijk stept Kan ook de Tweede Ka mer in, waar Luns weer eens tot „schietschijf" fungeert. Over de mi- van buitenlandse zaken zegt Kan: „Ik kan me niet voorstellen dat Luns zou weggaan. Het zou de dood betekenen voor de cabaretier." Ook de reclamespots moeten het ont gelden. De aanbiedingen voor en ach ter het nieuws worden door Kan ge combineerd, waardoor de gekste situa ties ontstaan. Hij verplaatst zich ook de gedachtenwereld van de nieuws- :er, die altijd de berichten op zake lijke toon moet voorlezen en zich nooit GROFVUIL- OPHAALDIENST Evenals in voorgaande jaren worden de Leidse ingezetenen weer in de ge legenheid gesteld, hun grofvuil aan de kraakperswagen mee te geven. Maandag 13 januari a.s. gaat de re geling 1969 voor de grof vuilophaaldienst De wagen komt zeven maal dit jaar in alle wijken langs. Men kan zijn grof huisvuil op straat deponeren, maar men dient dit wel in gebundelde vorm of verpakt aan te bieden. MAANDAG 18 JANUARI Buurt 1: Herensingel (van Medu sastraat tot Lage Rijndijk), Hambroek laan, Kooilaan (geheel), Celebesstraat, Decimastraat, Sieboldstraat, Floresz- straat, Bloemstraat, Formosastraat, Borneostraat, Driftstraat, Lombokstr., Javastraat, Medusastraat, Parkstraat, Kooipark, Atjehstraat. (van Kooilaan tot Sumatraslraat), Ambonstraat, Ma- doerastraat. Buurt 3: Lage Rijndijk, Voorstraat, Sumatrastraat, Atjehstraat (van Su- matrastraat tot Soembastraat). Soem- bastraat, Balistraat, Timorstraat, Ring- kade. Bonairestraat, Arubastraat, Su- rinamestraat, Antillenstraat, Curagao- straat. Sint Maartenstraat, Sint. Eusta- tiusstraat. Sabastraat, Bankastraat. Bil- litonstraat. Koolhof. DINSDAG 14 JANUARI Buurt 2: Aaltje Noordewierlaan. Cornelis Schuytlaan, Diepenbrocklaan, Joh. Verhulststraat, Rich. Hollstraat, Obrechtstraat, Churchill-laan. Willem Pijperstraat, Petei van Anr-ooystraat, Joh. Wagenaarlaan, Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat, Julius Röntgen- straat, Mozartstraat, Bernard Zweers- straat, Sweelincklaan, Eduard v. Bei- numstraat, Brücknerstraat, Debussy- straat, Ravelstraat, Chopinstr., Moes- sorgskistraat, Verdistraat, Jac. Urlus- plantsoen, César Franckstraat. Buurt 8: Schubertlaan,. Mahlerstr., Handelstraat, Beethovenlaan, Vivaldi- straat, Bachstraat, Corellistraat, Tos- caninilaan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisxtpadj Mendeissohnkade, Wagner- Eerste steen" Willibrordschool te Voorschoten Gistermiddag werd met enig feestelijk vertoon de eerste steen gelegd voor de Willibrordschool in de wijk Boschgeest te Voorschoten. De eerste steenlegging geschiedde door Peter van der Werf, enige jaren terug de eerste ingeschreven leerling van deze school. Aanwezig waren o.a. wethouder W. J. Iestra, pastoor J. A. Blonk, hoof den van scholen en het interparochieel schoolbestuur. N De Willibrordschool is de eerste perma nente school in de wijk Boschgeest. Discriminatie door heilloze Massificatie Alvorens de Zoeterwoudse gemeente raad aan de begrotingsbehandeling toe werd eerst een vijftiental agenda punten afgewerkt. Burgemeester J. A. Detmers opende de eerste vergadering 1969 met de gebruikelijke nieuw jaarsrede. Hy constateerde dat het af gelopen jaar vooruitgang te zien heeft gegeven op allerlei gebied. Overigens is dit geen reden de pas te markeren. Ver heugend is, dat nu geen onbewoonbaar verklaarde woningen meer zyn bewoond. Hy gaf een opsomming van belangrijke zaken die tot stand kwamen of in uit voering konden worden genomen. Naast de beide drumbands behaalde in het be ider de Sint Jansfanfare landelijke faam. Ook op sportgebied deed Zoeter woude goed mee. Er waren Nederlandse