Bestemmingsplan „Merenwijk5* maandagavond onder het mes Sleutelgat Onderzoek naar schuil- gelegenheid bij fallout „Globe5 gaf aan Shakespeare's Spel der vergissingen hip jasje P.v.d.A.-Leiden gaat met PPR en PSP praten Kriliek op beleid bij Grote Polder Hogere programmeerschool van groot belang voor Randstad BIOSCOPEN MARKTEN Leidse agenda Nieuwe toekomst voor de Hoge Mors y DE LEIDSE COURANT DINSDAG 7 JANUARI 1969 MET NS.-HALTE WORDT REKENING GEHOUDEN De Leid se gemeenteraad krygt maan dagavond 18 januari de gelegenheid het bestemmingsplan „Leiden-Meremvijk" vast te stellen. Door enkele omliggende gemeenten zyn aanmerkingen gemaakt, maar deze zyn niet van dien aard, aldus B. en W. van Leiden dat het ontwerp daardoor zou moeten worden gewijzigd. Met een door het Hoogheemraadsehap van Rijnland bepleitte vastlegging van de boezemwaterkerende kaden kan re kening worden gehouden. Het ontwerp heeft ook een punt van bespreking gevormd met de Nederlandse Spoorwegen. In verband met de van die zijde geuite belangstelling voor een even tuele halte in de Merenwijk aan de spoorlijn LeidenHaarlem is de aan vankelijk gedachte bestemming voor de gronden onmiddellijk ten oosten van de spoorbaan (recreatieve doeleinden) vóór de tervisielegging van het ontwerp gewijzigd in verkeersdoeleinden en open baar groen. Met het oog op de even tuele consequenties uit de stichting van deze halte is voort de mogelijkheid opge nomen tot een eventuele nadete wijzi ging van het plan, voor zover zulks voor dit doel nodig mocht blijken. De in het plangebied gelegen percelen zijn thans vrijwel alle eigendom van de gemeente; ten aanzien van enkele perce len nabij de grens met de gemeente War mond is nog een onteigeningsprocedure lopende. Geen bezwaren Het ontwerp van het onderhavige plan heeft met ingang van 18 oktober 1968 gedurende een maand ter gemeentese cretarie voor een ieder ter inzage gele gen. Gedurende dez termijn zijn geen de raad gerichte bezwaarschriften Bijzondere doeleinden Uitgaande van het aantal te verwach ten inwoners (20.000) zullen in de Me renwijk kleuterscholen voor circa 2.150 kinderen nodig zijn en lagere scholen voor circa 2.150 leerlingen. Naar de huidige opvatting houdt zulks in, dat er 7 kleuterscholen en 13 scholen voor gewoon lager onderwijs zullen moeten worden gebouwd. Het ligt in het voor nemen deze scholen verdeeld over de gehele wijk op te richten. Naar de ver schillende gezindten zullen de 7 kleuter scholen als volgt verdeeld kunnen wor den; 3 openbare scholen, 2 rooms-ka- tholieke scholen, 1 nederlands hervormde school en 1 gereformeerde school; ten aanzien van de lagere scholen zullen deze getallen onderscheidenlijk 5, 4, 2 en 2 kunnen bedragen. Ten behoeve van de Tijdens werkzaamheden in de kap van de Overdekte aan de Haarlemmer straat is de 17-jarige Leidenaar Henk de Kier van een van de zijbinten van het puntdak gevallen. Hij kreeg drie schotten, die hij bezig was los te ma ken, tegen zich aan. Hij bekwam een linker armbreuk. LEIDSE VOETBALCLUBS GOOIEN TOEGANGSPRIJZEN OMHOOG De Leidse voetbalclubs, met name de eerste klassers hebben in principe be sloten in verband met de per 1 januari Ingevoerde Belasting Toegevoegde Waar de de toegangsprijzen tot hun voetbal velden to verhogen. UVS heeft gemeend er goed aan te doen de toegangsprijs voor jongens te handhaven op 0,75, maar de staan plaatsen te verhogen van 1,50 tot 1,75, de zitplaatsen van 2,- tot 2,25 en de zitplaatsen overdekte tri bune van 2,60 tot 3,-. Dit lijkt een forse verhoging althans meer dan is toegestaan, maar er moet rekening mee worden gehouden dat door de prijsstijging ook