kampioenschappen van Bert v. d. Helm i Cock v. d. Hulst. De aan de orde zijnde ruilverkaveling zeer belangrijk voor de toekomst de agrariërs. Hopelijk komt alle grond de gemeente hiervoor in aanmerking. Meerdere personen mochten onderschei dingen ontvangen. Er blijven vele wen sen voor het nieuwe jaar. De financiële positie van de gemeente baart ernstige zorgen. De personeelsbezetting laat te wensen over. De plannen voor de bouw een centrale in de Barrepolder zijn verontrustend. Een postkantoor agentschap aan de Hoge Rijndijk is een dringende wens evenals verbetering het kruispunt Nieuweweg-Weipoortse- weg. De rijksweg Hoge Rijndijk zal danks de reconstructie een zorgenkind blijven. Voorts is er het probleem var de vervuiling en van de afvoer van riool- water. De gemeente Is nog steeds gerang schikt in een lagere klas dan diverse omliggende gemeenten. Voor de woning bouw die veelal wordt uitgevoerd door bedryven uit deze plaatsen is dit onjuist. De discriminatie door de heilloze Mas sificatie schept een onhebbelijke, onge- enste situatie. Aantal inwoners 1 januari 1968 5770, 31 december 1968 6068; gereedgekomen woningen 135. in aanbouw 137, gesloopt arvan 4 herbouwd. De raad verga derde 12 keer plus eenmaal met de com missaris der Koningin. Er waren 45 vergaderingen van b. en w. Aantal hu welijken 81. Geboorten 126. Sterfgeval len 37. Eenmaal had naamsverandering plaats en er waren twee vonnissen STOMPWIJK Een chauffeur van de NAM is gis teravond levensgevaarlijk gewond ge raakt, toen hij met zijn Volkswagen busje boven op een aanhangwagen botste, die onverlicht langs de Meer- laan te Stompwijk geparkeerd stond. Breekijzers moesten er aan te pas ko men om de man uit zijn benarde si tuatie achter het stuur te bevrijden. Hij is overgebracht naar de Ursula kliniek te plein. Brahmslaan, Tsj aikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedy- lana, Max Regerlaan, Jozef Haydnlaan, Apollolaan, Smétanastraat, Paganini- straat, Scarlattistraat, Griegetraat, Do- aizettilaan. echtscheiding. De rede werd beantwoord door de heer C. v. Leeuwen, nestor van de raad. Agenda aan de orde Alle voorstellen van het college wer den vrijwel zonder discussie aanvaard. Bij het punt grondaankoop in het West einde vroeg de heer J. H. v. d. Ploeg of voor dergelijke grondaankopen geen andere modus kan worden gevonden. De problemen rond de financiering zijn onhoudbaar. De voorzitter zal deze aan gelegenheid persoonlijk op de Griffie bespreken. De vergoeding voor het leg gen van rijplaten in de Commandeurs hof achtte de heer J. Bosman niet juist. De raad bepaalde dat er voor het gebied aan de Slootweg een bestemmingsplan wordt voorbereid. Wel werd gewezen op de grote belangen van Benthuizen in dit gebied. Maandag a.s. zal hiervoor een bespreking plaats vinden tussen de col leges van beide gemeenten. In een twee tal toegevoegde punten werd de sport vereniging Meerburg het recht van op stal verleend voor een te bouwen kan tine en medewerking verleend voor de verbetering van de elektrische leidingen in vier lokalen van de Aloysiusschool. Rondvraag Bij de rondvraag gaf de heer J. Bos man in overweging bepaalde werkzaam heden uit te besteden aan loonbedrijven. De commissie voor Openbare Werken zal zich hierover beraden. Ondanks het late uur ging men na de begrotingsbe handeling over in geheime zitting. Dit op verzoek van de heer J. H. v. d. Ploeg, Een reductieboekje en verlaagde prij zen staan hen te wachten die in de ko mende maanden de drie Noordwijkse EMS-hotels Palace, Huis ter Duin en Rembrandt bezoeken. Vooral dat laatste is nogal opzienbarend, gezien de verho gingen die overal elders in verband met de Belasting Toegevoegde Waarde plaats hebben Weliswaar ontkomen ook de eige naren van genoemde hotels niet aan de 4 (logies) en 12 (keuken) procent doch de bedragen die nu aan de gast worden gevraagd zijn inclusief bedieningsgeld. Angst dat met name de Duitser Noord- wijk de komende zomer zal mijden is daarmee ook weggenomen. Immers de afgelopen jaren kwamen onze oosterbu ren, die in eigen land reeds te maken hadden met de Mehrwertsteuer af op de goedkope spijzen die de Nederlandse hotelliers hen voorzetten. De verlaging en het feit dat het bedieningsgeld (15%) niet extra op de prijzen komen te druk ken houden verband met de samenwer king tussen het Palacehotel, Rembrandt en Huis ter Duin. Tot algemeen-directeur is benoemd de heer G. L. Cleypool, die tot 1 januari Protesten tegen „De groene baretten" „De groene baretten", de met Vietna mese oorlogshandelingen doorspekte film, die deze week in het Luxor-theater draait heeft verontwaardiging gewekt bij enkele Leidse extreme jongeren. Gister avond vonden zfl het nodig het publiek te waarschuwen tegen de tendens va film. By de eerste avondvoorstelling gingen zij voor de bioscoop op het trot toir zitten en bij de tweede voorstelling deelden zij pamfletten uit en gooiden een rookbommetje in de hal van het theater. Onder de demonstranten bevond zich o.m. Ype Brouwer. LISSE EERVOL ONTSLAG Op zijn verzoek is aan drs. A. J. Berends te Lisse eervol ontslag ver leend als lid van de Raad voor de Kin derbescherming te 's-Gravenhage, met ingang van 1 januari jl. Lichte training tussen duel tegen GVAVen die op Wembley Het Roemeense nationale voetbalelftal, «lat momenteel een toernee door West- Europa maakt, zal morgen een wed strijd komen spelen tegen Nieuwkoop. Dit voor deze kleine voetbalvereniging vererende gebeuren werd mogelijk ge maakt door Zalai, de Hongaarse trainer van Nieuwkoop, die behalve o\'er Inter nationale bekendheid ook over contacten bij de Roemenen beschiktDe Roemenen, die gisteravond tegen het Groningse G.V.A.V. binnen de lijnen kwamen, wer den gisteren door Zalai bezocht en tij dens dit bezoek kon hij onder hen enkele in zijn landgenoten begroeten. De Europese tournee van de Roeme nen, die na Nederland zullen oversteken Engeland om op Wembley te spe- s tot dusver bijzonder succesvol ge weest. Om echter de goede conditie te behouden speelt men graag nog een aan tal wedstrijden en dat het de heer Zalai is gelukt de Roemenen ook naar Nieuw koop te brengen is uiteraard een unicum oemen. Immers, welke vereniging spelend in de onderafdeling van de KN VB zal de eer te beurt gevallen zijn een nationale ploeg op haar velden te krijgen i daartegen zelf aan te treden? De Roemenen komen met niet minder in 24 spelers naar Nieuwkoop en be halve de elf spelers die in principe zyn opgesteld zullen nog wel enkele anderen aan deze bijzondere „training"" deel- Er zullen enkele bekende spelers mee doen, waaronder aanvoerder Gergely, die niet minder dan 38 maal in het ver tegenwoordigende nationale elftal is uit gekomen. Voorts doen mee Satmarlan die vijftien maal en Dunü die tienmaal de vaderlandse kleuren verdedigde. De beste speler van het elftal, de voorwaart se Dumitische, zal eveneens van de par tij zijn. Opstellingen De Roemenen komen in de volgende op steling in het veld: doel; Gornea; achter: Satmarean, Boe, Dunü en Mocaine; mid den: BergeleiJ en Nunweiler; voor: Lo- cescü, Dembuosky, Dusmitische, Callo. Voor Nieuwkoop zullen aan de wed strijd deelnemen: W. Sanne, D. Eijs, J. Vijfhuizen, L. Resting, D. Faber, L. Kwakkenbos, L. Sanne, P. Sanders, H. Kwakkenboe, L. v. d. Voorn, C. v. cL