afdracht aan de vermakelijkheidsbelasting en aan Leidse Sportstichting hoger ls geworden. LFC en Roodenburg wachten de zaak omdat zij a.s. weekend toch niet thuis spelen nog even af. Wel zijn ook zij van plan de toegangsprijs te verho gen. B(j Roodenburg zullen de staan plaatsen, de zitplaatsen en de zitplaat sen overdekte tribune waarschijnlijk 1,25, 1,75 en 2,25 worden. Ook LFC gaat waarschijnlijk de prijzen met een kwartje verhogen. Kleinere verenigingen, die toch al wei nig toeschouwers trekken zullen de toe gangsprijzen waarschijnlijk niet verho gen. scholenvoorziening is inmiddels ingesteld de „Bouwcommissie scholenbouw Meren- wyk". Ongetwijfeld zal het aanbeveling verdienen bep. scholen gemeenschappelijk onder te brengen. Voor het gewoon la ger onderwijs zullen voorts tenminste 6 gymnastieklokalen nodig zijn. Voor het voortgezet onderwijs zal gebruik moeten worden gemaakt van de reeds aanwezige, c.q. nog te stichten scholen, welke zich buiten het plangebied (zullen) bevinden. Op de voor bijzondere doeleinden be stemde gronden zijn voorts ruimten ge reserveerd voor rooms-katholieke, ne- kerkgebouwen, alsmede voor één kleiner derlands-hervormde en gereformeerde kerkgenootschap. Uiteraard zullen deze gebouwen van de gehele wyk uit goed bereikbaar moeten zijn. De voor de onderhavige bestemming aangewezen gronden zullen verder moe ten dienen voor de bouw van een of meer kruisgebouwen, wijkgebouwen, clubhui zen voor jeugdwerk, alsmede voor een instructiebad, een sporthal, e.d. Reser veringen voor bejaardenhuisvesting, als aanvulling van de reeds vermelde 5 pet. bejaardenwoningen, z wenst. Bedrijven Onmiddellijk ten noordoosten va Slaagh- of Stinksloot is de mogelijkheid geopend voor de oprichting van be drijfsruimten e.d.; op deze gronden zul len desgewenst ook nutsbedrijven kunnen worden gevestigd. Eind volgende week zal een team van 14 medewerkers starten met het huis- aan-huis-bezoek in Leiden en de gemeenten van de Ryn- en Bollenstree k. Als onder deel van de regionale enquête nuar schuilgelegenheid tegen radio-actieve neerslag (fallout) bij atoomaanvallen. Deze in opdracht van de minister van binnenlandse zaken te houden enquête- ring begint in De Kooi en zal zo mogelijk half juli voltooid zijn. Ongeveer een Deze in opdracht van de minister van binnenlandse zaken te houden enquête- doel van de aangekondigde huisbezoek en een verzoek om medewerking in de brievenbus. Gebruik makend van deze huis-aan-huis-enquête heeft het gemeente bestuur een vijftal vragen aan de lijst toegevoegd, waarmee gegevens worden ver zameld ten behoeve van het woningbouwbeleid (aantal vertrekken, eigenaar en huurklasse) en voor het parkeerbeleid (aantal auto's per woning en de stallings- en parkeermogelijkhedenHet beantwoorden van deze extra vragen zal weinig tijd kosten en maakt een tweede huisbezoek overbodig. ««st ,a:- De nieuwe Alberts Corner te Leiderdorp is gekomen in het sta dium van de inrichting. 15 Januari moet dit wegrestaurant geopend worden. Voor het verkeer ligt het restaurant uitermate gunstig. Op de achtergrond rijksweg J/A. Op de voorgrond de Hoogmadeseioeg. VOORSCHOTEN De bouw van het schoolgebouw aan de Beetslaan in de wijk „Boschgeest" te Voorschoten, bestemd voor huisvesting van de r.k. Willibrodschool voor basis onderwijs, is thans zover gevorderd dat kan worden overgegaan tot eerste-steen- legging. Dit zal geschieden vrijdagmid- OF HET PODIUM van de Leidse Schouwburg is gisteravond (het was de vijfde abonnementsvoorstellingmet veel vaart soms ternauwernood bij te houden een gloedvolle, wervelende kermis afgedraaid door het Zuidelijk To neel „Globe". Alle „verderfelijkheden" van Shakespeare's „Het spel der ver gissingen" waren aanwezig op de inge nieuze vondst van de draaischijf op het toneel. In Ephese waren moord en dood slag, hekserij en zwendel weer aan de orde van de dag, maar de stoffering van Jo jubileert bij pastoor Kouwenhoven Mejuffrouw Jo Mortier viert vrijdag, dat zij 25 jaar geleden de huishouding ging doen van pastoor H. C. A. M. Kou wenhoven, tegenwoordig emeritus-pas toor en woonachtig te Leiderdorp, Ade- geest 9. Mejuffrouw Mortier, door ieder bij pastoor Kouwenhoven, toen hij nog al vele jaren kortweg Jo genoemd, kwam pastoor was in Wieringen. Zij volgde hem naar Amsterdam en later naar Zoe- terwoude Hoge Rijndijk, waar zij op haar eigen gewaardeerde en hartelijke wijze ons aan de Meerburg". Pastoor Kouwen- vorm gaf aan des pastoors devies: „By hoven, die het jubileum van Jo stellig niet onopgemerkt voorbij zal laten gaan, liet ons weten, dat de deur van Ade- geest vrijdag open zal staan voor een ieder, die wil komen feliciteren, 's Mor gens van 9.30 tot 12.00 en 's middags van 15.00 tot 18.00 uur. deze tragi-komedie was onherkenbaar en geheel eigentijds. Tekst en regie, die op naam staan van Ton Lutz en Krijn ter Braak, zyn de opvallende peilers waarop The Comedy of Errors annc 1969 steunt. Het is natuurlijk niet nieuw meer om bejaarden evergreens in de toneellitera tuur een aan onze hippe en psychedeli- che omstandigheden aangepast jasje te geven. Maar het ls dan wel de kunst, elk geval het klassieke geraamte als danig herkenbaar te houden. Dat is met de prestaties van Globe, dachten wij, heel aardig gelukt. Als Shakespear< pop-art zou hebben meegemaakt, de dreun van de beat zou hebben gevoeld en met andere huidige zinsbegoochelin gen was geïnjecteerd, had hij de inven ties van het trio Lutz-Ter Braak-Wijn- berg (decors) vast wel kunnen waarde ren. Het blijft de vraag, of hy aan zyn Comedy zou zyn toegekomen. flitsends nieuw te hebben gemaakt. Een relikwie kon nu weer alle aandacht krij gen, Wat evenwel onze gedachten bleef bezig houden waren enkele onwaar schijnlijkheden, doordat de bewerkers vasthielden asm de authenticiteit. Shakespeare zou heden ten dage vlot ge klede knechten niet meer een aframme ling laten krijgen van hun meesters. De grote overeenkomst bleef echter, dat zo wel Shakespeare als „Globe" het erg bont hebben gemaakt en zeer intspan- nend voor de schouwburgbezoeker van hun tyd. Overheerst by Shakespaere het flitsende woordspel, bij „Globe" zyn het de hippe kleuren, de lichteffecten en de muziekachtige klanken die overwegend boeien: een grote kermis met weldoende rust na afloop. Waarschijnlijk nog deze maand zal een bestuursdelegatie van de afdeling Leiden van de P.v.d.A. een serie oriën- Advents kerk subsidieert anti-rookcursus in Leiden Ja succes hebben we wel. Voor zover we hebben kunnen nagaan raakt 70 a 80 procent van de mensen, die onze avonden bezoeken van het roken af". Dat vertelde ons de heer Kooren, secretaris van de BOT A-Bond van Onthouders van Tabak en Alcohol, die in de week van 13 tot 17 januari in de Stadsgehoorzaal een cursus tegen het roken gaat organiseren. Waarom cursussen f De heer Kooren: „De Adventisten, in Amerika niet-rokers, hebben zich een jaar of wat geleden het lot van de mensen aangetrokken, die geen gevolg konden geven aan de raad van liun dokter om met het roken te stoppen. Zij voelden het als een plicht iets te doen voor deze mensen, die dikwijls volkomen desperaat gewprden zijn onder liun mislukte pogingen. Na het succes in Amerika is het door de Adven tisten ontwikkelde systeem ongeveer zeven jaar terug