Voorn, P. van Dam, H. v. d. Heuvel, D. :dijk, S. Verlooij, H. Schuurman en K. Vijfhuizen. -Enkele van de Nieuw- ko;pse spelers zullen een halve wed strijd spelen. n 500 vinden i plaats. Aan- dit hotel uit- de leiding had over het Palacehotel. De heer Cleypool zal zich tevens belasten met de dagelijkse leiding van Huis ter Duin, waar hij de heer M. W. Schuit (inmiddels directeur van het Amster damse E8so-Motormotel) opvolgt. Het grote service-pakket dat de gast wordt aangeboden kan gegeven worden omdat door gezamenlijk optreden de kosten aanmerkelijk kunnen worden gedrukt. Zo zal gezamenlijk worden ingekocht, komt er een Gezamenlijke Technische Dienst, hetgeen een niet onaanzienlijke relskostenbesparing met zich meebrengt. Over de verbindingen tussen het Leidse station en Noordwijk kunnen de men sen uit de badplaats bepaald niet juichen Vandaar dat zij speciale hotelbussen zullen inschakelen om de gasten naar de hotels te vervoeren. In het Huls ter Duin beddencapaciteit heeft i de grootste verandering! gezien een groot deel va stekend verwarmd is zullen hier in de toekomst (ook 's winters), congressen en vergaderingen plaats hebben. Er komt een telefooncentrale (waarvoor een ton is uitgetrokken) die volkomen automatisch werkt en in het kader van de geleidelijke modernisatie komt er op de terrassen een service-bar die voor een snellere bediening zal zorgen „Noordwijk moet namelyk verkocht worden", aldus de heer Cleypool. „We moeten de Amerikanen wijzen op de goede hotels in de nabijheid van Amsterdam". In dit opzicht acht hij een samenwerking met de overige hotel liers in Noordwijk zeker nodig. Graag had de heer Cleypool ook wat meer begrip gehad willen hebben van de zijde van de regering, die de BTW- pereentages ook in de Horeca-sector doorvoerde ondanks herhaalde verzoe ken daarvan af te zien, zoals in België het geval is waar de Belasting Toege voegde Waarde nog niet van kracht is. Kennelijk beïnvloed door de Duitse belangstelling deelde de heer Cleypool ook mee dat men steeds meer en meer de kant van het Duitse „Kurort" wil op gaan. Er is reeds een massage- en sau nainstituut, mogelijkheden voor met na me de astmapatient, die nog uitgebreid zullen worden. Tot onze grote droefheid overleed na een langdurige ziekte in Huize „Mariaoord" te Vinkeveen voor zien van de Genademiddelen der H. Kerk myn dierbare man en on ze zorgzame vader en opa WILHELMUS KUIPERS Roelof arendsveen J. Kuipers-van Klink Delft: W. J. Kuipers A. Kuipers-Kwant J. Kuipers P. Kuipers-de Vos Roelofar endsveen J. Kuipers Th. Kuipers-van Klink Oude Wetering: J. Kuipers M. Kuipers-Bartels Noordwijk: E. Kuipers-Wijnands J. Wijnands Roelof arendsveen G. L. Kuipers J. Kuipers-van Velzen Oud Ade: V. Kuipers-Borst W. Borst Roelof arendsveen P. W. Kuipers A. J. Kuipers-Elstgeest Veldhoven: C. W. Kuipers L. Kuipers-Bastings Aiphen aan den Rijn: G. F. Blakenburg-Kuipers A. Blakenburg en kleinkinderen itoelofarendsveen, 10 januari 1969 Spoorstraat 54 Wfl vieren de H. Eucharistie voor zijn zielerust op dinsdag 14 jan. a.s. te 10 uur in de parochiekerk van Maria Presentatie, Alkemade te Roelofarendsveen, waarna de begrafenis ln het familiegraf op liet kerkhof aldaar. Maandagavond 8 uur H. Mis in de kerk. Zaterdag en zondag rozen- kransbidden 8 uur in de kerk. Van 8 tot en met 15 januari: Camera: Un idol Paris (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.: The intimate stranger (18 jaar). Zondag- en woensdagmiddag: De nieu we avonturen van Dik Trom. Lido: Pas op je tellen. (prol.) (A.L.). Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De groene baretten (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Manon 70 (prol.) (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Shalako (prol.) (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Vulkaan der driften (18 Jaar). Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.: Drakula (18 Jaar). Korreltje Met geweld kan men paleizen ver woesten, maar nog zelfs geen varkens stal opbouwen. TAFELTENNIS- COMPETITIE In de eerste ronde van de tweede helft van de tafeltennlscompetitle van de NTTB zullen de teams uit Lelden en ngeving in de hoofd- en overgangsklas sen het goede voorbeeld van Scylla, dat vorige week reeds de eerste wedstrijd tegen AMVJ ln een ruime overwinning (9-1) omzette, kunnen volgen. In afde ling A reist het fel op promotie beluste reserve-team van Scylla naar Vlijmen om het onberekenbare Never Despair naar een (kleine) nederlaag te spelen, terwijl De Treffers lp Tilburg tegen Irene de eerste slag kan slaan. Spelend in hun normale vorm moeten de Veners staat zijn de Tllburgse hindernis met In de degradatiegroepen kunnen de beide „Leidse'-ploegen eveneens twee kostbare punten in de wacht slepen. Voor het Noordwijkse TOV zal dat in af deling C tegen het geroutineerde team van het Haagse Wibats weliswaar niet zonder slag of stoot gaan, maar toch moeten de pupillen van de oud-bonds- trainer Ton Hoefnagel in staat zyn om aan het langste eind te trekken. DOCOS dat in de eerste competitiehelft de pro motie-boot net miste, heeft in Utrecht tegen de reserves van SVE op papier de beste kansen. Toch zullen Van Veen c.s. de strijd niet te licht mogen opvatten. In de overgangsklasse, waar alle vijf groepen uitkomen ,valt er van krachts verschil bijzonder weinig tae bespeuren, Het programma ziet er als volgt uit: Ereklasse A: (prom.): HMunter '25- Maasbree. NedLloyd-Wibats. Ereklasse B: (degr.)-gr.): Hunter '25- 2-Steeds Hoger/TSB, Swift-NedLloyd 2, Belcrum- SVE. Hoofdklasse A: (prom. gr.): Xer- xes-Eendracht, Wibats 2-Ons Vermaak, Never Despair-Scylla 2. Hoofdklasse B: (prom. gr.): Twenty One Up-JCV, Ire- ne-De Treffers. STV/Climax-TSF. Hoofdklasse C (degr. gr.): Maasbree 2- Luto. Wibats 4-TOV, Victory '55-AMVJ 2. Hoofdklasse D: (degr. gr.): PSV- Wilskracht, Jeep-Wlbats 3, SVE 2- DOCOS. Overgangsklasse J: (prom. gr.): Gossima-Hunter '25 3. De Tref fers 3-TOGB (noodlokaal De Sotaweg 25. 18.00 uur), Vriendenschaar-DITO. Overgangsklasse K (prom. gr.): Bloe- mendaal-Hunter '25 4, De Treffers 2- Quick 3 (noodlokaal De Sotaweg 25, 18.00 uu), NOAD-Scylla 4. Ovegangs- klasse L (pom. gr.): De Salamanders- ATTC. TOG-Quick, Les Amis-TSF 2. Overgangsklasse 51 (prom. gr.): Elan- Phoenix, HOC-Treffers, AMVJ 3-Scylla 3. Adri van Polanen van Sportschool Luiten is gekozen in de Nederalndse ploeg voor de ontmoeting tegen Frank rijk op zaterdag 25 januari a.s. in de Stilo-Sporthal te Zwolle. L.F.C. doel: W. Visser, achter: H. v.d. Berg, W. Blom, D. Sira en H. Sira; mid den: R. de Wit en W. v.d. Linden; voor: J. Dreef. A. Heymans, P. v. Laarhoven, en P. Gubler. U.V.S. doel: W. Sloos, achter: M. Balkhoven, R. de Groot, B. Lardé en H. Plezier, midden: A. Koren en J. Leget; voor: S. Teske, L. Holl, G. Désar en E. EERSTE KLASSE B: De Musschen-LFC UVS-Olympia Unitas-Roodenburg TWEEDE KLASSE A: Alphen-ODB VUC-Blauw Zwart DERDE KLASSE A; Spel. Lisse-Tediro RKAW-Lugdunum Van Nispen-Teylingen VIERDE KLASSE A; Warmunda-Concordia VTL-BMT SJZ-Rljpwetering DOSR-DOCOS SJC-Alphia VIERDE KLASSE B: Concordia-Wassenaar Oliveo-ASC DSO-WSB VIERDE KLASSE O: Bergambacht-Bodegraven BGC Floreant-Moerkapelle

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3