in Nederland inge voerd". De cursus omvat in totaal vijf avonden. Iedere „lesavond" duurt onge veer anderhalf uur. Maandag 13 januari wordt de cursus geopend. Op liet programma staan o.m.: psychologische adviezen, een film en een praatje door dokter Hogendorp. De dokter zal de eerste avond de „cursisten" vertellen, welk dieet zij het beste de eerste dagen kunnen volgen om de onlustgevoelens te bestrijden. De psychologische begeleiding wordt verzorgd door „bevriende predikanten", aldus de heer Kooren. De predikanten zijn afkomstig uit het milieu van de Adventisten. De Leidse Adventskerk heeft ook een subsidie verleend voor de cursus in Leiden, zodat men ongeveer wel kan bevroeden in welke geest psychologisch begeleid zal worden terende besprekingen beginnen met de afdelingen Leiden van de PJP.R. en de P.S.P. Nagegaan zal worden of er mo gelijkheden van samenwerking zijn te vinden. Dit deelde gisteravond de voorzitter van de P.v.d.A.-afdeling Lei den, de heer Th. J. Dirks, mee op een drukbezochte nieuwjaarsbijeenkomst van de P.v.d.A. in gebouw „Ons Cen trum" op de Hooigracht. In zijn nieuwjaarsrede plaatste de heer Dirks een aantal kritische kan- tekeningen bij het gemeentelijk beleid. Onverteerbaar vindt hij het, dat het gemeentebestuur zo weinig aandacht heeft voor de positie van de Leidse industrie en vooral voor de realisering van het industrieschap De Grote Pol der. dat de oplossing moet zijn voor de problemen van de Leidse industrie en het daarmee samenhangende inko mensprobleem (het gemiddeld inkomen van de Leidenaren is lager dan in wel ke vergelijkbare gemeente ook). Toegezegd is door het gemeentebe stuur, dat een nota zal worden uitge bracht en dat een speciale ambtenaar zal worden aangetrokken, die in dustrieën naar Leiden moet gaan lok ken. Nota en ambtenaar ziin er nog niet. maar de KVP'er Lijten, die bij de laatste begrotingsbehandeling een aantal kritische vragen over deze zaak stelde, werd door wethouder Harmsen zonder meer voor aap gezet, aldus de |j|ite 8taf heer Dirks. durende de ,Het spel der vergissingen" heeft een grote rolbezetting. Actrices en acteurs van „Globe" gaven de kermis met veel plezier gestalte. Om enkele namen te noemen; Huib Rooymans in een dubbel rol, Jenny Arean (als courtisane), Lou Landré, Pleunie Touw en Femke Boers- ma. „Globe" komt met deze Vergissin gen hedenavond in Leiden terug en op 23 januari a.s. De leden van K. O. kunnen dan volop genieten van een dolle en bruisende opvoering. Burgelijke stand Geboren: Saskia Maria d.v. D. J. v Egmond en M. H. G. B. v. Dykhuizen; Nicoletta d.v. A. v. d. Bos en G. v. d. Steen; Elisabeth Maria d.v. C. A. J. Middelburg en M. J. J. de Mooij; Sonja Ingrid d.v. D. Arensman en A. Sand- bergen; Esther Jolanda d.v. P. H. Smit- tenaar en L. Dijkhuis; Maaike Patricia d.v. P. H. M. Hoogeveen en M. M. Or tega Lozada; Sandra d.v. J. C. Massaar en A. C. Ulendorp; Pieter z.v. A. Wort- man en C. Franke; Boele Jan z.v. B. J v. Ginkel en D. A. Sligte; Peter Michiel z.v. H. J. Plantfeber en C. M. Lamboo; Tilly d.v. J. v. Kampen en W. M. v. d. Linden; Blanca d.v. J. F. Datema en A M. Scheltens; Miranda Wilhelmnia Ali- da d.v. C. H. Borro en W. A. Keijzers; Anna d.v. S. Hoogeveen en M.G. de Kooker; Clasina Catharina Carina d.v C. H. W. Bösker en A. Beerenfenger Marcus Gerardus z.v. F. C. Rewijk er M. P. Versluijs; Marisca d.v. A. Stolp en B. Troost; Dirk Alexander z.v. D. C. Haasbroek en M. Botermans; Johanna Maria d.v. H. J. Lens en M. Sloos; Cor nells Hendrik z.v. C. v. Starkenburg er J. L. Goudriaan; Robert Hubertus Lam- bertus Johannes z.v. H. Bodyn en E. M. J. v. Es; Robert Willem Jacob z.v. H. A. Varkevisser en J. A. Bogaards; Johan Hendrik z.v. W. Schlagwein en G. P. Merbis; Esther Christine d.v. P. Q. A. Hogewoning en A. Booden; Aart- Jan z.v. A. M. v. Praag en K. K. Bruijs- kens; Maria Alida Geertruida d.v. P. Kennis en M. A. M. Koek; Johannes Johnny z.v. J. den Hertog en R. E. M. Sloos; David z.v. A. de Jong en R. E. M. Hotze; Johannes Adrianus z.v. A. C. J. Jansen en F. M. Dijkman; Dirk z.v. K. Zwitser en M. A. Dubbeldam; Jan z.v. E. Siebenga en L. H. Bottelier. Gehuwd: W. v. d. Ruit en C. J. M. v. d. Berg; D. Dijkstra en M. Groenen dijk, H. Amptmeyer en M. J. F. v. d. Vliet. VRIJDAG 10 JANUARI Leidsche Schouwburg Voor K O: ABC-cabaret van Wim Kan en Corrie Vonk met „Hop, hop, hop", 8 uur. Stichting te Leiden krijgt alle medewerking In de afgelopen maanden is er een onderzoek- ingesteld naar de behoefte aan en de mogelijkheden voor vestiging In de gemeente Leiden van een Hogere Programmeerschool. Gebleken is dat de toenemende complexiteit van informatie systemen en de mechanisering van de programmering een grotere theoretische en praktische kennis van de program meringsdeskundigen vereisen, dan wel ke verkregen wordt via de thans ge bruikelijke weg van basiscursus en prak- tyk-ervaring. De huidige functionarissen blyken veelal onvoldoende toegerust om de huidige en toekomstige snelle ont wikkeling te kunnen volgen. Het tekort aan geschikte krachten heeft naar de onderzoekers is geble ken reeds geleid tot ernstige vertra gingen bij de ontwikkeling van 'n aantal geavanceerde computertoepassingen. De richting van erkende beroepsopleidin- k T wordt dan ook moodzakeiyk geacht voldoende kandidaten met de ge wenste kwaliteiten te kunnen aantrek ken. Het aantal computer-installaties zal zowel in de nabije als in de verdere toe komst nog aanzienlyk toenemen, waar door de behoefte aan grote aantallen goed opgeleide krachten wordt versterkt. Een voorzichtige schatting van het benodigde aantal deskundigen („soft ware"- en applicatiedeskundigen) komt op 200 tot 500 per jaar, waarbij tevens rekening is gehouden met de behoefte van de in Nederland gevestigde compu ter-industrie en computer-leveranciers. Voor de opleiding hiervan worden drie Hogere Programmeerscholen nodig ge- Situering van deze scholen in de buurt van een Universiteit of Hogeschool wordt noodzakeiyk geacht met het oog op de gebruikmaking door de te stichten school van de aldaar beschikbare zeer kost bare outillage en met het oog op de aanwezigheid aldaar van geschikte do centen. Kritiek had de heer Dirks ook op docent het verouderde 127 volt-systeem. Kre dieten voor de ombouw komen niet los, zodat ondertussen bewoners niet kun nen profiteren van de elektrische ap paratuur, die op het ogenblik aan de markt is. De heer Dirks haakte in zijn rede verder in op de actie van het Comité Leefbaar Leiden voor een creatief een. trum. Hij zou het toejuichen als bij voorbeeld de Bethlehemkerk op de Lammermarkt (opslagplaats van open bare werken) naar Amsterdams voor beeld zou kunnen worden ingericht als een Paradiso. Het College van Curatoren Rijksuniversiteit te Lelden heeft beric te zullen medewerken alisering van een Hogere Prof school In dé gemeente Lelden, zal gebruik kunnen maken parat uur van hel Universitair Reken- Leden van de wetensohappc- van de universiteit zouden ge- nloopperiode als parttime- dergeiyke opleiding een welkome aan vulling zijn op het aantal voortgezette beroepsopleidingen in Leiden, dat zoals bekend, te gering is. De Hogere Programmeerschool die toegankelijk zal zijn voor bezitters van een h.a.v.o.-diploma (met wiskundevak ken) of een gelijkwaardige opleiding zal een cursusduur moeten hebben van vier jaar. Gedacht wordt aan een onder bouw van twee jaar, één praktijkjaar en een bovenbouw van één jaar, waarin specialisaties kunnen plaatsvinden, teneinde tqdig een claim te leggen voor een Hogere Programmeerschool te Leiden achten b. en w. het van groot belang, de onderhavige school nog voor te dragen voor plaatsing op het door het Centraal Orgaan voor het gemeentelijk voortgezet onderwijs (C.O.G.V.O.) op te stellen deelplan ten behoeve van het scholenplan 1971-1972-1973. Van het bestuur van het C.O.G.V.O. is vernomen dat er geen bezwaar tegen bestaat dat de Raad een Hogere Pro grammeerschool rechtstreeks by dit be stuur voordraagt voor plaatsing op ge noemd deelplan. Geen record-aanvrage Ned. record van gewichtheffer Theo Sanders kan niet erkend worden Middengewicht gewichtheffen Theo Sanders van de LKV „De Spartaan" heeft gisteren by wedstrijden om de Van de Berg's Wisselbeker het Neder lands record tweehandig drukken verbe terd. Hy drukte 113 kg omhoog. Helaas voor Sanders kan dit record niet erkend worden, want zyn trainer Brandt had geen recordaanvrage ge- Ook Dick van 't Riet leverde 'n goede prestatie. Met zijn totaal van 775 kg bleef hij slechts 5 kg onder het Neder landse record van Jac. van Dorp. Na factor-omrekening was de uitslag: 1 D. v. 't Riet 120-110-145 375 kg 254 kg; 2 Th. Sanders 110-97.5-125 332,5 kg 251 kg; 3 A. Hillebrand 87,5-97,5-120 305 kg 215 kg; 4 S. Holswilder 95-95-120 310 kg 213,12 kg; 5 A. Swagers 75-75-97,5 247,5 kg 205 kg; 6 F. Marijt 75-70-90 235 kg 189,4 kg; S. Stokkel (buiten mededinging) 97,5-92,5-120 310 kg 204,16 kg. „Rijnland" goed in de prijzen op bondsexpositie Leden van de Kleinveesportvereniging „Ryniaftd" uit Leiderdorp hebben we derom 'opmerkelijke successen geboekt, nu op de jubileum-tentoonstelling van de N.K.B. Deze bond bestaat deze maand 25 jaar. In de kantine van de N.V. Boe- le's Scheepwerven te Bolnes vonden ruim duizend dieren een goed verzorgde ac commodatie. Daar de burgemeester van Ridder kerk, de heer v. d. Hoeven, verhinderd opende de heer Joh. Boele, een der direkteuren van het bedrijf, de tentoon stelling, terwyl hij na afloop eveneens de prijzen mocht uitreiken. Tot acht maaL toe mocht daartoe het Rynland-lid de heer J. J. Schellingerhout naar,voren komen. Een wel heel goede prestatie dus, temeer daar hij eveneens de me daille voor de mooiste hoender in ont vangst mocht nemen, welke beschikbaar gesteld was door het Ministerie van Culturele Zaken. De overige uitslagen voor wat be treft de Rijnland-leden luiden als volgt: J. J. Schellingerhout: witte Wyandot Krielhaan l.z.z.g., Alaska z.g./g.g.; J. J. Schelllngerhout jr.: Muskeseend r-g- - g-g-; H. Schellingerhout (jeugdlid): Hollandse Hoender (zilver- zwart geloverd) l.z.g. - 2.z.g. - 3.z.g. - g.g.. Th. van der Ven: Brama Donker l.z.g. - l.z.g. - 2.z.g. A. van der Krogt: Nieuw Zeelander Rood l.z.z.g. - 2.zg. W. Biyieven: Roodoogpool wit z.z.g.g. - - z.g.Klein Dwergkonijn l.z.g. - g. Gertje Biyieven (jeugdlid) Rood oogpool wit z.g./z.g./z.g. H. Blom: An gora wit 1 .z.g./g.g. Lldo: Pas op je tellen (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Shalako (14 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Manon 70 (18 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Angélique en de Sultan (14 jr.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.1Ö uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 eD 9.15 uur. Camera: Walt Disneys Bambl (a.l.) Dagelijk (ook zondag) 2.30 uur. De spion met liet kanten broekje (a.l.) Dagelyks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De man die miljoenen waard was Iedere middag, toegang alle leeftijden. De zotte wereld van Laurel Hardy. Iedere aovnd 7.00 en 9.15 uur. Toegang: 14 jaar. NACHTVOORSTELLINGEN Vrouw in de Folterkamer (18 jaar). Vrijdag en zaterdag 23.30 uur. Zomernachten In Zweden (18 jaar). Vrijdag en zaterdag 23.30 uur. Korreltje PUNT. ROTTERDAM, 7 jan. Vee Aan voer totaal 4367; weekaanvoer 2810. 120 slachtrufnderen; 608 gebruiksvee; 48 vette kalveren; 95 graskalveren; 1652 nuchtere kalveren; 4 varkens; 48 biggen; 8 paarden; 2 veulens; 189 scha pen en lammeren; 36 bokken en geiten. Prijzen: slachtrunderen 505555, 455 500, 400—430, 370—390; vette kalveren 450475, 430—445, 405—425; stieren 460515; worstkoeien 350365; kalf- en melkkoeien 11501625; vare koeien 8751200; vaarzen 9751150; pinken 700900; graskalveren 475575; nuch- ,terp kalveren 170—180; mestkalveren 180—260; schapen 100125; lammeren 125"—165. Overzicht handel: slachtrun deren: als vorige week - vlug - als gis teren; melk- en kalf koeien: groter - willig - hoger; vare koeien: gewoon - kalm - stijgend; vaarzen en pinken: iets groter - redelijk - hoger; gras kalveren: kleiner - kalm - iets stijver; vette kalveren: klein - vlot - hoger; nuchtere kalveren: groot - willig - iets oplopend; schapen en lammeren: kor- r - kalm - hoger. BODEGRAVEN, 7 jan. Kaas Aan- >er 11 partijen Goudse kaas. Note ring: le kwal. 3.904.00 Handel flauw. DINSDAG 7 JANUARI Leidsche Schouwburg „Het spel der vergissingen" van W. Shakespeare, door Glove (5e abonnementavoorstelling), 8u. WOENSDAG 8 JANUARI Steenschuur 6 Vergadering Leid sche Vereeniging van Postzegelverza melaars, 8 uur. St.-Liduinaschool Bijbelcursus door dr. L. L. Terstroet, aanvang 8u. n.m. DONDERDAG 9 JANUARI Leidsche Schouwburg Voor K&Oi ABC-cabaret van Wim Kan en Corrie Vonk met „Hop, hop, hop", 8 uur. ichool verbonden kun nen zijn, terwijl dit voor specialistische vakken ook in een verdere toekomst de beste oplossing zou kannen zyn. Stichting van een Hogere Program meerschool in Leiden moet van het belang daarvan voc tering voor het industrievestigingskli maat In de gemeente Leiden v groot belang worden geacht voor ovi heidsinstellingen en computercentra het westen van Nederland alsmede vc de industrieën en andere instellingen in dit gebied die gebruik maken of gaan ronton »aa oompufcarakfinranritea sol «o atflBl«al Zoals wjj al eerder berichtten gaat de spoorwegover gang bij de Hoge Morsweg verdwijnen. Begin september werd een aanvung gemaakt met de aanleg van een weg, lopende van de Smaragdlaan langs de spoorlijn Amster dam-Den Haag naar de Hoge Mors (vroeger Oegstgeest). De nieuwe weg, de Aquamarijnlaan, is 160 meter lang, 7 meter breed en heeft aan de spoorzyde een voetpad van 3 meter breedte en ls van de rijbaan gescheiden door een berm van 2 meter, aan de andere zyde is een plantsoen- strook van 2 meter. Voorlopig blyft er bij aansluiting op de Hoge Morsweg nog een bocht. Met het werk, dat uitgevoerd wordt doo*-J. de Vries Zn„ Delfgaauw hoopt men rond 1 maart klaar tc zyn. De aannemerssom bedraagt 65.000 gul den; hierby zyn de verschillende materialen, zoals die van verlichting e.d. niet inbegrepen. Voor vele bewoners van de Hoge Mors en „juwelenbuurt" zal de Aquamarynlaan een gemak z(jn met tevens een aan sluiting op rijksweg vier. De nieuwe weg zal extra worden verlicht. OP DE FOTO: In het midden de spoorwegovergang die tot het verleden zal gaan behoren, met de Hoge Mors, waar de Aquamarynlaan op aan zal sluiten. Op de voorgrond de op slagplaats van betonfabriek Wernink N.V.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4